کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
زندگی در شیکاگو
من می‌خوام اگه بشه واسه زندگی‌ برم شیکاگو ولی‌ هیچ اطلاعاتی ازش ندارم

می‌خواستم بدونم کسی‌ هست که اونجا زندگی‌ کنه و از اوضاع اونجا خبر داشته باشه

مثلا در مورد کار و وضعیت زندگی‌ و سطح زندگی‌

وضعیت تحصیلی‌
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
شیکاگو شهر فوق العاده ایه اما تا اونجائی که اطلاع دارم هزینه زندگی بالاست اما خب به نسبت کیفیت زندگی هم بالاست
پاسخ
در مقایسه با کجا گرونه؟ مثلا در مقایسه با CA?
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
سلام دوستان ، کسی اینجا نیست که درباره شیکاگو اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بده ؟؟
من تاپیک دیگه ای پیدا نکردم این تاپیک هم که اصلا فعال نیست.
پاسخ
(2011-06-17 ساعت 11:18)beterekii نوشته:  سلام دوستان ، کسی اینجا نیست که درباره شیکاگو اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بده ؟؟
من تاپیک دیگه ای پیدا نکردم این تاپیک هم که اصلا فعال نیست.
نوشته های دوست عزیزمون kavoshgarnet را جستجو کنید.
پاسخ
سلام.

لطفا از زندگی در شیکاگو بیشتر بگید.

وضعیت کار و اجاره خونه چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ghorbat ، امیر مهاجر ، Solitude ، HAZARA ، Tomas ، mohammadrezah ، soli asali ، adonis2006 ، alirezanz ، msar
در کل شیکاگو شهری سرد و بادگیری هستش . ضمن اینکه تابستان گرم و شرجی داره .
شیکاگو شهری هستش که از همه اقوام یه نمونه داره
ایرانی به نسبت لس انجلس کم داره
هرچقدر هم خوب باشه سرماش خرابش می کنه
چیزی که اونجا نداره کوه هستش! یعنی دربند نداره
مترو قدیمی داره
تمام خیابوناش خط اتوبوس داره. به جهت خیابون بندی که داره راهت می شه همجاشو زود یاد گرفت.(CTA) توصیه من اینه یه کارت cta حتما داشته باشید برای مترو و اتوبوس
رستوران ایرانی معروف (رضا)
کار هم الان صحبتشو نکن البته پیدا کردن کار به خود شما هم بستگی داره
جنوب شهر بیشتر سیاه هستن!
شما می تونید در شمال شرق شیکاگو مغازه های ایرانی ها رو پیدا کنی! عرب زیادتره و چینی و کره ای فراونه.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
بند در نوامبر2011 عازم شيكاگو هستم و همچنان در حال كسب اطلا عات در باره اين شهر.
اميدوارم بعد از مستقر شدن اطلاعات بيشتري بدست بيارم ودر اين بخش قرار بدم.
با تشكر
---------------------------------------------------------------------
شماره کیسAS2011000209XX:
تاریخ دریافت نامه قبولی:هيچوقت-از طريق ايميل شماره كيس دريافت شد
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:7 آگوست 2010
تاریخ کارنت شدن کیس:مارس2011
تاریخ دریافت نامه دوم:هيچوقت-از طريق ايميل در يافت كردم
تاریخ مصاحبه:24 مي 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:21 جون 2011
جمع تقریبی هزینه ها:16000عكس-600000 هواپيما و هتل آنكارا1-819 دلار سفارت-هواپيما و هتل آنكارا 2 600000 تومان+هواپيما آمريكا10320000
---------------------------
پاسخ

(2011-10-10 ساعت 09:08)maaref نوشته:  با سلام خدمت دوستان
بند در نوامبر2011 عازم شيكاگو هستم و همچنان در حال كسب اطلا عات در باره اين شهر.
اميدوارم بعد از مستقر شدن اطلاعات بيشتري بدست بيارم ودر اين بخش قرار بدم.
با تشكر
---------------------------------------------------------------------

راستش منم چند ماه پیش تو همین مرحله و دنبال اطلاعات راجبه شیکاگو بودم و الان یه ماه هست که دارم اینجا زندگی می کنم
تجربه زیادی ندارم که بخوام بگم ولی چیزی که برای من مهمه و اینجا به دست نمیارمش آب و هوای خوب هست
باید آماده باشی برای باد و سرما ، همین الان به نظرم هوای اینجا سرده و من هر چقدر فکر می کنم می بینم خیلی زوده برای سرد شدن و تصمیم گرفتم که جابه جا بشم
و به زودی اینجا رو به مقصد سندیگو ترک می کنم
اگه از خوبی های شیکاگو بخوام بگم اینه که اینجا واقعا زیبا هست و دوست داشتنی و زیباییش واقعا تجربه خوبی بود برای من که از اون همه دود و هوای خسته کننده تهران اومدم
امیـــدوارم شما تحمل ســرمای اینجا رو داشته باشین و از این شهر لذت ببرین
پاسخ
http://www.bestplaces.net
بچه های عزیز از این سایت کمک بگیرید. حتی در مورد move کردن هم خوبه. من می دونم شیکاگو سرده ولی یه شهر بزرگه که شاید برای پیدا کردن شغل خوب باشه.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
همانطور که بعضی از دوستان می دانند من هم در شیکاگو زندگی می کنم. متاسفانه من تا به امروز این تاپیک را ندیده بودم چون بعد از مهاجرت من ایجاد شده و من تا مدت زیادی بعد از سفر در سایت فعال نبودم و از زمانی هم که فعال شده ام فقط ارسال امروز را جستجو و موارد مورد علاقه ام را باز و می خوانم و گاهی هم می نویسم اما قبلا در ایران تقریبا همه ارسالها را می خواندم و گاهی هم بخشهای مختلف را که قبلا ایجاد شده بودند را بررسی می کردم. از این به بعد سعی می کنم بخشی از اطلاعاتم را در اینجا بنویسم.

همانطوری که دوستان نوشته اند شیکاگو شهری سرد و باد خیز است و تابستانهای نسبتا گرم و تقریبا شرجی مانند لاهیجان دارد شاید بشود آب و هوای اینجا را با چالوس هم مقایسه کرد اما برف خیلی زیادی در اینجا می بارد و زمستانهای طولانی تری دارد به علاوه اینکه اینجا کوهستانی نیست و حتی تپه با ارتفاع خیلی پایین هم خیلی کم در اینجا دیده می شود. اینجا هزینه ها کمی نسبت به متوسط آمریکا بالاتر است ولی هزینه مسکن بعد از نیویورک و کالیفرنیا در بالاترین سطح قرار دارد. اینجا به نظر می رسد از نظر اشتغال کمی از کالیفرنیا بهتر باشد و سطح دستمزد در اینجا به گمانم بعد از نیویورک (آلاسکا را در نظر نمی گیریم) در سطح بالاتری نسبت به بقیه شهرها قرار دارد. به لحاظ فرهنگ و پراکندگی قومی و نژادی اینجا از تنوع زیادی برخوردار است و حدود بیست هزار ایرانی در کل ایالت پراکنده اند اما هیچ آماری از تعداد ایرانیان داخل شیکاگو پیدا نکرده ام و از لحاظ برخورد با ایرانیانیان این شهر به نظر می رسد که مناسبترین شهر برای ایرانیان باشد. در خروجی فرودگاه اوهیر تا جایی که شنیده ام وسایل ایرانیان را جستجو نمی کنند اما در زمان ورود من، خودم دیدم که وسایل شش تا هفت چشم بادامی را جدا کرده و کاملا بررسی کردند ضمن اینکه هیچیک از وسایل خودم را در همان زمان نگاه هم نکردند. در ادارات دولتی هم همین جو برای ایرانیان حاکم است و خود آمریکاییان هم احترام زیادی برای ایرانیان قایل هستند.

دوستانی که واقعا به سرما عاجز هستند باید کمی در انتخاب این شهر و ایالت ایلینویی تامل کنند. اما دوستانی که تجربه سرما ندارند و از نظر جسمی معمولی هستند نباید زیاد به خودشان نگرانی بدهند چون در اینجا سه میلیون نفر به راحتی زندگی می کنند.
شیکاگو سیستم حمل و نقل بسیار منظم و سریع و قدرتمندی دارد که با داشتن کارت ترانزیت CTA می شود از ترن های درون شهری و اتوبوسها استفاده کرد البته ترن ها و اتوبوسها، بعضی از شهرهای اطراف را هم پوشش می هند. برای سفرهای داخل ایالتی سیستم دیگری به نام مترا وجود دارد که از مرکز شیکاگو شروع شده و در سه جهت شمال و جنوب و غرب مسیر داشته که با سرعت بیشتر از ترن و با ایستگاههای با فاصله بیشتر و تعداد حرکت کمتر از ترن دارد اما تا فاصله های خیلی دورتری را پوشش می دهد. با این اوصاف برای تازه واردینی که که تهیه ماشین مشکل است سیستم حمل و نقل عمومی اینجا کمک بسیار بزرگی است. این شهر بیشتر مزایای شهرهای بسیار بزرگ را داشته ولی بسیاری از معایب آنها را ندارد. زیبایی استثنایی و نقاط دیدنی فراوان این شهر این شهر را در تابستان ها برای توریست ها بسیار جذاب می کند اما به لحاظ فرهنگ مذهبی شدید حاکم بر این شهر این شهر را شهر شاد با مردمان خونگرم نشان نمی دهد. مردمان سفید پوست اینجا بسیار آرام و مودب هستند و رنگین پوستان کمی اکتیوتر با تحرک بیشتری هستند. این موضوع آرامش و مودب بودن برای توریست های هیجانی که دنبال تخیلیه هیجانات خود هستند تقریبا جای مناسبی نیست و برای مهاجرینی که ذاتا پر جنب و جوش و اهل شادی و خنده و جوک باشند شاید مکان افسرده آوری به نظر برسد. اما از طرف دیگر برای کسانی که دنبال موضاعات جدی، آرامش و برخورداری از احترامهای فردی هستند مکان فوق العاده ای است.
این شهر به لحاظ دانشگاهها و کالجها، کتابخانه ها و موزه ها و همچنین به لحاظ مراکز آموزشی و پژوهشی و فرهنگی بسیار غنی است. ضمن اینکه در سوی دیگر این شهر مرکز پرورش بزرگترین تبهکاران تاریخ بوده و مرکز بزرگ گانگسترهای آمریکا نیز هست.

اینجا مرکز پرورش اوباما و همچنین مرکز پرورش و فعالیت آل کاپون نیز بوده است. دانشگاه شیکاکو جزو ده دانشگاه برتر دنیاست و خاستگاه مک دونالد نیز شیکاگوست.

معماری شهر شیکاگو بسیار شاخص و برجسته است اما برای بسیاری از ایرانیانی که عادت به زندگی در خانه های تازه ساز و امروزی با سیستم های تهویه مدرن و ضد صدا (آکوستیک) دارند، خانه های قدیمی و بسته با کف(پارکت) و دیواری های چوبی (فشرده مخصوص ضد حریق ولی تقویت کننده صدا) و نمای بیرونی قهوه ای تیره شیکاگو خسته کننده است. مگر برای کسانی که قادر به پرداخت اجاره ای بالای دو هزار دلار یا خرید خانه های شخصی و یا خرید نادر آپارتمانهای مدرن ولی بسیار گرانقیمت باشند. اما با همه این مشکلات زندگی در شیکاگو بسیار لذت بخش است.

حداقل اجاره خانه یک استودیو کوچک سی تا چهل متری 500 تا 600 دلار، خانه یک خوابه 700 تا 900 و دوخوابه 1000 تا 1300 دلار در ماه است و متوسط اجاره 2000 دلار است. زندگی در جنوب برای ایرانیان بسیار سخت است و تعداد بسیار کمی از ایرانیان در آنجا زندگی می کنند و بیشتر آنها در سمت شمال، شمال غرب و غرب و تعداد زیادی هم در شهرهای اطراف زندگی می کنند و تمرکز بسیار کمی دارند و بر خلاف بیشتر گروههای نژادی یا زبانی که به صورت کامیونیتی یا اجتماع محله ای زندگی می کنند ایرانیهای شیکاگو و ایالت ایلینویی دارای بیشترین پراکندگی هستند.
پاسخ
با شروع پاییز هوای شیکاگو نوسان زیادی پیدا کرده و دیروز درجه حرارت بیست درجه فارنهایت نسبت به روز قبلش سردتر شد و فردا باز گرم می شه. تا جایی که یادم می آد پارسال اینجوری نبود.
پاسخ
هوای شیکاگو برای بیش از یکماه گرمتر از معمول بود ولی از شب اول ژانویه تا منفی هفت درجه زیر صفر رسید.
بزرگترین محل برگزاری جشنهای شیکاگو در مرکز شهر و کنار ساحل جایی به اسم Navy Pier است که شب اول ژانویه، شب نو شدن سال را امسال هم با حضور مردم بسیار زیادی در آنجا جشن گرفتند. برای شرکت در این جشن همگانی ترن شهری و اتوبوسها مردم را به رایگان جابجا می کردند و به جز رستورانها و بارهای فراوان که در آنجا مردم از خودشان پذیرایی می کردند، گویا پذیرایی رایگان هم بوده است.
چیزی که در اینجا مرا تحت تاثیر قرار داد این بود که همه افراد جامعه بدون هیچ احساس بدی می توانستند دور هم خوش باشند. هیچ کس خودش را برتر و تافته جدا بافته نمی دید. این نوع برگزاری مراسم باعث می شود که غریبه ها و افراد تنها، فقرا و هر کسی که در خانه احساس خوبی پیدا نمی کند، با همه مردم شاد باشد.
پاسخ
سلام بر همه دوستان -
بالاخره ما هم بعد ار فراز و نشیب های فراوان تونستیم به سرزمین فرصت ها برسیم . راستش کمک های زیادی از مهاجر سرا گرفتم - خب بنابراین طبیعه که بخوام به دیگر دوستان نیز تا جایی که از دستم بر میاد کمک کنم - اگه راجع به شیکاگو سوالاتی داشتید اگر بتونم حتما با کمال میل کمک خواهم کرد.
به امید موفقیت همه دوستان در هر کجا که هستن.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
سلام
من و همسرم به اميد خدا 26 آپريل مي خواهيم بياييم اونجا. ولي يه شهر نزديك به نام Aurora كه يكي از آشناهامون اونجا هست. اگه كسي در مورد اين شهر و به خصوص نحوه رفت و آمده به خود شيكاگو اطلاعاتي داره، ممنون ميشم اطلاع بده.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان