کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
لطفا اسم کسی بنویس که ادرسشو دادی اگر هم که ادرس خودت دادی اسم خودت بنویس اسم و فامیل کامل
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من امروز از يه بنده خدايي سوال كردم اون به من گفت كه ظاهرا تو امريكا هم فوق ديپلم وجود داره كه با 2 نام
AA فوق ديپلم علوم اجتماعي
AS فوق ديپلم علوم فني
ولي من هر چي نگاه كردم اينطوري دستگيرم شد كه بفرض كه اين درست باشه پس چرا توي اون موارد ذكر نشده يعني بين ديپلم فني هنرستان و ليسانس هيچ موردي براي انتخاب نيست
واقعا گيج شدم موندم كدوم مورد را انتخاب كنم
يعني هيچ كس نيست كه با فوق ديپلم برنده و رفته شده ...
راستش من از اون بابايي كه اينو پرسيدم اون بمن گفت كه شما اون مورد ( چند واحد دانشگاهي رو انتخاب كنيد )چون هم نشون ميده شما از مرحله ديپلم رد شديد و چند واحد دانشگاهي هم پاس كرديد ....
والا من هم خودم بهمين نتيجه رسيدم فوقش من زماني كه قبول شدم و براي مصاحبه رفتم هم ديپلمم رو مي برم و هم فوق ديپلمم رو مي برم حالا هر كدوم رو كه قبول كرد يا نه ...
اي كاش يه نفر يه اشنايي از اين وكلا كه تو كار مهاجرت فعاليت مي كنند داشت و از اون مي پرسيد و ما رو هم راهنمايي مي كرد ...........اي كاش
SadSadSadSadSadSadSadSadSadSad
شماره کیس: 2012ASxxx
قبولی: بزودی 100% همین امسال
ارسال مدارک: ?
دریافت پاکت دوم: ?
مصاحبه: ?
كليرنس: ?
دريافت ويزا: ?
دریافت کارت: ?
تشکر کنندگان:
. نام کامل – نام خانوادگی/فامیلی، نام کوچک، نام میانی
2. تاریخ تولد – روز، ماه، سال
3. جنسیت – مرد یا زن
4. شهر محل تولد شما
5. کشور محل تولد شما – نام کشور محل تولد شما باید نام کنونی کشوری باشد که در آن متولد شده اید.
6. کشور دارای صلاحیت یا مورد تایید برای برنامه DV – کشور واجد شرایط شما معمولاً همان کشور محل تولدتان است. کشور واجد شرایط شما ارتباطی به محل زندگیتان ندارد. اگر شما در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه DV نمی باشد، می توانید با مراجعه به دستورالعمل های بالا، امکان انتخاب کشور دیگری را به عنوان کشور عهده دار خود بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور عهده دار، لطفاً به پرسش شماره 1 در بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
7. عکس (های) ضمیمه درخواست – به اطلاعات فنی در مورد مشخصات عکس ها مراجعه نمایید. حتماً در صورت نیاز عکس همسر و فرزندان خود را نیز ارسال نمایید. به پرسش شماره 11 در بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
8. آدرس پستی – شامل سطر اول آدرس، سطر دوم آدرس، شهر/شهرک، منطقه/روستا/استان/ایالت، کد پستی/زیپ کد و کشور
9. کشوری که هم اکنون در آن زندگی می کنید
10. شماره تلفن (اختیاری)
11. آدرس E-Mail (اختیاری)
12. بالاترین میزان تحصیلات شما تا کنون چه می باشد؟
شما باید مشخص نمایید که کدام یک از موارد زیر نشان دهنده بالاترین میزان تحصیلات شما به شمار می رود: (1) دبستان، (2) دبیرستان، بدون اخذ مدرک، (3) دبیرستان با اخذ مدرک، (4) آموزشگاه حرفه ای، (5) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره لیسانس، (6) مدرک دانشگاهی، (7) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره فوق لیسانس، (8) مدرک فوق لیسانس، (9) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره دکترا و (10) مدرک دکترا
13. وضعیت تاهل – مجرد، متاهل، طلاق گرفته، بیوه، قانوناً جدا شده
14. تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد و محل تولد همسر و تمامی فرزندان و فرزندخوانده ها و فرزندان همسرتان که سن آنها کمتر از 21 سال بوده و ازدواج نکرده اند (به غیر از فرزندانی که در حال حاضر تابعیت ایالات متحده را داشته و یا به صورتی قانونی در آمریکا اقامت دایمی دارند) باید در درخواست شما ذکر گردد، حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی کنند و/یا قصد ندارند تا با شما به ایالات متحده مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که فرزندان متاهل شما و فرزندانی که بیشتر از 21 سال سن دارند، نمی توانند در درخواست رواديد گونه گون (لاتاری گرین کارت) شما حضور داشته باشند. عدم ذکر نام تمامی فرزندان مشمول توضیحات بالا، موجب مردود شدن درخواست متقاضی اصلی و رد شدن تمامی رواديدهای افراد ذکر شده در درخواست در هنگام مصاحبه رواديد خواهد شد.> لطفاً به پرسش شماره 11 در بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
15. اطلاعات مربوط به همسر – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرک محل تولد، کشور محل تولد، عکس. عدم ذکر مشخصات همسر، موجب مردود شدن درخواست متقاضی اصلی و رد شدن تمامی رواديدهای افراد ذکر شده در درخواست در هنگام مصاحبه رواديد خواهد شد.
16. اطلاعات مربوط به فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرک محل تولد، کشور محل تولد، عکس: شامل تمامی فرزندان ذکر شده در بند 14 در بالا.
این هم لینک کامل با جزییات بیشتر
http://usinfo.state.gov/persian/index/in...ionsn.html
تشکر کنندگان: mre
سلام و ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

میخواستم ببینم من که الان دانشجو هستم باید گزینه ی 5 یعنی Some University Courses رو بزنم ؟
تشکر کنندگان:
سلام

من در آدرس اشتباه کردم و درقسمت In Case بقیه آدرسو نوشتم

باید فرم دیگه ای پرکنم ؟
مشکل پیش نمیاد ؟
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

تشکر کنندگان:
سلام.
اولا اگر دو فرم برای یک نفر ثبت نام کنی ، از لاتاری 2010 حذف می شی. پس اصلا به فکر یک فرم دیگه نباش.
ثانیا در مورد آدرس نیز نگران نباش مهم نیست. اسپل اسم ، تاریخ تولد ، مدرک تحصیلی باید دقیق و بدون اشتباه نوشته شود.ادرس خیلی مهم نیست
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
سلام
enter_the _ love شما باید همین گزینه را بزنی.
مواظب باش گزینه university degree را نزنی.

تشکر کنندگان: Enter_The_Love
enter_the _ love یک مدرکی رو بزن که دارید. من دانشجوی بالاتری هستم اما لیسانس می زنم. چرا؟ چون فردا ممکن مدرک ارشدم اماده نشه، یا دانشگاه نامه نده به سفارت آمریکا که این آقا یا خانم داره واحد های ارشد رو پاس می کنه و دانشجو هستش. یا اصلا ممکن تا اونوقت شما مدرک بگیری اما اجازه ترجمه رسمی نداشته باشی. به نظر من حداقل مدرکی که می خواد و شما داری رو انتخاب کن، البته قبلش مطمئن شو که می تونی اون رو ترجمه رسمی کنی.
و یا نه. اگه میدونی تا اون زمان مدرک داری و مدرک اصلی برا ترجمه هم دستت هست لیسانس بزن. ( اما ریسکِ)
موفق باشید
mre نوشته: سلام.
اولا اگر دو فرم برای یک نفر ثبت نام کنی ، از لاتاری 2010 حذف می شی. پس اصلا به فکر یک فرم دیگه نباش.
ثانیا در مورد آدرس نیز نگران نباش مهم نیست. اسپل اسم ، تاریخ تولد ، مدرک تحصیلی باید دقیق و بدون اشتباه نوشته شود.ادرس خیلی مهم نیست

همش دقیقه

سپاسگزار
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

تشکر کنندگان:
leon نوشته: enter_the _ love یک مدرکی رو بزن که دارید. من دانشجوی بالاتری هستم اما لیسانس می زنم. چرا؟ چون فردا ممکن مدرک ارشدم اماده نشه، یا دانشگاه نامه نده به سفارت آمریکا که این آقا یا خانم داره واحد های ارشد رو پاس می کنه و دانشجو هستش. یا اصلا ممکن تا اونوقت شما مدرک بگیری اما اجازه ترجمه رسمی نداشته باشی. به نظر من حداقل مدرکی که می خواد و شما داری رو انتخاب کن، البته قبلش مطمئن شو که می تونی اون رو ترجمه رسمی کنی.
و یا نه. اگه میدونی تا اون زمان مدرک داری و مدرک اصلی برا ترجمه هم دستت هست لیسانس بزن. ( اما ریسکِ)
موفق باشید

ممنون ، پس این گزینه به چه درد میخوره آیا ؟ [عکس: 39.gif]

یعنی شما میگی بزنم دیپلم ؟
تشکر کنندگان:
سلام منم مشکل شمارو دارم مدرک منم فوق دیپلمه یعنی هیچ کس نمی تونه با اطمینان بگه از بین اینا کدوم گزینه رو باید بزنیم؟
5)Some university courses, دانشگاه بدون مدرک (یعنی تمومش نکردید يا فقط چند واحد دانشگاهي گذرونديد)
6)University degree, ليسانس دانشگاه
7)Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس بدون مدرک (یعنی تمومش نکردید يا فقط چند واحد فوق ليسانس گذرونديد)
تشکر کنندگان:
چرا این انجمن اینطوری شد پس ؟ دیگه هیچکس جواب نمیده چرا ؟
تشکر کنندگان:
سلام.
دوست من شما دیپلم را انتخاب کن.
دوست خوبم سلام منم با این عزیز موافقم که شما دی÷لم بزنید
سلام.
منم با نظر دوستان موافقم. دیپلم را بزن.هر مدرکی را که می بری باید اصل مدرک همراه با ترجمه رسمی اش باشد.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان