کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام من ٧ مي انگشت نگارى رفتم ولي هنوز خبرى نيست وفعلا رو فينگر پرينت مونده از لوس آنجلس أپلاى كردم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
من ٢٨جون فينگرپرينت رفتم هنوز روي فينگرپرينت هستم امروز زنگ زدم گفتند كساني را كه ژانويه اپلاي كردن داره رسيدگي مي كنند دالاس هستم
پاسخ
سلام مجدد
من یه مقدار کانفیوز شدم. تو فرم اینستراکشن 400 گفته یکی از مدارک پیوست باید کپی سند ازدواج باشه ولی در فرم دیگری , بعنوان مدارک پیوستی فقط کپی گرین کارت رو نام میبره. از دوستانی که کیس پنج ساله دارن اپلای میکنند و متاهل هستند لطفا نظرشون رو بفرمایند
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
پاسخ
(2017-09-20 ساعت 03:04)Gole baba نوشته:  سلام مجدد
من یه مقدار کانفیوز شدم. تو فرم اینستراکشن 400 گفته یکی از مدارک پیوست باید کپی سند ازدواج باشه ولی در فرم دیگری , بعنوان مدارک پیوستی فقط کپی گرین کارت رو نام میبره. از دوستانی که کیس پنج ساله دارن اپلای میکنند و متاهل هستند لطفا نظرشون رو بفرمایند
کپی سند ازدواج برای کیس های سه ساله هست.شما نیازی ندارید مگر در روز مصاحبه آنهم اگر خواستند.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Gole baba ، farrokh33
سلام دوستان،
من نوامبر 2016 از کالیفرنیا اقدام کردم. انگشت نگاری 16 دسامبر. از آن موقع استاتوس من روی فینگرپرینت مانده و تغییر نکرده. حالا سوالم این است که آیا این موضوع نرمال است یا باید پیگیری کرد؟ و از کجا می شود پیگیری کرد؟
پاسخ
(2017-09-22 ساعت 11:37)alin1351 نوشته:  سلام دوستان،
من نوامبر 2016 از کالیفرنیا اقدام کردم. انگشت نگاری 16 دسامبر. از آن موقع استاتوس من روی فینگرپرینت مانده و تغییر نکرده. حالا سوالم این است که آیا این موضوع نرمال است یا باید پیگیری کرد؟ و از کجا می شود پیگیری کرد؟

من تلفن زدم گفتند كساني را كه ژانويه اپلاي كردن دارن رسيدگي ميكنن شما حتما زنگ بزنيد پيگيري كنيد
پاسخ
(2017-09-19 ساعت 11:17)zohreh36 نوشته:  سلام من ٧ مي انگشت نگارى رفتم ولي هنوز خبرى نيست وفعلا رو فينگر پرينت مونده از لوس آنجلس أپلاى كردم

سلام ببخشيد شما سفر بيشتر از شش ماه داشتيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-05 ساعت 05:19)Sara120 نوشته:  
(2017-09-19 ساعت 11:17)zohreh36 نوشته:  سلام من ٧ مي انگشت نگارى رفتم ولي هنوز خبرى نيست وفعلا رو فينگر پرينت مونده از لوس آنجلس أپلاى كردم

سلام اصلا نداشتم هميشه قبل از شش ماه ميومدم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120
(2017-10-05 ساعت 10:18)zohreh36 نوشته:  
(2017-10-05 ساعت 05:19)Sara120 نوشته:  

سلام اصلا نداشتم هميشه قبل از شش ماه ميومدم
حداقل باید 6 الی 8 ماه بعداز تاریخ انگشت نگاری صبر کنید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، fariba_a
سلام به دوستان. سوالی در مورد فرم n_400 دارم. تو صفحه 8 , پارت 10 , سوال هشت میپرسه:
8. How many times has your current spouse been married?
میخواستم بدونم این تعداد شامل ازدواج اخیر هم میشه؟ یا واضحتر بگم اگر همسر شما فقط یک ازدواج آن هم با شما داره تعداد رو یک مینویسد یا صفر؟
خیلی ممنونم
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-09 ساعت 04:06)Gole baba نوشته:  سلام به دوستان. سوالی در مورد فرم n_400 دارم. تو صفحه 8 , پارت 10 , سوال هشت میپرسه:
8. How many times has your current spouse been married?
میخواستم بدونم این تعداد شامل ازدواج اخیر هم میشه؟ یا واضحتر بگم اگر همسر شما فقط یک ازدواج آن هم با شما داره تعداد رو یک مینویسد یا صفر؟
خیلی ممنونم

می‌شه ۰ ( صفحهٔ ۸ رو بخونید)

https://www.uscis.gov/system/files_force...0instr.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: Gole baba
سلام دوستان گرامی
سوالی داشتم که من در 3 سال 4 ماه اول دریافت گرین کارت 10 ماه اقامت در آمریکا داشتم ولی با رعایت کامل فاصله قانونی و ارایه اظهارنامه تکس در هر سال و اینکه هرگز 5 ماه بیشتر از آمریکا خارج نشدم اکنون وارد آمریکا شدم و قصد دارم 20 ماه متوالی تا اتمام 5 سال بمانم و کار کنم در 16 می 2019 که 5 سالم پر میشود به روز 885 روز میشود ایاد منظور از 30 ماه دقیقا عدد900 هست یا عدد دیگری .... و اینکه ایا میتوانم اپلای کنم در 4 سال و 9 ماه یا باید حداقل مدت بیشتری بمانم ...... لازم به ذکر است اگر نپذیرند چون سفر اولم 5 ماه بودم و در هنگام اپلای 5 سال قبل برسی میشود ایا صحیح است که باید 5 سال و 15 روز بمانم تا تکمیل شود
از همه دوستان که راهنمایی ام میکنند پیشاپیش سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-10 ساعت 15:26)امیر پیمان نوشته:  سلام دوستان گرامی
سوالی داشتم که من در 3 سال 4 ماه اول دریافت گرین کارت 10 ماه اقامت در آمریکا داشتم ولی با رعایت کامل فاصله  قانونی و ارایه اظهارنامه تکس در هر سال و اینکه هرگز 5 ماه بیشتر از آمریکا خارج نشدم اکنون وارد آمریکا شدم و قصد دارم 20 ماه متوالی تا اتمام 5 سال بمانم و کار کنم در 16 می 2019 که 5 سالم پر میشود به روز 885 روز میشود ایاد منظور از 30 ماه دقیقا عدد900 هست یا عدد دیگری .... و اینکه ایا میتوانم اپلای کنم در 4 سال و 9 ماه یا باید حداقل مدت بیشتری بمانم ...... لازم به ذکر است اگر نپذیرند چون سفر اولم 5 ماه بودم و در هنگام اپلای 5 سال قبل برسی میشود ایا صحیح است که باید 5 سال و 15 روز بمانم تا تکمیل شود
ظاهرآ شما یک نوبت بیشتر از 6 ماه در خارج از کشور مانده اید که این شرط اول سیتیزن شدن را که نباید 6 ماه  ببالا را بیرون بوده یاشید یهم میزند مگر با ارایه عذر موجه.
پس وقتی در طی 5 سال مدت  900 روز به بالا را در کشور مانده یاشید و 6 ماه  ببالا هم  بیرون نبوده باشید مشگلی نخواهید داشت .
وگرنه باید روی آخرین ورود بدون غیبت حساب باز کنید(بمدت 4 سال و یکروز بعد از آن)

پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914
(2017-10-10 ساعت 16:50)shahin61 نوشته:  
سوالی داشتم که من در 3 سال 4 ماه اول دریافت گرین کارت 10 ماه اقامت در آمریکا داشتم ولی با رعایت کامل فاصله  قانونی و ارایه اظهارنامه تکس در هر سال و اینکه هرگز 5 ماه بیشتر از آمریکا خارج نشدم اکنون وارد آمریکا شدم و قصد دارم 20 ماه متوالی تا اتمام 5 سال بمانم و کار کنم در 16 می 2019 که 5 سالم پر میشود به روز 885 روز میشود ایاد منظور از 30 ماه دقیقا عدد900 هست یا عدد دیگری .... و اینکه ایا میتوانم اپلای کنم در 4 سال و 9 ماه یا باید حداقل مدت بیشتری بمانم ...... لازم به ذکر است اگر نپذیرند چون سفر اولم 5 ماه بودم و در هنگام اپلای 5 سال قبل برسی میشود ایا صحیح است که باید 5 سال و 15 روز بمانم تا تکمیل شود
ظاهرآ شما یک نوبت بیشتر از 6 ماه در خارج از کشور مانده اید که این شرط اول سیتیزن شدن را که نباید 6 ماه  ببالا را بیرون بوده یاشید یهم میزند مگر با ارایه عذر موجه.
پس وقتی در طی 5 سال مدت  900 روز به بالا را در کشور مانده یاشید و 6 ماه  ببالا هم  بیرون نبوده باشید مشگلی نخواهید داشت .
وگرنه باید  روی آخرین ورود بدون غیبت حساب باز کنید(بمدت 4 سال و یکروز بعد از آن)

دوستان دقت کنید این عدد ۹۱۳ روز است
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، shahin61
(2017-10-10 ساعت 21:53)gbtm نوشته:  
(2017-10-10 ساعت 16:50)shahin61 نوشته:  
وگرنه باید  روی آخرین ورود بدون غیبت حساب باز کنید(بمدت 4 سال و یکروز بعد از آن)

دوستان دقت کنید این عدد ۹۱۳ روز است

ممنون از راهنماییتون ....من از می 2014 که گرین کارت گرفتم تا می 2019 به میزان 884 روز و بدون فاصله بیش از 5/5 ماه ذخیره کردم که با فرمایش شما چون از 913 روز کمتره باید روزهای بیشتری بمونم وچون هنگام درخواست 5 سال قبل در نظر گرفته میشود 155روز سفر اولم با ادامه ماندنم باطل یا بی اثر شده و با ادامه ماندگاری این کسری 29 روز در 16 نوامبر 1919 این کسری جبران میشود و میتوانم 3 ماه مانده به این تاریخ اپلای کنم
ایا این تحلیل درست هست ؟ حصول دقیقا 913 روز الزامی هست از ابتدا صدور یا فقط در بازه 5 ساله ؟ مجددا از شما سپاسگزارم که راهنمایی میفرمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان