کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
آیا کردیت کارت (Discover (Secured ارزش اپلای کردن داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای mortgage اول حداقل 3.5 درصد برای FHA باید داون بزارید ولی بعضی از بروکرها کاری که میکنند این هست که همزمان برای second mortgage هم اقدام میکنن که down را کاور کنه. کلا عاقلانه نیست این کار چون هزینه های زیادی برای وام گیرنده خواهد داشت که معمولا بروکر ها دربارش صحبت نمیکنند!
مهاجرین تازه وارد با توجه به درآمد اولیه مجبور هستن با FHA وام بگیرند که هزینه های اضافی خاص خودش را داره.
(2015-05-15 ساعت 10:14)hgbeigi نوشته:  این هم از اون چیزهاییه که میشه قبول کرد اما دور از عقله. اولن زیرو داون پیمنت کلن برخلاف قوانیننه (حداقل در تگزاس فکر میکنم چون همخونه ای من همین چند ماه پیش لایسنس کار real estate رو گرفته و داره کار میکنه.) بعدشم من همین الان میتونم هر کردیت کارتی رو از هر بانکی بگیرم و مدام نامه های pre-approval شون میرسه دستم. خب ظرف یک هفته من میتونم هشت تا داشته باشم. یعنی میتونم برای دو تا خونه وام بگیرم ؟ اونم زیرو داون پیمنت؟
یه مقدار خیلی زیادی این حرف ناپخته و غیرمعقوله. تا جایی که من میدونم یکی از اولین حداقل ها اینه که شما ۲ سال سابقه کاری مناسب داشته باشی، یعنی مالیات درست داده باشی.

پاسخ
تشکر کنندگان: hgbeigi ، sce
سلام
من ماه پيش حدود ٨٠٠$ از كريديت كارتم كه اعتبارش، ١٠٠٠$ بود و ماه اول گرفتنم بود خرج كردم و بازپرداختشو اتوماتيك گذاشتم كه بانك خودش از حسابم برداره و بعدش اومدم ايران ولى سرماه فقط ٤٠٠$ برداشتن و بقيشو گذاشتن برا ماه ديگه، اين يعنى چى؟ از ايرانم نميتونم حسابمو چك كنم ببينم قضيه چى بوده، كسى ميتونه راهنمايى كنه؟ خريدام هم تو پروسه حدودا ده تا دوازده روز بوده و فكر نكنم تو دو ماه حساب شه، و بعداز يه ماه فقط ٤٠٠$ برداشتن!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-22 ساعت 22:40)Rambod نوشته:  سلام
من ماه پيش حدود ٨٠٠$ از كريديت كارتم كه اعتبارش، ١٠٠٠$ بود و ماه اول گرفتنم بود خرج كردم و بازپرداختشو اتوماتيك گذاشتم كه بانك خودش از حسابم برداره و بعدش اومدم ايران ولى سرماه فقط ٤٠٠$ برداشتن و بقيشو گذاشتن برا ماه ديگه، اين يعنى چى؟ از ايرانم نميتونم حسابمو چك كنم ببينم قضيه چى بوده، كسى ميتونه راهنمايى كنه؟ خريدام هم تو پروسه حدودا ده تا دوازده روز بوده و فكر نكنم تو دو ماه حساب شه، و بعداز يه ماه فقط ٤٠٠$ برداشتن!!
دوست عزیز آخرین استیتمنتتون رو دیدید که 800$ بوده؟
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod
(2015-05-22 ساعت 23:46)farshad varaste نوشته:  
زیز آخرین استیتمنتتون رو دیدید که 800$ بوده؟

موقع برگشتن از اونجا خريدهامو انلاين چك كردم، حدودا ٨٠٠$ بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-23 ساعت 07:59)Rambod نوشته:  

شما ممکنه مثلا بین دهم تا دهم ماه خرید کرده باشید و استیتمنت مربوط به یکم تا سی ام ماه باشه. در ضمن اصلا جای نگرانی نیست چون مینیمم مبلغ قابل پرداخت بابت 800$ خیلی کمتر از 400$ میشه به احتمال زیاد اختلاف مبلغ بابت تاریخ خریدهاتون بوده.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، nora-nora
(2015-05-23 ساعت 08:04)farshad varaste نوشته:  
(2015-05-23 ساعت 07:59)Rambod نوشته:  

شما ممکنه مثلا بین دهم تا دهم ماه خرید کرده باشید و استیتمنت مربوط به یکم تا سی ام ماه باشه. در ضمن اصلا جای نگرانی نیست چون مینیمم مبلغ قابل پرداخت بابت 800$ خیلی کمتر از 400$ میشه به احتمال زیاد اختلاف مبلغ بابت تاریخ خریدهاتون بوده.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
ممنون از پاسخ
اينكه ميگن بيشتر از ٣٠٪ كرديت رو نبايد خرج كرد و من اين مقدار رو خرج كردم بد ميشه برا حسابم ايا؟
اينكه من هر پنج يا شش ماه يه بار ميرم و بيشتر از يه ماه نميمونم، ايا تاثيرى تو ساختن يه كوچولو كريديتم داره يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste
راستش نظرات مختلفه و بیشتر افراد معتقدند شصت تا هفتاد درصد، ولی به نظر من عوامل دیگه بیشتر دخیل هستند تا مقدار خرج از کردیت، مثل واریز منظم حقوق که خیلی تاثیر داره یا موجودی دست نخورده حدود 300$ دلار یا بیشتر در حساب سیوینگ یا پرداخت منظم و ماهیانه یک بیل. شما اگه هیچ کدوم از اینها رو ندارید نمیدونم کردیتی براتون ساخته میشه یا نه ولی بعید میدونم که بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، sce
درود بر همه دوستان گرانقدر
با کسب اجازه و رخست از اساتید فن علی الخصوص سهیل و یامی عزیز
داستان کردیت کلاً از هر نوعش ( کردیت کارت ، کردیت هیستوری ، کردیت اسکور و ....) داستان مفصل و البته پیچیده ای هست . بنده با مطالعه پست ها ( هر چی که تونستم ) و یک مقداری تحقیق و تفحص مطالبی را بصورت گام به گام و چکیده برایتان بازگو می کنم و صد البته از مطلعین و عزیزان صاحب نظر انتظار اصلاح و رهنمود دارم :
در حکایت کردیت :
اول : سه چیز را باید بدانیم
1- دوره صورتحساب یا billing period
2- تاریخ پایان صورت حساب یا closing date
3- تاریخ سر رسید یا due date
دوم : افزایش امتیاز اعتبار یا credit score
برای این کار چند تا نکته کلیدی هست :
1- بالانس را زیر 30% نگه داریم . بالانس عبارتست از نسبت خرج کرد به اعتبار debit/credit . مثال : اگر اعتبار شما یا credit line مبلغ 1000 دلار باشد و شما 700 دلار خرج کرده باشید ( در محدوده زمانی دوره صورتحساب ) بالانس شما 70% است . بنابراین باید این نسبت را با پرداخت بیش از 400 دلار به کمتراز 30% کاهش دهید . تا کی وقت دارید ... تا تاریخ پایان صورتحساب .(closing date) چرا ؟ چون در اون تاریخ بالانس شما به سه اداره معروف گزارش میشود و مبنای credit score می شود . از روی این اطلاعات FICO هم با فرمول خودش امتیاز شما را حساب می کند .
پس >>> برای افزایش امتیاز اعتبار ، بالانس حساب شما باید قبل از تاریخ پایان صورتحساب هر دوره کمتر از 30% را نشان دهد . کمتر از20% خیلی خوب و کمتر از 10% عالیه .
2- پرهیز از درخواست برای کردیت کارت متعدد که اثر منفی حتی موقتی روی credit score دارد.
3- خوش حسابی و پرهیز از انباشت بدهی .
4- سابقه کارت یا کارت های اعتباری و نوع استفاده از اعتبار ( از همه بهتر تسهیلات خرید خانه )
سوم : خوش حسابی و پرداخت به موقع statement
برای خوش حسابی و پرهیز از پرداخت جریمه و بهره یا همان APR به این شکل عمل می شود . تاریخ سررسید معمولاً 25 روز بعد از closing date هست . همچنین حد فاصل closing date تا due date که شما فرصت پرداخت صورتحساب را دارید به Grace Period معروف است
پس از اینکه شما بالانس حساب را مدیریت کردید و در حد معقول تنظیم کردید ، مبلغی که در statement درج می شود بدهی شماست که قاعدتاً تا تاریخ سررسید یا due date پرداخت خواهید کرد . اگر کل بدهی را پرداخت نخواهید کرد حتماً حتماً حداقل یا minimum due payment را تا تاریخ سر رسید پرداخت کنید . در statement بعضاً شرایطی می گذارند که با پرداخت مبلغ بیشتر از حداقل بهره کمتری هم پرداخت می کنید که در کل به صرفه تر هست .
پس >>> برای پرهیز از جریمه حداقل بدهی تا تاریخ سر رسید پرداخت شود . این موضوع اثرمثبت در افزایش credit score ندارد ولی بدهی و جریمه قطعاً اثر منفی دارد .
و اما چند نکته اساسی :
- بستن کردیت کارت های قدیمی اثر منفی روی کردیت اسکور دارد .
- اقدام برای گرفتن چندین کردیت کار برای کردیت اسکور شما مفید نیست و برعکس ممکن است اثر منفی داشته باشد .
- تسویه کردن هر وامی زودتر از موعد ممکن است که برای سوابق مالی شخص مفید بنظر برسد ولی اثرمثبت در کردیت اسکور ندارد .
- کاهش بالانس در مدت Grace Period ( بعد از closing date و قبل از due date ) کمکی به کردیت اسکور نمی کند . شما فقط جریمه نمی شوید .
- بدترین اثر روی کردیت اسکور بد حسابی در باز پرداخت وام و انباشت بدهی است . ( خانه ، اتومبیل و غیره )
کلام آخر اینکه مدیریت و حساب کتاب درست درمون لازم داره این کردیت کارت ... الابختکی نی می شد ... والا
می بخشید پر حرفی شد . ارادتمند
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، renausa ، reza_norouzi ، sce ، mohsen b.d ، Essy ، j.modarres ، ao_alireza ، mehdi1989
(2015-06-08 ساعت 16:56)Sam2014 نوشته:  درود بر همه دوستان گرانقدر
داستان کردیت کلاً از هر نوعش ( کردیت کارت ، کردیت هیستوری ، کردیت اسکور و ....) داستان مفصل و البته پیچیده ای هست . بنده با مطالعه پست ها ( هر چی که تونستم ) و یک مقداری تحقیق و تفحص مطالبی را بصورت گام به گام و چکیده برایتان بازگو می کنم و صد البته از مطلعین و عزیزان صاحب نظر انتظار اصلاح و رهنمود دارم :
در حکایت کردیت :
اول : سه چیز را باید بدانیم
۱- دوره صورتحساب یا billing period
۲- تاریخ پایان صورت حساب یا closing date
۳- تاریخ سر رسید یا due date
دوم : افزایش امتیاز اعتبار یا credit score
برای این کار چند تا نکته کلیدی هست :
۱- بالانس را زیر 30% نگه داریم . بالانس عبارتست از نسبت خرج کرد به اعتبار debit/credit . مثال : اگر اعتبار شما یا credit line مبلغ 1000 دلار باشد و شما 700 دلار خرج کرده باشید ( در محدوده زمانی دوره صورتحساب ) بالانس شما 70% است . بنابراین باید این نسبت را با پرداخت بیش از 400 دلار به کمتراز 30% کاهش دهید . تا کی وقت دارید ... تا تاریخ پایان صورتحساب .(closing date) چرا ؟ چون در اون تاریخ بالانس شما به سه اداره معروف گزارش میشود و مبنای credit score می شود . از روی این اطلاعات FICO هم با فرمول خودش امتیاز شما را حساب می کند .
پس >>> برای افزایش امتیاز اعتبار ، بالانس حساب شما باید قبل از تاریخ پایان صورتحساب هر دوره کمتر از 30% را نشان دهد . کمتر از20% خیلی خوب و کمتر از ۱۰% عالیه .
۲- پرهیز از درخواست برای کردیت کارت متعدد که اثر منفی حتی موقتی روی credit score دارد.
۳- خوش حسابی و پرهیز از انباشت بدهی .
۴- سابقه کارت یا کارت های اعتباری و نوع استفاده از اعتبار ( از همه بهتر تسهیلات خرید خانه )
سوم : خوش حسابی و پرداخت به موقع statement
برای خوش حسابی و پرهیز از پرداخت جریمه و بهره یا همان APR به این شکل عمل می شود . تاریخ سررسید معمولاً 25 روز بعد از closing date هست . همچنین حد فاصل closing date تا due date که شما فرصت پرداخت صورتحساب را دارید به Grace Period معروف است
پس از اینکه شما بالانس حساب را مدیریت کردید و در حد معقول تنظیم کردید ، مبلغی که در statement درج می شود بدهی شماست که قاعدتاً تا تاریخ سررسید یا due date پرداخت خواهید کرد . اگر کل بدهی را پرداخت نخواهید کرد حتماً حتماً حداقل یا minimum due payment را تا تاریخ سر رسید پرداخت کنید . در statement بعضاً شرایطی می گذارند که با پرداخت مبلغ بیشتر از حداقل بهره کمتری هم پرداخت می کنید که در کل به صرفه تر هست .
پس >>> برای پرهیز از جریمه حداقل بدهی تا تاریخ سر رسید پرداخت شود . این موضوع اثرمثبت در افزایش credit score ندارد ولی بدهی و جریمه قطعاً اثر منفی دارد .
و اما چند نکته اساسی :
- بستن کردیت کارت های قدیمی اثر منفی روی کردیت اسکور دارد .
- اقدام برای گرفتن چندین کردیت کار برای کردیت اسکور شما مفید نیست و برعکس ممکن است اثر منفی داشته باشد .
- تسویه کردن هر وامی زودتر از موعد ممکن است که برای سوابق مالی شخص مفید بنظر برسد ولی اثرمثبت در کردیت اسکور ندارد .
- کاهش بالانس در مدت Grace Period ( بعد از closing date و قبل از due date ) کمکی به کردیت اسکور نمی کند . شما فقط جریمه نمی شوید .
- بدترین اثر روی کردیت اسکور بد حسابی در باز پرداخت وام و انباشت بدهی است . ( خانه ، اتومبیل و غیره )
کلام آخر اینکه مدیریت و حساب کتاب درست درمون لازم داره این کردیت کارت ... الابختکی نی می شد ... والا
می بخشید پر حرفی شد . ارادتمند
خیلی ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز.فقط یه سوال اگه فردی مثلا تو حساب کردیتش ده هزارتا پول میزاره.و بهتره که بیش تر از سه هزار تا رو خرج نکنه؟و میشه در عین حال دو جا از کردیت استفاده کرد یعنی تو یه ماه محدودیت استفاده نداره؟
شرمنده یه سوال دیگه.مثلا کسی که میخواد ماشبن مثلا پنجاه خزارتایی با کردیت بگیره شرایط اون چجوریه؟

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-08 ساعت 17:06)biparva نوشته:  
خیلی ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز.فقط یه سوال اگه فردی مثلا تو حساب کردیتش ده هزارتا پول میزاره.و بهتره که بیش تر از سه هزار تا رو خرج نکنه؟و میشه در عین حال دو جا از کردیت استفاده کرد یعنی تو یه ماه محدودیت استفاده نداره؟
شرمنده یه سوال دیگه.مثلا کسی که میخواد ماشبن مثلا پنجاه خزارتایی با کردیت بگیره شرایط اون چجوریه؟
متشکرم از ابراز لطفتون
1- کردیت کارت را شما پول نمی گذارید . کردیت کارت اعتباری هست که بانک یا موسسه به شما میده و شما از اون استفاده می کنید . اگر منظورتان حساب چکینگ هست که کارت بانکی debit به شما میدهند قوانین و حکایتش فرق می کنه .
در سیستم کردیت کارت بر اساس اعتباری که به شما میدهند می توانید خرج کنید و نه بیشتر و باید ماه به ماه هم به شرح گفته شده روی حسابتان خرج و دخل کنید و مدیریت . شما بیشتر از سقف اعتبار هم نمی تونید حسابتان را شارژ کنید و اگر اضافه پرداخت کنید بهتون بر می گردونند .
تا سقف اعتبار محدودیتی برای خرج کردن ندارید نه مبلغی و نه تعدد خرید .
اگر سقف اعتبار کردیت کارتتون 50 هزار تا باشه بله می تونید ولی معمولاً اینطوری نیست ( نمی دونم کردیت کارت با کردیت لاین 50 و 100 هزار و یا بیشتر درایم تا داریم یا نه و یا خیلی به ندرت اتفاق می فته ؟؟)
ماشین را اگر بخواهید ( اعتباری ) بخرید حالا قسطی یا لیز کنید ، بر حسب کردیت اسکور شما شرایطی دارند و پرداخت هاتون را تنظیم می کنند . نقد هم که نقده حالا از کردیت کارت یا هر طریق دیگه .
کلاً کردیت کارت وسیله ای برای مدیریت خرج و دخل و کسب اعتبار هست و کارش با سیستم نقدی مثلاً دبیت فرق می کند .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، reza_norouzi ، j.modarres
(2015-06-08 ساعت 17:44)Sam2014 نوشته:  

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-08 ساعت 17:48)biparva نوشته:  
(2015-06-08 ساعت 17:44)Sam2014 نوشته:  
سقف کردیت بسته به کردیت اسکور و کردیت هیستوری شما داره :
افراد تازه وارد که هیچ کردیت هیستوری و در نتیجه کردیت اسکوری ندارند باید سکیور کردیت کارت با مبلغ محدود بگیرند . این افراد باید مبلغی را به عنوان ضمانت در حسابی بگذارند تا پس از طی دوره مشخص و نشان دادن خوش حسابی ، به کردیت کارت معمولی تبدیل شود و مبلغ ضمانتشون هم بهشون برگردانده می شود . سقف کردیت در این حالت از حدود 200 تا 3000 هزار ( بسته به مبلغ دپازیت بعنوان ضمانت ) و بانک عامل متغیره .
در مراحل بعدی با افزایش کردیت اسکور و سوابق خوش حسابی و چند تا فاکتور دیگه کردیت لاین یا سقف اعتبار افزایش پیدا میکنه ( با درخواست شما و یا پیشنهاد بانک ) و متاسفانه بنده در مورد سقف نهایی اطلاعاتی ندارم . دوستان اگر اطلاع دارند بفرمایند .
موفق باشید .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، reza_norouzi ، moonwalk
من الان statement رو جلوم گذاشتم و ترم های اون رو نگاه کردم.
یک New Balance دارم که مبلغ بدهیم به کارت هست که این ماه شده 381$
minimum payment من در این دوره 15$ هست و تاریخ due هم مشخص هست.
زیر minimum payment نوشته، اگر فقط این مبلغ رو پرداخت کنید در هر دوره، شما ممکن است سود بیشتری پرداخت کنید.
مثلا اگر فقط میبینم رو پرداخت کنید برای این مبلغ 381$، سه سال طول میکشه تا تسویه کنید و در پایان باید 470$ برگردونید.

باز هم گنگ و نامفهوم.
چطور باید فهمید که بانک سودی گرفته یا نه؟
مثلا کردیت کارت ها میگن تا یک سال بدون سود. ولی اگر شما برای کردیت اپلای کنی و کل پولش رو خرج کنی از statement بعدیت minimum payment نمایان میشه. اگر تا یکسال بدون سود هست پس این minimum چرا ظاهر میشه؟

من که زیاد اعتمادی به سیستم کردیت ندارم . خریدهامو باهاش انجام می دم ولی سر ماه همشو برمی گردونم.

از wells fargo هم گرفتم که بعد از سکیور کردیت بهم اعتبار 3000 $ داد و بعد از مدتی بدون اینکه من در خواستی بدم سقف رو برد روی 3900$

یکی از دوستانم که حدود 7 سالی اینجا هست به سقف 10000$ هم رسیده.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، reza_norouzi
(2015-06-09 ساعت 04:50)renausa نوشته:  من الان statement رو جلوم گذاشتم و ترم های اون رو نگاه کردم.
.....
باز هم گنگ و نامفهوم.
چطور باید فهمید که بانک سودی گرفته یا نه؟
مثلا کردیت کارت ها میگن تا یک سال بدون سود. ولی اگر شما برای کردیت اپلای کنی و کل پولش رو خرج کنی از statement بعدیت minimum payment نمایان میشه. اگر تا یکسال بدون سود هست پس این minimum چرا ظاهر میشه؟
...............
اگر سودی گرفته شده باشه در قسمت اینترست + چارجیز نوشته میشه.شما با دقت نخوندید !
کی گفته است که مینیمم پیمنت سود هست ؟! اتفاقا مینیمم پیمنت پولی هست که به اصل بدهی میره اگه شما گریس پریود داشته باشی (نکنه انتظار دارین اقساط رو هم نگیرن ؟ Smile ).منتها داره توضیح میده که اگه بخوای تا اخر با مینیمم پرداخت کنی خب از یک تاریخ ببعد (بعد از انقضا مرحله بدون سود یا گریس) بهر ها شروع میشن و از وام قرض الحسنه ! تبدیل میشید به وام معمولی .هر ماه مقداری از مینیمم میره پای سود و بقیه پای اصل بدهی تا تمام بشه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، reza_norouzi ، sce ، j.modarres

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان