کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
ممنون از راهنماییتون ....من از می 2014 که گرین کارت گرفتم تا می 2019 به میزان 884 روز و بدون فاصله بیش از 5/5 ماه ذخیره کردم که با فرمایش شما چون از 913 روز کمتره باید روزهای بیشتری بمونم وچون هنگام درخواست 5 سال قبل در نظر گرفته میشود 155روز سفر اولم با ادامه ماندنم باطل یا بی اثر شده و با ادامه ماندگاری این کسری 29 روز در 16 نوامبر 1919 این کسری جبران میشود و میتوانم 3 ماه مانده به این تاریخ اپلای کنم
ایا این تحلیل درست هست ؟ حصول دقیقا 913 روز الزامی هست از ابتدا صدور یا فقط در بازه 5 ساله ؟ مجددا از شما سپاسگزارم که راهنمایی میفرمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 05:13)امیر پیمان نوشته:  ممنون از راهنماییتون ....من از می 2014 که گرین کارت گرفتم  تا می 2019 به میزان 884  روز و بدون فاصله بیش از 5/5 ماه ذخیره کردم که با فرمایش شما چون از 913 روز کمتره باید روزهای بیشتری بمونم وچون هنگام درخواست 5 سال قبل در نظر گرفته میشود 155روز سفر اولم با  ادامه ماندنم باطل یا بی اثر شده و با ادامه  ماندگاری این کسری 29 روز در 16 نوامبر 1919 این کسری جبران میشود و میتوانم 3 ماه مانده به این تاریخ اپلای کنم
ایا این تحلیل درست هست ؟ حصول دقیقا 913 روز الزامی هست از ابتدا صدور یا فقط در بازه 5 ساله ؟ مجددا از شما سپاسگزارم که راهنمایی میفرمایید .

Bebinid shart 5 sal lazem ast vali kafi nist. Be tore kholase intor mishe,rouzi ke mikhahid apply konid, bayad 5 sal be aqab bargasht va tu in 5 sal hadeaqal 913 rouz dakhel bashid Be shart inke continues residency ro raayat karde bashid.dar qeir in sourat bayad 4 sal va 1 rouz baad az bargasht apply konid.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-10-11 ساعت 06:21)gbtm نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 05:13)امیر پیمان نوشته:  ممنون از راهنماییتون ....من از می 2014 که گرین کارت گرفتم  تا می 2019 به میزان 884  روز و بدون فاصله بیش از 5/5 ماه ذخیره کردم که با فرمایش شما چون از 913 روز کمتره باید روزهای بیشتری بمونم وچون هنگام درخواست 5 سال قبل در نظر گرفته میشود 155روز سفر اولم با  ادامه ماندنم باطل یا بی اثر شده و با ادامه  ماندگاری این کسری 29 روز در 16 نوامبر 1919 این کسری جبران میشود و میتوانم 3 ماه مانده به این تاریخ اپلای کنم

Bebinid shart 5 sal lazem ast vali kafi nist. Be tore kholase intor mishe,rouzi ke mikhahid apply konid, bayad 5 sal be aqab bargasht va tu in 5 sal hadeaqal 913 rouz dakhel bashid Be shart inke continues residency ro raayat karde bashid.dar qeir in sourat bayad 4 sal va 1 rouz baad az bargasht apply konid.
برای یکی از اقوام که فرم n400 را پر میکردم روزای اقامتش در کشور 910 روز میشد و مشگلی هم پیش نیامد.البته تمام ماههای خروج ایشان بین جولای و دسامبر بود که اکثر روزهای ماه 31 روزست.(و همیشه در سال یکروز مانده به اتمام اخرین ماه وارد میشد)
همانطور که عرض کردم 900 روز ببالا شرطست که بستگی دارد چه ماههایی در خارج بوده اید.
آیا شده که شما 6 ماه و با بیشتر در خارج مانده باشید ؟(که ظاهرآ  بوده اید چون اگر در 5 سالی که محاسبه کرده اید 884 روز داخل حواهید بود پس 941 روزبیرون بوده اید (که حداکثر باید 915 روز میبود)
اگر بله پس فعلآ ازآخرین ورودی بدون تآخیر حساب کنید تا 4سال و یکروز بعداز آن برای اقدام.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 12:40)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 06:21)gbtm نوشته:  

برای یکی از اقوام که فرم n400 را پر میکردم روزای اقامتش در کشور 910 روز میشد و مشگلی هم پیش نیامد.البته تمام ماههای خروج ایشان بین جولای و دسامبر بود که اکثر روزهای ماه 31 روزست.(و همیشه در سال یکروز مانده به اتمام اخرین ماه وارد میشد)
همانطور که عرض کردم 900 روز ببالا شرطست که بستگی دارد چه ماههایی در خارج بوده اید.
آیا شده که شما 6 ماه و با بیشتر در خارج مانده باشید ؟(که ظاهرآ  بوده اید چون اگر در 5 سالی که محاسبه کرده اید 884 روز داخل حواهید بود پس 941 روزبیرون بوده اید (که حداکثر باید 915 روز میبود)
اگر بله پس فعلآ ازآخرین ورودی بدون تآخیر حساب کنید تا 4سال و یکروز بعداز آن برای اقدام.

naturalization under INA 316(a) are required to demonstrate physical presence in the United States for at least 30 months (at least 913 days) before filing the application.[1

https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/...pter4.html
پاسخ
(2017-10-11 ساعت 18:39)gbtm نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 12:40)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 06:21)gbtm نوشته:  Bebinid shart 5 sal lazem ast vali kafi nist. Be tore kholase intor mishe,rouzi ke mikhahid apply konid, bayad 5 sal be aqab bargasht va tu in 5 sal hadeaqal 913 rouz dakhel bashid Be shart inke continues residency ro raayat karde bashid.dar qeir in sourat bayad 4 sal va 1 rouz baad az bargasht apply konid.

naturalization under INA 316(a) are required to demonstrate physical presence in the United States for at least 30 months (at least 913 days) before filing the application.[1

بله قربان قبل از تکمیل فرم مطالعه کامل شده بود.
ولی کیس مربوطه که عرض کردم مورد قبول واقع گردید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-10-11 ساعت 20:14)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 18:39)gbtm نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 12:40)shahin61 نوشته:  برای یکی از اقوام که فرم n400 را پر میکردم روزای اقامتش در کشور 910 روز میشد و مشگلی هم پیش نیامد.البته تمام ماههای خروج ایشان بین جولای و دسامبر بود که اکثر روزهای ماه 31 روزست.(و همیشه در سال یکروز مانده به اتمام اخرین ماه وارد میشد)

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 23:20)Sara120 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 20:14)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 18:39)gbtm نوشته:  naturalization under INA 316(a) are required to demonstrate physical presence in the United States for at least 30 months (at least 913 days) before filing the application.[1

زماني را كه منتظر دادن وقت اينترويو هستيم را اگر ردمون كردن جزء اقامت براي چهارسال ويك روز محاسبه ميكنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 23:23)Sara120 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 23:20)Sara120 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 20:14)shahin61 نوشته:  بله قربان قبل از تکمیل فرم مطالعه کامل شده بود.

زماني را كه منتظر دادن وقت اينترويو هستيم را اگر ردمون كردن جزء اقامت براي چهارسال ويك روز محاسبه ميكنند؟
واقعیت اینه که من دقیقآ نمیدونم اگرچه منطقی بنظر میرسه که حساب شه.
راجع به این قضیه 4 سال و یکروزبرا خودم سوآل شده که چه مدت ازین 4 سال و یکروز را میتوان در خارج از کشور بسر برد.
آیا مثل همون قضیه 5 سال هست که حدود نیمی از مدت را ؟ یا متفاوتست ؟
ممنون میشم که دوستان مطلع درمیان بگذارند.بخصوص آنها که تجربه کرده اند.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-13 ساعت 03:06)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 23:23)Sara120 نوشته:  زماني را كه منتظر دادن وقت اينترويو هستيم را اگر ردمون كردن جزء اقامت براي چهارسال ويك روز محاسبه ميكنند؟
راجع به این قضیه 4 سال و یکروزبرا خودم سوآل شده که چه مدت ازین 4 سال و یکروز را میتوان در خارج از کشور بسر برد.
آیا مل همون قضیه 5 سال هست که حدود نیمی از مدت را ؟ یا متفاوتست ؟

همانجور که گفته شد، باید حداقل ۹۱۳ روز را داخل بود، حال خواه پروسهٔ ۵ ساله باشد یا ۴ سال و یک روز. در بازهٔ زمانی‌ ۳ سال ازدواجی باید حداقل نصف که می‌شه ۵۴۸ روز را داخل بود،این عدد در مورد ۲ سال و ۱ روز هم صدق می‌کنه.
پاسخ
(2017-10-13 ساعت 03:33)gbtm نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:06)shahin61 نوشته:  
(2017-10-11 ساعت 23:23)Sara120 نوشته:  زماني را كه منتظر دادن وقت اينترويو هستيم را اگر ردمون كردن جزء اقامت براي چهارسال ويك روز محاسبه ميكنند؟

همانجور که گفته  شد، باید  حداقل ۹۱۳ روز را داخل بود، حال  خواه پروسهٔ ۵ ساله باشد یا ۴ سال و یک روز. در بازهٔ زمانی‌ ۳ سال ازدواجی باید حداقل نصف که می‌شه ۵۴۸ روز را داخل بود،این عدد در مورد ۲ سال و ۱ روز هم صدق می‌کنه.
2 سال و 1 روز ؟ یا جمله آخر فقط یک اشتیاه تایپی بود ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-13 ساعت 03:57)shahin61 نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:33)gbtm نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:06)shahin61 نوشته:  واقعیت اینه که من دقیقآ نمیدونم اگرچه منطقی بنظر میرسه که حساب شه.

همانجور که گفته  شد، باید  حداقل ۹۱۳ روز را داخل بود، حال  خواه پروسهٔ ۵ ساله باشد یا ۴ سال و یک روز. در بازهٔ زمانی‌ ۳ سال ازدواجی باید حداقل نصف که می‌شه ۵۴۸ روز را داخل بود،این عدد در مورد ۲ سال و ۱ روز هم صدق می‌کنه.
2 سال و 1 روز ؟  یا جمله آخر فقط یک اشتیاه تایپی بود ؟

ببینید وقتی کسی‌ ازدواجی میاد،قأعدتا بعد از ۳ سال میتونه اپلای کنه،حال اگر این فرد با پاس سفید مدتی‌ بیرون باشه، ۲ سال و ۱ روز بعد از برگشت مجدد ( با فرض داشتن سایر شرایط) میتونه اپلای کنه.
پاسخ
(2017-10-13 ساعت 05:22)gbtm نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:57)shahin61 نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:33)gbtm نوشته:  همانجور که گفته  شد، باید  حداقل ۹۱۳ روز را داخل بود، حال  خواه پروسهٔ ۵ ساله باشد یا ۴ سال و یک روز. در بازهٔ زمانی‌ ۳ سال ازدواجی باید حداقل نصف که می‌شه ۵۴۸ روز را داخل بود،این عدد در مورد ۲ سال و ۱ روز هم صدق می‌کنه.
2 سال و 1 روز ؟  یا جمله آخر فقط یک اشتیاه تایپی بود ؟

ببینید وقتی کسی‌ ازدواجی میاد،قأعدتا بعد از ۳ سال میتونه اپلای کنه،حال  اگر این فرد با پاس سفید مدتی‌ بیرون باشه، ۲ سال و ۱ روز بعد از برگشت مجدد ( با فرض داشتن سایر شرایط) میتونه اپلای کنه.
اگر یک  مهاجر غیر ازدواجی  از طریق معمول بخواد برای سیتیزنی اقدام کنه در صورتیکه از پاس سفید بمدت دو سال استفاده کرده باشه حالا دیکه   بعداز دوسال خروج قانونی که انجام شده باید 4 سال و یک روز بعد از این ورود  اقدام کنه.
سوال من  اینه که در این مدت 4 سال و یک روز چندروز باید  داخل باشه که شرایط رو جهت اپلای رعایت کرده باشه ؟؟ 2سال و یک روز صحیح است یا خیر ؟؟ (البته یشرط عدم خروج 6 ماه ببالا در این مدت 4 سال و یک روز).
اگر منبع را هم ذکر بفرمایید ممنون میشوم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-13 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 05:22)gbtm نوشته:  
(2017-10-13 ساعت 03:57)shahin61 نوشته:  2 سال و 1 روز ؟  یا جمله آخر فقط یک اشتیاه تایپی بود ؟

ببینید وقتی کسی‌ ازدواجی میاد،قأعدتا بعد از ۳ سال میتونه اپلای کنه،حال  اگر این فرد با پاس سفید مدتی‌ بیرون باشه، ۲ سال و ۱ روز بعد از برگشت مجدد ( با فرض داشتن سایر شرایط) میتونه اپلای کنه.
اگر یک  مهاجر غیر ازدواجی  از طریق معمول بخواد برای سیتیزنی اقدام کنه در صورتیکه از پاس سفید بمدت دو سال استفاده کرده باشه حالا دیکه   بعداز دوسال خروج قانونی که انجام شده باید 4 سال و یک روز بعد از این ورود  اقدام کنه.
سوال من  اینه که در این مدت 4 سال و یک روز چندروز باید  داخل باشه که شرایط رو جهت اپلای رعایت کرده باشه ؟؟ 2سال و یک روز صحیح است  یا خیر ؟؟ (البته یشرط عدم خروج 6 ماه ببالا در این مدت 4 سال و یک روز).
اگر منبع را هم ذکر بفرمایید ممنون میشوم.

پاسخ سوال اول، ۹۱۳ روز ( لینک در بالا آورده شده)

پاسخ سوال دوم، بله ۲ سال و ۱ روز صحیح است.
. An applicant who is subject to the three-year continuous residence requirement [16] may apply two years and one day after returning to the United States to resume permanent residence.

https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/...pter3.html
پاسخ
دوستان آخرین وضعیت ما اینطوره:
نیمه می اپلای
نیمه جون انگشت نگاری
سایت میگفت: از 10 جولای برای مصاحبه تون شروع به برنامه ریزی کردیم و نامه اش را براتون می فرستیم
حالا تبدیل شده به: در 6 اکتبر قرار مصاحبه مشخص شده و نامه می آد براتون
منتظر قراریم.....
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Sara120 ، farrokh33 ، Gole baba ، zohreh36 ، afs
نامه همین امروز اومد و 13 نوامبر تعیین شده.
برامون دعا کنید.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Sara120 ، afs ، Gole baba ، fariba_a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان