کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
این تاپیک آرشیوی از پرسش ها و پاسخ های کاربران در باره مهاجرت به کانادا است. اگر در مورد یک سوال بلافاصله جواب آن را در ارسال بعد از آن پیدا نمی کنید، از امکان جستجو در تاپیک استفاده کنید.

هر گونه سوال عمومی در باره مهاجرت به کشور کانادا را در این تاپیک مطرح کنید.
17 سپتامبر 2010
User

====================================

سلام
من 26 سال دارم ،متاهل هستم ، لیسانس عمران از دانشگاه آزاد ،دارای کارت پایان خدمت، همسرم هم 26 ساله و دارای مدرک فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد می باشد و در حال حاضر مشغول به فراگیری زبان هستیم برای
Ielts مدرک
اگر بخواهم به مالزی برویم برای ادامه تحصیل(برای ایجاد فرصتهای بیشتر در کانادا) وهمزمان برای مهاجرت به کانادا(با تضمین کار) اقدام کنیم درمورد موارد زیر لطف کنید و من را راهنمایی فرمایید:
1- آیا مدرک لیسانس وفوق دیپلم دانشگاه آزاد ایران در مالزی اعتبار دارد و میتوان ادامه تحصیل داد؟
2- آیا می توان از مالزی برای مهاجرت به کانادا اقدام نمود وآیا در کوتاه شدن مدت زمان انتظار برای مهاجرت تاثیری دارد، نسبت به ایران(با توجه به بالارفتن درجه تحصیلات در مالزی)؟
3- معتبر ترین دانشگاه برای ادامه تحصیل در مالزی با توجه به اقدام به مهاجرت به کانادا (با تضمین کار) کدام دانشگاه است؟ و شرایط ثبت نام و ادامه تحصیل در آن چیست ؟
4- رشته پیشنهادی شما با توجه به شرایط کانادا(کار)، برای ادامه تحصیل در مالزی برای ما چیست؟

لطفا در صورتی که راه و روش من برای مهاجرت وانتخاب کشور با توجه به شرایطم درست نیست راهنمایی فرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، کامبیز مصدق ، زری وحدتی ، msar ، milspider
Smile 
سلام دوستان
از كساني كه مثل من در صف انتظار مهاجرت به كانادا هستند و براي امتحان آيلتس درس مي خونند مي خوام كه اينجا تجربياتشون را بيان كنند. من خودم از كتابهاي cambridge شروع كردم . خوب به نظر شما بعد از اين 6 تا كتاب بايد چي بخونم؟Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، masood782000 ، maria2000 ، msar ، milspider ، Bald Eagle
سلام آقا وحید
این که مشخصه اگه از ایران نباشی مهاجرت زود تر انجام میشه اما نه اونقدر که شما فکر میکنید بی تاثیر نیست !!!
از مالزی هم میتونید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید !!!
به نظره من بهتره با وکیل ها مشورت کنی و در اینترنت به دنباله شرکت خدمات مهاجرتی بگردی و مهمتر از همه کنترل کردن رجیستری وکیل مورد نظرتون !!!
اگه خواستی وکیل های کانادایی رو کنترل رجیستری کنی برو به سایت : http://www.cic.gc.ca/
شغل هایی که در کانادا خوبه و در ساله 2008 اعلام شده در زیر میبینید :

بر اساس آیین نامه مورخ بیست و هشتم نوامبر 2008 وزیر مهاجرت کانادا، پرونده کسانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند بلافاصله پس از وصول مورد رسیدگی قرار می گیرند:

الف- کسانی که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار دریافت داشته اند

ب- کسانی که در خاک کانادا هستند و حداقل برای یک سال به عنوان دانشجو و یا کارگر در کانادا بوده اند

ج- کسانی که حداقل یک سال در یکی ازدسته های شغلی زیر سابقه کار دارند:

مدیریت امور مالی (NOC 0111)
مدیریت کامپیوتر و سیستمهای اطلاعات (NOC 0213)
مدیریت بهداشت و درمان (NOC 0311)
مدیریت رستوران و خدمات تغذیه (NOC 0631)
مدیریت خدمات تفریحی، اسکان و هتلداری (NOC 0632)
مدیریت خدمات ساخت و ساز (NOC 0711)
حسابداری و بازرسی مالی (NOC 1111)
زمین شناسی، ژئو شیمی و ژئو فیزیک (2113 NOC )
مهندسی معدن (NOC 2143)
مهندسی زمین شناسی (NOC 2144)
مهندسی نفت و رشته های مرتبط با صنعت نفت (NOC 2145)
پزشکان متخصص (NOC 3111)
پزشکان عمومی (NOC 3112)
شنوایی سنجی و گفتار درمانی (NOC 3141)
کاردرمانی (NOC 3143)
فیزیوتراپی (NOC 3142)
سرپرستاری (NOC 3151)
پرستاری (NOC 3152)
پرتو پزشکی، پرتو درمانی و رادیولوژی (NOC 3215)
بهیاری و کمک پرستاری (NOC 3233)
استادی دانشگاه (NOC 4121)
تدریس در کالج و موسسات آموزش فنی و حرفه ای (NOC 4131)
سرآشپز (NOC 6241)
آشپز (NOC 6242)
پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) نصب لوله های صنعتی برای انتقال آب، نفت، گاز و ... (NOC 7213)
پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) صنایع چوب و نجاری(NOC 7215)
پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) پرسنل ماشینهای سنگین ساختمانی (NOC 7217)
برقکار (NOC 7241)
برقکار صنعتی (NOC 7242)
لوله کش (NOC 7251)
نصب کننده لوله های بخار، سیستم های آتش نشان و آب پاش اضطراری (NOC 7252)
جوشکار و اپراتور ماشین آلات مرتبط (NOC 7265)
مکانیک ماشین آلات سنگین (NOC 7312)
اپراتور جرثقیل (NOC 7371)
کارگران و متخصصین حفاری، انفجار و بهره برداری معادن سطحی و زیر زمینی (NOC 7372)
کارکنان ارشد (سوپروایزر) معادن سطحی و زیر زمینی (NOC 8221)
کارکنان ارشد (سوپروایزر) حفاری چاههای نفت و گاز (NOC 8222)
کارکنان ارشد (سوپروایزر) صنایع نفت، گاز، پالایش فراورده های نفتی و شیمیایی (NOC 9212)
تذکر این نکته ضروری است که عناوین بالا تنها دسته های شغلی را نمایندگی می کنند و عناوین شغلی متعددی می توانند زیر مجموعه آن قرار بگیرند که داشتن حداقل یک سال سابقه کاردر یکی از عناوین شغلی زیر مجموعه هریک از دسته های شغلی 38 گانه بالا فرد را واجد شرایط اقدام خواهد کرد.

این مقررات تنها شامل کسانی است که در تاریخ 27 فوریه 2008 وبعد از آن اقدام به باز کردن پرونده نموده اند و به پرونده های قبل از آن تاریخ بر اساس مقررات قبلی رسیدگی می شود.پرونده هایی که بعد از این تاریخ ثبت شده اند و مشاغل آنها در لیست مشاغل نیامده است به متقاضی بازگردانده شد وهزینه تقاضا نیز پس داده می شود. این دسته از متقاضیان می توانند از طریق استان کبک به عنوان نیروی متخصص اقدام کنند.

این مقررات تاثیری بر پرونده های نیروی متخصص کبک، سرمایه گذاری کبک و فدرال، کار آفرینی کبک و فدرال، برنامه های استانی و پرستاران خانگی ندارد.پرونده های مهاجرت خویشاوندی نیز بدون تاثیر گرفتن از تغییرات بالا بلافاصله در نوبت رسیدگی قرار می گیرند.

........................................................................................................................................

********************************************************************************
هیچوقت یادت نره هر وقت خواستی بری هر کشور وکیل مورد نظرت رو کنترل رجیستری کن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..........................................................................................................................................................................................
راستی به وبلاگ من هم اگه خواستی سر بزن درباره کانادا :
www.bia2canada.blogfa.com
پاسخ
سلام
ما ( من وخانومم ) برای رسیدن به 67 به مدرک لیسانس خانومم که یکسال دیگه مگیردش، احتیاج داریم . این امکان وجود داره که الان اقدام کنیم و تا اونها از ما مدارکو بخوان درس ایشون هم تموم شده باشه، یا اینکه باید تا فارغ التحصیلی صبر کنیم؟
یه سوال دیگه، امروز یه تبلیغ دیدم که ادعا میکرد مهاجرین میتونن از تحصیلات رایگان در کانادا استفاده کنن! راسته یا ....؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، زری وحدتی ، msar
سلام hjj
نه اینطور نیست باید حتما خانومه شما مدرک تحصیلی خود را گرفته و بعد اقدام کنید !!! شما فقط میتونید مدرک زبان خودتون رو ندید و بعدا که IELTS گرفتید بدید !!
اما خانومتون حتما باید فارغ التحصیل بشه و بعد اقدام به باز کردن پرونده کنید !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، HAZARA ، زری وحدتی ، msar
سلام

آقا امید از جوابتون به یکی از سوالات من ممنونم.
یه سوال دیگه، از ما ترجمه مدارکو میخوان یا ترجمه به همراه اصل؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
فکر نکنم اصلشو بخوان اما ترجمشو حتما میخوان !!! Rolleyes
پاسخ
من میخوام از طریق ویزای کانادا ویزا و اقامت آمریکا رو بگیرم آیا همچین چیزی ممکنه؟ مثل اروپا مرزها باز است یا نه؟ (من اسپانسرها و اقوامی در امریکا دارم و میخوام اونجا اقامت داشته باشم ولی چون گرفتن ویزای کانادا از آمریکا راحت تره میخواستم از این طریق اقدام کنم)
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar ، Bald Eagle
یک سوال دیگه اینکه ,به نظرتون مهندسی صنایع توی این لیست شغل های مورد نیاز کانادا http://www.parscanada.com/news.aspx?pID=213 تعریف شده یا نه ؟ من دقیقه اسم مهندس صنایع رو نمیبینم ولی گفتم شاید تلفیقی از یک رشته هایی بشه که مورد قبول اونها قرار بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar
ایشالا کار همگیتون درست شه !
برای رسیدن به هر چیز کافیه اشاره کنی ! هیچ وقت از کارت نا امید نشو ! امید یکی از کلید های موفقیت است (اینها کمی تجربه بود)
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Bald Eagle
سلام
از طریق مهاجرت به کانادا فدرال متخصصین فایل نامبرم 15 اردیبهشت 88 آمد مدرک دکترا الکترونیک را یک سال گرفته و مدرک موقت غیر قابل ترجمه دارم آیا می شود گواهی موقت مدرک تحصیلی دکترا را فعلا بفرستم ؟
پاسخ
سلام
من الان در حال حاضر دارم دکترای صنایع غذایی می خونم در مالزی و همسرم هم دامپزشک هستند میخواستم ببینم رشته تحصیلی ما جز شغلهای مورد نیاز در لیست اداره مهاجرت کانادا هست یا نه؟ با تشکر
پاسخ
سلام

خيلى ممنون كه اين سايت رو در اختياره همه قرار دادين تا بشه اطلاعات لازم رو در مورد مهاجرت پيدا كرد

خانواده نامزد من درخواست مهاجرت به كانادا از طريق سرمايه گذارى كردند. و ايشان براى اينكه شامل اين مهاجرت بشن، بايد نشون بدن كه ازدوج نكردند و هنوز به خانواده خودشون وابسته هستن. فكر كنم تا يك سال ديگه كارشون براى مهاجرت درست ميشه.

ميخواستم بدونم كه ما ميشه طورى زودتر ازدوج كنيم كه هيچ جا ثبت نشه و دولت كانادا نفهمه؟ (قبل از اينكه ايشون برن كانادا و LANDING كنند) مثلا در ايرن با يك شناسنامه المسنى عقد كنيم و بد از اينكه PR ايشون درست شد با شناسنامه خودمون دباره عقد كنيم كه بشه درخوست SPONSORSHIP كرد

خيلى خوشحال ميشم كه نظرتونو بشنوم
پاسخ
سلام
من در حال جمع آوري مدارك براي مهاجرت به كبك هستم، يه سوالي دارم، آيا ترجمه ريز نمرات دانشگاه بايد حتما" رسمي باشه؟ يعني مهر دادگستر و وزارت امور خارجه داشته باشد؟ مشكل اينجاست كه ريز نمرات(كارداني) همسرم دست دانشگاه است و امكان گرفتن ريز نمرات وجود ندارد چون اولا" دانشگاه خيلي دور است و اينكه الان دانشجوي كارشناسي است و دانشگاه مدارك رو به همين راحتي نمي‌ده ما فقط تونستيم اصل مدرك كارداني رو ترجمه رسمي كنيم و چون كپي ريز نمرات را داشتيم مترجم برامون ترجمه كرد ولي مهر نداره،آيا ممكن هست كه ريز نمرات را بدون مهرها بفرستم و توضيح بدم كه بعدا" با ترجمه رسمي مي‌فرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، ebrahim1e
سلام دوست عزیز
متاسفانه خیر...باید مدارکتون مهر خورده باشند. سعی کنید حتما یه طوری مهر روش بزنید. اونجا مثل ایران نیست که یه جوری حل بشه، خیلی دقیق هستند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان