کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2012-07-07 ساعت 09:00)shahab2012 نوشته:  دوستان عزيز شيكاگويي
حالا كه پرچم شيكاگو بالاست ممكنه در مورد بيمه پزشكي اطلاعاتي بديد؟
من و همسرم بعد از 1 ماه كه شيكاگو (Aurora) بوديم، اومديم ايران كه بار و بونه رو ببنديم و بياييم شيكاگو.
همسر من باردار هست و به اميد خدا 5 ماه ديگه كوچولوي ما به دنيا مياد. هزينه هاي پزشكي اونجا من رو نگران كرده و ممكنه كه تو اين مدت هم نتونم كار پيدا كنم كه از طريق كار بيمه بشيم.
حالا اگه كسي اطلاعاتي داره كه مي تونه در اين زمينه كمك كنه، لطفا اطلاع بده. ثواب داره!

احتمال پیدا کردن کاری که بیمه پزشکی هم داشته باشه به قول خود شما خیلی کمه و روش نباید حساب کرد. من برای هزینه بیمه از یک شرکت پرسیدم که گفت از دویست دلار شروع می شه و نپرسیدم که این بیمه چه چیزهایی را پوشش می ده. به نظر من شما درباره خدمات پزشکی و بیمه هایی که رایگان یا با قیمت خیلی ارزان و با پوشش خوب برای بچه در راه هست تحقیق کنید. معمولا اینگونه بیمه ها توسط بیمارستانها و کامیونیتی سنترهای محله مورد اقامت داده می شه و بودجه اش را دولت تامین می کنه و قیمتش هم به درآمد شما بستگی داره.

از لینک زیر مکانهای ارائه اینگونه خدمات پزشکی را با توجه به آدرس فعلی یا آینده، پیدا کنید:
پیدا کردن مراکز ارائه خدمات بهداشتی ارزان و رایگان در محدوده شما
در آدرس بالا ادرس دقیق خود را وارد کنید و مراکز بهداشتی ارزان یا رایگان محدوده خود را بیابید.

از لینک زیر روش گرفتن بیمه درمانی مناسب و با توجه به درآمد شما و مکانهای نزدیک به محل خود را پیدا کنید.
برای گرفتن بیمه درمانی متناسب با درآمد

لیست مراکز ارائه بیمه های دولتی در ایالت ایلنویی که از لینک صفحه اینترنتی بالا کپی کرده ام:

IL ALIVIO MEDICAL CENTER
2355 SOUTH WESTERN AVENUE
CHICAGO 60608 Outpatient Facility 170215 515
IL KOMED NEIGHBORHOOD H C
4259 SOUTH BERKLEY STREET
CHICAGO 60653
773-268-7600 Outpatient Facility 170210 515
IL NEAR NORTH HEALTH SERV
1276 NORTH CLYBOURN
CHICAGO 60610 Outpatient Facility 170214 515
IL R.M.ROTHSTEIN CORE CT.
2020 WEST HARRISON ST, RM 1302
CHICAGO 60612
312-572-4500 Outpatient Facility 170213 Standard
IL UNIV OF IL INFEC DIS CL
840 S WOOD STREET, "MC" 787
CHICAGO 60612
312-996-1596 Outpatient Facility 170212 Standard
IL FAIR HAVEN CHRISTN HM
1790 SOUTH FAIRVIEW AVE
DECATUR 62521
309-793-1955 Nursing Home 170081 Standard
IL CRUSADER CLINIC
1200 WEST STATE STREET
ROCKFORD 61102
815-398-2160 Outpatient Facility 170209 515
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 03:18)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 09:00)shahab2012 نوشته:  دوستان عزيز شيكاگويي
حالا كه پرچم شيكاگو بالاست ممكنه در مورد بيمه پزشكي اطلاعاتي بديد؟
من و همسرم بعد از 1 ماه كه شيكاگو (Aurora) بوديم، اومديم ايران كه بار و بونه رو ببنديم و بياييم شيكاگو.
همسر من باردار هست و به اميد خدا 5 ماه ديگه كوچولوي ما به دنيا مياد. هزينه هاي پزشكي اونجا من رو نگران كرده و ممكنه كه تو اين مدت هم نتونم كار پيدا كنم كه از طريق كار بيمه بشيم.
حالا اگه كسي اطلاعاتي داره كه مي تونه در اين زمينه كمك كنه، لطفا اطلاع بده. ثواب داره!

احتمال پیدا کردن کاری که بیمه پزشکی هم داشته باشه به قول خود شما خیلی کمه و روش نباید حساب کرد. من برای هزینه بیمه از یک شرکت پرسیدم که گفت از دویست دلار شروع می شه و نپرسیدم که این بیمه چه چیزهایی را پوشش می ده. به نظر من شما درباره خدمات پزشکی و بیمه هایی که رایگان یا با قیمت خیلی ارزان و با پوشش خوب برای بچه در راه هست تحقیق کنید. معمولا اینگونه بیمه ها توسط بیمارستانها و کامیونیتی سنترهای محله مورد اقامت داده می شه و بودجه اش را دولت تامین می کنه و قیمتش هم به درآمد شما بستگی داره.

از لینک زیر مکانهای ارائه اینگونه خدمات پزشکی را با توجه به آدرس فعلی یا آینده، پیدا کنید:
پیدا کردن مراکز ارائه خدمات بهداشتی ارزان و رایگان در محدوده شما
در آدرس بالا ادرس دقیق خود را وارد کنید و مراکز بهداشتی ارزان یا رایگان محدوده خود را بیابید.

از لینک زیر روش گرفتن بیمه درمانی مناسب و با توجه به درآمد شما و مکانهای نزدیک به محل خود را پیدا کنید.
برای گرفتن بیمه درمانی متناسب با درآمد

دوست عزيز خيلي خيلي ممنون از جواب كاملي كه داديد
ما زماني كه امريكا بوديم توي يه بيمارستان فرمي به ما دادن كه جديدا فهميدم بيمه خدمات درماني مخصوص مادران باردار و بچه ها هست كه بر اساس ميزان درآمد افراد حق بيمه دريافت مي كنه.
اين سايتش هست شايد براي بقيه دوستان هم مفيد باشه :
www.allkids.com
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 21:19)zaherbin نوشته:  مراکز آموزش زبان بصورت رایگان:
معرفی:
http://ccc.edu/departments/Pages/Tuition-Free-ESL.aspx
ثبتنام:
http://ccc.edu/services/Pages/Register-A...asses.aspx

این هایی که معرفی کردید مربوط به سیتی کالج های شیکاگو هستش که شامل هفت تا کالج می شه و درسته کاملا. از سطح مقدماتی تا هشت ترم کامل کلاس رایگان زبان داره. به اضافه گستره زیادی از رشته های دانشگاهی برای ترنسفر به دانشگاه.

علاوه بر اینها در شیکاگو در هر منطقه ای تعدادی کلاس زبان رایگان هست که به صورت کامیونیتی اداره می شن و بودجه اش را دولت تامین می کنه. این کامیونیتی ها گستره بسیار بزرگی از کلاسهای فنی و حرفه ای را به صورت رایگان پوشش می دن و تمرکز بیشتر آنها بر یک رشته است که پس از آموزش و گذرانیدن امتحان شما را به مرکز کار معرفی می کنند. همه اینها کاملا رایگانه. کلاسهایی مثل مهارتهای کامپیوتر، حرارتی و برودتی، عایق سازی ساختمانها، لوله کشی و برق کشی و ....

عباس آقا حالا هی به تاپیک ما بگو تاپیک دشمن!! ببین ما چقدر خدمات رایگان به دوست و دشمن می دیم تا اینجا بیکار و بی پول نمانند!
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 21:43)zaherbin نوشته:  ممنون آقای کاوشگر.
دشمن منظورم نیست خواستم شوخی کنم.
راستی این دوره هایی که عرض میکنید مصداقش همین
Associate In Applied Science Degrees and Certificates
هست؟!
http://ccc.edu/SiteAssets/Lists/Narrativ...202011.pdf
از نظر مدرک و شغل چطوری هست؟
(خیلی دوست دارم برنامه دوم پنج سالمو درس بخونم)

توی این سیتی کالج ها فقط زبان قبل از دوره کالج رایگانه و بقیه برنامه هایشان پولی هستش. Associate همون فوق دیپلمه با حدود شصت واحد که می شه با اون ترنسفر کرد دانشگاه و ادامه تحصیل داد. Certificates گواهی دوره های تخصصی هستش معمولی و پیشرفته داره که معمولیش 16 واحد و پیشرفته اش سی واحد می شه و این دوره ها فقط بدرد اشتغال می خوره و دانشگاه قبولشان نمی کنه.

گواهی ها و مدارک تحصیلی این کالجها خیلی معتبره
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 21:54)kavoshgarnet نوشته:  
هست؟!

توی این سیتی کالج ها فقط زبان قبل از دوره کالج رایگانه و بقیه برنامه هایشان پولی هستش. Associate

kavoshgarnet عزيز، آيا اين دوره هاي كلاس زبان در همه ي ايالتها هست؟ شما با چه عنواني سرچ كرديد؟؟ و اينكه طول تكميل اين دوره ها چقدره؟ يعني چند ماه؟

‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770 ، msar
(2012-07-08 ساعت 22:43)schaghayegh نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 21:54)kavoshgarnet نوشته:  
هست؟!

توی این سیتی کالج ها فقط زبان قبل از دوره کالج رایگانه و بقیه برنامه هایشان پولی هستش. Associate

kavoshgarnet عزيز، آيا اين دوره هاي كلاس زبان در همه ي ايالتها هست؟ شما با چه عنواني سرچ كرديد؟؟ و اينكه طول تكميل اين دوره ها چقدره؟ يعني چند ماه؟

در کمتر ایالتی دوره های زبان و مهارتی کاملا رایگان و به این گستردگی هست اما همه ایالتها به وسع و شرایط خودشون کلاسهای اینگونه دارند که رایگان یا خیلی ارزانه. برای نمونه حتما پست مرا درباره سیتی کالجهای سیاتل دیدید که در اونجا سه کالج در یک مدیریت به نام سیتی کالج دوره های زبان را به قیمت هر ترم 25 دلار برگزار می کنند.

بیشتر این کلاسها یک ترم سه ماهه که هفته ای دو روز و روزی چهار ساعت می شه. بعضی از این کلاسها یک ترم بسیار فشرده و تقریبا تمام وقت هستش. مثلا در سیتی کالجهای شیکاگو زبان های رایگان برای ترم تابستان گاهی تا 5 ساعت در روز و پنج روز هفته و حدود دو ماه هم می رسه. البته این کلاسها خیلی زود پر می شن و باید حداقل یک هفته زودتر از شروع کلاسها ثبت نام بشن.

من مستقیم اول کالج ها را جستجو کردم و بعد کلاسهای زبان را پیدا کردم. البته نه برای خودم بلکه برای شما دوستان. من خودم از روزهای اول کلاسهای کردیت پولی گرفتم که کمک هزینه هم به اینها تعلق می گیره و برای این کلاسها شما باید در امتحان ورودیش موفق بشین مثلا باید در سطح متوسط تافل باشین
شما می تونید Free English Classes به اضافه شهر مورد نظر را سرچ کنید. که من برای شیکاگو الان سرچ زدم بعلاوه ccc.edu به داشگاه دپائول رسیدم که اونهم کلاس رایگان داره:
http://ela.depaul.edu/Courses/FreeClasses/index.asp

به جای English می شه از ESL هم برای جستجو استفاده کرد.

یک نکته کلی: در هر سایتی که دیدید اولش نوشته Free ولی بعدش پول می خواد اون سایت 99% قابل اطمینان نیست.

نکته دوم: برای کلاسهای زبان سایتهای با پسوند edu کاملا معتبرند.

نکته سوم: اگر در کالج ها و دانشگاههای نزدیک محل سکونت نتونستید کلاس مناسب پیدا کنید حتما در نزدیکی های شما کاسهای رایگان و یا بسیار ارزان پیدا می شه که توسط کامیونیتی های مختلف اداره می شن.
پاسخ
(2012-07-09 ساعت 19:30)zaherbin نوشته:  این آهنگ تقدیم به دوستان .
زمانی من با این آهنگ تمام آیندم دیدم حیف که فقط چند ماه در این شهر بودم
ولی آیندم با این شهر میسازم
برای شنیدن آهنگ :
http://www.dilandau.eu/download-mp3/chic...ens-1.html
و متن
I fell in love again
All things go, all things go
Drove to Chicago
All things know, all things know..........

عباس آقا خوشحالم از اینکه به جبهه ی خودی که یه زمان دوشمن بود برگشتی.Big GrinWink
آهنگ بسیار زیبایی است . تنک یو وری ماچ
هو التواب الرحیم
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
دوستان گرامی
بازم سلام
راستش خیلی دلم میخواد معایب شیکاگو رو هم بنویسم تا دوستان دید بازتری داشته باشند.
ولی خب خدایی تا حالا چیزی پیدا نکردم. شاید بشه آب و هوای شیکاگو رو یکی از معایب دانست
اونم به این دلیله که زیاد ثبات نداره. یه روز سرد و یه روز گرم.
ولی خب تا الان که اینجا بودم آب و هوا عالی بوده . بهاری بهاری . البته یکی دو روز در اوایل در حد
7 یا 8 درجه سانتی گراد شد و سه چهار روز پیش تا 40 درجه هم رفت.
سرماش هم که میگن سرماست. تا حالا که تجربش نکردم.
خب تو این پست میخوام چیزای خیلی جزیی اما کاربردی و شاید خیلی مهم رو براتون توضیح بدم.
حتما تا حالا واقف شدید که در شیکاگو نیازی به ماشین شخصی ندارید. خب پس باید از وسائل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
ولی من این کارو نکردم . یه فکر بهتر داشتم که تا حالا خیلی خیلی جواب داده.
من در سه یا چهار روز اول که شرایط رو سنجیدم دیدم اینجا دوچرخه بهترین گزینه است.
پس سریع رفتم 120 دلار یه دوچرخه کوهستان خیلی شیک خریدم. دلایلم هم اینا بود:
1- اولا اینکه هزینه حمل و نقل نمیدم. پس حداکثر در ماه اول پول دوچرخه رو در میارید.
2- اگه بخوام همزمان از حمل و نقل عمومی هم استفاده کنم برام میسره . چون دوچرخم رو تا حالا چند باری در جای مخصوصی که در اتوبوس ها تعیین شده قرار دادم
ولی تا حالا باهاش مترو نرفتم ولی اونم امکان پذیره.
3- ورزش و تفریح هم هست.
4- از اونجایی که شیکاگو تخته پس خستگی هم نداره.
5- برا خرید هم یه کوله پشتی میندازم و میرم خرید.
6- با شهر بیشتر اشنا میشدید و اسم خیابون ها بیشتر در ذهن میمانند.
7- تنبلی هم تقریبا از بین میره چون شما اگه وسیله ( حالا چه دوچرخه یا ماشین ) نداشته باشید احتمال اینکه پاشید و برید 1 یا 2 مایل اونور تر و یه کاری انجام بدید خیلی کم خواهد بود.
فقط اگه بخوام با دوچرخه برم downtown چیزی حدود 30 دیقه باید رکاب بزنم . که اونم هم فاله هم تماشا چون میندازم پیست کنار دریا و حالشو میبرم.
راستش این ایده ی استفاده از دوچرخه از ایران تو ذهنم بود چون یه زمانی خوره ی دوچرخه سواری بودم . تو ایران یه دوچرخه داشتم که سال 78 نزدیک به 300 هزار تومن پولش رو داده بودم ( یه giant زرشکی بود که دهن همه رو باز میکرد) .یه پژو II کورسی آبی هم داشتم که اونم باحال بود. تا دلتون هم با دوستان با دوچرخه کوه میرفتیم. خب سرجمع که حساب کردم دیدم پس بهترین کار اینه که دوچرخه بگیرم .

حالا مطلبی هم در مورد پارک ماشین
در شیکاگو شما میتونید ماشین هاتون رو در کوچه ها و به صورت مجانی پارک کنید.فقط باید جا پارک گیرتون بیاد که سخت نیست.البته باید حواستون باشه که در روزهای خاصی در بعضی کوچه ها پارک کردن ممنوع میشه . خب شما هم میرید یه جای دیگه که اون روز ممنوع نیست پارک میکنید. اونطور که شنیدم امکان پارک ماشین در کوچه ها در شهرهایی مثله تورنتو کانادا و بعضی از جاهای کالیفرنیا میسر نیست.
اگه هم بخواهید میتونید از پارکینگ های عمومی استفاده کنید .که هزینش بستگی به منطقش داره. که تا جایی که شنیدم از 100 دلار شروع میشه الی ماشالا.
در مورد بنزین هم همانطور که کاوشگر عزیز هم گفت اینجا بنزین گالنی تقریبا 4 دلاره با کمی نوسان ( هر گالن 3.6لیتر)
فکر کنم اینا مسائل ریز اما در عین حال بسیار کاربردی هستند .
اینم عکس دوچرخم که از تارگت خریدمش. تو سایتش برید انواع و اقسام فراوان دوچرخه رو میتونید ببینید.
[عکس: 11125130.jpg]

بازگشت به فهرست اصلی

دوچرخه سواری به غیر از ایجاد کمک هزینه یکی از تفریحات اصلی بنده و خیلی از مردمان دیگه به همراه دویدن در کنار Lake Shore Drive هست .
[عکس: di-KB1B.jpg]

در اکثر خیابان ها هم مسیر دوچرخه سواری وجود دارد.
[عکس: di-5K74.jpg]
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
(2012-07-10 ساعت 09:42)omidooo نوشته:  دوستان گرامی
بازم سلام
راستش خیلی دلم میخواد معایب شیکاگو رو هم بنویسم تا دوستان دید بازتری داشته باشند.
ولی خب خدایی تا حالا چیزی پیدا نکردم. شاید بشه آب و هوای شیکاگو رو یکی از معایب دانست
اونم به این دلیله که زیاد ثبات نداره. یه روز سرد و یه روز گرم.
ولی خب از مارچ تا ژولای که الان اینجام آب و هوا عالی بوده . بهاری بهاری . البته یکی دو روز در اوایل در حد
7 یا 8 درجه سانتی گراد شد و سه چهار روز پیش تا 40 درجه هم رفت.
سرماش هم که میگن سرماست. تا حالا که تجربش نکردم.
خب تو این پست میخوام چیزای خیلی جزیی اما کاربردی و شاید خیلی مهم رو براتون توضیح بدم.
حتما تا حالا واقف شدید که در شیکاگو نیازی به ماشین شخصی ندارید. خب پس باید از وسائل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
پس سریع رفتم 120 دلار یه دوچرخه کوهستان خیلی شیک خریدم. دلایلم هم اینا بود:
1- اولا اینکه هزینه حمل و نقل نمیدم. پس حداکثر در ماه اول پول دوچرخه رو در میارید.
2- اگه بخوام همزمان از حمل و نقل عمومی هم استفاده کنم برام میسره . چون دوچرخم رو تا حالا چند باری در جای مخصوصی که در اتوبوس ها تعیین شده قرار دادم
3- ورزش و تفریح هم هست.
4- از اونجایی که شیکاگو تخته پس خستگی هم نداره.
5- برا خرید هم یه کوله پشتی میندازم و میرم خرید.
6- با شهر بیشتر اشنا میشدید و اسم خیابون ها بیشتر در ذهن میمانند.
7- تنبلی هم تقریبا از بین میره چون شما اگه وسیله ( حالا چه دوچرخه یا ماشین ) نداشته باشید احتمال اینکه پاشید و برید 1 یا 2 مایل اونور تر و یه کاری انجام بدید خیلی کم خواهد بود.
فقط اگه بخوام با دوچرخه برم downtown چیزی حدود 30 دیقه باید رکاب بزنم . که اونم هم فاله هم تماشا چون میندازم پیست کنار دریا و حالشو میبرم.
راستش این ایده ی استفاده از دوچرخه از ایران تو ذهنم بود چون یه زمانی خوره ی دوچرخه سواری بودم . تو ایران یه دوچرخه داشتم که سال 78 نزدیک به 300 هزار تومن پولش رو داده بودم ( یه giant زرشکی بود که دهن همه رو باز میکرد) .یه پژو II کورسی آبی هم داشتم که اونم باحال بود. تا دلتون هم با دوستان با دوچرخه کوه میرفتیم. خب سرجمع که حساب کردم دیدم پس بهترین کار اینه که دوچرخه بگیرم .

حالا مطلبی هم در مورد پارک ماشین
در شیکاگو شما میتونید ماشین هاتون رو در کوچه ها و به صورت مجانی پارک کنید.فقط باید جا پارک گیرتون بیاد که سخت نیست.البته باید حواستون باشه که در روزهای خاصی در بعضی کوچه ها پارک کردن ممنوع میشه . خب شما هم میرید یه جای دیگه که اون روز ممنوع نیست پارک میکنید. اونطور که شنیدم امکان پارک ماشین در کوچه ها در شهرهایی مثله تورنتو کانادا و بعضی از جاهای کالیفرنیا میسر نیست.
اگه هم بخواهید میتونید از پارکینگ های عمومی استفاده کنید .که هزینش بستگی به منطقش داره. که تا جایی که شنیدم از 100 دلار شروع میشه الی ماشالا.
در مورد بنزین هم همانطور که کاوشگر عزیز هم گفت اینجا بنزین گالنی تقریبا 4 دلاره با کمی نوسان ( هر گالن 3.6لیتر)
فکر کنم اینا مسائل ریز اما در عین حال بسیار کاربردی هستند .
اینم عکس دوچرخم که از تارگت خریدمش. تو سایتش برید انواع و اقسام فراوان دوچرخه رو میتونید ببینید.
[عکس: 11125130.jpg]
موفق باشید

آقا خيلي ممنون از مطبي كه نوشتي
ولي استفاده از دوچرخه فكر كنم فقط 4 الي 5 ماه در سال امكانپذير باشه و بعد كه هوا سرد شد بايد دوباره بري سراغ اتوبوس و مترو.
راستي عكس دوچرخت رو نتونستم ببينم. نمي دونم مشكل از گيرندس يا فرستنده؟
موفق باشي
2012AS00018XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، zaherbin ، mehdiii ، امیر مهاجر ، parsy631 ، ghafari88 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770 ، mo-11 ، msar
(2012-07-10 ساعت 10:34)shahab2012 نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 09:42)omidooo نوشته:  دوستان گرامی
بازم سلام
راستش خیلی دلم میخواد معایب شیکاگو رو هم بنویسم تا دوستان دید بازتری
پس سریع رفتم..........

آقا خيلي ممنون از مطبي كه نوشتي
ولي استفاده از دوچرخه فكر كنم فقط 4 الي 5 ماه در سال امكانپذير باشه و بعد كه هوا سرد شد بايد دوباره بري سراغ اتوبوس و مترو.
راستي عكس دوچرخت رو نتونستم ببينم. نمي دونم مشكل از گيرندس يا فرستنده؟
موفق باشي

shahab2012 جان
الان که یه سه ماهی هست دارم استفاده میکنم. فکر کنم تا یه چهار پنج ماه دیگه هم بشه استفاده کرد. که سرجمع میشه هشت یا نه ماه. پس این حداقل هشت ماه .که بازم خودش از خیلی هزینه های دیگه جلوگیری میکنه. مابقیش هم خدا کریمه .
در مورد عکس هم الان مطمئن شدم که اشکال از فرستنده س . چون قبلا هم همین مشکل برام پیش اومده.
در هر صورت من لینک جزییات و اطلاعات دوچرخه که همراه با عکس هست رو براتون میذارم.
فروشگاه تارگت
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2012 ، zaherbin ، mehdiii ، amiry ، vroom ، امیر مهاجر ، nahid.t ، itsmasoud ، behzadb57 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، msar
اميد جان سلام
سايت تارگت فيلتره! (مي دوني كه خيلي سايت غير اخلاقييه اين تارگت). مي خواستم عكس دوچرخه خودت رو ببينم كه نشد.
اون موقع كه اونجا بوديم هر وقت بي كار مي شديم مي رفتيم فروشگاههاي مختلف من جمله تارگت. براي خريد و البته وقت كشي جاي خوبيه.
راستي يه سوال داشتم از هزينه اجاره. توي شيكاگو ارزونتره يا حومه شيكاگو مثل Aurora يا surar grove ؟ ما به اميد خدا دو ماه ديگه داريم مياييم. يه نمه اجاره ها بالا مي زنه (شايد بشه اين موضوع رو يكي از بدي هاي شيكاگو در نظر گرفت).
2012AS00018XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، vroom ، kavoshgarnet ، امیر مهاجر ، Omidooo ، *NASIM* ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770 ، msar
(2012-07-10 ساعت 11:13)shahab2012 نوشته:  اميد جان سلام
سايت تارگت فيلتره! (مي دوني كه خيلي سايت غير اخلاقييه اين تارگت). مي خواستم عكس دوچرخه خودت رو ببينم كه نشد.
اون موقع كه اونجا بوديم هر وقت بي كار مي شديم مي رفتيم فروشگاههاي مختلف من جمله تارگت. براي خريد و البته وقت كشي جاي خوبيه.
راستي يه سوال داشتم از هزينه اجاره. توي شيكاگو ارزونتره يا حومه شيكاگو مثل Aurora يا surar grove ؟ ما به اميد خدا دو ماه ديگه داريم مياييم. يه نمه اجاره ها بالا مي زنه (شايد بشه اين موضوع رو يكي از بدي هاي شيكاگو در نظر گرفت).

فیلترررررررررررررررررررررررررررره؟
اون وقت چرااااااااااااا؟
آره . خیلی فروشگاه باحالیه . تقریبا هر چه که نیاز دارید در تارگت میتونید پیدا کنیدش.
درباره سوالت هیچ اطلاعاتی ندارم . ولی به نظرم اون سایتی که عباس آقا تو چند تا پست بالاتر داده بود میتونی استفاده کنی. به نظر من هم سایت بسیار خوبیه.
حالا که بحث فروشگاه شد یه مطلبی بگم
از هر فروشگاه میتونید کارت های تخفیف بگیرید.
مثلا jewel card از فروشگاه jewel
یا red card از فروشگاه تارگت.
و ما بقیه فروشگاه ها.
در زیر برخی از اجناس دو تا قیمت میبینید.
مثلا برای بیسکوییت دو تا قیمت زده . یکی با برچسب عادی مثلا 3 دلار و یکی هم با برچسب متفاوت مثلا 2.5 دلار.
این ینی اینکه با داشتن اون کارت تخفیف رایگان، قیمت اون جنس با تخفیف حساب میشه و شما میتونید بیسکوییت رو 2.5 دلار بخرید.
پاسخ
(2012-07-10 ساعت 09:42)omidooo نوشته:  ...
...
دلنشین ترین قسمتش این هیجان دوچرخه سواریه. به خصوص وقتی میدونی میشه تو اتوبوس و قطار هم بذاری.
فکر کنم پیشانی (جلوی بیرونی) اتوبوس رو میگی امید جان، که احتمالا دو تا دوچرخه جا داره. درسته؟
و اما مترو! خیلی برام جالب بود. تو مترو هم جای مخصوصی داره یا باید همینجوری ببریش تو و خودت نگهش داری؟ متروی اونجا زیر زمین هم ایستگاه داره؟ در این صورت از پله های برقی یا در کل از گیتتهای ورودی چجوری رد میشه؟ خیلی چیزا رو باید در نظر بگیرند برای اینکه امکان بارگیری دوچرخه رو فراهم کنند! اگه میشه بیشتر توضیح بده امید عزیز.

پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، schaghayegh ، Omidooo ، parsy631 ، behzadb57 ، el333 ، مانترا ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770 ، msar
(2012-07-10 ساعت 21:33)امیر مهاجر نوشته:  
...
دلنشین ترین قسمتش این هیجان دوچرخه سواریه. به خصوص وقتی میدونی میشه تو اتوبوس و قطار هم بذاری.
فکر کنم پیشانی (جلوی بیرونی) اتوبوس رو میگی امید جان، که احتمالا دو تا دوچرخه جا داره. درسته؟
و اما مترو! خیلی برام جالب بود. تو مترو هم جای مخصوصی داره یا باید همینجوری ببریش تو و خودت نگهش داری؟ متروی اونجا زیر زمین هم ایستگاه داره؟ در این صورت از پله های برقی یا در کل از گیتتهای ورودی چجوری رد میشه؟ خیلی چیزا رو باید در نظر بگیرند برای اینکه امکان بارگیری دوچرخه رو فراهم کنند! اگه میشه بیشتر توضیح بده امید عزیز.

برای Train یا ترن هیچ امکانات خاصی برای دوچرخه نداره و به سادگی هر کس دوچرخه اش رو روی دوش از پله ها بالا می بره و داخل ترن هم یه جایی برای نگهداشتنش پیدا می کنه ولی برای اتوبوس درسته. همه اتوبوسها جای دو تا دوچرخه در جلوی اتوبوس دارند. در ضمن اینجا مترو نداره! یه چیزی به اسم Metra هست که شبیه مترو نیست بلکه قطار داخل ایالتی هستش.

اگر مجموعه مترا و ترن شیکاگو را مثل یک شیر در نظر بگیریم، متروی ما می شه یه شیر بی یال و دم و اشکم Big Grin
پاسخ
(2012-07-11 ساعت 03:46)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 21:33)امیر مهاجر نوشته:  
...

برای Train یا ترن هیچ امکانات خاصی برای دوچرخه نداره و به سادگی هر کس دوچرخه اش رو روی دوش از پله ها بالا می بره و داخل ترن هم یه جایی برای نگهداشتنش پیدا می کنه ولی برای اتوبوس درسته. همه اتوبوسها جای دو تا دوچرخه در جلوی اتوبوس دارند. در ضمن اینجا مترو نداره! یه چیزی به اسم Metra هست که شبیه مترو نیست بلکه قطار داخل ایالتی هستش.

اگر مجموعه مترا و ترن شیکاگو را مثل یک شیر در نظر بگیریم، متروی ما می شه یه شیر بی یال و دم و اشکم Big Grin

در تکمیل پست کاوشگر عزیز باید عرض کنم که در ساعات پیک شلوغی که صبح ها از 7 صبح تا 9 و بعد از ظهر ها از 5 تا 7 عصر در نظر گرفته میشه بردن دوچرخه در ترن ممنوعه.Sad
ضمن اینکه تا جایی که دیدم در هر ایستگاهی دو تا در ورودی به ایستگاه وجود داره . که یکی اصلی و دیگری فرعی است . که تقریبا در همه ورودی های اصلی،
گیت هایی برای کسانی که ویلچر یا دوچرخه استفاده میکنن تعبیه شده.Cool
پس اگه خواستید وارد ترن بشید و علامتی دیدید مبنی بر اینکه امکان ورود دوچرخه ، چمدان های بزرگ و چیزهایی از این قبیل وجود نداشت بدونید که از درب فرعی وارد شده اید و
باید بگردید یه جایی همون ورا درب اصلی رو پیدا کنید. ( ممکنه درب اصلی در خیابان بغلیش باشه)
در مورد راه پله ( چه ایستگاه های زیرزمین و چه بالای زمین) هم اینکه اگه برقی باشه که میشه ازش استفاده کرد
اگه هم نباشه مصداق این مثل میشه که
" گهی پشت به زین و گهی زین به پشت" Big GrinWink
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان