کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
دوستان عزیز
خیلی خوشحالم که چند تا از دوستان خوب مهاجرسرا اطلاعات خیلی خوبی را در این تاپیک می دهند که در هیچ تاپیک دیگه ای این قبیل اطلاعات را نداریم . دم همتون گرم !!!!
یه سئوالی هم دارم. لطفا اگه می دونید راهنمایی کنید. یه محله ای را بنام شومبرگ پیدا کردم. خیلی خانه های قشنگ برای اجاره آنجا هست با قیمت های نسبتا مناسب. آیا شناختی از این محله دارید؟ چقدر با مرکز شهر فاصله دارد؟ ضمنا در نقشه های کاوشگر داون تاون در شمال شهر است!!! آیا این به این معنا است که معانی محلات در آنجا به شکل دیگری است ؟ مرسی
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
(2012-07-11 ساعت 10:16)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز
خیلی خوشحالم که چند تا از دوستان خوب مهاجرسرا اطلاعات خیلی خوبی را در این تاپیک می دهند که در هیچ تاپیک دیگه ای این قبیل اطلاعات را نداریم . دم همتون گرم !!!!
یه سئوالی هم دارم. لطفا اگه می دونید راهنمایی کنید. یه محله ای را بنام شومبرگ پیدا کردم. خیلی خانه های قشنگ برای اجاره آنجا هست با قیمت های نسبتا مناسب. آیا شناختی از این محله دارید؟ چقدر با مرکز شهر فاصله دارد؟ ضمنا در نقشه های کاوشگر داون تاون در شمال شهر است!!! آیا این به این معنا است که معانی محلات در آنجا به شکل دیگری است ؟ مرسی

پرسام جان
میگم تاپیک شیکاگو با خود شیکاگو شیره برا همینه دیگه
راستی تو کدوم نقشه داون تون تو شمال بود؟
جواب سوالت رو نمیدونم.
اصن بذار یه چیز کلی راجع به خودم بگم.
حتما میدونید که به شیکاگو تازه وارد شدم (سه ماه و اندی) پس طبیعیه که راجع به جاهای دیگه ی شیکاگو اطلاعاتی نداشته باشم. تو خود شیکاگو موندم چه برسه جاهای دیگه.
ولی بهترین جواب رو به شما گوگل مپ میده. تمام سوالاتت با گوگل مپ جواب داده میشه.
آدرس خونه یی که در نظر گرفتی رو که داری.
یه آدرس فرضی دیگه هم تو شیکاگو بده و با گوگل مپ همه اطلاعات دقیق رو در بیار.
منظور من دقیقا خود شیکاگوست و نه اطراف اون. یه چیزی که باید بهش توجه کنید اینه که ممکنه شما با 10 دیقه رانندگی به منطقه ای برید که شیکاگو نباشه. مثلا Evanston در شمال شیکاگو رو مثال میزنم .
مثه این میشه که خیلیا ممکنه شمیرانات رو جزو شهر تهران فرض کنن در صورتی که خودش مستقله.
اینجا هم همون قضیه است.
ممکنه این جایی که شما گفتی چسبیده به شیکاگو باشه که در این حالت بدیهیه که جزو شیکاگو به حساب نمیاد.
من چند تا آدرس از جاهای مختلف شیکاگو رو بهت میدم شاید اینا بتونن کمکت کنند.
شمال شیکاگو
6832North Sheridan Road, Chicago, Illinois
داون تاون شیکاگو ( یا همون لوپ )
3East Randolph Street, Chicago, Illinois

جنوب شیکاگو که توصیه میکنم فکرش رو هم نکنید
East 87th Street / South Stony Island Avenue, Chicago, Illinois

( یکی دیگه از معایب شیکاگو جنوب شهرشه که محل گنگ پروریه .
آل کاپون رو که حتما میشناسید؟ ولی خب ما به این عیب شیکاگو کاری نداریم چون کلاهمون هم بیفته اونجا نمیریم برداریمBig GrinWink)
اینا مثالی از آدرس هاست برای بدست آوردن آدرس های بیشتر باید اینقدر رو گوگل مپ زوم کنید که به استریت ویو بره بعد بالای صفحه آدرس جایی که هستید رو میشه دید.
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
(2012-07-11 ساعت 10:59)omidooo نوشته:  ...
آل کاپون رو که حتما میشناسید؟ ولی خب ما به این عیب شیکاگو کاری نداریم چون کلاهمون هم بیفته اونجا نمیریم برداریمBig GrinWink)
...
یاد Ma Baker افتادم:
‪Freeze, I'm Ma Baker! Put your hands in the air And give me all your money!
‪This is the story of Ma Baker, the meanest cat from old Chicago town.
...
پاسخ
(2012-07-11 ساعت 10:59)omidooo نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 10:16)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز

پرسام جان
میگم تاپیک شیکاگو با خود شیکاگو شیره برا همینه دیگه
راستی تو کدوم نقشه داون تون تو شمال بود؟
جواب سوالت رو نمیدونم.
اصن بذار یه چیز کلی راجع به خودم بگم.
حتما میدونید که به شیکاگو تازه وارد شدم (سه ماه و اندی) پس طبیعیه که راجع به جاهای دیگه ی شیکاگو اطلاعاتی نداشته باشم. تو خود شیکاگو موندم چه برسه جاهای دیگه.
ولی بهترین جواب رو به شما گوگل مپ میده. تمام سوالاتت با گوگل مپ جواب داده میشه.
آدرس خونه یی که در نظر گرفتی رو که داری.
یه آدرس فرضی دیگه هم تو شیکاگو بده و با گوگل مپ همه اطلاعات دقیق رو در بیار.
منظور من دقیقا خود شیکاگوست و نه اطراف اون. یه چیزی که باید بهش توجه کنید اینه که ممکنه شما با 10 دیقه رانندگی به منطقه ای برید که شیکاگو نباشه. مثلا Evanston در شمال شیکاگو رو مثال میزنم .
مثه این میشه که خیلیا ممکنه شمیرانات رو جزو شهر تهران فرض کنن در صورتی که خودش مستقله.
اینجا هم همون قضیه است.
ممکنه این جایی که شما گفتی چسبیده به شیکاگو باشه که در این حالت بدیهیه که جزو شیکاگو به حساب نمیاد.
من چند تا آدرس از جاهای مختلف شیکاگو رو بهت میدم شاید اینا بتونن کمکت کنند.
شمال شیکاگو
6832North Sheridan Road, Chicago, Illinois
داون تاون شیکاگو ( یا همون لوپ )
3East Randolph Street, Chicago, Illinois

جنوب شیکاگو که توصیه میکنم فکرش رو هم نکنید
East 87th Street / South Stony Island Avenue, Chicago, Illinois

آل کاپون رو که حتما میشناسید؟ ولی خب ما به این عیب شیکاگو کاری نداریم چون کلاهمون هم بیفته اونجا نمیریم برداریم:D;))
اینا مثالی از آدرس هاست برای بدست آوردن آدرس های بیشتر باید اینقدر رو گوگل مپ زوم کنید که به استریت ویو بره بعد بالای صفحه آدرس جایی که هستید رو میشه دید.
موفق باشی

امید عزیز
از پاسخت متشکرم
پاسخ شما من را از اشتباه درآورد. کاملا همانطور که شما گفتید شومبرگ در خود شیکاگو نیست و در نزدیکی شیکاگو است. البته این را هم از گوگل مپ دیدم. چسبیده به آرلینگتون هایتز است که با مسیر 290 به Oak Park در شیکاگو می رسد. ممنون
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
(2012-07-07 ساعت 21:22)zaherbin نوشته:  با عرض پوزش بابت انگلیسی بودن ولی یک جور کل ماهیت شیکاگو معرفی میکند(بهتر از رفتن به سیاتل است Smile )شوخی کردم
Chicago is home to... Shedd Aquarium

237 square miles of land
An estimated 2,695,598 residents
Dozens of cultural institutions, historical sites and museums
More than 200 theaters
Nearly 200 art galleries
.........

البته عباس آقا یادش رفته لینک مطلبش رو بذاره ولی من میذارم
خیلی سایت خوبیه . اطلاعات خوبی هم راجع به شیکاگو میده .

http://www.explorechicago.org/city/en/ab...facts.html

موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
یک نکته مهم درباره آدرس:

برای تخمین فاصله آدرس یا منطقه مورد نظر از مرکز شهر،
و برای یافتن مسیر و مدت تا مرکز شهر با وسایل نقلیه عمومی، اتومبیل، دوچرخه و پیاده
- نقطه صفر شهر را پیدا کنید (برای شیکاگو تقاطع Madison و State)
- یک آدرس از اطراف این نقطه درست کنید مثلا:
10East Madison یا 10West Madison یا 10North State یا 10South State
به جهت شمالی جنوبی یا غربی شرقی خیابانها دقت کنید)
در Google Map روی منطقه مورد نظر (مثلا نقطه ای در شامبرگ) کلیک راست کرده و Direction to here یا Direction from here را انتخاب کنید و در صفحه باز شده جدید در باکس خالی آدرسی را که ساختید را وارد و Get Direction را کلیک کنید.
- سایر مراحل مسیر یابی را همه دوستان وارد هستند.

یک روش ساده تر:
در گوگل مپ در یکی از باکسها تایپ کنید Madison and State
در باکس بعدی تایپ کنید Chumberg, Chicago il
و Get Direction را کلیک کنید که می بینیم 30 مایل و یک ساعت و بیست دقیقه با ترابری عمومی فاصله است.

ترانزیت از شامبرگ به مرکز شیکاگو

مهمترین مرکز اداری شیکاگو
در این مرکز شما می توانید کارت شناسایی بگبرید و امتحان آیین نامه بدهید:
100West Randolph, Chicago IL

ایستگاه مرکزی شیکاگو:
Union Station

به جای نقطه مرکزی شهر می توانید ایستگاه Union Station را مقصد قرار بدهید و این ایستگاه به مرکز اداری، ملنیوم پارک و نقاط مهم شهر خیلی نزدیک هستش.
میلنیوم پارک

آکواریم و موزه

لطفا روی لینکهای بالا کلیک نموده و در خیابانها و مناطق زیبای شهر قدم بزنید. می توانید روی آیکون عکس در گوشه سمت راست بالا کلیک کرده و عکسهای بسیار زیبا از منطقه مربوطه را ببینید.

به خاطر جابه جا نشدن نمره خیابان از آدرس، من عدد را به حروف چسبانده ام ولی باید جدا باشند.
پاسخ
سلام ، اینجا شیکاگو است . صدای یک تازه وارد Smile
بالاخره ما هم اومدیم ... اما خدایش خیلی گرم ها .. Smile
اگر خدا را در تمام زندگی خود احساس کنید ، تمام آرزوهاتون رو می تونید باهاش مطرح کنید.
تاریخ ورود به آمریکا : July 2012
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 روز پس از ورود
شیکاگو
پاسخ
(2012-07-13 ساعت 14:15)hossein1234 نوشته:  سلام ، اینجا شیکاگو است . صدای یک تازه وارد Smile
بالاخره ما هم اومدیم ... اما خدایش خیلی گرم ها .. Smile

[font=Times New Roman]welcome to beautiful Chicago[/font]
پاسخ
حدود های ساعت 1 ظهر هوا آفتابی و خوب بود که دیدم یهو گرفت و انگار میخواد بارون بیاد.
حدود های ساعت یک و نیم که شد دیدم بعله داره بارون میاد. منم باید برم سر کار.Sad
خلاصه حاضر شدم و تا خواستم برم بیرون چشتون روز بد نبینه یه بارونی میومد که نگو.
ینی بارون ها .
در همین حین مسئول ساختمونمون که یه خانم خیلی مهربونه برام یه پلاستیک آورد و گفت اینو بپوش
تو که با دوچرخه میخوای بری برات خیلی سخت تره.Tongue
خدا خیرش بده. کلی ازش تشکر کردم و راه افتادم.
باور کنید در عرض 20 ثانیه شدم موش آب کشیده. ینی انگار با لباسام پریدم تو آب.
حالا شانس آوردم که محل کارم تا خونم 7 دیقه با دوچرخه است و گرنه با بارون میرفتم تو دریا و نصیب پری دریایی میشدم.Cool
بعد از یه یک ساعتی بارون یواش یواش بند اومد.
من نمیدونم اون همه آب یه دفعه ای کجا رفت؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچ اثری از جمع شدگی آب نبود!!!!!!!!!!
جل الخالق!!!!!!!!!!
بعدش هم هوا حالت بهاری داشت ولی یه کمی گرم تر.
خب دیگه این جور هوا تو شیکاگو جای تعجب نداره .Wink

موفق باشید
پاسخ
سلام بر دوستان گرامی ام

بعد از چند روزی که هوا تقریبا گرم شده بود ( حدود های 40 درجه) امروز تقریبا خنک شد.
خنک منظورم 34 درجه سانتی گراده.
حدود های 9 شب بود که نمیدونم کی به هوا چی گفت
یه دفعه دلش گرفت و زد زیر گریه .
بازم از اون بارونا.
آره اینجا شیکاگوست دیگه.Smile
نمیدونم بذارم به حساب خوش شانسی یا بدشانسی Tongue
همون موقع هم منم کارم تموم میشد و باید میرفتم خونه.
خلاصه از اونجایی که یه کم سابقه کار استراتژیک دارم تصمیم گرفتم
این تهدید رو به یه فرصت تبدیل کنم و ازش لذت ببرم.
چه طوری؟
خب با صدای نخراشیده ام تو مسیر زدم زیر آواز .
قطعه ی " بارون " از خسرو آواز ایران رو که تو آلبوم بسیار زیبای " شب سکوت کویر " هست رو با لذت تمام واسه خودم خوندم.Big Grin
شاید بد نباشه شما رو هم تو لذتی که از این آهنگ بردم شریک کنم. Wink

البته حدودا بعد از 45 دیقه ای بارش باران هوا خوب و خنک شد.
موفق باشید.
پاسخ
(2012-07-19 ساعت 08:59)omidooo نوشته:  سلام بر دوستان گرامی ام

بعد از چند روزی که هوا تقریبا گرم شده بود ( حدود های 40 درجه) امروز تقریبا خنک شد.
حدود های 9 شب بود که نمیدونم کی به هوا چی گفت
یه دفعه دلش گرفت و زد زیر گریه .
بازم از اون بارونا.
آره اینجا شیکاگوست دیگه.Smile .........
امید جان خوب شیکاگو نشین شدین هاBig GrinBig Grin
میگویند هنگام باران وقت استجابت دعاست، اینبار که قطعه باران را زیر باران میخواندی دعا کن و به بند : " در شبهای تیره چون زلف یار" رسیدی ، دعا کن یه دونه از همون پری های دریایی که تو پست قبلیت گفتی نصیبت بشه، تا اونموقع من هم کلیر شده باشم بیام تو عروسیتون .... Big Grin
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، mehdiii ، schaghayegh ، batis2010 ، behzadb57 ، maaref ، soli asali ، y.n ، armin021 ، atlantis770
(2012-07-19 ساعت 20:17)amiry نوشته:  
(2012-07-19 ساعت 08:59)omidooo نوشته:  سلام بر دوستان گرامی ام

حدود های 9 شب بود که .....
قطعه ی " بارون " از خسرو آواز ایران
امید جان خوب شیکاگو نشین شدین هاBig GrinBig Grin
میگویند هنگام باران وقت استجابت دعاست، اینبار که قطعه باران را زیر باران میخواندی دعا کن و به بند : " در شبهای تیره چون زلف یار" رسیدی ، دعا کن یه دونه از همون پری های دریایی که تو پست قبلیت گفتی نصیبت بشه، تا اونموقع من هم کلیر شده باشم بیام تو عروسیتون .... Big Grin

amiry جان
میخوام یه لیست تدارک ببینم برا آهنگ های بارون دار.Wink
فعلا دارم رو آهنگ " باران میبارد امشب " امید تمرین میکنم.Big Grin
منتها گذاشتمش برا فاز عشقولانهTongue
پاسخ
بازم سلام
راستش با خودم فکر میکردم که یه تازه وارد میخواد بیاد شیکاگو ( و هر جای جدیدی )
تو همون اوایل چی نیاز داره؟؟؟
خب مسلمه که اوایل تا آدم بیاد محیط رو بشناسه یه کمی سخته و رفته رفته آشنا تر و
مسلط تر میشه .
الان به ذهنم رسید که چند تا آدرس هتل یا متل بذارم بد نباشه . منم از تو گوگل مپ سرچ کردم و شما هم میتونید همین کارو بکنید ولی خب برای خالی نبودن عریضه چند تا مثال میارم . ولی برای آدرس های بیشتر به این لینک سری بزنید.

یه چیز کلی هم بگم و اون اینکه خیابان های عمودی زیر جاهای خوبی اند .
Sheridan Road
Broadway Street
clark st
حتما اگه گوگل مپ رو نیگا کنید خواهید دید که این خیابان ها و بلوارها رو به ترتیب از کنار دریا گفتم و رفتم به سمت غرب. کلا تا همون کلارک به نظرم خوبه.
حالا خیابان های افقی که از شمال شروع میکنم ذکر کردنشون :

howard st
این همون خیابونیه که ایستگاه آخر خط قرمز ترن در اونجا واقع شده و با خط های زرد و بنفش ایستگاه مشترک دارن. یه بار بیشتر نرفتم اینجا و به نظرم خیلی دووووره .در واقع این خیابون ها جزو شمال ترین جاهای شیکاگوست.اگه یه کم از زوم نقشه کم کنید تا به نقشه مسلط تر بشید و یه کمی برید بالاتر Evanston رو میبینید .

حالا از howard یکی یکی میایم به سمت پایین . زوم نقشه رو جوری تنظیم کنید که بهش مسلط باشید.

از Touhy Ave تا pratt چیز خاصی ندیدم که بخوام بگم. فقط به نظرم سرسبزیش خیلی بیشتره.

همین طور که داریم میام پایین به devon میرسیم . که تقریبا محله ی عرب نشینه . کلا فضاش با شیکاگو متفاوته. رانندگی ها متفاوته . رفتار عابر های پیاده متفاوته کلا فضای خوبی نداره . ولی خب تا دلتون بخواد فروشگاه داره و ارزون . منم تقریبا تمام خرید های کلیم رو از devon تهیه میکنم. گوشت ذبح اسلامی و مرغ و ماهی و میوه و سبزیجات خوبی هم دارن . کلا اگه وارد یکی از فروشگاه هاش بشید میتونید هرچه که نیاز دارید رو تامین کنید . اینم آدرس اون فروشگاهیه که من میرم و ازش خرید میکنم .
2434W Devon Ave, Chicago, IL
رو نقشه برید هم میتونید قیمت های بعضی از اجناس رو ببینید و هم با محیطی که وصفش رو کردم آشنا بشید و خودتون قضاوت کنید. اینم بگم که اینجا همه چی به پونده و نه کیلو . همین طور که قبلا هم گفتم برای یه ماه خورد و خوراک یه نفر 200 دلار تخمین خوبیه .

تقاطع devon و sheridan هم دانشگاه Loyola قرار داره.
راستی یادم رفت بگم که دانشگاه نورث وسترن تقریبا دیگه از شمال شیکاگو خارج میشه و وارد evanston میشه
اینم آدرسش :
2145Sheridan Rd Evanston, IL 60208
کلا دانشگاه غولیه و از اینجا میتونید رنکینگ هاشو ببینید.

از devon هم که میاید پایین تر چیز خاصی نداره بگم تا برسید downtown

دانشگاه UIC و IIT هم تقریبا پایین downtown هستن

این آدرس دانشگاه UIC
900W Taylor St, Chicago, IL
رنکینگ بین 100 تا 150 داره.
دو سه باری به کمپوس های UIC رفتم و زیاد خوشم نیومده. ضمن اینکه به دلیل دانشجویی بودن اجاره ها نسبت به جایی که الان من هستم بالاتره . خب شایدم ارزونش پیدا بشه ولی کلا من از محلش خوشم نیومد. یه نکته انحرافی داره اینه که با downtown ده دیقه ای فاصله داره و شاید فکر کنید چون به مرکز نزدیکه پس خوبه ولی اصلا شهریت نداره و همون چند باری که رفتم کاملا دل زدم کرد( نظر شخصی).

اینم از دانشگاه University of Chicago که رنکینگ 9 داره .
5801South Ellis Avenue, Chicago, Illinois 60637
خب اینم تو جنوبه .

حالا هم چند تا آدرس هتل و متل :
House 5863
جاش بد نیست تو منطقه 60660 ( همون منطقه ای که منم ساکنم و ازش راضی ام. مناطق رو از نقشه ظاهر بین نگاه کنید)

Windale Hotel
سایت نداره ولی این آدرس و تلفنش ( زیپ کد 60660)
6019North Winthrop Avenue, Chicago, IL
7739075050

Hotel Forums LLC
اینم جاش خیلی خوبه
5455N Sheridan Rd # 3602, Chicago, IL
7737284995

دوستان ببخشن که مطلبم سازماندهی نداره . هر چی به ذهن مشوشم رسید همون جا نوشتم . خدایی دیگه حال ادیت کردن نداشتم . به بزرگواری خودتون ببخشید.
ضمنا تقاضا دارم تا اگه چیزی به ذهنتون میرسه مطرح کنید تا همگی باهم روش کار کنیم.

موفق باشید
پاسخ
(2012-06-26 ساعت 17:00)shahab2012 نوشته:  سلام
ما حدود 1 ماه توي شهر Aurora (نزديك شيكاگو) بوديم و گرين كارت و سوشال رو گرفتيم و برگشتيم. الان 2 هفته اي هست كه اومديم ايران. به اميد خدا طي چند ماه آينده مجددا مي ريم كه بمونيم. به طور كلي من و همسرم از اونجا خوشمون اومد. مردم خيلي خونگرم و خوبي داره و ايراني هاش هم خيلي خوب هستن و كمك زيادي به ما كردن. هوا هم از تهران خنك تر بود به نظر مي رسه كه زمستون هاي خيلي سردي داشته باشه ولي كلا مردم اونجا با زمستون هاش خيلي مشكلي نداشتن و مي گفتن كه فقط حدود 2 الي 3 هفته خيلي خفن سرد ميشه. به هر حال اگه سوالي باشه در خدمت دوستان هستم.

سلام وخسته نباشید
یک ماهی که اونجا بودی چقدر هزینه کردی؟(اجاره خانه-خوردوخوراک و ...)خانه را چطور گرفتی؟ از تهران رزرو کردی
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، batis2010 ، behzadb57 ، maaref ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770
(2012-07-23 ساعت 15:03)anoush55 نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 17:00)shahab2012 نوشته:  سلام
ما حدود 1 ماه توي شهر Aurora (نزديك شيكاگو) بوديم و گرين كارت و سوشال رو گرفتيم و برگشتيم. الان 2 هفته اي هست كه اومديم ايران. به اميد خدا طي چند ماه آينده مجددا مي ريم كه بمونيم. به طور كلي من و همسرم از اونجا خوشمون اومد. مردم خيلي خونگرم و خوبي داره و ايراني هاش هم خيلي خوب هستن و كمك زيادي به ما كردن. هوا هم از تهران خنك تر بود به نظر مي رسه كه زمستون هاي خيلي سردي داشته باشه ولي كلا مردم اونجا با زمستون هاش خيلي مشكلي نداشتن و مي گفتن كه فقط حدود 2 الي 3 هفته خيلي خفن سرد ميشه. به هر حال اگه سوالي باشه در خدمت دوستان هستم.

سلام وخسته نباشید
یک ماهی که اونجا بودی چقدر هزینه کردی؟(اجاره خانه-خوردوخوراک و ...)خانه را چطور گرفتی؟ از تهران رزرو کردی
مرسی

سلام
ما يه خونه دوخوابه از يكي از دوستان ايرانيمون اجاره كرديم با وسايل و كل هزينه هاي آب و برق و گاز و .... براي يك ماه 1200 دلار. خود دوستمون مجرد هست و رفت اين يك ماه رو خونه پدرش.
خورد و خوراك هم براي يك ماه حدود 1000 تايي آب خورد. اگه شما يه خونه حدود 900 الي 1000 دلار با كل هزينه هاش اجاره كنيد، براي دو نفر ماهي 2000 دلار كل هزينه هاي زندگي مي شه (البته اگه اهل ولخرجي نباشيد).
ولي اگه مثل من آشنايي نداريد بهتره چند روز اول رو يه جايي مثل متل 6 بريد تا بتونيد جاي مناسبي براي زندگي پيدا كنيد. سايت هاي زيادي براي جستجوي آپارتمان هست ولي از ايران نميشه رزرو كرد. تازه از خود امريكا هم به سختي اولش ميشه خونه اجاره كرد.
باز سوالي باشه در خدمتم
موفق باشيد
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان