کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکاتی که شما را در مورد یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند
(2011-09-02 ساعت 17:19)pefa نوشته:  سلام
تاپیک خوبی است و تا اینجاش استفاده بردم
من و همسرم برای 4 ماه دیگه آمریکاییم
میخوام اونجا کار کنم
یعنی به زبان انگلیسی در حد چانه زدن نیاز دارم.
میدونم که 4 ماه زمان خیلی کمیه و میخوام همین 4 ماه رو به درستی استفاده کنم.
وقتی با کسانی که زبان کار کردن مشورت میکنم، هر کسی چیزی میگه و خیلی وقتها نظرات متناقص میشن.
دوستی میگفت
  • باید فرهنگ و مکالمه یاد بگیری، "نصرت" رو گوش بده
  • "نصرت"؟ مغزت نباید ترجمه کنه، نصرت خوب نیست
    یکی دیگه گفت
  • کتابای زبان راهنمایی تا دبیرستان رو بخون
    و
  • فیلم ها و سریال های آمریکا رو ببین
  • اول رو گرامر کار کن
  • وقتت رو با سریال تلف نکن
  • کلاس خصوصی و فشرده
  • جلسات بحث راجع به یک موضوع
  • و ...
می دونم که هر کسی منطقی پشت جرف و توصیه ای که میکنه داره ولی خب انتخاب برای من نوعی که در ابتدای این راهم کمی سخته.
ممنوم میشم، دوستانی که زبان رو از مقطعی شروع کردن و در کوتاه مدت به نتیجه رسیدن، تجربه ی خودشون رو باهامون به اشتراک بزارند.

کار من در باره کامپیوتر، نرم افزار و شبکه ست و به صورت روزانه چند سالی هست که متون فنی رو می خونم ولی پیشترفتی در زبان خودم نمی بینم و هرگز روی مکالمه کار نکردم و احساسم اینه که مکالمه در این شرایط برای من مهمترین موضوعه.

حالا سوال من اینه.
  1. آیا در محیط کار، به زبان انگلیسی فعالیت میکنید و کار شما به زبان وابسته است؟
  2. موقع شروع در چه سطحی بودین؟
  3. الان در چه سطحی هستین؟
  4. چطور زبان خوندید؟

شنیدن تجربه های موفق و ناموفق برای ما مفیده.
مدیران اگه فکر میکنید این بحث بهتره به تاپیک مستقلی برده بشه، پس لطفا برده بشه.

سلام
دوست عزیز من یک توصیه به شما میکنم.
از این شاخه به اونشاخه نپرید شما کافیه ربان رو با روحیاتتون همراه کنید برای مثال عرض میکنم:
زبان جزئی از زندگیتون باید باشه نباید به اون به عنوان یک ابزار برای امریکا نگاه کنید زبان رو همه نیاز دارن حتی اگه ایران باشید!!!
شما اول باید ببینید سطحتون چقدره....
مبتدی؟
متوسط؟
و....
توصیه ای که من بهتون میکنم اینه:
شما ابتدا یک نیازی به گرامر دارید ... نه در سطح قوی و بلد بودن همه چیز درحد دونستن زمان ها و افعال و صفت ها و ... فقط در حدی که آشنا باشید و بدونید الان چه زمانی استفاده میشه !!! این بخش برای مکالمه کافی نیست اما نیازه درحدی که مثلا بدونید ing برای چه زمانیه !!!!!! شاید خیلی ها معتقد باشند نیاز نیست اما آشنایی باهاش بد نیست.
حرکت دومی که انجام میدید اینه که به سرعت دامنه لغاتتون رو افزایش بدید !! این خیلی مهمه ...
در زبان انگلیسی 4 مهارت وجود داره:
رایتینگ / لیسینینگ / اسپیکینگ/ ریدینگ
اسپیکینگ که همون حرف زدنه با لیسینینگ که شنیدنه رابطه مستقیم داره همین طور رایتینگ که همون نوشتنه با ریدینگ یا خواندن شما باید همه مهارت هاتون رو هم زمان بالا ببرید ...
اگهبه فکر این هستید که با روزی یک ساعت زبان رو فرا میگیرید سخت در اشتباهید شما باید با زبان زندگی کنید !!!!!!
هدف و نیاز اصلی شما برای سفرتون که در اولویت هست لیسینینگ و اسپیکینگه !!! پس زیاد گوووووش کنید و زیاد حرف بزنید در باره این موضوع هم در این تاپیک منبع زیاد هست.

اما اگه فکر میکنید به یککمک احتیاج دارید دوره های فشرده بعضی موسسات که بر پایه مکالمه هست خوبه اما خودتون همباید زیاد تلاش کنید.

=======================

نقل قول:مهاجرسرایی ها سربلند و پیروز باشید!!!!!

من تابستون واسه کلاس زبان ثبت نام کرده بودم ولی بعد چند جلسه به طرز باور نکردنی از زبان خسته شدم باوجود اینکه پیشرفت خیلی خوبی داشتم.

لطف کنید و بنده رو راهنمایی بفرمایید.تا به راه راست هدایت شویم..................

درود

مشکل شما بخاطر این هست که زبان رو سخت گرفتید !!!!!
زبان رو با تفریحاتتون جلو ببرید!!!
فیلم
داستان
موزیک
اخبار
بازی و خیلی چیزهای دیگه
من برنامه خودم رو به شما عرض میکنم:
*صبح که بیدار میشم در حین صبحانه با تی وی اخبار گوش میکنم مهم نیست کامل بفهمید یا نه مهم اینه که گوش کنید و سعی کنید بفهمید ....
*وقتی دارم میرم سر کار تو ماشین موزیک گوش میدم یا حتی سر پروژه با پلیر پادکست های خبری یا مطالب یا داستان انگلیسی که توی پلیرم هست رو گوش میکنم.
*اگه با مترو برم کتاب یا مجله های پی دی افی که قبلا گرفتم و پرینت کردم رو میخونم.....
*یه دفترچه خاطرات دارم توش موارد مهم زندگیم رو به انگلیش می نویسم.
شب ها هم یک فیلم میبینم البته بدون زیر نویس..

لازم شد درباره زیر نویس یه مطلبی رو عرض کنم:
منمعتقدم زیرنویس مضر خواهدبود نه اینکه برای زبان مون بلکه برای سرعت فهممون حالا دلیلم:
وقتی زیرنویس رو میگذارید و فیلم میبینید هرجا که نفهمیدید به زیرنویس نگاه میکنید هی ناخداگاه زیرنویس رو نگاه میکنید و... ذهن شما تلاش نمیکنه بفهمه بازیگر چی میگه بلکهمیخواد بفهمه موضوع چیه و میره سمت زیرنویس !!! یعنی هدف از لیسینینگ میره به سمت ادراک !!!!!! بد نیست این موضوعاما لیسینینگ شما رو قوی نمیکنه
=========
موضوع دیگه اینه که توجه کنید شاید اصلا زیادبه چشم نیاد اما حتماً قبلش انتخاب کنید.
کدام لهجه؟؟؟ امریکن یا بریتیش؟؟؟ من از بریتیش خوشم نمیاد و امریکن کار میکنم ولی شاید شما بریتیش دوست داشته باشید
پاسخ
خیلی ممنونم می خوام سعی خودم رو بکنم خدا کنه که موفق بشم راستی شما رفتن به کلاس زبان رو پیشنهاد میدید یا تمرین درخونه رو...
باز هم به خاطر کمکتون ممنون.!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، parisrose22 ، arman_m ، behfaza
(2011-09-06 ساعت 22:08)majidusa01 نوشته:  خیلی ممنونم می خوام سعی خودم رو بکنم خدا کنه که موفق بشم راستی شما رفتن به کلاس زبان رو پیشنهاد میدید یا تمرین درخونه رو...
باز هم به خاطر کمکتون ممنون.!!!!!

سلام
بستگی به خود شخص داره و همین طور سطحش و البته اگه قرار باشه برید کلاس به موسسه اش !!!
مثلا ایران - امریکا روی گرامر کار میکنه و فوق العاده گرامرتون قوی میشه اما عمرا اگر بتونید مکالمه کنید !!!! منظورم مکالمه قوی هست !!
این رو از طرف کسی میگم که 12 سال ایران امریکا رفته و سطح هاش رو با موفقیت گذرونده !!!

موسسه هایی مثل کیش و سفیر و .... روی مکالمه مانور میدن و هدفشون مکالمه هست کتاب هاشون هم به ترتیب Total English و Interchange هست !!
من خودم یه چند سال کلاس زبان رفته ام بعدش ول کردم و خودم شروع کردم به مطالعه باید ببینید در چه سطحی هستید آیا خودتون انگیزه کافی دارید ؟؟؟

خوبی موسسه اینه که در اون شما همکلاسی هایی دارید با اون ها انگلیسی حرف میزنید / داستان مینویسید / آهنگ میخونید / فیلم میبینید / داستان میخونید و این ها مهم هست به شرطی که پشتکارتون زیاد باشه...

اگه خواستید خودتون بخونید سطحتون رو بگید تا بیشتر کمکتون کنم
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
سطح مکالمه من در حدی هست که میتونم آدرس بپرسم یا رستوران برم و کمی بیشتر
می تونم بگم کمی از سطح صفر بالاترم

در ضمن ممنون از همه ی دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، maaref
من تا دو سال پیش اینترچنج رو تموم کردم...اما همه یادم رفته
بنا به مشغله کاری نمیتونم کلاس برم و مجبورم در خونه تمرین کنم
کسی سی دی اموزشی زبان اون هم به لهجه امریکایی سراغ داره؟؟
معرفی کنه و یا احتمالا لینک دانلودش رو داشته باشه؟/
ممنون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، maaref ، arman_m ، behfaza
(2011-09-07 ساعت 12:36)mitr.p نوشته:  من تا دو سال پیش اینترچنج رو تموم کردم...اما همه یادم رفته
ممنون

من خودم آموزش زبان نصرت 2 رو امتحان کردم جواب می ده اما باید دقت داشته باشید که روزی یک درس رو تمرین کنین نه بیشتر وگرنه مثل من بعد از یه مدت از یادتون خواهد رفت!!!!!!!!

با تشکککککککککککر از همتون!!
پاسخ
(2011-09-07 ساعت 12:27)majidusa01 نوشته:  سطح مکالمه من در حدی هست که میتونم آدرس بپرسم یا رستوران برم و کمی بیشتر

پس نمیتونید راجع به یک موضوع خواص حرف بزنید حتی حرف های پیش پا افتاده و...

دایره لغاتتون هم کمه

برای لغات میتونید از دیکشنری تصویری آکسفورد استفاده کنید
من معتقد هستم شما ابتدا لازمه مراحل ابتدایی رو بگذرونید / بتونید معانی جمله های کوتاه رو بفهمید / داستان های کوتاه وساده رو متوجه بشید کتابی از انتشارات آکسفورد به نام word skills هست که بسیار بهتون کمک میکنه و 4 سطح یادشده رو در شما بالا میبره فقط باید به دقت بخونید !! کتاب مذکور بر پایه مکالمه هست و به گرامر کاری نداره.
همزمان شروع کنید به خواندن و گوش کردن به پادکست های Voa special english این پادکست ها به صورت تصویریو بازیر نویسه انگلیسیه همزمان میتونید در بخش کلاس های Voa فعالیت کنید....
تمرین زیاد یادتون نره......
=================
(2011-09-07 ساعت 12:36)mitr.p نوشته:  من تا دو سال پیش اینترچنج رو تموم کردم...اما همه یادم رفته
ممنون

میترا خانوم تا اونجا که من میدونم شما در بلاد کفر (سرزمین آرزوها) به سر میبرید...Big Grin
من به شما چندتا توصیه میکنم:
اون کتابی که به دوستمون معرفی کردم رو بگیرید اکسفورد ورد اسکیل رو میگم شروع کنید به مطالعه و به همراه سی دی اش این به شما مبانی انگلیسی رو یاد میده و برای لهجه امریکن بهترین ابزار شما اخبار ها و برنامه های تی وی هست... تا میتونید شما باید برید بیرون و با بقیه ارتباط برقرار کنید

===========================
راستی دوستان یه موضوعی که خیلی ازماها رعایت نمیکنیم اینه که حرف نمیزنیم !!!!! خجالت نکشید حرف بزنید با خودتون با دوستاتتون و با هرکی که میتونید !!! موضوعات رو برای خودتون به انگلیسی بگید (ترجمه نکنید)...
در آخر یک سایت رو معرفی میکنم که رایگان هست و خیلی میتونه کمکتون کنه:
www.salamzaban.com
موفق باشیمBig Grin
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2011-09-07 ساعت 15:22)m9780 نوشته:  
(2011-09-07 ساعت 12:27)majidusa01 نوشته:  سطح مکالمه من در حدی هست که میتونم آدرس بپرسم یا رستوران برم و کمی بیشتر

پس نمیتونید راجع به یک موضوع خواص حرف بزنید حتی حرف های پیش پا افتاده و...

دایره لغاتتون هم کمه

برای لغات میتونید از دیکشنری تصویری آکسفورد استفاده کنید
من معتقد هستم شما ابتدا لازمه مراحل ابتدایی رو بگذرونید / بتونید معانی جمله های کوتاه رو بفهمید / داستان های کوتاه وساده رو متوجه بشید کتابی از انتشارات آکسفورد به نام word skills هست که بسیار بهتون کمک میکنه و 4 سطح یادشده رو در شما بالا میبره فقط باید به دقت بخونید !! کتاب مذکور بر پایه مکالمه هست و به گرامر کاری نداره.
همزمان شروع کنید به خواندن و گوش کردن به پادکست های Voa special english این پادکست ها به صورت تصویریو بازیر نویسه انگلیسیه همزمان میتونید در بخش کلاس های Voa فعالیت کنید....
تمرین زیاد یادتون نره......
=================
ممنون

میترا خانوم تا اونجا که من میدونم شما در بلاد کفر (سرزمین آرزوها) به سر میبرید...Big Grin
من به شما چندتا توصیه میکنم:
اون کتابی که به دوستمون معرفی کردم رو بگیرید اکسفورد ورد اسکیل رو میگم شروع کنید به مطالعه و به همراه سی دی اش این به شما مبانی انگلیسی رو یاد میده و برای لهجه امریکن بهترین ابزار شما اخبار ها و برنامه های تی وی هست... تا میتونید شما باید برید بیرون و با بقیه ارتباط برقرار کنید

===========================
راستی دوستان یه موضوعی که خیلی ازماها رعایت نمیکنیم اینه که حرف نمیزنیم !!!!! خجالت نکشید حرف بزنید با خودتون با دوستاتتون و با هرکی که میتونید !!! موضوعات رو برای خودتون به انگلیسی بگید (ترجمه نکنید)...
در آخر یک سایت رو معرفی میکنم که رایگان هست و خیلی میتونه کمکتون کنه:
www.salamzaban.com
موفق باشیمBig Grin

سلام. حتما باید حرف زدو یاد گرفت یک چیزی هم من اضافه می کنم برای تلفظ صحیح بهترین راه استفاده از هر دیکشنری که شما کلمه مورد نظر رو بشنوید و تکرار کنید. من خودم لانگ من کانتمپوراری رو خیلی پیشنهاد می کنم.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، wushu kung fu ، maaref ، arman_m ، behfaza ، pari pariaaa ، زری وحدتی
دوستان عزیز یه سوال خیلی مهم داشتم

چجوری میتونم دایره لغاتم رو بالا ببرم به طوری که یادم نره من خیلی تلاش می کنم اما هروقت میام با خودم مرور بکنم که چی یاد گرفتم میبینم هنوز در خانه اول هستم و هیچ پیشرفتی نداشتم لطفاًدر این مورد کمک کنید.!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، arman_m ، behfaza
(2011-09-27 ساعت 19:41)majidusa01 نوشته:  چجوری میتونم دایره لغاتم رو بالا ببرم به طوری که یادم نره
از g5 استفاده کنید.

از اونجا که من میخوام زودتر کار پیدا کنم و فعلا دنبال تحصیلات نیستم، و از طرفی 4 ماه بیشتر به رفتنمون نمونده، ما سعی میکنیم که روی Speaking مون تمرکز کنیم
کلاس میریم
کتابی که کار میکنیم اینه: Tactics For Listening
از کتاب Expanding شروع میکنیم.
استادمون هم کسیه که چند ساله استرالیا و کانادا زندگی و کار میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، majidusa01 ، maaref ، arman_m ، گل نهال ، behfaza ، زری وحدتی
(2011-09-27 ساعت 19:41)majidusa01 نوشته:  دوستان عزیز یه سوال خیلی مهم داشتم

چجوری میتونم دایره لغاتم رو بالا ببرم به طوری که یادم نره من خیلی تلاش می کنم اما هروقت میام با خودم مرور بکنم که چی یاد گرفتم میبینم هنوز در خانه اول هستم و هیچ پیشرفتی نداشتم لطفاًدر این مورد کمک کنید.!!!!

کتاب بخوانید.

کتاب های داستان بهترین نقطه شروع محسوب می شوند. روزنامه های آمریکا مثل لس آنجلس تایمز برای اشنا شدن با واژگان روزانه نوشتاری بسیار مفید است. برای یادگیری واژگان اکادمیک مجله تایمز، اکونومیست و روزنامه نیویورک تایمز بهترین منبع است.

به سایت این روزنامه ها و مجلات مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، comrun ، majidusa01 ، maaref ، arman_m ، sepideh.razavi93 ، pari pariaaa ، زری وحدتی
(2011-09-27 ساعت 19:41)majidusa01 نوشته:  دوستان عزیز یه سوال خیلی مهم داشتم
فقط با تکرار.
البته من نمیدونم سطح زبانتون در چه حده ولی جسارتا" به نظر من اگر در دایره لغات خیلی پیشرفت نداشتید و هنوز خیلی level بالا نیستید، استفاده از فلش کارت هم کمک خوبیه.
بعضی از برنامه ها به اصطلاح برای خردسالان و زیر سن مدرسه هست ولی گاهی مرورشون خیلی بدردبخوره. برای اینکار میتونید مثلا از کلی App مجانی در گوگل کروم استفاده کنید: نظیر Cramberry، Quizlet و ... بعضیاشون در گوشی موبایل هم قابل استفاده هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01 ، maaref ، humsun ، arman_m ، sepideh.razavi93 ، pari pariaaa ، زری وحدتی
دوستان گفتند با کتاب خواندن میشه دایره لغاتم رو بالا ببرم .

آیا باید وقتی داستان یا کتاب یا هرچیزی میخونم معنیش رو هم کنارش بخونم یا اول دو . سه بار مطالب انگلیسی رو بخونم وبعد برم سراغ معنی ؟

در ضمن از دوستان عزیز خیلی تشکر میکنم که سریع پاسخ دادند.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، maaref ، SH1A2R3 ، arman_m ، pari pariaaa ، زری وحدتی
به نظر من فیلم هم خوبه فیلم زیاد دیدن خیلی تاثیر داره . حفظ کردن مکالمات فیلم خیلی اعتماد به نفس رو میبره بالا.
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01 ، maaref ، SH1A2R3 ، arman_m ، sepideh.razavi93 ، pari pariaaa
(2011-09-28 ساعت 16:39)majidusa01 نوشته:  دوستان گفتند با کتاب خواندن میشه دایره لغاتم رو بالا ببرم .

آیا باید وقتی داستان یا کتاب یا هرچیزی میخونم معنیش رو هم کنارش بخونم یا اول دو . سه بار مطالب انگلیسی رو بخونم وبعد برم سراغ معنی ؟

در ضمن از دوستان عزیز خیلی تشکر میکنم که سریع پاسخ دادند.

دوستان لطفاً اطلاعاتتون رو ازما دریغ نفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، arman_m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان