کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
pas man ke 2 term dige foghe diplom migiram bezanam some university courses ????????
تشکر کنندگان:
نه تا اونجایی که من میدونم باید بزنی university degree.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز و صاحب نظران
من الان 2 هنرستان هستم و در فرم مدرک هنرستان رو زدم ولی مثل اینکه نمیشه باید دیپلم 12 ساله باشه من چه کار میتونم بکنم؟
سابقه کار؟
تغییر رشته؟
کمکم کنید لطفا ممنون
تشکر کنندگان:
آقا نويد شما چند سالته ؟ اگر زير 18 سال باشي كه كلا رد مي كنند !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
navid_usa نوشته: من الان 2 هنرستان هستم و در فرم مدرک هنرستان رو زدم ولی مثل اینکه نمیشه باید دیپلم 12 ساله باشه من چه کار میتونم بکنم؟
سابقه کار؟
تغییر رشته؟
کمکم کنید لطفا ممنون
شما صبر کن تا زمان اعلام قبولی های 2010 . ببین اصلا اسمت در میاد، اگه اومد ، اون وقت یه فکری به حالش می کنیم ( یا بهتر بگم یه خاکی تو سرمون می کنیم ! )
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
respecttousa نوشته:
دوستان یک سوال دیگر هم دارم ولی نفهمیدم کجا باید بپرسم اونم اینکه تو فیلد 8A که مربوط به ادرس میشه نوشته In Care of توی این فیلد چی باید بنویسم

In Care Of
برسد به دست ..."

همین!

حالا به چه دردی میخوره؟ عرض می کنم خدمتتون. شما ممکن هست که دلتون نخواد آدرس خودتون رو بنویسید یا مثلا میخواید آدرسی در خارج از کشور بدید. خوب در این حالت خودتون اونجا نیستید که نامه رو بگیرید. پس باید یک نفر رو معرفی کنید که نامه به دست اون برسه. اگر هم آدرس خودتون رو می نویسید اسم خودتون رو بنویسید. یا مثلا اگه خودتون تو یک شهر دیگه دانشجو هستید و میخواید اسم خونه خودتون در شهر دیگه بدید میتونید اسم کسی رو که خونه هست در این قسمت بنویسید.

منبع : http://safareman.persianblog.ir
تشکر کنندگان:
Wink 
توضیحاتی در مورد مقاطع‌ تحصيلي در ایالات متحده از سایت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

http://www.iranculture.org/research/edup...-6#content
تشکر کنندگان: To USA
Parslottery نوشته: جناب ARASH MADARI
some graduate level courses به هیچ وجه فوق دیپلم نمیشه !
تا جایی که من میدونم ،فوق دیپلم همون University Degree میشه. اما اطمینان دارم که اون چیزی که شما گفتید نمیشه.اصلا کار با graduate level نداریم Some Courses خب میشه مقداری واحد درسی و some graduate level courses هم تا جایی که من اطلاع دارم میشه تعدادی واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد.
فکر نمی کنم مدرکی بهتر از این لینک باشه :
http://usinfo.state.gov/persian/index/in...TIONS.html

سلام
دوست عزیز
در راهنمای فارسی خود سایت که بالاترین مرجع است بدینصورت آمده"

نقل قول:الاترین مدرک تحصیلی ای که هم اکنون دارید، چیست؟ باید یکی از ده گزینه زیر را به عنوان بالاترین مدرک تحصیلی ای که هم اکنون در دست دارید، انتخاب کنید: (1) فقط دبستان، (2) دبیرستان، بدون اخذ مدرک، (3) مدرک دیپلم دبیرستان، (4) آموزشگاه حرفه ای، (5) تعدادی کلاس در مقطع دانشگاهی، (6) مدرک لیسانس دانشگاه، (7) تعدادی کلاس در مقطع فوق لیسانس، (8) مدرک فوق لیسانس، (9) تعدادی کلاس در مقطع دکترا، (10) مدرک دکترا

یعنی فقط برای لیسانس میتوان شماره 6 را انتخاب کرد
(6) مدرک لیسانس دانشگاه

از آنجایی که در آمریکا مدرکی بعنوان فوق دیپلم نداریم نظر بنده آن است که دارندگان فوق دیپلم باید شماره 5 را علامت بزنند
یعنی
(5) تعدادی کلاس در مقطع دانشگاهی،

چرا؟ چون مدرک لیسانس حدود 144 واحد دانشگاهی است
دارندگان فوق دیپلم بین 78 تا 87 واحد میگذرانند. پس میتوان مورد 5 را برای آنها درنظر گرفت
منتظر نظر شما استاد گرامی هستم
تشکر کنندگان:
در ادامه
طبق نظام دانشگاهی آمریکا مدرک فوق دیپلم بعنوان Associate Degree محسوب میشود.
مرجع: http://www.iranculture.org/research/edup...-6#content

چون در فرم اپلیکیشن چنین درجه ای وجود ندارد و فقط مورد 6 به مدرک لیسانس اشاره میکند پس باید مورد 5 را برای فوق دیپلم درنظر گرفت
تشکر کنندگان:
سلام
کسی که ديپلم فنی حرفه اي (نظام قديم) داره در قسمت
" بالاترين مدرک تحصيلی که تا کنون کسب کرديد چيست ؟ "

چی بايد براش انتخاب کنم ؟

با تشکر
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان
کسی که فوق دیپلم دانشگاه آزاد داره برای ادامه تحصیل تو امریکا آیا باید دوباره از 0 شروع کنه یا میشه ادامه بده با فوق؟ ممنون میشم جواب بدین؟ مرسی
تشکر کنندگان:
من 17 آذر 18 سالم میشه.
از تمام دوستان ممنونم .جوابم رو گرفتم
تشکر کنندگان:
بابا توروخدا اینقدر با اطمینان راجع به چیزی که نمی دونید صحبت نکنید!.
فوق دیپلم ها باید همون گزینه 6 رو بزنند.زیرا گزینه 6 "University degree" هست ، نه "bachelor".
و bachelor دقیقا به معنای لیسانس است وAssociate Degree به معنای فوق دیپلم.اما"University degree" به هردوی آنها گفته می شود و اگر منظور آنها فقط لیسانس بود حتما می نوشتندbachelor . وگزینه 5 به هیچ وجه به معنای مدرک فوق دیپلم نیست.آن گزینه برای دانشجویان یا کسانی که بدون دریافت هیچ مدرکی دانشگاه را ترک کرده اند در نظر گرفته شده.
حالا می خواهید باور کنید و می خواهید نه.
اما فوق دیپلم های سال های گذشته که گزینه 6 را زده بودند و الان در آمریکا هستند این مطالب را گفته اند و من هم پذیرفتم حالا شما خود دانید...
تشکر کنندگان: Parslottery ، sousangerd ، somayeh8159
با سلام من مدرك تحصيلي رو MASTER DEGREE انتخاب كردم ولي ليسانس هستم ، با توجه به توضيحاتي كه دوستان ارائه داده بودند فكر مي كنم اشتباه انتخاب كردم داستان به چه صورت ميشه؟!!! يكي مارو دلداري بده
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان ایشا لا همموم قبول میشیم.
من یه مشکلی دارم .من مدرک دیپلم فنی کاردانش که فکر میکنم حدود 11 سال تحصیل باشه دارم به غیر از مدرک دیپلم دو مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمانی و برق صنعتی که حدود یک سال ونیم دوره می باشد را از سازمان فنی و حرفه ای دارم که از این طریق به من 7 سال تجربه کاری داده شده است و همچنین دارای 2 سال سابقه کار هستم و بیمه دارم من در گزینه تحصیلات High school degree را زدم حالا با این تفاسیر من گزینه صحیح را انتخاب کردم یا نه.می خواهم بدانم اگر ایشا لا قبول بشم سفارت بابت مدرک دیپلم من گیر نمی ده.
با تشکر از همه بجه ها منتظر کمک های خیر خواهانه شما هستم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان