کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-02-14 ساعت 02:35)bayat_r نوشته:  
(2018-02-13 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  
(2018-02-13 ساعت 20:45)bayat_r نوشته:  اونایی که رفتن مصاحبه آیا از شما و همسرتان مدارک جدا میخوان؟ مثلا عقدنامه باید دو نسخه داشته باشیم یا یک نسخه هم کافیه؟ میشه یکیش رو کپی داد؟ Sad

عقد نامه جزء مدارك نبود

چجوری ثابت کردید که زن و شوهر هستید؟

what about this?

Photocopy of your Current Legal Marital Status Document. Provide a photocopy of your current marriage
certificate, divorce, annulment decree, or death certificate of former spouse.

من هنوز نرفتم مصاحبه ولي ترجمه عقد نامه نفرستادم نمي دونم ايا شمل از طريق همسرتون مي خواهيد سيتيزن بشيد حتما مي خواهيد
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-02-14 ساعت 02:51)ali234 نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 21:39)bayat_r نوشته:  فقط چیزی که من دیدن اینه که بهیچوجه زودتر از ۴ سال و ۹ ماه اقدام نکنید چون یکی از دوستان ما دو ‌روز زودتر اقدام کرد پرونده اشون برگشت خورد و پول رو هم برنگردوندن بهشون‌و باید دوباره اقدام‌کنند

(2018-02-12 ساعت 22:03)Sara120 نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 21:39)bayat_r نوشته:  فقط چیزی که من دیدن اینه که بهیچوجه زودتر از ۴ سال و ۹ ماه اقدام نکنید چون یکی از دوستان ما دو ‌روز زودتر اقدام کرد پرونده اشون برگشت خورد و پول رو هم برنگردوندن بهشون‌و باید دوباره اقدام‌کنند

ببخشيد بالافاصله بهشون خبر دادن يا بعد از ماهها كه انتظار اينترويو را داشتند

خوبي انلاين اپلاي كردن اينه كه وقتي شروع مي كنيد به پر كردن فرم همون اول باهاتون چك مي كنه تاريخ صدور گرين كارت رو  و اينكه كواليفاي هستيد براي اقدام يا خير ..
كلا به نظرم انلاين اپلاي كنيد خيلي راحتتره ..بدون هيچ مشكل روي نظم و اصول و خيلي سريع و راحته.موفق باشيد
شما انلاين پر كرديد بعد پرينت گرفتيد پست كرديد
پاسخ
(2018-02-13 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  
(2018-02-13 ساعت 20:45)bayat_r نوشته:  اونایی که رفتن مصاحبه آیا از شما و همسرتان مدارک جدا میخوان؟ مثلا عقدنامه باید دو نسخه داشته باشیم یا یک نسخه هم کافیه؟ میشه یکیش رو کپی داد؟ Sad

عقد نامه جزء مدارك نبود

what about this?

Photocopy of your Current Legal Marital Status Document. Provide a photocopy of your current marriage

رضا جان میتونم ازت بپرسم اینا رو کجا نوشته؟؟
تا جایی که من میدونم اینارو کسانی احتیاج دارن که بواسطه ازدواج گرین کارت گرفتن
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
(2018-02-14 ساعت 11:17)Sara120 نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:51)ali234 نوشته:  

(2018-02-12 ساعت 22:03)Sara120 نوشته:  ببخشيد بالافاصله بهشون خبر دادن يا بعد از ماهها كه انتظار اينترويو را داشتند

خوبي انلاين اپلاي كردن اينه كه وقتي شروع مي كنيد به پر كردن فرم همون اول باهاتون چك مي كنه تاريخ صدور گرين كارت رو  و اينكه كواليفاي هستيد براي اقدام يا خير ..
كلا به نظرم انلاين اپلاي كنيد خيلي راحتتره ..بدون هيچ مشكل روي نظم و اصول و خيلي سريع و راحته.موفق باشيد
شما انلاين پر كرديد بعد پرينت گرفتيد پست كرديد

بله ما انلاين اپلاي كرديم ..نه لازم نيست چيزي رو پرينت بگيريد اصلا با پست سر و كار نداريد ... از گرين كارت هم با همون گوشي موبايل عكس گرفتيم اپلود كرديم .. كلا خيلي ساده است در حد همون پر كردن فرم لاتاري ..اول يك اكانت درست مي كنيد بعد هم انلاين فرم رو پر ميكنيد ..توي اكانتتون مراحل كيستون رو نشون ميده ..به ما شش روز بعد از فرم پر كردن تو اكانت مسيج دادن و وقت انگشت نگاري دادن . به نظرم خيلي دقيق و منظمه و بهتره انلاين اقدام كنيد
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Shahram914 ، ramin_red
ضمنا هزينه رو همونجا وقتي تمام صفحات رو انلاين پر كرديم با كرديت كارد پرداخت كرديم ..كلا نيم ساعت هم طول نمي كشه همش رو هم.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، ramin_red
(2018-02-14 ساعت 18:57)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-02-13 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  عقد نامه جزء مدارك نبود

what about this?

Form N-400 Instructions 12/23/16 N
Page 10 of 18
row 3
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2018-02-14 ساعت 06:48)ali234 نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 04:11)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:54)ali234 نوشته:  دوستان سوال من اينه .. بچه زير ١٨ سال مي دونم كه اتوماتيك سيتيزن ميشه يعني ميشه براش پاس گرفت ..اما سرتيفيكيت چي؟ اگر بخواد داشته باشه ؟! ايا فرم خاصي بايد پر كنيم؟ يا اينكه بايد خودش ١٨ بشه بعد؟! مرسي
خیر ، شما باید برای ایشان اقدام کنید و خیلی هم سریع اینکار را انجام دهید. شما باید فرم N600 را پرکرده و البته خودشان هم باید در این موضوع مشارکت داشته باشد. آن را ارسال نموده و بعد از مدتی یک کانفرمیشن نامبر برای شما ارسال میشود که میتوانید روند آن را بصورت آنلاین چک کنید. ضمنا مبلغ آن هم چیزی در حدود 1170$ میشود. برای گرفتن پاسپورت هم باید گرین کارت ایشان به همراه مدارک ارسال شود که دیگر برگشتی در آن نیست و بهتر است پیش از اقدام برای پاسپورت برای سرتیفیکیشن آن اقدام کنید و تشکیل پرونده دهید و تمام. وقتی که برای پاسپورت اقدام کردید آنها خودشان بصورت اتوماتیک گرین کارت را به مرکز اصلی سیتیزن شیپی ارسال میکنند و پاسپورت ایشان هم به دستتان میرسد. سرتیفیکیشن به این دلیل باید دریافت شود که زیاد اعتمادی به آینده ی پاسپورت نیست !! اگر به هر دلیلی پاسپورت دچار مشکل شود ، سرتیفیکیشن بسیار مدرک محکمی ست برای هر چیزی. در واقع داشتن آن اجباریست چرا که در بسیاری از موارد پاسپورت کاربردی ندارد.

مرسي افشين جان..البته ما هنوز خودمون تو پروسه هستيم ..الان فرم n600 رو نگاه كردم ..اول بايد ما سيتيزن بشيم بعد فرم رو براي بچه پر كنيم درسته؟!  چون تو قسمت اطلاعات پدر و مادر شماره سيتيزن شيپي خواسته بود.
بله، من تصور کردم که شما خودتان سیتیزن شده اید و حالا میخواهید برای دلبندتان اقدام کنید. شما باید مراحل فوق را طی کنید و آنوقت برای ایشان اقدام بفرمایید. امیدوارم شاد و سربلند باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، ramin_red ، Sam-90
(2018-02-14 ساعت 21:09)bayat_r نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:35)bayat_r نوشته:  چجوری ثابت کردید که زن و شوهر هستید؟

what about this?

Page 10 of 18
row 3

ما كه انلاين اپلاي كرديم از صفحه اول ترجمه عقدنامه عكس گرفتيم اپلود كرديم..برامون ايميل اومد كه مدارك كامله ..
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، ramin_red
(2018-02-14 ساعت 21:09)bayat_r نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:35)bayat_r نوشته:  چجوری ثابت کردید که زن و شوهر هستید؟

what about this?

Page 10 of 18
row 3

آلبته تو فرم M-477 Document Checklist به این مورد اشاره نکرده و فقط گفته اگر بواسطه ازدواج گرین کارت گرفتین سند ازدواج رو باید بفرستین
به هر جهت اگه کم باشه روز مصاحبه ازمون میخان
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
سلام به همه
بلاخره 5 سال با همه خوبی و بدیش گذشت ! خیلی وقت بود سر نزده بودم مهاجر سرا چون دیگه اطلاعات بدرد بخور و جدید نداشتم اما از الان یه پروسه جدید شروع شده و میخوام  اتفاقاتشو با شما درمیان بذارم شاید که کمک بکنه به بقیه
من 7 ژانویه اپلای کردم برای سیتزن شیپی و انلاین پر کردم فرم 400 رو حدود 2 هفته بعدش بهم وقت فینگر پرینت دادن و بعدشم وقتی انلاین چک میکردم وضعیتمو نوشته بود که حدود 9 ماه باید منتظرر باشین اماااااااااا امروز برام ایمیل اومد که یه ماه دیگه بهم وقت مصاحبه دادن ! هم خوشخالم هم استرس دارم !
کل پروسه حدود 3 ماه هم نشد
جالا هر اطلاعاتی داشته باشم بعد مصاحبه به شما هم میگم Smile Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، bayat_r ، afs ، j1970 ، امیر مهاجر ، Gole baba ، ramin_red
(2018-02-15 ساعت 05:39)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام به همه
بلاخره 5 سال با همه خوبی و بدیش گذشت ! خیلی وقت بود سر نزده بودم مهاجر سرا چون دیگه اطلاعات بدرد بخور و جدید نداشتم اما از الان یه پروسه جدید شروع شده و میخوام  اتفاقاتشو با شما درمیان بذارم شاید که کمک بکنه به بقیه
من 7 ژانویه اپلای کردم برای سیتزن شیپی و انلاین پر کردم فرم 400 رو حدود 2 هفته بعدش بهم وقت فینگر پرینت دادن و بعدشم وقتی انلاین چک میکردم وضعیتمو نوشته بود که حدود 9 ماه باید منتظرر باشین اماااااااااا امروز برام ایمیل اومد که یه ماه دیگه بهم وقت مصاحبه دادن ! هم خوشخالم هم استرس دارم !
جالا هر اطلاعاتی داشته باشم بعد مصاحبه به شما هم میگم  Smile  Shy

كدوم ايالت هستيد
پاسخ
(2018-02-15 ساعت 05:52)Sara120 نوشته:  

كدوم ايالت هستيد

واشنگتن (سیاتل)
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، SOROUSHSOFT ، Sara120 ، ramin_red
(2018-02-15 ساعت 05:54)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2018-02-15 ساعت 05:52)Sara120 نوشته:  

كدوم ايالت هستيد

واشنگتن (سیاتل)

مهمون نمی خواید ما بیاییم اونجا سیتیزن بشیم اگه اینقدر خوبه ؟
- پز شهرشون رو میدن مردم
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
سلام به دوستان. اگه لطف کنید به این سوال جواب بدید ممنون میشم.
آیا بعد از مرحله دریافت سیتیزن شیپی در کالیفرنیا ثبت نام برای رای دادن الزامیست یا اختیاری؟ در صورت اجباری بودن مهلت آن تا چه مدتیست و آیا جریمه ای برای دیر کرد آن در نظر گرفته اند؟ ممنون و متشکر
درخواست گرین کارت برای والدین:
Case number: YRV2019
Visa Class: IR5
Your case is currently at: NVC
Foreign state of chargeability: Iran
Interview Location: Yerevan
Priority Date:  09-Feb-2018
پاسخ
(2018-02-17 ساعت 04:17)bayat_r نوشته:  
(2018-02-15 ساعت 05:54)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2018-02-15 ساعت 05:52)Sara120 نوشته:  كدوم ايالت هستيد

واشنگتن (سیاتل)

مهمون نمی خواید ما بیاییم اونجا سیتیزن بشیم اگه اینقدر خوبه ؟
- پز شهرشون رو میدن مردم
😂😂تشریف بیارین قدم سر چشم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان