کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
سوال:
اگر من کردیت کارتی با سقف 5000 $ داشته باشم و طبق گفته بانک تا یکسال 0 درصد سود سالیانه داشته باشد.
در صورتیکه تمام پول را خرج کنم و بعد از 364 روز کل پول را یکجا برگردانم، آیا سودی باید بپردازم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-09 ساعت 11:02)renausa نوشته:  سوال:
اگر من کردیت کارتی با سقف 5000 $ داشته باشم و طبق گفته بانک تا یکسال 0 درصد سود سالیانه داشته باشد.
در صورتیکه تمام پول را خرج کنم و بعد از 364 روز کل پول را یکجا برگردانم، آیا سودی باید بپردازم؟
نشد دیگه ....
اون 0% APR که به شما گفتند مال گریس پریود هست ( محدوده closing date و due date ) که حدود 25 روز می شه و برای یک مدت از باز کردن حسابتون مثلاً 15 ماه ( در اصل آفر هست )بعدش بهره وارد کار میشه . اگه تو اون محدوده گریس پریود می نیمم استیتمنت را پرداخت کنید جریمه نمی شوید و بهره هم از شما نمی گیرند ( مثلاً تا 15 ماه) . این بصورت ماهانه کنترل می شود نه اینکه 5K پول را خرج کنی و سر سال بری بهشون پس بدی >> شما بدلیل بدحسابی ، انباشت بدهی و بالانس ( بیِییییپ ) مشمول جریمه و خراب شدن اساسی کردیت هیستوری ( در حد نابودی ) می شوید .
درپست قبلی آقا سهیل همین موضوع را توضیح توضیح دادند .
ارادتمند
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، reza_norouzi ، soheilbadami ، farshad varaste ، sce ، j.modarres
بله شما 11 تا قسط مثلا 100 دلاری که تعیین شده (همون مینیمم پیمنت) رو توی 11 ماه میدید این میشه 1100 دلار اما 3900 باقیمونده رو کامل در ماه 12 باید بدید اگه میخواید اینترست ندید.ولی این نیست که اصلا قسط ندید و یکجا در ماه اخر تصفیه کنین.چنین وام یا کردیتی وجود نداره.
اگرهم پرداخت نکنین از ماه 13 به آوتستندینگ بالانس بهره تعلق میگیره.گاهی بسته به قرارداد کردیت ممکنه بهره تمام اون 12 ماه رو هم با ریت کمتر ازتون بگیرن مثلا سی تی بنک و پی پل از این دسته از نامردها هستن ! بنابراین همیشه ترم یا شرایط افرتون رو بدقت بخونید. (کلی بالای این نصیحت هزینه رفته ها Smile)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: renausa ، farshad varaste ، reza_norouzi ، Sam2014 ، sce ، yami ، j.modarres ، moonwalk
برای کردیت کارد شما چند تا نکته هست که باید بهش توجه کنید:
1- min payment : پولی هست که شما باید حتما هر ماه پرداخت بشه که بد حساب نباشید. این مقدار بسته به بانکتون متفاوت هست. بعضیها 25-35 دلار ثابت هست بعضی کردیت کاردها درصدی از بالانس مثل دیسکاور کارد که فکر کنم میگه دو درصد بالانس.
2- APR : یکم با سود فرق داره یعنی عملا هزینه اضافی که شما بابت استفاده از کردیت کارد پرداخت میکنید. این هزینه شامل سود و همچنین هزینه کردیت کارد ( اگر کارد هزینه دار گرفته باشید) میشه . بسته به قرارداد از شما روزانه سود میگیرد به شرطی که بالانس داشته باشید.
درباره اون apr 0 من همیشه ازش استفاده کردم . چون کمکم کرد از کردیت 1500 دلاری برسم به 7500 دلار. همیشه از کردیت 0apr استفاده کردم و مبلغی بیشتر از مینیموم پیمنت دادم و تو امریکن اکسپرس و چیس و دیسکاور خودشون اتوماتیک اعتبار من را بالا بردن. همزمان پولی که به کردیت کارد بدهکار بودم تو یک حساب سیوینگ گذاشتم که شیطون گولم نزنه خرجش کنم. هر زمان نزدیک بود افر صفر درصد تمام بشه همه را پرداخت کردم.
از اونجایی که کردیتم را همیشه مانیتور میکنم میتونم بگم تو مدتی که بدهی روی کاردها بود عملا اسکور من تغییری نمیکرد اما به محض پرداخت همه بدهی یه جامپ 15-20 تایی تو کردیت دیدم.

(2015-06-09 ساعت 11:02)renausa نوشته:  سوال:

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، sce ، Danoosh ، j.modarres
یعنی شما هر ماه مینیمم رو پرداخت میکردید، و بقیه بدهیتون رو میذاشتید تو حساب سیوینگتون و در ماه آخر همه بدهیتون رو باهم پرداخت کردید؟
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاری هست که دقیقا انجام دادم. قسمت دومش ( گذاشتن تو حساب سیوینگ ) اخیتاری هست من این کار را میکردم که حساب کار از دستم در نره.
ضمنا همیشه یک مقدار بیشتر از مینیمم پرداخت میکردم. مثلا به جای 25 دلار 50 دلار

(2015-06-10 ساعت 21:39)farshad varaste نوشته:  یعنی شما هر ماه مینیمم رو پرداخت میکردید، و بقیه بدهیتون رو میذاشتید تو حساب سیوینگتون و در ماه آخر همه بدهیتون رو باهم پرداخت کردید؟

پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، k1_m_1358 ، farshad varaste
من چند صفحه اول رو خوندم و نديدم كسي در مورد صندوق امانات چيزي گفته باشه
ميخواستم بدونم در بدو ورود و افتتاح حساب ميشه صندوق گرفت و شرايطش رو كسي ميدونه.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام سوالی داشتم در رابطه به افتتاح حساب که ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن جواب بدن

چه بانکی برای باز کردن حساب با حداقل کسر ماهانه ای که بانک
خود به خود از حساب کسر میکنه پیشنهاد میکنید ضمنا بانکی باشه که بشه از ایران پول انتقال داد
چون من میخوام حسابی باز کنم که از ایران برام پول بفرستند و هر ماه شارژم بابت این حساب نکنن و اگر هم سود بدن که بهتره
کلا دانشجویی باشه
موفق باشید
sara
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-02 ساعت 09:11)humsun نوشته:  من چند صفحه اول رو خوندم و نديدم كسي در مورد صندوق امانات چيزي گفته باشه
ميخواستم بدونم در بدو ورود و افتتاح حساب ميشه صندوق گرفت و شرايطش رو كسي ميدونه.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بعضی از شعب بعضی بانکها دارن که باید در محل جویا بشید البته برخی هم روی سایتشون ممکنه اعلام کنن به هر حال بهتره بعد از معلوم شدن محل سکونت دنبالش برین چون بالاخره نباید زیاد دور باشه. اکثرا چیزی که خودم دیدم اون سایزهایی که قیمت مناسب تر دارن پر هستن و لیست انتظار دارن و کلا صندوقها طرفدار زیاد دارن چون بعضی اوقات وسیله ای هست برای نگهداشتن پول نقد و به نوعی فرار مالیاتی کسانی که درامد بالا دارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، Danoosh ، j.modarres
(2015-08-03 ساعت 10:33)soheilbadami نوشته:  
(2015-08-02 ساعت 09:11)humsun نوشته:  من چند صفحه اول رو خوندم و نديدم كسي در مورد صندوق امانات چيزي گفته باشه
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بعضی از شعب بعضی بانکها دارن که باید در محل جویا بشید البته برخی هم روی سایتشون ممکنه اعلام کنن به هر حال بهتره بعد از معلوم شدن محل سکونت دنبالش برین چون بالاخره نباید زیاد دور باشه. اکثرا چیزی که خودم دیدم اون سایزهایی که قیمت مناسب تر دارن پر هستن و لیست انتظار دارن و کلا صندوقها طرفدار زیاد دارن چون بعضی اوقات وسیله ای هست برای نگهداشتن پول نقد و به نوعی فرار مالیاتی کسانی که درامد بالا دارن.
راستش من دارم به طلاهام فكر ميكنم. اگه نبرم با خودم براي دفعات بعدي بايد ماليات و اينا بدم اگه ببرم هم مشكل نگهداري تو خونه اي كه هنوز نداره آدم ...
شما درست ميفرماييد كه بعد از انتخاب شهر و غيره به اين فكر باشم شايد برخي هم بگن حالا ويزاتو بگير و بعد فكر كن ولي من بر اساس همين اطلاعات كم و محدود ميخوام تصميمگيري كنم
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Alisalimi
(2015-08-02 ساعت 16:57)sara66 نوشته:  دوستان سلام سوالی داشتم در رابطه به افتتاح حساب که ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن جواب بدن

چه بانکی برای باز کردن حساب با حداقل کسر ماهانه ای که بانک
خود به خود از حساب کسر میکنه پیشنهاد میکنید ضمنا بانکی باشه که بشه از ایران پول انتقال داد
چون من میخوام حسابی باز کنم که از ایران برام پول بفرستند و هر ماه شارژم بابت این حساب نکنن و اگر هم سود بدن که بهتره
کلا دانشجویی باشه
موفق باشید

سلام دوست من
همه بانکای امریکا تقریباً یه مبلغ ثابتی رو بابت نگهداری حساب کسر میکنن و معمولاً هم چند تا راه پیشنهاد میکنن که با انجام هر کدوم از اونا این مبلغ کسر نمیشه مثل داشتن حداقل ماهیانه 1500 دلار در حساب چکینگ یا 300 دلار ماهیانه در سیوینگز یا واریز حداقل 500 دلار در ماه توسط کارفرما (واریز حقوق).
فک میکنم میشه به همه بانکای امریکا از ایران پول فرستاد البته نه به صورت مستقیم از بانکای ایران بلکه از طریق صرافی های معتبر و قابل اطمینان (برای خودم چندین بار به حسابم از ایران پول فرستادن از طریق صرافی).
در ضمن چیزی به نام سود بانکی مثل چیزی که تو ایران هست تو سیستم بانکی امریکا وجود نداره و فقط در بانکهایی که عضو FDIC هستند تا سقف مبلغ 250،000 دلار به صورت فدرال تضمین میشه.
برای نمونه چند تا بانک مطرح رو براتون لیست میکنم و میتونین هر بانک یا موسسه اعتباری دیگه ای رو برای افتتاح حساب انتخاب کنین:
Wells Fargo
US Bank
Bank of America
Chase
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Danoosh ، sina454
(2015-08-03 ساعت 11:39)humsun نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='644233' dateline='1438581799']
[quote='humsun' pid='643878' dateline='1438490507']

راستش من دارم به طلاهام فكر ميكنم. اگه نبرم با خودم براي دفعات بعدي بايد ماليات و اينا بدم اگه ببرم هم مشكل نگهداري تو خونه اي كه هنوز نداره آدم ...
شما درست ميفرماييد كه بعد از انتخاب شهر و غيره به اين فكر باشم شايد برخي هم بگن حالا ويزاتو بگير و بعد فكر كن ولي من بر اساس همين اطلاعات كم و محدود ميخوام تصميمگيري كنم
نه دوست عزیز هیچ زمانی به اموال شخصی شما مالیات تعلق نمیگیره اگر جای مطمئن دارید در ایران فعلا بهتره با خودتون نیارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، humsun ، reza_norouzi ، Alisalimi
سهيل جان شما ايران هستيد يا امريكا؟ من در جايي خواندم كه بايد دارايي هاي خود را كه در ايران داريم در فرمي به نام FBAR به سازمان irs امريكا اعلام كنيم و تا اون تاريخي كه ما گرين كارت گرفتيم معاف ماليات هست ولي از اون تاريخ به بعد هر گونه سود حاصل از اون دارايي ها شامل ماليات در امريكا ميشه!؟ ايا اطلاعي داريد؟
F4
Begin= juli 2002
Interview = 14th may 2015
updates in ceac = 15th may 2015
2nd AP process update in Ceac = 18th may 2015
3rd update in Ceac = 9th June 2015
4th update in Ceac = 20th July 2015
5th update in Ceac = 29th July 2015
clearance = 3rd August 2015
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-08 ساعت 01:29)Alisalimi نوشته:  سهيل جان شما ايران هستيد يا امريكا؟ من در جايي خواندم كه بايد دارايي هاي خود را كه در ايران داريم در فرمي به نام FBAR به سازمان irs امريكا اعلام كنيم و تا اون تاريخي كه ما گرين كارت گرفتيم معاف ماليات هست ولي از اون تاريخ به بعد هر گونه سود حاصل از اون دارايي ها شامل ماليات در امريكا ميشه!؟ ايا اطلاعي داريد؟
مربوط به ناپیک مالیات میشه که اونجا مطالبش هست اما کلیش اینه که به چند چیز مالیات میخوره :درامد-ارزش افزوده سرمایه-ارث . شما هر درامدی که داخل و خارج از امریکا دارید اهم از اجاره ملک سود بانک سود سهام و غیره رو باید اعلام کنین در زمان تکس ریترن .هر کدوم ازینها هم کلی بند و تبصره و معافیت و غیره داره که به ایندلیل حتما باید حسابدار براتون انجام بده خصوصا بخش خارجیش رو . در حالت کلی به اموال شخصی منزل سکونتی بخش بزرگی از ارث و اینها مالیاتی نمیخوره ولی باید بررسی بشه. چیز واحدی نیستش مضافا به اینکه به علت عدم رابطه دو کشور هیچیک از هیستوری مالی شما موجود نیست و این مقداری بنفع ایرانیها شده
.بله در شیطان بزرگ ! مقیمم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، lighthouse
(2012-12-04 ساعت 08:13)hasti_banoo نوشته:  در حالت نرمال سه نوع حساب بانکی می تونید داشته باشید ، checking ، Saving و credit . معمولا هر بانکی برای خودش قوانینی داره که اگر حساب های چکینگ و سیوینگ شما از حدی پایین تر بره باید هزینه ای رو پرداخت کنید. به همین ترتیب اگر موجودی حساب های شما از حدی بالاتر بره مزایای خاضی بهتون تعلق می گیره. مثلا در bank of america اگر در حساب چکینگ بیش از ۱۰ هزار داشته باشید و البته مدتی هم از افتتاح حسابتون گذشته باشه و مشتری خوبی محسوب بشید، به درجه advanced می رسید که می تونید دسته چک مجانی داشته باشید و چک کشیدن هم براتون هزینه ای نداره و حتی به موجودی حساب چکینگ هم سودی بخور نمیری واریز میشه !

مجموع حسابهای سیوینگ و چکینگ هم معمولا اگر از 50 هزار بالاتر بره، به حسابی به اسم privilege تبدیل میشه. اونوقت وام گرفتن با امکانات بهتر، کردیت کارت گرفتن، انتقال رایگان جساب به حساب، داشتن خدمات مشتریان اختصاصی و .. را می تونید دریافت کنید. معمولا این تغییر حسابها خود به خود انجام میشه .

حساب سیوینگ هم اگر از حدی بالاتر باشه می تونید اون رو تبدیل به مثلا money market کنید که سود بهتری پرداخت میشه و یک سری مزایای دیگه هم داره که یادم نیست ! البته سود که چه عرض کنم با ایران قابل مقایسه نیست ولی نسبت به سیوینگ معمولی یک اپسیلون بهتره.

وقتی حساب چکینگ باز کنید معمولا یک دبیت کارت هم بهتون میدن که به حساب چکینگ وصله. اونچه که خرید با این کارت انجام بدید بلافاصله از حسابتون کسر میشه. یک رمز ۴ رقمی هم بهتون میدن که مثل کارتهای بانکی ایران ، هم اینترنتی هم ATM و هم در فروشگاهها با دستگاههای pos می تونید استفاده کنید. مسلما وقتی از این کارت یا کارت اعتباری خودتون در اینترنت می خواهید استفاده کنید باید رمز سه رقمی ( معمولا سه رقمی است گاهی ۴ رقمی ) پشت کارت رو هم باید وارد کنید و همینطور تاریخ انقضا رو.

بعضی فروشگاهها و پمپ بنزینها debit card رو ترجیح میدن چون لازم نیست برای واریز پول به حسابشون صبر کنند. انتقال پول آنی است. مثلا اگر پمپ بنزین Arco تشریف ببرید که معمولا از همه جا بنزینش ارزونتر هست، حتما یا باید پول نقد بدید یا از دبیت کارت استفاده کنید. کردیت قبول نمی کنند. معمولا در این موارد علی رغم پرداخت با دبیت ، باید چند سنتی هم بابت هزینه های پروسس کارت بپردازید که ناچیزه البته.

برسیم به کردیت کارت. دوستانی که تازه وارد هستن معمولا می تونن تقاضای secure credit کنند . در این حالت مقداری پول از حساب شما بلوکه میشه برای ضمانت و مقداری هم کردیت بهتون داده میشه . مثلا حدود 1000 دلار. کارتی هم به عنوان کردیت کارت بهتون یدن. همونطور که می دونید این کارت از همه نظر همون کارت دبیت هست با این تفاوت که پولی که با اون پرداخت میشه بلافاصله از حساب کردیت کم نمیشه و معمولا از چند ساعت تا یکی دو روز تاخیر داره. حساب کردیت هم همون میزان کردیت مثلا 1000 دلار هست. هر چه با کردیت کارت پرداخت کنید از همین مقدار کردیت کسر میشه. سر ماه هم براتون statement میاد که جزئیات خریدهاتون رو نوشته و شما می تونید آنلاین، یا با چک مبلغ صورت حساب رو پرداخت کنید تا کردیت کلیر بشه. در این صورت دوباره می تونید برای ماه بعد همون 1000 دلار رو خرج کنید. سر ۶ ماه هم میشه تقاضای افزایش credit line بدید . اگر همه چیز ok باشه و خوش پرداخت بوده باشید کردیت رو زیاد می کنن.

برای افرادی هم که مدتی در بانک حساب خوبی داشته باشند، بدون secure deposit ، کردیت کارت خواهند داد. کردیت کارتها هم انواع مختلف داره، مثلا از شرکتهای متفاوتی مثل visa، master که بانکها معمولا با اینها کار می کنند ( به خصوص ویزا ) یا شرکتهای خصوصی تری مثل capital one ، Amazon، paypal و n تا مورد دیگه !

کردیت اولتون رو معمولا از بانکی که توش حساب خوبی دارید می تونید بگیرید چون شرکتهای دیگه مرجعشون حساب بانکی شما و اعتماد بانکتون به شما هست. اگر ابتدا به ساکن برید سراغ یک شرکت کردیت کارت و تقاضا کنید ، معمولا جواب منفی است. حتی فروشگاههای مختلفی مثل macys، target و .. هم که کردیت کارت می دن باز هم وابسته به جاهایی مثل مستر کارت هستند . اون شرکتهای اصلی کردیت کارت هم به حسابهای بانکی شما ، شغلتون و درآمدتون تاکید دارند. بنابراین راحت تره که اول از بانک کردیت کارت بگیرید، بعد مثل آب خوردن بقیه هم بهتون کارت میدن و البته که رقابت برای جلب شما هم بسیار خواهد بود. در مورد کارتهای فروشگاهها یادم باشه بعدا یک نکته بگم.

از کردیت کارت در پرداختهای آنلاین عین دبیت کارت میشه استفاده کرد. هیچ فرقی از نظر نحوه استفاده نداره. توصیه میشه پیش از زمان مهلت پرداخت صورت حساب کردیت کارت، نسبت به تسویه اون اقدام فرمایید ! اینطوری خوش حساب تر محسوب میشد. حتی می تونید پیشاپیش بیشتر از حدی که خرج کردید به حساب کردیت واریز کنید تا اصطلاحا حسابتون منفی بشه.

یکی از اولین کارهایی که موقع افتتاح حساب انجام میدید، فعال کردن online banking هست که از نون شب واجب تره. تمام کارهای مربوط به حساب ها تون رو به راحتی میشه آنلاین انجام بدید. مثلا انتقال از حسابی به حساب دیگه، پرداخت صورت حساب کردیت کارت، کنترل موجودی، دیدن statement ها و .. بعضی بانکها هم خدمات دیگری مثل کوپن های خرید و .. هم تو بخش آنلاین ارائه میدن که می تونید از بانک مورد نظرتون در مورد این خدمات سوال کنید.

وقتی از بانکداری الکترونیک استفاده می کنید، می تونید انواع alarm ها و رمزها رو برای دسترسی به حسابهاتون تعریف کنید تا مثلا حتی اگه کسی مقدار کمی هم از حسابتون برداشت کرد براتون مسیج یا ایمیل بیاد. ریز به ریز خریدهاتون رو هم همراه با ساعت و زمان و .. در فهرست اکانتهاتون خواهید دید.

نکته ای که می خواستم در مورد کارتهای فروشگاههای مثل macys ، target و .. بگم اینه که معمولا دو مدل کارت اعتباری در این فروشگاهها صادر میشه. یکی store credit هست یکی کردیت کارت معمولی که بیشتر از یکی از شرکتهای visa یا master صادر میشه. مورد اول فقط به درد خرید از همون فروشگاه می خوره ولی دومی رو همه جا میشه استفاده کرد.

آهان ! یک نکته دیگه اینکه موقع خرید از یک فرشگاه ، مثلا بقالی ! یا هر جای دیگه وقتی کارتتون رو موقع حساب کردن به فروشنده میدید سوال می کنه کردیت یا دبیت؟ این برای اینه که اگر کردیت باشه باید رسید پرداختتون رو امضا کنید ( نسخه فروشنده) و تحویل بدید. اگر هم دبیت باشه که باید رمز ۴ رقمی رو خودتون تو دستگاه pos وارد کنید. اینجا دیگه امضا نداره. اکثرا چون ظاهر و رنگ کارتهای دبیت و کردیت کمی متفاوته، فروشنده ها خودشون تشخیص میدن بذون اینکه سوال کنند.

در پستهای بعدی مطالب دیگری رو عرض خواهم کرد که الان تیترشون رو برای خودم یادداشت کردم که یادم نره !

امیدوارم این موارد برای تازه مهاجران عزیز مورد استفاده باشه. اگر اشتباه تایپی هم هست ببخشید که خوابم میاد (:-)

خیلی ممنون از اطلاعات مفید تون
بر اساس چیز های که من فهمیدم اینکه یک تازه مهاجر برای افتتاح حساب یک حساب چکینگ باز میکنه و یک حساب سکیور که بعد ها تبدیل به کردیت میشه
و هردو کارتی به شما می دهند که دپیت می باشد با این فرق که چکینگ همون جا کم میشه و کردیت مثلا1 روز طول میکشه
حالا سوال اساسی که غیر از دسته چک حساب saving با حساب checking چه فرقی داره ؟(دوستان و دیگر سایت های راهنما میگن که شما حساب checking بهتره)
اگه عملا حساب saving بدرد نمی خوره و سودی خوبی تعلق نمی گیره هدف از این حساب چیه؟
و سوال دیگه اینکه خوب من یک حساب checking دارم و یک حساب کردیت که هنوز سکیور است بهتره از کدوم مخارج رو انجام بدم؟چرا؟
و اینکه درسته اگه چند گردش داشته باشم یا از یک مبلغی بالاتر باشه هزینه ای ازم کم نمیشه؟
خیلی ممنون
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب