کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
من سوالي داشتم
اگر همزمان به حسابهاي من و همسرم پول ارسال بشه اشكالي پيش نمياد؟ مثلا ده هزار تا به حساب من و ده هزار تا به حساب همسرم؟؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، niloo-kh ، behfaza
استاد گرامی
من هم می خوام از ایران به امریکا پول بفرستم وخوشحال می شوم اگر مقدار $ و ریال را اعلام کنی تا در صورت توافق سریعا جابجا کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، behfaza
با سلام به همه دوستان عزيز، من ماهه ديگه عازم آمريكا هستم با ويزا از طريق لاتاري. مي خواستم ببينم با توجه به تاپيكها و تحريمهاي ذكر شده در اينجا ، براي انتقال پول چكار بايد بكنيم؟ ظاهرا 10 هزاردلار نقدي مي تونم همراه داشته باشم. اما در مورد حواله كردن پولي كه تو بانك دارم چيز زيادي نمي دونم . همينطور در مورد فروش خونه آيا لازمه قبل از عزيمت به آمريكا آپارتمانمو بفروشم يا بعدا امكانش هست؟
ممنون مي شم با توجه به محدوديت زماني كه دارم منو راهنمايي كنيد. هميشه شاد و سلامت باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، niloo-kh ، behfaza
(2012-10-14 ساعت 12:10)SHAMBAL نوشته:  1. براي انتقال پول چكار بايد بكنيم؟ ظاهرا 10 هزاردلار نقدي مي تونم همراه داشته باشم.
2. اما در مورد حواله كردن پولي كه تو بانك دارم چيز زيادي نمي دونم.
3. همينطور در مورد فروش خونه آيا لازمه قبل از عزيمت به آمريكا آپارتمانمو بفروشم يا بعدا امكانش هست؟

1. شما اگر تا نیم میلیون دلار هم نقداً همراه داشته باشید، در فرودگاه های آمریکا مشکلی برای ورود نخواهید داشت، و فقط لازم است که اگر مبلغی بیش از 10 هزار دلار دارید، در گمرک فرودگاه اعلام کنید.

2. صرافی های معتبر در ایران معمولاً سه روزه پول شما را حواله می کنند. البته مبلغ فروش دلار حواله ای و کارمزدشان تفاوت دارد، اما من چندین بار از صرافی جی سی ام استفاده کردم که حواله را از طریق بانک ملی کویت، سه روزه و با 150 هزار تومان کارمزد می فرستد.

اگر بدون اطلاع قبلی به بانک خود در آمریکا، مبالغ بالای 10 هزار دلار به حساب شما حواله شود، قبل از آنکه اداره حواله های خارجی بانک، پول را به حساب شما واریز کنند، موظف هستند که به خزانه داری آمریکا، اداره کنترل اموال خارجی، این حواله را گزارش کنند و احتمالاً در مواردی که بانک ابهامی داشته باشد که مبلغ واریزی، غیر از هزینه های تحصیلی است، معمولاً از شما توضیح خواهند خواست که منشاء این پول آیا تجارت و فروش اموال در ایران است یا کمک خانوادگی. اما اگر قبل از حواله کردن، فرم مخصوص حواله از ایران، Affidavit for Personal Remittances from Iran، را در بانک خود تکمیل کنید و گواهی کنید که این پول، کمک خانوادگی یا هدیه است، مشکلی نخواهید داشت.

3. اگر قبل از عزیمت بفروشید، نیازی به مجوز ندارید؛ ولی بعد از اولین ورود به آمریکا، باید برای فروش آن مجوز بگیرید که یک پروسه 4 ماهه اما بدون دردسر و راحت و بدون نیاز به وکیل و خرج اضافه است.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: SHAMBAL ، golesang ، pr.kia ، mrr777 ، vroom ، Blaze ، lilac ، Gerdoo ، r_ent ، amiz.abdollah ، behfaza ، Alirezaa2013 ، محبت ، niloo-kh ، moqadam ، Reza20002 ، copol
برادر من!! از من میشنوی خانه زندگی ات رو تا اینجا کاری پیدا نکردی و دو سه چهار ماهی کار نکردی و کلا جا نیافتادی نفروش. اولش آدم تنش گرمه بعد یواش یواش ممکنه به این فراست بیوفته که این زندگی نبود که میخواستم! آمریکا رو هم که دیدم، بسمه پاشم برگردم ایران!!
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، zohreh36 ، mrr777 ، mahan ، Blaze ، r_ent ، amiry ، behfaza ، niloo-kh ، samane1363
(2012-10-14 ساعت 21:13)mml نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 12:10)SHAMBAL نوشته:  1. براي انتقال پول چكار بايد بكنيم؟ ظاهرا 10 هزاردلار نقدي مي تونم همراه داشته باشم.
2. اما در مورد حواله كردن پولي كه تو بانك دارم چيز زيادي نمي دونم.
3. همينطور در مورد فروش خونه آيا لازمه قبل از عزيمت به آمريكا آپارتمانمو بفروشم يا بعدا امكانش هست؟

1. شما اگر تا نیم میلیون دلار هم نقداً همراه داشته باشید، در فرودگاه های آمریکا مشکلی برای ورود نخواهید داشت، و فقط لازم است که اگر مبلغی بیش از 10 هزار دلار دارید، در گمرک فرودگاه اعلام کنید.

2. صرافی های معتبر در ایران معمولاً سه روزه پول شما را حواله می کنند. البته مبلغ فروش دلار حواله ای و کارمزدشان تفاوت دارد، اما من چندین بار از صرافی جی سی ام استفاده کردم که حواله را از طریق بانک ملی کویت، سه روزه و با 150 هزار تومان کارمزد می فرستد.

اگر بدون اطلاع قبلی به بانک خود در آمریکا، مبالغ بالای 10 هزار دلار به حساب شما حواله شود، قبل از آنکه اداره حواله های خارجی بانک، پول را به حساب شما واریز کنند، موظف هستند که به خزانه داری آمریکا، اداره کنترل اموال خارجی، این حواله را گزارش کنند و احتمالاً در مواردی که بانک ابهامی داشته باشد که مبلغ واریزی، غیر از هزینه های تحصیلی است، معمولاً از شما توضیح خواهند خواست که منشاء این پول آیا تجارت و فروش اموال در ایران است یا کمک خانوادگی. اما اگر قبل از حواله کردن، فرم مخصوص حواله از ایران، Affidavit for Personal Remittances from Iran، را در بانک خود تکمیل کنید و گواهی کنید که این پول، کمک خانوادگی یا هدیه است، مشکلی نخواهید داشت.

3. اگر قبل از عزیمت بفروشید، نیازی به مجوز ندارید؛ ولی بعد از اولین ورود به آمریکا، باید برای فروش آن مجوز بگیرید که یک پروسه 4 ماهه اما بدون دردسر و راحت و بدون نیاز به وکیل و خرج اضافه است.

عالي بود ! خيلي ممنونم از پاسخ دقيق و كاملتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، r_ent ، niloo-kh ، moqadam ، behfaza
برای من همیشه سوال هست که بالاخره کی اول باید پول رو واریز کنه؟؟؟ چون همه طبیعتا دلشون میخواد اول طرف مقابل این کار رو بکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، niloo-kh
(2012-10-18 ساعت 03:53)yami نوشته:  برای من همیشه سوال هست که بالاخره کی اول باید پول رو واریز کنه؟؟؟ چون همه طبیعتا دلشون میخواد اول طرف مقابل این کار رو بکنه.

سلام.Smile
سوال خوبیه... جواب را تا انتها و کامل بخوانید.
اولویت اول به ذهنیت و به شخصیت افراد طرف معامله برمی گرده و میزان صحت انجام عملشون .مثل هر معامله ای اول طرفین از طریق توافق اولیه به قیمت مورد نظر دو طرف می رسند مثلا" X000 تومان .بعد تلفن و تماس برقرار میشه که کی و کجا و به چه بانکی در ایران و امریکا. سپس "واریز کننده ریال" در ایران شماره حساب و مشخصات دریافت کننده رو می گیره بعلاوه اینکه برای جلب اطمینان نام و شماره تلفن و آدرس پستی وکیل شخص "دریافت کننده ریال" تا از صحت عمل و چگونگی مطلع بشن و اطمینان کسب کنند که شخصی حقیقی قابل وصول وثوق و مسئول در صورت لزوم وجود دارد که بتوان به وی ارجاع کرد.
ضمنا" " واریز کننده ریال" به مشخصات صاحب حساب و جزییات فردی از طریق فیش واریزی سیستم بانکی متمرکز امروزی ایران دسترسی داره و حتی بر مبنای آن قابل انسداد و کنترل است.و نهایتا" فیش واریزی بانکی ممهور به مهر و ماشین تحویداری و تاریخ بوده که سند می باشد. شاید این بحث مطرح شود که تمام مراحل فوق در امریکا هم می تواند به همین صورت پیگیری شود پس چرا اول دلار واریز نشود. ولی جواب را در بخش پایانی ارائه می دهم.
خب پس از انجام واریز ریال به حساب و اطلاع وکیل و کنترل صحت واریزی وکیل تاییدیه برای انجام واریز دلار به حساب امریکا می دهد...
با توجه به سوال شما Yamiعزیز که هر کس دوست دارد اول طرف مقابل واریز کند بیایید حال این را در نظر بگیرید ابتدا" قرار بر واریز دلار باشد.
از آنجا که امریکا کشور غریب و همگان تاحد زیادی به پیچ و خم های اداری آن واقف نیستیم چنانچه نکته منفی پیش آید و تراکنش به مشکلی بخورد به دفعات پیگیری مورد و عدم دسترسی به راه حل قانونی از طریق وکیل و در خاک امریکا به مراتب ناممکن تر می باشد. چرا؟
چون اینجا بحث این پیش می آید که {علت حواله دلار به حساب در امریکاچه بوده و برای چه موردی }که باید پاسخ صحیح به مراجع پیگیری کننده داده شود در نتیجه جواب تبدیل ارز و نقل و انتقال ارز بوده ما بین دو ایرانیه قانونا" مقیم امریکا که این خود عذر بدتر از گناه و از مصادیق نقض ت.ح.ر.ی.م ها می باشد که برای واریز کننده و صاحب حساب هر دو تبعات مهاجرتی به دنبال خواهد داشت. حال قاعدتا" با مشکلاتی از این دست که می توان متصور شد این امر و طرح آن در مراجع قانونی امریکا امکان پذیر نخواهد بود.لذا عقل سلیم شرط را بر سلامت فکری و صحت عمل طرفین معامله مفروض می داند و انجام آن در محیطی قابل پیگیری و بی خطر برای طرفین.

موفق و سربلند و صمیمی باشیم ما و همه ایرانیان.
Smile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، niloo-kh ، behfaza ، bob esfangi ، copol
Smile
سلام به دوستان
اگر عزیزی علاقه به معامله پایاپای (معادل ریال/ دلار آمریکا) داشته باشه قصد دارم برای بدهی های خودم تو ایران مقداری دلار ارسال کنم که با ت.ح.ر.ی.م ها شدنی نیست و اگر عزیزی دوست دارد با توافق قبلی می تواند معادل ریالی را تو ایران واریز کند و مبلغ دلار رو تو حساب آمریکاش دریافت کند.در صورت تمایل و برای شلوغ نشدن این تاپیک لطفا" از پیام خصوصی استفاده نمایید.
ضمنا" توضیحات لازم در پست بالا آمده است
با تشکر.
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، niloo-kh ، behfaza ، bob esfangi
(2012-10-18 ساعت 09:13)maxsupermax نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 03:53)yami نوشته:  برای من همیشه سوال هست که بالاخره کی اول باید پول رو واریز کنه؟؟؟ چون همه طبیعتا دلشون میخواد اول طرف مقابل این کار رو بکنه.

سلام.Smile
سوال خوبیه... جواب را تا انتها و کامل بخوانید.
اولویت اول به ذهنیت و به شخصیت افراد طرف معامله برمی گرده و .....

سوپرماکس جان!! حالا میشه یک مدل هم برای این حالت بگی که خودت ایرانی و طرف مقابل آمریکاست!!!!!!؟؟؟؟؟؟ Big Grin

هههه هه هه هه .... شوخی کردم، ایشالا از دوستان کسی پیدا بشه و این مسئله حل بشه. منم قبلا یک همجین مشکلی داشتم که با کمک دوستم در خارج از ایران و آمریکا حل شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، niloo-kh ، behfaza ، bob esfangi ، copol
خوشبختانه چند روز قبل اداره کنترل اموال خارجی، OFAC، برای فروش اموالی که مهاجران قبل از مهاجرت به آمریکا داشته اند یا در هنگام اقامت در آمریکا به ارث برده اند، الزام به اخذ مجوز را حذف کرد:

http://www.paaia.org/CMS/ofac-alters-ira...tions.aspx

همچنان هر گونه فعالیت تجاری غیر از موارد فوق، از جمله اجاره اموال در ایران، مشمول تحریم هست.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، soheilbadami ، amir82 ، Blaze ، Gerdoo ، behfaza ، farbod_frz ، niloo-kh ، bob esfangi ، copol
با این قانون جدید
پس ارسال یا حواله بالای $ 10.000 مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ...
اگه ما بخواهیم مقداری طلای ساخته شده بیاوریم امکان فروش در آنجا هست وقیمت هر گرمی را شما خبر دارید واصلا میخرند یا وبال گردن میشه واگه طلا نمی خرند چه چیزی کم حجمی بیاریم چون آوردن دلار بیش از 5000 تا ممنوع شده وجلوش را میگیرند - راستی توی ماه گذشته میگن فرودگاه امام جلوی دلار بیش از 5000 را می گیرند اگه کسی رفته وراهش را بلده به ما هم بگه ممنون میشم در ضمن توی فرودگاه ترانزیت ترکیه گیر نمدن برای دلار... متشکرم فقط چون ما زود عازمیم اگه لطف کنی ویک مقدار سریع تر جواب بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان: Gerdoo ، niloo-kh ، behfaza ، bob esfangi
(2012-11-04 ساعت 16:06)ASALI نوشته:  مهاجرسرا سلام
با توجه به مصاحبه دوستان قدیمی گویا یکی از سوالها تو مصاحبه اینکه می پرسن .... چطور میخوای پولتو به آمریکا انتقال بدی .... به نظرتون بهترین جواب برای این سوال چی میتونه باشه ؟
یک جواب : میشه گفت دوست یا فامیلی که در آمریکا داریم و اونجا زندگی میکنن ولی منبع درآمدشون از ایران هست , بهشون در ایران ریال میدیم و اونجا به جاش سبزی می خریم WinkBig Grin
جواب دوم :از طریق صرافی های معتبر .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: marjani ، pr.kia ، sadeghi897 ، ASALI ، Saeedv13 ، پروا ، lilac ، 3pideh ، Gerdoo ، Qazal.d ، r_ent ، niloo-kh ، behfaza
(2012-11-04 ساعت 20:55)sayeh_m نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 16:06)ASALI نوشته:  مهاجرسرا سلام
با توجه به مصاحبه دوستان قدیمی گویا یکی از سوالها تو مصاحبه اینکه می پرسن .... چطور میخوای پولتو به آمریکا انتقال بدی .... به نظرتون بهترین جواب برای این سوال چی میتونه باشه ؟
یک جواب : میشه گفت دوست یا فامیلی که در آمریکا داریم و اونجا زندگی میکنن ولی منبع درآمدشون از ایران هست , بهشون در ایران ریال میدیم و اونجا به جاش سبزی می خریم WinkBig Grin
جواب دوم :از طریق صرافی های معتبر .

سلام.
بند شماره 2 لینک زیر مهم :
http://www.avvo.com/legal-guides/ugc/top...-americans
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، ASALI ، bayat_r ، amir82 ، frozen mind ، lilac ، r_ent ، niloo-kh ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان