کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام شهر امریکا رو برای زندگی انتخاب میکنید؟¿
نیویورک
15.63%
40 15.63%
لس انجلس
16.80%
43 16.80%
دالاس
10.16%
26 10.16%
اتلانتا
1.56%
4 1.56%
منطقه اورنج کانتی
6.64%
17 6.64%
استین
0.78%
2 0.78%
پرتلند
4.30%
11 4.30%
شیکاگو
3.52%
9 3.52%
میامی
1.95%
5 1.95%
واشینگتن
3.13%
8 3.13%
سیاتل
12.89%
33 12.89%
بوستون
3.91%
10 3.91%
لاس وگاس
7.42%
19 7.42%
فیلادلفیا
2.34%
6 2.34%
هیچکدام
8.98%
23 8.98%
مجموع 256 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین شهر های آمریکا برای زندگی
(2015-01-17 ساعت 09:56)hedyhoney نوشته:  آخه بهترین شهر برای زندگی در چه شرایطی؟با چه امکاناتی؟
مثلا برای من بهترین شهر برای زندگی که یک مهاجر از ایران هستم آتلانتا بهشته.چرا؟چون یک فامیل پول دار دارم اونجا یک خونه داره 5 اتاق خوابه کارخونه ساخت موکت داره.با این اوصاف من هرگز به شهری جز آتلانتا رای نمیدم پس نتیجه میگیریم نتایج این رای گیری و با دقت باید بررسی کنیم چرا؟ چون اگه بر فرض 70 نفر توی این سایت شرایط من و برای شهر آتلانتا داشته باشند و رای به این شهر بدهند نمیشه این نتیجه رو برای همه مهاجرین اعمال کرد.
حالا فرض کنیم که همه مهاجرین ایرانی هیچ فک و فامیلی توی ینگه دنیا ندارند و سرمایه همه هم به یک اندازه باشه مثلا 20هزار دلار.در این شرایط باید بررسی کنیم که بهترین شهر کدومه.قطعا اگه با یک وکیل مهاجرتی درست و حسابی مشورت کنید میگه از شهری های حومه و تقریبا ارزان قیمت از لحاظ هزینه ها باید شروع کرد
قربونتون برم که به نیورک و لس آنجلس رای بالایی دادید Smile
بله درست میفرمایید، همه چیز نسبیست و اگر آمار و ارقام مدنظر قرار میگیره باید روش آمارگیری و جامعه آماری هم لحاظ شه، تا خدای نکرده دچار کج فهمی نشیم.

البته با این شرایطی که فامیل شما داره فکر کنم آتلانتا برا من و چندنفر دیگه هم بتونه بهترین شهر باشه، شما ی صحبت با ایشون بفرمایید، من رزوممو ارسال میکنم براشون. Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-17 ساعت 15:09)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-01-17 ساعت 09:56)hedyhoney نوشته:  آخه بهترین شهر برای زندگی در چه شرایطی؟با چه امکاناتی؟
مثلا برای من بهترین شهر برای زندگی که یک مهاجر از ایران هستم آتلانتا بهشته.چرا؟چون یک فامیل پول دار دارم اونجا یک خونه داره 5 اتاق خوابه کارخونه ساخت موکت داره.با این اوصاف من هرگز به شهری جز آتلانتا رای نمیدم پس نتیجه میگیریم نتایج این رای گیری و با دقت باید بررسی کنیم چرا؟ چون اگه بر فرض 70 نفر توی این سایت شرایط من و برای شهر آتلانتا داشته باشند و رای به این شهر بدهند نمیشه این نتیجه رو برای همه مهاجرین اعمال کرد.
حالا فرض کنیم که همه مهاجرین ایرانی هیچ فک و فامیلی توی ینگه دنیا ندارند و سرمایه همه هم به یک اندازه باشه مثلا 20هزار دلار.در این شرایط باید بررسی کنیم که بهترین شهر کدومه.قطعا اگه با یک وکیل مهاجرتی درست و حسابی مشورت کنید میگه از شهری های حومه و تقریبا ارزان قیمت از لحاظ هزینه ها باید شروع کرد
قربونتون برم که به نیورک و لس آنجلس رای بالایی دادید Smile
بله درست میفرمایید، همه چیز نسبیست و اگر آمار و ارقام مدنظر قرار میگیره باید روش آمارگیری و جامعه آماری هم لحاظ شه، تا خدای نکرده دچار کج فهمی نشیم.

البته با این شرایطی که فامیل شما داره فکر کنم آتلانتا برا من و چندنفر دیگه هم بتونه بهترین شهر باشه، شما ی صحبت با ایشون بفرمایید، من رزوممو ارسال میکنم براشون. Big Grin

با کمال میل.اصلا بیاین یک کمپین عاشقان فامیل hedyhoney در آتلانتا بسازیم همه با هم بریم اونجا کار و زندگی.یک پولداریه که نگو.جدیدا برای تفریح پسراش یک مغازه پرنده فروشی باز کرده 300 متر مربع فضا بسته داره 500متر هم فضای باز که مثلا قفس طبیعیه.یک مغازه جواهرات هم از قدیم داشته.پیشنهاد داده یکی از ویترینهای جواهراتش و من بچرخونم هرچی فروختم درصدی حقوق بگیرم.حالا متراژ ویترین و فکر میکنید چند باشه؟یک دیوار به طول 15 متر و ارتفاع 2 متر یعنی رسما کیش و مات
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، DELPHI5 ، Rock
دانستن رکوردهای زیر که هر کدام به نام یک ایالت ثبت شده است برای کسانی که می خواهند ایالت ها را مقایسه کنند میتونه جالب باشه:
ایالت آلاباما: پایین ترین سن مصرف سیگار
این ایالت بیشترین تعداد سیگاری های زیر 19 سال را در بین سایر ایالات دارا می باشد.
ایالت آلاسکا: بیشترین تعداد بیماری کلامیدیا (بیماری تناسلی شبیه سوزاک)
ایالت آریزونا: کم ترین مراجعه به دندان پزشک
تقریبا 60 درصد مردم این ایالت گفته اند برای معاینه و چک آپ به دندان پزشک مراجعه نمی کنند.
ایالت آرکانزاس: کمترین تعداد افراد (نسبت به جمعیت آن) با تحصیلات عالی
تنها 1/6 درصد از مردم آن دارای مدارک تحصیلی بالا می باشند.
ایالت کالیفرنیا: آلوده ترین شهرها
فقط کافی است به شهرهای چون لوس آنجلس، بِیکرزفیلد، مادِستو، ساکرامنتو و فِرِزنو مسافرت کنید تا به آلودگی هوای آن پی ببرید.
ایالت کلرادو: بیشترین مصرف کوکایین
ایالت کِنِکتیکِت: بیشترین فاصله ی طبقاتی
هرچند در سطح آمریکا، این ایالت دارای بالاترین سطح درآمد سرانه است، اما این را در نظر بگیرید که یک درصد از کل درآمد کنکتیکت در دست عده ای است که 41 برابر افراد عادی درآمد کسب می کنند!
ایالت دلاوِر: کمترین ورزش روزانه
ایالت فلوریدا: بیشترین تصادفات قایق های تفریحی
ایالت جورجیا: کم ترین میزان صداقت بین دولتمردان
سیاستمداران جورجیایی از لحاظ درستکاری کم ترین رتبه را در میان سایر ایالات کسب کرده اند.658 کارمند دولتی اذعان به دریافت پاداش و مزایا هر دو سال یک بار کرده اند. همچنین ثابت شده که جهت کشاندن قانونگذاران جورجیا به مجلس بایستی به آن ها بلیت بسکتبال یا غذاهای مجلل پیشنهاد شود.
ایالت هاوایی: بالاترین نرخ بی خانمانی
ایالت آیداهو: افتضاح ترین راننده ها
ایالت ایلینوی: بیشترین حوادث ریلی
ایالت ایندیانا: بیشترین حوادث ناشی از مصرف مِتِدرین (هیدروکلرید متا مفتامین)
ایالت آیوا: بیشترین تبعیض نژادی در دستگیری مصرف کنندگان ماری جوانا
تعداد مردم سفیدپوست و سیاه پوست مصرف کننده ی علف در این ایالت تقریبا برابر است اما احتمال دستگیری آن ها 8 به 1 است!
ایالت کانزاس: زشت ترین مناظر
ایالت کنتاکی: بدترین برخورد با حیوانات
ایالت لوئیزیانا: بالاترین میزان جرم و جنایت
این ایالت هم دارای بالاترین تعداد قتل و هم مرگ و میر ناشی از سلاح گرم نسبت به بقیه ی ایالت ها است.
ایالت مِین: کمترین تعداد فرودگاهِ هلی کوپتر
ایالت مریلند: بدترین ایالت از لحاظ زندانی کردن افراد سالخورده
5/7 درصد کل زندانی های این ایالت متشکل از افراد بالای 50 سال می باشد که تقریبا نصف این رقم مبین درصد زندانی های بالای 50 سال در سطح کشور می باشد.
ایالت ماساچوستز: بدترین از لحاظ “ساعات تخفیف در بهای مشروبات که “happy hour یا “ساعات خوش” نام دارد
ایالت میشیگان: بدترین جاده ها
ایالت مینه سوتا: بیشترین وقوع گردباد
در سال 2010 حدود 145 گردباد در این ایالت رویت گردید.
ایالت می سی سی پی: پایین ترین امید به زندگی
اگر در این ایالت زندگی میکردید، انتظار داشتید تا سن 75 سالگی عمر کنید.
ایالت مونتانا: آمار تلفات جاده ای نسبت به جمعیت
ایالت نبراسکا: کم ترین تعداد تولیدکننده ی مبلمان و ملزومات خانه
ایالت نوادا: بالاترین آمار طلاق شاید لاس وگاس باعث این رکورد طلاق شده باشد
ایالت نیو هامشایر: کم ترین تعداد آبراه های درونبومی
زیاد نمی توان راجع به این ایالت بد گفت. فقط اگر بخواهید کل ایالت را با قایق بگردید، انتخاب اشتباهی کرده اید.
ایالت نیوجرسی: بیشترین تعداد جریمه ی سرعت غیرمجاز
ایالت نیومکزیکو: بیشترین مرگ و میر ناشی از بی دقتی
ایالت نیویورک: بالاترین پرداخت مالیاتی
ایالت کارولینای شمالی: بدترین ایالت از نظر آموزش و پرورش
ایالت داکوتای شمالی: کم ترین تعداد توریست
ایالت اوهایو: بی کیفیت ترین و آلوده ترین آب
ایالت پنسیلوانیا: بدترین پل ها
از بین 22660 پل موجود در پنسیلوانیا 23 درصد از آن ها معیوب تلقی میشوند.
ایالت رُدآیلند: بیشترین غیبت معلم ها در کلاس
ایالت کرولینای جنوبی: بیشترین تعداد جرم های سنگین و خشونت آمیز
ایالت داکوتای جنوبی: پایین ترین حقوق معلمی
ایالت تنسی: خطرناکترین شهر
ایالت تگزاس: بیشترین تعداد افراد زیر دیپلم
تنها کمتر از 80 درصد مردم تگزاس مدرک دیپلم دارند.
ایالت یوتا: بیشترین تعداد افراد کم معاشرت و بیش از حد درس خوان
ایالت ویرجینیا: کم ترین تولید سرانه ی نفت
ایالت ویرجینیای غربی: کمترین تعداد فارغ التحصیلان دانشکده نسبت به جمعیت
ایالت ویسکانسین: بیشترین موارد به زندان انداختن سیاهپوست ها
ایالت وایومینگ: بالاترین تعداد خودکشی
نرخ خودکشی در این ایالت 2/23 از هر 100 هزار نفر است.
ایالت ورمانت: بیشترین مصرف مواد مخدر

منبع: یاهو تراول
پاسخ
تشکر کنندگان: amin-rabiei ، radman87 ، eybaba ، Rira_1982 ، soheil1993 ، Memolk ، sahar2016 ، golia ، مسافر تنها ، sib 24 ، Essy ، shahzadeh
دوست عزیز لاس وگاس رو ننوشتی.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-04 ساعت 16:33)amin-rabiei نوشته:  دوست عزیز لاس وگاس رو ننوشتی.Sad
ایالت نوادا را نگاه نکردی حتما
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87
سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که کدوم شهر یا ایالت آمریکا برای یک متخصص برق-مخابرات خوبه؟ (یعنی از نظر امکان کار پیدا کردن و میزان حقوق سالیانه) اگه سایتی در مورد میزان کاریابی متناسب با تخصص میشناسید راهنمایی بکنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-05 ساعت 13:24)sumya نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 03:20)reza_top60 نوشته:  دوستان در کلانشهر دالاس کدوم شهر مانند پلانو، فریسکو، آرلینگتون،دالاس و فارمز برنچ و یا..... برای زندگی هم از لحاظ هزینه و نزدیک بودن به مراکز کاریو کم بودن سیاهان و امنتیت و ..... بهتره؟

با عذرخواهی, یه انتقاد ریز کوچولو؛ کاش عبارت "کم بودن سیاهان" رو نمی نوشتید یا کمی تعدیلش می کردین. میدونین, هرجور حساب کنیم سیاهپوستی که توی آمریکا به دنیا اومده یا حالا سالهاست که اونجاست, از مایی که یک هفته است وارد خاک اون کشور شدیم, "شهروند سابقه دارتری" محسوب میشه. مگر اینکه ما به دلیل دیگه ای نخواهیم کنارش باشیم که شاید طرح این موضوع در مکانی به این اندازه عمومی جالب نباشه.

تبعیض نژادی؟؟!! اونم اینجا؟؟؟ یادتون نره ریئس جمهور جایی که دارید تقلا میکنید برید یه سیاهپوسته
خدایا مرا آن ده که مرا آن به!
2017....... نشد!
2018 ...... حتماً میشه Shy

پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2013-04-17 ساعت 10:34)tabim4 نوشته:  جهت اطلاع دوستان عزیز پیشنهاد می شود برای یافتن بهترین شهر برای زندگی و ارزیابی آن محل مراحل زیر را دنبال کنید :
1- وارد سایت www.areavibes.com شوید و امتیاز شهر مورد نظرتان را از لحاظ قابلیت های زندگی(ارزانی - شاخص جرم و جنایت - امکان پیدا کردن شغل - آب و هوا) بررسی کنید.
برای تبدیل درجه فارنهایت به درجه سلسیوس از این رابطه استفاده کنید:
C=F-32*0.55 علامت ستاره به معنی ضربدر
2- در صورتیکه شهر مورد نظرتان امتیازات قابل قبولی داشته باشه اینبار وارد سایت www.trulia.com شده و اجاره بهای خونه ها را در شهر مورد نظر همراه با عکسهای خونه و با ملاحظه چشم انداز خونه از روی گزینه street جستجو کنید بعد از قسمت پایینی صفحه نقشه آن شهر را از لحاظ فراوانی امکانات و نیز سوابق جرم و جنایت در محله ای که قصد دارید خونه اجاره کنید موشکافی نمائید (با کلیک بر روی تب crime در آن نقشه تراکم جرم و جنایت در هر منطقه ای مشخص میشه ، مناطق قرمز رنگ به معنی محلات خطرناک می باشد)
خوشبختی و موفقیت همگی دوستان انجمن را آرزومندم

خیلی عالی بود دوست عزیز...
واقعا با استفاده از این سایتها خیال آدم خیلی راحت میشه از نظر مکان و جای مناسب
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، soruosh ، Nzg3242
دوست عزیز ایالت واشنگتن فراموش شده
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز کسی از نیویورک میتونه اطلاعات بده ؟ یا کدوم ایالت برای کسی که رشتش مهندسی کامپیوتر نرم افزاره و توی دوربین های مداربسته طراحی و نصبش و همچنین دستگاه هندهلد تخصص داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، کسی‌ از دوستان هست که مرکز PA باشه؟

یه فرصت شغلی‌ برای من در ‎York‎ ایجاد شده که دارم روی نقل مکان از هیوستون به ‎( .., York, Hershey ,Lancaster, Harrisburg)‎ فکر می‌کنم.

ممنون میشم اگر کسی‌ میتونه در خصوص زندگی‌ تو این قسمت از PA به من اطلاعاتی‌ بده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه لطفا کدوم شهرها اب دارای مشخصات زیر هستند

هوای همیشه آفتابی ( نه خیلی گرم) .
هزینه زندگی و اجاره خانه پایین یا حداقل متوسط
بشه کار گیر آورد - کلا اقتصاد خوبی داشته باشه. شاید بخوام رستوران بزنم.

زبان مشکلی ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.elledecor.com/life-culture/ne...ve-in-usa/
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
از همه لحاظ واسه ایرانیا ایالت واشنگتن، منطقه کلانشهر سیاتل و شهرهای کوچک نزدیکش چطور جاییه؟
خودم ساکن رشت هستم و با هوای ابری مشکلی ندارم و اتفاقا فک کنم بارونای اونجا هم مثه رشت ریز و سبکه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
و همچنین از لحاظ گرونی و هزینه ها کدام یک از ایالتهایی که مورد پسند ایرانیاست دارای هزینه زندگی پایینتر و کدام بالاتره؟
نزدیکترین ایالتها از لحاظ هزینه ها کدام ایالتها و شهرها هستند که با سیاتل قابل مقایسه باشند...؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان