کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2016-12-24 ساعت 01:46)hesgan نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 01:18)Nasertexas نوشته:  

سلام دوست عزیز

اولاً بسیار بسیار تبریک می گم بهتون  Smile کار شما فوق العاده بوده و خیلی خیلی زیاد نزدیک شدین به اپروو نهایی. از این بابت خیلی خوشحالم براتون.

دوم اینکه چیزهایی که از شما خواستن اصلاً غیرعادی نیست. اگر شرایط قبولی EB1 رو مطالعه کنین می بینین که نوشته شده افسر پرونده از دو جهت کیس رو بررسی می کنه: 1. اینکه سه مورد از ده مورد برآورده بشه و 2. اینکه متقاعد بشه تصویر کلی شخص با چیزی که در تعریف این کتگوری اومده مطابقت داره.

تبریک می گم که شما سه مورد از ده مورد رو تونستین برآورده کنین. دو مورد دیگه اثباتش کمی سخته. در خصوص مورد 3 در واقع باید در یک مجلۀ معتبر با تیراژ بالا دربارۀ شخص شما (و نه کاری که انجام دادین) مطلبی چاپ شده باشه که به تعریف از خود شما بپردازه. مثلاً در مورد من که فیلمساز هستم، باید در مجلۀ فیلم با خود من بعنوان کارگردان مصاحبه شده باشه و ازم تعریف کرده باشن، نه اینکه فقط دربارۀ جایزه گرفتنم مطلب نوشته باشن! در خصوص مورد 9 هم باز کار سختیه چون شما باید ثابت کنید همکاران شما چقدر دستمزد می گیرن (که همین ثابت کردن با دلیل و مدرک و شواهد کار ساده ای نیست) و بعد بگین شما چقدر گرفتین.

به نظر من بیشتر از اینکه دنبال فراهم کردن مدرک برای دو مورد باقی مونده باشین، به تکمیل تصویر کلی خودتون بپردازین.

اونها در واقع الان قانع شدن که شما شرایط اپروو شدن رو دارین اما فقط می خوان مطمئن بشن. کاری که وکیل آمریکایی از من خواست برای این قسمت از کار انجام بدم این بود:

1. نوشتن یک Letter of Intention یک صفحه ای: که توش شما دقیقاً بگین در صورت اپروو شدن قصد دارین کجا برین، چکار کنین و با چه کسی کار کنین

2. ضمیمه کردن حداقل 3 تا نامه از کارفرماها یا همکاران خودتون در آمریکا که ابراز تمایل کنن در صورتی که شما وارد آمریکا بشین می خوان باهاتون کار کنن (برای هر نامه باید رزومۀ اون شرکت، فرد و سوابق و آدرس وب سایت و... رو هم اضافه کنید)

اگر بتونین همین دو کار رو به خوبی انجام بدین افسر پرونده متقاعد خواهد شد و پرونده رو تایید می کنه. فقط اینکه اصلا عجله نکنین و در کمال آرامش کارها رو پیش ببرین و مدارک رو بفرستین.

باز هم بهتون تبریک می گم و براتون آرزوی موفقیت می کنم.

ممنونم  از راهنمایی های بسیار خوبتون .و من هم آرزوی موفقیت دارم براتون
نوع ویزا: EB1
تشکیل پرونده:24/10/2015
دریافت  Receipt Number: 20/11/2015
درخواست مدارک بیشتر از سوی اداره مهاجرت: 7/10/2016
ارسال مدارک بیشتر در خصوص درخواست آنها :16/12/2016
دریافت نامه اپروو و ارسال مدارک از سوی اداره مهاجرت به اداره NVC -2017/2/2
ایمیل دعوت به مصاحبه july/14/2017
خود مصاحبه August/23/2017 نتیجه مصاحبه AP
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan
با سلام
اگرممکن هست دوستان یک دارالترجمه مطمئن معرفی کنند ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی می دونه از مدارکی که بعد از قبول شدن I 140 باید برای NVC ارسال بشه گواهی سوء پیشینه هم لازمه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-25 ساعت 17:08)moni نوشته:  با سلام
اگرممکن هست دوستان یک دارالترجمه مطمئن معرفی کنند ممنون میشم.

سلام

من با دارالترجمۀ سفیر، ضلغ جنوب شرقی میدون انقلاب، کار کردم و از سرعت و دقت کارشون خیلی راضی بودم. قیمت هاشون هم طبق تعرفۀ تعیین شده هست و چیز اضافه تری نمی گیرن. من همۀ مدارک آمریکا و ویزاهای شینگن رو از همینجا گرفتم و کاملا هم مورد قبول سفارتخونه ها بوده.

موفق باشید.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: moni
(2016-12-28 ساعت 15:54)chemistnobel نوشته:  سلام دوستان
کسی می دونه از مدارکی که بعد از قبول شدن I 140 باید برای NVC ارسال بشه    گواهی سوء پیشینه هم لازمه یا نه؟

سلام

NVC که گواهی سوء پیشینه رو نمی خواد، اگر جایی لازم بشه برای روز مصاحبۀ سفارت هست که اونهم بسته به سفارت متغیره. مصاحبۀ من سفارت ابوظبی بود و این گواهی رو ازم نخواستن (اصلاً روی سایت سفارت نوشته که گواهی پلیس ایران رو قبول ندارن و نیارین با خودتون!) Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: chemistnobel
هزینه فرم i140 از 580 دلار شده 700 دلار
ولی برای پروسه سریعترش تغییری نداشته فعلا 1225 دلار
پاسخ
(2017-01-02 ساعت 00:31)algh90 نوشته:  هزینه فرم i140 از 580 دلار شده 700 دلار

کلا هزینه ها افزایش داشته، تو بعضی موارد قیمت دو برابر شده. این هزینۀ پریمیوم هم عجیبه که افزایش پیدا نکرده، البته طبق تجربه و آمار، پریمیوم در نهایت به ضرر متقاضی تموم میشه. همون حالت معمولی خیلی بهتره.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-02 ساعت 01:32)hesgan نوشته:  

کلا هزینه ها افزایش داشته، تو بعضی موارد قیمت دو برابر شده. این هزینۀ پریمیوم هم عجیبه که افزایش پیدا نکرده، البته طبق تجربه و آمار، پریمیوم در نهایت به ضرر متقاضی تموم میشه. همون حالت معمولی خیلی بهتره.

شما کلیرنس نشدید؟؟ سفر خارجی زیاد داشتید؟؟ چون یکی از اعضا همسرشون ورزشکار بودن سفر زیاد داشتن بخصوص به کشورهای سوریه و عراق و عربستان و بعد 6 یا 7 ماه کلیرنس شدن... میخواستم بدونم شما چطور؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-02 ساعت 10:16)algh90 نوشته:  
(2017-01-02 ساعت 01:32)hesgan نوشته:  

شما کلیرنس نشدید؟؟ سفر خارجی زیاد داشتید؟؟ چون یکی از اعضا همسرشون ورزشکار بودن سفر زیاد داشتن بخصوص به کشورهای سوریه و عراق و عربستان و بعد 6 یا 7 ماه کلیرنس شدن... میخواستم بدونم شما چطور؟؟

هنوز برای کلیر شدن من زوده چون تازه یکماه و دو سه روز از مصاحبه من میگذره. به من گفتن دو ماه ولی خودم انتظار بیشتر از این رو دارم.

من هم سفر خارجی زیاد داشتم ولی اغلب کشورهای اروپایی مثل فرانسه, هلند, انگلیس, بلژیک و... بوده. سفر به کشورهای خاص هم نداشتم. نمی دونم تعداد سفرها چقدر روی مدت زمان اثر میذاره ولی خودم روی حداقل 5 ماه فکر می کنم و البته امیدوارم همینقدر یا بیشتر هم طول بکشه چون من تا تیر 96 اینجا قرارداد کاری دارم!  Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
حالا که زوده صحبت کلیرنس برای من... ولی منم سفر به کشورهای اروپایی و کانادا و امارات و آذربایجان داشتم ولی یه سفر هم به ویتنام داشتم نمیدونم که این کشور هم جزو کشورهای خاص هست یانه..سربازی معافیت پزشکی.. شغل شرکت خصوصی.. منم اگه خدا خواست و پروندم اوکی شد دوست دارم که تا زمستان سال دیگه طول بکشه پروسه ام
پاسخ
(2017-01-02 ساعت 22:13)algh90 نوشته:  حالا که زوده صحبت کلیرنس برای من... ولی منم سفر به کشورهای اروپایی و کانادا و امارات و آذربایجان داشتم ولی یه سفر هم به ویتنام داشتم نمیدونم که این کشور هم جزو کشورهای خاص هست یانه..سربازی معافیت پزشکی.. شغل شرکت خصوصی.. منم اگه خدا خواست و پروندم اوکی شد دوست دارم که تا زمستان سال دیگه طول بکشه پروسه ام

تا جایی که من می دونم ویتنام جزو کشورهای مشکل دار نیست و همینکه شما به کشورهای اروپایی و کانادا سفر داشتین یک امتیاز بزرگ محسوب میشه، چون برای گرفتن ویزای هر کدوم از این کشورها شما یکبار توسط اون کشور بک گراند چک شدین. این پروسۀ کلیرنس هیچ حساب و کتابی نداره و اصلا نمیشه مدت زمانش رو حدس زد. انشالله هر چی که خیره همون اتفاق برای شما بیفته و زمانی برین که آمادگی کامل داشته باشین.

برخی از دوستان بعد از گرفتن ویزا یکبار میرن و چند هفته بعدش برمی گردن و تازه کارهاشونو جمع می کنن که باز برن... ولی من ترجیح می دم یکبار برم! یعنی دیرتر برم ولی وقتی برم که کارهامو تا حد ممکن اینجا جمع و جور کرده باشم.

ما رو در جریان پروسۀ کارتون بذارین Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
سلام دوستان
آیا باید اصل ترجمه مدارک را فرستاد و یا کپی ترجمه کفایت می کند؟ در ضمن 700$ را چگونه باید ارسال کرد؟ ممنون از پاسخگویی شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من هم در زمینه علمی و هم ورزشی مدارکی را دارم. منتهی در زمینه علمی فعال تر بوده ام و شرایط بیشتر به EB1 می خوره. آیا به نظرتون مدارک ورزشی ام رو هم براشون بفرستم؟ در ضمن آیا شما فک می کنین آمدن ترامپ می تونه تاثیری روی صدور اینوع ویزا داشته باشه؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-07 ساعت 12:33)moni نوشته:  سلام دوستان
آیا باید اصل ترجمه مدارک را فرستاد و یا کپی ترجمه کفایت می کند؟ در ضمن 700$ را چگونه باید ارسال کرد؟ ممنون از پاسخگویی شما

سلام دوست عزیز

من در تمام مراحل کپی اسکن شدۀ مدارک رو برای وکیل فرستادم و اون هم برای USCIS ارسال کرد. اصل ترجمه ها رو بعد از approve شدن و تعیین وقت مصاحبه، در روز مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی تحویل دادم.

مبالغ رو هم می تونین از طریق صرافی ها ارسال کنید یا از طریق دوستی، آشنایی یا کسی که در داخل آمریکا دارین. یعنی شما برای اون بفرستین و اون بجای شما پرداخت کنه.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-07 ساعت 12:39)moni نوشته:  دوستان من هم در زمینه علمی و هم ورزشی مدارکی را دارم. منتهی در زمینه علمی فعال تر بوده ام و شرایط بیشتر به EB1 می خوره. آیا به نظرتون مدارک ورزشی ام رو هم براشون بفرستم؟ در ضمن آیا شما فک می کنین آمدن ترامپ می تونه تاثیری روی صدور اینوع ویزا داشته باشه؟ ممنون

با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارم فکر می کنم شما برای یکی از زمینه ها اقدام کنین خیلی بهتره. اگر مدارک علمی شما بیشتره، در همین زمینه جلو برین.

من بعید می دونم آمدن ترامپ روی اینجور سیاست های کلی اثر بزرگی داشته باشه. آمریکایی ها بهرحال می خوان افراد نخبۀ کشورها رو به خودشون جذب کنن، حالا ممکنه کمی سختگیرانه تر برخورد کنن یا مثلا بعضی ویزاهای دیگه مثل لاتاری رو کنسل کنن (که اون رو هم بعید می دونم)، اما اینکه بخواد این نوع ویزا به کلی کنار گذاشته بشه خییییییییلی بعید به نظر میرسه.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان