کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام این پیام برای دوستانی هست که با تراول بن به مشکل برخورد کردن و یا کسانی رو می شناسند که در پروسه مهاجرتی هستند:

با اعضای یکی از این گروه های مهاجرتی تصمیم گرفتیم همه باهم دسته جمعی در یک روز و یک ساعت داستانامون رو بنویسیم و در صفحات اینترنتی بفرستیم و به ایمیل های روزنامه ها نامه بزنیم شما هم داستانتون رو بنویسید تا بلکه به چشم بیاد این موضوع تراول بن و یه چیزی بشه با دست روی دست گذاشتن هیچ اتفاقی نمیوفته توی گروه های دیگه مهاجرتی هم اگر هستید بفرستید اینارو

دوستان خواهشا نامه هاتون را با عکس آماده کنید هر کسی به صورت جداگانه نامه خودش رو نشر بده در این صفحات روز سه شنبه به وقت آمریکا در ساعت ۹ صبح کالیفرنیا ( اگر جای دیگری از آمریکا هستید حساب کنید کی می شود) که می شود ۸.۳۰ شب ایران /چون آخر هفته تعطیل است و دوشنبه هم تعطیله بهترین زمان سه شنبه است. همگی در این تایم نامه و عکس ها را در فیس بوک / توییتر/ CNN/NYTimes/WashingtonPost/و ... بفرستید این کار به جز به صورت گروهی هیچ تاثیری ندارد پس همه لطفا بنویسید

لیست ایمیل های روزنامه ها:
oped@nytimes.com
letters@nytimes.com
euan.steedman@turner.com
jonathan.hawkins@turner.com
blair.cofield@turner.com
heather.brown@turner.com
alison.rudnick@turner.com
matt.dornic@turner.com
barbara.levin@turner.com
allison.gollust@turner.com
nytnews@nytimes.com
inytletters@nytimes.com
letters@washpost.com
ann.marimow@washpost.com
robert.barnes@washpost.com
abigail.hauslohner@washpost.com

لیست تگ ها برای توییتر:

@HollyYanCNN @travelban@Travelban@muslimban@CNN@NYTimes @UndoFamilyBan @KamalaHarris @washingtonpost @CNN #TravelBan @MuslimBanStory@cameron_kasky @LenaWaithe @Chaplain_Black @SenatorBenson @SenatorCardin @senatorcoons @SenatorCarper @SenBlumenthal @ChrisVanHollen @SenSanders @UCBerkeley @AmericaFerrera @Twitter @TwitterSupport @RepCarbajal @SenSchumer @BBCWorld @CNN @BBC @USAttyFreed @POTUS44 @WhiteHouse#Undo_Family_Ban #TravelBan @SenFeinstein @KamalaHarris @jeffweiner @camanpour
@paulanewtonCNN ‏ @KyungLahCNN ‏@AnneClaireCNN ‏@CNNJanet ‏@HollyYanCNN @erinmcunningham ‏@ddknyt ‏@Beltrew ‏@scotusreporter @amarimow @shearm @adamliptak
كتگوري : f2a
تاريخ اپرو مدارك : دسامبر ٢٠١٥
ايميل درخواست حاملي مالي: ؟؟؟؟
ا
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
سلام به همگی. خواستم یه خبر خوب بدم به همه که تایمی که توی وبسایت زده شده واسه رسیدگی به پرونده ها اصلا دقیق نیست. من گرین کارت 2 ساله کاندیشنال داشتم که آگست 2017 اقدام کردم واسه برداشتن کاندیشن. هنوز گرین کارت 10 ساله به دستم نرسیده ولی ماه پیش همونطور که دوستان اینجا گفتن من اپلای کردم واسه سیتیزنی که انگشت نگاری هم رفتم و الان کیس منو زده 13 ماه. به هر حال 1.5 ماه پیش به من نامه دادن که چون سرمون خیلی شلوغه پس پرونده ها تا 18-24 ماه ممکنه طول بکشه و با این نامه که دستتون هست ما واسه 1 سال دیگه تمدید کردیم گرین کارت 2 ساله رو که می تونید باهاش مسافرت برید و کار کنید. من هم نگران که ای بابا باید صبر بکنم تا ژانویه احتمالا که به من برسه چون الان سایت واسه ای-751 زده 30 آپریل که با این حساب 4 ماه دیگه به من می رسه. اما دیروز یکه نامه دیگه به دستم رسید که نوشته بود مبارک باشه و گرین کارت 10 ساله تا 60 روز دیگه میرسه به دستتون. جتی امروز رفتم کیسمو چک کردم هنوز آپدیت نشده و همون پیام قدیمی هست. نتیجه اینکه تایم اصلا دقیق نیست و دوم اینکه با گرین کارت 2 ساله که هنوز 10 ساله نگرفتین می تونید اقدام کنید واسه سیتیزن شیب اینو گفتم چون وقتی رفتم واسه فینگرپرینت سیتیزنی آفیسر اومد گیر بده گفتش که تا الان نشنیده که با گرین کارت 2 ساله بخوای آپلای کنی و کیست حتما رد میشه چون گرین کارت 10 ساله نداری پس یعنی پرمیننت نیستی خلاصه یه خورده اعصابمو خورد کرد ولی من گفتم تماس گرفتم با uscis و اونا گفتن اکی هست اگه پولم بره مهم نیست دیگه اقدام کردم واسش، بعدش انگشت نگاری و انجام دادم. حالا دیگه باید منتظر بمونم 60 روز که گرین کارت بیاد. امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.
پاسخ
من توی اگست اقدام کردم برای سی تی زن شیپی ولی هنوز گرین کارت ده ساله ام نیومده و نامه داده که 6 ماه دیگه هم گرین کارتم تمدید شده و با اون نامه فعلا مشکلی ندارم فکر میکنم قبل از اینکه گرین کارت ده ساله ام باید سی تی زن بشم Smile هفته بعد از ارسال مدارکم رفتم انگشت نگاری و منتظرم که نامه بیاد برم برای ازمون اون کتابچه !خودم فکر میکنم اومدن گرین کارتم و سی تی زن شیپی ام همزمان بشه !
دوستم برزیلی هست و توی مارچ برای سی تی زن شیپی اقدام کردم و اخر جولای سی تی زن شد ولی هنوز گرین کارت ده ساله اش نیومده و همزمان با من نامه دریافت کرده که پروسه صدور گرین کارت طولانی شده و 6 ماه دیگه گرین کارتتون تمدید میشه Smile)جالبه که دو تا اتاق تو یه ساختمون با هم در ارتباط نیستن و نمیدونن که دیگه نیازی به گرین کارت نداره و سی تی زن شده !!
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
دوستان می شه جواب سوال من را هم بدهید
آیا شکایت از دولت امریکا برای دیر شدن سیتزن شیپ به ضرر می باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
راستش نمي تونم بگم يكم بلكه كلي گيج و منگ شدم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
من سرموني سيتيزن شيپي را گذاروندم و مي خواهم براي پاسپورت اقدام كنم در همين موقع هم مي خوام براي بچم اپلاي كنم ، فرم n-600 را تكميل كردم براش الان نمي دونم كدام مدارك و بفرستم همراه فرم ان ششصد؟ اصل باشند يا. كپي؟
كدام مدارك و براي پاسپورت خودم بفرستم؟
و در ضمن كدام مدارك و بفرستم براي پاسپورت بچه؟ مگه من چندتا اصل دارم؟؟؟؟؟
اميدوارم شما را هم گيج نكرده باشم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-06 ساعت 14:26)1984ana نوشته:  دوستان می شه جواب سوال من را هم بدهید
آیا شکایت از دولت آمریکا برای دیر شدن سیتزن شیپ به ضرر می باشد؟

توي سايت چك كنيد زمان انتظار نوشته شده. بالاي يكساله
مي توانيد تماس بكيريد ازشون سوال كنيد. بنظر من از اين اورگان نمي شه شكايت كرد بخاطر دير شدن. تماس بگيريد خيلي قشنگ بهشون بگيد نگراني تون و راهنمايي مي كنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-20 ساعت 10:59)forrestgump نوشته:  سلام بچه‌ها ،

میدونم این بحث چند تا پست بالاتر شده.

من واقعا نگرانم. خواب و خوراک برام نمونده. الان یعنی‌ اینا بخاطر یه بیمه ۲ زاری امکان داره دیگه ما رو سیتیزن نکنن؟

ما ۲ سال اول بیمه mediaid داشتیم و الان هم ۲ سال هست ۴۰۰$ ما میدیم تقریبا ۶۰۰$ دولت میده. الان یعنی‌ برم کنسل کنم این بیمه رو؟

اره عزيزم كنسلش كن يكي ديگه بگير چه خبرههه ٤٠٠$ ما سه نفري ٣٦$ ميديم هسيتيزن هم شديم. بعضيا بخاطر بيزينس استرس منتقل مي كنند تا جيبشون و پر كنند. اون قضيه در مورد فود استمپ و مديكد و... بود اوباماكر شاملش نميشه در صورتيكه اعلام قانوني بشه از همون روز . از شما گذشته الان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-11 ساعت 21:00)sami0 نوشته:  سلام بچه ها من تازه ميخوام فرم هاى سيتيزنى رو بفرستم
يه سوالى داشتم در مورد ٥ سال مدارك مالياتى
خواستم بدونم شما دوستان مدارك مالياتى ٥ ساله رو فرستاديد با فرم هاتون؟
وكيل ها ميگن نيازى نيست اما وب سايت USCIS زده بايد بفرستيم
ممنون

نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-14 ساعت 04:11)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-14 ساعت 02:54)ali234 نوشته:  دوستان سوال من اينه .. بچه زير ١٨ سال مي دونم كه اتوماتيك سيتيزن ميشه يعني ميشه براش پاس گرفت ..اما سرتيفيكيت چي؟ اگر بخواد داشته باشه ؟! ايا فرم خاصي بايد پر كنيم؟ يا اينكه بايد خودش ١٨ بشه بعد؟! مرسي
خیر ، شما باید برای ایشان اقدام کنید و خیلی هم سریع اینکار را انجام دهید. شما باید فرم N600 را پرکرده و البته خودشان هم باید در این موضوع مشارکت داشته باشد. آن را ارسال نموده و بعد از مدتی یک کانفرمیشن نامبر برای شما ارسال میشود که میتوانید روند آن را بصورت آنلاین چک کنید. ضمنا مبلغ آن هم چیزی در حدود 1170$ میشود. برای گرفتن پاسپورت هم باید گرین کارت ایشان به همراه مدارک ارسال شود که دیگر برگشتی در آن نیست و بهتر است پیش از اقدام برای پاسپورت برای سرتیفیکیشن آن اقدام کنید و تشکیل پرونده دهید و تمام. وقتی که برای پاسپورت اقدام کردید آنها خودشان بصورت اتوماتیک گرین کارت را به مرکز اصلی سیتیزن شیپی ارسال میکنند و پاسپورت ایشان هم به دستتان میرسد. سرتیفیکیشن به این دلیل باید دریافت شود که زیاد اعتمادی به آینده ی پاسپورت نیست !! اگر به هر دلیلی پاسپورت دچار مشکل شود ، سرتیفیکیشن بسیار مدرک محکمی ست برای هر چیزی. در واقع داشتن آن اجباریست چرا که در بسیاری از موارد پاسپورت کاربردی ندارد.
ممنون از راهنماييتون
فقط خود بچه بايد همكاري كند يعني چكار كند؟ بچه هفت ساله منظورمه؟!ممنون ميشم اگه اطلاع داريد بفرماييد در مورد فرم n-600 چه مداركي را بفرستيم؟ اصل يا كپي؟
براي پاسپورت بچه چطور چي بفرستيم اصل يا گپي؟؟؟
يك سوال ديگه
من براي پاس خودم هم مي خوام همزمان اقدام كنم طبيعتاً سرتيفيكيت و بايد بدم بره، سوالم اينه كه براي اقدام براي سرتيفيكيت و پاسپورت بچه به اصل سرتيفيكيت خود من نيازي هست؟؟؟؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من بعد از ١٤ ماه انتظار بالاخره مصاحبه گرفتم امتحان را قبول شدم ولي چون سفر بالاي شش ماه داشتم خيلي سوال ازم كرد بالاخره فرمي را به من داد كه قبول شدم ولي قسمتي را كه برام علامت زد نوشته a decision can not yet be made about your application مداركي را هم ازم خواست كه دادم در ضمن ادرسم هم عوض شد اگر كسي اطلاعي در اين مورد داره ممنون مي شم راهنمايي كنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-29 ساعت 06:34)Sara120 نوشته:  سلام دوستان من بعد از ١٤ ماه انتظار بالاخره مصاحبه گرفتم امتحان را قبول شدم ولي چون سفر بالاي شش ماه داشتم خيلي سوال ازم كرد بالاخره فرمي را به من داد كه قبول شدم ولي قسمتي را كه برام علامت زد نوشته a decision can nit yet be made about your application مداركي را هم ازم خواست كه دادم در ضمن ادرسم هم عوض شد اگر كسي اطلاعي در اين مورد داره ممنون مي شم راهنمايي كنه

شما الان باید منتظر نامه واسه مراسم سوگند باشید. چه مدارکی از شما در روز مصاحبه خواستن؟
2013AS10xxx... ساکن فيلادلفيا, پنسيلوانيا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-01 ساعت 05:56)ramin_red نوشته:  
(2018-09-29 ساعت 06:34)Sara120 نوشته:  سلام دوستان من بعد از ١٤ ماه انتظار بالاخره مصاحبه گرفتم امتحان را قبول شدم ولي چون سفر بالاي شش ماه داشتم خيلي سوال ازم كرد بالاخره فرمي را به من داد كه قبول شدم ولي قسمتي را كه برام علامت زد نوشته a decision can not yet be made about your application مداركي را هم ازم خواست كه دادم در ضمن ادرسم هم عوض شد اگر كسي اطلاعي در اين مورد داره ممنون مي شم راهنمايي كنه

شما الان باید منتظر نامه واسه مراسم سوگند باشید. چه مدارکی از شما در روز مصاحبه خواستن؟

اينجا نوشته تصميمي هنوز در مورد فرم من گرفته نشده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،

لطفا اگر کسی به تازگی سیتیزن شده اطلاع بده که از زمان فینگرپرینت تا گرفتن پاس چقدر طول کشیده ؟ ممنون

آیا با قانون های جدید کسی که سیتیزن میشه میتونه برای گرین کارت مادر پدرش اقدام کنه ؟ آیا کسی اخیرا دریافت کرده ؟

ممنون میشم دوستان اطلاع رسانی کنند تا ما از نگرانی در بیاییم.

یک دنیا ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز از مصاحبه تا زمان دادن قسم چقدر طول مي كشد با توجه به اينكه من ادرسم را روز مصاحبه از دالاس به هيوستون تغيير دادم ممنون اگر جواب بديد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-29 ساعت 06:34)Sara120 نوشته:  سلام دوستان من بعد از ١٤ ماه انتظار بالاخره مصاحبه گرفتم امتحان را قبول شدم ولي چون سفر بالاي شش ماه داشتم خيلي سوال ازم كرد بالاخره فرمي را به من داد كه قبول شدم ولي قسمتي را كه برام علامت زد نوشته a decision can not yet be made about your application مداركي را هم ازم خواست كه دادم در ضمن ادرسم هم عوض شد اگر كسي اطلاعي در اين مورد داره ممنون مي شم راهنمايي كنه

با سلام
من امروز رفتم برای مصاحبه و چون سفرهای طولانی به ایران داشتم که البته هیچکدام بیشتر از 6 ماه نبود ، کلی سوال و جواب کرد و در نهایت گفت که تا دو تا 3 هفته دیگه نتیجه مصاحبه برام پست خواهد شد و البته ورقه ای که بهم داد همان مطلب که "تصمیم فعلا گرفته نشده" بود ، می خولستم بپرسم از شما
1 چه مدارکی از شما خواسته شد
2آیا مدارک را همان روز مصاحبه از شما درخواست کردند و شما همانجا تحویل دادین؟
3
آیا در این چند روز نامه ای دریافت کرده اید؟
من کلی نگرانم و استرس دارم بعد از 13 ماه انتظار حالا این مساله پیش آمده
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، ramin_red

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان