کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
منظور دوست عزیزمون فردا، اینه که واکسنهای حاوی ویروس زنده باید بیشتر از 1 ماه از زمان مصاحبه تزریق بشن مثلا 1.5 ماه قبلش.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، فردا ، a6l3i
(2012-07-22 ساعت 23:32)elahenadafy2 نوشته:  منظور دوست عزیزمون فردا، اینه که واکسنهای حاوی ویروس زنده باید بیشتر از 1 ماه از زمان مصاحبه تزریق بشن مثلا 1.5 ماه قبلش.
بله دقیقا.ممنون از اینکه تکمیل کردید . عذر می خوام که نامفهوم مطرح کردم.

ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ensan
با سلام به همه دوستان عزيز

مدتي قبل تو اين صفحه درخواست كردم كه از دوستان اگه كسي براي آزمايشات پزشكي به بيمارستان آمريكايي استانبول مراجعه كرده من رو راهنمايي كنه و چون جوابي نگرفتم حدس زدم كه شايد من أولين نفري باشم كه به اين بيمارستان رفتم براي همين خواستم تجربه كه كسب كردم رو با باقي شما دوستان در ميان بگذارم و أميدوارم كه مفيد باشه
بعد از تماس تلفني و گرفتن وقت به بيمارستان رفتم و تو قسمت پذيرش ٢عكس ٥در٥ خواسته شده رو به همراهه پاسپورت و نامه مصاحبه به متصدي پذيرش دادم بعد بسيار سريع تمام آزمايشات لازم انجام شد و بعد از x-ray به ملاقات دكتر رفتم و أيشان هم كارت واكسن رو ديد و بعد از چند سؤال مختصر ازم خواست كه فرداي همون روز براي گرفتن جواب به بيمارستان برگردم
همه چيز در بيمارستان بسيار سريع انجام ميشه
فكر ميكنم اگه قبل از مصاحبه در استانبول أقامت دارين به لحاظ مالي انجام آزمايشات در اين بيمارستان أرزان تر از آنكارا هست - من مجموعا 250 لير پرداخت كردم
اميدوارم مطالبي كه گفتم مفيد بوده باشه
انشالله 4 روز ديگه بعد از مصاحبه سعي ميكنم كه يه سفر نامه كامل رو بنويسم
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam86 ، الهه سابق ، فردا ، ensan ، girl ، a6l3i
با سلام به همگی دوستان، از اساتید محترم چند سوال داشتم که ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، 1- من یک سال و نیم از آزمایشات پزشکیم در آنکارا میگذره، آیا واکسن جدیدی رو باید برم پاستور بزنم؟ 2- هزینه معاینات پزشکی مجدد در آنکارا چقدر است؟ 3- برای گرفتن ویزا چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟ 4- حداکثر چند هزار دلار میتونم با خودم به آمریکا ببرم؟ 5- بهترین حالت کدام است پول نقد همراه داشته باشم یا از ایران حواله کنم بهتر است؟
جا دارد در اینجا از مدیر انجمن مهاجرسرا و سایر مدیران زحمتکش آن که این محیط دوستانه و این جامعه مجازی را بدون کوچکترین چشم داشتی طی سالیان متمادی همراهی و کمک های شایان توجه معنوی می نمایند، کمال تشکر را تقدیمشان نمائیم، خسته نباشید. Smile
اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید، در هر دو صورت درست فکر کرده اید. اینرا زمانی باور می کنی که آنرا امتحان کرده باشی!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shayni
(2012-08-04 ساعت 09:30)shayni نوشته:  سلام
یه راهنمایی می خوام از دوستان .من کیسم نامزدی هست وبرای کارهامون وکیل گرفتیم.میخواستم بدونم وقت برای کارهای پزشکی در انکارا رو وکیل برای ما میگیره یا من خودم باید این کارو انجام بدم.اگر به عهده خودم است چجوری باید وقت بگیرم و چند وقت جلوتر از وقت مصاحبه باید اقدام کنم . ممنون از همه دوستان عزیزممممم

سلام.
شما خودتون هم می تونید از طریق لیک زیر وقت بگیرید.برای گرفتن وقت دکتر در آنکارا ازاین سایت استفاده کنید
من در قسمت سفرنامه ها، توی بخش اول ، همه چیز رو توضیح دادم.
اگر بعد از مطالعه سوالی داشتید در خدمتتون هستم.از آدرس زیر استفاده کنید.
سفرنامه
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، a6l3i
سلام ممنونم از دوستای مهربونی که راهنماییم کردن، نگی و فردا و .....
یک سوال ممنون میشم اگه کمکم کنید. من قبلا 2 بار عمل فتخ داشتم. به نظر شما در معاینات پزشکی اگه دکتر پرسید راستشو بگم؟ و آیا به نظر شما روی این چیزها یعنی عمل جراحی حساس هستند؟ مرسی
ببخشید یک سوال دیگه:
به نظر شما من نامزدم از آمریکا واسه مصاحبه بیاد یا نه؟ آخه میدونید خیلی هزینه داره. اصلا شاید این همه راه بیاد نذارن بیاد داخل سفارت، نظرتون چیه؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا
(2012-08-05 ساعت 00:24)mehrannn نوشته:  سلام ممنونم از دوستای مهربونی که راهنماییم کردن، نگی و فردا و .....
یک سوال ممنون میشم اگه کمکم کنید. من قبلا 2 بار عمل فتخ داشتم. به نظر شما در معاینات پزشکی اگه دکتر پرسید راستشو بگم؟ و آیا به نظر شما روی این چیزها یعنی عمل جراحی حساس هستند؟ مرسی
ببخشید یک سوال دیگه:
به نظر شما من نامزدم از آمریکا واسه مصاحبه بیاد یا نه؟ آخه میدونید خیلی هزینه داره. اصلا شاید این همه راه بیاد نذارن بیاد داخل سفارت، نظرتون چیه؟ ممنونم
دوست عزیز به نظر من تحت هیچ شرایطی نباید چیزی رو پنهان کنید.
مطمئن باشید اونا روی عمل جراحی حساس نیستن. اونا فقط واسشون مهمه که شخصی که وارد آمریکا میشه بیماری واگیرداری با خودش نبره. همین
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، a6l3i
منم همچین عملی داشتم و هیچ مشکلی نبود.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، a6l3i
(2012-08-05 ساعت 00:24)mehrannn نوشته:  سلام ممنونم از دوستای مهربونی که راهنماییم کردن، نگی و فردا و .....
ببخشید یک سوال دیگه:
سلام.
اتفاقا من هم عمل فتخ داشتم.مشکلی نیست.
دکتر از من خواست جای بخیه رو نشونش بدم Big Grin
هر چی پرسیدن راستش رو بگید.

شک دارم کسی رو با پاسپورت امریکایی راه ندن داخل سفارت.مگه اینکه سفارت شلوغ باشه.
اومدن نامزد شما میتونه تاثیر مثبت داشته باشه ولی نیومدنشون تاثیر منفی نداره.همسر من هم نیومد.
توجه کنید که هر مدرکی رو که ازتون خواستن همراه داشته باشید.نقص مدرک تاثیر منفیش بیشتر هست.

پاسخ
(2012-08-04 ساعت 10:24)فردا نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 03:09)behrooz_gh نوشته:  با سلام به همگی دوستان، از اساتید محترم چند سوال داشتم که ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، 1- من یک سال و نیم از آزمایشات پزشکیم در آنکارا میگذره، آیا واکسن جدیدی رو باید برم پاستور بزنم؟ 2- هزینه معاینات پزشکی مجدد در آنکارا چقدر است؟ 3- برای گرفتن ویزا چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟ 4- حداکثر چند هزار دلار میتونم با خودم به آمریکا ببرم؟ 5- بهترین حالت کدام است پول نقد همراه داشته باشم یا از ایران حواله کنم بهتر است؟
جا دارد در اینجا از مدیر انجمن مهاجرسرا و سایر مدیران زحمتکش آن که این محیط دوستانه و این جامعه مجازی را بدون کوچکترین چشم داشتی طی سالیان متمادی همراهی و کمک های شایان توجه معنوی می نمایند، کمال تشکر را تقدیمشان نمائیم، خسته نباشید. Smile
سلام.
من به سوال 5 شما پاسخ میدم.
طبق قانون 5000 دلار نقد ، میتونید همراهتون ببرید و باقی رو حواله کنید.

ممنون از شما دوست عزیز، دوستان در مورد 4 سوال دیگه نظری ندارند؟
اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید، در هر دو صورت درست فکر کرده اید. اینرا زمانی باور می کنی که آنرا امتحان کرده باشی!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما باید 2 تا عکس 5 در 5، ترجمه و اصل شناسنامه خودتون و ترجمه شناسنامه همسرتون، ترجمه و اصل عقدنامه تون، ترجمه و اصل کارت ملی تون، ترجمه و اصل کارت پایان خدمتتون رو ببرید.
برای معاینه هم 2 تا عکس 5 در پنج و پرینت نامه دعوت به مصاحبه و پاسپورت و کارت واکسنو باید ببرید.
(2012-08-05 ساعت 14:09)behrooz_gh نوشته:  [quote='فردا' pid='198022' dateline='1344059693']
[quote='behrooz_gh' pid='197981' dateline='1344033597']
با سلام به همگی دوستان، از اساتید محترم چند سوال داشتم که ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، 1- من یک سال و نیم از آزمایشات پزشکیم در آنکارا میگذره، آیا واکسن جدیدی رو باید برم پاستور بزنم؟ 2- هزینه معاینات پزشکی مجدد در آنکارا چقدر است؟ 3- برای گرفتن ویزا چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟ 4- حداکثر چند هزار دلار میتونم با خودم به آمریکا ببرم؟ 5- بهترین حالت کدام است پول نقد همراه داشته باشم یا از ایران حواله کنم بهتر است؟
شما لازم نیست واکسن جدیدی بزنید. 5000 تا بیشتر نمیتونید با خودتون ببرید. خوب چون 5000 تا کمه، بقیه شو باید حواله کنید.
هزینه معاینات و ویزا رو نمیدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behrooz_gh ، Blaze ، a6l3i
(2012-08-05 ساعت 19:56)mehrannn نوشته:  سلام
مرسی از راهنماییتون، خیالم راحت شد، به ما هنوز هیچ ایمیلی نزدن که چه مدارکی لازمه!!!
چند روز قبل از مصاحبه از سفارت ایمیل میزنن و مدارکی که لازمه همرامون باشه را اعلام میکنن؟
میشه بگین چه مدارکی را موقع مصاحبه و معاینات پزشکی ازم می خوان که زودتر آماده کنم؟
ممنونم
سلام.
برای من حدود یک ماه و نیم قبل از تاریخ مصاحبه نامه اومد.
برای واکسن :
-پاسپورت
- 2 تا عکس 5*5- برگه وقت ملاقات سفارت ( کیس نامبر)
- کارت زرد واکسن- پرینت اپروو شدن وقت دکتر

مدارک مورد درخواست سفارت برای همه یکسان نیست.بستگی داره که قبلن چه مدارکی رو ازتون خواستن و شما ارائه دادید.هر چی که مونده باشه رو باید روز مصاحبه ببرید.برای من این ها بود:
اصل سند ازدواج. اصل شناسنامه
پاسپورت و هر مدرکی دال بر اثبات رابطه

پاسخ
سلام مرسی از راهنماییتون، به نظر شما با تور بهتره برم آنکارا یا اینکه خودم بلیط هواپیما بگیرم برم اونجا بعدشم یک اتاق تو هتل نزدیک سفارت بگیرم و ادامه ماجرا.....
شانس من مصاحبه افتاده روز 2 شنبه ، شنبه و یکشنبه هم اونجا تعطیله، فکر کنم باید هفته قبلش روزه 3 شنبه اونجا باشم که 2 روز واسه کارهای پزشکی وقت داشته باشم. با من موافقین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-07 ساعت 22:13)mehrannn نوشته:  سلام مرسی از راهنماییتون، به نظر شما با تور بهتره برم آنکارا یا اینکه خودم بلیط هواپیما بگیرم برم اونجا بعدشم یک اتاق تو هتل نزدیک سفارت بگیرم و ادامه ماجرا.....
شانس من مصاحبه افتاده روز 2 شنبه ، شنبه و یکشنبه هم اونجا تعطیله، فکر کنم باید هفته قبلش روزه 3 شنبه اونجا باشم که 2 روز واسه کارهای پزشکی وقت داشته باشم. با من موافقین؟
سلام.
در مورد تور نظری ندارم چون من بدون تور وتنها رفتم ، هیچ مشکلی هم نبود.
اگر از قبل پیش بینی های لازم رو انجام بدید بدون تور رفتن براتون هیچ مشکلی پیش نمیاره.فقط با تور مثله اینکه ارزون تر درمیاد.ولی اگر ویزای یکضرب بشید،مجبورید 2-3روز اضافه تر بمونید که تور دیگه پولتون رو پس نمیده.

تاریختون خوبه ولی مطمئن بشید روزهای بعد از سه شنبه در ترکیه تعطیل رسمی نباشه.
چهارشنبه هم میشه رفت به شرطی که از فرودگاه یکراست برید دکتر.ولی ریسک نکنید.همون 3شنبه خوبه .
هتل های نزدیک سفارت : hotel Best روبروی سفارت هست.
Sonno Boutique هتل که 5 دقیقه با سفارت فاصله داره در خیابان تونس.
هتل Ramada در خیابان تونالی هلمی.یک کوچه بالاتر از هتل قبلی که گفتم .10دقیقه فاصله داره.البته من هیچ کدوم رو نرفتم و قیمت هاشون هم اینجور که شنیدم بالای 80 دلار برای هر شب.
هتل Elit هست که ارزون تر ولی مثله اینکه احتمال کباب شدن از گرما وجود داره Cool

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، a6l3i
دوست عزیز اگه با تور هم رفتید یادتون باشه که بهشون بگید بلیطتتون چارتر نباشه که اگه ان شااله ویزاتونو یک ضرب گرفتید، بتونید بلیطتونو کنسل کنید (بدون جریمه یا با جریمه کم) و هتلتونو تمدید کنید و با یه پرواز دیگه برگردید
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان