کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-02-08 ساعت 19:16)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-02-08 ساعت 10:00)bayat_r نوشته:  کسی میدونه چه چیزایی تاثیر داره تو کاهش زمان؟ آیا اینکه تو ۵ سال گذشته از آمریکا خارج نشه باشی و یکسره اینجا بودی تاثیر مثبت داره؟
من فکر میکنم فقط به شلوغی محل مصاحبه ربط داره و این چیزا توش تاثیر نداره
شاید موقع مصاحبه کمتر مورد سوال واقع بشی و برای آفیسر این موضوع که تو اومدی اینجا برای زندگی راحت ثابت بشه ولی تو زمان انتظار بعید میدونم تاثیر گذار باشه
من خودم تو این 5 سال اصلا از آمریکا خارج نشدم و پلنی هم برای مسافرت خارج از آمریکا ندارم

کاملا موافق هستم. نظر شما کاملا صحیح و معتبر است. تنها سودی که خارج نشدن از خاک آمریکا در این موضوع دارد همان اثبات ماندگاری شما برای کار و زندگی در آمریکاست و هیچ تاثیری در سریعتر شدن پروسه ندارد. Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، ali3923 ، bayat_r ، ramin_red
سلام به همه عزیزان
من هم 28 زانویه بصورت انلاین فرم N-400 پر کردم و بعد از 3 روز نامه وقت انگشت نگاری دریافت کردم برای 22 فوریه.
علی از استین تگزاس.
،كيس: 2013AS2xxx تعداد ٢ نفر,  سفارت :آنكارا ، مصاحبه : 3 ژانويه 2013 ، برگ صورتي ، فرم ٩ سوالي ، منتظرسرا ، كليرينس : 2013/02/20: دريافت ويزا: 08/03/2013.Smile/محل سكونت شهر آستين تگزاس./ در خواست سیتیزن شیپی 29 زانویه 2018/ مصاحبه : 3 می 2018 SAN ANTONIO,TX/  جشن سرمونی 24 می 2018/ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: j1970 ، farrokh33 ، bayat_r ، ramin_red
(2018-02-08 ساعت 22:30)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-08 ساعت 19:16)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-02-08 ساعت 10:00)bayat_r نوشته:  کسی میدونه چه چیزایی تاثیر داره تو کاهش زمان؟ آیا اینکه تو ۵ سال گذشته از آمریکا خارج نشه باشی و یکسره اینجا بودی تاثیر مثبت داره؟
من فکر میکنم فقط به شلوغی محل مصاحبه ربط داره و این چیزا توش تاثیر نداره
شاید موقع مصاحبه کمتر مورد سوال واقع بشی و برای آفیسر این موضوع که تو اومدی اینجا برای زندگی راحت ثابت بشه ولی تو زمان انتظار بعید میدونم تاثیر گذار باشه
من خودم تو این 5 سال اصلا از آمریکا خارج نشدم و پلنی هم برای مسافرت خارج از آمریکا ندارم

کاملا موافق هستم. نظر شما کاملا صحیح و معتبر است. تنها سودی که خارج نشدن از خاک آمریکا در این موضوع دارد همان اثبات ماندگاری شما برای کار و زندگی در آمریکاست و هیچ تاثیری در سریعتر شدن پروسه ندارد.  Cool
بنظر من صحبتهایی که اینجا راجع به این موضوع میکنیم یا اعداد و ارقامی که میاد خیلی قابل اتکا نیستن و فقط در همون حد حدس و گمان و اینکه موجب راحتی خیال و یا استرس رو فراهم کنن میمونن.
مثل همین موضوع تخمین ها رو هم سر کلیرنس داشتیم، بعضیا سریعتر انجام میشد، بعضیا هم تجربه اینو داشتن که تا پایان مهلت قانونی اون سال هم جوابی واسشون دریافت نشد.
- قوانین و فرآیند بکگراند چک برای سیتیزنشیپ برای ما معلوم نیست و احتمال عوض شدن اون رو هم نباید نادیده گرفت
- تعداد درخواستهای جاری ممکنه متفاوت باشه
- شرایط زندگی طی پنج سال گذشته
- گروه سنی، وضعیت تاهل، شغل، چه سرویسهایی ممکنه شخص گرفته باشه، ...
- روابط و وزن آیتمها
- ....
اینا همینجوری بنظرم رسید و فقط خواستم بگم که وقتی اینقدر پارامترها زیادن و روابط و فرمول این روابط رو نمیدونیم شاید اعتبار فقط در حد حدس و گمان باشه.

پ.ن.: نظری که دادم هیچ وزن مثبت و منفی نداره و فقط یه نظر خنثی از طرف منه و برای اینکه مفهوم داشته باشه در انتهای نظری که راجع به این موضوع داده شده بود نظر دادم که پیوستگی داشته باشه.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، afs ، bayat_r ، ramin_red
فقط چیزی که من دیدن اینه که بهیچوجه زودتر از ۴ سال و ۹ ماه اقدام نکنید چون یکی از دوستان ما دو ‌روز زودتر اقدام کرد پرونده اشون برگشت خورد و پول رو هم برنگردوندن بهشون‌و باید دوباره اقدام‌کنند
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ramin_red
(2018-02-12 ساعت 21:39)bayat_r نوشته:  فقط چیزی که من دیدن اینه که بهیچوجه زودتر از ۴ سال و ۹ ماه اقدام نکنید چون یکی از دوستان ما دو ‌روز زودتر اقدام کرد پرونده اشون برگشت خورد و پول رو هم برنگردوندن بهشون‌و باید دوباره اقدام‌کنند

ببخشيد بالافاصله بهشون خبر دادن يا بعد از ماهها كه انتظار اينترويو را داشتند
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ramin_red
(2018-02-12 ساعت 22:03)Sara120 نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 21:39)bayat_r نوشته:  فقط چیزی که من دیدن اینه که بهیچوجه زودتر از ۴ سال و ۹ ماه اقدام نکنید چون یکی از دوستان ما دو ‌روز زودتر اقدام کرد پرونده اشون برگشت خورد و پول رو هم برنگردوندن بهشون‌و باید دوباره اقدام‌کنند

ظاهرا بعد از یک یا دو هفته اما مطمین نیستم

پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
سلام
آيا داشتن بيمه اوباما كر تاثير منفي در سيتيزين شيپ نداره؟
لاتاري ٢٠١٥ -٢+١نفر- ايالت فلوريدا
پاسخ
(2018-02-13 ساعت 06:48)Shahram914 نوشته:  سلام
آيا داشتن بيمه اوباما كر  تاثير منفي در سيتيزين شيپ نداره؟

خیر هیچگونه تاثیری بر روند و یا پذیرش و رد پرونده ی شما ندارد. فقط تنها چیزی که در روند سیتیزن شیپی موثر است دریافت مستقیم کمک هزینه ی نقدی از دولت است که البته شامل فود استمپ نمیشود یعنی حتی گرفتن فود استمپ هم در روند سیتیزن شیپی شما تاثیری ندارد. خیالتان کاملا راحت و آسوده باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Shahram914 ، ramin_red
اونایی که رفتن مصاحبه آیا از شما و همسرتان مدارک جدا میخوان؟ مثلا عقدنامه باید دو نسخه داشته باشیم یا یک نسخه هم کافیه؟ میشه یکیش رو کپی داد؟ Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، ramin_red
(2018-02-13 ساعت 20:45)bayat_r نوشته:  اونایی که رفتن مصاحبه آیا از شما و همسرتان مدارک جدا میخوان؟ مثلا عقدنامه باید دو نسخه داشته باشیم یا یک نسخه هم کافیه؟ میشه یکیش رو کپی داد؟ Sad

عقد نامه جزء مدارك نبود
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، ramin_red
(2018-02-13 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  
(2018-02-13 ساعت 20:45)bayat_r نوشته:  اونایی که رفتن مصاحبه آیا از شما و همسرتان مدارک جدا میخوان؟ مثلا عقدنامه باید دو نسخه داشته باشیم یا یک نسخه هم کافیه؟ میشه یکیش رو کپی داد؟ Sad

عقد نامه جزء مدارك نبود

چجوری ثابت کردید که زن و شوهر هستید؟

what about this?

Photocopy of your Current Legal Marital Status Document. Provide a photocopy of your current marriage
certificate, divorce, annulment decree, or death certificate of former spouse.

پاسخ

(2018-02-12 ساعت 22:03)Sara120 نوشته:  

خوبي انلاين اپلاي كردن اينه كه وقتي شروع مي كنيد به پر كردن فرم همون اول باهاتون چك مي كنه تاريخ صدور گرين كارت رو و اينكه كواليفاي هستيد براي اقدام يا خير ..
كلا به نظرم انلاين اپلاي كنيد خيلي راحتتره ..بدون هيچ مشكل روي نظم و اصول و خيلي سريع و راحته.موفق باشيد
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
دوستان سوال من اينه .. بچه زير ١٨ سال مي دونم كه اتوماتيك سيتيزن ميشه يعني ميشه براش پاس گرفت ..اما سرتيفيكيت چي؟ اگر بخواد داشته باشه ؟! ايا فرم خاصي بايد پر كنيم؟ يا اينكه بايد خودش ١٨ بشه بعد؟! مرسي
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
(2018-02-14 ساعت 02:54)ali234 نوشته:  دوستان سوال من اينه .. بچه زير ١٨ سال مي دونم كه اتوماتيك سيتيزن ميشه يعني ميشه براش پاس گرفت ..اما سرتيفيكيت چي؟ اگر بخواد داشته باشه ؟! ايا فرم خاصي بايد پر كنيم؟ يا اينكه بايد خودش ١٨ بشه بعد؟! مرسي
خیر ، شما باید برای ایشان اقدام کنید و خیلی هم سریع اینکار را انجام دهید. شما باید فرم N600 را پرکرده و البته خودشان هم باید در این موضوع مشارکت داشته باشد. آن را ارسال نموده و بعد از مدتی یک کانفرمیشن نامبر برای شما ارسال میشود که میتوانید روند آن را بصورت آنلاین چک کنید. ضمنا مبلغ آن هم چیزی در حدود 1170$ میشود. برای گرفتن پاسپورت هم باید گرین کارت ایشان به همراه مدارک ارسال شود که دیگر برگشتی در آن نیست و بهتر است پیش از اقدام برای پاسپورت برای سرتیفیکیشن آن اقدام کنید و تشکیل پرونده دهید و تمام. وقتی که برای پاسپورت اقدام کردید آنها خودشان بصورت اتوماتیک گرین کارت را به مرکز اصلی سیتیزن شیپی ارسال میکنند و پاسپورت ایشان هم به دستتان میرسد. سرتیفیکیشن به این دلیل باید دریافت شود که زیاد اعتمادی به آینده ی پاسپورت نیست !! اگر به هر دلیلی پاسپورت دچار مشکل شود ، سرتیفیکیشن بسیار مدرک محکمی ست برای هر چیزی. در واقع داشتن آن اجباریست چرا که در بسیاری از موارد پاسپورت کاربردی ندارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، Shahram914 ، ramin_red ، Sam-90
(2018-02-14 ساعت 04:11)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:54)ali234 نوشته:  دوستان سوال من اينه .. بچه زير ١٨ سال مي دونم كه اتوماتيك سيتيزن ميشه يعني ميشه براش پاس گرفت ..اما سرتيفيكيت چي؟ اگر بخواد داشته باشه ؟! ايا فرم خاصي بايد پر كنيم؟ يا اينكه بايد خودش ١٨ بشه بعد؟! مرسي
خیر ، شما باید برای ایشان اقدام کنید و خیلی هم سریع اینکار را انجام دهید. شما باید فرم N600 را پرکرده و البته خودشان هم باید در این موضوع مشارکت داشته باشد. آن را ارسال نموده و بعد از مدتی یک کانفرمیشن نامبر برای شما ارسال میشود که میتوانید روند آن را بصورت آنلاین چک کنید. ضمنا مبلغ آن هم چیزی در حدود 1170$ میشود. برای گرفتن پاسپورت هم باید گرین کارت ایشان به همراه مدارک ارسال شود که دیگر برگشتی در آن نیست و بهتر است پیش از اقدام برای پاسپورت برای سرتیفیکیشن آن اقدام کنید و تشکیل پرونده دهید و تمام. وقتی که برای پاسپورت اقدام کردید آنها خودشان بصورت اتوماتیک گرین کارت را به مرکز اصلی سیتیزن شیپی ارسال میکنند و پاسپورت ایشان هم به دستتان میرسد. سرتیفیکیشن به این دلیل باید دریافت شود که زیاد اعتمادی به آینده ی پاسپورت نیست !! اگر به هر دلیلی پاسپورت دچار مشکل شود ، سرتیفیکیشن بسیار مدرک محکمی ست برای هر چیزی. در واقع داشتن آن اجباریست چرا که در بسیاری از موارد پاسپورت کاربردی ندارد.

مرسي افشين جان..البته ما هنوز خودمون تو پروسه هستيم ..الان فرم n600 رو نگاه كردم ..اول بايد ما سيتيزن بشيم بعد فرم رو براي بچه پر كنيم درسته؟! چون تو قسمت اطلاعات پدر و مادر شماره سيتيزن شيپي خواسته بود.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان