کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
اگر تنها مشکلتون با حساب چکینگ بوده بستگی به بانک و مبلغی که شما بدهی داشتین قضیه شما تفاوت میکنه.
اول اینکه سیستم بانکی امریکا با سیستم بانکی ایران متفاوت هست و این موضوع کاملا صدق میکنه که شما ممکنه از کارت جایی استفاده کرده باشید و سه چهار روز بعد اون مبلغ از حسابتون کم بشه .
اما درباره رعایت نکردن حداقل موجودی و منفی شدن حساب . بانکها معمولا حساب مشتری که منفی بشه به هر دلیل براش چند بار اخطار میفرستند و بعد حساب را غیر فعال میکنند . بسته به بانک میتونند از شما هزینه نگهداری بگیرند که من میدونم مثلا ولز فارگو این کار را نمیکنه.
اما باز برمیگردیم به بحث حساب منفی شما. هر بانکی تا یکمقدار حساب منفی را تحمل میکنه تا صاحابش بیاد و تکلیف را معلوم کنه. در بهترین و ارزونترین حالت فرستادن مشتری با collection 250 دلار برای بانک هزینه داره . معمولا این موضوع درباره همه بانکهای کوچک و بزرگ صدق میکنه که زیر 250 دلار را اصلا پیگیری نمیکنند. بانکها بزرگتر این مبلغ تا 500 دلار هم میرسه.
در صورتی کردیت هیستوری شما خراب شده که مبلغ بدهی شما خیلی بالا باشه در اون صورت اونها این مبلغ را ریپورت میدن. اما باز بهترین مرجع برای مطمئن شدن بانک خودتون هست میتونید تماس بگیرید سوال کنید.
در بدترین حالت هم اگر کردیت شما را خراب کرده باشن ، مبلغی که بدهکار هستید را میدید و این موضوع را از کردیتون خارج میکنید.
زیاد نگران نباشید.
(2016-05-23 ساعت 00:08)عسلبانو نوشته:  با سپاس از راهنماییتون. بله مینیمم ۱۵۰۰ دلار باید تو حساب باشه ک هزینه های جانبی به حساب تعلق نگیره ولی من قبل از خروج از آمریکا به یکی از شعب بانک تو ایالت دیکری رفتم و کل حساب رو برداشت کردم ولی دو سه جا قبلش کارت کشیده بوذم ک گویا همون موقع از حساب  کسر نشده بوذه  و با تاخیر دوسه روزه بعد از اینکه من پولو از حسابم برداشتم تازه صورتحساب به بانک رفته و برداشت شده و حساب من هم منفی. اینو روز پرواز به ایران فهمیدم وقتی ک به بانک زنگ زدم فقط گفت حسابو پر کن من هم به دلایلی تو این مدت نتونستم حساب پر کنم چون اصولا برام جای سوال داره ک شاید اصلا بانک اشتباه کرده . اخه چطور ممکنه از دبیت کارتت استفاده کنی و همون موقع پول کسر نشه ؟؟ در صورتیکه همون موقع کشیرها فاکتور میدادن و همه چی اکی بود. مثلا مگه میشه پول نیومده باشه به حساب یه هتل و اونها هم بذارن من راحت چک اوت کنم ؟؟
در مورد اینکه چطور فعال نگه داشتم حسابمو اونم با بلنس منفی : کارمند بانک یه شماره تلفن داد بهم و گفت با وجود برداشت کل پول از حساب میتونم همچنان حساب باز نگه دارم چون در هر صورت اگر بخام ازش استفاده کنم باید پول واریز کنم من هم به همون شماره تلفن زدم و اونها هم تلفنی فقط پرسیدن تو کدوم کشورها قصد استفاده از این کارت رو دارم و تمام.و گفت به مدت دو سال خارج از آمریکا میتونم از این کارت در کشورهای مذکور استفاده کنم

حالا لطفا شما و دیگر دوستان مسلط به امور بانک و کردیت ..... کمکم کنید من به اوضاع بانکیم سرو سامون بدم. مطمینا تا الان جریمه عدم پرداخت بدهی بهم تعلق گرفته ، حسابم منفیه ، کردیت اسکورم منفیه کلا هم چیم از لحاظ بانک منفیه با این وضع هم برگردم حسابم با کرام لکاتبینه . سوالم اینه چطور این پوینتهای منفی رو ویو کنم و هیستوری حسابمو درست کنم ک موقع برگشت به مشکل برنخورم با این حساب اگه چند هزاردلار هم یه باره بریزم به حسابم وقتی برگشتم بازم نمیتونم جایی رو اجاره کنم و یا بخرم چون هیستوریم منفیه.

پاسخ
تشکر کنندگان: عسلبانو ، soruosh
دوستان كسي اطلاع دارد كه سابقه كرديت كارت ويزا و مستر كه در اروپا صادر شده است جزو كرديت هيستوري در امريكا هست و يا خير

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Ap waiting more than 120 days
Last update 24 march
دريافت ويزا هفته اول اپريل
ورود به امريكا هنوز معلوم نيست
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیر

(2016-05-23 ساعت 15:24)usmamal نوشته:  دوستان كسي اطلاع دارد كه سابقه كرديت كارت ويزا و مستر كه در اروپا صادر شده است جزو كرديت هيستوري در امريكا هست و يا خير

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Last update 24 march

پاسخ
تشکر کنندگان:
یک بانک جدید آنلاین و مورد تایید و بیمه فدرال
صفر دلار کارمزد استفاده از عابربانک در تمام دنیا!!!!!
بالاترین سود بانکی به نسبت بقیه بانکها

https://www.aspiration.com

فعلا با ایمیلتون ثبت نام میکنین تا بوقت شروع بهتون اطلاع بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، Sam2014 ، AMIRI1
(2016-05-23 ساعت 15:24)usmamal نوشته:  دوستان كسي اطلاع دارد كه سابقه كرديت كارت ويزا و مستر كه در اروپا صادر شده است جزو كرديت هيستوري در امريكا هست و يا خير

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Last update 24 march

جزو کردیت هیستوری آمریکا حساب نمی شه ولی اگه گارت شما توسط یک بانک اروپایی صادر شده باشه که تو آمریکا هم شعبه داشته باشه شما می تونید با پر کردن یک فرم به اون بانک اجازه بدید که به سابقه کردیت اروپایی شما دسترسی پیدا کنه و براتون با توجه به سابقه شما در اروپا کردیت کارت صادر کنه.
من همین کار رو با بانک TD انجام دادم و تونستم کردیت کارت Visa Signature رو از شعبه امریکایی در بدو ورودم بدون داشتن هیچ کردیت هیستوری در امریکا بگیرم.
تو کانادا چون Amex Costco داشتم تونستم با تماس گرفتن با Amex موفق به گرفتن یک Amex به دلار آمریکا شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، feidom30 ، rezavfx
(2016-05-23 ساعت 04:10)stealth نوشته:  اگر تنها مشکلتون با حساب چکینگ بوده بستگی به بانک و مبلغی که شما بدهی داشتین قضیه شما تفاوت میکنه.
اول اینکه سیستم بانکی آمریکا با سیستم بانکی ایران متفاوت هست و این موضوع کاملا صدق میکنه که شما ممکنه از کارت جایی استفاده کرده باشید و سه چهار روز بعد اون مبلغ از حسابتون کم بشه .
اما درباره رعایت نکردن حداقل موجودی و منفی شدن حساب . بانکها معمولا حساب مشتری که منفی بشه به هر دلیل براش چند بار اخطار میفرستند و بعد حساب را غیر فعال میکنند . بسته به بانک میتونند از شما هزینه نگهداری بگیرند که من میدونم مثلا ولز فارگو این کار را نمیکنه.
اما باز برمیگردیم به بحث حساب منفی شما. هر بانکی تا یکمقدار حساب منفی را تحمل میکنه تا صاحابش بیاد و تکلیف را معلوم کنه. در بهترین و ارزونترین حالت فرستادن مشتری با collection 250 دلار برای بانک هزینه داره . معمولا این موضوع درباره همه بانکهای کوچک و بزرگ صدق میکنه که زیر 250 دلار را اصلا پیگیری نمیکنند. بانکها بزرگتر این مبلغ تا 500 دلار هم میرسه.
در صورتی کردیت هیستوری شما خراب شده که مبلغ بدهی شما خیلی بالا باشه در اون صورت اونها این مبلغ را ریپورت میدن. اما باز بهترین مرجع برای مطمئن شدن بانک خودتون هست میتونید تماس بگیرید سوال کنید.
در بدترین حالت هم اگر کردیت شما را خراب کرده باشن ، مبلغی که بدهکار هستید را میدید و این موضوع را از کردیتون خارج میکنید.
زیاد نگران نباشید.
(2016-05-23 ساعت 00:08)عسلبانو نوشته:  با سپاس از راهنماییتون. بله مینیمم ۱۵۰۰ دلار باید تو حساب باشه ک هزینه های جانبی به حساب تعلق نگیره ولی من قبل از خروج از آمریکا به یکی از شعب بانک تو ایالت دیکری رفتم و کل حساب رو برداشت کردم ولی دو سه جا قبلش کارت کشیده بوذم ک گویا همون موقع از حساب  کسر نشده بوذه  و با تاخیر دوسه روزه بعد از اینکه من پولو از حسابم برداشتم تازه صورتحساب به بانک رفته و برداشت شده و حساب من هم منفی. اینو روز پرواز به ایران فهمیدم وقتی ک به بانک زنگ زدم فقط گفت حسابو پر کن من هم به دلایلی تو این مدت نتونستم حساب پر کنم چون اصولا برام جای سوال داره ک شاید اصلا بانک اشتباه کرده . اخه چطور ممکنه از دبیت کارتت استفاده کنی و همون موقع پول کسر نشه ؟؟ در صورتیکه همون موقع کشیرها فاکتور میدادن و همه چی اکی بود. مثلا مگه میشه پول نیومده باشه به حساب یه هتل و اونها هم بذارن من راحت چک اوت کنم ؟؟
در مورد اینکه چطور فعال نگه داشتم حسابمو اونم با بلنس منفی : کارمند بانک یه شماره تلفن داد بهم و گفت با وجود برداشت کل پول از حساب میتونم همچنان حساب باز نگه دارم چون در هر صورت اگر بخام ازش استفاده کنم باید پول واریز کنم من هم به همون شماره تلفن زدم و اونها هم تلفنی فقط پرسیدن تو کدوم کشورها قصد استفاده از این کارت رو دارم و تمام.و گفت به مدت دو سال خارج از آمریکا میتونم از این کارت در کشورهای مذکور استفاده کنم

حالا لطفا شما و دیگر دوستان مسلط به امور بانک و کردیت ..... کمکم کنید من به اوضاع بانکیم سرو سامون بدم. مطمینا تا الان جریمه عدم پرداخت بدهی بهم تعلق گرفته ، حسابم منفیه ، کردیت اسکورم منفیه کلا هم چیم از لحاظ بانک منفیه با این وضع هم برگردم حسابم با کرام لکاتبینه . سوالم اینه چطور این پوینتهای منفی رو ویو کنم و هیستوری حسابمو درست کنم ک موقع برگشت به مشکل برنخورم با این حساب اگه چند هزاردلار هم یه باره بریزم به حسابم وقتی برگشتم بازم نمیتونم جایی رو اجاره کنم و یا بخرم چون هیستوریم منفیه.

متاسفانه بله میشه و شده در مورد حساب شما !‌یعنی بعضی از پرداخت ها روی pending بودند و ۲-۳ روزی طول کشیده تا عملیاتی بشند.
حتما online accounting دارید و میتونید ببینید وضعیت حساب خودتون رو ،فقط از ایران اگر وصل میشید به بانک حتما از VPN اشتفاده کنید
وگرنه کلا میرید تو black list ، در هر صورت اوضاع خوبی نیست چون هی جریمه میخوره یه حسابتون (حدود ۳۵$ هر جریمه) و باید یک
حداقل موجودی هم داشته باشید که هزینه ماهیانه نگریند، اگر بجای شما بودم مبلغ منفی شده+جریمه ها+حداقل موجودی رو
هر چه سریع تر از صرافی به حسابم میریختم !‌ البته شما خودتون بهتر میدونید
برای چک کردن کردیت و این که ببینید احتمالا کار به collect کشیده یا نه چند تا راه هست ، ساده ترین انها سایت creditekarma هست
یه account باز کنید و ببینید اوضاع چطوره و ایا بانک گزارش collect داده یا نه !
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، عسلبانو
(2016-08-19 ساعت 20:06)rivas2009 نوشته:  سلام دوستان من قراره بیام آمریکا و چند سوال دارم که دوستان مطلع پاسخ بدن ممنون میشم:
البته من کارهای انتقال پولو از طریق وکیل قراره انجام بدم و قصدم از مطرح کردن سوالاتم در اینجا اینکه از افرادی پاسخ بگیرم که بدون غرض و منفعت جواب میدن و معمولا تجربیات شخصی خودشونه.
1.من میخوام حدود 1 میلیون دلار با خودم بیارم بدون گرین کارت و نداشتن حساب تو آمریکا چطور میتونم انتقال بدم.(گرین کارتمو باید بعد از ورود دریافت کنم)
2.گذاشتن این مبلغ تو حساب چند درصد سود شاملش میشه.(البته فعلا تا با راههای سرمایه گذاری اشنا بشم میخوام تو بانک باشه)
3.واسه گذاشتن این مبلغ تو حساب بانک مزیت خاصی واسم داره.
4.و در آخر چه بانکی واسه باز کردن افتتاح پیشنهاد میدید.

سود نهایت سالی یک درصد در بانک.
شما باید یک شرکت مدیریت سرمایه معتبر پیدا کنید
Wealth Management
برای این پول هر شرکتی شیرجه میره پس باید حواستون جمع باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: rivas2009 ، copol
سلام دوستان. تو بخش request and payment information فرم كرديت كارت ٣ تا گزينه داره patent fee , patent maintenance fee, trademark fee كسي دقيقا ميدونه كه اينا چين؟ ممنون
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام کسی می دونه برای گرفتن نامه تمکن مالی بهتره حساب تو چه بانکنی باشه؟ بانک های دولتی بهتره یا خصوصی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 23:23)mone نوشته:  سلام کسی می دونه برای گرفتن نامه تمکن مالی بهتره حساب تو چه بانکنی باشه؟ بانک های دولتی بهتره یا خصوصی؟

دوست عزیز پاسارگاد عالیه و کلا طرف بانکهای دولتی نرو! پول رو بدار تو بانک، ازشون پرینت موجودی حساب بانکی بگیر و بعد پولت رو بردار به همین سادگی. بانکهای دولتی باید یه مدتی بذاری بمونه . ضمنا این مبلع رو حدود یک ماه تا 20 روز مانده به مصاحبه اینکار رو انجام بده .
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، ed2008
کسی از دوستان هست که با westamerica bank کار کرده باشه یا شناختی نسبت به اون داشته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اگر در سایت آمازون آفر کردیت کارت آمازون پرایم سیگنچر ویزا بهتون میده در اپلای کردنش احتیاط کنید!!
بسیار سخت تایید میکنن و کردیت لیمیتشم بسیار پایینه. هر بار افزایش کردیت لاین هم چون کارت مال چیس هست هارد اینکواری میخواد.
برای مثال دوستی که کردیت کارت بیست هزار دلاری از چیس داره برای این کارت فقط سه چهار هزار دلار کردیت لیمیت گرفت!!
البته کارت بسیار خوبی هست و امکانات عالی علیرغم نداشتن هزینه سالیانه داره (مثل تراکنش رایگان در خارج آمریکا و کلی چیز دیگه)
و در تا جایی که میدونم تنها کارت فلزی هست که ادمهای معمولی میتونن در امریکا بگیرند!!
منم وسوسه شدم و گرفتم ولی کردیت لیمیتش انطور که دلم میخواست نشد. (حدود ده هزار دلار)
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2017-02-04 ساعت 23:55)yami نوشته:  دوستان اگر در سایت آمازون آفر کردیت کارت آمازون پرایم سیگنچر ویزا بهتون میده در اپلای کردنش احتیاط کنید!!
...
و در تا جایی که میدونم تنها کارت فلزی هست که ادمهای معمولی میتونن در آمریکا بگیرند!!
روالش چیه؟
مثلا شما کردیت عادی اش رو داشتید و بعد بهتون این یکی رو پیشنهادداد؟
اگه اینطوره ، میشه بگید حدودا خرید سالیانه‌ی شما با کارت قبلی چند بود؟ و اینکه فقط خرید آمازون رو باهاش انجام میدادین یا همه جا؟
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-05 ساعت 02:01)pefa نوشته:  
(2017-02-04 ساعت 23:55)yami نوشته:  دوستان اگر در سایت آمازون آفر کردیت کارت آمازون پرایم سیگنچر ویزا بهتون میده در اپلای کردنش احتیاط کنید!!
...
و در تا جایی که میدونم تنها کارت فلزی هست که ادمهای معمولی میتونن در آمریکا بگیرند!!
روالش چیه؟
مثلا شما کردیت عادی اش رو داشتید و بعد بهتون این یکی رو پیشنهادداد؟
اگه اینطوره ، میشه بگید حدودا خرید سالیانه‌ی شما با کارت قبلی چند بود؟ و اینکه فقط خرید آمازون رو باهاش انجام میدادین یا همه جا؟

نه من کارتی از آمازون قبلا نداشتم. منظورم از آفر اینه که موقع خرید ممکنه توصیه کنه که این کارت رو باز کنید تا اگر قبول شدید 70 دلار هم بهتون کردیت آمازون جایزه بده.
لینک مستقیم اپلای کردنش اینه:
https://www.amazon.com/Amazon-Prime-Rewa...BT00LN946S
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-05 ساعت 10:40)yami نوشته:  نه من کارتی از آمازون قبلا نداشتم. منظورم از آفر اینه که موقع خرید ممکنه توصیه کنه که این کارت رو باز کنید تا اگر قبول شدید 70 دلار هم بهتون کردیت آمازون جایزه بده.
لینک مستقیم اپلای کردنش اینه:
https://www.amazon.com/Amazon-Prime-Rewa...BT00LN946S
تو reviewها نوشتن که اگه تا ساعت هشت شب کارت رو تصویه نکنید، شما رو ۱۴ الی ۲۳ درصد شارژ میکنه.
و طبق معمول هیچ جایی اشاره‌ی مستقیم و روشن به این مساله‌ی مهم نکردن.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ