کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
(2017-02-06 ساعت 20:39)pefa نوشته:  
(2017-02-05 ساعت 10:40)yami نوشته:  نه من کارتی از آمازون قبلا نداشتم. منظورم از آفر اینه که موقع خرید ممکنه توصیه کنه که این کارت رو باز کنید تا اگر قبول شدید 70 دلار هم بهتون کردیت آمازون جایزه بده.
لینک مستقیم اپلای کردنش اینه:
https://www.amazon.com/Amazon-Prime-Rewa...BT00LN946S
تو reviewها نوشتن که اگه تا ساعت هشت شب کارت رو تصویه نکنید، شما رو ۱۴ الی ۲۳ درصد شارژ میکنه.
و طبق معمول هیچ جایی اشاره‌ی مستقیم و روشن به این مساله‌ی مهم نکردن.

این سود سالانه هست نه ماهانه اگر هر ماه تسویه نکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من گرین کارت آمریکا رو دارم و یه حساب بانکی هم تو بانک او آمریکا دارم ، سال ۲۰۱۶ به مدت یک ماه آمریکا بودم و با گرفتن پاس سفید اومدم ایران ، حالا به آدرسی که به بانک داده بودم نامه ای اومده و ازم خواسته یه فرم به شماره W-8BEN پر کنم و براشون بفرستم که برای افراد non-resident هست ولی من آدرس تو آمریکا رو به بانک دادم ، می‌خواستم بدونم کسی از این فرم اطلاعاتی داره ، ببخشید طولانی شد!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ببخشین من نمی دونم پول رو از اینجا چجوری ببریم آمریکا می تونین مراحلش رو بگین؟اگه مقدارش زیاد باشه چی؟ مثلا چهار میلیارد تومن؟
بعدش کارت های اعتباری چجوری اونجا شارژ میشن؟ حتما لازمه کسی کارت اعتباری داشته باشه یا همون کارت ها و چک های بانک کفایت می کنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-15 ساعت 17:13)فیروز نوشته:  سلام دوستان من گرین کارت آمریکا رو دارم و یه حساب بانکی هم تو بانک او آمریکا دارم ، سال ۲۰۱۶ به مدت یک ماه آمریکا بودم و با گرفتن پاس سفید اومدم ایران ، حالا به آدرسی که به بانک داده بودم نامه ای اومده و ازم خواسته یه فرم به شماره W-8BEN پر کنم و براشون بفرستم که برای افراد non-resident هست ولی من آدرس تو آمریکا رو به بانک دادم ، می‌خواستم بدونم کسی از این فرم اطلاعاتی داره ، ببخشید طولانی شد!

این فرم یک فرم مالیاتی هست و برای این به آدرس شما آمده چون بانک شماره سوشال شما رو نداره و احتمالا به حساب شما سود پرداخت شده. شما هم می توانید به شعبه بروید و شماره سوشال خود رو بهشون اعلان کنید و هم اینکه این فرم رو پر کنید و براشون بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-13 ساعت 21:33)marco250 نوشته:  
(2017-03-15 ساعت 17:13)فیروز نوشته:  سلام دوستان من گرین کارت آمریکا رو دارم و یه حساب بانکی هم تو بانک او آمریکا دارم ، سال ۲۰۱۶ به مدت یک ماه آمریکا بودم و با گرفتن پاس سفید اومدم ایران ، حالا به آدرسی که به بانک داده بودم نامه ای اومده و ازم خواسته یه فرم به شماره W-8BEN پر کنم و براشون بفرستم که برای افراد non-resident هست ولی من آدرس تو آمریکا رو به بانک دادم ، می‌خواستم بدونم کسی از این فرم اطلاعاتی داره ، ببخشید طولانی شد!

این فرم یک فرم مالیاتی هست و برای این به آدرس شما آمده چون بانک شماره سوشال شما رو نداره و احتمالا به حساب شما سود پرداخت شده. شما هم می توانید به شعبه بروید و شماره سوشال خود رو بهشون اعلان کنید و هم اینکه این فرم رو پر کنید و براشون بفرستید.

ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
به همه حساب ها مالیات تعلق میگیره ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-11 ساعت 21:47)javadth نوشته:  به همه حساب ها مالیات تعلق میگیره ؟

به حسابهايي كه سود پرداخت شده ماليات تعلق مي گيره
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-06-12 ساعت 17:59)marco250 نوشته:  

به کدوم حساب ها مالیات تعلق نمیگیره ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 20:38)javadth نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 17:59)marco250 نوشته:  

معمولا به حسابهاي saving و يا بعضي حسابهاي checking كه بهشون interest پرداخت شده ، ماليات به سود تحت شرايطي تعلق مي گيرد.
اگه به حسابي interest پرداخت نشده باشه ، بالطبع ماليات هم به سودش تعلق نمي گيره.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61
(2017-06-13 ساعت 00:46)marco250 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 20:38)javadth نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 17:59)marco250 نوشته:  به حسابهايي كه سود پرداخت شده ماليات تعلق مي گيره

معمولا به حسابهاي saving و يا بعضي حسابهاي checking كه بهشون interest پرداخت شده ، ماليات به سود تحت شرايطي تعلق مي گيرد.
اگه به حسابي interest پرداخت نشده باشه ، بالطبع ماليات هم به سودش تعلق نمي گيره.
مالیات بر سودهم به دریافت سود 4000 دلار و ببالا تعلق میگیرد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، soruosh
سلام
ممنون میشم که دوستی به سوالم پاسخ بده.
بعد از ورودم به امریکا و افتتاح حساب، آیا تمامی پول نقدم رو (مثلا 20/000 $ ) رو بزارم تو یک حساب مشکلی برام پیش نمیاد؟دوستان با تجربه آیا با تجربه الانشون اینکارو انجام میدن؟
( از بابت مالیات، تمکن، انتقال و یا موارد دیگه) ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
حواله بانکی هم بهش مالیات میگیرن ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
هر دم از این باغ بری میرسد!

یک مورد جدیدی که بهش برخوردم و میخواستم باهاتون در میون بذارم گیردادن به تابعیت دوگانه در آمریکاست.
من تا بحال با این سئوال مواجه نشده بودم ولی اخیرا بانک اوامریکا داره از من در مورد تابعیت دوم (ایرانی) سئوال میکنه!!! چون سئوال توی پاپ آپ و به صورت آنلاین بوده، جواب ندادم و دیالوگ باکسو بستم ولی حدس میزنم در آینده ناگزیر (حالا یا شایدم ناگریزاز پاسخ دادن) بشم. خلاصه اگر شما هم دو تابعیتی هستید وبا این گراز مواجه شدید، نظر بدید که چه باید کرد؟

اولین بار مشکل چند هفته پیش که میخواستم یک حساب توی مریل اج باز کنم پیش اومد وبه این سئوال که رسیدم فرمو کنسل کردم، و از طریق یک موسسه کمتر فوضول کارمو انجام دادم. ولی تا به کی؟ ما که ریگی تو کفشمون نیست، آیا هسته ای توی گلویمان رفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
دوستان ما موقع خرید از سایت ها اگر کارت داشته باشیم باید کل اطلاعات رو بنویسیم ؟ یعنی درواقع همین رمز خرید اینترنتی و ccv رو به سایت ها و یا اشخاص بدیم ؟
چطور میتونن به حساب ما دسترسی داشته باشن ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-15 ساعت 18:18)javadth نوشته:  حواله بانکی هم بهش مالیات میگیرن ؟

خیر
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان