کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-08-16 ساعت 21:57)Sara120 نوشته:  
(2018-08-16 ساعت 04:54)Geeta نوشته:  
(2018-08-15 ساعت 04:21)montazer59 نوشته:  سلام دوستان،
کسی خبری از این قانون مهاجرتی ترامپ داره؟ اینکه بیمه دولتی باعث میشه که سیتیزنشیپ ندن؟ از کی قراره اجرا بشه؟

این مطلب را یکی از وکلای مهاجرتی مریلند گذاشته:نمی دونم چقدر درست باشه

🇺🇸⚖ توضیحاتی در رابطه با طرح عدم اعطای شهروندی به افرادی که از کمک های دولتی از محل بودجه عمومی استفاده کرده اند:
اخیرا خبری مبنی بر طرح دولت آمریکا برای رد درخواست شهروندی افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند منتشر شد. این طرح چند ماه پیش نیز خبرساز شده بود با این تفاوت که در آن مقطع مساله جلوگیری از شهروند شدن افراد دارای اقامت دائم مطرح نبود و صرفا جلوگیری از اعطای گرین کارت به چنین افرادی مطرح شده بود.
👈 این طرح فعلا در مرحله رایزنی بوده و هنوز نهائی و تصویب نشده است اما در صورت تصویب افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند از جمله افرادی که فود استمپ گرفته یا از بیمه موسوم به Obamacare استفاده کرده اند واجد شرایط دریافت شهروندی آمریکا نبوده و حتی ممکن است اقامت دائم خود را هم از دست بدهند. این طرح با انتقادات زیادی مواجه شده و هنوز نسخه نهائی آن برای اظهار نظر کارشناسان منتشر نشده است. انتظار می رود دولت تا پایان سپتامبر نسخه نهائی مد نظر خود را منتشر کند.
👈معمولا روال تصویب این گونه طرح ها این است که دولت نسخه مدنظر خود را منتشر و ظرف ۶۰ روز از عموم کارشناسان درخواست می کند که نسبت به آن اظهار نظر کنند. دولت پس از جمع آوری و ارزیابی نظرات کارشناسی نسخه نهائی طرح را به صورت فرمان اجرائی ابلاغ خواهد کرد.
⚖ یکی از انتقادات به این طرح این است که رئیس جمهور فاقد اختیار قانونی برای تعیین شرایط شهروندی آمریکا است و این مساله باید به صورت قانون و توسط گنگره تصویب شود. در مقابل دولت ادعا می کند که طرح جدید در واقع تفسیر رئیس جمهور از قانون فعلی است که احتمال تبدیل شدن فرد به بار اقتصادی بر دوش جامعه آمریکا یا اصطلاحا Public Charge را از موانع اعطای اقامت دائم و نهایتا شهروندی به افراد اعلام می کند.
ببخشد فاينانشيال ايد هم شامل اين طرح مي شه

با سلام امروز 17 آگوست این مطلب را همان وکیل که مطلب خدمات اجتماعی را گذاشته بود،تو سایتش زده بنابراین دیگه نگران نباشید دوستان.

🇺🇸⚖ خبر مهم و فوری:
با پیگری هایی که دفتر وکالت کیانوش رزاقی از سازمان های مرتبط با امور مهاجرتی به عمل آورده به اطلاع تمام افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند می رسانیم که رد درخواست شهروندی این افراد صرفا به دلیل استفاده از این کمک ها از دستور کار دولت خارج شده است و تمام افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند به شرط اینکه برای دریافت این کمک ها متوسل به دروغ نشده باشند می توانند بدون هیچ مشکلی از این جهت درخواست شهروندی خود را ارسال کنند. بنابراین در صورتی که افراد متقاضی شهروندی برای دریافت کمک های عمومی و همچنین در جریان دریافت گرین کارت راجع به درآمد و منابع مالی خود دروغ نگفته باشند، همچنان می توانند از این برنامه ها از جمله بیمه درمانی موسوم به Obamacare استفاده کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-08-18 ساعت 04:44)Geeta نوشته:  
(2018-08-16 ساعت 21:57)Sara120 نوشته:  
(2018-08-16 ساعت 04:54)Geeta نوشته:  این مطلب را یکی از وکلای مهاجرتی مریلند گذاشته:نمی دونم چقدر درست باشه

🇺🇸⚖ توضیحاتی در رابطه با طرح عدم اعطای شهروندی به افرادی که از کمک های دولتی از محل بودجه عمومی استفاده کرده اند:
اخیرا خبری مبنی بر طرح دولت آمریکا برای رد درخواست شهروندی افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند منتشر شد. این طرح چند ماه پیش نیز خبرساز شده بود با این تفاوت که در آن مقطع مساله جلوگیری از شهروند شدن افراد دارای اقامت دائم مطرح نبود و صرفا جلوگیری از اعطای گرین کارت به چنین افرادی مطرح شده بود.
👈 این طرح فعلا در مرحله رایزنی بوده و هنوز نهائی و تصویب نشده است اما در صورت تصویب افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند از جمله افرادی که فود استمپ گرفته یا از بیمه موسوم به Obamacare استفاده کرده اند واجد شرایط دریافت شهروندی آمریکا نبوده و حتی ممکن است اقامت دائم خود را هم از دست بدهند. این طرح با انتقادات زیادی مواجه شده و هنوز نسخه نهائی آن برای اظهار نظر کارشناسان منتشر نشده است. انتظار می رود دولت تا پایان سپتامبر نسخه نهائی مد نظر خود را منتشر کند.
👈معمولا روال تصویب این گونه طرح ها این است که دولت نسخه مدنظر خود را منتشر و ظرف ۶۰ روز از عموم کارشناسان درخواست می کند که نسبت به آن اظهار نظر کنند. دولت پس از جمع آوری و ارزیابی نظرات کارشناسی نسخه نهائی طرح را به صورت فرمان اجرائی ابلاغ خواهد کرد.
⚖ یکی از انتقادات به این طرح این است که رئیس جمهور فاقد اختیار قانونی برای تعیین شرایط شهروندی آمریکا است و این مساله باید به صورت قانون و توسط گنگره تصویب شود. در مقابل دولت ادعا می کند که طرح جدید در واقع تفسیر رئیس جمهور از قانون فعلی است که احتمال تبدیل شدن فرد به بار اقتصادی بر دوش جامعه آمریکا یا اصطلاحا Public Charge را از موانع اعطای اقامت دائم و نهایتا شهروندی به افراد اعلام می کند.
ببخشد فاينانشيال ايد هم شامل اين طرح مي شه

با سلام امروز 17 آگوست این مطلب را همان وکیل که مطلب خدمات اجتماعی را گذاشته بود،تو سایتش زده بنابراین دیگه نگران نباشید دوستان.

🇺🇸⚖ خبر مهم و فوری:
با پیگری هایی که دفتر وکالت کیانوش رزاقی از سازمان های مرتبط با امور مهاجرتی به عمل آورده به اطلاع تمام افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند می رسانیم که رد درخواست شهروندی این افراد صرفا به دلیل استفاده از این کمک ها از دستور کار دولت خارج شده است و تمام افرادی که از کمک های عمومی استفاده کرده اند به شرط اینکه برای دریافت این کمک ها متوسل به دروغ نشده باشند می توانند بدون هیچ مشکلی از این جهت درخواست شهروندی خود را ارسال کنند. بنابراین در صورتی که افراد متقاضی شهروندی برای دریافت کمک های عمومی و همچنین در جریان دریافت گرین کارت راجع به درآمد و منابع مالی خود دروغ نگفته باشند، همچنان می توانند از این برنامه ها از جمله بیمه درمانی موسوم به Obamacare استفاده کنند.

وای چه خبر خوبی،ممنون. امیدوارم که دست از سر این یه قانون بردارن.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، ramin_red
سلام
دوستان چقدر بعد از ارسال فرم ها، نامه انگشت نگارى مياد؟
ممنون
پاسخ
سلام دوستلن امروز هر چي مي خوام استتوسم را online چك كنم نميشه كسي اطلاع داره چرا
پاسخ
(2018-08-20 ساعت 02:55)Sara120 نوشته:  سلام دوستلن امروز هر چي مي خوام استتوسم را online چك كنم نميشه كسي اطلاع داره چرا

سلام از ديشب اينجورى شده انشااله از فردا درست ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-08-19 ساعت 02:29)sami0 نوشته:  سلام
دوستان چقدر بعد از ارسال فرم ها، نامه انگشت نگارى مياد؟
ممنون

با سلام من به طریق پستی مدارکم را فرستاده بودم و حدود 22 روز پس از ازسال مدارکم ، نامه انگشت نگاری به دستم رسید که بدون توجه به تاریخ گفته شده در نامه، فردای همان روز دریافت رفتم و انگشت نگاری انجام دادم و مشکلی پیش نیامد
پاسخ
سلام بچه‌ها ،

میدونم این بحث چند تا پست بالاتر شده.

من واقعا نگرانم. خواب و خوراک برام نمونده. الان یعنی‌ اینا بخاطر یه بیمه ۲ زاری امکان داره دیگه ما رو سیتیزن نکنن؟

ما ۲ سال اول بیمه mediaid داشتیم و الان هم ۲ سال هست ۴۰۰$ ما میدیم تقریبا ۶۰۰$ دولت میده. الان یعنی‌ برم کنسل کنم این بیمه رو؟
پاسخ
(2018-08-20 ساعت 10:59)forrestgump نوشته:  سلام بچه‌ها ،

من واقعا نگرانم. خواب و خوراک برام نمونده. الان یعنی‌ اینا بخاطر یه بیمه ۲ زاری امکان داره دیگه ما رو سیتیزن نکنن؟

ما ۲ سال اول بیمه mediaid داشتیم و الان هم ۲ سال هست ۴۰۰$ ما میدیم تقریبا ۶۰۰$ دولت میده. الان یعنی‌ برم کنسل کنم این بیمه رو؟

🇺🇸⚖ خبر مهم و فوری:

منبع: Law Office of Kiyanoush Razaghi
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، lonelyman ، shatsi
(2018-08-20 ساعت 17:41)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-08-20 ساعت 10:59)forrestgump نوشته:  سلام بچه‌ها ،

🇺🇸⚖ خبر مهم و فوری:

منبع: Law Office of Kiyanoush Razaghi

ممنونم. آره اینو خوندم تو تلگرم آقای رزاقی. من چیزی که نگرانم کرد این بود که من این سوال رو توی یکی‌ از این سایت‌هایی‌ که سوال حقوقی می‌پرسن و وکیلا جواب میدن مطرح کردم و جواب عجیبی‌ بهم داده!

https://answers.justia.com/question/2018...question-1
پاسخ
سلام من فرمn400 انجام دادم و قسمتی که جهت سربازی اشتباها no زدم از دوستان کسی میدونه به چه صورتی میشه اصلاح کرد
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان بعد از اينكه توي سايت interview scheduled شد چند روز بعد نامه به دست ما مي رسه ومعمولا چه مدت بعد اينتر ويو مي دن ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-23 ساعت 20:00)Sara120 نوشته:  سلام دوستان بعد از اينكه توي سايت interview scheduled شد چند روز بعد نامه به دست ما مي رسه ومعمولا چه مدت بعد اينتر ويو مي دن ممنون

سه تا پنج روز کاری بعد از آپدیت شدن سایت، نامه به دستتون می رسه.
از زمان آپدیت شدن سایت تا زمان اینترویو معمولا بین ۲۷ تا ۳۳ روز فاصله هست.
اگر آنلاین اپلای کردید می تونید به بخش Documents برید و نسخه الکترونیک نامه رو ببینید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-08-24 ساعت 05:47)afs نوشته:  
(2018-08-23 ساعت 20:00)Sara120 نوشته:  سلام دوستان بعد از اينكه توي سايت interview scheduled شد چند روز بعد نامه به دست ما مي رسه ومعمولا چه مدت بعد اينتر ويو مي دن ممنون

سه تا پنج روز کاری بعد از آپدیت شدن سایت، نامه به دستتون می رسه.
از زمان آپدیت شدن سایت تا زمان اینترویو معمولا بین ۲۷ تا ۳۳ روز فاصله هست.
اگر آنلاین اپلای کردید می تونید به بخش Documents برید و نسخه الکترونیک نامه رو ببینید.

ممنون از شما on line اپلاي نكردم
پاسخ
سلام به همه دوستان
آیا تغییر آدرس در سال آخر اقدام برای ستیزن شیپ مشکلی در مراحل سیتیزن شدن ایجاد میکنه؟

ممنون
پاسخ
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

(2018-02-06 ساعت 22:02)Sara120 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

سلام من jun 2017 اپلاي كردم هنوز خبري نيست

(2018-02-07 ساعت 07:41)Sara120 نوشته:  
(2018-02-07 ساعت 04:33)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 22:02)Sara120 نوشته:  سلام من jun 2017 اپلاي كردم هنوز خبري نيست
در پست قبلی شما اشاره کرده بودین که در 2016 اقدام کرده اید و این باعث تعجب بنده شده بود !! پس در 2017 اپلای کرده اید. اگر در کالیفرنیا هستید تقریبا میشود گفت که تا یکی دو ماه آینده بطور قطع شما را به مصاحبه دعوت خواهند کرد. اگر هم در ایالت دیگری هستید ، من میزان سرعت در رسیدگی پرونده ها را نمیدانم ولی تصور نمیکنم که بیشتر از هشت ماه بطول انجامد قطع به یقین شاید تا ماه آینده کارتان سرانجام بگیرد.
من دالاس هستم

(2018-04-05 ساعت 06:02)j1970 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 09:47)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود

من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.
اما چند لینکی را تهیه کرده ام که به افرادی که در موارد مختلف از سیتیزن شدن محروم میشوند را لیست کرده.

https://immigrationlawnj.com/why-citizen...d-to-know/

http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-i...nship.html

https://www.sandraboogaardlaw.com/my-blo...sG_ILW9dhE

بهرصورت امیدوارم اینگونه نباشد که مریم خانم عزیز ذکر کرده اند.
اگه میدونستم بی اعتقادی به خدا باعث رد گرفتن حق شهروندی میشه اصلا پولمو حروم نمیکردم برم اقدام کنم!

سلام خیلی ممنون که وقت گذاشتید و جواب من را دادید . لینک ها به جز یکیش باز شد و تا جاییکه من مطالعه کردم و می دانم هیج کدام از دلیل هایی که انجا ذکر شده بود خدا را شکری به همسر من نمی خوره . دیروز با وکیل همسرم صحبت کرده و وکیل گفته که 2 سال برای این قضیه زیاده و وقتی مدارک را چک کرده گفته تنها دلیلی که انقدر می تونه کش دار شده باشه به خاطر مرد بودن و ایرانی بودنتون گویا اول از اف بی ای درخواست می شه که سریع تر تکلیف سیتیزن شیپ معلوم شه اگر طی یه مدت زمان معلوم نیامد دادگاهی می شوند. فقط نمی دانم کار درستی است که الان با این وضعیت علیهشون شکایت کنیم یا نه . حقیقتش چون من هم در پروسه هستم ترجیح می دهیم که سریعتتر سیتزن همسرم بیاد که بعد من هم پروسم یه جامپی بکنه .باز هم از پاسخ دهی ممنونم . فقط لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید که کسی با شکایت نتیجه گرفته لطفا برام بذارید .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان