کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-08-29 ساعت 03:41)gbtm نوشته:  حالا که اینطور شد منم یه مسئله مطرح میکنم برای شما دوست گرام.
اگه یه نفر دوسال پیش مقیم شده باشه طبیعتآ با رعایت مقررات میتونه حدودآ سه سال دیگه نقاضای سیتیزنی کنه.
حالا اگه این شخص در حال حاضر یا یک آمریکایی ازدواج کنه تکلیف چیه ؟
آیا شامل قانون سه ساله میشه ؟ اگه بله پس ینی یک سال دیگه میتونه اپلای کنه ؟

تلفیق این ۲ شرط عمل نمی‌کنه. یعنی‌ یا متقاضی شرط ۵ سال رو داره یا ۳ سال. نمی‌شه ۲ سال اول از شرط ۵ ساله باشه و یک سال آخر شرط دوم. در این مثال شما، در صورت ازدواج، باید از زمان ازدواج ۳ سال( یا ۲ سال و ۹ ماه) صبر کنند، با شرط رعایت سایر موارد و بعد اقدام کنند، که در این صورت ممکن زمان اون ۵ سال اول زودتر برسه.
[/quote]
و فكر كنم شرط ديگه اي هم داره اينه كه از زمان سيتي زن شدن همسر سه سال گذشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33
(2017-08-30 ساعت 14:16)nahid.t نوشته:  
(2017-08-29 ساعت 03:41)gbtm نوشته:  حالا که اینطور شد منم یه مسئله مطرح میکنم برای شما دوست گرام.
اگه یه نفر دوسال پیش مقیم شده باشه طبیعتآ با رعایت مقررات میتونه حدودآ سه سال دیگه نقاضای سیتیزنی کنه.
حالا اگه این شخص در حال حاضر یا یک آمریکایی ازدواج کنه تکلیف چیه ؟
آیا شامل قانون سه ساله میشه ؟ اگه بله پس ینی یک سال دیگه میتونه اپلای کنه ؟

تلفیق این ۲ شرط عمل نمی‌کنه. یعنی‌ یا متقاضی شرط ۵ سال رو داره یا ۳ سال. نمی‌شه ۲ سال اول از شرط ۵ ساله باشه و یک سال آخر شرط دوم. در این مثال شما، در صورت ازدواج، باید از زمان ازدواج ۳ سال( یا ۲ سال و ۹ ماه) صبر کنند، با شرط رعایت سایر موارد و بعد اقدام کنند، که در این صورت ممکن زمان اون ۵ سال اول زودتر برسه.
و فكر كنم شرط ديگه اي هم داره اينه كه از زمان سيتي زن شدن همسر سه سال گذشته باشه
[/quote]
دقیقآ..( یا  اینکه طرف کلا امریکایی  باشه!)
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
N400 از لانگ آیلند نیویورک:
ارسال 1/4/2017
انگشت نگاری:1/24/2017
In line for interview :2/03/2017
Interview was scheduled :8/18/2017
دریافت نامه مصاحبه 8/24/2017
تاریخ مصاحبه: 9/26/2017
9 ماه از تاریخ ارسال مدارک تا زمان مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، gbtm ، hoseyn ، hasti1985 ، Sara120 ، Shahram914 ، atabaei ، Gole baba
سلام
من سال 2014 برنده گرین کارت شدم و به دلیل مشکلاتی نتونستم برم و ساکن بشم و هر 6 ماه میرفتم بعد یک سال اقدام به دریافت پاس سفید کردم که دو ماه دیگه مهلتش تموم میشه و قصد دارم برم میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برام؟ و برای درخواست سیتی زنی چند سال باید اونجا باشم؟ با توجه که حدود 3 سال از تاریخ گرین کارتم گذشته و اونجا نبودم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من٢٨جون انگشت نگاري شدم ولي هنوز fingerprint scheduled هستم
پاسخ
دالاس هستم
پاسخ
كسي مورد مشابه داره ممكنه جواب بديد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-03 ساعت 03:03)Sara120 نوشته:  كسي مورد مشابه داره ممكنه جواب بديد
سلام, فکر میکنم دالاس هم جز شهرهایی باشه که پروسه طولانی باشه, من خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از انگشت‌نگاری تا چند ماه استتوس هنوز روی انگشت‌نگاری باشه, غیر طبیعی نیست باید صبور باشید دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، farrokh33
(2017-09-03 ساعت 03:27)40signdesign نوشته:  
سلام, فکر میکنم دالاس هم جز شهرهایی باشه که پروسه طولانی  باشه,  من خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از انگشت‌نگاری تا چند ماه استتوس هنوز روی انگشت‌نگاری باشه, غیر طبیعی نیست باید صبور باشید دوست عزیز

سلام دوست عزیز اتفاقا دالاس از شهر هایی است که نسبت به ایالت کالیفرنیا زودتر پروسه رو انجام میده شما پیگیر باشید که مشکل پرونده تون چیه شایدمدت بیشتر از 6ماه خارج از آم ر یکا بودید
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120

اصلا نگران نباشيد من در ماه مارچ انگشت نگاري شدم ولي هنوز استاتوس از حالت برنامه ريزي براي انگشت نگاري تغيير نكرده. طبق تماسي كه باهاشون داشتم در حال حاضر در حال بررسي پروندهاي اگوست ٢٠١٦ هستند يعني اگر با همين روال پيش بره از زماني كه مدارك شما را دريافت ميكنند تا زمان مصاحبه حداقل ١٢ ماه طول طول ميكشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120
(2017-09-03 ساعت 13:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-09-03 ساعت 03:27)40signdesign نوشته:  
سلام, فکر میکنم دالاس هم جز شهرهایی باشه که پروسه طولانی  باشه,  من خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از انگشت‌نگاری تا چند ماه استتوس هنوز روی انگشت‌نگاری باشه, غیر طبیعی نیست باید صبور باشید دوست عزیز

سلام دوست عزیز اتفاقا دالاس از شهر هایی است که نسبت به ایالت کالیفرنیا زودتر پروسه رو انجام میده شما پیگیر باشید که مشکل پرونده تون چیه شایدمدت بیشتر از 6ماه خارج از آم ر یکا بودید

بله سفر بيشتر از شش ماه داشتم ٢٧روز بيشتر بود
پاسخ
(2017-09-03 ساعت 22:31)Sara120 نوشته:  
(2017-09-03 ساعت 13:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-09-03 ساعت 03:27)40signdesign نوشته:  سلام, فکر میکنم دالاس هم جز شهرهایی باشه که پروسه طولانی  باشه,  من خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از انگشت‌نگاری تا چند ماه استتوس هنوز روی انگشت‌نگاری باشه, غیر طبیعی نیست باید صبور باشید دوست عزیز

سلام دوست عزیز سعی کنید یک دلیل قانع کننده برا اون سفرتون پیداکنید مثلا پزشکی ویا مثلا بیماری پدرویا مادر که باعث شده بیشتر از 6ماه خارج ازآمر یکا بودیدتا موندنتون رو توجیه کنه که از دست شما خارج بوده ونمیتونستید زودتر بیایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-04 ساعت 00:58)farrokh33 نوشته:  
(2017-09-03 ساعت 22:31)Sara120 نوشته:  
(2017-09-03 ساعت 13:09)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز اتفاقا دالاس از شهر هایی است که نسبت به ایالت کالیفرنیا زودتر پروسه رو انجام میده شما پیگیر باشید که مشکل پرونده تون چیه شایدمدت بیشتر از 6ماه خارج از آم ر یکا بودید

سلام دوست عزیز سعی کنید یک دلیل قانع کننده برا اون سفرتون پیداکنید مثلا پزشکی ویا مثلا بیماری پدرویا مادر که باعث شده بیشتر از 6ماه خارج ازآمر یکا بودیدتا موندنتون رو توجیه کنه که از دست شما خارج بوده ونمیتونستید زودتر بیایید

دليل من پزشكي نبود براي گرفتن سند ملكي كه از پدرم به ارث بردم مجبور شدم بيشتر بمونم ترجمه سند را هم اوردم ديگه نميدونم قبول كنند يا نه
پاسخ
سلام دوستان،
من نوامبر 2016 از کالیفرنیا اقدام کردم. انگشت نگاری 16 دسامبر. از آن موقع استاتوس من روی فینگرپرینت مانده و تغییر دکرده. حالا سوالم این است که آیا این موضوع نرمال است یا باید پیگیری کرد؟ و از کجا می شود پیگیری کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-02 ساعت 09:32)Sara120 نوشته:  من٢٨جون انگشت نگاري شدم ولي هنوز fingerprint scheduled هستم

سلام به تمامی دوستان
آیا از دوستان کسی هست که از اوهایو برای سیتیزنی اقدام کرده باشه؟
میخواستم تجربش رو بدونم( کیس پنج ساله )
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان