کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
سلام. من الان 18 روزه اومدم اطراف شیکاگو. می خواستم از دوستان بپرسم که چطور باید بیمه بشم که حداقل را پرداخت کنم ایا من که هنوز کار ندارم بیمه رایگان می شه گرفت . لطفا راهنمایی بفرمایید که کجا باید برم. دارم کم کم از زندگی در امریکا دپرس می شم .نمی دونم ایاا ین طبیعیه یا نه .باید برای گرفتن هر مدرکی کلی اطلاعات بگیری و اذیت بشی
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Nataliea ، kasra ، pishtaz611
(2016-08-11 ساعت 16:57)MSDJVD نوشته:  سلام. من الان 18 روزه اومدم اطراف شیکاگو. می خواستم از دوستان بپرسم که چطور باید بیمه بشم که حداقل را پرداخت کنم ایا من که هنوز کار ندارم بیمه رایگان می شه گرفت . لطفا راهنمایی بفرمایید که کجا باید برم. دارم کم کم از زندگی در آمریکا دپرس می شم .نمی دونم ایاا ین طبیعیه یا نه .باید برای گرفتن هر مدرکی کلی اطلاعات بگیری و اذیت بشی

سلام هرچند ک فکر کنم تاحالا ایشاله مشکلتون حل شده،توی فیس بوک Iranian in Chicago , رو سرچ کنین و ایرانیای شیکاگو رو میتونین پیدا کنین،حتما کمکتون میکنن و واسه همه چیز راهنماییتون میکنن، مهاجرت همیشه اولش خیلی افسرده کنندس ولی بعدش عادت میکنی و روی روال عادی زندگی میفتی،موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، MSDJVD ، Nataliea ، pishtaz611
سلام دوستان یک سئوال
کسی که دارای گرین کارت هست و شغلی هم داره در ا م ر ی ک ا آیا میتونه به یکی از دوحالت زیر پول به ایران منتقل کنه؟
1. مثلا هر ماه ماهیانه ‎1500‎ دلار بفرسته؟
2. مثلا هر سه ماه ‎5000‎ دلار بفرسته؟

اگر میشه و مشکلی براش پیش نمیاد کلا اینکار از چه طریقی قابل انجامه؟
انتقال پول چطور میشه انجام بشه؟
این پول برای کمک به خانواده در ایران لازم هست که فرستاده بشه.
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، pishtaz611
عجیبه صفحه شیکاگو قبلا خیلی فعال بود اما حالا داره خاک میخوره ...
دوستان من در شیکاگو زندگی میکنم اگر کسی سوالی داشت در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، pishtaz611
(2017-01-05 ساعت 09:47)daryush نوشته:  عجیبه صفحه شیکاگو قبلا خیلی فعال بود اما حالا داره خاک میخوره ...

سلام آقا داریوش
من به تازگی از یکی از اساتید UIC قول پذیرش با فاندکامل گرفتم. بنده متاهل هستم. سوالم این هست که هزینه زندگی معمولی متاهلی چقدر میشه اونجا؟ یه خونه یک خوابه و پخت وپز تو خونه و سایر فاکتورهای هزینه ای به صورت معمول. مجموعا چقد در ماه نیازه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2017-01-06 ساعت 11:11)vahidmas نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 09:47)daryush نوشته:  عجیبه صفحه شیکاگو قبلا خیلی فعال بود اما حالا داره خاک میخوره ...

سلام آقا داریوش
من به تازگی از یکی از اساتید UIC قول پذیرش با فاندکامل گرفتم. بنده متاهل هستم. سوالم این هست که هزینه زندگی معمولی متاهلی چقدر میشه اونجا؟ یه خونه یک خوابه و پخت وپز تو خونه و سایر فاکتورهای هزینه ای به صورت معمول. مجموعا چقد در ماه نیازه؟

سلام
می خواستم ببینم وضعیت کار IT(Network) تو شیکاگو چطوره؟ من تو ایران 6 سال سابقه کار در زمینه ارتباطات رادیویی و تجهیزات سیسکو دارم . خانمم هم حسابداره ، به نظر شما اونجا کار گیرمون میاد یا نه ؟
کیس نامبر:**201736
تاریخ ارسال فرم 260: 15 می
تاریخ کارنت:9 دسامبر
تاریخ مصاحبه :28 فوریه
سفارت ابوظبی
تعداد :3 نفر
سربازی معاف
نتیجه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea

سلام و تشکر
میشه بفرمایید. کدام حومه در شیکاگو امن و هزینه ها مناسب تر اس؟ اجاره خانه ها و محله !
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

سلام آقا داریوش

سلام وحید جان .
برای یک زنگدی معمولی و برای شروع اجاره خونه یک خوابه حدود 900 دلار تا 1000 دلار و هزینه مواد غذایی 400 دلار برای 2 نفر و اینجا پول آب وگاز و گرمایش با اجاره بهای شماست پس فقط پول برق رو باید بپردازید که در زمستان حدود 20 دلار و در تابستان حدود 30 دلار میشه و هزینه اینترنت برای خونه اگ بگیرید 40 دلار ماهیانه و هزینه کارت اتوبوس و مترو برای هر نفر ماهیانه 100 دلار هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Nataliea ، pishtaz611
(2017-01-10 ساعت 00:46)POUA نوشته:  

سلام آقا داریوش

سلام
می خواستم ببینم وضعیت کار IT(Network) تو شیکاگو چطوره؟ من تو ایران 6 سال سابقه کار در زمینه ارتباطات رادیویی و تجهیزات سیسکو دارم .  خانمم هم حسابداره ، به نظر شما اونجا کار گیرمون میاد یا نه ؟
برای کار شما شیکاگو بسیار خوبه و بطور کلی شیکاگو برای یافتن کار بسیار جای مناسبی هست البته برای شروع کار تخصصی باید مدرکی ارائه کنید که برای آمریکا قابل پذیرش باشه .
پاسخ
(2017-01-14 ساعت 04:56)Nataliea نوشته:  

سلام و تشکر
میشه بفرمایید. کدام حومه در شیکاگو امن و هزینه ها مناسب تر اس؟ اجاره خانه ها و محله !

شمال شرق در محدوده Red Line مترو و شمال غرب در محدوده blue line مترو اما باز هم نمیشه گفت دقیق چون خیابان به خیابان محلیت فرق میکنه مثل تهران نیست که بگیم اینجاش خوبه یا بده اینجا وارد یک خیابون میشید و لذت میبرید از خانه ها و ساکنین بعد 2 خیابون آنطرفتر ... اما برای شروع شمال شرق بهتر چون جمعیت متراکم تر و دسترسی به مراکز خرید راحت تره ... همینطور نزدیک دریاچه میشیگان هست که یکی از زیباترین سواحل و بهترین آب و ساحل رو برای شنا و دوچرخه سواری و پیاده روی داره .... شیکاگو زیباست بسیار زیبا ... وقتی رانندگی میکنید نمای دریاچه رو میبینید وسط شهر جنگل میبینید مثل پارک جنگلی سیسنگان از روی خط راه آهن رد میشید از روی پل رد میشید و در پایین کشتی ها میگذرند ... شیکاگو زیباست زیبا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، pishtaz611 ، Nataliea ، MSDJVD ، behzadb57
سلام من دنبال یک مسافر از شیکاگو به ایران هستم
پاسخ

سلام . مسافر از شیکاگو به ایران چطور باید پیدا کنم؟
پاسخ
اگر کسی مسافر از شیکاگو به ایران سراغ داره به من خبر بده لطفا
پاسخ
(2017-01-28 ساعت 17:08)Rose1 نوشته:  

سلام . مسافر از شیکاگو به ایران چطور باید پیدا کنم؟

بعید میدونم بتونید کسی رو پیدا کنید و اگر هم پیدا کنید معمولا کسی قبول نمیکنه !
پاسخ
(2016-05-06 ساعت 18:56)sinar نوشته:  سلام بچه ها من 15 می مصاحبمه و احتمالا ی ضرب.
اگه ی ضرب شم از همون ابوظبی میام شیکاگو و پیش یکی از دوستانم
آدرسی ک بمن داده این دوستم نزدیکه دانشگای لویال هست بچه ها کسی هس ک رفته باشه و بدونه شرایط وام و ها پذیرشش رو من لیسانس عمران نقشه برداریم یا ژئوماتیک تو آمریکا
برم ب نظرتون کالج ؟اگه آره چجور باید ثبت نام کنم؟شرایطش چجوریه ؟ هزینه هاش؟
اگه میتونم برم مستر ب جز تافل شرایطش چیه ؟
مرسی ک خیلی سوال پرسیدم

سلام. از کجا می‌دونین که ویزا یک ضرب می‌گیرید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Mohammad2qi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان