کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2017-01-07 ساعت 12:39)moni نوشته:  دوستان من هم در زمینه علمی و هم ورزشی مدارکی را دارم. منتهی در زمینه علمی فعال تر بوده ام و شرایط بیشتر به EB1 می خوره. آیا به نظرتون مدارک ورزشی ام رو هم براشون بفرستم؟ در ضمن آیا شما فک می کنین آمدن ترامپ می تونه تاثیری روی صدور اینوع ویزا داشته باشه؟ ممنون

با سلام... ببینید من هنوز جواب پرونده ام نیومده که بخوام راهنمایی کنم بر اساس روندی که خودم پیش رفتم... ولی راجع شرایط پرونده ام برایتان مینویسم شاید کمکی کند...

من قهرمان ملی در  یک رشته ورزشی بودم..و همچنین پایان نامه کارشناسی ارشد و همچنین مقالات علمی که نوشتم هم در زمینه همان رشته ورزشی ام است ... مثلا قهرمانی و احکام داوری مربیگری در رشته های ورزشی دیگمو مثل ژیمناستیک و شنا و... نفرستادم...
تنها مدارک مربوط به یک رشته ای که در آن زمینه پرفشنال بودم و مقالات علمی داشتم ارسال کردم..مثلا پایان نامه ام که در باب استعدادیابی همان رشته ورزشی ام بود را خود وزارت ورزش تایید کردو قراردادی برایم ارسال کردن و هزینه انجام پایان نامه ام را بهم دادن و منم اون قرار دادو ترجمه کردم... پس پرونده من شد ورزشی چون بیشتر روی قهرمانی و عضویت در تیم ملی و داوریهایم مانور دادم..و بخش علمی ام را به این مضمون ارسال کردم که بگم من از طریق علمی هم بدنبال پیشرفت کردن در این رشته ورزشی بخصوص هستم..بخصوص که مقالاتم بیشتر در باب استعدادیابی رشته خودم بود.
شما هم میتونید پرونده تان را علمی ببندید و اگر احکام ورزشی دارید که به بحث آن مقاله میخوره ضمیمه کنید و بگویید که مثلا من برای ارتقا این رشته ورزشی که خود فعالیت کردم این مقاله علمی را هم نگارش کردم... و آن مقاله را قوی تر کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، moni
(2017-01-07 ساعت 21:25)hesgan نوشته:  
(2017-01-07 ساعت 12:33)moni نوشته:  

سلام دوست عزیز

من در تمام مراحل کپی اسکن شدۀ مدارک رو برای وکیل فرستادم و اون هم برای USCIS ارسال کرد. اصل ترجمه ها رو بعد از approve شدن و تعیین وقت مصاحبه، در روز مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی تحویل دادم.

مبالغ رو هم می تونین از طریق صرافی ها ارسال کنید یا از طریق دوستی، آشنایی یا کسی که در داخل آمریکا دارین. یعنی شما برای اون بفرستین و اون بجای شما پرداخت کنه.

توروز مصاحبه اصل ترجمه هارا خودشون گفتن که تحویل دهید یا شما خودتان تحویل دادید؟؟ چون من اصل ترجمه ام را ارسال کرده ام و میخواست بدونم که چنانچه پرونده ام قبول شد باز هم لازمه که دوباره احکامم را ترجمه کنم؟؟؟ البته میدونم که یکسری مدارک مثل مدارک شناسایی ترجمه اش باید همراهم باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: moni
(2017-01-07 ساعت 23:53)algh90 نوشته:  
(2017-01-07 ساعت 21:25)hesgan نوشته:  سلام دوست عزیز

من در تمام مراحل کپی اسکن شدۀ مدارک رو برای وکیل فرستادم و اون هم برای USCIS ارسال کرد. اصل ترجمه ها رو بعد از approve شدن و تعیین وقت مصاحبه، در روز مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی تحویل دادم.

مبالغ رو هم می تونین از طریق صرافی ها ارسال کنید یا از طریق دوستی، آشنایی یا کسی که در داخل آمریکا دارین. یعنی شما برای اون بفرستین و اون بجای شما پرداخت کنه.

توروز مصاحبه اصل ترجمه هارا خودشون گفتن که تحویل دهید یا شما خودتان تحویل دادید؟؟ چون من اصل ترجمه ام را ارسال کرده ام و میخواست بدونم که چنانچه پرونده ام قبول شد باز هم لازمه که دوباره احکامم را ترجمه کنم؟؟؟ البته میدونم که یکسری مدارک مثل مدارک شناسایی  ترجمه اش باید همراهم باشد.

بله. در نامۀ مصاحبه فهرست دقیق مدارکی که ازتون می خوان نوشته شده. باید همون ها رو با خودتون ببرین. البته از من فقط اصل ترجمۀ مدارک هویتی (مثل شناسنامه، معافیت و سند ازدواج) رو خواستن. در واقع من هیچوقت اصل ترجمۀ مدارک کاری رو برای هیچکی نفرستادم و همچنان پیش خودمه!
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
سلام

آیا برای ارسال 700$ باید account بسازم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-07 ساعت 23:15)algh90 نوشته:  
(2017-01-07 ساعت 12:39)moni نوشته:  دوستان من هم در زمینه علمی و هم ورزشی مدارکی را دارم. منتهی در زمینه علمی فعال تر بوده ام و شرایط بیشتر به EB1 می خوره. آیا به نظرتون مدارک ورزشی ام رو هم براشون بفرستم؟ در ضمن آیا شما فک می کنین آمدن ترامپ می تونه تاثیری روی صدور اینوع ویزا داشته باشه؟ ممنون

با سلام... ببینید من هنوز جواب پرونده ام نیومده که بخوام راهنمایی کنم بر اساس روندی که خودم پیش رفتم... ولی راجع شرایط پرونده ام برایتان مینویسم شاید کمکی کند...

من قهرمان ملی در  یک رشته ورزشی بودم..و همچنین پایان نامه کارشناسی ارشد و همچنین مقالات علمی که نوشتم هم در زمینه همان رشته ورزشی ام است ... مثلا قهرمانی و احکام داوری مربیگری در رشته های ورزشی دیگمو مثل ژیمناستیک و شنا و... نفرستادم...
تنها مدارک مربوط به یک رشته ای که در آن زمینه پرفشنال بودم و مقالات علمی داشتم ارسال کردم..مثلا پایان نامه ام که در باب استعدادیابی همان رشته ورزشی ام بود را خود وزارت ورزش تایید کردو قراردادی برایم ارسال کردن و هزینه انجام پایان نامه ام را بهم دادن و منم اون قرار دادو  ترجمه کردم... پس پرونده من شد ورزشی چون بیشتر روی قهرمانی و عضویت در تیم ملی و داوریهایم مانور دادم..و بخش علمی ام را به این مضمون ارسال کردم که بگم من از طریق علمی هم بدنبال پیشرفت کردن در این رشته ورزشی بخصوص هستم..بخصوص که مقالاتم بیشتر در باب استعدادیابی رشته خودم بود.
شما هم میتونید پرونده تان را علمی ببندید و اگر احکام ورزشی دارید که به بحث آن مقاله میخوره ضمیمه کنید و بگویید که مثلا من برای ارتقا این رشته ورزشی که خود فعالیت کردم این مقاله علمی را هم نگارش کردم... و آن مقاله را قوی تر کنید.

توروز مصاحبه اصل ترجمه هارا خودشون گفتن که تحویل دهید یا شما خودتان تحویل دادید؟؟ چون من اصل ترجمه ام را ارسال کرده ام و میخواست بدونم که چنانچه پرونده ام قبول شد باز هم لازمه که دوباره احکامم را ترجمه کنم؟؟؟ البته میدونم که یکسری مدارک مثل مدارک شناسایی  ترجمه اش باید همراهم باشد.

ممنون از پاسخگویی اما من فعالیت علمی مرتبط با ورزش نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-08 ساعت 01:17)hesgan نوشته:  

بله. در نامۀ مصاحبه فهرست دقیق مدارکی که ازتون می خوان نوشته شده. باید همون ها رو با خودتون ببرین. البته از من فقط اصل ترجمۀ مدارک هویتی (مثل شناسنامه، معافیت و سند ازدواج) رو خواستن. در واقع من هیچوقت اصل ترجمۀ مدارک کاری رو برای هیچکی نفرستادم و همچنان پیش خودمه!

دوستان منم اسکن ارسال کردند..ولی من اصلشو فرستادم و پیش خودم گفتم چون وکیل ندارم مشکلی ایجاد نشه...
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan
(2017-01-08 ساعت 02:55)moni نوشته:  
(2017-01-07 ساعت 23:15)algh90 نوشته:  

تنها مدارک مربوط به یک رشته ای که در آن زمینه پرفشنال بودم و مقالات علمی داشتم ارسال کردم..مثلا پایان نامه ام که در باب استعدادیابی همان رشته ورزشی ام بود را خود وزارت ورزش تایید کردو قراردادی برایم ارسال کردن و هزینه انجام پایان نامه ام را بهم دادن و منم اون قرار دادو  ترجمه کردم... پس پرونده من شد ورزشی چون بیشتر روی قهرمانی و عضویت در تیم ملی و داوریهایم مانور دادم..و بخش علمی ام را به این مضمون ارسال کردم که بگم من از طریق علمی هم بدنبال پیشرفت کردن در این رشته ورزشی بخصوص هستم..بخصوص که مقالاتم بیشتر در باب استعدادیابی رشته خودم بود.

ممنون از پاسخگویی اما من فعالیت علمی مرتبط با ورزش نیست!

شما یه تحقیقی در مورد پروسه EB2 )NIW( هم داشته باشید... معمولا افراد علمی ازین طریق پروندشان را ارسال میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه کم گیج شده ام که آیا باید مبلغ 700$ را همزمان با مدارک ارسال کنم یا خیر؟ آیا تنها طریق ارسال مدارک با پست هست و یا از طریق آنلاین هم میشه؟ 700$ رو باید با تشکیل account پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-08 ساعت 10:05)moni نوشته:  سلام دوستان من یه کم گیج شده ام که آیا باید مبلغ 700$ را همزمان با مدارک ارسال کنم یا خیر؟ آیا تنها طریق ارسال مدارک با پست هست و یا از طریق آنلاین هم میشه؟ 700$ رو باید با تشکیل account  پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. من چون از طریق وکیل اقدام کردم جواب درست رو نمی دونم، دوستان دیگه بهتر می تونن راهنمایی کنن. اما فکر می کنم روی سایت ادارۀ مهاجرت بطور کامل پروسه رو توضیح داده، یه نگاهی بهش بندازین. پرداخت آنلاین هم برای یک سری از انواع ویزاها امکانپذیره که باید توی جدول چک کنین آیا الان شامل حال EB1 هم میشه یا خیر.

موفق باشید.
سفرنامه
پاسخ
(2017-01-08 ساعت 13:52)hesgan نوشته:  
(2017-01-08 ساعت 10:05)moni نوشته:  سلام دوستان من یه کم گیج شده ام که آیا باید مبلغ 700$ را همزمان با مدارک ارسال کنم یا خیر؟ آیا تنها طریق ارسال مدارک با پست هست و یا از طریق آنلاین هم میشه؟ 700$ رو باید با تشکیل account  پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. من چون از طریق وکیل اقدام کردم جواب درست رو نمی دونم، دوستان دیگه بهتر می تونن راهنمایی کنن. اما فکر می کنم روی سایت ادارۀ مهاجرت بطور کامل پروسه رو توضیح داده، یه نگاهی بهش بندازین. پرداخت آنلاین هم برای یک سری از انواع ویزاها امکانپذیره که باید توی جدول چک کنین آیا الان شامل حال EB1 هم میشه یا خیر.

موفق باشید.

امکانش هست بپرسم هزینه وکالت چقد ازتون گرفتن؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-08 ساعت 15:43)moni نوشته:  
(2017-01-08 ساعت 13:52)hesgan نوشته:  

موفق باشید.

امکانش هست بپرسم هزینه وکالت چقد ازتون گرفتن؟ مرسی

ببینید من بدون وکیل اقدام کردم.. کلا تو این نوع ویزا عجله نکنید.. این فروم اطلاعات خیلی خوبی داره البته اگر از اولین صفحه شروع به خواندن کنید... اولا که پول را در پاکت پستی نگذارید...
من پول را به یکی از دوستانم در امریکا دادم که شرایط واریز وجه به حساب شخصی در امریکا از طریق صرافیها انجام میشود...
بعد مدارکم را برای دوستم پست کردمو.. دوستم یک چک که دستورالعملش را در قسمت instructions فرم i140 توضیح داده ..برایم نوشت و چک را روی مدارکم گذاشتو پست کرد به اداره مهاجرت... همه این توضیحات و دستورالعمل چگونگی چیدن مدارک و طریقه نوشتن چک را در سایت اداره مهاجرت امریکا پیدا خواهید کرد... این نوع ویزا پرداخت آنلاین نداره..در گذشته بوده ولی بیشتر از یک ساله که تنها از طریق ارسال چک امکان پذیره.. در واقع وکیل هم همین پروسه را طی میکنه و شما مدارک را برای وکیل ارسال میکنید و وکیل چک را مینویسد و برای اداره مهاجرت پست میکند.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، moni

سلام دوست عزیز .
ببینید شما نمیتونید همراه مدارک پول رو هم پست کنید . این کار غیر قانونیه و تو اداره پست هم تو ایران و هم امریکا پول رو ببین ورمیدارن . در ضمن اصلا اداره مهاجرت پول نقد قبول نمیکنه چون تو سیستمشون نیست . شما باید یک نفر تو
امریکا داشته باشین و پول رو به حساب اون واریز کنید و اون از طرف شما یک چک آمریکایی بکشه و بزاره رو پرونده شما و بعد به اداره مهاجرت ارسال کنه . غیر از این راه دیگری نیست . اون روش پرداخت آنلاین هم یک سال که برداشته شده و دیگه قبول نمیکنن .
باز هم سوالی بود در خدمتت هستم .
نوع ویزا: EB1
تشکیل پرونده:24/10/2015
دریافت  Receipt Number: 20/11/2015
درخواست مدارک بیشتر از سوی اداره مهاجرت: 7/10/2016
ارسال مدارک بیشتر در خصوص درخواست آنها :16/12/2016
دریافت نامه اپروو و ارسال مدارک از سوی اداره مهاجرت به اداره NVC -2017/2/2
ایمیل دعوت به مصاحبه july/14/2017
خود مصاحبه August/23/2017 نتیجه مصاحبه AP
پاسخ
درود دوستان گرامی
من بدون وکیل برای ویزای EB-1A و کیس هنری اقدام کردم، 70 روز بعد از ارسال مدارک برام نامه Request for Evidence فرستادن، و برای اثبات رزومه هایی که فرستادم درخواست مدارک و شواهد بیشتری کردن، و اینکه هدفم از اومدن به آمریکا چیه و چه برنام هایی دارم،خواستن که مدارکم رو بر اساس اون ده معیار طبقه بندی کنم، همچنین یه پروپوزال هم خواستن. از دوستانی که توی این زمینه تجربه دارن راهنمایی میخواستم که چه مواردی رو در نظر بگیرم، چی از همه مهمتره و اینکه پروپوزال رو به چه شکل بنویسم و چه چیزایی رو رعایت کنم؟
پیشاپیش از دوستان گرامی بی نهایت سپاسگذاری میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-14 ساعت 16:16)photographer نوشته:  درود دوستان گرامی
من بدون وکیل برای ویزای EB-1A و کیس هنری اقدام کردم، 70 روز بعد از ارسال مدارک برام نامه Request for Evidence فرستادن، و برای اثبات رزومه هایی که فرستادم درخواست مدارک و شواهد بیشتری کردن، و اینکه هدفم از اومدن به آمریکا چیه و چه برنام هایی دارم،خواستن که مدارکم رو بر اساس اون ده معیار طبقه بندی کنم، همچنین یه پروپوزال هم خواستن. از دوستانی که توی این زمینه تجربه دارن راهنمایی میخواستم که چه مواردی رو در نظر بگیرم، چی از همه مهمتره و اینکه پروپوزال رو به چه شکل بنویسم و چه چیزایی رو رعایت کنم؟

سلام دوست عزیز

من چون نمی دونم شما برای کدوم کتگوری ها مدرک فرستادین نمی تونم راهنمایی دقیقی بکنم ولی مهمترین نکته اینه که مدارکی که خواستن رو دقیقاً طبق همون نامۀ RFE آماده کنین و براشون بفرستین. برای هر مورد هم دو یا سه مدرک کافیه و مهم اینه که همه چیز قابل استناد باشه. یعنی مثلا اگر جایزه ای از جایی گرفتین، باید اولا مدارک کافی برای اثبات اینکه شما جایزه رو گرفتین ارائه بدین، بعد اینکه جایی که به شما جایزه داده جای مهمی محسوب میشه و مثلا سال های قبل چه کسانی جایزه گرفتن و... .

در خصوص پروپوزال هم باید دربارۀ برنامۀ آیندۀ خودتون در صورت approve شدن بنویسین و بگین که قراره در آمریکا به چه شکل حرفۀ خودتون رو ادامه بدین. اگر بتونین از چند شرکت نامه هایی ضمیمه کنین که توش گفته باشن مایل به همکاری با شما هستن عالیه.

موفق باشید
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: photographer
(2017-01-15 ساعت 11:42)hesgan نوشته:  
(2017-01-14 ساعت 16:16)photographer نوشته:  درود دوستان گرامی

سلام دوست عزیز

من چون نمی دونم شما برای کدوم کتگوری ها مدرک فرستادین نمی تونم راهنمایی دقیقی بکنم ولی مهمترین نکته اینه که مدارکی که خواستن رو دقیقاً طبق همون نامۀ RFE آماده کنین و براشون بفرستین. برای هر مورد هم دو یا سه مدرک کافیه و مهم اینه که همه چیز قابل استناد باشه. یعنی مثلا اگر جایزه ای از جایی گرفتین، باید اولا مدارک کافی برای اثبات اینکه شما جایزه رو گرفتین ارائه بدین، بعد اینکه جایی که به شما جایزه داده جای مهمی محسوب میشه و مثلا سال های قبل چه کسانی جایزه گرفتن و... .

در خصوص پروپوزال هم باید دربارۀ برنامۀ آیندۀ خودتون در صورت approve شدن بنویسین و بگین که قراره در آمریکا به چه شکل حرفۀ خودتون رو ادامه بدین. اگر بتونین از چند شرکت نامه هایی ضمیمه کنین که توش گفته باشن مایل به همکاری با شما هستن عالیه.

موفق باشید

با خوندن پیام دوستمون به حرف شما بیشتر مطین شدم که اشتباهی رخ داده تو جریان پرونده من... چون این دوستمون حتی مدارک را طبقه بندی هم نکرده... فایلی که من براشون فرستادم خیلی کامل بود.. چونکه من از روی خود اطلاعیه سایت چیده بودم .. تو سایت زده که اول چک.بعد فرم i140 .. بعد کاور لتر..بعد رزومه..بعد پروپوزال و دلایل حضور..بعد مدارک بر اساس 10 دسته.در آخر معرفی مجلاتی ه در مورد من نوشته بودن..مثلا یه جدول درست کرده بودمو اطلاعات کامل درمورد اون نشریه از آدرس و شماره تلفنو گستره جغرافیایی نشر خبر اون نشریه ن شته بودم... بعد در یک جدول در مورد افرادی که مدارک منو امضا کرده بودن با رزومه شان... در آخر معرفی افرادی که به من توصیه نامه دادن به همراه عکساشون..
من برای هر مطلبی که در رزومه ام داشتم .. یه مدرک ترجمه شده رسمی که از مراکز معتبر دریافت کرده بودم و حتی امضا وزیر یا معاون وزیر هم زیر مدرک بود ارسال کردم..
پرونده من خیلی کامل بود و اینکه تو 40 روز RFE بهم خورد برام جای تعجب داشت.. و جالبتر اینکه بعد 3بار رکویست هنوز نامه اش نرسید... احتمالا بقول شما اشتباه شده... در هرصورت باز باید صبر کنم... .. چیزی که مشخصه چنانچه RFE بمن بخورد... الان باید باشد نه 4ماه پیش
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان