کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند
با توجه به اینکه KCC در پروسه لاتری 2011 برای کسانی که نامه برنده شدن را دریافت نکرده اند و از طریق چک کردن سایت لاتری متوجه شدند برنده شده اند، روندی متفاوت با سال گذشته در نظر گرفته است (نامه اول را با ایمیل نمی فرستد بلکه مجددا از طریق پست ارسال می کند)، این موضوع به منظور پیگیری منظم تر روند پیشرفت کار این دوستان ایجاد می شود.

لطفا در این موضوع فقط به بحث در مورد مسائل مرتبط با دریافت کیس نامبر، چگونگی مطلع شدن از ادامه روند و مسائل پیرامون آن بپردازید.
سایر سوالات کماکان در موضوع های مربوط به خود پیگیری می شوند.

در زیر آمارگیری که توسط دوست عزیز Sorooshii از افرادی که نامه اول را دریافت نکرده اند انجام داده اند مشاهده می شود. کسانی که نامه اول را دریافت نکرده اند به ایشان اعلام کنند تا نامشان در این آمارگیری وارد شود:
(2010-08-14 ساعت 11:15)sorooshii نوشته:  دوستان عزیز ، در اینجا من یک آمارگیری از وضعیت افرادی که کیس نامبر ندارند ، انجام می دهم. لطفاً برای درج اطلاعات در اینجا، به sorooshii پیام خصوصی بزنید و اطلاعات زیر را بدهید تا ویرایش کنم. از ارسال اطلاعات در کامنت جداگانه خودرای کنید تا یک کامنت واحد داشته باشیم.

تاریخ به روزرسانی: چهارشنبه 24 شهریور
[عکس: 64986184160000141758.png]

تشکر کنندگان: arezoo_zarrabi ، alirezagh ، OMID_R ، WIKIMAN ، free_free ، farnaz82 ، seravin ، mml ، boshra ، Ehsan2011 ، SALAR110 ، AMIN3Y
سلام، با تشکر از زحمات شما، امیدوارم هر چه سریعتر یه خبری بشه....
شماره کیس : ندارم
تاریخ دریافت نامه قبولی: -
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 4-8-2010
تاریخ کارنت شدن کیس: -
تاریخ دریافت نامه دوم: -
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: User ، farnaz82
(2010-08-13 ساعت 22:01)User نوشته:  با توجه به اینکه KCC در پروسه لاتری 2011 برای کسانی که نامه برنده شدن را دریافت نکرده اند و از طریق چک کردن سایت لاتری متوجه شدند برنده شده اند، روندی متفاوت با سال گذشته در نظر گرفته است (نامه اول را با ایمیل نمی فرستد بلکه مجددا از طریق پست ارسال می کند)، این موضوع به منظور پیگیری منظم تر روند پیشرفت کار این دوستان ایجاد می شود.

لطفا در این موضوع فقط به بحث در مورد مسائل مرتبط با دریافت کیس نامبر، چگونگی مطلع شدن از ادامه روند و مسائل پیرامون آن بپردازید.
سایر سوالات کماکان در موضوع های مربوط به خود پیگیری می شوند.

user عزیز، از توجهت سپاسگزارم، امیدوارم تمامی دوستانی که وارد این تاپیک می شوند هر چه سریعترکیس نامبرشون رو بگیرند و این تاپیک را به مقصد مراحل بعدی ترک کنند.
تشکر کنندگان: User ، farnaz82
سلام منم نامه اول رو نگرفتم اي ميل زدم به KCC گفت كه فرم ها رو بفرست مهم نيست كه كيس نامبر دارين يا نه.خلاصه عجيب تو خماري هستم.بدم اينكه ادرس رو عوض كردم يه آدرس تو آمريكا دادم ايشالا خبري بشه زودتر و ما رو از نگراني در آره
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان:
سلام
من بیشتر نگرانیم از اینه که نامه دوم رو که احتمالا کیس نامبر تو اون نوشته شده . دوباره با پست معمولی بفرستن.
ای کاش کیس نامبرو با یه فایل مثل PDF ایمیل می کردن که مثلا پس وردش شماره confirmation number خود شخص بود.
تشکر کنندگان: farnaz82
دوستان توجه کنید که KCC گفته مدارک رو بدون کیس نامبر ارسال کنید. اونا بعدا زمانی که کارنت بشید با نامه دوم بهتون زمان مصاحبه رو بهتون اطلاع می دهند که توی نامه دوم کیس نامبر ذکر میشه.

حالا ممکنه این نگرانی باشه که مجددا نامه دوم هم به دستتون نرسه. پس بهتره اگه براتون امکان داره توی فرم 122 که آدرس رو اعلام میکنید، یک آدرس مطمئن در خارج از کشور رو بدید که حتما نامه دوم رو دریافت کنید. (توجه کنید که توی فرم 230 باید یه آدرس برای ارسال گرین کارت بدید، پس همون آدرس رو می تونید توی فرم 122 هم بنویسید که از این به بعد مکاتبات رو با اونجا انجام بدن)
تشکر کنندگان: jk2011
من هم پیشنهاد می کنم آدرس رو به صورت پینگلیش بنویسید:
یعنی به این شکل:

TEHRAN, KOOYE Bimeh, KOOCHEYE 2
شاید پستچی راحت تر آدرس دقیق رو پیدا کنه وقتی که پینگلیش باشه.

من به جای کی سی سی بودم آدرس رو به زبان هر کشوری از شرکت کنندگان درخواست می کردم که مشکلی بوجود نیاد. کاری که کانادا می کنه.
تشکر کنندگان:
با تشکر از user عزیز

دقیقاً من هم با نظر shiti موافقم ، حتی بازم بگیم زیاد ایمنی نیست که با "کانفرمیشن نامبر" بریم داخل ، 2و3 سوال محکم دیگه بپرسند. الحمدالله که استعدادومخ برنامه نویسی کامپیوتر که نباید کم باشه.

من توی تاپیک "سوالات مطرح شده برندگاه2011" عرض کردم ، هر کدام از ما 2 هفته که از تاریخ دریافت نامه هایمان توسط کی سی سی گذاشت ، دوباره شروع به پیگیری کنیم . یعنی همان 2 ، 3 هفته ای که معمول هستش برای بررسی پرونده.

اما سوالی که ذهن ما ها را بنظر بیشتر مشغول کرده اینکه " چه زمانی " نامه ارسال میشه؟؟؟ (اگر قرار هستش از پست استفاده بشه یکبار دیگه ) زمان برای ما خیلی مهم هستش.

یه فکر دیگه هم بنظرم رسید اگه بشه یه شماره فکس از کی سی سی گیر آورد، یه متن درست و حسابی خوب ، با سوالات مطرح فرستاد و درخواست کرد که در ویزا بولتن بطور شفاف راجع به این موضوع توضیح بدهند که برندگان عزیز که فرم ها را بدون کیس نامبر ارسال کردید، از طریق ...... منتظر دریافت کیس نامبرتون باشید. این دیگه نه اطلاعات محرمانه هستش که بگن به دلیل امنیتی... و نه برنامه ریزی کلانی می خواد ، اینها که از سال پیش همچنین تدبیری را درنظر گرفتند که نامه را بدون کیس نامبر بگیم بفرستند ، حداقل طریقه پیگیری را هم دنبالش می گفتند. والا از اینها بعید هستش و هم اینکه درخواست کنیم آقا بدلیل سیستم بد پستی ایران و حساسیت موجود به نامه های ارسالی از امریکا ، اغلب به دست صاحبشان نمی رسند ( پست عادی که نظرات بر آن نیست)

فعلاً که رفتیم در شنبه و یکشنبه آنجا و 2 روز خبری نیست.

ضمن اینکه ، دوستان فکر نکنم کسی از ما باشه که نامه را هنوز ارسال نکرده باشه. یکم برای این ایده نوشتن آدرس به فرم دیگه دیر شده. من هم اگر الان بهم میگفتن آدرس بده ، حتماً آدرس خارج از کشور را میدادم که متاسفانه انجام ندادم و پشیمانSad
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان:
(2010-08-14 ساعت 00:38)sorooshii نوشته:  با تشکر از user عزیز

دقیقاً من هم با نظر shiti موافقم ، حتی بازم بگیم زیاد ایمنی نیست که با "کانفرمیشن نامبر" بریم داخل ، 2و3 سوال محکم دیگه بپرسند. الحمدالله که استعدادومخ برنامه نویسی کامپیوتر که نباید کم باشه.

من توی تاپیک "سوالات مطرح شده برندگاه2011" عرض کردم ، هر کدام از ما 2 هفته که از تاریخ دریافت نامه هایمان توسط کی سی سی گذاشت ، دوباره شروع به پیگیری کنیم . یعنی همان 2 ، 3 هفته ای که معمول هستش برای بررسی پرونده.

اما سوالی که ذهن ما ها را بنظر بیشتر مشغول کرده اینکه " چه زمانی " نامه ارسال میشه؟؟؟ (اگر قرار هستش از پست استفاده بشه یکبار دیگه ) زمان برای ما خیلی مهم هستش.

یه فکر دیگه هم بنظرم رسید اگه بشه یه شماره فکس از کی سی سی گیر آورد، یه متن درست و حسابی خوب ، با سوالات مطرح فرستاد و درخواست کرد که در ویزا بولتن بطور شفاف راجع به این موضوع توضیح بدهند که برندگان عزیز که فرم ها را بدون کیس نامبر ارسال کردید، از طریق ...... منتظر دریافت کیس نامبرتون باشید. این دیگه نه اطلاعات محرمانه هستش که بگن به دلیل امنیتی... و نه برنامه ریزی کلانی می خواد ، اینها که از سال پیش همچنین تدبیری را درنظر گرفتند که نامه را بدون کیس نامبر بگیم بفرستند ، حداقل طریقه پیگیری را هم دنبالش می گفتند. والا از اینها بعید هستش و هم اینکه درخواست کنیم آقا بدلیل سیستم بد پستی ایران و حساسیت موجود به نامه های ارسالی از امریکا ، اغلب به دست صاحبشان نمی رسند ( پست عادی که نظرات بر آن نیست)

فعلاً که رفتیم در شنبه و یکشنبه آنجا و 2 روز خبری نیست.

ضمن اینکه ، دوستان فکر نکنم کسی از ما باشه که نامه را هنوز ارسال نکرده باشه. یکم برای این ایده نوشتن آدرس به فرم دیگه دیر شده. من هم اگر الان بهم میگفتن آدرس بده ، حتماً آدرس خارج از کشور را میدادم که متاسفانه انجام ندادم و پشیمانSad

با تشکر از user عزیز بابت ایجاد تاپیک،عزیزان آدرس خارج هم هیچ تفاوتی نداره باور کنید،ما الان چند نفریم که در مالزی نامه نگرفتیم،درسته که تو ایران خیلی‌ نامه‌ها بیشتر گم میشه،اما باور کنید یه جای کار از طرف خودشون میلنگه،در ضمن دیشب به میل سوومم جواب دادند،واقعا مسخره است،یعنی‌ اصلا نمیخونند،باور کنید ایمیل دوم را هم کامپیوتر بر اساس کلمات جواب میده،من نوشتم من نامم را پست کردم،بر اساس گفته شما،میشه به من بگید رسیده یا نه،و اینکه من شدیدا به کیس نامبرم نیاز دارم چون در کشور دیگری زندگی‌ می‌کنم و با توجه به اسامی اعلام شده ۹۰۰۰ اسیا برام مشکل است هماهنگ کردن یک سفر به ایران و نیاز به وقت کافی‌ دارم،اما میدونید چی‌ جواب دادند؟Sad

همون خط به خط میل اول را که به این سایت برید مدارکتونو بفرستید و نداشتن شماره اصلا مهم نیست،واقعا موندم من،به نظرم هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه بشینیم و دعا کنیم که نامه دوم زودتر بهمون برسه،اینجور که بوش میاد خیلی‌ هم آدم‌های عاقلی نیستن ساده‌ترین کار جواب دادن درست و حسابی‌ به ایمیل‌های مردم است،من منتظر هر پاسخی بدون دادن شماره بودم الا این پاسخSad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: Ehsan2011
سلام دوستان. ما هم نامه اول رو نگرفتیم. بعد از پست کردن مدارک 2 بار بهشون ایمیل زدیم ولی مثل بفیه جوابهای درستی ندادند. بنابراین تصمیم گرفتیم که صبر کنیم ببینیم چی میشه. در ضمن یکی از دوستام که امریکا زندگی میکنه قرار بود دیروز بهشون تلفن کنه هنوز بهم خبر نداده که نتیجه تلفنش چی بوده. به محض اینکه بفهمم خبرتون می کنم. فقط انرژی مثبت بفرستیم و امیدوار باشیم دوستان
تشکر کنندگان: farnaz82 ، alirezagh
سلام دوستان
ممنونم از user عزیز که این تاپیک رو واسمون باز کردند.
ایشالا بتونیم با استفاده از تجربیات همدیگه این پروسه رو با موفقیت پشت سر بزاریم . و همیشه برای هم منبع انرژی مثبت باشیم .
شماره کیس:26XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:نگرفتم
کنسولگری:مالزی
ارسال فرمهای سری اول:9/AUG/2010
آپدیت کردن فرم های سری اول بدلیل ازدواج:31/JAN/2011
تاریخ کارنت شدن:May 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریق ایمیلMay 19, 2011
تاریخ مصاحبه: 14 jun
جمع تقریبی هزینه ها:نفری 1900$
دریافت ویزا:یه ضرب
تشکر کنندگان: farnaz82 ، User
(2010-08-14 ساعت 08:16)مونیکا نوشته:  سلام دوستان. ما هم نامه اول رو نگرفتیم. بعد از پست کردن مدارک 2 بار بهشون ایمیل زدیم ولی مثل بفیه جوابهای درستی ندادند. بنابراین تصمیم گرفتیم که صبر کنیم ببینیم چی میشه. در ضمن یکی از دوستام که امریکا زندگی میکنه قرار بود دیروز بهشون تلفن کنه هنوز بهم خبر نداده که نتیجه تلفنش چی بوده. به محض اینکه بفهمم خبرتون می کنم. فقط انرژی مثبت بفرستیم و امیدوار باشیم دوستان

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Cool
اینم یه عالمه انرژی مثبت مونیکا جان،منتظر اخبار خوشت هستیم Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان:
(2010-08-14 ساعت 08:16)مونیکا نوشته:  سلام دوستان. ما هم نامه اول رو نگرفتیم. بعد از پست کردن مدارک 2 بار بهشون ایمیل زدیم ولی مثل بفیه جوابهای درستی ندادند. بنابراین تصمیم گرفتیم که صبر کنیم ببینیم چی میشه. در ضمن یکی از دوستام که امریکا زندگی میکنه قرار بود دیروز بهشون تلفن کنه هنوز بهم خبر نداده که نتیجه تلفنش چی بوده. به محض اینکه بفهمم خبرتون می کنم. فقط انرژی مثبت بفرستیم و امیدوار باشیم دوستان

دوستان الان دوستم بهم اطلاع داد که با KCC صحبت کرده اونا گفتن به خاطر هک کردن و امکان تقلب توی اینترنت دیگه مثل سالهای پیش شماررو با ایمیل نمی گن. گفتن اونهایی که نامرو نگرفتن دوباره براشون پست میشه. امیدوارم این دفعه نامه به دست همه برسه خدایا تو هم کمک کن.
تشکر کنندگان: sorooshii ، alirezagh ، farnaz82 ، rayan.s
(2010-08-14 ساعت 09:09)مونیکا نوشته:  

دوستان الان دوستم بهم اطلاع داد که با KCC صحبت کرده اونا گفتن به خاطر هک کردن و امکان تقلب توی اینترنت دیگه مثل سالهای پیش شماررو با ایمیل نمی گن. گفتن اونهایی که نامرو نگرفتن دوباره براشون پست میشه. امیدوارم این دفعه نامه به دست همه برسه خدایا تو هم کمک کن.

مونیکا جان
ممنون از لطفت. هرچند که ممکنه سخت باشه اما میشه از دوستتون یک بار دیگه درخواست کنید بپرسه "چه زمانی" این نامه ها شروع میشه به ارسال ؟؟؟؟ به محض بررسی پرونده و تایید برنده شدنشون ، یا بمحض اینکه شمارشون کارنت شد ، سر موقع خودش ( یعنی شاید کیس نامبر ما بالا باشه ، حالا حالا نباید منتظر نامه باشیم)

بچه ها امکانش هست ، خودشون نامه های افرادی را برحسب سن و سال(مخصوصاً افراد مسن که شاید بگن سوء استفاده از مشخصاتشون داره میشه ) و آدرس پرشده در موقع ثبت نام که اگر خارج از کشور ملیت شرکت کننده در لاتاری باشه( مخصوصاً در شرق آسیا ، بطور رندوم ) ، نامه را پست نکنند تا ببیند طرف خودشه یا نه ؟ (شایداز امسال اینکار را شروع کرده باشند) و یا هرکسی که بنوعی مثلاً برایشون جای سوال پیش میاره بدون دلیل و.....و یه سری مسائل رادرنظر گرفته باشند و نامه را ارسال نکرده باشند ، تا مدارک ارسالی توسط طرف ، دقیقاً بررسیش کنن و ...؟؟؟

حتماً یه بررسی هست که نمی خوان تعهدی بدن که فلان موقع حتماً اعلام میشه ، یعنی میدونید نمی خوان اگر کسی از این افراد که تازه مدارکشون را ارسال کردند و واجد شرایط نبودند ، اصلاً بهشون خبر بدن و تعهدی در قبالش داشته باشند. چون اگر اعلام عمومی کنه که فلان تاریخ برید تو سایت و یا از فلان تاریخ ایمیل میشه براتون ، اگر منه نوعی که واجد شرایط نبودم براشون و چیزی دریافت نکنم ،ممکنه باعث دردسر بشم براشون ، برای همین همه تقصیرات را میندازند به گردن پست و ... .

قضیه یکم بقول دوستمن بو دار هستش، نکنه اصلاً خودشون ارسال نکردن؟؟؟ البته فقط یه حدس هست.
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: farnaz82 ، rayan.s

سلام
لطفا از دوستتون بخواهید که سعی کند با supervisor آنجا صحبت کند، کسانی که در آنجا پاسخگو هستند معمولا اپراتورهایی هستند که رفع و رجوع می کنند، من هم خودم دارم سعی می کنم با یک وکیل خوب مشورت کنم و هر موقع خبر بگیرم به شما هم اطلاع می دم.
تشکر کنندگان: farnaz82 ، rayan.s

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان