کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
(2016-02-27 ساعت 21:12)Interuniversal نوشته:  دوستان گرانقدر سلام
همونطور كه دوست عزيزمون @ps5@  گفتند لطف كنيد مطالبي اگه از جايي جمع آوري ميشه با ذكر منبع باشه و سعي كنيم قوانين كلي رو رعايت كنيم تا به كش و قوس نكشه مباحث!
با تشكر و طلب خير براي همه دوستان

مدیر عزیز اطلاعاتی که همه ما میزاریم مثلا اینکه این حساب چیه و کدام بیمه بهتره و کدام شهر جرم و جنایتش کمتره اینا و همه مطالبی هستند که کسی مثلا نرفته تعداد جرم ها رو خودش حساب کنه بعد بزاره و اینکه مثلا سرانه درامد این شهر اینقدر است کسی نرفته شخصی حساب کنه همه اینا اطلاعات کلی است که همه ما اونو میگیم و بین بقیه به اشتراک میزاریم همه حرفا کپی است ولی اینکه هدفمون از گذاشتن اون چیه؟ اون مهمه که بقیه بچه ها بیان بخونن استفاده کنن حالا مثلا شرکت فلان بیاد بگه اقا چرا رفتی گفتی حساب سیوینگ و چکینگ چیه؟ یا اینکه مثلا بیان بگن اقا درست نیست امار جرم مارو تو سایت بزارین
حالا یکی دیگه بیاد براش ادعاکنه
و اینکه حتما منابع گذاشته میشه ولی اینکه بیایم بشیم نقل ماجرا اقا چرا اومدی این اطلاعات فجیع و بد رو گزاشتی این کپی بوده حقوق رعایت نشده
خیلی ممنون که این پست اول رو پاک نکردین تا بقیه استفاده کنن
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، mohsen b.d
سلام من از 22 مارچ به مدت 10 روز وارد کالیفرنیا میشم میخواستم ببینم چه بانکی و حسابی باز کنم؟من بیشتر برای اجاره ماشین میخوام
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال ممنون میشم کسی پاسخ بده.من سکیور کردیت کارتم رو بستم،میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا باقیمانده پولش به حساب دبیت منتقل بشه؟

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 07:29)Scorsizi5374 نوشته:  یه سوال ممنون میشم کسی پاسخ بده.من سکیور کردیت کارتم رو بستم،میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا باقیمانده پولش به حساب دبیت منتقل بشه؟

بستگي به بانكتان داره ولي معمولا سه تا چهار هفته طول مي كشه تا چكش به دستتان برسه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 11:26)marco250 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 07:29)Scorsizi5374 نوشته:  یه سوال ممنون میشم کسی پاسخ بده.من سکیور کردیت کارتم رو بستم،میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا باقیمانده پولش به حساب دبیت منتقل بشه؟

بستگي به بانكتان داره ولي معمولا سه تا چهار هفته طول مي كشه تا چكش به دستتان برسه
چک؟بانک من bank of america.مگه پول به کارت دبیت واریز نمیشه؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 11:29)Scorsizi5374 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 11:26)marco250 نوشته:  

خير ، چون كرديت كمپاني بانكها ، شاخه جداگانه اي از بانك هستند. برايتان چكي به نام شما ارسال مي كنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 13:30)marco250 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 11:29)Scorsizi5374 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 11:26)marco250 نوشته:  بستگي به بانكتان داره ولي معمولا سه تا چهار هفته طول مي كشه تا چكش به دستتان برسه

خير ، چون كرديت كمپاني بانكها ، شاخه جداگانه اي از بانك هستند. برايتان چكي به نام شما ارسال مي كنند.
ممنون از راهنماییتون،پس رییس شعبه بانک چرا بمن گفت حساب چکینگ رو نبند چون پول کردیت به اون حساب منتقل میشه و اگر ببندی راهی برای انتقالش نیست؟!!من به همین دلیل چکینگ رو باز گذاشتم و برگشتم ایران

پاسخ
تشکر کنندگان:
درخواست راهنمایی جهت افتتاح حساب بانکی
سلام دوستان
اول شرایط خودم را میگم که بتوانید راحت راهنمایی کنید.
من 27 سال سن دارم. یک ترم دیگه هنوز باقیمانده دارم تا مدرک لیسانس مهندسی بگیرم.
برای همین تابستان 2-3 ماه میام آمریکا تا گرین کارت و دیگر مدارک را بگیرم و کارهای اداری را انجام بدم و با دریافت پاسپورت سفید بر میگردم ایران تا درس را تمام کنم، زبانم را تقویت و تمام کنم و برای شروع  و استارت زندگی وارد آمریکا بشم.
با توجه به انتخاب هام 99% کالیفرنیا (سانفرانسیسکو) را انتخاب میکنم برای زندگی و 1% نوادا (لاس وگاس).
من در ایران با سیستم بانکی خوب آشنا هستم. با توجه به کارم چون با شرکت های خارجی کار میکنم و کلیه پرداخت هام به ارز دلار هست (پرداخت به صورت  سیستم های آنلاین بین المللی) تقریبا با حساب ها و کارت ها آشنایی جزیی  دارم ولی خوب هر بانک شرایط خاص خودش را دارد که شما در آمریکا زندگی میکنید میتوانید به من کمک کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------------
من قصد دارم در چند ماهی که آمریکا هستم حساب بانکی باز کنم.
حساب بانکی که بشه درصورت امکان در ایران هم ازش استفاده کنم ولی وقتی برگشتم آمریکا دوباره حساب باز نکنم و دنبال اعتبار و ... نباشم.
یعنی این حساب را از الان برای همیشه داشته باشم.
در ایران هم هر چند مدت به حساب پول حواله کنم تا کم کم که آماده اومدن به آمریکا میشم یک مقدار پول تو حساب باشه و بتونم در زمان کمتری اعتبار خوبی داشته باشم (بعضی پرداخت هام را با کردیت بدم تا اعتبارسازی کنم) برای وام های معمول مانند ماشین، خانه و ... .

100% بدلیل اینکه آمریکا نیستم و اینکه موقت هم میام نمیتونم پول زیادی بزارم طبق نوشته هایی که خوندم مبلغ های افتتاح حساب زیاد است و همچنین به گفته دوستان بعضی از بانک ها هر ماه یا هر سال از حساب ها بخاطر خدمات پول کم میکنند که نسبت به هزینه دلاری کسی که در ایران زیاد است! (جایی خواندم 15$ دلار!).
البته دیدم بعضی از بانک ها کوپن میدن برای حساب. bank of america الان 100 دلار میده.
بطور مثال امروز من 250 دلار کوپن تخفیف از chase گرفتم برای افتتاح دو نوع حساب همزمان.
کلا دیدم chase نسب به بقیه بیشتر آفر و تخفیف میده برای هر موضوعی و بعضی از دوستام که پرسیدم در آمریکا تو این بانک حساب داشتند ولی اونها هم فقط حساب داشتند و چیز زیادی نمیدونند.

از دوستان میخوام درصورت امکان لطف کنند و با توجه به شرایط من بگن در کدام بانک یا بانک ها میتونم حساب داشته باشم به کمترین مبالغ پرداختی، در صدهای کار مزدی و ....
آیا بانکی است که بدون کارمزد و با کمترین مبلغ حداقل بشه انواح حساب را افتتاح کرد؟

من از همه خدمات بانکداری استفاده میکنم در ایران و میخوام در آمریکا همه خدمات فعال باشد. مانند اینترنت، تلفن بانک، sms بانک، اپ موبایل و ... و تراکنش هم دارم.

با تشکر از شما

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، behjan
با سلام دوستان
همانطور که متوجه شدم بانک ها برای حساب ها کارمزد میگیرند.
سایت بانک capitalone را که دیدم معمولا خدماتش را free زده.

آیا کسی میتونه در اینباره راهنمایی کنه؟

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-18 ساعت 23:57)Amir.Mansoury نوشته:  با سلام دوستان
همانطور که متوجه شدم بانک ها برای حساب ها کارمزد میگیرند.
سایت بانک capitalone را که دیدم معمولا خدماتش را free زده.

آیا کسی میتونه در اینباره راهنمایی کنه؟

بانكها معمولا براي حسابها كارمزد ماهيانه مي گيرند ، ولي اين كارمزد را معمولا مي توانيد با بالا نگه داشتن بالانس اكانتتان از مقدار مشخص شده از طرف بانك ويو كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من چند روز قبل از برگشتنم حساب سیوینگ تو بانک او امریکا بستم و ظرف سه روز کاری کل موجدی رو به حساب چکینگ من منتقل کردند ک با مراجعه به شعبه بانک در یه ایالت دیگه کل حسابو نقد گرفتم ولی به سعبه اصلی زنگ زدم و گفتم میخام کارتهام فعال بمونه برای یکی دوسال که خارج از امریکا هستم و ممکنه در کشورهای دیگه ازش استفاده کنم ک نکردم . حالا مسیله اینه یک روز قبل پرواز متوجه شدم یه سری از هزینه ها زمان برداشتن پول از حسابم کم نشده بوده و درست روز بعد از خالی کردن حساب از حسابم کم شده در صورتیکه من فکر میکردم چون از دبیت کارتم خرج میکنم همون لحظه از حسابم کسر میشه خلاصه با مانده حساب منفی برگشتم ایران . پای پرواز تلفن زدم بانک ک ی راه حل بگیرم ولی فقط گفت ک اگه حساب و پر نکنم جریمه میخوره و ترماه هم این جریمه اضافه میشه. خلاصه خراب کاری کردم. الان ک میخام دوباره برگردم موندم چطوری حسابمو درست کنم ک هم هیستوری درست شه هم جریمه ندم . لطفا اگه اطلاعاتی دارید ک میتونه کمکم کنه دریغ نکنید . ممونم
شماره کیس : 2014AS00005XXX
تاریخ فرستادن فرم ها : June,16 ,2014
روش فرستادن فرم ها : TNT Courier
تاریخ کارنت شدن کیس : Feb,2014
نامه دوم : Feb.,12,2014
تاریخ مصاحبه : هفته آخر آوریل
سفارت : آنکارا بود فرستادن ایروان
تاریخ گرفتن ویزا : آوریل 2014 یک ضرب Big Grin
تاریخ ورود به آمریکا : تاقبل از اکتبر 2014
مقصد نهایی : احتمال زیاد کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
ممکنه لطفا دوستان جواب منو بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
پست شما زیاد واضح نیست. موجودی مجاز برای چکینگ بیشتر پلنها مینمم 1500 دلاره. شما با چه مبلغ موجودی حساب را فعال نگهداشتید؟ اگرچکینگ از 1500 پائینتر امدید سرماه شارژ میشید. در برخی موارد (مثلا پائین آمدن مینمم سیوینگتون که اشتباه تو سیستم هنوز بازنشون میده یا موارد خطای سیستمی دیگر کلا اصلاح میشه )و سایر شارژها را میتوانستید ظرف 24ساعت وبو کنید. حالا که از24ساعت گذشته باید اختلاف موجودی تا 1500 را بفرمائید دوستان بحسابتون بریزند تا دیگه هرماه جریمه اضافه نشه. شایدم حسابتون هزینه نگهداری سالانه داشته یا بیمه و اینا که سالی یکبار کم میشه و احتمالا موعدش بود. دقیقا برای چی کسرشده از حسابتون؟ البته پلنها مختلفه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 13:35)Scorsizi5374 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 13:30)marco250 نوشته:  
(2016-04-12 ساعت 11:29)Scorsizi5374 نوشته:  چک؟بانک من bank of america.مگه پول به کارت دبیت واریز نمیشه؟

ممنون از راهنماییتون،پس رییس شعبه بانک چرا بمن گفت حساب چکینگ رو نبند چون پول کردیت به اون حساب منتقل میشه و اگر ببندی راهی برای انتقالش نیست؟!!من به همین دلیل چکینگ رو باز گذاشتم و برگشتم ایران

سلام، ريیس شعبه درست گفته  چون حساب کردیت سیوینگ (که پولش را خودتون تامین کرده اید ) با حساب کردیتی که بانک ها در اختیار مشتریشون میگذارند فرق میکنه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-22 ساعت 03:19)rahbar نوشته:  پست شما زیاد واضح نیست. موجودی مجاز برای چکینگ بیشتر پلنها مینمم 1500 دلاره. شما با چه مبلغ موجودی حساب را فعال نگهداشتید؟ اگرچکینگ از 1500 پائینتر امدید سرماه شارژ میشید. در برخی موارد (مثلا پائین آمدن مینمم سیوینگتون که اشتباه تو سیستم هنوز بازنشون میده  یا موارد خطای سیستمی دیگر کلا اصلاح میشه )و سایر شارژها را میتوانستید ظرف 24ساعت وبو کنید. حالا که از24ساعت گذشته باید اختلاف موجودی تا 1500 را بفرمائید دوستان بحسابتون بریزند تا دیگه هرماه جریمه اضافه نشه. شایدم حسابتون هزینه نگهداری سالانه داشته یا بیمه و اینا که سالی یکبار کم میشه و احتمالا موعدش بود. دقیقا برای چی کسرشده از حسابتون؟ البته پلنها مختلفه.

با سپاس از راهنماییتون. بله مینیمم ۱۵۰۰ دلار باید تو حساب باشه ک هزینه های جانبی به حساب تعلق نگیره ولی من قبل از خروج از امریکا به یکی از شعب بانک تو ایالت دیکری رفتم و کل حساب رو برداشت کردم ولی دو سه جا قبلش کارت کشیده بوذم ک گویا همون موقع از حساب کسر نشده بوذه و با تاخیر دوسه روزه بعد از اینکه من پولو از حسابم برداشتم تازه صورتحساب به بانک رفته و برداشت شده و حساب من هم منفی. اینو روز پرواز به ایران فهمیدم وقتی ک به بانک زنگ زدم فقط گفت حسابو پر کن من هم به دلایلی تو این مدت نتونستم حساب پر کنم چون اصولا برام جای سوال داره ک شاید اصلا بانک اشتباه کرده . اخه چطور ممکنه از دبیت کارتت استفاده کنی و همون موقع پول کسر نشه ؟؟ در صورتیکه همون موقع کشیرها فاکتور میدادن و همه چی اکی بود. مثلا مگه میشه پول نیومده باشه به حساب یه هتل و اونها هم بذارن من راحت چک اوت کنم ؟؟
در مورد اینکه چطور فعال نگه داشتم حسابمو اونم با بلنس منفی : کارمند بانک یه شماره تلفن داد بهم و گفت با وجود برداشت کل پول از حساب میتونم همچنان حساب باز نگه دارم چون در هر صورت اگر بخام ازش استفاده کنم باید پول واریز کنم من هم به همون شماره تلفن زدم و اونها هم تلفنی فقط پرسیدن تو کدوم کشورها قصد استفاده از این کارت رو دارم و تمام.و گفت به مدت دو سال خارج از امریکا میتونم از این کارت در کشورهای مذکور استفاده کنم

حالا لطفا شما و دیگر دوستان مسلط به امور بانک و کردیت ..... کمکم کنید من به اوضاع بانکیم سرو سامون بدم. مطمینا تا الان جریمه عدم پرداخت بدهی بهم تعلق گرفته ، حسابم منفیه ، کردیت اسکورم منفیه کلا هم چیم از لحاظ بانک منفیه با این وضع هم برگردم حسابم با کرام لکاتبینه . سوالم اینه چطور این پوینتهای منفی رو ویو کنم و هیستوری حسابمو درست کنم ک موقع برگشت به مشکل برنخورم با این حساب اگه چند هزاردلار هم یه باره بریزم به حسابم وقتی برگشتم بازم نمیتونم جایی رو اجاره کنم و یا بخرم چون هیستوریم منفیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21