کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-04-14 ساعت 12:15)invisible man نوشته:  
(2018-04-14 ساعت 12:04)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-14 ساعت 10:17)invisible man نوشته:  خیلی ممنون بابت پاسخ به سوال. من نگران هستم چون از چند نفر شنیدم که گویا در مورد اینکه مالیات رو پرداخت کردین یا نه سوال میکنند. من نگران شدم که سوالی در مورد پول هایی که از ایران میاریم بپرسن ولی گویا اینجور که شما توضیح دادین سوالی در این مورد پرسیده نمیشه. بازم ممنون از شما.

البته لازم به ذکر است که وضعیت مالیاتی شما قطعا تحت بررسی قرار خواهد گرفت و اگر مشکل مالیاتی داشته باشید ، بطور قطع پیش از آن به شما اطلاع داده خواهد شد و در بدبینانه ترین حالت ممکن است روز مصاحبه مشکل ساز شود.

ای بابا پس یعنی تا روز مصاحبه متوجه نمیشم که مشکلی هست یا نیست؟ خب اینجوری که خیلی وضعیت بدی میشه. یعنی کلا مصاحبه رو کنسل میکنن؟

من نمیفهمم این چه فرهنگی ست که ما ایرانیان داریم !!؟؟ استثنا هم ندارد ، همه ی ما را شامل میشود ! چرا ته هر چیزی را که میخواهیم برسیم به منفی ختم ش میکنیم !! شما چرا کل عرایض بنده را نادیده گرفتید و چسبیدید به همان بند آخرش !!؟؟ عزیزم این فرآیند آنقدر ساده و سهل است که وقتی موفق بشوید به دریافتش ، کلی به گذشته ی خودتان و دلشوره هایتان میخندید !! بیخیال شوید و فقط به مسائل روز زندگیتان فکر کنید. اگر احساس میکنید که در این مدت کاری کرده اید که ممکن است به زیان این دولت شده باشد، پس اطمینان داشته باشید که وقتی خودتان چنین نتیجه ای گرفته اید ، صد پله در آنها شدیدتر خواهد بود ! و اگر فکر میکنید که صاف و ساده و بی شیله پیله زندگی کرده اید و وجدانتان آسوده ست ، اطمینان داشته باشید که آنها نیز صد پله خیالشان از طرف شما راحتتر است . پس انقدر فاز منفی به خود و خانواده ی خود ندهید و هی انگشت اتهام را بطرف خودتان و وجدانتان نشانه نروید! سخت نگیرید و شاد باشید که در این مدت اگر نامه ای مبنی بر تخلف شما به دستتان نرسد ، یعنی شما کاملا بررسی و کلیر شده اید!! در غیر اینصورت خفت شما را خواهند چسبید. روشن شد ؟؟!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-04-14 ساعت 21:37)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-14 ساعت 12:15)invisible man نوشته:  
(2018-04-14 ساعت 12:04)afshin4749 نوشته:  البته لازم به ذکر است که وضعیت مالیاتی شما قطعا تحت بررسی قرار خواهد گرفت و اگر مشکل مالیاتی داشته باشید ، بطور قطع پیش از آن به شما اطلاع داده خواهد شد و در بدبینانه ترین حالت ممکن است روز مصاحبه مشکل ساز شود.

ای بابا پس یعنی تا روز مصاحبه متوجه نمیشم که مشکلی هست یا نیست؟ خب اینجوری که خیلی وضعیت بدی میشه. یعنی کلا مصاحبه رو کنسل میکنن؟

من نمیفهمم این چه فرهنگی ست که ما ایرانیان داریم !!؟؟ استثنا هم ندارد ، همه ی ما را شامل میشود ! چرا ته هر چیزی را که میخواهیم برسیم به منفی ختم ش میکنیم !! شما چرا کل عرایض بنده را نادیده گرفتید و چسبیدید به همان بند آخرش !!؟؟ عزیزم این فرآیند آنقدر ساده و سهل است که وقتی موفق بشوید به دریافتش ، کلی به گذشته ی خودتان و دلشوره هایتان میخندید !! بیخیال شوید و فقط به مسائل روز زندگیتان فکر کنید. اگر احساس میکنید که در این مدت کاری کرده اید که ممکن است به زیان این دولت شده باشد، پس اطمینان داشته باشید که وقتی خودتان چنین نتیجه ای گرفته اید ، صد پله در آنها شدیدتر خواهد بود ! و اگر فکر میکنید که صاف و ساده و بی شیله پیله زندگی کرده اید و وجدانتان آسوده ست ، اطمینان داشته باشید که آنها نیز صد پله خیالشان از طرف شما راحتتر است . پس انقدر فاز منفی به خود و خانواده ی خود ندهید و هی انگشت اتهام را بطرف خودتان و وجدانتان نشانه نروید! سخت نگیرید و شاد باشید که در این مدت اگر نامه ای مبنی بر تخلف شما به دستتان نرسد ، یعنی شما کاملا بررسی و کلیر شده اید!! در غیر اینصورت خفت شما را خواهند چسبید. روشن شد ؟؟!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

کاملا روشن شد. 😁😁😉😉
خیلی خیلی ممنون بابت وقتی که میذارین و جواب میدین. 🙏🏻🙏🏻
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ramin_red
[/b]روز موعود هم فرا رسید، اون روز فقط باید همون نامه سرمونی یا به اصطلاح oath ceremony notice رو به همراه گرین کارت ببرید.
*پشت نامه سرمونی یه سری سوال هست که باید جواب بدید و امضا کنید (سوالاتی که میخوان ببینن از روز مصاحبه تا روز قسم خوردن آیا تغییری توی وضعیتتون پیش اومده یا خیر، مثلا آیا دستگیر شدید یا نه)

روز قسم خوردن توی همه توی سالن نشستیم دونه به دونه میومدن اون کاغذ Notice رو چک میکردن و بعد میرفتیم داخل سالن. اونجا ازم گرین کارت و notice رو گرفتن و یه شماره صندلی بهم دادن. (باور بفرمایید اون لحظه ی تحویل دادن  و خلاص شدن از شر گرین کارت از لحظه تحویل گرفتن کاغذ سیتیزنی لذت بخش تره  Big Grin )
بقیه موارد اون روز چیز خاصی نیست که تعریف کنم، پخش سرود ملی آمریکا و سخنرانی و نمایش ویدیوهایی در مورد تاریخ آمریکا و دست آخر هم قسم خوردن دست جمعی. و نهایتا اون کاغذ سیتیزنی رو بر اساس شماره صندلی به نوبت دادن.

دریافت پاسپورت آمریکایی:
باید فرم DS11  رو پر کنید.
یا می تونید این فرم رو از این لینک دانلود کنید پرینت بگیرید و با خودکار پر کنید
و یا اینکه از طریق این لینک که مال خود سایتشون هست فرم رو توی سایت پر کنید و بعد فرم کامل شده رو پرینت بگیرید که من همین روش دوم رو پیشنهاد میکنم چون تمیزتره.
مدارک برای دریافت پاسپورت:
- فرم DS-11
-یک قطعه عکس پاسپورتی ( میتونید از CVS, Wallgreens و .. بگیرید)
- اصل مدرک سیتیزنی + یک کپی (اصل مدرک رو ازتون میگیرن و بعد به همراه پاسپورت براتون پس میفرستن. پس حتما محض احتیاط یک کپی ازش برای خودتون نگه دارید)
-کپی پشت و روی یک کارت شناسایی مثلا گواهینامه

برای ارسال مدارک باید به usps هایی برید که این خدمات رو انجام میدن (فقط بعضی از اداره های پست خدمات پاسپورت دارن)  از طریق این لینک می تونید اداره پست های نزدیکتون که خدمات پست دارن رو پیدا کنید. توجه کنید که اون پستی برید که Walk-in سرویس داره و نیاز به ثبت کردن نوبت نداره.

یه نکته فنی: به جز دفترچه پاسپورت می تونید برای پاسپورت کارت هم اقدام کنید. پاسپورت کارت میتونه برای سفرهای زمینی (نه سفرهای هوایی) به کانادا و مکزیک استفاده بشه.
[/quote]
با سلام
از خدمتتون سوال داشتم
شما وقتی که مدارک را ارسال کردین چقدر بعدش سایت USCIS براتون به صورت IN LINE FOR INTERVIEW نشون داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، 3rip ، ramin_red
سلام
آيا استفاده از medicare يا madicaid در طي سالهاي اقامت با گرين كارت درامريكا تاثيري در فرآيند سيتيزنشيبي ندارد؟
لاتاري ٢٠١٥ -٢+١نفر- ايالت فلوريدا
پاسخ
(2018-04-21 ساعت 06:40)Shahram914 نوشته:  سلام
آيا استفاده از medicare يا madicaid در طي سالهاي اقامت با گرين كارت درامريكا  تاثيري در فرآيند سيتيزنشيبي ندارد؟

به هیچ عنوان تاثیری ندارد. مگر در صورتی که از دولت بعنوان کمک هزینه پول نقد دریافت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، ramin_red
(2018-04-21 ساعت 09:34)afshin4749 نوشته:  
آيا استفاده از medicare يا madicaid در طي سالهاي اقامت با گرين كارت درامريكا  تاثيري در فرآيند سيتيزنشيبي ندارد؟

به هیچ عنوان تاثیری ندارد. مگر در صورتی که از دولت بعنوان کمک هزینه پول نقد دریافت کنید

سلام ، چرا فكر ميكنيد كسي كه پول نقد ميگيره نميتونه سيتيزن بشه ؟ خوب بي دليل كه نميگيره يا بالاى ٦٥ سال هست ويا اگر زير ٦٥ سال باشه ممكنه مريضي داشته باشه ، آيا قانوني جديدا اومده كه كسانيكه پول نقد ميگيرن نميتونن سيتيزن بشن؟
پاسخ
(2018-04-21 ساعت 10:58)zohreh36 نوشته:  
(2018-04-21 ساعت 09:34)afshin4749 نوشته:  

سلام ، چرا فكر ميكنيد كسي كه پول نقد ميگيره نميتونه سيتيزن بشه ؟ خوب بي دليل كه نميگيره يا بالاى ٦٥ سال هست ويا اگر زير ٦٥ سال باشه ممكنه مريضي داشته باشه ، آيا قانوني جديدا اومده كه كسانيكه پول نقد ميگيرن نميتونن سيتيزن بشن؟
منظور من آن دسته افرادی ست که هیچگونه بیماری خاصی نداشته و زیر سن 65 سال هستند! و به دلیل نداشتن شغل و بیکاری اقدام به دریافت کمک هزینه ی نقدی میکنند و این خود باعث ایجاد اشکال در فرایند سیتیزن شیپی مینماید. هنگامی که شما در پروسه ی دریافت ویزا هستید، آنها از شما درخواست تمکن مالی میکنند و شما به آنها اثبات میکنید که توانایی مالی لازم را دارید. حالا وقتی که به اینجا پا میگذارید و مدتی هم کار داشته اید و حالا آن را از دست داده و دیگر قادر به یافتن سریع آن نمیباشید ، طبیعتا اقدام برای این نوع کمکها میکنید که البته برخلاف تعهدات شماست. چرا که هنگامی که میخواهید ویزا دریافت کنید ، پس از انجام مصاحبه ی اولیه ، آفیسر چند برگه را جلوی شما میگذارد و شما امضاء میکنید. یکی از آن برگه ها این است که شما تعهد میکنید که هیچ بار هزینه ای را به دولت آمریکا تحمیل نخواهید کرد و قدرت مالی شما به حد یست که میتوانید مسائل و مشکلات مالی را رفع و رجوع کنید. خب حالا با این حساب وقتی که همه جوره زیر آن تعهدات میزنید و درخواست کمک میکنید ، این میشود شکستن عهد و پیمانی که پیش از آن تعهدات لازم را در این خصوص پذیرفته بودید.
کل منظور من این دسته از افراد هستند که متاسفانه تعداد آنان نیز کم نیست !!! Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، Shahram914 ، bayat_r ، farrokh33 ، ramin_red
افشین جان سلام اقا مخلصیم.

اولا باید بگم بهت در جریان باشی من توی همه فرم هام زدم بی خدا هستم. سیتی زنی هم اگه بخواد به این ندن همون بهتر که نگیرم.
اگر می خواستم زیر بار این داستان ها برم توی کشور مادریم می رفتم.

بحث قانون اساسی جداست. من قانون اساسی ایران و امریکا و تا حدودی فرانسه رو بلدم. نه اینکه حالا از حفظ باشم اما خیلیشو می دونم کلیت قانون اساسی کشورها سه دسته کلی می شه دو دسته در اروپا هست که به امریکا و کانادا هم رفته بعد یک دسته دیگش میاد سمت خاورمیانه به علاوه یک سری موارد دینی هم بهش اضافه می شه.

زبانم می دونم خیلی گیر نمی دن اصولا. مخصوصا به سن بالاها. والا من زیاد سیتیزن می بینم که یارو ۳۰ ساله امریکا بوده زبانیم بارش نیست. ایرانی و غیر ایرانی.

اینم فقط بابت اعتقادات می خواستم بگم که در جریان باشی ازادی در عقیده.
First Amendment
The First Amendment guarantees freedoms concerning religion, expression, assembly, and the right to petition. It forbids Congress from both promoting one religion over others and also restricting an individual’s religious practices. It guarantees freedom of expression by prohibiting Congress from restricting the press or the rights of individuals to speak freely. It also guarantees the right of citizens to assemble peaceably and to petition their government.

کلا هم این پاسپورت واسه همه کشورها مسخره بازی هست ما روی زمین به دنیا اومدیم باید ازاد باشیم هر جا می خواهیم زندگی کنیم. اینم شالاتان بازی حکومت هاست. من خیلی جدیش نمی گیرم. خیلی هم دلشون بخواد امسالی ما سیتیزن بشیم.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، lonelyman
در ضمن من ایران از حق اعتراض مدنیم استفاده می کردم.
هیچ استثنایی واسه امریکا نمی بینم لازم بشه اینجا اعتراض می کنم.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: lonelyman
🇺🇸⚖ احتمال تغییرات اساسی در رابطه با معیارهای تشخیص عدم تمکن مالی (Public charge) در پرونده های اقامت دائم.
بر اساس نسخه ای از دستورالعمل پیشنهادی اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده که به رسانه ها درز کرده است، این اداره قصد دارد تعریف عدم تمکن مالی و عوامل موثر بر تعیین آن را تغییر داده و اقامت دائم افرادی که ممکن است به Public charge تبدیل شوند را رد کند.
برخی از شاخصه های جدیدی که این اداره قصد دارد آن ها را در نظر بگیرد عبارتند از:
۱- استفاده از Medicaid.
Subsidized health insurance under the Affordable Care ActMedicaid (non-emergency services)
۲- استفاده از برنامه های غذایی مثل فوداستمپ.
Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP, formerly food stamps)
۳- بیمه ایالتی برای کودکان.
State Child Health Insurance Program (CHIP or SCHIP)
۴- کمک هزینه مسکن
Housing assistance
۵- کمک هزینه پرداخت قبوض انرژی
Energy benefits
۶- دریافت مبلغی مازاد بر مالیات پرداختی (Tax credit) پس از ارسال اظهارنامه مالیاتی سالیانه.
Earned Income Tax Credit (when it exceeds tax liability).

@attorneykrazaghi
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-04-24 ساعت 14:52)sina454 نوشته:  🇺🇸⚖ احتمال تغییرات اساسی در رابطه با معیارهای تشخیص عدم تمکن مالی (Public charge) در پرونده های اقامت دائم.
بر اساس نسخه ای از دستورالعمل پیشنهادی اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده که به رسانه ها درز کرده است، این اداره قصد دارد تعریف عدم تمکن مالی و عوامل موثر بر تعیین آن را تغییر داده و اقامت دائم افرادی که ممکن است به Public charge تبدیل شوند را رد کند.
برخی از شاخصه های جدیدی که این اداره قصد دارد آن ها را در نظر بگیرد عبارتند از:
۱- استفاده از Medicaid.
Subsidized health insurance under the Affordable Care ActMedicaid (non-emergency services)
۲- استفاده از برنامه های غذایی مثل فوداستمپ.
Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP, formerly food stamps)
۳- بیمه ایالتی برای کودکان.
State Child Health Insurance Program (CHIP or SCHIP)
۴- کمک هزینه مسکن
Housing assistance
۵- کمک هزینه پرداخت قبوض انرژی
Energy benefits
۶- دریافت مبلغی مازاد بر مالیات پرداختی (Tax credit) پس از ارسال اظهارنامه مالیاتی سالیانه.
Earned Income Tax Credit (when it exceeds tax liability).

@attorneykrazaghi

Trump Proposal Would Penalize Legal Immigrants for Getting Tax Credit Refunds
Under a new leaked version of the rule reportedly being considered, use of government benefits -- with few exceptions -- could hurt an immigrant's chances of becoming a permanent legal resident.
Under the latest proposal, legal immigrants could be considered a public charge if they benefit from an expanded list of government programs, including:

Federal Earned Income Tax Credit and "similar refundable tax credits"
State or local cash benefit programs
Medicaid
Government subsidies for health insurance
Children’s Health Insurance Program (CHIP)
Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP), formerly known as food stamps
Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC)
Federal housing assistance, including rental vouchers
The Low Income Home Energy Assistance Program (LIHEAP)

would also allow the federal government to look back 36 months from the time of application for any use of government benefits -- up from 24 months in the last draft. And participation in Head Start is no longer penalized, as it was under the previous proposal.

It affects applications for permanent legal status, but not for citizenship, which is a different process. If someone's green card application is denied, it stops the process of becoming a legal permanent resident, and in some rare circumstances, it could even lead to deportation.

منبع: http://www.governing.com/topics/health-h...efund.html
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، gbtm ، bayat_r ، ramin_red
دوستان سلام یه سوال داشتم لطفا اگه کسی اطلاعی داره جواب بده ممنون
جدای از این داستان حضور دو سال و نیم از پنج سال تو آمریکا و نداشتن سفر بالای شش ماه، آیا باید در هر سال ۶ ماه تو آمریکا باشیم ؟
2013AS71XX
ABU DHABI
W1MAY
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ramin_red
(2018-04-29 ساعت 11:52)fromu2farzad نوشته:  دوستان سلام یه سوال داشتم لطفا اگه کسی اطلاعی داره جواب بده ممنون
جدای از این داستان حضور دو سال و نیم از پنج سال تو آمریکا و نداشتن سفر بالای شش ماه، آیا باید در هر سال ۶ ماه تو آمریکا باشیم ؟
طبیعتآ وقتی در هر سال سفر 6 ماه و ببالا نداشته باشید مدت زمان لازم برای بودن در کشور را رعایت کرده اید اما از آن مهمتر اثبات مسایلی لز قبیل داشتن شغل پرداخت مالیات اجاره نامه یا مالکیت ملک حساب بانکی قبوض برق و غیره هم لازمست که وابستگس شمارا به کشور و قصد اقامت دایم ثابت کند..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، Sara120 ، fromu2farzad ، ramin_red
سلام دوستان عزیز
کسی مشاور مهاجرت و یا وکیل مهاحرت میتونه به من معرقی کنه؟ سوالهای من درمورد پر کردن فرم n400 هست.
ممنون
پاسخ
(2018-05-03 ساعت 08:30)پروا نوشته:  سلام دوستان عزیز
کسی مشاور مهاجرت و یا وکیل مهاحرت میتونه به من معرقی کنه؟ سوالهای من درمورد پر کردن فرم  n400 هست.
ممنون

شما اگر سوالی دارید ، همینجا مطرح بفرمایید و جواب بگیرید. وکیل از شما کلی پول میگیرد و شما را به چیزهایی راهنمایی میکند که خودتان هم پاسخ آن را دارید و یا اگر هم ندارید میتوانید از دوستانی که این مسیر را مثل من طی کرده اند به شما یاری دهند
اما اگر هم فکر میکنید که وکیل بهتر است لطف کنید بگویید کدام ایالت هستید تا من برای شما معرفی کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ali3923 ، gbtm ، ramin_red

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان