کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من)
(2011-01-30 ساعت 20:09)ana نوشته:  lotfan bejay tamom kardan serial,ye kam az posht sahne ham begid.lotfan az jozeiat va soalat emtehan bishtar begid.akhe manam dare mizane besaram ke beram emtehan bedam

لطفا بجای تموم کردن سریال،یه کم از پشت صحنه هم بگید.لطفا از جزئیات و سوالات امتحان بیشتر بگید.آخه منم داره می‌زنه بسرم که برم امتحان بدم
دوست عزیز نمونه سوالات تافل در همه کتابهای تافل هست من دقیقا نمیدونم شما چه جزییاتی میخواید بدونید.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، sadeghi897
(2011-01-30 ساعت 20:09)ana نوشته:  lotfan bejay tamom kardan serial,ye kam az posht sahne ham begid.lotfan az jozeiat va soalat emtehan bishtar begid.akhe manam dare mizane besaram ke beram emtehan bedam

لطفا بجای تموم کردن سریال،یه کم از پشت صحنه هم بگید.لطفا از جزئیات و سوالات امتحان بیشتر بگید.آخه منم داره می‌زنه بسرم که برم امتحان بدم

Big Grin چه آدم باحالی هستیناااا !!! معلومه مبارزه طلبین Tongue آخه معمولا نتیجه این جور داستانا اینه که نریم سراغ تافل که ااوووفففف می شیم.حالا شما تازه هوس کردیننننن ؟؟؟ ای ول
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، nastaran86 ، soheil1993
(2011-02-01 ساعت 21:18)shahrzad_a نوشته:  

Big Grin چه آدم باحالی هستیناااا !!! معلومه مبارزه طلبین Tongue آخه معمولا نتیجه این جور داستانا اینه که نریم سراغ تافل که ااوووفففف می شیم.حالا شما تازه هوس کردیننننن ؟؟؟ ای ول
شهرزاد جان متاسفانه از این داستان نمیشه این نتیجه رو گرفت چون تافل شتریه که در خونه هرآدم لیسانس به بالایی که قصد ادامه تحصیل تو آمریکا رو داره میخوابه ،بلاخره باید خواه ناخواه سراغش رفت.

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، nastaran86 ، sadeghi897 ، Sanna ، pari pariaaa
(2011-02-02 ساعت 07:46)rasarasa نوشته:  

شهرزاد جان متاسفانه از این داستان نمیشه این نتیجه رو گرفت چون تافل شتریه که در خونه هرآدم لیسانس به بالایی که قصد ادامه تحصیل تو آمریکا رو داره میخوابه ،بلاخره باید خواه ناخواه سراغش رفت.
آره دیگه دیر یا زود!!! ولی خوب اونایی که کارت زبونم لال سبز دارن یه راه در رویی هم دارن که منم وقتی بزرگ شم همون کارو می کنم Rolleyes
خواهرم کلاسهای ESL پاس کرده. بعد از ادونس گفتن برین دانشگاه حال کنین ! نشنیدی چیزی در این مورد ؟؟ نکنه تبصره ای ماده ای چیزی داشته باشه و بزرگ شدم سرخورده شم و افسرده شم بعدش برم معتاد شم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، nastaran86 ، sadeghi897 ، pari pariaaa
(2011-02-02 ساعت 21:32)shahrzad_a نوشته:  

آره دیگه دیر یا زود!!! ولی خوب اونایی که کارت زبونم لال سبز دارن یه راه در رویی هم دارن که منم وقتی بزرگ شم همون کارو می کنم Rolleyes
خواهرم کلاسهای ESL پاس کرده. بعد از ادونس گفتن برین دانشگاه حال کنین ! نشنیدی چیزی در این مورد ؟؟ نکنه تبصره ای ماده ای چیزی داشته باشه و بزرگ شدم سرخورده شم و افسرده شم بعدش برم معتاد شم؟؟؟
شهرزاد جان این کلاسها فقط به درد ورود به کالج و دوره لیسانس می خوره بدبختی ما اینه که یک مدرک از ایران داریم و میخوایم تو فوق یا دکترا ادامه بدیم برای اون مقاطع تافل میخوان . تو خیالت راحت باشه تا تو بزرگ شی ممکنه هزارتا دلیل دیگه برای افسرده ومعتاد شدن پیدا کنی ولی تافل نمیخوای خیالت راحت برو حال کن!

پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، frozen mind ، R.F ، maaref ، nastaran86 ، OverLord ، tamanna ، pr.kia ، sadeghi897 ، pari pariaaa
(2011-02-02 ساعت 23:16)rasarasa نوشته:  
(2011-02-02 ساعت 21:32)shahrzad_a نوشته:  

شهرزاد جان این کلاسها فقط به درد ورود به کالج و دوره لیسانس می خوره بدبختی ما اینه که یک مدرک از ایران داریم و میخوایم تو فوق یا دکترا ادامه بدیم برای اون مقاطع تافل میخوان . تو خیالت راحت باشه تا تو بزرگ شی ممکنه هزارتا دلیل دیگه برای افسرده ومعتاد شدن پیدا کنی ولی تافل نمیخوای خیالت راحت برو حال کن!

راساراسا جون نا امیدم کردی .وای راه در رو نداره پس!!! عجب گیری افتادیماااا . من اگه کار گیر نمی آوردم می رفتم دوباره لیسانس می گرفتم! و تا گور دانش می جوییدم. البته یه تاپیک هم دیدم الان برای Dating شاید جواب داد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، maaref ، nastaran86 ، sadeghi897 ، sumya ، pari pariaaa
سلام بر یاران همیشه همراهSmile
دوستان با اینکه برای تازه واردین از کالج ها و دوره های زبان آموزی بسیار سخن گفته شده اما سوالی که من به ذهنم خطور کرده و شاید سوال دیگران هم باشد اینکه برای ویزا های دانشجویی که واجب الوجوب تافل و آیلتس است اما برای لاتاری ها چطور و این سوال که:

" اگر تافل (یا ایلتس ) را در امریکا کسب کنیم برای کارشناسی ارشد و میزان قبول آن در دانشگاههای امریکا چه میزان جلو خواهیم بود؟ " آیا وقت و هزینه برای تافل در ایران برای سرمایه گذاری تحصیلی در امریکا چه قدر تاثیر گذار است؟"

سپاس

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، pari pariaaa
(2011-02-07 ساعت 01:09)maxsupermax نوشته:  سلام بر یاران همیشه همراهSmile
دوستان با اینکه برای تازه واردین از کالج ها و دوره های زبان آموزی بسیار سخن گفته شده اما سوالی که من به ذهنم خطور کرده و شاید سوال دیگران هم باشد اینکه برای ویزا های دانشجویی که واجب الوجوب تافل و آیلتس است اما برای لاتاری ها چطور و این سوال که:
" اگر تافل (یا ایلتس ) را در امریکا کسب کنیم برای کارشناسی ارشد و میزان قبول آن در دانشگاههای امریکا چه میزان جلو خواهیم بود؟ " آیا وقت و هزینه برای تافل در ایران برای سرمایه گذاری تحصیلی در امریکا چه قدر تاثیر گذار است؟"

سپاس

دوست عزیز شما با داشتن این نمرات البته نمره خوب که حد اقل بیشتر دانشگاههای اینجا برای تافل اینترنتی(iBT) نمره 80 و برای آیلتس احتمالا 6.5 هستش که شما و ماییکه دارای گرین کارت هستیم بسیار لازم و تاثیر گذار است و اگر قبل از ورود این نمرات را کسب کرده باشید از نظر وقت و هزینه به قول آمریکائیان فراوان SAVE کرده اید و فقط باید منتظر instate شدن و توصیه نامه و پذیرش باشید.
شاد و موفق باشید

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، maxsupermax ، hana ، armido ، maaref ، mohsen mirzaei ، Linspire ، nastaran86 ، sadeghi897 ، pari pariaaa
راساراسای عزیز،کوشی؟؟کجایی؟؟بابا چشممون به سایت خشک شد!!چرا ته داستانو بی سر وته گذاشتی رفتی؟آخرش چی شد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بابا به خدا داستان همینقدر بود تا تهش رو گفتم سان رایز جان ! آخرش اینه که بنده حالا حالاها با این تافل خوشگله، کار دارم ،دست از سرم هم برنمیداره.

دوستان تافل خوان ، بنده پیشنهاد میکنم که هر کتاب دیگه ای رو نخوندید نخوندید ولی لانگ من رو حتما بخونید خیلی خوبه.
[عکس: 9780132280891.jpg]

پاسخ
(2011-05-26 ساعت 12:24)rasarasa نوشته:  بابا به خدا داستان همینقدر بود تا تهش رو گفتم سان رایز جان ! آخرش اینه که بنده حالا حالاها با این تافل خوشگله، کار دارم ،دست از سرم هم برنمیداره.

دوستان تافل خوان ، بنده پیشنهاد میکنم که هر کتاب دیگه ای رو نخوندید نخوندید ولی لانگ من رو حتما بخونید خیلی خوبه.
[عکس: 9780132280891.jpg]

سارا جان من این کتاب رو دارم . میشه لطفا در مورد روش بهتر خوندنش یه راهنمایی بکنی. بالاخره شما که خوندی حتما نکات مهمی دستت اومده. مرسی خانم گل
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86

ببینید تافل میتونه کاملا مثل پازل حل کردن باشه . یعنی اگه نکاتش رو یاد بگیرید دیگه حتی با زبان متوسط هم میتونید نمره خوب بگیرید. چون چیزی که در این امتحان مهمه زمان و سرعت عمله و واقعا ارتباط مستقیم با سطح زبان یک فرد میتونه نداشته باشه.
البته از نکات مهم موفقیت در این امتحان دایرۀ لغاتیه که بلدید. اگر زیاد لغت بدونید در این امتحان حتما موفق میشید. ولی ممکن است کسی زبانش کاملا خوب باشه ولی چون با سیستم امتحان اشنا نیست و سرعت عمل لازم رو نداره نمره خوبی نگیره. از نظر من تافل یک امتحان کاملا غیر انسانی مثل کنکوره ، چون حرف اول رو در این امتحان روش تست زنی و سرعت عمل میزنه نه سطح زبان فرد. باز خوبی کنکور این بود که منبع مشخصی مثل کتابهای درسی داشت این که حتی منبع هم نداره هر چی بخونی کمه.

خوبی کتاب لانگ من اینه که به شما انواع سوالاتی که در تافل وجود داره رو معرفی کرده و استراتژی مربوط به طرز جواب دادن اون سوال رو هم گفته . و سوالات هر بخش رو به بخشهای کوچک تقسیم کرده و شما میتونید متوجه بشید که در بخش مثلا ریدینگ روی کدوم دسته از سوالات مشکل بیشتری دارید و چقدر وقت میگیره جواب دادنش. مثلا در بخش ریدینگ حتما در هر متن 4 تا سوال vocabulary میاد که چون سه متن داره میشه 12 سوال وکب. یعنی شما اگه یاد بگیرید که چطور حتی با ندونستن معنی یک کلمه از روی متن معنیش رو حدس بزنید 12 سوال رو میتونید جواب بدید.

سیستم خوندن هرکتابی بسته به خود فرد داره . مثلا میشه اول نکات امتحانی و استراتژیهای مربوط به جواب دادن انواع سوالها رو در هر بخش مطالعه کرد و بعد شروع کرد به زدن تست .

بهترین کار اینه که روی هر 4 بخش ریدینگ و لیسنینگ و رایتینگ و اسپیکینگ به مقدار کافی در هر روز وقت بگذارید و یکیش رو به بهانه بلد بودن ول نکنید چون اونوقت سطحتون در بخشهای دیگه میره بالا در اون بخش میاد پایین.

از دیگر نکاتی که باید مدنظر داشته باشید اینه که حتما یک تایمر موقع جواب دادن سوالات کنار دستتون باشه تا ببینید هر سوالی چقدر طول میکشه تا جواب بدید.

برای تمرین قسمت لیسنینگ و اسپیکینگ حتما در مکان شلوغ و پرسرو صدا خودتون رو قرار بدید مثلا میتونید صدای تلویزیون رو زیاد کنید. چون در این بخش سالن امتحان کاملا پر سرو صداست و اگه در این شرایط تمرین نکرده باشید تمرکزتون از دست میره.

پاسخ
سلام
لطفاً یک مقایسه بین کتابهای بارونز و لانگ من داشته باشید و بفرمایید بنظر شما کدومش مفیدتره؟
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-16 ساعت 18:59)rasarasa نوشته:  حنا جان فکر کردم کسی علاقه ای به دنبال کردنش ندارد گفتم فعلا بی خیال سیزنهای بعدی شوم اتفاقا فیلمبرداری خیلی وقتی تمام شده و مراحل تدوین رو هم پشت سر گذاشته و آمادۀ پخشه ولی فکر کردم مثل اینکه الان کسی حوصلۀ دنبال کردنش رو نداره. برای همین وقفه انداختم.

سلام دوست عزیز سیزن های جالبتونو خوندم واقعا لذت بردم البته نه همشو به خاطر اینکه دنبال پاسخ سوالم بودم فصل اولو که خیلی با دقت خوندم من مهاجر گروه خانوادگی f4 هستم برا اخذ گرین کارت یکی از اهدافم در آمریکا تحصیلات هست پس باید برای ورود به دانشگاههای آمریکا tofel IBT بگیرم اینو میدونم تا 120 هست نمرشو میگم و اگر بالا 100 باشه عالیه چون همه دانشگاهها قبول میکنند ولی نمره قبلی بالا 85 هست زیر 85 مردود... ایران نتونستم چون وقت نشد البته دوره های آیلس جنرالو رفتم خواستم بپرسم در مورد هزینه امتحان تافل و لولش (level) در موردش کامل توضیح بدین ممنون میشم البته من ازتون در مورد این مسئله دارم می پرسم چون گمانم شما امریکا امتحان دادین درسته ؟ یا بد متوجه شدم همون ایران امتحان دادین؟ گفتم که سیزنهاتونو دقیق نخوندم امتحان برای تافلو در ایران کاملا در مورد همه چیزش میدونم ولی خواستم برای اونورم بدونم مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، pari pariaaa
(2011-05-27 ساعت 20:54)پرنا رحمانی نوشته:  سلام دوست عزیز سیزن های جالبتونو خوندم واقعا لذت بردم البته نه همشو به خاطر اینکه دنبال پاسخ سوالم بودم فصل اولو که خیلی با دقت خوندم من مهاجر گروه خانوادگی f4 هستم برا اخذ گرین کارت یکی از اهدافم در آمریکا تحصیلات هست پس باید برای ورود به دانشگاههای آمریکا tofel IBT بگیرم اینو میدونم تا 120 هست نمرشو میگم و اگر بالا 100 باشه عالیه چون همه دانشگاهها قبول میکنند ولی نمره قبلی بالا 85 هست زیر 85 مردود... ایران نتونستم چون وقت نشد البته دوره های آیلس جنرالو رفتم خواستم بپرسم در مورد هزینه امتحان تافل و لولش (level) در موردش کامل توضیح بدین ممنون میشم البته من ازتون در مورد این مسئله دارم می پرسم چون گمانم شما امریکا امتحان دادین درسته ؟ یا بد متوجه شدم همون ایران امتحان دادین؟ گفتم که سیزنهاتونو دقیق نخوندم امتحان برای تافلو در ایران کاملا در مورد همه چیزش میدونم ولی خواستم برای اونورم بدونم مرسی
دوست عزیز بنده آمریکا امتحان دادم و طبق دیده ها وشنیده هایم سطح تافلی که در آمریکا از آدم امتحان میگیرند به نظرمن بالاتر و سخت تر است. این رو همینجوری از روی افرادی که در جلسه امتحان دیدم میگم و از چند نفر هم شنیدم که تایید کردند اینجوریه ولی سند و مدرک علمی و قانونی برای اثبات این قضیه وجود نداره . ولی به نظر من حداقلش اینه که توی امریکا افرادی که صحیح میکنند با توقع بالاتری امتیاز میدن . من در جلسه امتحان در آمریکا این دوباری که رفتم ،به افرادی برخورد کردم که مثلا طرف5 سال در آمریکا کار و تحصیل میکرده و حالا نیاز به نمره بالای 100 داره برای مقطع فوق لیسانس یا دکترا و وقتی با ادم حرف میزنند کاملا مشخصه که سطح زبانشون خیلی خوبه ولی در نهایت تعجب طرف بار پنجمه که اومده امتحان بده که نمره ش رو مثلا از 95 به 100 برسوند . درحالیکه تو ایران از هر کی میپرسی تافل چند شدی انگار یک چیز عادیه که باید بالای 100 بگیرند درحالیکه زبانشون واقعا در اون سطح نیست حداقل اسپیکینکشون داغونه . و برای بالای 100 گرفتن اسپیکینگ هم نمره خوبی میخواد. بنابراین من فکر میکنم کشوری که امتحان میدیم در دید امتیاز دهنده ها خیلی موثره و وقتی در یک کشور جهان سوم و داغون امتحان میدی با همون لهجه افتضاح و پر از غلط و غولوط هم بهت نمره خوبی میدن ولی وقتی در مرکزش که آمریکا باشه امتحان میدی رسما باید خدا باشی تا بتونی بالای 100 بگیری. این نظر شخصی منه و من اگر بتونم یکبار خودم رو در شرایط عادی محک بزنم ببینم نمره ام بلاخره چند میشه اگر از حدی که خودم فکر میکنم هستم کمتر شدم احتمالا یک سفری به ایران داشته باشم که اونجا امتحان بدم . چون اون ادمهای خارجی که من سر جلسه دیدم که با اون همه مطالعه که خودشون میگفتند و اون زبانی که من ازشون میشنیدم نمیتونستند بالای 100 بگیرند من واقعا دیگه اباید سرم رو بذارم یک گوشه بمیرم .
کلاس تافل در آمریکا به شدت گرونه و حداقل باید 1500 دلار برای یک ترم بدهید.
هزینه امتحان 170 دلاره وبا ایران 10 -20 دلار بیشتر فرق نداره .

امتحانها خیلی زود به زود در مراکز مختلف برگزار میشه و حتی 2 هفته قبل از امتحان هم میتونید مرکزی برای ثبت نام پیدا کنید و در شرایطی که چند روز به امتحان مونده باشه باید پول بیشتری به عنوان تاخیری بدید.

جلسات امتحان تا جایی که من دیدم و براتون نوشتم کاملا غیر استاندارد و از شرایط کاملا غیر انسانی برخورداره مگر اینکه با تحقیقات قبلی مرکز خوب و استانداری بتونید پیدا کنید که اونها معمولا زودتر از بقیه پر میشوند و شاید با محل زندگی شما خیلی فاصله داشته باشند. البته من نمیدونم تو ایران جلسه امتحان تافل چه شکلیه و افراد چقدر حریم شحصی دارند.

فکر کنم همه سوالاتون و سوالهای نپرسیده تون رو هم جواب دادم. باز هم اگه چیزی مونده بگید.

(2011-05-27 ساعت 08:59)jMaster نوشته:  سلام
لطفاً یک مقایسه بین کتابهای بارونز و لانگ من داشته باشید و بفرمایید بنظر شما کدومش مفیدتره؟
جوابتون رو چند روز دیگه میدم باید برم بارونز رو نگاه کنم دوباره. اگه یادم رفت یاداوری کنید لطفا.

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان