کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تفاوت های کانادا با امریکا
با تشکر از ُsaher عزیز.
دوست عزیز us1346 ، من حتی اوضام از شما هم اونور تره. من تو استرالیا خونه زندگی داشتم ، اومدم ایران برای مدتی حالا لاتاری شده. پس خیلی تصمیم گیریم نسبت به شما سخت تره. تازه سختیش اینجاست که اون بدیهایی که کانادا داره و saher عزیز به زیبایی توضیح دادند نداره. فقط فرقش اینه که پاس امریکا از پاس استرالیا اعتبارش برای ورود به کشورهای دیگه بیشتره.

بنابراین حالتو میفهمم. به نظر من هم هر دو را پارالل پیش ببر. در ضمن حتما ورودی اگر به کانادا داشتید از 3-4 ماه تجاوز نکنه و اگر تونستید جوری برنامه ریزی کنید که بعد از گرفتن ویزای امریکا هر دو - اول کانادا بعد امریکا- را برید و هر کدام حداقل 2-3 ماه زندگی کنید.
بعد بهتر از من یا هر کس دیگری میتونید تصمیم گیری کنید.
گیجی و سردرگمی دوست عزیز کار تمام جوانان ایرانیه چون بی رودرواسی بگم ماها اصلا یاد نگرفتیم انتخاب کنیم یعنی فرصتش رو نداریم.
پاسخ
احتمالا اگر با یک آمریکایی صحبت کنید از خنده پخش زمین می شه و در باورش نمی گنجه که چطور کسی می تونه بین امریکا و کانادا دو به شک باشه چون همون طور که حتما در فیلم هاشون هم دیدید امریکایی ها به شدت به خودشون و کشورشون می بالند و همیشه سعی کردن کانادا رو به مسخره بگیرند و گاها بهش cana-duhh هم میگن...اما من توی این چند سال خیلی وقت ها از خیلی ها شنیدم که اوضاع کانادا بهتر از امریکاست...حتی دوستانی دارم که چند سالی ست کانادا هستند و موقعیت امریکا اومدن هم دارن اما خیلی خیلی راضی و خوشحالند و کانادا رو واقعا دوست دارند و حاظر نیستند برای زندگی به امریکا برن با وجود بدی هایی که Saher گفتند اما اونها خیلی راضین و با وجود اینکه از ابتدا برنامشون این بود که بعد از چند سال بیان امریکا اما الان نظرشون عوض شده و میخوان بمونن...و من فکر می کنم به خاطر موقعیت خوب کاری و اجتماعی هست که بدست اوردن
همه اینارو گفتم که بگم شما نمی تونید در این مورد حرف کسی رو سند قرار بدید...واقعا تا خودتون تجربه نکنید نمی شه نتیجه گرفت...این که شما چند سالتونه، برای ادامه تحصیل برنامه دارید یا برای کار خیلی موثره چون شما می تونید از همین الان با دانشگاه ها یا با ادارات مکاتبه کنید و ببینید کدوم پیشنهاد بهتری براتون دارند...اینکه چند نفرید و بقیه اعضا چه تصمیمی برای زندگیشون دارن...اینکه در کشوری آشنا یا موقعیت خوبی داشته باشید و ... همه می تونه در تصمیم گیریتون اثر بزاره...
ولی اگر بتونید هر دو رو بگیرید که خیلی خوبه ...
در هر صورت به عنوان یک خوش شانسی بزرگ بهش نگاه کنید امیدوارم هر جا میرید موفق باشید
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
پاسخ
دوستان عزیز :
امیدوارم کسی مثله من نشه
[/quote]

سلام دوست خوبم ، در درجه اول كه اين موضوع رو نبايد توي اين تاپيك مطرح كنيد . جاي اين موضوع در سوالات مطرح شده برندگان هستش . در درجه دوم بهتون تبريك ميگم . شما بايد اسم خودتون رو عوض كنيد و بگذاريد لوك خوش شانس . عزيز دلم من آخه بايد چي بگم . كلي هزينه كردي تا كانادايي بشي و حالا .......... !!!!! . خب اشكالي نداره راهنمايي ميكنم فقط و فقط به توصيه هاي يك وكيل خوب عمل كنيد . به نظر من اگر وضعيت مالي به نسبت خوبي داريد بصورت موازي اين دو رو با هم پيش ببريد . من اگر جاي شما بودم اول كانادا رو انتخاب ميكردم چون ويزاشو دارم . ميدوني چرا ؟ بخاطر اينكه فرآيند لاتاري تا زماني كه ويزا رو نگيري ريسك خيلي خيلي بالايي رو داره . اصلاً ممكنه كه خدايي ناكرده رد بشي و اونوقته كه هم كانادا رو از دست دادي و هم آمريكا رو !!!!! شما يه ورود به كانادا توي پاست بزن تا حداقل اونو از دست ندي .بعد با يه وكيل مشاوره كن تا بهترين انتخاب رو داشته باشي . موفق باشيد.
پاسخ
موضوع آب و هوا مهمترین عامل برای زندگی هست ، چه بهتر که اگه انتخابی برای شروع تازه هست اینو مد نظر قرار بدیم. به نظر من تو کالیفرنیا یکی از چیزهایی که رو روان شما تاثیر خوب میذاره و کیفیت اونو بالا میبره آب و هوای خوب و طبیعت قشنگ اون هست.
since 2012
پاسخ
سلام من توضیحات دوستان رو مطالعه کردم؛لطفا من را هم راهنمایی کنید من پناهنده هستم و بین کانادا و امریکا نمیدانم کدام را انتخاب کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، milspider ، msar
آدم جايي خوشه که دلش خوش باشه حالا ايران و کانادا و آمريکا هم نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: mjr ، مسافر تنها ، مير منصور ، milspider ، msar ، Fatemeh_Zah
(2013-05-19 ساعت 22:43)sophia نوشته:  [quote='alibati' pid='87911' dateline='1291746881']
از کمک و راهنمایی شما ممنونم! در مورد امنیت که گفتید کانادا خیلی
خوبه منم زیاد تعریفش رو شنیدم! و این نکته خیلی خوبیه! کسانی مثل من
که به هیچکدوم از این دو کشور سفر نکردن و فقط عکس هاشون رو دیدند
تصور کردن محیط اونجا شاید مشکل باشه. کسانی که آمریکا بودن رو
دیدم که میگن اروپا در مقابل آمریکا مثل یه دهات در مقابل شهر می مونه
با توجه به تعریف زیادی که از کاناد میشه می خواستم ببینم ایا کسی که
به کانادا مهاجرت کرده اگر امکانش رو داشته باشه که به آمریکا مهاجرت
کنه این کار رو انجام میده یا نه ؟ یا کسی هست که در آمریکا باشه و
بخواد به کانادا مهاجرت کنه ؟ یکی از دوستان توی تالار آمریکا میگفت
که توی آمریکا خیلی راحت تونستم با شرابط کنار بیام و خودم رو
جمع و جور کنم در مقایسه با اروپا ! خوشحال میشم نظرات
دوستان رو مخصوصا دوستانی که تجربه زندگی یا سفر به یکی
یا هر دوی این کشورها رو دارند بدونم

[/quote
خانوم یا اقا کانادا خیلی خوبه و امنیت بالایی داره من چندین بار در ماشینمو باز کذاشتم و رفتم از فروشگاه خرید کردن و امنیت نسبت به انگلستان که من 8 سال درش زندگی کردم بالاتر است....
اون مقایسه ای که در باره اروپا کردید واقع خنده داره و هرکس که این بهتون گفته هیچ اطلاعی نداره من به عنوان مقایسه نیویورک و لندن رو مقایسه میکنم که هیچ فرقی ندارن تازه لندن اشرافی تر و زیباتره...
من به عنوان زندگی پس از 2 سال کانادا رو انتخاب میکنم چون حرف نداره و از امریکا بهتره و من با شغلم الان با راحتی اینجا زندگی میکنمو حقوقی بالاتر از امریکا و انگلیس در میارم..
من به امریکا چندین بار سفر کردم و میگم که امریکا اون رویایی که شما فکر میکنید نیست....و به مراتب کانادا و استرالیا بهتر هستند...حال من در اواخر اگوست یه سفر به نروژ و سوید دارم که واقع تعریف اش روشنیدم... وباید ببینم چه جور کشور های هستند....
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، gbtm ، ojee ، nora ، آرمینa ، aria802 ، goliii ، barfi1 ، milspider ، msar ، babak82 ، مسافر تنها ، mrlzdh ، سانو ، Fatemeh_Zah
سلام;می خواستم کمی از تجربیاتم رو در خدمت دوستان عزیز بگذارم.اول اینکه من خودم نزدیک 20 سال امریکا بودم و به بیشتر نقاط ان رفتم و از جمله کانادا هم رفتم و حتی یه تاپیک هم دارم و بعضی از دوستان مرا میشناسند ، به نظر من بر خلاف بعضی از دوستان که اینجا صحبت کردنذ امریکا رو اصلا نمیشه با کانادا مقایسه کرد !! چرا ..؟؟؟؟ به خاطر 1001 دلیل . امریکا مهد تمدن و در عین حال دارای فناوری بسیار پیشرفته ای است که کانادا این هارو تو خواب ببینه که اگر به دو کشور سفر کنید کاملا محسوس است و اینکه اصلا کانادا صنعتش به گرد امریکا نمی رسههه و اینکه اون هایی که حرف از امنیت میزنن اول یه نگاه به جمعیت این دو یه نگاه بندازند بعدااا .... امریکا نزدیک 250 میلیون بیشتر جمعیت دارد و اصلا در کانادا کسی کس دیگر را می بیند ؟؟!!!من که اول وارد شدم فکر کردم وارد دهات شدم.و امریکا به نسبت کشور های هم رده خود خوب اداره می شه و در ضمن دقت کنید کانادا کشور به این بزرگی چرا 30 میلیون بیشتر جمعیت ندارد تازه نیمی از انها هم مهاجرند به خاطر بسیاری از مشکلات و نا ابادی ها و مخصوصا اب و هوا که بسیار مهم است شما همه توع اب و هوایی در امریکا می توانید برای محل زندگی خود انتخاب کنید ولی در کانادا فقظ برف و بوران است و زیبایی و شکوهی که در امریکا هست کانادا خوابش هم ندیده خلاصه اگه بخوام بگم میتونم 10 صفحه براتون بنویسم امیدوارم این مطالب بد دردتون بخوره .
پاسخ
(2013-08-31 ساعت 01:22)mason نوشته:  سلام;می خواستم کمی از تجربیاتم رو در خدمت دوستان عزیز بگذارم.اول اینکه من خودم نزدیک 20 سال آمریکا بودم و به بیشتر نقاط ان رفتم و از جمله کانادا هم رفتم و حتی یه تاپیک هم دارم و بعضی از دوستان مرا میشناسند ، به نظر من بر خلاف بعضی از دوستان که اینجا صحبت کردنذ آمریکا رو اصلا نمیشه با کانادا مقایسه کرد !! چرا ..؟؟؟؟ به خاطر 1001 دلیل . آمریکا مهد تمدن و در عین حال دارای فناوری بسیار پیشرفته ای است که کانادا این هارو تو خواب ببینه که اگر به دو کشور سفر کنید کاملا محسوس است و اینکه اصلا کانادا صنعتش به گرد آمریکا نمی رسههه و اینکه اون هایی که حرف از امنیت میزنن اول یه نگاه به جمعیت این دو یه نگاه بندازند بعدااا .... آمریکا نزدیک 250 میلیون بیشتر جمعیت دارد و اصلا در کانادا کسی کس دیگر را می بیند ؟؟!!!من که اول وارد شدم فکر کردم وارد دهات شدم.و آمریکا به نسبت کشور های هم رده خود خوب اداره می شه و در ضمن دقت کنید کانادا کشور به این بزرگی چرا 30 میلیون بیشتر جمعیت ندارد تازه نیمی از انها هم مهاجرند به خاطر بسیاری از مشکلات و نا ابادی ها و مخصوصا اب و هوا که بسیار مهم است شما همه توع اب و هوایی در آمریکا می توانید برای محل زندگی خود انتخاب کنید ولی در کانادا فقظ برف و بوران است و زیبایی و شکوهی که در آمریکا هست کانادا خوابش هم ندیده خلاصه اگه بخوام بگم میتونم 10 صفحه براتون بنویسم امیدوارم این مطالب بد دردتون بخوره .

ممنون بابت اطلاع رسانی
اگر بخواهید جای خوب ونکوور رو با جای خوب لس انجلس مقایسه کنید چگونه مقایسه میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، آرمینa ، milspider ، msar
محاسن و معایب کانادا
------------------------------
محاسن :
- بهداشت و درمان رایگان
- امنیت اجتماعی فوق العاده
- اموزش عالی رایگان
-پرداخت کمک هزینه برای دانشجویان بومی
- بالا بودن حداقل دستمزد
- آب رایگان

معایب :
- مالیات بالا
- اب و هوای بسیار سرد
- بالا بودن قیمت خودرو و بیمه
پاسخ
دوستان عزیزم ،
مقایسه آمریکا و کانادا ، شاید به همین سادگیها هم که فکر می کنید نباشه !!! . هر کدوم خصوصیات منحصر بفرد خودشون رو دارن !! اما واقعیتی که موجوده اینه که جامعه آمریکا و کانادا ، آنقدر شبیه به همند که تصمیم گیری رو برای فردی که موفق در هر دو راه بوده و قدرت مهاجرت به هر دو کشور رو داره ، رو بسیار دشوار میکنه . با اینکه کانادا از نظر وسعت بزرگتر از آمریکاست ، اما فراموش نکنید که بسیاری از مناطق کانادا ، غیر قابل زندگی برای مهاجرین هستش . تورنتو ، که حالا دیگه نقش لوس آنجلس آمریکا رو برای ایرانیان مقیم کانادا بازی میکنه ، یکی از گرونترین و بزرگترین شهرهایی هستش که اکثر هموطنان ترجیح میدن که اونجا ساکن بشن . چرا ؟ به دو دلیل ؛ 1- کثرت مهاجران و مرکزیت بودن 2- آشنا نبودن کامل بسیاری از افراد خانواده به زبان انگلیسی . چون میدونید که فقط کافیه کسی که اقدام میکنه ، باید زبان انگلیسیی رو در حد قابل قبول داشته باشه و اگر بقیه اعضا مثل همسر بلد باشند ، فقط کمی امتیاز برای مهاجرت رو افزایش میده و مانعی جدی در این راه نیست . به هر صورت به نظر میرسه اقتصاد فعلی کانادا ، با توجه به شواهد ظاهری موجود کمی بهتر از آمریکاست . البته این برداشت ماست و شاید ، پشت پرده دقیقاً برعکس این باشه . اینو نمیدونم و نمیتونم هم توضیح بدم چون اطلاعات کافی ندارم . اما ظاهراً نشون میده که زندگی رونق بیشتری داره . گرانی تورنتو سرسام آوره و اجاره ها وحشتناک . مالیات ، بیمه اتومبیل و خیلی چیزهای دیگه بسیار بسیار گرانتر از آمریکاست . درمورد بیمه اجتماعی هم لازمه که توضیح مختصری بدم . اینکه میگن مردم کانادا تحت بیمه اجتماعی هستن ، به این معنی نیست که خدمات بیمه ای به شکل گسترده ای ارائه میشه !!! نه اینطور نیست . اگر شما نیاز به عمل جراحی دارید که خیلی هم خطرناک نیست ، ممکنه به شما وقت یکی دو ساله بدن . بعنوان مثال ، دوست بنده از نظر بینی دچار مشکل تنفسی بود ( پولیپ بینی داشت ) یکسال و نیم در نوبت عمل بود تا کارش انجام شد . یا اینکه درمانهای ساده ، به اینصورت نیست که فوراً انجام بشه . مگر اینکه اورژانسی باشه . باور کنید که اینگونه خدمات هم در آمریکا وجود داره ، دقیقاً شبیه به کانادا . اما داشتن اینگونه خدمات نیاز به حائز شرایط بودن داره . مثلاً من در بدو ورودم ، تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتم که بسیار هم در زمان خودش مفید بود . هزینه دارو و ویزیت هم بسیار اندک . برای دارو 10 دلار و برای ویزیت هم 10 دلار . بعد از اینکه تحت پوشش بیمه محل کار قرار گرفتیم و این بیمه رو ملغا کردیم ، البته پس از یکسال ، نامه برامون ارسال کردن که شما مقیم ایالت شدین و حالا کوپه دارو و ویزیت شما به 5 دلار کاهش پیدا کرد و خدمات اورژانسی هم مشمول شما شد . خب پس نمیشه که آمریکا رو از این لحاظ محکوم کرد و گفت ندارن !!!! . ضمن اینکه ، با تصویب قانون خدمات اجتماعی در آمریکا به پیشنهاد اوباما و پیگیری ایشون و هیئت دولتشان ، و در نهایت تصویب توسط سنا ، این مشکل هم در آمریکا تقریباً حل شد و چیزی بسیار بسیار شبیه به کانادا در این زمینه اجرا شد . بهر صورت ورود به کانادا و آمریکا ، شما رو آنچنان تحت تاثیر قرار نمیده که کدوم بهتره . الگوی حکومتی کانادا ، انگلستان و الگوی اقتصادیش ، آمریکاست . البته با انتقال بخشی از شرکتهای GM و Ford به کشور کانادا ، رونق بیشتری رو به اقتصاد این کشور داده که خودش جای بسی تامل داره . بهر صورت امیدوارم ، هرکدوم از شماها که قدم در راه مهاجرت به این دو کشور گذاشتین ، موفق و پیروز و سربلند باشید که میدونم خواهید بود . اما بدونید که هدف مهاجرت شما ، مهمتر از محلی ست که تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند . موفق باشید .
پاسخ
دوست عزیز خیلی احساسی برخورد کردی البته فکر می کنم ممکن هست که شما تجربه داشته باشی ولی من که ندارم
اما این رو می دونم که کشور های بقول ما جهان اول یا کشور های توسعه یافته از روی عواطف و تعصب و از این چیزها تصمیم نمی گیرند منافع خودشون رو در اولویت می دونن و این امری است طبیعی در جهت پیشرفت یک جامعه متعالی یک مثال ساده حالا شما نه مردم ایران با دیدن اوج مهاجران افغان به کشور چه الم شنگه ای به پا کردن تا دیروز کارهایی رو که مثلا توی شهر ما هیچ کی انجام نمی داد حالا عزیز شده بود به افغان ها توهین می شد کمتر خونواده ای بهشون دختر یا پسر می داد بابا جان دوست من عزیز من اینجوری هم نیست که شما می گی تو همه کشور های تراز اول جهان این روند وجود داره شما برای کانادا هم می تونی از سرمایه گذاری استفاده کنی و امتحان ایلتس ندی در ضمن مگر این بده که می خواد وقتی وارد کشورش شدی خرج الکی بهت نده می گه زبان بلد باش برو کار پیدا کن البته این رو هم بگم که من یکی از علاقمندان به مهاجرت هستم که 33 سال دارم 20 ساله که سودای امریکا و کانادا تو سرم دارم ولی اگه تو این 20 سال اگه روزی یک لغت یادمی گرفتم حالا از کانادایی ها هم بهتر حرف می زدم مشکل تو خودمونه ....Cool
(2011-12-04 ساعت 21:47)saher نوشته:  
(2011-12-04 ساعت 20:56)Us1346 نوشته:  دوستان عزیز :
امیدوارم کسی مثله من نشه ،بعد از سالها انتظار ویزای کانادام اومد و از طرفی لوتری هم که جای خودش ،البته خیلیها منو خوش شانس میدونند ولی باور کنید خیلی گیج شدم و سردرگم.
کانادا جای خوبیه ولی آمریکا !!!!!!! متاسفانه باید یکی رو انتخاب کنم !!!!!!!!!
خوشحال میشم نظره شما رو بدونم .

دوست عزیز سلام. زندگی تماما" همین دوراهی ها میباشد. و از طرفی هم کمی برای شما مشکل شده است. کسانی هم که هنوز آمریکا نرفته در مورد پاس سفید تحقیق میکنند مشابه شما هستند. به عبارتی خواهان دو زندگی در اینجا و آمریکا هستند. شک نکن غیر از این نیست.

اولا" من متوجه نشدم که چرا شما میگویید باید یکی را انتخاب کنید؟
حالا کمی برای این حرف زود نیست؟ فکر کنم میشود هر دو را کمی جلوتر ببرید. ممنوع که نیست.

ولی بهر صورت من آمریکا را به شما پیشنهاد میکنم. اگر آنجا بروید امکانات زیادتری وجود دارد. صاحب گردن کلفت اختصاصی ندارد.

کانادا اما اگر شنیده اید که کشوری است که همه مهاجرند و ..... باور نکن دوست خوبم. آنجا اولا" نژادپرستی وجود دارد. به شدت در انحصار کاناداییان است و دیگران شهروند درجه دو بحساب میآیند. حقوق بشر بشدت نقص میشود و همین پارسال یک ایرانی در جلوی یک کلیسا خودکشی کرد زیرا شرایط پناهندگی س را داشت ولی به او ندادند و به هیچ ملیتی احترام در شان و در خور انسان نمیگذارند... آنجا متعلق به نژاد کانادایی میباشد.

بسیار سرد است. جایگاه سربازان فراری از جنگ آمریکایی است و تنها آنها هستند که به انجا پناه میآورند.

بیکاری هست ولی نه از نوعی که در آمریکا هست بلکه کار مال کاناداییان میباشد و وقتی آنها نتوانستند آن کار را انجام دهند ( بلد نبودند ) اداره نیروی انسانی آنها مجوز استخدام به سایرین میدهد.

بیشتر قسمتهایش مثل روستا است. جایگاهی است برای آدمهای کاملا" کاملا" دست چین شده و کاملا" هم خانوادگی است.

در چنین محیطی ( کانادا دارای مردمی با سطح فرهنگی بالا است ) مصداق دارد ( خوب بر منکرش لعنت - وقتی همه را دست چین شده انتخاب میکنند و راه میدهند همینطوری میشود دیگر)

شما تقریبا" محال است که در شغلی که بلد هستید و یا سابقه دارید در آن مدینه فاضله کاری پیدا کنید. البته در آمریکا هم همینطور است ولی در کانادا به شکل گزنده تری آن را احساس میکنید.

آمریکا جایی است که 50 سال قبل سیاهان را برده میگرفتند ولی امروز یک سیاه رئیس جمهورشان میشود.

ولی تو با ورود خود به کانادا به سرزمین وایکینگ های خشنی میروی که هیچ احدی را بجز خودشان اصلا" قبول ندارند.

در واقع آمریکا گرین کارت خود را بر اساس آرمانهای مردم سالاری و از روی تفنن و آرمانهای آزادی و حقوق بشر به تو هدیه میکند و از شما زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 و ... انسانها را امتیاز بندی ( برخلاف منشور حقوق بشر سازمان ملل ) نمیکند.

اما کانادا بر اساس نیازی که بتو دارد پس از آنکه تو ثابت کردی که میوه نورسیده ای هستی و حالا که وقت ثمردهی تو میباشد به تو ویزا را میدهد.
اما تو برای آنها همچنان جهان سومی می مانی...
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman13 ، goliii ، msar ، سانو
امیدوارم کسی مثله من نشه ،بعد از سالها انتظار ویزای کانادام اومد و از طرفی لوتری هم که جای خودش ،البته خیلیها منو خوش شانس میدونند ولی باور کنید خیلی گیج شدم و سردرگم.

دوست عزیز سلام. زندگی تماما" همین دوراهی ها میباشد. و از طرفی هم کمی برای شما مشکل شده است. کسانی هم که هنوز آمریکا نرفته در مورد پاس سفید تحقیق میکنند مشابه شما هستند. به عبارتی خواهان دو زندگی در اینجا و آمریکا هستند. شک نکن غیر از این نیست.

حالا کمی برای این حرف زود نیست؟ فکر کنم میشود هر دو را کمی جلوتر ببرید. ممنوع که نیست.

ولی بهر صورت من آمریکا را به شما پیشنهاد میکنم. اگر آنجا بروید امکانات زیادتری وجود دارد. صاحب گردن کلفت اختصاصی ندارد.

کانادا اما اگر شنیده اید که کشوری است که همه مهاجرند و ..... باور نکن دوست خوبم. آنجا اولا" نژادپرستی وجود دارد. به شدت در انحصار کاناداییان است و دیگران شهروند درجه دو بحساب میآیند. حقوق بشر بشدت نقص میشود و همین پارسال یک ایرانی در جلوی یک کلیسا خودکشی کرد زیرا شرایط پناهندگی س را داشت ولی به او ندادند و به هیچ ملیتی احترام در شان و در خور انسان نمیگذارند... آنجا متعلق به نژاد کانادایی میباشد.

بسیار سرد است. جایگاه سربازان فراری از جنگ آمریکایی است و تنها آنها هستند که به انجا پناه میآورند.

بیکاری هست ولی نه از نوعی که در آمریکا هست بلکه کار مال کاناداییان میباشد و وقتی آنها نتوانستند آن کار را انجام دهند ( بلد نبودند ) اداره نیروی انسانی آنها مجوز استخدام به سایرین میدهد.

بیشتر قسمتهایش مثل روستا است. جایگاهی است برای آدمهای کاملا" کاملا" دست چین شده و کاملا" هم خانوادگی است.

در چنین محیطی ( کانادا دارای مردمی با سطح فرهنگی بالا است ) مصداق دارد ( خوب بر منکرش لعنت - وقتی همه را دست چین شده انتخاب میکنند و راه میدهند همینطوری میشود دیگر)

شما تقریبا" محال است که در شغلی که بلد هستید و یا سابقه دارید در آن مدینه فاضله کاری پیدا کنید. البته در آمریکا هم همینطور است ولی در کانادا به شکل گزنده تری آن را احساس میکنید.

آمریکا جایی است که 50 سال قبل سیاهان را برده میگرفتند ولی امروز یک سیاه رئیس جمهورشان میشود.

ولی تو با ورود خود به کانادا به سرزمین وایکینگ های خشنی میروی که هیچ احدی را بجز خودشان اصلا" قبول ندارند.

در واقع آمریکا گرین کارت خود را بر اساس آرمانهای مردم سالاری و از روی تفنن و آرمانهای آزادی و حقوق بشر به تو هدیه میکند و از شما زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 و ... انسانها را امتیاز بندی ( برخلاف منشور حقوق بشر سازمان ملل ) نمیکند.

اما کانادا بر اساس نیازی که بتو دارد پس از آنکه تو ثابت کردی که میوه نورسیده ای هستی و حالا که وقت ثمردهی تو میباشد به تو ویزا را میدهد.
والا اینجوری که شما گفتی کانادا پس سلاخی بوده و مردم نمیدونستن!
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، آرمینa ، msar

دوست عزیز،
با تمام احترام به نظر شما، تا حدودی با نظرتون مخالفم!
به نظر من کانادا بهترین کشور جهان برای مهاجرین به حساب میاد.با توجه به درصد بالای مهاجرین در شهرهای بزرگ کانادا از جمله تورنتو(که خودم تجربه زندگیشو دارم)بسیار بسیار کم پیش میاد به یک مهاجر به چشم یک فرد پایینتر نگاه بشه،چون اصولا بیشتر جمعیت یا خودشون مهاجر بودن یا نسل قبلیشون!
در مورد کار در کانادا هم اصولا ترجیح کارفرما ها با کسانی هست که تسلط به زبان داشته باشند و همچنین کار بلد باشند و هیچگاه در هیچ مرحله از مصاحبه اجازه پرسیدن در مورد محل تولد رو ندارند.مگر اینکه از روی سوابق موجود در رزومه و یا نام، پی به محل تولد ببرند
پاسخ
تشکر کنندگان: آرمینa ، مسافر تنها ، barfi1 ، we are one ، msar ، Ali.f ، mrlzdh
سلام دوستان.
کسی میتونه راهنمایی کنه برای مهاجرت از کانادا به آمریکا، برای کسی که اقامت کانادا رو داره و یا کسی که سیتیزن کاناداست،چجوریه؟ و چکار باید کرد؟
سریعترین و بهترین روش برای گرفتن گرین کارت امریکا چیه؟اگه از طریق job offer اقدام کنم مراحلش تا رسیدن به سیتیزنی امریکا چجوریه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان