کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
(2015-11-23 ساعت 22:01)saeidfireboy67 نوشته:  [quote='hasti_banoo' pid='245813' dateline='1354592597']
در حالت نرمال سه نوع حساب بانکی می تونید داشته باشید ، checking ، Saving و credit . .......

خیلی ممنون از اطلاعات مفید تون
بر اساس چیز های که من فهمیدم اینکه یک تازه مهاجر برای افتتاح حساب یک حساب چکینگ باز میکنه و یک حساب سکیور که بعد ها تبدیل به کردیت میشه
و هردو کارتی به شما می دهند که دپیت می باشد با این فرق که چکینگ همون جا کم میشه و کردیت مثلا۱ روز طول میکشه
حالا سوال اساسی که غیر از دسته چک حساب saving با حساب checking چه فرقی داره ؟(دوستان و دیگر سایت های راهنما میگن که شما حساب checking بهتره)
اگه عملا حساب saving بدرد نمی خوره و سودی خوبی تعلق نمی گیره هدف از این حساب چیه؟
و سوال دیگه اینکه خوب من یک حساب checking دارم و یک حساب کردیت که هنوز سکیور است بهتره از کدوم مخارج رو انجام بدم؟چرا؟
و اینکه درسته اگه چند گردش داشته باشم یا از یک مبلغی بالاتر باشه هزینه ای ازم کم نمیشه؟
خیلی ممنون
درود بر شما
1- ایتجا سیستم بانکی با ایران کلاً فرق فوکوله ... بنابراین سود حساب و این حرف ها اینجا موضوعیت ندارد.
2- دو نوع حساب بانکی داریم : checking و saving . حساب cheching حساب معمول که همه دارند و یک کارت نقدی یا Debit یهش متصله و هیچ گونه سودی بهش تعلق نمی گیره بلکه هزینه هم داره ( براساس شرایط بانک عامل) . حساب saving یا پس انداز کارت بانکی نداره ولی می تونه به حساب checking متصل بشه . این حساب سود بسیار ناچیزی داره ( مثلاً 0.1 درصد در سال ) و مثل حساب checking هزینه داره . در شرایطی که بانک تعیین می کنه هزینه از بابت حساب ها از شما گرفته نمیشه ... حداقل موجودی بالای مبلغ 1500 تا 2000 دلار ، واریز مستقیم یا Direct Deposit حداقل میلغی و یا شرایط دیگر ( بر حسب بانک عامل )
3- بانک ها معمولاً مثل Wells Fargo, Bank of Americaو Chase در اغلب نقاط آمریکا شعبه دارند و تعدادی هم بانک های محلی هستند که در همان ایالت شعبه دارند .
4- داستان credit card حکایت دیگری است و اصلاً کارکردش با کارت معمولی فرق می کند .
و اما در پاسخ به فرمایشات جنابعالی:
- حساب saiving ایمن هست و شما پول هایتان را در آن نگهداری می کنید .حساب checking چون کارت Debit بهش وصل است ایمن نیست و نباید داخلش پول زیادی باشه . بنابراین هر دو حساب بدرد می خوره و لازمه در کنار هم داشته باشید و روی آنها مدیریت کنید .
- برای تازه واردین که هیچ گونه سابقه ندارند معمولاً سیکیور کردیت کارت باز می کنند و به اندازه مبلغ اعتبار از حسابتان پول بلوکه می کنند . کردیت کارت اصلاً دبیت کارت نیست بنابراین اشتباه نشود . مکانیزم کارکرد کردیت کارت کلاً با دبیت کارت فرق می کنه . شما برای ساختن Credit History باید از کردیت کارتتون با برنامه استفاده کنید و سعی کنید اکثر خرید هاتون را با کردیت انجام بدهید البته با توجه به سقف اعتباری که دارید و نه بیشتر .
- حنماً برای حساب هاتون گزینه Overdraft protection را درخواست و فعال کنید تا اگر در زمانی موقع خرید موجودی کافی نداشتید بانک شما را جریمه نکند .
- استفاده از کردیت کارت را خوب یاد بگیرید و مفاهیمی چون Billing Period و Due date و چند نکته مهم دیگر در ارتباط با کردیت کارت و نحوه استفاده از آن را خوب یادبگیرید تا بتوانید حسابتان را مدیریت کنید .
- پست هایی نظیر پست هستی بانوی گرامی را به دقت مطالعه کنید و یادداشت بردارید . داستان کردیت کارت نیازمند آگاهی و ظرافت هایی است و همانطور که گفنم اصلاً مثل دبیت کارت نیست .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، saeidfireboy67 ، sce ، mohsen b.d ، j.modarres ، شاپرک ، reza.zr ، moonwalk
(2015-11-24 ساعت 10:31)Sam2014 نوشته:  
(2015-11-23 ساعت 22:01)saeidfireboy67 نوشته:  [quote='hasti_banoo' pid='245813' dateline='1354592597']
در حالت نرمال سه نوع حساب بانکی می تونید داشته باشید ، checking ، Saving و credit . .......

بر اساس چیز های که من فهمیدم اینکه یک تازه مهاجر برای افتتاح حساب یک حساب چکینگ باز میکنه و یک حساب سکیور که بعد ها تبدیل به کردیت میشه
و هردو کارتی به شما می دهند که دپیت می باشد با این فرق که چکینگ همون جا کم میشه و کردیت مثلا۱ روز طول میکشه
حالا سوال اساسی که غیر از دسته چک حساب saving با حساب checking چه فرقی داره ؟(دوستان و دیگر سایت های راهنما میگن که شما حساب checking بهتره)
اگه عملا حساب saving بدرد نمی خوره و سودی خوبی تعلق نمی گیره هدف از این حساب چیه؟
و سوال دیگه اینکه خوب من یک حساب checking دارم و یک حساب کردیت که هنوز سکیور است بهتره از کدوم مخارج رو انجام بدم؟چرا؟
و اینکه درسته اگه چند گردش داشته باشم یا از یک مبلغی بالاتر باشه هزینه ای ازم کم نمیشه؟
خیلی ممنون
درود بر شما
۱- ایتجا سیستم بانکی با ایران کلاً فرق فوکوله ... بنابراین سود حساب و این حرف ها اینجا موضوعیت ندارد.
۲- دو نوع حساب بانکی داریم : checking و saving . حساب cheching حساب معمول که همه دارند و یک کارت نقدی یا Debit یهش متصله و هیچ گونه سودی بهش تعلق نمی گیره بلکه هزینه هم داره ( براساس شرایط بانک عامل) . حساب saving یا پس انداز کارت بانکی نداره ولی می تونه به حساب checking متصل بشه . این حساب سود بسیار ناچیزی داره ( مثلاً 0.۱ درصد در سال ) و مثل حساب checking هزینه داره . در شرایطی که بانک تعیین می کنه هزینه از بابت حساب ها از شما گرفته نمیشه ... حداقل موجودی بالای مبلغ 1500 تا 2000 دلار ، واریز مستقیم یا Direct Deposit حداقل میلغی و یا شرایط دیگر ( بر حسب بانک عامل )
۳- بانک ها معمولاً مثل Wells Fargo, Bank of Americaو Chase در اغلب نقاط آمریکا شعبه دارند و تعدادی هم بانک های محلی هستند که در همان ایالت شعبه دارند .
۴- داستان credit card حکایت دیگری است و اصلاً کارکردش با کارت معمولی فرق می کند .
- حساب saiving ایمن هست و شما پول هایتان را در آن نگهداری می کنید .حساب checking چون کارت Debit بهش وصل است ایمن نیست و نباید داخلش پول زیادی باشه . بنابراین هر دو حساب بدرد می خوره و لازمه در کنار هم داشته باشید و روی آنها مدیریت کنید .
- برای تازه واردین که هیچ گونه سابقه ندارند معمولاً سیکیور کردیت کارت باز می کنند و به اندازه مبلغ اعتبار از حسابتان پول بلوکه می کنند . کردیت کارت اصلاً دبیت کارت نیست بنابراین اشتباه نشود . مکانیزم کارکرد کردیت کارت کلاً با دبیت کارت فرق می کنه . شما برای ساختن Credit History باید از کردیت کارتتون با برنامه استفاده کنید و سعی کنید اکثر خرید هاتون را با کردیت انجام بدهید البته با توجه به سقف اعتباری که دارید و نه بیشتر .
- حنماً برای حساب هاتون گزینه Overdraft protection را درخواست و فعال کنید تا اگر در زمانی موقع خرید موجودی کافی نداشتید بانک شما را جریمه نکند .
- استفاده از کردیت کارت را خوب یاد بگیرید و مفاهیمی چون Billing Period و Due date و چند نکته مهم دیگر در ارتباط با کردیت کارت و نحوه استفاده از آن را خوب یادبگیرید تا بتوانید حسابتان را مدیریت کنید .
- پست هایی نظیر پست هستی بانوی گرامی را به دقت مطالعه کنید و یادداشت بردارید . داستان کردیت کارت نیازمند آگاهی و ظرافت هایی است و همانطور که گفنم اصلاً مثل دبیت کارت نیست .

سلام ازتوضيحات كاملتون واقعا ممنونم مدتي بود ذهنم درگير پيچيدگي حسابها بودفقط الان باتوجه به صحبتهاي شما وهستي بانوي عزيزيه سوال برام باقي مونده،بالاخره حساب چكينگ اگر ازيه حدي (كه البته هيچكدومتون نگفتين چه حدي)بيشتربشه بايدبابتش (اونطوركه شماگفتين)هزينه به بانك پرداخت كنيم يااونطوركه هستي بانوگفته مزاياوحتي سودبيشترنصيبمون ميشه؟لطفا راهنماييم كنين ممنونم
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.zr
(2015-05-15 ساعت 10:04)hgbeigi نوشته:  دیدم دوستان در همین چند صفحه مدام در مورد کردیت کاردها و نحوه پرداخت و تاثیراتش و گرفتن کردیت بالاتر صحبت میکنند گفتن یه توضیح اجمالی بدم (این ها تجربه و دانشه و میتونه ناقص باشه):

تمام کردیت کاردها اینگونه عمل میکنند: به شما اعتباری معین (credit line) اختصاص میدن، مثلن 1000$ که میتونید تا این مقدار در ماه هزینه کنید. سپس در انتهای دوره ماهانه statement بسته میشه. تاریخ بسته شدن statement ها هم متفاوته برای هر بانکی. به طور مثال برای شما در دهم هر ماه بسته خواهد شد. این statement شامل تمام هزینه های درج شده می باشد. ممکن است شما خرجکرد دیگری هم داشته باشید که هنوز pending بوده و در صورتحساب این ماه درج نشده، چون تمام transaction ها یا همون خرید ها از یکی دو روزز تا چند روز طول میکشه که در صورتحسابتون منعکس بشه، در ماه بعد وارد صورتحساب خواهد شد. حالا زمانی که شما statement تان بسته میشه، چند روز (معمولن 20 تا 30 روز) فرصت دارید که بدهیتون رو بپردازید.
به ۲ صورت میتونید پرداخت کنید:
۱- pay it in full: تمام بدهیتون که در statement درج شده پرداخت کنید. این کار مطمئنا بهترین و منطقی ترین راهه هم برای داشتن خیالی راحت و نداشتن بدهی و هم برای ساختن هیستوری که تاثیر مثبت روی کردیتتون و افزایش کردیت لاین ها میزاره.
۲- make the minimum payment: هر حساب کردیتی یک حداقل پرداخت ماهانه داره که برای کارتهای مختلف متفاوته و معمولن اعدادی شبیه 25$ یا 30$ یا 35$ یا 50$ و ... هستند. این بدین معناست که به هر دلیلی مثلن اگر """توان پرداخت کامل را ندارید""" میتوانید این ماه را کمتر پرداخت کنید. و این مقدار کمتر حداقل باید برابر آن minimum payment مربوط به کارتتان یا بیشتر باشد. مابقی آن مقدار به صورت بدهی در کارتتان باقی خواهد ماند تا آن را تصفیه یا pay off کنید. حالا در اینصورت باز هم ۲ حالت وجود دارد:
الف: به شما بهره بانکی یا interest تعلق میگیرد، یعنی که هر چه دیرتر بازپرداخت کنید باید مقدار بیشتری (واقعن بیشتر) پرداخت کنید. میزان بهره کاملن به میزان annual Percentage Rate یا APR کارت شما برمیگرده که معمولن درصدهایی هستن شبیه 22. ۹% یا بیشتر و کمتر (معمولن بین 20 تا 30%). که هر ماه به میزان بدهیتون اون بهره تعلق میگیره.
ب: بهره ای به شما تعلق نخواهد گرفت. من تاکنون هیچ موردی رو مشاهده نکردم که APR آن صفر بوده باشد. اما بسیاری از کارتها مخصوصا از سوی بانک ها و موسسات معتبرتر، به شما intro apr 0% میدهند یعنی جهت تبلیغ و ترغیب شما برای اپلای کردن اون کارت مدت محدودی اجازه میدهند که بدون بهره از کارتها استفاده کنید. معمولن هم از چندماه تا یکسال، و بعد از آن محدوده زمانی، دوباره بهره شامل حالتان خواهد شد.

نتیجه: پرداخت کامل statement بهترین راه پیشگیری از گرفتار شدن است. آنها عاشق چشم و ابرویتان نیستند که 1000 دلار بدهند و 50 دلار پس بگیرند. این طریقی است که آنها درآمد کسب میکنند.

نکته بسیار مهم:

مهمترین نکته در پرداخت صورتحسابهایتان این است که بدانید که چه زمانی و چه مقداری بدهکار باشید. اینکه همواره statement را روی عدد زیرو نگاه دارید به هیچ وجه کمکی به شما در جهت داشتن history مناسب و گرفتن credit line های بالاتر نمیکنه.
""" شما باید همیشه تا حدود 30% از حداکثر کردیتتان (credit line) را در زمان بسته شدن صورتحساب ماهانه (statement) بدهکار باشید. """
مثال: شما 1000 دلار کردیت لاین دارید و استیتمنت شما هم در ۱۰ هر ماه بسته میشه. این ماه شما 660 دلار از کارتتان هزینه کرده اید. یعنی 66%. شما باید میزان بدهیتان را تا قبل از بسته شدن statement، کاهش بدهید و به حدود 300$ (30%) یا کمتر برسانید (زیر 20% اصلن توصیه نمیشود چون نداشتن بدهی یعنی شما فعالیت اقتصادی ندارید). بهترین حالت این است که از ۱۰ روز تا یک هفته قبل از بسته شدن، مثلن در دوم و سوم هر ماه صورتحسابتان را تا 30% برسانید تا اینکه در تاریخ بسته شدن، payment شما مورد اثر واقع شود. و بعد هم آن چند روز سعی کنید افزایش بدهی نداشته باشید. بنابراین شما میتوانید مثلن در ۲ آن ماه 400$ را خودتان زودتر پرداخت کنید تا statement شما روی 260 (26%) بسته شود. سپس بعد از دریافت statement بهترین حالت این است که تا زمانی که فرصت دارید (due date) - که معمولن بین 20 تا 30 روز است - کل مبلغ استیتمنت یعنی 260$ زا پرداخت کنید و همین روند را برای هر ماه ادامه دهید.

یک نکته ظریف:
معمولن شما با کارکرد عادی هم به مرور زمان از کردیت لاین های بالاتر برخوردار خواهید بود. اما یک ترفند: شما میتوانید چند ماه بعد از گرفتن کردیت کارت و منظم بودن پیمنت ها برای یک بار یک خرید بزرگ انجام بدهید تا حداکثر میزان کردیت لاین موجود. بعنوان مثال اگر 1000$ کردیت لاین دارید، بروید و یک خرید 990 دلاری (بطور تقریبی) یکهو انجام دهید. تاکید میکنم که یک خرید نه چند خرید. بطوریکه در یک transaction کل کردیت لاین را تقریبا استفاده کنید. به این طریق بانکتون خودبخود کردیت لاینتون رو افزایش میده. این قضیه تابحال در مورد چند نفر و خود من صادق بوده (تست شده آقا!)

راهنمایی برای تازه تر ها:

دوستانی که تازه به آمریکا میان و قصد دارند کردیت کارد بگیرند، انتخاب های زیادی هست. اما یکسری راه ها را همه میروند و شما هم باید بدانید و بروید: هیچ کردیت کارتی به شما داده نمیشود مگر آنکه موسسه و بانک مورد نظر قانع شود که شما توان استفاده و بازپرداخت را دارید. حال این قانع شدن براساس چند فاکتوره: سابقه تون (که ندارید) و درآمدتون (به طور خلاصه). حالا این قانع شدن شرایط مختلف و کاملن غیر قابل پیش بینی دارد. گاهن مشاهده شده که شخصی در همان هفته های اولیه از یک بانک کردیت کارد گرفته و گاهن مانند من حدود یکسال هم با secured card صبر کرده. تجربه خود من از بانک ها اینگونه بوده: من متاسفانه دیر برای گرفتن secured card اقدام کردم و تقریبن سه ماه بعد از اومدنم گرفتم. اما شما از همان روزهای اول از یکی از بانک ها که به همه credit bureau ها گزارش خواهند داد یکی تهیه کنید. من از wells fargo گرفتم. همزمان از یک credit union هم یک secured loan گرفتم. یعنی مثلن 1000 تا گذاشتم در حسابم و آنها همان هزارتا را به من وام یکساله دادند و من هر ماه پرداخت میکنم تا از این طریق history بسازم. در دو سه ماه اول برای chase bank اپلای کردم که مورد قبول واقع نشد (من در chase حساب چکینگ داشتم). بعد ۴ ۵ ماه برای capital one اپلای کردم باز هم deny شدم. تا اینکه نامه ای از discover دریافت کردم که میگفت ممکنه برای کارت آنها کوالیفای باشم. اپلای کردم و در همان ابندا من را با 1000$ کردیت لاین اپروو کردن. این کردیت کارد هنوز هم بهترین برای من هست و همین امروز برای یک خرید بزرگ تر از کردیت لاین باهاشون صحبت میکردم که قرار شد بهم آفر های دیگه ای بدن.
من به شدت به همتون توصیه میکنم که این کارت رو در اولویت های اولتون برای اپلای کردن قرار بدید. در صورت تمایل میتوانید ایمیلتون رو به من بدهید و من برای شما یک referral request بفرستم که میتونه حتی تا 50$ هم به من و شما cash rewards کنه که همون حق پیشنهاده. مزایای بسیار خوبی داره و اگه خودتون سرچ کنید میبینید یکی از بهترین ها در مارکته.
اما اینو بخاطر بسپارید در شرایط عادی مدت زمانی طول میکشه که شما بتونین از یک هیستوری حداقلی برخوردا باشید تا بر اساس اون شما رو approve کنن. کلن چند راه مطمئن در اول راه ساخت کردیت اینها هستن:

- گرفتن یک secured credit card (از همان روزهای اول)
- گرفتن secured loan ها (از همان روزهای اول، مخصوصا اگر درآمد دارید. زیر یکسال هم نگیرید)
- گرفتن کردیت کارد یکی دو تا از فروشگاه ها یا پمپ بنزین ها (خودم نگرفتم اما همه جا بعنوان راهکار اعلام شده. بنظرم بهتره بعد از ثبات مکانی و حتی شغلی اقدام کنید)
- صبر و حوصله و نظم

کردیت خوب:

این مساله بسیار بحث برانگیز بوده و همچنان هست. اما برای روشن تر شدن قضیه کردیت خوب چندتا چیز رو بگم:
کردیت خوب شامل این فاکتورهاست:
- credit score همون نمره عددی که تقریبن بین 300 تا 850 هست و بطور کلی اینطور نشون میده: تا حدود 600 ریسک بسیار بالایی داره که بهتون پول قرض بدن (کردیت بد) ، 600 تا 700 که ممکنه بعضی از جاها بهتون وام بدن (کردیت متوسط) ، 700 تا 750 کردیت خوب، 750 تا 800 بسیار مطمئن و خیلی خوب ، 800 تا 850 هم میگن قرض گیرنده استثنایی
- financial history یا سابقه مالی تون شامل تعداد وام ها و کردیت کاردها و نام موسسات و بانک ها و نحوه پرداخت و اطلاعات مربوط به چگونگی فعالیت های مالیتون که تقریبا برای بسیاری از وام های مهم مثل خودرو این بخش از نمرتون مهمتره.
- financial amounts یا میزان بدهی هاتون. این یکی واقعن مهمه. یعنی اینکه تا حالا چقدر وام گرفتین و چقدر پرداخت کردین.

همینطور که گفتم نمره یا اسکور کردیت شرط لازمه هست اما کافی نیست برای "خوب" بودن کردیت. به طور مثال ممکنه شما با کردیت 750 برید ماشین بخرید و قسطتون در بیاد 500 دلار در ماه اما یکی هم در شرایط مشابه با کردیت 600 بگیره 250 دلار در ماه. این نکته رو به یاد داشته باشید که زمان صدور سوشیال سکیوریتی نامبر های شما نشان دهنده مدت زمان حضورتان در این بازی است و مسلمن امتیاز افراد قدیمیتر شامل حالتون نمیشه. طبق یه قانون نانوشته کردیت اصلی بعد از ۳ سال شکل میگیره.

اینا یه توشیح اجمالی بود که کلی هم وقتمو گرفت Smile مسلما نکات خیلی زیادتری هم هست که یا یادم نبود یا نمیدونم. اما فکر کنم با همین اطلاعات که من در طول یکسال کار مستقیم روزانه در رابطه با کردیت و وام بدست آوردم میتونین به زندگیتون ادامه بدین Smile

سلام اينقدرتوضيحاتتون كامله كه نتونستم فقط دكمه تشكرروبزنم همه سردرگميم درباره كرديت كارت برطرف شدموفق باشيد
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: rabbit ، esbluesky ، Essy ، ayden ، j.modarres ، mfarazz ، Arshia2000 ، srmir ، ao_alireza ، Ali.karimi ، Hamed_402 ، nima1976 ، reza.zr
(2015-11-24 ساعت 10:31)Sam2014 نوشته:  

خیلی ممنون
درود بر شما
۱- ایتجا سیستم بانکی با ایران کلاً فرق فوکوله ... بنابراین سود حساب و این حرف ها اینجا موضوعیت ندارد.
۲- دو نوع حساب بانکی داریم : checking و saving . حساب cheching حساب معمول که همه دارند و یک کارت نقدی یا Debit یهش متصله و هیچ گونه سودی بهش تعلق نمی گیره بلکه هزینه هم داره ( براساس شرایط بانک عامل) . حساب saving یا پس انداز کارت بانکی نداره ولی می تونه به حساب checking متصل بشه . این حساب سود بسیار ناچیزی داره ( مثلاً 0.۱ درصد در سال ) و مثل حساب checking هزینه داره . در شرایطی که بانک تعیین می کنه هزینه از بابت حساب ها از شما گرفته نمیشه ... حداقل موجودی بالای مبلغ 1500 تا 2000 دلار ، واریز مستقیم یا Direct Deposit حداقل میلغی و یا شرایط دیگر ( بر حسب بانک عامل )
۳- بانک ها معمولاً مثل Wells Fargo, Bank of Americaو Chase در اغلب نقاط آمریکا شعبه دارند و تعدادی هم بانک های محلی هستند که در همان ایالت شعبه دارند .
۴- داستان credit card حکایت دیگری است و اصلاً کارکردش با کارت معمولی فرق می کند .

بسیار ممنون از جواب شما
مگه برای حساب سیوینگ کارت دپیت نمی دهند؟اگه میدن پس اونم نباید زیاد توش پول باشه مثل checking
یک سوال من که هنوز نفهمیدم این موقع خرید بهنره از کردیت استفاده بشه یا checking
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: Essy
(2015-11-23 ساعت 22:01)saeidfireboy67 نوشته:  
(2012-12-04 ساعت 08:13)hasti_banoo نوشته:  در حالت نرمال سه نوع حساب بانکی می تونید داشته باشید ، checking ، Saving و credit . معمولا هر بانکی برای خودش قوانینی داره که اگر حساب های چکینگ و سیوینگ شما از حدی پایین تر بره باید هزینه ای رو پرداخت کنید. به همین ترتیب اگر موجودی حساب های شما از حدی بالاتر بره مزایای خاضی بهتون تعلق می گیره. مثلا در bank of america اگر در حساب چکینگ بیش از ۱۰ هزار داشته باشید و البته مدتی هم از افتتاح حسابتون گذشته باشه و مشتری خوبی محسوب بشید، به درجه advanced می رسید که می تونید دسته چک مجانی داشته باشید و چک کشیدن هم براتون هزینه ای نداره و حتی به موجودی حساب چکینگ هم سودی بخور نمیری واریز میشه !

مجموع حسابهای سیوینگ و چکینگ هم معمولا اگر از 50 هزار بالاتر بره، به حسابی به اسم privilege تبدیل میشه. اونوقت وام گرفتن با امکانات بهتر، کردیت کارت گرفتن، انتقال رایگان جساب به حساب، داشتن خدمات مشتریان اختصاصی و .. را می تونید دریافت کنید. معمولا این تغییر حسابها خود به خود انجام میشه .

حساب سیوینگ هم اگر از حدی بالاتر باشه می تونید اون رو تبدیل به مثلا money market کنید که سود بهتری پرداخت میشه و یک سری مزایای دیگه هم داره که یادم نیست ! البته سود که چه عرض کنم با ایران قابل مقایسه نیست ولی نسبت به سیوینگ معمولی یک اپسیلون بهتره.

وقتی حساب چکینگ باز کنید معمولا یک دبیت کارت هم بهتون میدن که به حساب چکینگ وصله. اونچه که خرید با این کارت انجام بدید بلافاصله از حسابتون کسر میشه. یک رمز ۴ رقمی هم بهتون میدن که مثل کارتهای بانکی ایران ، هم اینترنتی هم ATM و هم در فروشگاهها با دستگاههای pos می تونید استفاده کنید. مسلما وقتی از این کارت یا کارت اعتباری خودتون در اینترنت می خواهید استفاده کنید باید رمز سه رقمی ( معمولا سه رقمی است گاهی ۴ رقمی ) پشت کارت رو هم باید وارد کنید و همینطور تاریخ انقضا رو.

بعضی فروشگاهها و پمپ بنزینها debit card رو ترجیح میدن چون لازم نیست برای واریز پول به حسابشون صبر کنند. انتقال پول آنی است. مثلا اگر پمپ بنزین Arco تشریف ببرید که معمولا از همه جا بنزینش ارزونتر هست، حتما یا باید پول نقد بدید یا از دبیت کارت استفاده کنید. کردیت قبول نمی کنند. معمولا در این موارد علی رغم پرداخت با دبیت ، باید چند سنتی هم بابت هزینه های پروسس کارت بپردازید که ناچیزه البته.

برسیم به کردیت کارت. دوستانی که تازه وارد هستن معمولا می تونن تقاضای secure credit کنند . در این حالت مقداری پول از حساب شما بلوکه میشه برای ضمانت و مقداری هم کردیت بهتون داده میشه . مثلا حدود 1000 دلار. کارتی هم به عنوان کردیت کارت بهتون یدن. همونطور که می دونید این کارت از همه نظر همون کارت دبیت هست با این تفاوت که پولی که با اون پرداخت میشه بلافاصله از حساب کردیت کم نمیشه و معمولا از چند ساعت تا یکی دو روز تاخیر داره. حساب کردیت هم همون میزان کردیت مثلا 1000 دلار هست. هر چه با کردیت کارت پرداخت کنید از همین مقدار کردیت کسر میشه. سر ماه هم براتون statement میاد که جزئیات خریدهاتون رو نوشته و شما می تونید آنلاین، یا با چک مبلغ صورت حساب رو پرداخت کنید تا کردیت کلیر بشه. در این صورت دوباره می تونید برای ماه بعد همون 1000 دلار رو خرج کنید. سر ۶ ماه هم میشه تقاضای افزایش credit line بدید . اگر همه چیز ok باشه و خوش پرداخت بوده باشید کردیت رو زیاد می کنن.

برای افرادی هم که مدتی در بانک حساب خوبی داشته باشند، بدون secure deposit ، کردیت کارت خواهند داد. کردیت کارتها هم انواع مختلف داره، مثلا از شرکتهای متفاوتی مثل visa، master که بانکها معمولا با اینها کار می کنند ( به خصوص ویزا ) یا شرکتهای خصوصی تری مثل capital one ، Amazon، paypal و n تا مورد دیگه !

کردیت اولتون رو معمولا از بانکی که توش حساب خوبی دارید می تونید بگیرید چون شرکتهای دیگه مرجعشون حساب بانکی شما و اعتماد بانکتون به شما هست. اگر ابتدا به ساکن برید سراغ یک شرکت کردیت کارت و تقاضا کنید ، معمولا جواب منفی است. حتی فروشگاههای مختلفی مثل macys، target و .. هم که کردیت کارت می دن باز هم وابسته به جاهایی مثل مستر کارت هستند . اون شرکتهای اصلی کردیت کارت هم به حسابهای بانکی شما ، شغلتون و درآمدتون تاکید دارند. بنابراین راحت تره که اول از بانک کردیت کارت بگیرید، بعد مثل آب خوردن بقیه هم بهتون کارت میدن و البته که رقابت برای جلب شما هم بسیار خواهد بود. در مورد کارتهای فروشگاهها یادم باشه بعدا یک نکته بگم.

از کردیت کارت در پرداختهای آنلاین عین دبیت کارت میشه استفاده کرد. هیچ فرقی از نظر نحوه استفاده نداره. توصیه میشه پیش از زمان مهلت پرداخت صورت حساب کردیت کارت، نسبت به تسویه اون اقدام فرمایید ! اینطوری خوش حساب تر محسوب میشد. حتی می تونید پیشاپیش بیشتر از حدی که خرج کردید به حساب کردیت واریز کنید تا اصطلاحا حسابتون منفی بشه.

یکی از اولین کارهایی که موقع افتتاح حساب انجام میدید، فعال کردن online banking هست که از نون شب واجب تره. تمام کارهای مربوط به حساب ها تون رو به راحتی میشه آنلاین انجام بدید. مثلا انتقال از حسابی به حساب دیگه، پرداخت صورت حساب کردیت کارت، کنترل موجودی، دیدن statement ها و .. بعضی بانکها هم خدمات دیگری مثل کوپن های خرید و .. هم تو بخش آنلاین ارائه میدن که می تونید از بانک مورد نظرتون در مورد این خدمات سوال کنید.

وقتی از بانکداری الکترونیک استفاده می کنید، می تونید انواع alarm ها و رمزها رو برای دسترسی به حسابهاتون تعریف کنید تا مثلا حتی اگه کسی مقدار کمی هم از حسابتون برداشت کرد براتون مسیج یا ایمیل بیاد. ریز به ریز خریدهاتون رو هم همراه با ساعت و زمان و .. در فهرست اکانتهاتون خواهید دید.

نکته ای که می خواستم در مورد کارتهای فروشگاههای مثل macys ، target و .. بگم اینه که معمولا دو مدل کارت اعتباری در این فروشگاهها صادر میشه. یکی store credit هست یکی کردیت کارت معمولی که بیشتر از یکی از شرکتهای visa یا master صادر میشه. مورد اول فقط به درد خرید از همون فروشگاه می خوره ولی دومی رو همه جا میشه استفاده کرد.

آهان ! یک نکته دیگه اینکه موقع خرید از یک فرشگاه ، مثلا بقالی ! یا هر جای دیگه وقتی کارتتون رو موقع حساب کردن به فروشنده میدید سوال می کنه کردیت یا دبیت؟ این برای اینه که اگر کردیت باشه باید رسید پرداختتون رو امضا کنید ( نسخه فروشنده) و تحویل بدید. اگر هم دبیت باشه که باید رمز ۴ رقمی رو خودتون تو دستگاه pos وارد کنید. اینجا دیگه امضا نداره. اکثرا چون ظاهر و رنگ کارتهای دبیت و کردیت کمی متفاوته، فروشنده ها خودشون تشخیص میدن بذون اینکه سوال کنند.

در پستهای بعدی مطالب دیگری رو عرض خواهم کرد که الان تیترشون رو برای خودم یادداشت کردم که یادم نره !

امیدوارم این موارد برای تازه مهاجران عزیز مورد استفاده باشه. اگر اشتباه تایپی هم هست ببخشید که خوابم میاد (:-)

خیلی ممنون

- چکینگ همون موقع کم میشه و مثل عابر بانک خورمونه ولی کردیت یعنی شما یک زمان یکماهه برای تسویه اون دارید و اگر ظرف این یکماه اینکارو انجام ندید شروع میکنند به گرفتن سود از شما که حدود 15 تا 25 درصده .
- حساب saving حساب سپردست و کلا محدودیت تعداد دفعات برداشت پول داره
و بسته به یانکتون ماهی 3 تا 6 باره واگر بیشتر از از اون بردارید ازتون 25 دلار کم میکنه ولی برای checking محدودیتی برای تعداد دفعات نباشه

- به طور کلی بهتره از کردیتون خرج کنید ولی سر موعد تسویه کنید . اینجا سیستمی وجود داره که بهش میگن کردیت اسکور که یک عدد و برای وام گرفتن و خونه خریدن و ماشین خریدنو.. همه به اون رجوع میکنند. اون عدد تابعی از چند موضوعه که مهمترینش کردیت کارت و عدم نپرداختن تا مهلت پرداخت یا due date است پس بهتره با کردیتون خرید کنید ولی بموقع پرداخت کنید تا امتبازتون بالا بره !

- بطور کلی هزینه بین انتقال حساب از یک حسابتون به یک حساب دیگتون داخلی و یاخریدهای انلاین وجود نداره

- در مورد پرداخت در فروشگاهها با کردیت یا دبیت ، اگر با کردیت پرداخت کنید یک درصد کمی از حریدتون رو اون شرکت صاحب کردیت از صاحب مغازه و نه شما کم میکنه و برای اینه که دربسیاری از فروشگاهها حداقل خرید برای استفاده از کردیت وجود داره و این دلیل اصلیشه .
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، saeidfireboy67 ، lighthouse ، mohsen b.d ، j.modarres ، reza.zr ، moonwalk
سلام و درود به دوستای مهاجر سرایی .
من دیگه از تاپیک های ویزا بولیتن و اینا دارم میام تو قسمت های دیگه Smile
من تقریبا این تاپیک رو خوندم .
چند تا سوال و مسئله :
من بالاخره بعد از دو ماه سوشال رو گرفتم و تصمیم به بازکردن داستان ساده امممما در عین حال پیچبده ی کردیت دارم
1 - بنا به تجربتون ، چه بانکی رو پیشنهاد میکنید که با توجه به نداشتن کردیت هیستوری ، با گرفتن سکیور کردیت ، در آینده امکانات بهتری ارایه بده . ( اگر دلیلش رو هم بگید ممنون میشم )
دوم اینکه ، من خوندم چندتا از دوستان صاحب نظر گفتن که داشتن کردیت کارت زیاد ، منفی حساب میشه .
درست هست اما :
طبق جستجو ها و ریسرچ ها و مشورت هایی که کردم ، برای منی که در سال اول زیاد اسکور بالا تاثیری توی کارم نداره چون مثلا خونه نمیخوام بخرم ، اتفاقا اگر بتونم کردیت کارتها (حساب های ) بیشتری باز کنم ( اگر ) ، درسته که در ابتدا تاثیر منفی داره اما در دراز مدت چون میانگین سابقه ی حسابهام( چه کردیت - چه سیوینگ ) زیاد میشه ، مثبت حساب میشه .
سابقه ی حساب هم جزو فاکتورهای کردیت اسکور حساب میشه طبق گفته ی سایت کردیت کارما
ضمن اینکه میگن در طول یک سال باز کردن دوتا حساب تاثیر منفی زیادی نداره .
ممنونم
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز

ما برای 22 مارس به مدت 10 روز وارد امریکا میشیم میخواستم حساب باز کنم ممنون میشم راهنمایی کنید کدوم بانک بهتره و در طی 10 روز کردیت کارت رو میدن؟ و چه حسابهایی باز کنم ما وارد اورنج کانتی میشم
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-20 ساعت 13:33)vistac نوشته:  سلام به دوستان عزیز

ما برای 22 مارس به مدت 10 روز وارد آمریکا میشیم میخواستم حساب باز کنم ممنون میشم راهنمایی کنید کدوم بانک بهتره و در طی 10 روز کردیت کارت رو میدن؟ و چه حسابهایی باز کنم ما وارد اورنج کانتی میشم

بعيد مي دونم بتونيد كرديت كارت رو تو ١٠ روز دريافت كنيد . معمولا كمپاني ها بالاي ٣ هفته براتون ارسال مي كنند.
شما مي تونيد يك حساب saving باز كنيد و پولهايتان رو دپوزيت كنيد و يك حساب checking باز كنيد براي گرفتن دسته چك و كارت دبيت بمنظور خرج و مخارج روزانه .
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.zr
دوستان سلام. من دوست دارم که در اینجا تجربه باز کردن حساب و گرفتن کردیت کارت را براتون بگم شاید بدردتون بخوره.
اول اینکه برای درخواست باز کردن حساب یا کردیت کارت حتما باید ادرس مشخص مسکونی با پروف ان مثلا اجاره نامه داشته باشید که این موضوع با داشتن گواهینامه و سوشال نامبر حل میشه البته که گرفتن گواهینامه نیز مشروط به داشتن ادرس است .
دوم من فکر میکنم کسانی که با داشتن گرین کارت وارد امریکا میشن مثل دوستان لاتاری راه ساده تری را طی میکنند من خودم با مراجعه چیس بانک خیلی ساده و سریع حساب چکینگ باز کردم .و اما برای کردیت کارت من با راهنمایی یکی از دوستان از طریق وب سایت بانک اینترنتی دیسکاور درخواست کردیت کارت دادم و بلافاصله موافقت شد و کردیت کارت با سقف هزار دلار برایم ارسال شد. دیسکاور که بیشتر به فاینانس میپردازد تا کارهای روتین بانکی بعد از ویزا و مستر و امریکن اکسپرس یکی از کارت های مورد قبول است. بنظر من برای دوستان تازه وارد علاوه برتامین یک وجه مناسب و از همه مهمتر یک اهرم پرداخت در جامعه امریکا ساده ترین راه برای شروع پرفایل کردیت اسکور است.
همین جا باید اضافه کنم که خیلی از جاها مثل هتل ها دبیت کارت را یا قبول نمیکنند یا مشروط قبول میکنند. (دلیل موجه است که در این مجال نمی گنجد) پس داشتن یک کردیت کارت از هر نوع حتما لازم واجب است از همون روزهای اول .

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: NGNJ ، Essy ، rose119 ، reza.zr
دوستان كسي اطلاع داره با برگشت بانكهاي ايران به شبكه ي سوئيفت امكان ارسال پول از ايران به ام ري كا بدون دخالت صرافي ها امكان پذير هست يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
(2016-01-21 ساعت 00:06)joybar نوشته:  دوستان سلام. من دوست دارم که در اینجا تجربه باز کردن حساب و گرفتن کردیت کارت را براتون بگم شاید بدردتون بخوره.
اول اینکه برای درخواست باز کردن حساب یا کردیت کارت حتما باید ادرس مشخص مسکونی با پروف ان مثلا اجاره نامه داشته باشید که این موضوع با داشتن گواهینامه و سوشال نامبر حل میشه البته که گرفتن گواهینامه نیز مشروط به داشتن ادرس است .
دوم من فکر میکنم کسانی که با داشتن گرین کارت  وارد آمریکا میشن مثل دوستان لاتاری راه ساده تری را طی میکنند من خودم با مراجعه چیس بانک خیلی ساده و سریع حساب چکینگ باز کردم .و اما برای کردیت کارت من با راهنمایی یکی از دوستان از طریق وب سایت بانک اینترنتی دیسکاور درخواست کردیت کارت دادم و بلافاصله موافقت شد و کردیت کارت با  سقف هزار دلار برایم ارسال شد. دیسکاور که بیشتر به فاینانس میپردازد تا کارهای روتین بانکی بعد از ویزا و مستر و امریکن اکسپرس یکی از کارت های مورد قبول است. بنظر من برای دوستان تازه وارد علاوه برتامین یک وجه مناسب و از همه مهمتر یک اهرم پرداخت در جامعه آمریکا ساده ترین راه برای شروع پرفایل کردیت اسکور است.
همین جا باید اضافه کنم که خیلی از جاها مثل هتل ها دبیت کارت را یا قبول نمیکنند یا مشروط قبول میکنند. (دلیل موجه است که در این مجال نمی گنجد) پس داشتن یک کردیت کارت از هر نوع حتما لازم واجب است از همون روزهای اول .

سلام ممنون از اطلاعاتتون. لطفا بگید چقدر پول توی چکینگ اکانت چیس بانک گذاشتین که تونستین از دیسکاوری بانک کردیت اسکور گرفتین و چطور با نداشتن کار تونستین بگیرید لطفا بیشتر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
. Credit Cards

كرديت كارتها در واقع خطوط اعتبارى اى هستن كه موسسات بزرگ مالى مثل MasterCard، Visa، American Express، و امثال اينا به واسطه ى بانكها و موسسات مالى و با توجه به سابقه و امتياز مالى و اعتباريمون بهمون ارائه ميدن. اینها يكى از مهمترين محصولاتي هستن كه بانكها، موسسات مالى و بعضى از فروشندگان بزرگ بسیار راغبن به من و شما بفروشن. چرا میگم محصول، واسه اينكه خودشون هم از همين عنوان يعنى (Product) و نه خدمت (Service) استفاده مى كنند. همينجا لازمه اشاره كنم كه واسه پيدا كردن انواعشون تو وبسايت هر بانك يا موسسه اى بايد به بخش (Our) Product مراجعه كنين.

2. Statement

صورتحساب دوره است كه اغلب ماهانه بوسيله ى پست(mail) يا الكترونيكى (email) برامون ارسال ميشه. شايد بهتره بگم تو ايميل فقط خبرمون مى كنن كه واسه ديدن و احتمالن دانلود صورتحسابمون به اينترنت بانكمون مراجعه كنيم. اين اطلاع رسانى مى تونه به صورت اس ام اسى يا پيام صوتى هم تو بعضى موسسات مالى ارائه بشه.

3. Balance

ميزان بدهى ما به كارتونه يا همون مبلغى كه ما با كرديت كارتمون خرج كرديم كه خودش با پيشوند هاى مختلف معانى متفاوتى پيدا ميكنه:

3.1. Statement Balance

ميزان بدهى صورتحسابى ماست و خيلى مهمه.

3.2. Current Balance

بدهى جارى ما به كارتمونه كه بزرگتر يا مساوى Statement Balance هست. اين مبلغ رو توى صفحه ى شخصى بانكیمون مى تونيم ببينيم و الزامن بدهى لحظه اي ما نيست، چون بعضى تراكنشها زمان مى برند تا تو صفحه ى شخصى بانكيمون ثبت بشن .

3.3. Real Balance

اين اصطلاح من درآورديه. ولى بخاطر اهميتش فعلن ازم قبول كنين. چون بهش نياز دارم و قراره راجع بهش در ادامه توضيح بدم. اين بدهى در واقع ميزان بدهى جارى ماست كه تو صفحه ى شخصيمون مى تونيم ببينيم به اضافه ى ميزان هزينه كرد مون كه تا اون لحظه صورت گرفته و هنوز ثبت نشده.

4. Credit Limit

ميزان اعتبار ما تو سيستم اعتباريه كه واسه كسايى كه فاقد پيشينه ى اعتبارى ان ممكنه از 1000 تا 2000 دلار باشه و در بعضى موارد شنيده شده كمى بيشتره. اين ميزان على العموم هر شش ماه با توجه به عملكرد حسابمون قابل ارتقا هست. البته هر لحظه كه اراده كنين مى تونين كمش هم بكنين.

تازه واردينى كه فكر مى كنن اين ميزان كرديت براشون كافى نيست حتی مى تونن از يه موسسه مالى ديگه هم كرديت كارت با مبالغ ليميت مشابه دريافت كنن. تو اين زمان خاص ( منظورم ماههاى اول مهاجرته) شخصا بيش از دو كرديت كارت رو توصيه نمى كنم.

سال ٢٠١١ كه من وارد كانادا شدم به خاطر نداشتن پيشينه ى اعتبارى مجبور شدم به ميزان كرديت ليميتم سپرده ى بلاك شده بذارم تو RBC تا وجه الضمان پرداختم باشه. ولى خوشبختانه با خبر شدم كه بعضى از بانكها واسه تازه مهاجرا از اين مبلغ بلاك شده صرف نظر مى كنن.

5. Available Credit

مبلغيه كه عليرغم بدهيمون مى تونيم خرج كنيم و به عبارتى همون اعتباريه كه ميشه روش حساب كرد. دقت كنيم كه گاهى بخاطر ثبت نشدن لحظه اى برداشتهامون ممكنه از مبلغى كه تو وبسايت يا موبايل بانكمون ميبينيم كمتر كرديت قابل استفاده داشته باشيم. اينجا يكى از جاهايیه كهReal Balance معنى پيدا مى كنه. چون هزينه كرد بالاتر از كرديت برامون جريمه به همراه داره.

6. Balance Transfer

يه ويژگى خيلى مهمه كه بوسيله ى اون مى تونيم بدهى حساب يا كارتى رو به كارت اعتباريمون منتقل كنيم. اين ويژگى گاهى خيلى اهميت پيدا مى كنه. بعضى وقتا موسسات مالى به صورت promotion اين ويژگى رو پيشنهاد ميدن و گاهى بعضى كارتها اين ويژگى رو مثلا در شش ماه يا يك سال اول استفاده مون از كارت دارن. اهميت بالاى اين ويژگى رو در ادامه توضيح ميدم.(بند 7.3)

7. Interest

سودیه كه به مبلغ بدهيمون تعلق ميگيره كه با توجه به نوع كارت، جنس برداشتها از كرديت كارت يا شيوه ى پرداخت بدهيمون متفاوته كه جلوتر بيشتر توضيح ميدم؛

7.1. Purchases Interest

سوديه كه به بدهى پرداخت نشده مون تعلق مى گيره

7.2. Cash Advances Interest

سوديه كه به مبلغ برداشت مستقيم ما از كارت اعتباريمون تعلق ميگيره. مثلن اگه بجاى كارت دبيتتون، کردیت کارتتون رو تو دستگاه ATM وارد كنين و پول دریافت کنید، به مبلغ برداشتى سود تعلق ميگيره. درصد اين سود معمولا بيشتر از درصد سود Purchases ه.

7.3. Balance Transfer Interest

سوديه كه به مبلغ انتقالى به حساب يا كارت ديگه تعلق ميگيره.

اين سود در حالت عادى با سود Cash Advanceتقريبن يكيه. ولى اهميتش در كاربردشه. گاهى امتيازاتى رو كرديت كارت خاصمون ( توضيح بيشتر در پست بعدى راجع به انواع كرديت كارت) داريم يا در زمانهايى اين امتياز رو به كارتموم ميدن و اين درصد رو به صورت قابل ملاحظه اى كم مى كنند. به نوعى كه مثلا اگه تو حسابى بدهكار بوديم و داريم %19.99 بهش سود سالانه ميديم مى تونيم با انتقال بدهى اين حساب به كارتموم اين سود رو واسه يه دوره ى زمانى محدود كم كنيم (مثلن %1.99).

سناريوى ديگه اينه كه فرض كنيم کسی قصد ساختن كرديتش رو داره كه مثلا در ماههاى آينده كرديت ليميتش رو افزايش بده يا درخواست وام كنه و نياز داره بدهى تو كرديتش نباشه. ما با اين ويژگى مى تونينم بهش كمك كنيم.

مهم.: ممكنه به اين سرويس fee تعلق بگيره كه احتمالن درصدى از مبلغ انتقاله.

7.4. Daily Interest (Rate)

اين مبلغ يا درصد ، در واقع چيز اضافه اى نيست و اطلاعات بيشتریه كه واسه روشنتر شدن مبلغ يا درصد سود بهمون ميدن و حاصل تقسيم سود يا درصدش به ٣٦٥ روزه كه اگه اشتباه نكنم تو ايران بهش ميگن سود روزشمار.

اهميت خاصش شايد هشدارى باشه واسه مايى كه بدهى حساب داريم.

مهم: فرض كنيم تو كارتمون بدهى چند دوره باقى مونده و يهو از منبعى پولى به دستمون ميرسه كه مى تونه بدهى هاى معوقه مون رو تسويه كنه. ماها به عادت ممكنه منتظر صورتحساب دوره بعدي بمونيم و به اشتباه تصور كنيم كه تا اون زمان Grace Period مونه. ولى اين اشتباه نا خداگاه ممكنه مبلغى رو به عنوان سود به بدهيمون اضافه كنه.

8. Grace Period

مدت زمانى از لحظه ى خريد تا لحظه ى پرداخت بدهى كارته كه بهش سودى تعلق نمى گيره و در عمده ى موارد حداقل ٢١ روزه است.

اين يكى از مهمترين امتيازات كرديت كارت به دبيت كارته، با اين ويژگى ماها مى تونيم بدهيهامون رو بدون اينكه سودى بهش تعلق بگيره به تعويق بندازيم.

9. Minimum Payment

مبلغيه كه در هر شرايطى بايد پرداخت كنيم تا بد حساب نشيم. اين مبلغ هميشه ١٠ دلار نيست و ممكنه به نسبت بدهى صورتحسابمون و يا اضافه شدن سود دوره (هاى) قبلى اضافه تَر هم باشه.

10. (Payment) Due Date

زمان مهميه كه بايد صورتحسابمون رو حداقل باMinimum Payment پرداخت كنيم تا بد حساب نشيم . توصيه ميشه كه اين پرداخت دو سه رو قبل due date انجام بشه، چون تراكنشهاى الكترونيك واسه نهايى شدن زمان مى خوان
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، mohsen b.d ، ao_alireza ، reza.zr ، N-iMA
به جای کپی کل مطلب بهتر نبود لینک رو میزاشتی اینطوری راحت تر بود.
http://i2canada.com/living-in-canada/tor...D9%84.html

اون ته وب سایت زیر حق تکثیر رو بخونید همیشه نه برای این وبسایت بلکه برای تمام وبسایت ها.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-26 ساعت 15:54)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-02-26 ساعت 15:26)ps5 نوشته:  به جای کپی کل مطلب بهتر نبود لینک رو میزاشتی اینطوری راحت تر بود.
http://i2canada.com/living-in-canada/tor...D9%84.html

اون ته  وب سایت زیر حق تکثیر رو بخونید همیشه نه برای این وبسایت بلکه برای تمام وبسایت ها.

حالا لینک یا کپی مهم اینه که بچه ها بخونن ازش استفاده کنن
و اوه ببخشید از این اطلاعات مهم کپی شد اون حق کپی خود سایت رفته از سایت ایرانیان آمریکا برداشته پس ....
خیلی دلت میسوزه اش دهن سوزی بیا یک مطلب بنویس همه استفاده کنن

صاحب سایت رو بنده میشناسم این مطلب توسط نویسنده اصلی براشون ارسال شده و کپی از هیچ سایتی نیست.

کمک کردن هم به مطلب نوشتن نیست. تا جایی که تونستم کمک کردم به هرکسی که سوالی داشته و مطمئنم بیشتر شما به بقیه کمک کردم. از بد بودن کپی بودن مطلب هم بگذریم شما وقتی مطلب رو کپی پیست میکنی رتبه مهاجرسرا در گوگل میاد پایین و حتی اگر اجازه کپی داشته باشی نباید اینکارو بکنی.

در اخر ما همه برای کمک اینجاییم اگر کسی سوالی کرد و شما جوابش رو توی سایت دیگه ای دیدید لینک رو بهش بدید. و الان یکم توجه کردم اصلا کسی از شما درخواست کمک نکرد در مورد کردیت کارت و بقیه ماجرا.

اصلا قصد نداشتم تند حرف بزنم اما جوابت خیلی غیر دوستانه و تند بود اولین چیزی که باید بدونی اینه که همه ما اینجاییم برای گرفتن کمک و یا کمک کردن به بقیه.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen b.d ، j.modarres ، reza.zr
دوستان گرانقدر سلام
همونطور كه دوست عزيزمون @ps5@ گفتند لطف كنيد مطالبي اگه از جايي جمع آوري ميشه با ذكر منبع باشه و سعي كنيم قوانين كلي رو رعايت كنيم تا به كش و قوس نكشه مباحث!
با تشكر و طلب خير براي همه دوستان
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، lighthouse ، Siamak ، j.modarres ، matin.sh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان