کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکاتی که شما را در مورد یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند
SPEAK ENGLISH LIKE AN AMERICAN

اصطلاح پانزدهم

To) put up with --- to endure without complaint
تحمل کردن، تاب آوردن، بدون سر و صدا پذیرفتن .

EXAMPLE1: For many years, Barbara put up with her husband annoying behavior
Finally, she decided to leave him
مثال1: باربارا سالهای زیادی رفتار آزار دهنده همسرش را تحمل کرد. سرانجام تصمیم گرفت او را ترک کند .

EXAMPLE2: I don't know how Len puts up with his mean boss every day
مثال2: نمیدانم لن چگونه رئیس خسیسش را هر روز تحمل می کند

مترجم آنلاین: http://www.narcissoft.com/OnlineDic.asp

موفق و تندرست باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، payam_prz ، idn ، batis2010 ، msar
سلام دوستان

سعی میکنم تجربیاتم رو در ضمینه ی زبان انگلیسی خدمت شما دوستان عزیز ارائه دهم
اگر بچه های دیگه تجربیاتی در این ضمینه داشتند لطف کنن بنویسن تا دیگران استفاده کنن
ابتدا 5 مورد اول رو مینویسم

1- حداقل روزی 1 ساعت زبان بخونید
توجه داشته باشید که خواندن 1 ساعت در هفته بسیار بهتر از 5 ساعت در یکروزه
چطوری خواندن زبان خودش یه بحث جداست که سعی مبکنم در ادامه توضیح بدم

2- گوش کنید گوش کنید و گوش کنید

یکی از مهمترین فاکتور های موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی گوش دادنه شما برای مثال یک بچه ی آمریکایی رو در نظر بگیرید که چطور بدون خوندن 1 صفحه گرامر انگلیسی صحبت میکنه الان ممکن بگید چون همهش انگلیسی شنیده! درسته وقتی برای اولین بار این کلمه رو میشنوه animated ُسوال میکنه این کلمه به چه معناست که ممکن طرف مقابل بگه :

showing a lot of interest and energy

منابع زیادی در این مورد وجود داره که اگه دوستان خواستند بگن تا بهترین منابع صوتی رو بهشون معرفی کنم

3- از دیکشنری فارسی استفاده نکنید!
درسته همین طور که در مورد 2 گفتم استفاده از دیکشنری انگلیسی باعث میشه ما معنی اصلی کلمه بفهمیم همچنین باعث میشه کمتر یادمون بره

4- بخونید

سعی کنید حداقل روزی 2 صفحه انگلیسی بخونید توجه کنید که منظورم از خواندن کتاب های گرامر و درسی نیست بلکه کتاب های داستان - روزنامه- و سایت های خارجیه

5- دفترچه
یک دفترچه برای خود بر دارید و هرجا یک کلمه ی جدید انگلیسی دید سریع توش بنویسید و در روز چند بار مرورش کنید به نظر من بهترین سایت برای تلفظ
خوده سایت گوگله به این نشانی
http://www.translate.google.com

دوستان به یاد داشته باشید که خودتون رو با این جمله گول نزنید

وقتی در محیط قرار بگیرم انگلیسی صجبت میکنم عین هلو:
D
دوستان سعی میکنم تا در دفعه های بعد موردهای دیگه رو بنویسم

با تشکر
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
سلام.با دوستمون کاملا موافقم چونکه خیلی‌ها الان در آمریکا هستن و میبینی‌ ۲۰ ساله که اینجان ولی‌ مایی که تازه امدیم از اونا بهتر صحبت می‌کنیم.میدونین چرا؟؟چونکه زبان جدی نگرفتن و فقط عامیانه صحبت می‌کنن تا اموراتشون بگذره.بیشتر سعی‌ می‌کنن فروشگاه ایرانی‌ خرید کنن،فقط با ایرانی‌‌ها ارتباط دارن،ماهواره میگیرن و هرشب سریال ایرانی‌ می‌بینن،فقط تو تو سایتهای ایرانی‌ مطلب می‌خونن،روزنامه و مجله‌های فارسی‌ زبان اینجا رو میگیرن می‌خونن.اینجا هم که خدارو شکر آدم تو خیابون نمیبینی.همه تو ماشینشون هستن.همه این چیزا دست به دست هم میده که زبان یاد نگیرن.حالا ببینین که اینجورم نیست وارد محیط بشی‌ زبانت تکمیله.فقط به خودت بستگی داره
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2010-11-27 ساعت 16:31)wushu kung fu نوشته:  سلام دوستان ، سعی میکنم تجربیاتم رو در ضمینه ی زبان انگلیسی خدمت شما دوستان عزیز ارائه دهم ...

با سلام و سپاس از شما لطفا منابع شنیداری رو معرفی کنید . ممنون میشم
پاسخ
[quote][quote='anab' pid='86793' dateline='1290873321']
با سلام و سپاس از شما لطفا منابع شنیداری رو معرفی کنید . ممنون میشم
[/quote]

با توجه به درخواست دوست عزیزم منابع شنیداری رو معرفی میکنم

1- سایت ها

http://www.elllo.org

http://wiredforbooks.org

http://www.eflnet.com

http://www.Englishcentral.com

2-رادیو

رادیو های انگلیسی زبان زیادی در م.اهور.ه هاتبرد وجود داره

سایت http://www.podbean.com
سایتی محشر که شما میتونید مطالب رادیو ها تی وی ها ی سراسر جهان رو که قسمت بندی شده ورزش کودک و... دانلود کنید

3- م.اه.و.ار.ه(امیدوارم منظور رو گرفته باشید)

در turksat
2 کانال وجود داره که واقعا محشره فقط کافی زبون رو به انگلیسی تغییر بدید
e2 کانالی عالی که سریال های آمریکای و تی وی شو های چون how I met your mothere-Ellen و... نشون میده

cartoon network این کانال هم میتونید زبونش رو به انگلیسی تغییر بدیدکانال خوبی برای تازه کارا بهتر از این کانال شروه کنن کارتون های آمریکایی پخش میکنه

4- فیلم

فیلم های دی وی دی زبان اصلی زیادی تو بازار هست که میتونید استفاده کنید فقط میمونه طرز دیدنش که در ادامه توضیح میدم

بار اول بدون زیر نویس ببینین و سعی کنید فقط رو لهجه و زبان نتمرکز کنید
بار دوم با زیر نویس انگلیسی ببینید و کلمات و اصطلاحات جدید رو یاداشت کنید
بار سوم اگر دوست داشتید با زیر نویس فارسی ببینید
بهتر با کارتون شروع کنید چون با توجه به این که برای بچه ها ساخته میشه زبونش راحت تره

میتونید باتوجه به توانای تون تغییر بدید
دیدن سریال هم میتونه مفید باشه

5- دیدن کانال های چون BBC-CNN-PRESS Tv (اخبار)

دیدن اخبارم مفیده هم میتونید رو ریدینگ کار کنید هم رو لیسنینگ

دوستان توجه کنید که ممکن بار اول با شنیدن هیچی نفهمید ولی نگران نباشید همین طور ادامه بدید که با ادامه دادن کمکم شاهد پیشرفت خود خواهید بود

در ادامه سعی میکنه در مورد منابع ریدینگ هم توضیح بدم

با تشکر
پاسخ
من با اینکه به یاد گرفتن زبان علاقه دارم ما مشکلی که دارم اینه که
خیلی زود خسته میشم یعنی 1 ساعت که می خونم خسته میشم
دیگه خوندنم بازدهی نداره ! یا مثلا وقتی مطالب انگلیسی رو توی نت
می خونم چون فونتشون کوپیکه خیره میشم به مانیتور و چشمم
اشک جمع میشه! نمی دونم چرا اینجوریم زود خسته میشم با اینکه
خودم دوست دارم ادامه بدم ؟ چیکار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Snowman ، Hornet ، maaref ، arman_m ، rrrraaaazzzz ، payam62 ، ghasoo ، قصه گو ، زری وحدتی ، msar
نقل قول:
(2010-11-27 ساعت 23:05)alibati نوشته:  من با اینکه به یاد گرفتن زبان علاقه دارم ما مشکلی که دارم اینه که
خیلی زود خسته میشم یعنی 1 ساعت که می خونم خسته میشم
دیگه خوندنم بازدهی نداره ! یا مثلا وقتی مطالب انگلیسی رو توی نت
اشک جمع میشه! نمی دونم چرا اینجوریم زود خسته میشم با اینکه
خودم دوست دارم ادامه بدم ؟ چیکار کنم

دوست عزیز اگه فونتش کوچیکه میتونی تو word کپی کنی و بعد بزرگش کنی

اما در مورد بعدی باید بگم که باید سعی کنی انگلیسی رو برای خودت جذاب کنی
پیشنهاد میکنم فیلم ببین حرف زدنشون رو تماشا کن اونوقت که جو انگلیسی میگیرتBig Grin

راهای وجود داره:

1- از کتاب های گرامر استفاده نکن
2- با مطالب جالب مثل داستان شروع کن
3- سعی کن چیز های که دوست داری یاد بگیری و مطالب در موردش جمع کنی با انگلیسی انجام بده
پاسخ
(2010-11-27 ساعت 23:05)alibati نوشته:  وقتی مطالب انگلیسی رو توی نت
اشک جمع میشه!
شما اگر از آخرین نسخه های مرورگرهای معروف مثل IE ، فایرفاکس و Opera استفاده کنید همشون امکان بزرگنمایی فونتها رو دارند؛ معمولا با گرفتن دکمه Ctrl و چرخاندن غلطک روی موس این کار صورت میگیره !
پاسخ
ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن !
یه دوستی میگفت توی یکی از اموزشگاه ها روشی که برای اموزش داشته این
بوده که میگفته هر چیزی رو که می خواین بگین به انگلیسی بگین یعنی تو
ذهنتون فارسی رو معادل سازی کنید و بعد به انگلیسی بر گردونید شاید
خیلی خوب نباشه اما هم اعتماد به نفس بالا میره و هم اینکه صحبت کردن برای
شما اسون میشه البته وجود یک پارتنر خیلی می تونه کمک کننده باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، wushu kung fu ، Hornet ، maaref ، arman_m ، rrrraaaazzzz ، payam62 ، ghasoo ، زری وحدتی ، msar
منم به اونهایی که آمریکا هستند پیشنهاد میکنم به شماره های رایگان (800) زنگ بزنن و صحبت کنند. تلفنی صحبت کردن خیلی سخت تره و خیلی مهمه که بتونید تلفنی صحبت کنید.
به هر جا که دوست دارید زنگ بزنید. مثلا یک ساندویچ می خرید تو رسیپش نگاه کنید می بینید یک شماره نظر خواهی داره. این جور شماره ها ماشین هستند. یعنی فقط اون طرف صحبت می کنه و شما شماره می زنید که برای لیستنینگ خوبه. از طرفی شاید مزایایی هم داشته باشه. مثلا بعضی از فست فود ها یک ساندویچ رایگان در ازای این کار میدن.
برای اینکه بتونید مکالمه دو طرفه کنید می تونید به چندین هزار شماره رایگان که هستند زنگ بزنید و سوال بپرسید و هر چند بار دوست داشتید بهشون بگید که من متوجه نشدم میشه دوباره تکرار کنید؟؟!!!
پاسخ
(2010-11-29 ساعت 01:48)alibati نوشته:  ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن !
یه دوستی میگفت توی یکی از اموزشگاه ها روشی که برای اموزش داشته این بوده که میگفته هر چیزی رو که می خواین بگین به انگلیسی بگین یعنی تو ذهنتون فارسی رو معادل سازی کنید و بعد به انگلیسی بر گردونید شاید خیلی خوب نباشه اما هم اعتماد به نفس بالا میره و هم اینکه صحبت کردن برای شما اسون میشه البته وجود یک پارتنر خیلی می تونه کمک کننده باشه

ممنون دوست عزیز ولی یادت باشه که سعی کنی کمتر فارسی فکر کنی و به انگلیسی صحبت کنی یعنی اصلا فارسی رو به انگلیسی برنگردون و سعی کن تا میتونی انگلیسی فکر کنی
نقل قول:
(2010-11-29 ساعت 05:37)msnazi نوشته:  منم به اونهایی که آمریکا هستند پیشنهاد میکنم به شماره های رایگان (800) زنگ بزنن و صحبت کنند. تلفنی صحبت کردن خیلی سخت تره و خیلی مهمه که بتونید تلفنی صحبت کنید.
به هر جا که دوست دارید زنگ بزنید. مثلا یک ساندویچ می خرید تو رسیپش نگاه کنید می بینید یک شماره نظر خواهی داره. این جور شماره ها ماشین هستند. یعنی فقط اون طرف صحبت می کنه و شما شماره می زنید که برای لیستنینگ خوبه. از طرفی شاید مزایایی هم داشته باشه. مثلا بعضی از فست فود ها یک ساندویچ رایگان در ازای این کار میدن.
برای اینکه بتونید مکالمه دو طرفه کنید می تونید به چندین هزار شماره رایگان که هستند زنگ بزنید و سوال بپرسید و هر چند بار دوست داشتید بهشون بگید که من متوجه نشدم میشه دوباره تکرار کنید؟؟!!!

ممنون دوست عزیز
دوستان اگر خواستید وارد این سایت بشید http://www.freevoipnews.com/free_phone_service/ میتونید رایگان به هرجا خواستید زنگ بزنید

ابتدا باید انتخاب کنید به این صورته که چندتا سایت رو که این کارو انجام میدن در این صفحه معرفی کرده مثلا یک سایت برای تماس داخلی تو آمریکاست که فقط 5 دقیقه میشه صحبت کرد و سایت های دیگه ویژگی های دیگه ی دارند که تو همون صفحه معرفی کرده

دوستان همین الان امتحانش کردم باید بگم جواب داد یه شماره از آمریکا داشتم بهش زنگ زدم خیلی باحال بود جون میده برای تقویت speaking این سایتش http://www.tuitalk.com/
ّبرید تو سایت یه اکانت بسازید برنامش رو دانلود کنید بعد به 40 کشور میتونید تماس بگیرید خودم آمریکاش رو زدم و حدود 6 دقیقه میتونید صحبت کنید

دوستان من به یکی دیگه از دوستای آمریکاییم زنگ زدم گفت این نوشته رو تلفنش افتاده Ukendt
برید حالشو ببریدBig Grin
پاسخ
دوستان سلام امروز میخوام چندتا نکته بهتون تو یادگیری انگلیسی بگم

1-سعی کنید روزی 1 ساعت انگلیسی گوش کنید توجه کنید روزی 1 ساعت بهتر از 8 ساعت توی روزه همین کار باعث میشه به طور شگفت انگیزی بعد از گشت چند ماه listening خیلی قوی شه توجه کنید تقویت لیسنینگ یعنی تقویت اسپیکینگ

2- روزی حداقل 5 تا کلمه یاد بگیرید و سعی کنید وقتی که تو خیابون دارید راه میرید با این 5 تا کلمه تا میتونید جمله درست کنید و توی جملات مختلف به کار ببرید

3- روزی 1 دونه idiom و slang یاد بگیرید و مثل بالا به کار ببرید

فرق idiom و slang در چی؟

خوب idiom اصطلاح و توسط همه ی افراد به کار میره مثل
she doesn't lift a finger
یعنی: دست به سیاه و سفید نمیزنه
توجه کنید که با معنی 100 در 100 فرق داره

slang اصطلاح کوچه خیابونی مثل:
axe
اخراج کردن کسی از کار

4- انگیزه و انگیزه رو از یاد نبرید و توجه کنید هر چقدر انگلیسیتون بهتر باشه
موفقیتتون به امید خدا تو آمریکا بیشتره

پاسخ
درسته كه اين تاپيك مربوطه به يادگيري زبان انگليسي، اما يادتون باشه كه بايد ذهنتون رو عادت بدين تا به يادگيري هر زباني حساس باشه، حتي زبان فارسي. بعد مطمئن باشيد كه فرايند ذهني يادگيري زبان براتون راحت تر ميشه.

متاسفانه خيلي از ماها نسبت به اين مسأله مهم بي تفاوت هستيم. براي من خيلي جالبه كه مثلا مني كه در ايران متولد و بزرگ شده ام و حداقل بيست سال زندگي كرده ام، چطور در يك تاپيك دو ضرب المثل را اشتباه بيان مي كنم؟

- مي روم آمريكا و انگليسي را مثل بلبل حرف مي زنم (نه مثل هلو).
- دست به سياه و سفيد نمي زنه (نه سايه و سفيد).

البته اينها چيزي از ارزش كوششهاي وشو كنگفوي عزيز در يادگيري بهتر زبان انگليسي كم نمي كنه. من هم از نكات مهمي كه ايشون نوشتن، دارم استفاده مي كنم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، seravin ، pefa ، storagemeter ، maaref ، payam62 ، *NASIM* ، ghasoo ، behfaza ، pari pariaaa ، msar
نقل قول:
(2011-04-07 ساعت 20:24)frozen mind نوشته:  درسته كه اين تاپيك مربوطه به يادگيري زبان انگليسي، اما يادتون باشه كه بايد ذهنتون رو عادت بدين تا به يادگيري هر زباني حساس باشه، حتي زبان فارسي. بعد مطمئن باشيد كه فرايند ذهني يادگيري زبان براتون راحت تر ميشه.

متاسفانه خيلي از ماها نسبت به اين مسأله مهم بي تفاوت هستيم. براي من خيلي جالبه كه مثلا مني كه در ايران متولد و بزرگ شده ام و حداقل بيست سال زندگي كرده ام، چطور در يك تاپيك دو ضرب المثل را اشتباه بيان مي كنم؟

- مي روم آمريكا و انگليسي را مثل بلبل حرف مي زنم (نه مثل هلو).
- دست به سياه و سفيد نمي زنه (نه سايه و سفيد).

البته اينها چيزي از ارزش كوششهاي وشو كنگفوي عزيز در يادگيري بهتر زبان انگليسي كم نمي كنه. من هم از نكات مهمي كه ايشون نوشتن، دارم استفاده مي كنم.

دوست عزیز من منظورتون رو کاملا نفهمیدم که واقعا هدفتون از ایجاد این پست چی بوده؟؟؟

فکر کنم هرکسی این ضرب المثل میدونه :دست به سیاه و سفید نمیزنه
در حالی که من بدلیل اشتباه تایپی به جای سیاه نوشتم سایه! و این فکر کنم اشتباه تایپی بود نه چیز دیگر ( در حالی که مجبور بودم تند تایپ کنم )

و اما در مورد بعدی هلو یا بلبل مثل این که شما خیلی کم در مورد SLANG های فارسی میدونید هلو یعنی یه کاری رو مثل خوردن هلو انجام دادن ( بلبل فقط مخصوص حرف زدن) piece of a cake نزدیک ترین اصطلاحی که میشه برای اصطلاح هلو بکار برد !
من نمیتونم بیشتر از این در مورد ادبیات کوچه بازاری فارسی براتون توضیح بدم و پیشنهاد میکنم بیشتر توی کوچه خیابون های ایران عبور کنید تا با این ها بیشتر آشنا بشید

نمیدونم خوبه یا بد ولی یکی از عادات ما ایرانی ها اینه که به جای اینکه خوبی های یک چیز رو بنگریم در حالی که 99 درصد شامل نکات خوبه
گیر میدیم به اون 1 درصد عیب و نقص

در هر صورت من ترجیح میدم دیگر در این تاپیک چیزی ننیویسم

موفق باشید

پاسخ
سلام
دوست عزیز فروزن بنده خدا شوخی ساده کرد برای چی از کوره در رفتی ؟

اتفاقن من خیلی از پست شما یاد گرفتم و اموزنده بود و پست فروزن عزیز که به نظر من شوخی بود هم حال و هوای تاپیک را عوض کرد انشالله باهم در لاتاری برنده میشیم میریم امریکا
به امید ان روز
برای شما ارزوی موفقیت دارم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان