کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-02-02 ساعت 11:43)armin1 نوشته:  سلام دوستان

کسی میدونه توی part 12 قسمت  Military unit؟ باید yes زد یا no ? من ایران سربازی رفتم .... منظورش تو آمریکا هست یا کلی داره میگه
؟ اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم مرسی
بله دوست عزیز ، شما باید به دوران سربازی خودتان در ایران اشاره کنید. همانطوری که برای مصاحبه ی سفارت این کار را انجام داده اید
پاسخ
تشکر کنندگان: armin1 ، gbtm ، ramin_red
(2018-01-24 ساعت 19:18)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-01-24 ساعت 08:49)afs نوشته:  دوست عزیزمون j زحمت کشیدن وضعیت خودشون رو نوشتن، من هم خیلی نزدیک با ایشون اپلای کردم. آنلاین هم انجام دادم. به نظرم یک پیشرفت بزرگ حاصل شده که n400 رو آنلاین کردند. بسیار ساده و بدون دردسر می تونید اپلیکیشن خودتون رو بفرستید. پرداخت رو هم آنلاین با کردیت کارد می شه انجام داد.

اون پایین وضعیت کیس من هست که الان توی سایت USCIS نشون میده.
فقط چند نکته:

- شماره پرونده من با IOE شروع می شه. اپلیکشن هایی که آنلاین فرستاده می شند با IOE شروع می شوند. اگر غیر آنلاین n400 رو بفرستید ممکنه رسیپت نامبرتون فرق کنه.
- انگشت نگاری خیلی ساده و سریع انجام می شه. ساعت و تاریخ رو هم خیلی حساس نیستند روش همون طور که j هم توی پستشون گفتند.
- قبل از انگشت نگاری زمان تقریبی تکمیل پرونده من، ماه نوامبر اعلام شده بود. یک ساعت بعد از انگشت نگاری این زمان به سپتامبر تغییر کرد و امروز به اکتبر!
- تمام نامه هایی که اداره مهاجرت برای من با پست فرستاده از یکی دو روز قبل از اینکه اون ها رو بگیرم روی همین سایت قابل دسترس بودند.
- بعد از انگشت نگاری در بخش وضعیت کیس نوشته شده: اوهوی، بایومتریکت رو دیدیم. برو پی کارت فعلا اگر کاری داشتیم می فهمی. زت زیاد تا ۸ ماه دیگه!
- حالا این زمان انتظار چقدر دقیق باشه عاقلان دانند.

[عکس: STATUS2.png]

[عکس: STATUS1.png]

من فرم هامو غیر آنلاین فرستادم (با پست) در تاریخ 15 دسامبر چون نمیدونستم میشه آنلاین هم اقدام کرد و درست همون روزی که فرم هارو فرستادم فهمیدم میشه آنلاین هم اقدام کرد  Sad
تو نامه رسیدی که برام فرستادن یک کد بود که ازم درخواست میکردن آنلاین اکانت باهاش بسازم که اینکار رو کردم و تمام نامه ها و وضعیت کیس رو میشه اونجا دید.  Big Grin
شماره رسید من هم مثل افشین جان با IOE شروع میشه.  Smile
3 ژانویه هم رفتم انگشت نگاری  Wink
استیمیت اولیه 12 ماه بود (دسامبر 2018)
بعد از انگشت نگاری هم رو حرفشون وایستادن و میگن همون دسامبر 2018!
البته زیر انگشت نگاری Wait Time رو زده 10 ماه
امروز دوباره رفتم چک کردم. مرغ یه پا داره ! همون دسامبر 2018!  Big Grin
هر 2 هفته یکبار هم یه ایمیل میفرستن میگن ما هنوز در حال پروسس کیس شما هستیم و هیچ آپدیت جدیدی هم نداری و آخرین باری که یه نگاه به کیست کردیم روز انگشت نگاری بوده اگه خبری بود بهت ایمیل میدیم.  Rolleyes
یک آدرسی هم تو این فروم های سیتیزن شیپ پیدا کردم در مورد اینکه اداره مهاجرت منطقه شما الان داره روی کدوم کیس ها کار میکنه که میتونه مفید باشه اینم آدرسشه:
https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
تو قسمت Field Office اداره مهاجرت منطقه تون رو انتخاب کنید و روی دکمه Field Office Processing Dates کلیک کنید
مثلا در مثال زیر من بالتیمور مریلند رو انتخاب کردم:
[عکس: nnnnn.jpg]

من الان محل خودمون رو‌چک‌کردم ظاهرا اوضاع بهتره نوشته دارن رو اپریل۲۰۱۷ کار میکنن
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Gole baba ، ramin_red
سلام. آیا بعد از انگشت نگاری میشه حدود ششماه خارج شد؟ یا بازهم روزای بعد از اپلای تومحاسبه ایام منظور میشه؟ آیا روز اپلای زمان فریز میشه؟ مثلا بعد انگشت نگاری بشه نه ماه فرضا تا روز مصاحبه بیرون موند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
سلام - من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و هنوز خبری نشده ! پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟
پاسخ
(2018-02-05 ساعت 23:03)maryam1 نوشته:  سلام. آیا بعد از انگشت نگاری میشه حدود ششماه خارج شد؟ یا بازهم روزای بعد از اپلای تومحاسبه ایام منظور میشه؟ آیا روز اپلای زمان فریز میشه؟ مثلا بعد انگشت نگاری بشه نه ماه فرضا تا روز مصاحبه بیرون موند؟

سلام. خیر شما باید تا روز مراسم سوگند جهت سیتیزنشیپی ،شرایط Continues residency   را رعایت کنید. فرضاً روز مصاحبه افسر مربوطه میتونه case شما رو رجکت کنه اگه ببینه این شرط رو بعد از انگشت نگاری رعایت نکردید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1 ، ramin_red
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟

کارهایی که میشه تو این شرایط کرد:
. همونطور که در چند پست قبل، سایر کاربران توضیح داده‌اند، ببینید Processing time USCIS در ناحیه شما چه زمانی‌ است؟ اگه فرضاً این زمان ۱۲ ماه است و شما ۱۴ ماه منتظر هستید،یک تماس باهاشون بگیرید و درخواست Case status update بدید،اگر دیدید هنوز مونده این پروسه طی‌ بشه،یعنی‌ هنوز شما حتی مصاحبه هم نرفتید،درخواست case, out of normal processing time بدید، در ضمن میتونید یک وقت جلسه infopass هم با ادارهٔ مهاجرت در ناحیه خودتون داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، 1984ana
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، 1984ana
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

سلام من jun 2017 اپلاي كردم هنوز خبري نيست
پاسخ
(2018-02-06 ساعت 22:02)Sara120 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
سلام ،

در پست قبلی شما اشاره کرده بودین که در 2016 اقدام کرده اید و این باعث تعجب بنده شده بود !! پس در 2017 اپلای کرده اید. اگر در کالیفرنیا هستید تقریبا میشود گفت که تا یکی دو ماه آینده بطور قطع شما را به مصاحبه دعوت خواهند کرد. اگر هم در ایالت دیگری هستید ، من میزان سرعت در رسیدگی پرونده ها را نمیدانم ولی تصور نمیکنم که بیشتر از هشت ماه بطول انجامد قطع به یقین شاید تا ماه آینده کارتان سرانجام بگیرد.
پاسخ
(2018-02-07 ساعت 04:33)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  سلام ،

در پست قبلی شما اشاره کرده بودین که در 2016 اقدام کرده اید و این باعث تعجب بنده شده بود !! پس در 2017 اپلای کرده اید. اگر در کالیفرنیا هستید تقریبا میشود گفت که تا یکی دو ماه آینده بطور قطع شما را به مصاحبه دعوت خواهند کرد. اگر هم در ایالت دیگری هستید ، من میزان سرعت در رسیدگی پرونده ها را نمیدانم ولی تصور نمیکنم که بیشتر از هشت ماه بطول انجامد قطع به یقین شاید تا ماه آینده کارتان سرانجام بگیرد.
من دالاس هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ramin_red
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  سلام ،

البته نمیشه با فاطعیت این استیمیت رو زد
من شیکاگو ساکن هستم و بعد از اپلای تو سایت USCIS کیس من رو استیمیت زده 12 ماه! در صورتیکه دقیقا" پارسال 2 تا از دوستای من که از قضا همسایه هم هستیم تو یه رنج زمانی با هم اپلای کردند و هر دو سر 5 ماه سیتیزن شدن!!
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، bayat_r ، ramin_red
(2018-02-07 ساعت 18:49)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 22:02)Sara120 نوشته:  سلام من jun 2017 اپلاي كردم هنوز خبري نيست

البته نمیشه با فاطعیت این استیمیت رو زد
من شیکاگو ساکن هستم و بعد از اپلای تو سایت USCIS کیس من رو استیمیت زده 12 ماه! در صورتیکه دقیقا" پارسال 2 تا از دوستای من که از قضا همسایه هم هستیم تو یه رنج زمانی با هم اپلای کردند و هر دو سر 5 ماه سیتیزن شدن!!
آن دوست شما و همسایه ی نازنینتان که پنج ماهه سیتیزن شده ، بر حسب اتفاق دوست من هم هست !! ما هر دو در یک زمان سیتیزن شدیم و تلفنی هم با هم صحبت کردیم و مراتب تبریک و شادباش را بهم قرض و وا دادیم !! در واقع هشت ماه به طول انجامید.  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  
مراتب ارادت بنده را به خدمتشان برسانید و بگویید که یادش بخیر روزگاران سفر به ترکیه را
پاسخ
کسی میدونه چه چیزایی تاثیر داره تو کاهش زمان؟ آیا اینکه تو ۵ سال گذشته از آمریکا خارج نشه باشی و یکسره اینجا بودی تاثیر مثبت داره؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
سلام دوستان عزيز

بالاخره با حدوداً ١٠ ماه تاخير تنبلى رو كنار گذاشتم و براى سيتيزن اپلاى كردم،.(گرين كارتم رو سومين ماه ٢٠١٢ گرفتم)
از وقتى انلاين شد انجام دادم.. خلاصه اوااخر ماه ژانويه امسال فرم رو ارسال كردم، بعد از ٣ روز وقت انگشت نگارى دادن كه براى ٧ فوريه ساعت ٣ كه ديروز ميشد بود. من به جاى اينكه ٣ برم ١٠ صبح رفتم.. فقط گرين كارت و نامه وقت انگشت نگارى رو با خودم بردم..در عرض ١٥ دقيقه كار انجام شد. يه عكس گرفتن و يه امضا و اسكن هر ١٠ انگشت.. يه كتاب هم براى مصاحبه بهم دادن كه بخونم( همون ١٠٠ تا سؤال معروف)
در ٦ سال گذشته ٣ بار رفتم ايران جمعاً ١٦٤ روز.. و از ٢٠١٥ از آمريكا ديگه خارج نشدم.
اميدوارم زودتر نامه مصاحبه رو بفرستن ( البته عجله اى هم نيست هر موقع اومد ميريم Smile)
از شهر آتلانتا ايالت جورجيا
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، afshin4749 ، j1970 ، farrokh33 ، afs ، ramin_red
(2018-02-08 ساعت 10:00)bayat_r نوشته:  کسی میدونه چه چیزایی تاثیر داره تو کاهش زمان؟ آیا اینکه تو ۵ سال گذشته از آمریکا خارج نشه باشی و یکسره اینجا بودی تاثیر مثبت داره؟
من فکر میکنم فقط به شلوغی محل مصاحبه ربط داره و این چیزا توش تاثیر نداره
شاید موقع مصاحبه کمتر مورد سوال واقع بشی و برای آفیسر این موضوع که تو اومدی اینجا برای زندگی راحت ثابت بشه ولی تو زمان انتظار بعید میدونم تاثیر گذار باشه
من خودم تو این 5 سال اصلا از آمریکا خارج نشدم و پلنی هم برای مسافرت خارج از آمریکا ندارم
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، Sara120 ، bayat_r ، ramin_red

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان