کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
سلام
من ودوستم 20اپریل میایم شیکاگو کسی میتونه تو گرفتن خونه واسه ی مدت کمک کنه؟
2نفر اقا
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2016-01-07 ساعت 10:45)shahab2000 نوشته:  با توجه به پديده گرم شدن زمين و اينكه ما معمولا براي آينده فرندانمون مهاجرت مي كنيم، من مناطق سردسير مثل شيكاگو رو پيشنهاد مي كنم چون در سالهاي آينده از سرماي اين مناطق كاسته خواهد شد و در مقايسه با مناطقي كه الان معتدل و يا گرم هستند، مكان مناسبتري براي زندگي خواهد بود.
من تجربه يكسال زندگي در حومه شيكاگو رو دارم و كساني كه 20 سال پيش مهاجرت كرده بودند، مي گفتند كه سرماي الان در مقايسه با 20 سال پيش اصلا چيزي به حساب نمياد. يعني هوا خيلي بهتر شده تو اين 20 سال و لذا در سالهاي آينده مشكل سرما تا حد زيادي حل خواهد شد.
موفق باشيد

تا جایی که من می دونم گرمای سال اخیر به خاطر پدیده "el nino" هستش که هر دو تا هفت سال اتفاق می افته. البته گرم شدن کره زمین که اشاره کردید به بی ارتباط نیست و روی کل مجموعه تاثیر داره.

لینک زیر توضیح کوتاه این پدیده در سایت هواشناسی شیکاگو هستش :
http://chicagoweathercenter.com/blog/201...on-chicago
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
سال نو پیشاپیش مبارک.

قبل از اینکه به آمریکا بیام، تجربیات بچه های مهاجرت سرا خیلی بهم کمک کرد که راجع به خیلی از مسائل اطلاع پیدا کنم و با چشم باز مراحل رو پشت سر بزارم. همه ما بعد از امدن فراز و نشیب هایی رو طی می کنیم که باعث میشه تجربیاتی رو به دست میاریم که مطرح کردنش با بقیه باعث آرامش میشه چون حس نمی کنیم که تنها هستیم. پیشنهاد می کنم فارغ از برنامه های هفتگی یا ماهیانه کل ایرانی ها که بیشتر هدف تفریحی یا فرهنگی داره، یک برنامه ساده و خودمونی رو برنامه ریزی کنیم که دور هم بشینیم و از تجربیاتمون بگیم. مسلما اگر جنس این دورهمی ها سالم باشه، باعث رشدمون میشه. پیشنهادم یه بنگاه خیریه نیست که هدف اصلیش کمک کردن باشه. شاید ماهایی که تجربیات مشترکی از گذشته داریم، بهتر بتونیم درک کنیم و درک بشیم و دوستای خوبی باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، golia
سلام.
کسی میدونه آیا توی قوانین آمریکا یا قوانین ایالتی تغییری به وجود اومده که موجب کاهش دستمزدها بشه ؟!
من مدتی بود که دستمزدهای شغلهای مختلف رو از طریق این سایت معتبر نگاه میکردم و البته به دستمزد عینکسازان و اپتومترها توجه بیشتری داشتم. ولی اخیرا که به اینجا سر میزنم متوجه شدم توی یکی دوسال اخیر دستمزد اپتومتر ها کاهش پیدا کرده. چه علتی میتونه داشته باشه ؟! البته فکر میکنم دستمزد عینکسازان تا حد کمی افزایش داشته ولی کاهش درامد اپتومتریست ها برام مشخصه و تعجب بر انگیز. چه نظری دارید ؟!
http://swz.salary.com/salarywizard/optom...go-IL.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2016-03-18 ساعت 19:28)inforfang نوشته:  سلام.
سال نو پیشاپیش مبارک.

قبل از اینکه به آمریکا بیام، تجربیات بچه های مهاجرت سرا خیلی بهم کمک کرد که راجع به خیلی از مسائل اطلاع پیدا کنم و با چشم باز مراحل رو پشت سر بزارم. همه ما بعد از امدن فراز و نشیب هایی رو طی می کنیم که باعث میشه تجربیاتی رو به دست میاریم که مطرح کردنش با بقیه باعث آرامش میشه چون حس نمی کنیم که تنها هستیم. پیشنهاد می کنم فارغ از برنامه های هفتگی یا ماهیانه کل ایرانی ها که بیشتر هدف تفریحی یا فرهنگی داره، یک برنامه ساده و خودمونی رو برنامه ریزی کنیم که دور هم بشینیم و از تجربیاتمون بگیم. مسلما اگر جنس این دورهمی ها سالم باشه، باعث رشدمون میشه. پیشنهادم یه بنگاه خیریه نیست که هدف اصلیش کمک کردن باشه. شاید ماهایی که تجربیات مشترکی از گذشته داریم، بهتر بتونیم درک کنیم و درک بشیم و دوستای خوبی باشیم.

سلام
سال نو همگی عزیزان به مبارکی و شادی !
من در چندین صفحه قبل که به پیج فیس بوکی ظاهرا به تازگی ساخته شده بود برای شیکاگو نشینان و دورهمهی های اینچنینی اشاره شده بود برخوردم .
اما با وجود پیام وایمیل های زیادی که به دوستان زدم اما نتیجه ای نگرفتم ، اگر ادمین و بچه های اون پیج بقیه رو هم اد کنند(ویا آدرس و لینک پیج رو بگذارید اینجا ) بسیار ممنون هستم .ارتباطات از طریق پیج های فیس بوکی سریعترین راه ارتباطی هستش به نظر من .با سپاس از همه
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، inforfang
این دو گروه در شیکاگو فعال ترند ولی معمولا چند روزی طول می کشه
تا ادمین شما رو به لیست اضافه کنه

https://www.facebook.com/groups/416368411853193/
https://www.facebook.com/groups/shabehjomehchicago/
پاسخ
تشکر کنندگان: inforfang ، Nataliea ، Soap McTavish ، copol
سلام عزیزان ،
برای خرید جاروبرقی منزل بدون نیاز به اختصاصی بودنش برای موی حیوانات ، چه برندی با چه قیمتی و از کجا میشه خیلی سهل الوصول خرید ؟

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستی دارم که به تازگی به سیاتل رفته است ، اماایشان میگه : جهت کرایه کردن خانه با قیمت مناسب در سیاتل شما باید خانه ای که از لاندری اوت / ماشین لباسشویی بیرون از واحد شماست استفاده بکنید و در حدود 99درصد واحدهای ارزان در اینجا چنین هستند .و حدود 2 دلار بازای هر سرویس لباسشویی هزینه است .
آیا اجاره آپارتمان ارزان در شیکاگو هم به این شکل است .اگه اینطوره نمی تونیم حتی خودمون ماشین لباسشویی بگیریم ودر داخل نصب و استفاده کنیم ؟ Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-06 ساعت 19:03)Nataliea نوشته:  سلام
دوستی دارم که به تازگی به سیاتل رفته است ، اماایشان میگه : جهت کرایه کردن خانه با قیمت مناسب در سیاتل شما باید خانه ای که  از لاندری اوت / ماشین لباسشویی بیرون از واحد شماست استفاده بکنید و در حدود 99درصد واحدهای ارزان در اینجا چنین هستند .و حدود 2 دلار بازای هر سرویس لباسشویی هزینه است .
آیا اجاره آپارتمان ارزان در شیکاگو هم به این شکل است .اگه اینطوره نمی تونیم حتی خودمون ماشین لباسشویی بگیریم ودر داخل نصب و استفاده کنیم ؟ Sad  Sad  Sad

سلام.ما چندروزیه که در دالاس خونه اجاره کردیم.گفتن یا ازلاندری اوت استفاده کنید یا ماهی تقریبا40 الی 45 بدید برای کرایه ماشین لباسشویی که بیان درواحدتون نصب کنند.البته اینو حتما قبل ازاجاره بپرسید چون بعضی آپارتمانها اصلا محل نصب برای لباسشویی دداخل واحد درنظر نگرفتن.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Nataliea ، copol ، golia
(2016-04-07 ساعت 10:19)lighthouse نوشته:  
دوستی دارم که به تازگی به سیاتل رفته است ، اماایشان میگه : جهت کرایه کردن خانه با قیمت مناسب در سیاتل شما باید خانه ای که  از لاندری اوت / ماشین لباسشویی بیرون از واحد شماست استفاده بکنید و در حدود 99درصد واحدهای ارزان در اینجا چنین هستند .و حدود 2 دلار بازای هر سرویس لباسشویی هزینه است .
آیا اجاره آپارتمان ارزان در شیکاگو هم به این شکل است .اگه اینطوره نمی تونیم حتی خودمون ماشین لباسشویی بگیریم ودر داخل نصب و استفاده کنیم ؟ Sad  Sad  Sad

سلام.ما چندروزیه که در دالاس خونه اجاره کردیم.گفتن یا ازلاندری اوت استفاده کنید یا ماهی تقریبا40 الی 45 بدید برای کرایه ماشین لباسشویی که بیان درواحدتون نصب کنند.البته اینو حتما قبل ازاجاره بپرسید چون بعضی آپارتمانها اصلا محل نصب برای لباسشویی دداخل واحد درنظر نگرفتن.

ممنون از شما لایت هوس عزیز ،
اما دوستان شیکاگویی لطفا جواب بدید ، خیلی برای ما این موضوع اهمیت پیدا کرده ، تو ترمز اند کاندیشن تمام آپارتمانها به این اشاره میشه یا بعضی اوقات نه !
آخه ما از راه دور می خوایم خونه بگیریم قبل ورودمون !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-07 ساعت 12:58)Nataliea نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 10:19)lighthouse نوشته:  

ممنون از شما لایت هوس عزیز ،
اما دوستان شیکاگویی لطفا جواب بدید ، خیلی برای ما این موضوع اهمیت پیدا کرده ، تو ترمز اند کاندیشن تمام آپارتمانها به این اشاره میشه یا بعضی اوقات نه !
آخه ما از راه دور می خوایم خونه بگیریم قبل ورودمون !

سلام.

در شهر شیکاگو (نه حومه شیکاگو مثل Skokie که من اطلاع ندارم)، معمولا در آپارتمان های ارزان ماشین لباشویی در داخل آپارتمان وجود نداره ولی اتاقی در داخل ساختمان هست به نام لاندری روم که چندین ماشین لباشویی برای استفاده ساکنین هستش. برای استفاده از اونها باید بین 1.5 تا 2.5 دلار پول بدید. همچنین دستگاه خشک کن هم وجود داره که می توانید با 0.5 دلار لباس های شسته شده رو خشک کنید. بعضی ساختمان ها هم کلا لاندری روم ندارد و باید لباس ها را به خشکشویی عمومی بیرون ببرید و هزینه آن مثل دستگاه های داخل خانه بهشون اشاره کردم هستش (که من تعداد کمی از این ساختمان ها دیدم ). در خانه های گران تر ماشین لباسشویی جزئی از وسایلی است که موقع اجاره به شما تحویل می شود (البته اگر در موقع اجاره به آن اشاره بشه.) همچنین می توانید ماشین لباشویی بخرید و یا اجاره هم بکیند که همونطور که دوستمون گفتن حتما قبلش بپرسید که جایی براش در آپارتمانتون در نظر گرفتن یا نه. (مدیر ساختمان این اطلاعات رو داره)
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Nataliea ، golia ، pishtaz611
(2016-03-23 ساعت 21:04)Nataliea نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 19:28)inforfang نوشته:  سلام.
سال نو پیشاپیش مبارک.

سلام
سال نو همگی عزیزان به مبارکی و شادی !
من در چندین صفحه قبل که به پیج FBی ظاهرا به تازگی ساخته شده بود برای شیکاگو نشینان و دورهمهی های اینچنینی  اشاره شده بود برخوردم .
اما با وجود پیام وایمیل های زیادی که به  دوستان زدم اما نتیجه ای نگرفتم ، اگر ادمین و بچه های اون پیج بقیه رو هم اد کنند(ویا آدرس و لینک پیج رو بگذارید اینجا ) بسیار ممنون هستم  .ارتباطات از طریق پیج های FBی سریعترین راه ارتباطی هستش به نظر من .با سپاس از همه

ممنونم. ایشالا خودتون تشریف میارید و شناخت بیشتری پیدا می کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، _royaye_sabz_
ایالت ایلینوی
شیکاگو:
شیکاگو بزرگترین شهر در ایالت ایلینوی است.

[عکس: 3p6n_chgo-architectural-biennial-iwan-baan.jpeg]

این شهر جمعیتی در حدود 2700000 نفری دارد که از این لحاظ در رتبه اول پر جمعیترین شهر در ایالت و منطقه غرب،و سومین شهر پر جمعیت در ایالات متحده می باشد.
در ابالت ایلینوی متوسط درآمد خانوار 57.166 $ است.در حالی که در شهر شیکاگو این مقدار47.408$ می باشد.

[عکس: b7o3_chicago-architecture-biennial-iwan-baan.jpg]

نزدیک به 40 میلیون نفر در سال از این شهر دیدن میکنند.

[عکس: a0bi_cc_20aerial_20skyline_20sout.jpg]

این شهر با متوسط سن 33.1 سال آمار فوقع العاده بالای بیکاری را داراست کــــــ این آمار عدد 8.4% رو نشان می دهد در حالی که این عدد برای کل ایالات متحده 6.3% است،همچنین رشد اشتغال در این شهر مثبت بوده و عدد 0.85% را ثبت کرده است.

هزینه  زندگی 3.4% بالاتر از میانگین کشوری است.

9%مالیات بر فروش و 5%مالیات بر درامد وجود دارد.

این شهر دارای دو فرودگاه و مترو هست ک فرودگاهای این شهر از شلوغترین فرودگاهای جهان به شمار میروند.

47.01٪ از مردم سفید پوست، 32.91٪ سیاه پوست، 5.55٪ آسیا، 0.27٪ سرخپوست هستند،

28.42 درصد از مردم در شیکاگو ادعای قومیت اسپانیایی را دارند. (به معنی 71.58٪ غیر اسپانیایی هستند).

بیشنه وکمینه دما 30و7 درجه سلسیوس است.در سال حدود 124 روز هوا بارانی است.

آماری از میزان تاهل،طلاق...:

[عکس: ccgz_chart.png]

من براى هر پستم حدود دو ساعت وقت ميزارم.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Danoosh ، golia ، copol ، sheghi ، aaa1990 ، saeid61 ، maral-map ، abbas41 ، elahe mousavi ، shahab2000 ، mehdi1989 ، narges1234 ، pishtaz611
(2012-07-05 ساعت 21:37)Omidooo نوشته:  جو استادیومی رو تصور کن . نه خدایی تصور کن
بعد با تمام وجود بگو " روبرو آماده باش ، روبرو آماده باش "

حالا همه با هم یک صدا

شیکاگو ، شیره

کاوشگر جان ما جایی پر نمیخوریم .

سلام امیر خان در مورد لهجه مردم شیکاگو اگه میشه توضیح بدهید، و این اوصلا لهجه  کدام شهر یا ایالت در امریکا لهجه معیار شناخته میشود و قدر در این مورد توضیح دهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزيز ساكن شيكاگو
ما حدود دو ماه هست كه اومديم و تو سابرب هستيم. براي بيمه مديكر به ما گفتن كه بايد سيتيزن باشيم يا اينكه ٥ سال اينجا زندگي كرده باشيم. فود استمپ هم همين شرايط رو داره. ولي از كسي شنيدم كه تو كاليفورنيا اين محدوديت وجُود نداره و أفراد علاوه بر بيمه و فود استمپ، در صورت شركت در كلاس هاي خاصي، كمك نقدي هم دريافت ميكنن كه در ابتداي مهاجرت خيلي به درد مي خوره.
در هر حال گفتم دوستاني كه ميخوان اين ايالت بيان اين موضوع رو هم لحاظ كنن
ايا كسي اطلاعي از بيمه هاي خصوصي داره كه پيشنهاد كنه؟
ممنون
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol