کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط
سوالات مربوط به ثبت نام خانوادگی را اینجا مطرح کنید.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: R.F ، rayan.s ، mh_hshk ، OverLord ، Ali Sepehr ، OMID_R ، amir_ebrahimi99 ، صالح
دوستان عزیز؛ اطلاعات مورد نیاز موقع ثبت نام و فرق بین لاتاری امسال رو با سال پیش خدمتتون ارائه میکنم:
1. FULL NAME – Last/Family Name, First Name, Middle name
2. DATE OF BIRTH – Day, Month, Year
3. GENDER – Male or Female
4. CITY WHERE YOU WERE BORN
5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN – The name of the country should be that which is currently in use for the place where you were born.
6. COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM
7. ENTRY PHOTOGRAPH
8. MAILING ADDRESS
9. COUNTRY WHERE YOU LIVE TODAY
10. PHONE NUMBER (optional
11. E-MAIL ADDRESS

12. WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? You must indicate which one of the following represents your own highest level of educational achievement: (1) Primary school only, (2) High school, no degree, (3) High school degree, (4) Vocational school, (5) Some university courses, (6) University degree, (7) Some graduate level courses, (8) Master degree, (9) Some doctorate level courses, and (10) Doctorate degree

13. MARITAL STATUS – Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated
14. NUMBER OF CHILDREN
15. SPOUSE INFORMATION – Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, and Photograph.
16. CHILDREN INFORMATION – Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, and Photograph:

توصیه هایی مهم ؛ که عدم توجه به آنها میتواند باعث رد شدن کیس بعد از قبولی شود:
1-نام ، نام خانوادگی و تاریخ تولد حتما" بر اساس پاسپورت باشه.
2-حتما" نام فرزندان زیر 21 سال حتی اگر قرار نیست با شما برن آمریکا رو بنویسید.
3-وضعیت تاهل رو بر اساس شرایط روز ثبت نام بنویسید یعنی اگر نامزدید و هنوز عقد نکردید بنویسید: ( مجرد ) اگر میخواید طلاق بگیرید ولی هنوز حکمی صادر نشده بنویسید : (متاهل ) بعد از قبولی امکان اصلاح شرایط رو دارید.
4-عکس همسر و فرزندان رو هم ارسال کنید.
5- زن و شوهر میتونن هر کدام یکبار بعنوان نفر اصلی باشند(( در صورت داشتن شرایط ))
6- کلا" یک کلام ،ثبت نام رو بر اساس شرایط موجود روز ثبت نام انجام بدین هر گونه تغییری بعد از ثبت نام امکان پذیره .

اما نکته مهم : امسال برای ثبت نام فقط از 5 اکتبر تا 3 نوامبر( روز مصاحبه من در آنکارا ) فرصت دارید.
و همچنین امسال برای برندگان 2012 نامه قبولی ارسال نمیشه و باید 1 می از روی سایت با وارد کردن confirmation number ( که در پایان ثبت نام دریافت میکنید و اگر گم بشه یا فراموش کنید دیگه به هیچ وجهی بهتون نمیگن) قبولی و تاریخ مصاحبه رو متوجه میشید.
( نکات فوق ترجمه خلاصه شده سوال زیره)

2. ARE THERE ANY CHANGES OR NEW REQUIREMENTS IN THE APPLICATION PROCEDURES FOR THIS DV REGISTRATION?
Yes. The registration period for DV-2012 will be 30 days in duration. Regarding scanning a photograph, the print must now be scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi), rather than the previous 150 dots per inch (dpi). All other requirements for scanning a submitted photograph are the same.
Additionally, the Entry Status Check available on the E-DV website www.dvlottery.state.gov will be the sole means by which DV-2012 entrants are notified of their selection, or that the entrant was not selected. The KCC will not mail selectees official notification letters, but will instead include on the selectee confirmation
page, notification instructions on how to follow up on their selection and pursue a DV visa application. Entry Status Check will also be the means by which selectees are informed of their DV visa interview appointment date. The KCC will not sending selectees mailed letters informing them of their interview appointment/DV-2012%20instructions.
Entry Status Check will be available for DV-2012 beginning May 1, 2011. If you applied for the DV-2011 program, you may check the status of your entry until the end of June 2011. All other requirements for DV-2012 remain the same.
منبع :
http://travel.state.gov/pdf/DV-2012%20instructions.pdf

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .

رایان عزیز
لطفا راهنمایی اشتباه نکنید. اطلاعات اشتباه می تواند به قیمت از دست رفتن فرصتی برای عزیزی تمام شود.
اطلاعات ثبت نام بایستی بر اساس قوانین و دستور العمل های همان سال (و نه سال های قبل) و سند و مدرک ارائه شوند.

در ضمن pixel واحد کیفیت نیست و مربوط به ابعاد میشه(dimension) و در نرم افزارهای مختلف گرافیکی قابل تبدیل به سانتیمتر و اینچ هست.
رعایت اندازه پیکسلی برای عکس بسیار ضروریست و در پروسه ثبت نام بسیار حیاتی است.

با تشکر
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: OMID_R ، ازاده م ، aghamehrad ، adakalone
دوستان عزیز،
هر چند مهاجرسرا رسما اعلام می کند که مسئولیت تصمیمی که کاربران می گیرند مستقیما با خود آنهاست، اما همه ما کاربران انجمن باید تلاش کنیم اطلاعات صحیح و دقیق و موثق با منبع معتبر در انجمن ارائه بدهیم تا خسارتی به کاربران وارد نشود.

من متن آموزش های مربوط به عکس را همینجا همراه با ترجمه آن قرار می دهم تا کاربران هم از متن فارسی استفاده کنند هم به متن اصلی دسترسی داشته باشند:

عکس در زمان ثبت نام:
• وضعیت سر:
o شخص باید رو به دوربین باشد
o سر نباید به سمت پایین، بالا یا به طرفین متمایل باشد
o ارتفاع سر یا ناحیه صورت باید 50-69 درصد کل ارتفاع عکس را باشد.ارتفاع چشم باید بین 56-69 درصد ارتفاع کلی عکس باشد (ناحیه چهره از بالای سر شامل موها تا پایین چانه می باشد)
[en]
Instructions for Submitting a Digital Photograph (Image)
• Head Position
The person being photographed must directly face the camera.
The head of the person should not be tilted up, down, or to the side.
The head height or facial region size (measured from the top of the head, including the hair, to the bottom of the chin) must be between 50 percent and 69 percent of the image's total height. The eye height (measured from the bottom of the image to the level of the eyes) should be between 56 percent and 69 percent of the image's height.
[/en]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
• زمینه عکس
o زمینه باید خنثی و بدون نور رنگی باشد.
o زمینه های تاریک غیر قابل قبول هستند
• فوکوس
o فرد باید دقیقا در فاصله کانونی عکس باشد (عکس واضح باشد)
• وسایل تزیینی
o عکس فرد با وسایل تزیینی مانند عینک آفتابی و یا وسایلی دیگر که چهره را می پوشانند غیر قابل قبول است
[en]
• Background
The person being photographed should be taken with the person in front of a neutral, light-colored background.
Dark or patterned backgrounds are not acceptable.
• Focus
The photograph must be in focus.
• Decorative Items
Photographs in which the person being photographed is wearing sunglasses or other items that detract from the face will not be accepted.
[/en]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
• کلاه و پوشاندن سر
o عکس متقاضیان با کلاه یا سر پوشیده تنها زمانی قابل قبول است که پوشش سر به دلیل مذهبی باشد، با وجود این پوشش سر به هیچ وجه نباید هیچ قسمتی از چهره را بپوشاند. پوشش های قبیله ای مورد قبول نیستند. پوشش های نظامی، هوایی پرسنلی مورد قبول نیستند.

عکس باید 24 رنگی باشد (in 24-bit color depth) و از دوربین به کامپیوتر منتقل شود. یا توسط اسکنر با مشخصات عکس 24 رنگی اسکن شود.
[en]
• Head Coverings and Hats
o Photos of applicants wearing head coverings or hats are only acceptable if the head covering is worn for religious beliefs; even then, the head covering may not obscure any portion of the face of the applicant. Photographs of applicants with tribal or other headgear not specifically religious in nature will not be accepted; photographs of military, airline, or other personnel wearing hats will not be accepted.

Color photographs in 24-bit color depth are required. Color photographs may be downloaded from a camera to a file in the computer or they may be scanned onto a computer. If you are using a scanner, the settings must be for True Color or 24-bit color mode. See the additional scanning requirements below.
[/en]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یک عکس دیجیتال باید از شما، همسر شما و هر فرزند همراه با فرم ثبت نام شما باید ثبت شود. عکس یا از طریق عکاسی با یک دوربین دیجیتال یا از طریق اسکن کردن یک عکس چاپ شده توسط اسکنر دیجیتال به دست می آید. عکس های خود را پیش از ثبت در ابزار انلان بررسی کننده عکس بسنجید تا مشخص شود یک عکس خصوصیات فنی را دارد یا خیر.

[en]
A digital photograph (image) of you, your spouse, and each child must be submitted online with the E-DV entry form. The image file can be produced either by taking a new digital photograph or by scanning a photographic
print with a digital scanner.The image file must adhere to the following compositional and technical specifications and can be produced in one of the following ways: taking a new digital image or using a digital scanner to scan a photograph. Entrants may test their photos for suitability through the photo validator link on the e-DV website before submitting their entries. The photo validator provides additional technical advice on photo composition, along with examples of acceptable and unacceptable photos.
[/en]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خصوصیات فنی یک عکس:
اگر با دوربین دیجیتال یک عکس میگیرید:
• فرمت فایل JPEG باشد
• حجم فایل عکس بیشتر از 240 کیلوبایت نباشد
• رزولوشن و ابعاد عکس: حداقل ابعاد قابل قبول 600 در 600 پیکسل (600 پیکسل ارتفاع و 600 پیکسل عرض) می باشد. ابعاد پیکسلی می بایست مربع باشند. یعنی ارتفاع و عرض عکی همراه با هم برابر باشند
• رنگ عکس ها: عکس باید رنگی باشد (24 بیت در هر پیکسل) عکس 24-بیت سیاه و سفید، یا 8 بیتی غیر قابل قبول است.

اگر یک عکس را میخواهید اسکن کنید:
• قبل از اسکن باید مطمئن باشید عکس چاپ شده خصوصیات بالا را داشته باشد. (رنگی، رو به دوربین، ارتفاع سر، چهره، چشم ها ...)
• عکس را با رزولوشن حداقل 300 نقطه در هر اینچ dpi اسکن کنید (سال گذشته 150 dpi بود)
• فرمت عکس JEEG باشد
• ابعاد عکس 600 در 600 پیکسل باشد
• عکس رنگی اسکن شود. سیاه و سفید یا خاکستری غیر قابل قبول است.
[en]
Compositional Specifications: The submitted digital image must conform to the following compositional specifications or the entry will be disqualified.

Technical Specifications
The submitted digital photograph must conform to the following specifications or the system will automatically reject the E-DV entry form and notify the sender.
Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
Image File Format:
• The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
• Image File Size: The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
• Image Resolution and Dimensions: Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
• Image Color Depth: image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.

Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
Scanner Resolution: Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
Image File Format: The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
Image File Size: The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
Image Resolution: 600 by 600 pixels.
Image Color Depth: 24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]
[/en]
تشکر کنندگان: R.F ، OMID_R ، free_free ، kianoush ، rayan.s ، binahayat_m ، حامد ، بنيتا ، reza.island ، ravian ، rona ، adakalone ، daryadelan ، صالح ، آرادمن
چه سنی برای عکس از بچه ها مشخص شده آیا از یک بچه چند ماهه هم باید عکس گرفت؟
تشکر کنندگان:
امید جان نکته ی خوبی را اشاره کردید، عکس محدودیت سنی ندارد. همه افراد در هر سنی باید عکس داشته باشند.
کسانی که قصد دارند به صورت خانوادگی مهاجرت کنند، باید به این نکته کاملا دقت کنند که ذکر کردن نام تمامی افراد در فرم ثبت نام الزامی است. وارد نکردن هر یک از افراد eligible خانواده در صورت برنده شدن یک فرم می تواند به disqualify شدن یک کیس منجر شود.
آن دسته از ثبت نام کنندگان که متاهل هستند و یا اعضای خانواده انها بیش از یک نفر هستند باید عکس تمامی افراد (از جمله نوزادان) را هنگام ثبت نام وارد کنند. مشخصات عکس هم در این تاپیک و هم در تاپیک مربوط به خصوصیات عکس دیجیتالی تشریح شده است.
تشکر کنندگان: OMID_R ، free_free ، حامد ، asghar.he ، aminaran ، آرادمن
من امسال میخوام در قرعه کشی شرکت کنم .اگه کسی عکسی داره که ارسال کرده و اوکی بوده برای نمونه بذاره که دوستان این قضیه درصد اندازه چشم و اینارو بفهمند ممنون میشیم.
آیا نجات دهنده ای هست؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-25 ساعت 00:48)alireza_hsi نوشته:  من امسال میخوام در قرعه کشی شرکت کنم .اگه کسی عکسی داره که ارسال کرده و اوکی بوده برای نمونه بذاره که دوستان این قضیه درصد اندازه چشم و اینارو بفهمند ممنون میشیم.
سلام
این تاپیک رو بخون علیرضا جان
تشکر کنندگان: alireza_hsi ، User ، yek_mosafer
در پست شماره 5 قسمت آخر توی پرانتز توضیح میخواد.چه شرایطی؟
5- زن و شوهر میتونن هر کدام یکبار بعنوان نفر اصلی باشند(( در صورت داشتن شرایط ))
آیا نجات دهنده ای هست؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-25 ساعت 01:40)alireza_hsi نوشته:  در پست شماره 5 قسمت آخر توی پرانتز توضیح میخواد.چه شرایطی؟

این بخش ترجمه سوال 10 بخش :
INSTRUCTIONS FOR THE 2012 DIVERSITY IMMIGRANT VISA PROGRAM (DV-2012)
به آدرس :
http://travel.state.gov/pdf/1318-DV2012I...s-ENGL.pdf
میباشد که توصیه میکنم تمام متن رو همه عزیزانی که قصد شرکت در لاتاری 2012 را دارن مطالعه کنند.

سوال 10 و جوابش:

10. MAY A HUSBAND AND A WIFE EACH SUBMIT A SEPARATE ENTRY?
Yes, a husband and a wife may each submit one entry if each meets the eligibility requirements. If either is selected, the other is entitled to derivative status.

اما منظور از شرایط همون داشتن حداقل مدرک دیپلم یا سابقه کار و کلا" شرایط شرکت کنندگان میباشد.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: alireza_hsi ، yek_mosafer
سلام دوستان
من امسال ميخوام به اتفاق همسرم شركت كنم
ميخوام بدونم ثبت نام چطور بايد باشه ؟؟
ميتونم يه دفعه به اسم خودم براي جفتمون و يه دفعه به اسم همسرم ثبت نام كنم
لطفا" مراحل كار رو توضيح بديد
با تشكر
==============
شرمنده من ديروزش تاپيك رو ديده بودم و لينك پاسخ باز بود رو دستگام
وقتي سوال رو زدم تازه متوجه شدم كه تكراريه ..
=============
با فكر كردن به آرزوهاي محال ذهن خود را از رمـــــــــــق نيانداز
كه از حال باز مانــــــــــــــي...
به زندگــــــــــــي اميدوار باش..
تشکر کنندگان: yek_mosafer
(2010-09-25 ساعت 09:22)تسكا نوشته:  سلام دوستان
من امسال ميخوام به اتفاق همسرم شركت كنم
ميخوام بدونم ثبت نام چطور بايد باشه ؟؟
ميتونم يه دفعه به اسم خودم براي جفتمون و يه دفعه به اسم همسرم ثبت نام كنم
لطفا" مراحل كار رو توضيح بديد
با تشكر

طبق قوانین سایت قبل طرح پرسش مطالب سایت رو باید مطالعه کنید اگر جوابش نبود سوال کنید . حالا شما کافی بود قبل ارسال سوالتون دومین و آخرین ارسال رو مطالعه میکردید.
عزیزان خواهشا" برای جلوگیری از شلوغی بی مورد قبل از ارسال سوال زحمت کشیده و مطالب سایت رو بخونید.

تشکر کنندگان: User ، alireza_hsi ، hanatej ، تسكا ، OMID_R ، Farshid22 ، yek_mosafer
سلام
من عضو جديد hanatej هستم.پيشاپيش از كساني كه مرا در مورد سؤالاتم ياري مي كنند سپازگذارم.
اما يك سؤال:
من ليسانس عمرانم و همسرم مدرك سيكل دارد.البته همسرم در كارش 5 سال سابقه دارد ولي در اين مورد مدركي ندارد.
آيا با اين شرايط ميتوانيم هر كدام جداگانه ثبت نام كنيم؟
از مطلعين خواهشمندم بطور كاملتر مرا راهنمايي كنند!
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان: yek_mosafer
(2010-09-27 ساعت 16:09)hanatej نوشته:  سلام
من عضو جديد hanatej هستم.پيشاپيش از كساني كه مرا در مورد سؤالاتم ياري مي كنند سپازگذارم.
اما يك سؤال:
من ليسانس عمرانم و همسرم مدرك سيكل دارد.البته همسرم در كارش 5 سال سابقه دارد ولي در اين مورد مدركي ندارد.
آيا با اين شرايط ميتوانيم هر كدام جداگانه ثبت نام كنيم؟
از مطلعين خواهشمندم بطور كاملتر مرا راهنمايي كنند!

دوستان عزیزی که دیپلم ندارن دقت نمایید شما باید ظرف 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار در تخصصی که نیاز به 2 سال دوره یا تجربه باشه را داشته باشید و صرف سابقه کار کفایت نمیکند.

within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years’ training or experience.

تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که دیپلم ندارن باید شغلتون را بر اساس توضیحات زیر ببینید مورد تایید هست یا نه .
روش کار بسیار راحته اول در google سایت O*Net OnLine database رو سرچ میکنید بعد Find Occupations را انتخاب میکنید سپس درصفحه باز شده گزینه Job Family عنوان کلی شغل رو انتخاب میکنید مثلا" Architecture and Engineering بعد از زدن Go از بین شغلهای باز شده شغل رو انتخاب کنید سپس در صفحه باز شده قسمت Job Zone را ببینید باید میزان SVP از 7 بیشتر باشه.

تشکر کنندگان: yek_mosafer ، adakalone

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان