کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، برای مهاجر ت به کانادا ، لیست رشته هایی خاصی هس ؟منظور م این که باید جایی رشتم رو چک کنم ببینم جز اون لیست هست یا نه ؟ و آیا برای اقدام خود شخص میتونه از پس پر کردن فرم ها بر بیاد یا نیاز به وکیل هست؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام . من سوال هایی ابتدایی دارم ممنون میشم جواب بدین ...من از طریق اسکیلد ورکر حدودا ۴۷۰-۵۲۰ امتیاز دارم. آیا این کافی هست؟
چقدر طول خواهد کشید؟
ظاهر ابتدا وارد کانادا میشید بعد از ۳ ماه PR ارسال میشه ..آیا میشه صبر کرد و بعد از Approve شدن PR با PR card وارد شد؟
تا انجا که من خوندم از ۵ سال باید ۲ سال در کانادا ماند تا PR کنسل نشه .. آیا میشه PR رو گرفت بعد در کانادا زندگی نکرد؟ در این صورت PR تا چند وقت متعبر هست ؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-24 ساعت 12:37)masoud768 نوشته:  سلام دوستان
من 27 سال سن دارم میخوام از طریق فن و حرفه مهاجرت کنم صرفاً یک کشور انگلیسی زبان ، فعلا گزینه راحت تری جز کانادا پیدا نکردم ، مدرک کاردانی کامپیوتر دانشکاه آزاد دارم ، مدرک جوشکاری مقدماتی در حد مونتاژ از سازمان فنی و حرفه ای هم دارم ، بصورت 2 سال شغل خشکشویی و اتو بخار کار کردم مهارت اصلی من اتو بخار هست ، دوست دارم بعد از جا گیر شدن ادامه تحصیل بدم ،
هزینه ی مورد نیاز برای مهاجرت و غیره ؟ هزینه زندگی در کانادا؟
اگر ممکن هست بنده رو راهنمایی فرمایید .

(2017-08-24 ساعت 08:47)bigboss2 نوشته:  سلام . من سوال هایی ابتدایی دارم ممنون میشم جواب بدین ...1-من از طریق اسکیلد ورکر حدودا ۴۷۰-۵۲۰ امتیاز دارم. آیا این کافی هست؟
2-چقدر طول خواهد کشید؟
3-ظاهر ابتدا وارد کانادا میشید بعد از ۳ ماه PR ارسال میشه ..آیا میشه صبر کرد و بعد  از Approve شدن PR با  PR card وارد شد؟
4-تا انجا که من خوندم از ۵ سال باید ۲ سال در کانادا ماند تا PR  کنسل نشه .. آیا میشه PR  رو گرفت بعد در کانادا زندگی نکرد؟ در این صورت  PR تا چند وقت متعبر هست ؟ مرسی
۱-بله کافی است
۲- حدود یکسال . اما ممکنه برای بعضی بیشتر یا کمتر باشه
۳-خیر به محض اینکه وارد کانادا میشید پی ار شما فعال میشه اما حدود دو. سه ماه طول میکشه تا کارت را بگیرید
۴- تا ۵ سال فرصت دارید تا وارد کانادا بشید اما برای تمدید باید دو سال انجا باشید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
سلام خدمت دوستان و مدیران فروم خوب مهاجر سرا
بنده یه راهنمایی از شما میخواستم
جدیدا در مورد مهاجرت به کانادا دارم تحقیق میکنم، می خواستم بدونم کلا از کدوم مسیر تحقیقاتم رو ادامه بدم بهتره؟ چون اطلاعات چندانی ندارم
من 27 سالم رو تازه تموم کردم، لیسانس مکانیک ساخت و تولید دارم با معدل 15.60 ولی سابقه کاری مربوط نبوده و تو زمینه ساختمان بوده (حدود چهار سال سابقه بیمه از شرکت ساختمانی) ، ضمنا الان مدرک فنی حرفه ای برق خودرو هم در دست اقدام هست، آیلتس ندارم ولی زبان در حد خوبیه با کمی تلاش میگیرم ایشالا
همسرم 26 سال رو تازه تموم کرده، کارشناسی ارشد مترجمی زبان، سابقه کاری که بیمه شده باشه هیچی نداره، آیلتس نداره ولی خب بخاطر رشته ش راحته کارش
میخواستم ببینم به نظر شما اساتید کلا از کدوم کانال بخوام اقامت کانادا رو بگیرم بهتره؟ اقامت کاری؟ تحصیلی؟ یا چی؟ چون شما با تجربه اید میخوام با راهنماییتون راه آسون تر و سریع تر رو بدونم
پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما واسه گرین کارت آمریکا اقدام کزدیم و سه ساله علاف این ماجراییم هرروزم یه بازی جدید داره رو میشه راستش دیگه خسته شدیم از انتطار و میخوایم واسه کانادا اقدام کنیم اما هیچ اطلاعاتی نداریم، آیا باید از طریق وکیل اقدام کنیم؟همسر من دکتراست و هییت علمی دانشگاهه و حدود هشت نه سال سابقه کار داره منم دانشجدی دکترام همسرم ۳۶ساله ومن ۳۱ ساله و یه پسر دو سال ونیمه داریم کسی میتونه راهنماییم کنه باید چیکار کنیم و از کجا شروع کنیم؟ اگه وکیلی میسناسین معرفی کنین لطفا و اینکه آیا مدرک زبان الزامیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-09-26 ساعت 13:42)lady65719 نوشته:  ما واسه گرین کارت آمریکا اقدام کزدیم و سه ساله علاف این ماجراییم هرروزم یه بازی جدید داره رو میشه راستش دیگه خسته شدیم از انتطار و میخوایم واسه کانادا اقدام کنیم اما هیچ اطلاعاتی نداریم، آیا باید از طریق وکیل اقدام کنیم؟همسر من دکتراست و هییت علمی دانشگاهه و حدود هشت نه سال سابقه کار داره منم دانشجدی دکترام همسرم ۳۶ساله ومن ۳۱ ساله و یه پسر دو سال ونیمه داریم کسی میتونه راهنماییم کنه باید چیکار کنیم و از کجا شروع کنیم؟ اگه وکیلی میسناسین معرفی کنین لطفا و اینکه آیا مدرک زبان الزامیه؟

وکیل احتیاج ندارید ولی‌ مدرک زبان می‌خواد.برای مهاجرت از طریق فدرال حداقل ۶۷ امتیاز می‌خواهید،من لینک سایت مربوط به امتیاز‌ها رو میزارم، حساب کنید ببینید واجد شرایط هستید یا نه.امکان مهاجرت از طریق ایالتی‌ هم وجود داره که در وب سایت کاملا توضیح داده.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/s...actors.asp
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دانشجوی دکترا معدن دولتی داخل ایران هستم 33 ساله و همسرم هم دبیر آموزش و پرورش هستن و فوق لیسانس کامپیوترو 34 ساله. ایشون 7 سال سابقه کار آموزش و پرورش (استخدام رسمی. دبیر کامپیوتر) تا الان دارن و من هم 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی( مسئول دفتر فنی شرکت معدنی). من اصلا رشته ام رو تخصصی کار نکردم و همسرم هم مهارتش در رشته اش کاملا معمولیه یعنی مهارت آنچنانی در رشته خودمون توی ایران کسب نکردیم که رزومه قوی ای داشته باشیم. یک فرزند 6 ساله هم داریم. همسرم تازه برای یادگیری زبان میخواد اقدام کنه و منم زبانم معمولیه رو به پایینه..نمیدونم آیلتس رو چند بگیرم و هنوز واس آیلتس اقدام نکردم.
میخواهیم که به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم و واس همین میخوام از الان شروع کنم به برناه ریزی هاش که تا 3 سال دیگه که درسم تموم میشه به یک نتایجی رسیده باشیم: و انتظارتمون از مقصد مهاجرتمان هم به شرح زیر هست:
1- موقعیت شغلی و درآمد و بیمه
2- طببعت و آب و هوا.... من عشق طبیعت لوکیشن سریال آن شرلی هستم... مثل طبعیت اطراف شهر کلن آلمان بود. فوق العاده سرسبز با مرتع و درخت و ...
3- سطح رفاه
4- ثبات و احترام کاری و اجتماعی
5- شرایط تحصیلی و آموزشی و فرهنگی عالی برای فرزندم
6- امنیت
7- زندگی و کار بدون استرس همراه با لذت از زندگی

لطفا راهنماییم کنید که از بین این کشورها کدام برای خواسته های ما مناسبتر هست و همینطور مراحل مهاجرتش راحتتره؟؟
انگلیس
کانادا
استرلیا
ایرلند
اسکاتلند
نیوزلند
ضمنا ترجیح میدهیم تا جایی که امکان داره ویزای تحصیلی نگیریم آخه دیگه واقعا درس خوندن از حوصله ام خارجه....
لطفا مراحل اقدام برای مهاجرت رو برام مفصل توضیح بدید؟ و پاسخ سوال بالا رو هم بدید.

ضمنا در رابطه با مهاجرت به آلمان هم یه مقایسه با کشورهایی که گفتم رو بهم بگید...البته بخاطر زبان آلمانی اصلا تمایلی ندارم مگر اینکه مزیتهای بیشتری داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-26 ساعت 13:42)lady65719 نوشته:  ما واسه گرین کارت آمریکا اقدام کزدیم و سه ساله علاف این ماجراییم هرروزم یه بازی جدید داره رو میشه راستش دیگه خسته شدیم از انتطار و میخوایم واسه کانادا اقدام کنیم اما هیچ اطلاعاتی نداریم، آیا باید از طریق وکیل اقدام کنیم؟همسر من دکتراست و هییت علمی دانشگاهه و حدود هشت نه سال سابقه کار داره منم دانشجدی دکترام همسرم ۳۶ساله ومن ۳۱ ساله و یه پسر دو سال ونیمه داریم کسی میتونه راهنماییم کنه باید چیکار کنیم و از کجا شروع کنیم؟ اگه وکیلی میسناسین معرفی کنین لطفا و اینکه آیا مدرک زبان الزامیه؟

Salam,America az che tarighi eghdam kardid ke nashode?
پاسخ
تشکر کنندگان:
وکیل احتیاج ندارید ولی‌ مدرک زبان می‌خواد.برای مهاجرت از طریق فدرال حداقل ۶۷ امتیاز می‌خواهید،من لینک سایت مربوط به امتیاز‌ها رو میزارم، حساب کنید ببینید واجد شرایط هستید یا نه.امکان مهاجرت از طریق ایالتی‌ هم وجود داره که در وب سایت کاملا توضیح داده.

[/quote]

پروسه مهاجرت از طریق فدرال کانادا حدودا چقدر طول میکشه...؟؟ یک لیست از هزینه هاش رو میگید لطفا؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-07 ساعت 22:31)m_f_sky نوشته:  وکیل احتیاج ندارید ولی‌ مدرک زبان می‌خواد.برای مهاجرت از طریق فدرال حداقل ۶۷ امتیاز می‌خواهید،من لینک سایت مربوط به امتیاز‌ها رو میزارم، حساب کنید ببینید واجد شرایط هستید یا نه.امکان مهاجرت از طریق ایالتی‌ هم وجود داره که در وب سایت کاملا توضیح داده.

پروسه مهاجرت از طریق فدرال کانادا حدودا چقدر طول میکشه...؟؟ یک لیست از هزینه هاش رو میگید لطفا؟؟
[/quote]

Tebeqe in jadval hazineye nafar alsi,Hamsar va fazand 1190 dollar canadast,deqat konid,hazineye emtehan zaban,testy pezeshki,tarjomeye madarek va .... jodast
https://eservices.cic.gc.ca/epay/orderSummary.do

Dar morede zaman,Canada zaheran 3 ta federal immigration system dare,be Joz oun,har iyalat ham procesye jodaei baraye khodeshun daran,ine ke zaman daqiqi nemishe moshakhas kard( shayad zudtar az yek sal Nashe)
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/s...xpress.asp

,
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky
[/quote]

[/quote]

هزینه‌های فدرال

تست پزشكي در مرحله فدرال: براي هر نفر حدوداً 500 تا 600 هزار تومان (همه اعضاي خانواده بايد اين تست را ارائه كنند)

گواهي عدم سوءپیشینه از ايران موردنياز براي قسمت فدرال: براي هر نفر حدوداً 50 هزار تومان (الزامي براي متقاضي اصلي، همسر و فرزندان بالاي 18 سال)

هزينه بررسي پرونده در قسمت فدرال يا Processing fee: براي متقاضي اصلي و همسر براي هر نفر 550 دلار كانادا و براي فرزندان براي هر نفر 150 دلار كانادا است.

هزينه حق اقامت دائم يا
Right of permanent residence fee:
فقط براي متقاضي اصلي و همسر براي هر نفر 490 دلار كانادا (فرزندان نيازي به پرداخت اين هزينه ندارند)

هزينه ارسال و دريافت پاسپورت براي بعد از دريافت PPR از ايران: هر نفر حدوداً 300 هزار تومان
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، m_f_sky ، gbtm
[/quote]

هزینه‌های فدرال

تست پزشكي در مرحله فدرال: براي هر نفر حدوداً 500 تا 600 هزار تومان (همه اعضاي خانواده بايد اين تست را ارائه كنند)

گواهي عدم سوءپیشینه از ايران موردنياز براي قسمت فدرال: براي هر نفر حدوداً 50 هزار تومان (الزامي براي متقاضي اصلي، همسر و فرزندان بالاي 18 سال)

هزينه بررسي پرونده در قسمت فدرال يا Processing fee: براي متقاضي اصلي و همسر براي هر نفر 550 دلار كانادا و براي فرزندان براي هر نفر 150 دلار كانادا است.

هزينه حق اقامت دائم يا
Right of permanent residence fee:
فقط براي متقاضي اصلي و همسر براي هر نفر 490 دلار كانادا (فرزندان نيازي به پرداخت اين هزينه ندارند)

هزينه ارسال و دريافت پاسپورت براي بعد از دريافت PPR از ايران: هر نفر حدوداً 300 هزار تومان
[/quote]

ممنون از پاسختون...
یه سوال
عذر خواهی میکنم من اطلاعاتم خیلی کمه اگه سوالاتم پیش پا افتاده هست

کسی که میخواد برای ویزای فدرال اقدام کنه این امور که فرمودید را در ایران انجام میده و میفرسته بعد بهش جواب میدن که آیا با تقاضاتون موافقت شده یا خیر ... و بعد هم دیگه موافقت شده بود میتونن برن کانادا؟؟؟
درسته؟؟ میشه این پروسه رو هم توضیح بدید؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 00:39)m_f_sky نوشته:  ممنون از پاسختون...
یه سوال
عذر خواهی میکنم من اطلاعاتم خیلی کمه اگه سوالاتم پیش پا افتاده هست

کسی که میخواد برای ویزای فدرال اقدام کنه این امور که فرمودید را در ایران انجام میده و میفرسته بعد بهش جواب میدن که آیا با تقاضاتون موافقت شده یا خیر ... و بعد هم دیگه موافقت شده بود میتونن برن کانادا؟؟؟
درسته؟؟ میشه این پروسه رو هم توضیح بدید؟؟

خواهش میکنم. منم خیلی اطلاعات زیادی ندارم
در مرحله اول از طریق لینک های زیر میتونید ببینید که شرایط اولیه رو دارید یا نه. در لینک اول میتونید امتیازها رو محاسبه کنید و باید حداقل 67 نمره داشته باشید که مجاز به ادامه باشید.
http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/ee-start.asp
در مرحله دوم امتیازهای اصطلاحا EE رو از طریق لینک زیر محاسبه کنید. این امتیاز هرچه بالاتر باشه بهتره. در حال حاضر کسانی که امتیاز بالاتر از 440 دارند، توسط فدرال انتخاب می شوند. کسانی که 400 تا 440 دارند و بتوانند از طرف استان آنتاریو منتخب شوند، برای مهاجرت به آنتاریو انتخاب می شوند. و کسانی که امتیاز زیر 400 دارند، فعلا شانسی ندارند مگر منتخب شدن از طرف استان ساسکاچوان که شرایط خاص خودش رو داره.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/s...s-tool.asp

موفق باشید
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، gbtm ، sheghi ، آنارچ
سلام
من درباره مهاجرت تحقیق میکنم. هدف اولم آمریکا بود ولی خب انگار بیش ازحد پیچیده ست و کانادا شرایط بهتری داره
از الان میخوام خودمو اماده کنم تا چند سال دیگه شرایط کاملا مهیا باشه
21 سالمه
مجرد
دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه آزاد
خدمت هم معاف نیستم و باید بعد درس برم Sad
زبان هم مدرک ندارم ولی فیلمای زبان اصلی رو بدون زیرنویس میتونم ببینم و انشالله میخوام مدرک زبان رو تا قبل فارغ التحصیلی از دانشگاه بگیرم
به نظرتون فوق لیسانس رو اینجا بخونم و برای کار در کانادا اقدام کنم؟
یا که برای تحصیل برم کانادا؟
و یا اینکه با همین لیسانس برای کار در کانادا اقدام کنم؟
میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم و برای چه ویزایی اقدام کنم؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من و همسرم برای چند وقت دیگه (بعد از تموم شدن خدمت سربازی من) قصد مهاجرت داریم. الان 22 سالم هستش
اما شرایطی که داریم یکم خاص هستش
درباره تمام دونستن زبان و داشتن سابقه کار این جور چیزا میدونم.
ما میخواستیم از طریق کار اقدام کنیم نه دانشجویی
موضوع اینجاس که جفتمون کار و تخصصی که داریم ربطی به رشته دانشگاهمون نداره
کارمون برنامه نویسی کامپیوتر حرفه ای هست و مدرک بین المللی مایکروسافت از کشور دوبی رو داریم
اما رشته دانشگاهی من کارشناسی مکانیک دانشگاه آزاد تهران جنوب هست
و خانومم عمران آب فاضلاب از دانشگاه محیط زیست کرج
و من با توجه به اینکه یه بار تغییر رشته دادم دیگه به خاطر مشکلات نظام وظیفه نمیتونم دوباره اینکار رو کنم
الان دوسالی از درسمون مونده
حالا خواستم بدونم با توجه به این شرایط اگه ما تو این رشته فارغ التحصیل شیم امتیاز ما چجوری میشه؟ اصلا امتیاز میاریم؟ چون نمیخواییم مرتبط با رشتمون کار کنیم. تو زمینه برنامه نویسی میخواییم کار کنیم
یا اینکه ارزش داره به نظر شما من انصراف بدم برم سربازی بعد از سر بازیم برم دانشگاه کامپیوتر بخونم؟
یا اینکه اصلا براشون مدرک دانشگاه چقدر مهمه. چون استرلیا مدرک مایکروسافت رو خیلی قبول دترن و امتیاز منفی دانشگاهم پوشش میده. کانادا چطور؟
اگه راهنمایی کنید بی نهایت ممنون میشم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان