کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
سلام من میخام از طریق وایر ترانسفر نزدیک هزار دلار بفرستم برای یکی از دوستانم که ایرانیه ولی تو انگلیس زندگی می کنه. مشکل قانونی داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran
(2013-03-03 ساعت 21:58)MSD نوشته:  سلام من میخام از طریق وایر ترانسفر نزدیک هزار دلار بفرستم برای یکی از دوستانم که ایرانیه ولی تو انگلیس زندگی می کنه. مشکل قانونی داره یا نه؟

سلام.
تا اونجایی که من می دونم.انتقال پول از امریکا به ایران و بلعکس گیر و گور داره نه به بریتانیا...

(2013-02-09 ساعت 10:37)EMS نوشته:  
(2013-02-09 ساعت 10:14)jordanir نوشته:  
(2013-02-09 ساعت 09:29)doreenheimbach نوشته:  من همسرم ایرانی نیست و خارج از آمریکا زندگی می کنه.
خودم اینجا گرین کارت دارم.
اگر برام پول بفرسته برام مشکل ایجاد میشه؟ خصوصا اگر بخوام سیتیزن بشم؟
اگر نه از چه طریقی مخفی تره؟
مشکلی نیست!!!؟؟
شما در آمریکا هستید. همسرتون هم که اگر ایرانی نیستند پس در ایران هم قاعدتا نیستند (اگر منظورتون را درست فهمیده باشم). پس مشکلی برای دریافت پول ندارید. حواله پول از منبع ایران به آمریکا و کانادا دردسر سازه اونهم در مقادیر بالا.
حتی اگر در ایران هم باشند از طریق صرافی به سختی امکانپذیر هست ولی غیرممکن نیست.

اگر هم در ایران نیستند از طریق wire transfer بهترین راه هست. که کشور محل سکونتشون را نفرمودید. راه دیگر western union هست که خیلی پیشنهاد نمیدم.
باز اگر سوالی داشتید در خدمتم.
موفق باشید.
سلام
لطفا در صورت امکان مقداری در مورد انتقال پول به روش wire transfer توضیح بدهید-تشکر

توضیحات لازمه :
http://www.wisegeek.com/what-is-a-wire-t...#slideshow
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی میدونه اون افسرهای سپاه که تو فرودگاه نزدیک گیت جیباتونو میگرده یا نه ؟ من وهمسرم میخواهیم فعلا نفری 10 هزار دلار ببریم نمیدونم ایا گیر میدن یا نه ؟
شماره کیس:**79 2013AS -کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :2نفر-مصاحبه:19 jun نتیجه کلیرنسSad ابديت ها 20-26 جون 19-22 جولاي 6-7-12-14-16 اگست كلير 16 اگست انتظار 57 روزBig Grin دریافت ویزا 28 اگست. ورود به امریکا 22 نوامبر دریافت گرین کارد 7 ژانویه

پاسخ
تشکر کنندگان: sima s ، storagemeter ، tajhizgaran ، godot ، behfaza ، afshinghwink ، mirman ، mehrdad pharm ، niloo-kh
(2011-05-27 ساعت 12:22)sorena نوشته:  دوست عزیز فکر کنم اگه یه حساب شخصی بین المللی داشته باشی بتونی این کار انجام بدی
مثلا من حساب وب .... دارم اگه 10000 دلار داخل حسابم بریزم باید برای ریختن پول تو حساب 2.5 درصد هم کارمزد بدم
اگه بخوایم دلار 1200 فرض کنیم
یعنی باید 12 میلیون بریزی که بشه 10 هزار دلار
اون وقت باید 3 درصد هم کارمزد بدی که میشه 360 هزار تومان
در کل میشه 12360000
البته من تا حالا با حسابم پولی رو به جایی واریز نکردم فقط تو سایت ها پول واریز کردم تو هر سایتی هم که واریز کردم 0.8 درصد از وجه مورد نظر واریزی به اون سایت رو کم کردن
حساب بین الملل رو چطور باز کنیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: انتظار ، tajhizgaran ، afshinghwink ، niloo-kh ، Lecturer
دوستان اگه کسی راجع به مقدار و چگونگی بردن پول از فرودگاه وهمرا ه مسافر اطلاعاتی داره لطفا بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، afshinghwink ، niloo-kh
(2013-05-01 ساعت 15:32)LALILO نوشته:  يه سوال از دوستان مهربان داشتم:
الان از يه صرافي پرسيدم پول مي توانم به حساب خودم تو آ م ر ي ك ا حواله كنم و اون هم با مهرباني پاسخ داد بله هر حجم پولي رو كه بدين فرقي نمي كند 30 د ل ا ر كارمزدش مي شه در مدت 4 روز كاري هم تو حسابتونه .چرا هيشكي پس نمي آيد بجاي اينكه استرس حمل و نقل پول رو داشته باشه و فرودگاه ايران و ... پولش رو به حسابش حواله كنه ؟
احتمالآ اونهايي كه اونطرف هستند بايد بهتر كمك كنند ولي اگه كسي اين رو بررسي كرده مي شود مطالعاتش رو براي ما هم تقسيم كنه؟

(2013-05-01 ساعت 18:36)LALILO نوشته:  يكي از دوستان در خصوص پست بالا يك نظر داد و اين اون بود كه شايد نرخ د ل ا ر معمولي ، با نرخ د ل ا ر براي حواله فرق مي كنه و غير از اون 30 دلار حق الزحمه مي گيره كه بايد اينو سوال كنم از آقا صرافه تا فردا
چه گرفتاريه اين موضوع مهاجرت عين اين بازي هاي كامپيوتري ميمونه هي كه مي ري مرحله بعد پيچيده تر و سخت تر مي شه و فكر مي كني خدا پدر مرحله قبلب رو بيامورزه باز جونت دست خودت بود اما اگه سبزي ها بره وا وي لا ... gameover مي شهBig Grin

من هم فکر میکنم نرخ حواله با اسکناس متفاوته...
ضمن این که من چند وقت پیش از یه صرافی در این مورد سؤال کردم، برای انتقال پول به یه حساب تو آمریکا. بهم گفت به دو شرط میتونه این کار رو بکنه (با کارمزد حدود 40-50 دلار):
1- شماره حساب برای یه شرکت باشه، و نه شخص حقیقی،
2- مدیرعامل اون شرکت ایرانی نباشه! و گرنه خطر بلوکه شدن پول زیاده....

ولی من باز هم فکر میکنم راهی باید باشه برای انتقال پول از طریق صرافی. اگر دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم این بحث رو تکمیل کنن...
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، tajhizgaran ، rouzbehdarvishi ، afshinghwink ، niloo-kh
این سایت توضیحات خوبی داره. البته من باهاشون کار نکردم و تماسی نداشتم ولی فکر کنم با یک ایمیل یا تماس راهنمایی کنن.
http://sarafijalali.net/
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Danoosh ، sorena ، tajhizgaran ، rouzbehdarvishi ، afshinghwink ، behfaza
(2013-05-01 ساعت 18:59)amir82 نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 15:32)LALILO نوشته:  يه سوال از دوستان مهربان داشتم:
الان از يه صرافي پرسيدم پول مي توانم به حساب خودم تو آ م ر ي ك ا حواله كنم و اون هم با مهرباني پاسخ داد بله هر حجم پولي رو كه بدين فرقي نمي كند 30 د ل ا ر كارمزدش مي شه در مدت 4 روز كاري هم تو حسابتونه .چرا هيشكي پس نمي آيد بجاي اينكه استرس حمل و نقل پول رو داشته باشه و فرودگاه ايران و ... پولش رو به حسابش حواله كنه ؟
احتمالآ اونهايي كه اونطرف هستند بايد بهتر كمك كنند ولي اگه كسي اين رو بررسي كرده مي شود مطالعاتش رو براي ما هم تقسيم كنه؟

(2013-05-01 ساعت 18:36)LALILO نوشته:  يكي از دوستان در خصوص پست بالا يك نظر داد و اين اون بود كه شايد نرخ د ل ا ر معمولي ، با نرخ د ل ا ر براي حواله فرق مي كنه و غير از اون 30 دلار حق الزحمه مي گيره كه بايد اينو سوال كنم از آقا صرافه تا فردا
چه گرفتاريه اين موضوع مهاجرت عين اين بازي هاي كامپيوتري ميمونه هي كه مي ري مرحله بعد پيچيده تر و سخت تر مي شه و فكر مي كني خدا پدر مرحله قبلب رو بيامورزه باز جونت دست خودت بود اما اگه سبزي ها بره وا وي لا ... gameover مي شهBig Grin

من هم فکر میکنم نرخ حواله با اسکناس متفاوته...
ضمن این که من چند وقت پیش از یه صرافی در این مورد سؤال کردم، برای انتقال پول به یه حساب تو آمریکا. بهم گفت به دو شرط میتونه این کار رو بکنه (با کارمزد حدود 40-50 دلار):
1- شماره حساب برای یه شرکت باشه، و نه شخص حقیقی،
2- مدیرعامل اون شرکت ایرانی نباشه! و گرنه خطر بلوکه شدن پول زیاده....

ولی من باز هم فکر میکنم راهی باید باشه برای انتقال پول از طریق صرافی. اگر دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم این بحث رو تکمیل کنن...

سلام
دوستان من قبل از عید حواله کردم به حساب شخص و هیچ مشکلی نبود 2 3 روزه هم رسید فقط اطلاعات دقیق صاحب حساب رو میخواد مثل شماره سوئیفت و روتینگ و اسم و آدرس بانک و شخص و ....که از بانک میشه این اطلاعات رو گرفت از بانک های امریکا تحقبق کردم و مطمئن هستم که هیچ مشکلی نداره و خیلی ها این کارو میکنن
بهتره 10000 تا 10000 تا فرستاده بشه تا اونجا از نظر بررسی هایی که روی پولشویی انجام میدن مشکلی نباشه البته پول زیاد هم موردی نداره ولی بهتره از قبل به بانک اطلاع بدن و یه سری فرم باید پر کنن
10000 تا هم کامل ریخته نمیشه یه مقدار کمتره یه مزیت حواله اینه که چون به حساب ریخته میشه شامل تکس نمیشه
اینکه خیلی ها میخوان با خودشون ببرن من فکر میکنم غیر از اینکه قیمت حواله ای با معمولی فرق میکنه خیلی ها از قبل خریدن و اگه بخوان حواله کنن باید به صراف بفروشن بعد حواله ای بخرن و ارسال کنن که باز یه اختلافی توش هست و اینکه یه نفر مطمئن حتما باید اونجا داشته باشن تا به حسابش پول بریزن
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Danoosh ، kasrafo ، sorena ، rouzbehdarvishi ، afshinghwink ، behfaza ، niloo-kh
(2013-05-02 ساعت 09:56)saba.m نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 18:59)amir82 نوشته:  [quote='LALILO' pid='324249' dateline='1367406140']
سلام
دوستان من قبل از عید حواله کردم به حساب شخص و هیچ مشکلی نبود 2 3 روزه هم رسید فقط اطلاعات دقیق صاحب حساب رو میخواد مثل شماره

مسئله تح ریم و سازمان پوفک ! رو باید چه کرد ؟
در ضمن شنیده شده که سیستم بانک بیش از 6 هزار دلار رو flag میکنه. مصیبتی هست این انتقال پول Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، sorena ، amir82 ، afshinghwink ، niloo-kh ، behfaza
(2013-05-03 ساعت 04:11)soheilbadami نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 09:56)saba.m نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 18:59)amir82 نوشته:  [quote='LALILO' pid='324249' dateline='1367406140']
سلام
دوستان من قبل از عید حواله کردم به حساب شخص و هیچ مشکلی نبود 2 3 روزه هم رسید فقط اطلاعات دقیق صاحب حساب رو میخواد مثل شماره

مسئله تح ریم و سازمان پوفک ! رو باید چه کرد ؟
در ضمن شنیده شده که سیستم بانک بیش از 6 هزار دلار رو flag میکنه. مصیبتی هست این انتقال پول Sad
پول از ایران مستقیم ارسال نمیشه صراف ها از یه حساب تو یه کشور دیگه مثل ارمنستان ،ترکیه و.... پول رو به اونجا واریز می کنن
در مورد 6000 تا هم فکر نمی کنم این طوری باشه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، sorena ، omnia ، rouzbehdarvishi ، afshinghwink ، niloo-kh ، behfaza
(2013-03-04 ساعت 16:32)Sholehkhanoom نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 12:22)sorena نوشته:  دوست عزیز فکر کنم اگه یه حساب شخصی بین المللی داشته باشی بتونی این کار انجام بدی
مثلا من حساب وب .... دارم اگه 10000 دلار داخل حسابم بریزم باید برای ریختن پول تو حساب 2.5 درصد هم کارمزد بدم
اگه بخوایم دلار 1200 فرض کنیم
یعنی باید 12 میلیون بریزی که بشه 10 هزار دلار
اون وقت باید 3 درصد هم کارمزد بدی که میشه 360 هزار تومان
در کل میشه 12360000
البته من تا حالا با حسابم پولی رو به جایی واریز نکردم فقط تو سایت ها پول واریز کردم تو هر سایتی هم که واریز کردم 0.8 درصد از وجه مورد نظر واریزی به اون سایت رو کم کردن
حساب بین الملل رو چطور باز کنیم ؟

دوست عزیزم باز کردن حساب بین المللی نیاز به پاسپورت داره
بعد اون باید یه فرم هایی رو کامل کنی که مشخصات خودتونه
بعد باید برید محضر تا امضاتون رو تایید کنین(البته فکر کنم اگه حضوری بتونین به نمایندگیش که تو تهران هست برید نیازی به محضر نباشه )
من حساب وب مانی باز کردم چون حسابش تو روسیه بود و ایران با روسیه خوبه و حسابم بسته نمیشه.
در ضمن من تا حالا پولی به حساب کسی واریز نکردم که بدونم چطوریه فقط تو خود سایتش خوندم من بیشتر تو سایت ها مبلغ مربوطه رو واریز میکردم و اگه هم قرار بود مبلغی بگیرم سایت ها برام وجه مورد نظر رو به حسابم واریز میکردن و برای اینکه بتونم دلارم رو ریال تبدیل کنم باید از طریق واسطه (همون نمایندگی) این کار رو میکردم که نمایندگی 3 درصد از وجه مورد نظر کم میکرد و ریال مربوطه رو به حسابم میریخت(مثلا بانک صادرات)
راستی شما میتونین برای باز کردن حساب پولی واریز نکنین ولی اگه میخواین 100 درصد حسابتون تضمینی باشه باید حسابتون رو پرسونال کنین و مبلغ 30 دلار هم باید به اون شرکت بدید .
حسابهای دیگه ای مثل یو کش ، پی بال و ..... هم هستن بهتره یه تحقیق کنین و ببینین کدومشون کارمزد کمتری رو برای انتقال میگیرن
اکنون از فراوانی آسمان ها بی درنگ نعمت بی کران خدا را به سوی خود می کشانم همه راه ها گشاده و چاره ها بسیار
"همه درها باز میشوند"
آهنگ فرانسوی

پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، behfaza ، niloo-kh
(2013-05-03 ساعت 11:03)saba.m نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 04:11)soheilbadami نوشته:  [quote='saba.m' pid='326037' dateline='1367472370']
[quote='amir82' pid='324657' dateline='1367418578']
[quote='LALILO' pid='324249' dateline='1367406140']
پول از ایران مستقیم ارسال نمیشه صراف ها از یه حساب تو یه کشور دیگه مثل ارمنستان ،ترکیه و.... پول رو به اونجا واریز می کنن
اصولا شرط اول اوفک اینه که نباید از ایران ارسال بشه و حتما از کشور ثالث باشه. این بجای خود ولی گرفتن مجوز برای وایر ترنسفر باید انجام بشه حالا بقول حسابدار من کسی برای رقمهای کم تا حالا اینکارو نکرده و اونا هم چیزی نگفتن ! حالا تا کی هیچی نمیگن یا تا چه سقفی رو گیر نمیدن دیگه کسی اطلاع نداره. بعضی میگن همون 6 هزار تا هست ولی من هم مثل شما مطمئن نیستم و نظری ندارم از هر وکیل یا حسابداری هم بپرسی احتمالا یک چیزی میگن. ولی مطمئنم که قانون تح ریم سقفی رو تعیین نکرده یعنی شامل همه ارقامه.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، niloo-kh ، behfaza
(2013-05-04 ساعت 04:57)soheilbadami نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 11:03)saba.m نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 04:11)soheilbadami نوشته:  [quote='saba.m' pid='326037' dateline='1367472370']
[quote='amir82' pid='324657' dateline='1367418578']
[quote='LALILO' pid='324249' dateline='1367406140']
اصولا شرط اول اوفک اینه که نباید از ایران ارسال بشه و حتما از کشور ثالث باشه. این بجای خود ولی گرفتن مجوز برای وایر ترنسفر باید انجام بشه حالا بقول حسابدار من کسی برای رقمهای کم تا حالا اینکارو نکرده و اونا هم چیزی نگفتن ! حالا تا کی هیچی نمیگن یا تا چه سقفی رو گیر نمیدن دیگه کسی اطلاع نداره. بعضی میگن همون 6 هزار تا هست ولی من هم مثل شما مطمئن نیستم و نظری ندارم از هر وکیل یا حسابداری هم بپرسی احتمالا یک چیزی میگن. ولی مطمئنم که قانون تح ریم سقفی رو تعیین نکرده یعنی شامل همه ارقامه.

سلام دوستان

میدونم که دفعه اول که وارد خاک این کشور میشی هر چقدر که بخواهی میتونی با خودت پول ببری به شرط اینکه تو فرودگاه ایران مشکلی پیش نیاد که معمولا هم بازرسی صورت نمی گیره .در هر صورت در فروگاه مقصد باید در فرمی که به شما میدن مبلغ رو بدون هیچ ترسی بنویسید چون محدودیتی برای بار اول وجود ندارد و فقط باید صادقانه اعلام کنید چون افسر از من پرسید مطمئنی که اینقدر هست؟اگه بگردیم و درست نباشه برایتان اشکال خواهد داشت. که ما هم گفتیم همونقدر که نوشتیم هستش که البته زیاد نبود و اونها هم بازرسی نکردند. سوال من در باره دفعات بعدی است.بار دوم چقدر می توانیم با خودمون ببریم؟ هر نفر چقدر؟ آیا محدودیت ده هزار دلار درست است؟
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، behfaza
شما هر پول اشکار و اعلام شده ای رو میتونین وارد امریکا کنید و کسی ناراحت نخواهد شد ! که خوشحال هم میشند فقط فعلا قانون تح ریم هست که کار رو پیچیده کرده البته نه در حد 10 -20 هزار دلاری که شما نقد میارید و مسلما کسی مثلا 100 هزار دلار توی جیبش نمیگذاره و نمیتونه از ایران بیاره پس باید وایر کنه که مجوز خودش رو میخواد و بحث جدایی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kasrafo ، rouzbehdarvishi ، behfaza ، niloo-kh ، بازگشت
بعضی افرادهم هستندکه دل ارشخصی دارندمن یکی ازنزدیکان اینجازندگی میکنه وحقوق که از آم ریکامیگیره همین جا به صرافی میفروشه وصرافی بازاینجا به یکی دیگه میفروشه.مثلا یکی اونجا 1000لازم داره واسه دانشگاه فرزندش این 1000تا این دوست مارو اونجا اوون میره تحویل میگیره ازاین کارها زیاد انجام میدند من دیدم
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، behfaza ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان