کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-09-19 ساعت 06:23)Gole baba نوشته:  
(2017-09-02 ساعت 09:32)Sara120 نوشته:  من٢٨جون انگشت نگاري شدم ولي هنوز fingerprint scheduled هستم

سلام به تمامی دوستان
آیا از دوستان کسی هست که از اوهایو برای سیتیزنی اقدام کرده باشه؟
میخواستم تجربش رو بدونم( کیس پنج ساله )

(2018-07-14 ساعت 21:10)georgia1 نوشته:  
(2018-07-13 ساعت 05:51)amir1345 نوشته:  
(2017-09-19 ساعت 06:23)Gole baba نوشته:  سلام به تمامی دوستان
آیا از دوستان کسی هست که از اوهایو برای سیتیزنی اقدام کرده باشه؟
میخواستم تجربش رو بدونم( کیس پنج ساله )

(2018-07-13 ساعت 01:20)georgia1 نوشته:  تا حالا دو باربرای Infopass رفتم .نتیجه ای نداشته. همون اطلاعاتی رو میدند که خودم هم می دونستم. فقط می گن باید صبر کنید!

ایمیل چطور ؟

هر ایمیلی که زدم فقط یک جواب دادند. پرونده شما هنوز از زمان معمولی بررسی خارج نشده. منظورشون زمان تقریبی هست که آنلاین نشون می ده. یعنی اگه بعد از 20 ماه خبری نشد تازه بیا ببینیم که چی می گی!

تجربه خودم رو خدمننون عرض می کنم.
من دو تا account داشتم .
1---https://egov.uscis.gov/casestatus/displayLogon.do به صورت جنرال تو خود سایت باز کردم .
2---https://myaccount.uscis.dhs.gov/users/sign_up     اختصاصی بر اساس کیس نامبر

برای هر دوتا ایمیل میزدم .  یکی همون پاسخ معمولی رو اغلب میداد و هنوز هم که کارم تموم شده و گاهی تکس میده که کیس تحت بررسی هست.
اما دیگری پاسخ دقیق تری میداد. و جتی یک بار هم ایمیل زدم .چرا کارم خیلی طولانی شده و کی نموم میشه . پاسخ دادن ما پیشگو نیستیم و باید صبر کنین.
در همه حال شما کلیه درخواست ها و ایمیل ها و پاسخ ها رو به صورت یک البوم به ترتیب تاریخ جمع اوری کن. شاید اگر کار به درازا کشید بدردت بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، georgia1
سلام دوستان. سوال بسیار تکنیکی داشتم و حتما قبل از ارسال فرم ن-۴۰۰ با وکیل مشورت خواهم کرد. پیشاپیش از هم فکریتان ممنونم!
من ۵ سال در امریکا زندگی کردم. برای اولین بار جولای ۲۰۱۳ وارد شدم و بعد از یک ماه اقامت و گرفتن “پاس سفید” در ۱۰ آگوست۲۰۱۳ خارج شدم تا از شغل خارج امریکا که داشتم چند ماهی استفاده کنم و پس از استفا و مدت ۶ ماه و ۲ روز (۱۸۳ روز) برگشتم- ۱۰ فبیورری ۲۰۱۴...
در وبسایت اداره مهاجرت تعریف ۶ ماه ۱۸۱ روز هست که من غافل از این قانون جزو کسانی هستم که بیش‌تر از ۶ ماه ولی کمتر از ۱ سال بیرون ماندم. خانه، فامیل و قبض آب و برقی هم برای اثبات موقتی بودن مسافرت ندارم.

اکثرا نظر افراد این است که ۵ سال را از ۱۰ فبیورری ۲۰۱۴ که برگشتم باید شروع کنم.
سوال من‌این هست از انجایی که سوال فرم ن-۴۰۰ هست: “آیا در ۵ سال گذشته بیش‌تر از ۶ بیرون بوده اید” ، آیا می‌توان ۵ سال را از ۴-۵ روز بعد از خروج ۱۰ آگوست ۲۰۱۳ حساب کرد؟بنابراین مدت زمان بیرون از امریکا ۱۷۹ روز خواهد بود و جواب آن سوال خیر می‌شود, ولی آن سفر به خودی بیش‌تر از۶ ماه بوده که آغازش بیش‌ از ۵ سال پیش اتفاق افتاده است! به این ترتیب می‌توان ۱۴-۱۵ آگوست ۲۰۱۸ درخواست شهروندی داد.

ممنون از وقتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-07-18 ساعت 10:50)Khubi نوشته:  سلام دوستان. سوال بسیار تکنیکی داشتم و حتما قبل از ارسال فرم ن-۴۰۰ با وکیل مشورت خواهم کرد.  پیشاپیش از هم فکریتان ممنونم!
من ۵ سال در آمریکا زندگی کردم. برای اولین بار جولای ۲۰۱۳ وارد شدم و بعد از یک ماه  اقامت و گرفتن “پاس سفید” در ۱۰ آگوست۲۰۱۳  خارج شدم تا از شغل خارج آمریکا که داشتم چند ماهی استفاده کنم و پس از استفا و مدت ۶ ماه و ۲ روز  (۱۸۳ روز) برگشتم-  ۱۰ فبیورری ۲۰۱۴...
در وبسایت اداره مهاجرت تعریف ۶ ماه ۱۸۱ روز هست که من غافل از این قانون جزو کسانی هستم که بیش‌تر از ۶ ماه ولی کمتر از ۱ سال بیرون ماندم. خانه، فامیل و قبض آب و برقی هم برای اثبات موقتی بودن مسافرت ندارم.

سوال من‌این هست از انجایی که سوال فرم ن-۴۰۰ هست: “آیا در ۵ سال گذشته بیش‌تر از ۶ بیرون بوده اید” ،  آیا می‌توان ۵ سال را از ۴-۵ روز بعد از خروج ۱۰ آگوست ۲۰۱۳ حساب کرد؟بنابراین  مدت زمان بیرون از آمریکا ۱۷۹ روز خواهد بود و جواب آن سوال خیر می‌شود, ولی آن سفر به خودی بیش‌تر از۶ ماه بوده که آغازش بیش‌ از ۵ سال پیش اتفاق افتاده است! به این ترتیب می‌توان ۱۴-۱۵ آگوست ۲۰۱۸ درخواست شهروندی داد.

ممنون از وقتتون

شما چرا می خوای بی جهت هزینه برای مشورت با وکلا کنی! شما همون کاری که مد نظرت هست رو انجام بده. اگه مشکلی باشه. uscis کیست رو Deny می کنه . اگر هم مشکلی نباشه که می ری برای fingerprint.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، lonelyman
(2018-07-24 ساعت 23:14)georgia1 نوشته:  
(2018-07-18 ساعت 10:50)Khubi نوشته:  سلام دوستان. سوال بسیار تکنیکی داشتم و حتما قبل از ارسال فرم ن-۴۰۰ با وکیل مشورت خواهم کرد.  پیشاپیش از هم فکریتان ممنونم!
من ۵ سال در آمریکا زندگی کردم. برای اولین بار جولای ۲۰۱۳ وارد شدم و بعد از یک ماه  اقامت و گرفتن “پاس سفید” در ۱۰ آگوست۲۰۱۳  خارج شدم تا از شغل خارج آمریکا که داشتم چند ماهی استفاده کنم و پس از استفا و مدت ۶ ماه و ۲ روز  (۱۸۳ روز) برگشتم-  ۱۰ فبیورری ۲۰۱۴...

سوال من‌این هست از انجایی که سوال فرم ن-۴۰۰ هست: “آیا در ۵ سال گذشته بیش‌تر از ۶ بیرون بوده اید” ،  آیا می‌توان ۵ سال را از ۴-۵ روز بعد از خروج ۱۰ آگوست ۲۰۱۳ حساب کرد؟بنابراین  مدت زمان بیرون از آمریکا ۱۷۹ روز خواهد بود و جواب آن سوال خیر می‌شود, ولی آن سفر به خودی بیش‌تر از۶ ماه بوده که آغازش بیش‌ از ۵ سال پیش اتفاق افتاده است! به این ترتیب می‌توان ۱۴-۱۵ آگوست ۲۰۱۸ درخواست شهروندی داد.

ممنون از وقتتون

شما چرا می خوای بی جهت هزینه برای مشورت با وکلا کنی! شما همون کاری که مد نظرت هست رو انجام بده. اگه مشکلی باشه. uscis کیست رو Deny می کنه . اگر هم مشکلی نباشه که می ری برای fingerprint.
من سفر بالاي شش ماه داشتم يعني مشكلي نيوده كه رفتم fingerprint ؟
پاسخ

ممنون از وقتتون
با سلام
با توجه به سخت گیری های روز افزون برای ایرانیان به هیچ وجه ریسک نکنید و حتما با یک وکیل مشورت کنید و به خاطر 100 دلار خودتون را به دردسر نیندازید.
از نظر قانونی به نظر میرسه به سفر بالای 6 ماه اعتراض کنند .در حال حاضر روند سیتی زن شیپ در اکثر ایالتها بیشتر از یکسال طول می کشد که ممکن است برای سال آینده بدتر ازین هم بشود
در ضمن از 11 سپتامبر امسال یک قانون جدید گذاشته اند که اگر پرونده سیتی زن شیپ شما نقص داشته باشد ،افیسر مربوطه می تواند بدون درخواست تکمیل پرونده ،پرونده شما deny کند و لازم نیست هیچ توضیحی به شما بدهد یعنی به همین راحتی 725 دلار و حداقل یکسال وقت شما و استرسی که کشیده اید دود میشه میره روی هوا.

در ضمن ممکنه شما مدارک را بفرستید و انگشت نگاری بروید ویکسال صبر کنید و بعد بروید مصاحبه و تازه در مصاحبه به شما گفته بشه مشکل دارید بنابراین انگشت نگاری رفتن دلیل بر کامل بودن پرونده و موافقت با سیتی زن شدن شما نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، SOROUSHSOFT

ممنون از وقتتون

شما میتونید از قانون چهار سال و یک روز استفاده کنی
2013AS10xxx... ساکن فيلادلفيا, پنسيلوانيا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان بعد از هفت ماه از زمان انگشت نگارى گذشته ولي نميدونم چرا از ديروز فقط ميزنه case status و هيچگونه اطلاعات ديگه اى نميده كه برنامه مصاحبه گذاشتن يا خير و زده اگر اطلاعات ديگه اى ميخواين زنگ بزنين. به اين شماره ، خواستم بدونم آيا دوستان اطلاعي دارن يا خير ؟ ممكنه بعد از اين حالت به اسكجول اينترويو تبديل بشه ؟ از دوستاني كه اطلاعي دارن ممنون ميشم توضيح بدن ، ضمنا از كاليفرنيا هستم . تشكر
پاسخ
(2018-07-27 ساعت 13:36)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان بعد از هفت ماه از زمان انگشت نگارى گذشته ولي نميدونم چرا از ديروز فقط ميزنه case status  و هيچگونه اطلاعات ديگه اى نميده كه برنامه مصاحبه گذاشتن يا خير و زده اگر اطلاعات ديگه اى ميخواين زنگ بزنين. به اين شماره ، خواستم بدونم آيا دوستان اطلاعي دارن يا خير ؟ ممكنه بعد از اين حالت به اسكجول اينترويو تبديل بشه ؟ از دوستاني كه اطلاعي دارن ممنون ميشم توضيح بدن ، ضمنا از كاليفرنيا هستم . تشكر

احتمالا مثلا سرور یا بخش دیتاشون در حال آپدیته . این مسج موفتی برای همه میاد... At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283 for additional information.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، ramin_red
(2018-07-27 ساعت 20:07)maryam1 نوشته:  
(2018-07-27 ساعت 13:36)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان بعد از هفت ماه از زمان انگشت نگارى گذشته ولي نميدونم چرا از ديروز فقط ميزنه case status  و هيچگونه اطلاعات ديگه اى نميده كه برنامه مصاحبه گذاشتن يا خير و زده اگر اطلاعات ديگه اى ميخواين زنگ بزنين. به اين شماره ، خواستم بدونم آيا دوستان اطلاعي دارن يا خير ؟ ممكنه بعد از اين حالت به اسكجول اينترويو تبديل بشه ؟ از دوستاني كه اطلاعي دارن ممنون ميشم توضيح بدن ، ضمنا از كاليفرنيا هستم . تشكر

احتمالا مثلا سرور یا بخش دیتاشون در حال آپدیته . این مسج موفتی برای همه میاد... At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283 for additional information.
ولي تعجبم از اينه كه براى دوستان ديگرم اين پيام نيوده ، در هر صورت منتظر ميمونيم تا ببينيم چي ميشه
پاسخ
(2018-07-25 ساعت 11:55)ramin_red نوشته:  

ممنون از وقتتون

سلام به دوستان. منم دقیقا همین سوال رو دارم. قانون چهار سال و یک روز چیه؟ میشه لطفا توضیح بدین؟
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
(2018-07-31 ساعت 04:58)montazer59 نوشته:  
(2018-07-25 ساعت 11:55)ramin_red نوشته:  

ممنون از وقتتون

سلام به دوستان. منم دقیقا همین سوال رو دارم. قانون چهار سال و یک روز چیه؟ میشه لطفا توضیح بدین؟

راستش من فقط شنیدم که همچین قانونی وجود داره ولی شما برای جزییات باید با وکیل مهاجرتی مشورت کنی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان,من در فرم N400 درمورد خدمت سربازی کجا باید تیک بزنم و چه توضیحات یا مدارکی باید ارائه کنم. لطفا راهنمایی فرمایید.
شماره کیس: 2013ASXXX , تاریخ رویت قبولی:2می 2012,کنسولگری:آنکارا, مصاحبه: نوامبر 2012 , دریافت کلیرنس:17می2013 ,دریافت ویزا: 6 جون , تعداد نفرات: 3
پاسخ
تشکر کنندگان:
این خبر امروز روی سایت اومد و امیدوارم تبدیل به قانون نشه'

پیشنهاد دولت ترامپ در خصوص محدودسازی اعطای وضعیت مهاجرتی به افرادی که از مزایای عمومی استفاده کرده‌اند در حال نهایی‌شدن است و در چند هفته آینده منتشر خواهد‌ شد

https://www.nbcnews.com/news/amp/ncna897...ssion=true
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، poopak
سلام دوستان
يك سؤال دارم . اگر كسي جرم DuIداره كه clear شده با (گذروندن مراحل ارايه شده توسط دادگاه )بايد در قرم n400 بنويسه يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-08 ساعت 00:00)ramin_red نوشته:  این خبر امروز روی سایت اومد و امیدوارم تبدیل به قانون نشه'

پیشنهاد دولت ترامپ در خصوص محدودسازی اعطای وضعیت مهاجرتی به افرادی که از مزایای عمومی استفاده کرده‌اند در حال نهایی‌شدن است و در چند هفته آینده منتشر خواهد‌ شد

https://www.nbcnews.com/news/amp/ncna897...ssion=true

با سلام
هر دم ازین باغ بری می رسد .....
در متن خبر میگه که اگر تاکنون از خدماتی مثل اباماکر یا بقیه موارد استفاده کرده اید می تونه مانع سیتی زن شدن بشه .حالا معلوم نیست منظور در دوره 5 ساله منتهی به سیتی رن شدن است یا هر رمانی؟
و متن خبر میگه که می تونه جلوی سیتی زن شدن 20 میلیون نفر را بگیره
خدا به خیر کنه امیدوارم به این زودی ها تصویب نشود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان