کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
(2011-09-21 ساعت 19:41)saviz نوشته:  سلام به همه دوستان بنظرتون برای ویزای نامزدی واکسن سزطان دهانه رحم لازمه اگه کسی از دوستان تزریق کرده منو راهنمایی کنه که کجا بزنم؟ واکسن آنفولانزا چطور؟ ممنونم

من هم فکر کرده بودم که باید بزنم ولی تو ایران که نتونستم پیدا ش کنم...تو دبی هم دکتر این واکسن رو بهم نزد..یه سن خاصی داره البته تزریقش که الان یادم نیست دقیقن. واکسن آنفولانزا رو می تونی تو ایران بزنی.من تو هلال احمر زدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، a6l3i
سلام دوستان، یه سوال برای من پیش اومده که شاید خنده‌دار باشه ولی‌ خوب پیش اومده دیگه، طبقه سرگذشت دوستانی که مصاحبه‌رو انجام دادن خوندم که دکتر سفارت چشماشو نو معاینه می‌کنه، من لنز استفاده می‌کنم کسی‌ نمی‌دونه چیکار باید کنم؟!! باید حتما بدون لنز برم یا اینکه کاری به لنز نداره؟!!! لطفا اگه کسی‌ اطلاع داره جواب بده، ممنونم.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
اونجا ازتون میپرسه.ما که نداشتیم حالا شما که دارین باید ببینی بهت چی میگه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
ممنونم، امیدوارم مشکلی‌ پیش نیاد، یه نفر به من گفت ۷۲ ساعت قبل باید لنزو برداری ولی‌ واقعا نمی‌شه، هرچی‌ شد میگم بهتون، بازم مرسی‌
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من امروز رفتم حلال احمر به من گفتن که فقط واکسن مننژیت رو تزریق می‌کنن و گفتن که مهر نمیکنن کارتو، گفتن کارت خام بین‌المللی میدان بهم هر واکسنی که بخوام باید برم مراکز بهداشت تزریق کنن حالا می‌خواستم بدونم روالش همینه یا اینکه باید حتما برم تهران مهر کنن کارتو؟!

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-27 ساعت 13:44)girl نوشته:  سلام، من امروز رفتم حلال احمر به من گفتن که فقط واکسن مننژیت رو تزریق می‌کنن و گفتن که مهر نمیکنن کارتو، گفتن کارت خام بین‌المللی میدان بهم هر واکسنی که بخوام باید برم مراکز بهداشت تزریق کنن حالا می‌خواستم بدونم روالش همینه یا اینکه باید حتما برم تهران مهر کنن کارتو؟!

دوست عزیز، من همی واکسنامو شهر خودمون زدم و بهم کارته معمولی دادن که من اینا رو تزریق کردم، بعد هم من اون کارت ها رو بردم انیستیتو پاستور تجریش تهران و اونجا همی واکسنامو برام وارده کارته بین المللی کردن

آنکارا هم که رفتم دیگه واکسنی بهم تزریق نکردن چون کارتم کامل بود
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، a6l3i
ممنونم، البته اینجا به من گفتن کارت بین‌المللی یا همون کارت زرد رو بهم میدان ولی‌ مهرش نمیکنن..

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگر سفرنامه های بچه های لاتاری را مطالعه کنید متوجه میشید که از نظر دکتر آنکارا کارت هلال احمر ارزشی نداره.
شما مننژیت را میتونید تو هلال احمر بزنید و برای بقیه یه سر باید پاستور بزنید
فکر نمیکنم راه حل دیگه ای داشته باشه.

(2011-09-27 ساعت 19:19)girl نوشته:  ممنونم، البته اینجا به من گفتن کارت بین‌المللی یا همون کارت زرد رو بهم میدان ولی‌ مهرش نمیکنن..

پاسخ
اینجوری که خیلی‌ سخت شد! فکر می‌کنید اگه همینجا واکسنارو بزنم بعد کارترو ببرم پاستور تأیید می‌کنن؟ آخه چیزی که خوندم فرق می‌کنه با چیزی که شما گفتید، همه جای مهاجر سارا خوندم کارتو باید از حلال احمر یا پاستور گرفت!!! به هر حال مرسی‌ از راهنماییتون.

پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i
منم تصوری مثل شما داشتم اما این چیزایی بود که تو سفرنامه بچه های لاتاری دیدم.
ضمنا واکسنها کار چندانی نداره نهایتا تو نیم ساعت همه چیز تموم میشه
اگه قصد رفتن به پاستور را دارین تزریق را هم همونجا انجام بدین. البته قبلش تماس بگیرین که اگه مثلا MMR را نداشتن جای دیگه تزریق کنید.

(2011-09-27 ساعت 21:21)girl نوشته:  اینجوری که خیلی‌ سخت شد! فکر می‌کنید اگه همینجا واکسنارو بزنم بعد کارترو ببرم پاستور تأیید می‌کنن؟ آخه چیزی که خوندم فرق می‌کنه با چیزی که شما گفتید، همه جای مهاجر سارا خوندم کارتو باید از حلال احمر یا پاستور گرفت!!! به هر حال مرسی‌ از راهنماییتون.

پاسخ
سلام به همگی
من الان آنکارا هستم
دیروز صبح رفتم مطب دکتر و آزمایشگاه
اول آزمایش خون دادم و عصری رفتم پیش دکتر برای معاینه و عکس از قفسه سینه.
چند تا سوال کرد و معاینه کرد و بدون اینکه هییییچ واکسن اضافی ای بخورم اومدم بیرون
چند نفری که اونجا دیدم همگی اونجا واکسن خوردن و از 100دلار تا 200 دلار واسشون آب خورد!!
چه پولی در میاره این دکتر نامردددددد
مثلا یه خونواده 4نفری حدود 700 دلار فقط واسه واکسن دادن!! در صورتی که توی پاستور با 20 هزار تومان میشه همرو زد.
البته من کارت خودمو با مال چندتاشون مقایسه کردم و دیدم یا یه چیزیو کم زدن یا اینکه تاریخ زدن واکسنشون به من نمیخوره
من خیلی حساس بودم رو این مساله و خوشبختانه واکسنی هم نخوردم.
حالا قسمت شد، توی سفرنامم کاملا مینویسم چه واکسنی چه قدر مونده به مصاحبه زدم .
امروز هم رفتم جواب آزمایشو گرفتم که یه پاکته که نوشته باز نکنید و یه سی دی که توش عکس قفسه سینم هست.
الانم همه مدارکمو چک کردم تا فردا صبح برم سفارت واسه مصاحبه
دعا کنید با خبرای خوب برگردم.
التماس دعا
فعلا
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، alireza62 ، stealth ، Parniyan ، a6l3i
سلام، من امروز با انستیتو پاستور تماس گرفتم و به من گفتن که هرجا هستید واکسناتونو همونجا بزنید و تاییدیشو بیارید ما کارتو صادر می‌کنیم. مرسی‌ بابت راهنماییتون.

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، a6l3i
(2010-03-31 ساعت 11:36)susan نوشته:  
(2010-03-31 ساعت 01:16)Kamran1977 نوشته:  دوستان سلام.برای گرفتن وقت دکتر به سایت دکتر دکتران رجوع کردم .اونجا وقت مصاحبه و تاریخ ورودتون رو میپرسه و گویا خودش وقت رو تعیین میکنه.درسته؟امکان اینکه ما خودمون بتونیم وقت رو تعیین کنیم نیست.؟ در ضمن من که چهارشنبه صبح اول وقت -مصاحبه دارم اگه دوشنبه برم تست پزشکی تا سه شنبه جواب آماده میشه که چهارشنبه اول وقت ببرم؟

در ضمن میخواستم بدونم ساپورت مالی رو که قبلا فرستاده بودمNVC .زمان مصاحبه هم دوباره باید ببرم.؟
راستی تو مدارک اسمی از کارت ملی نیومده .اونم لازمه؟

کارت ملی حتما لازم هست.تا جایی که میدونم وقت معاینه پزشکی هم بگیرید ترتیب اثری نمیدن.فکر کنم دوشنبه صبح برسین و همون دوشنبه صبح کارهای پزشکیتون انجام بدین ok باشه.چون خود من دوشنبه وقت سفارتم و پنج شنبه صبح گفتن کارهای پزشکی رو انجام بدم و آماده بشم برای وقت سفارت.
سلام ببخشید میشه سایت دکتر اونگان بهم بدید. یکشنبه ها تعطیله؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اشخاصی که سیگاری هستند ممکنه در طی آزمایشات پزشکی ( مثلا معاینه ریه )به مشکلی بر بخورند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ربطی نداره.اصلا عکس ریه نگاه نمیکنن.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان