کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
(2016-02-05 ساعت 21:23)golia نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 21:10)yami نوشته:  من نزدیک میامی بودم اما نه دیگه. رفتم سالت لیک سیتی و با اینکه کار دولتی پیدا کردم اما حوصلم بخاطر تنهایی بشدت سر رفت و آمدم وگاس.
در جنوب فلوریدا اگه اسپانیولی ندونید کار سخته چون همه هسپنیک هستن.
کلا برای تازه واردها من وگاس و پیشنهاد میکنم. کار دم دستی بخاطر صنعت توریسم زیاد (فلوریدا همینم نیست یا اسپانیولی میخواد) و هزینه ها قابل تحمل تره (اجاره ها در فلوریدا خیلی بالاست). آب هوا هم زمستونا برفی نیست که برای تازه وارد بدون ماشین و خونه درست حسابی معضلی هست.
الان در ایالات شمالی مردم قبض برق و گازهای چند صد دلاری میدن که از عهده یه تازه وارد ممکنه خارج باشه.
معلمی در آمریکا حقوق پایین و بسیار پر دردسره. استخدامشم تا آخر عمر قراردادیه سال به سال. بچه ها هم بینهایت تخس و بی ادب.
برای بچه ابتدایی ها، بچه اگه شلوارشم کثیف کنه، معلم تمیزش میکنه. دیدم که میگم.
باید لیسانس داشته باشید در هر رشته ای بعد برید یه کالجی یا دانشگاهی دوره معلمی طی کنید و کلی امتحان و دوره پاس کنید تا مدرک معلمی لدن که باهاش دنبال کار باشید. ارزش نداره. ساعات کارش زیاد، همش سر پا و حقوقش هم سالاری عست یعنی ساعتی نیست و اضافه کار نمیگیرید.
زبانتونم عالی نباشه که با بچه ارتباط کامل برقرار کنید، اساسا شغل معلمی منتفیه.
جناب yami يه سوْال دارم براي تازه واردين بخصوص با سرمايه اندك و خانواده چه شهري رو توصيه ميكنيد مثلا سالت ليك يا لاس وگاس دليلش هم مشخصه خريدن وقت براي مهاجرتازه وارد? 
Boies,چطوره با لاس وگاس چه فرقي با هم دارن بجز از نظر آب و هوا آيا شما لاس وگاس هم زندگي كردين

دوست عزیز، من قبلا یا بهتر بگم تا همین یک سال پیش فکر میکردم که یه خارجی، از جمله یه ایرانی، به راحتی میتونه در هر شهری در آمریکا که به نسبت خوب باشه زندگی کنه و راضی باشه ولی ماجراهای این یک سال اخیرم به من ثابت کرد که بجز آنهایی که واقعا به خرید وقت احتیاج دارند وگرنه برگشتنی هستن یا هوم لس میشن، بقیه به سرعت زندگی براشون سخت میشه و به این نتیجه میرسند که ایکاش با کمی هزینه بیشتر و قبول یک کار بدتر، در یک شهر سوشال تر و بین المللی تری زندگی میکردند.
همانطور که در یک تاپیک دیگه احتمالا گفتم، اگه تمام فاکتورها رو با هم در نظر بگیریم، واقعا تعداد شهرهای انگشت شماری در آمریکا برای زندگی یک خانواده ایرانی یا یه ایرانی مجرد مطلوب هست.
مردم مناطق مید وست آمریکا، قلبا آدمهای خوبی هستند و اون پدرسوختگی و کلاشی که در مردم شرق آمریکا دیدم رو کمتر دارند ولی باید اینو قبول کنید که اگه جزو سیستم مذهبی اینا نباشید، اینا شما رو «نخواهند دید». یعنی شما برای آنها وجود خارجی نخواهید داشت!! و این برای آدم تنها (البته بیشتر مد نظرم آقایان عزیز هست! وگرنه بانوان محترم که کره ماه هم برن مشکلی ندارند!!) که کس کاری در آن شهر نداره، دیوانه کننده هست.
در سالت لیک که بخاطر جمعیت مورمون تقریبا پنجاه درصدی به نسبت وضعیت بهتر بود، این قضیه کماکان به شدت نمود پیدا میکرد، چه برسه به شهرهای کوچکتر مثل بویزی که فرمودید و بسیار یکدست تر هستند.
من یکی دو نفر در سالت لیک میشناختم که از بویزی آمده بودند و در مورد شهر و ایالت در مقایسه با سالت لیک مثل یک اجتماع روستایی بدون امکانات تفریحی صحبت میکردند و البته مردمی خوش قلب ولی بسیار کوته فکر و با ذهنی بسته. میگفتند که از سالت لیک بسیار راضی تر هستند. همین کفایت کرد که اصلا فکر هزینه کردن و رفتن و دیدنش رو هم نکنم، چه برسه به زندگی.
البته بازم میگم اگه کسی گیر ارتزاق روزمره هست و یک هفته کار نکنه هوم لس میشه، باید اصلا به این مسائل توجه نکنه چون مهمترین قضیه زندگی در جایی با کار زیاد و هزینه های کم هست.
فعلا سالت لیک رو برای خانواده ها، مخصوصا خانواده های مذهبی، که جمعیت خودشون رو دارند و اصلا نیازی به ارتباط برقرار کردن با دیگران و دوست پیدا کردن ندارند، توصیه میکنم. مخصوصا که امکانات گردش و تفریح اطراف شهر در بهار و تابستان بی نظیر هست. وگاس هم برای خانواده های غیر مذهبی و مجردها بخاطر زندگی ارزان ولی اکتیو تر.
خداییش وگاس هم به اون بدی که میگفتن نیست!! من که فعلا بجز تصادفات رانندگی بیشتر نسبت به سالت لیک، و البته کمی ارزانتر بودن کرایه خانه ها، چیز خاصی ندیدم.

واقعا کالیفرنیا یک چیز دیگری است! ولی با بیکاری بالا و هزینه های گزاف، برای یک تازه وارد ریسک بزرگی هست. من بعد از 5 سال زندگی در آمریکا هنوز جرات نمیکنم به کالیفرنیا فکر کنم.
امیدوارم که به زودی بتونیم پرتلند اورگان و شیکاگو را هم ببینم که هر دو شهری مدرن و به داشتن مردمی مهربان و اجتماعی (که اولین اولویت انتخاب شهر من هست) شهره هستند. مخصوصا پرتلند که سرمای شیکاگو را هم ندارد و چیزی در حد کالیفرنیا با تخفیف ویژه حساب میشود!!
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، غنچه ، sheghi ، golia ، Danoosh ، lighthouse ، fariba_a ، پرسپولیس6 ، copol
Lightning 
جناب Yami عزيز ميخواستم از شما دعوت كنم به تاپيك  كدام ايالت ميرويد و چرا؟ تشريف بياريد و از تجربياتتون ما رو آگاه كنيد Wink خيلي ممنون از شما
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
[/b]
(2011-01-04 ساعت 20:21)امیر حسن نوشته:  سلام به همه.دوستان بعد از اون پستی که راجع به زندگی و کار در واشنگتن دی سی نوشتم و دوستان حسابی در آن سرگرم هستند این فکر زد به سرم که یه پست هم راجع به زندگی و کار در میامی بنویسم.راستش من از جستجو هایی که در اینترنت کردم فهمیدم این شهر خیلی باحاله.من که خیلی با این شهر حال کردم.می خوام از دوستانی که تجربه زندگی در این شهرو دارن و یا اونایی که به این شهر باحال رفتن و یا هر کسی که اطلاعات با حالی داره،خواهش کنم در اختیار همه قرار بده که همه از اطلاعاتشون استفاده کنن.شاید خیلیا مثل من کنجکاو باشن که بدونن این شهر چه جور جایی هست و توش چه خبره.لطفا کاری کنید که این پست موفق باشه.ممنون از تک تک شما دوستان با حال.

(2013-01-03 ساعت 20:32)yami نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:25)masih sh نوشته:  در ضمن زبان اسپانیایی مشکل فلوریدا و یا ایالت های مشابه نیست.شما باید تحقیق بیشتری میکردی تا از وضعیت اونجا با خبر بشی.خیلی از کشور دو یا حتی سه زبانه هستند.منطقی باشید.

مسیح جان! من خانمم اینجاییه. خودم که انتخاب نکردم بیام اینجا :)
بعله ایالات جنوبی مخصوصا جنوب کالیفرنیا و فلوریدا اینجوریه.
با سلام من دنبال یک شهر خوب از لحاظ کار و کرایه خونه مناسب در آمریکا هستم ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان عزیز لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید در انتخاب شهر من دچار دوگانگی و ترس هستم که کدوم شهر آمریکا انتخاب کنم برای زندگی که هم کار و هم هزینه کرایه خونه مناسب باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-25 ساعت 12:19)idan.67 نوشته:  دوستان سلام لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید چندتا پیام گذاشتم اما هیچ جوابی نگرفتم خواهشا یخورده از تجربیاتتون رو در مورد انتخاب شهر در اختیار من بذارید ممنون میشم

دوست عزیز با این متن خلاصه و بدون به اشتراک گذاشتن جزئیاتی مانند سن و جنسیت و تحصیلات و تخصص و سابقه کاری و وضع مالی و ترجیحات از بابت آب و هوا و نوع کاری که دنبالش خواهید گشت و کلی مسائل دیگه چطور انتظار دارید کسی بتونه به شما کمک کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
(2016-03-26 ساعت 05:43)yami نوشته:  [quote='idan.67' pid='698613' dateline='1458892170']
دوستان سلام لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید چندتا پیام گذاشتم اما هیچ جوابی نگرفتم خواهشا یخورده از تجربیاتتون رو در مورد انتخاب شهر در اختیار من بذارید ممنون میشم

دوست عزیز با این متن خلاصه و بدون به اشتراک گذاشتن جزئیاتی مانند سن و جنسیت و تحصیلات و تخصص و سابقه کاری و وضع مالی و ترجیحات از بابت آب و هوا و نوع کاری که دنبالش خواهید گشت و کلی مسائل دیگه چطور انتظار دارید کسی بتونه به شما کمک کنه؟
[/quote
سلام دوست عزیز من خانمی ۲۷ ساله فوق لیسانس معماری هستم من از طریق کمیساریای عالی پناهندگان میخوام وارد کشور آمریکا بشم در مورد آب و هوا جایی معقول اینکه نه خیلی سرد و برفی و نه بیش از اندازه گرم ممنون میشم اگه بتونید کمکی بمن کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-26 ساعت 10:44)idan.67 نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 05:43)yami نوشته:  
(2016-03-25 ساعت 12:19)idan.67 نوشته:  دوستان سلام لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید چندتا پیام گذاشتم اما هیچ جوابی نگرفتم خواهشا یخورده از تجربیاتتون رو در مورد انتخاب شهر در اختیار من بذارید ممنون میشم

[/quote
سلام دوست عزیز من خانمی ۲۷ ساله فوق لیسانس معماری هستم من از طریق کمیساریای عالی پناهندگان میخوام وارد کشور آمریکا بشم در مورد آب و هوا جایی معقول اینکه نه خیلی سرد و برفی و نه بیش از اندازه گرم ممنون میشم اگه بتونید کمکی بمن کنید

از بابت آب و هوا، شمال کالیفرنیا و شمال فلوریدا نزدیک به ساحل احتمالا جاییه که شما دنبالشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2016-03-27 ساعت 07:11)yami نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 10:44)idan.67 نوشته:  [quote='yami' pid='698745' dateline='1458954808']

[/quote

از بابت آب و هوا، شمال کالیفرنیا و شمال فلوریدا نزدیک به ساحل احتمالا جاییه که شما دنبالشین.
[/quote
سلام ببخشید از لحاظ شرایط زندگی و بالا نبودن شهر اگه میشه منو راهنمایی کنید اصلا کاری به آب و هوا ندارم چون شما گفتین ذکر کن منم گفتم اما مهترین چیز برا من جاییکه سریع بتونم کار پیدا کنم و هزینه زندگی پایین تر جاهای دیگه آمریکا باشه ممنون میشم بتونید تجربیات خودتون رو در اختیار من قرار بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-27 ساعت 18:53)idan.67 نوشته:  
(2016-03-27 ساعت 07:11)yami نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 10:44)idan.67 نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 05:43)yami نوشته:  دوست عزیز با این متن خلاصه و بدون به اشتراک گذاشتن جزئیاتی مانند سن و جنسیت و تحصیلات و تخصص و سابقه کاری و وضع مالی و ترجیحات از بابت آب و هوا و نوع کاری که دنبالش خواهید گشت و کلی مسائل دیگه چطور انتظار دارید کسی بتونه به شما کمک کنه؟
[/quote

[/quote
سلام ببخشید از لحاظ شرایط زندگی و بالا نبودن شهر اگه میشه منو راهنمایی کنید اصلا کاری به آب و هوا ندارم چون شما گفتین ذکر کن منم گفتم اما مهترین چیز برا من جاییکه سریع بتونم کار پیدا کنم و هزینه زندگی پایین تر جاهای دیگه آمریکا باشه ممنون میشم بتونید تجربیات خودتون رو در اختیار من قرار بدین

بعد از تجربه چند ایالت میتونم بگم پیدا کردن فوری کار معمولی در وگاس راحتتره.
البته شهرهای دیگه هم هستن اما وقتی فاکتورهایی مثل نداشتن زمستان برفی و شهر پر جنب و جوش و شاد و هزینه های زندگی پایینتر
و تعدد زیاد محلهایی که کار ساده زیاد داشته باشه (که عملا میشه صنعت توریسم و زیر مجموعه هاش مثل هتلها و رستورانها)، لاس وگاس تنها گزینه هست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، copol ، feidom30 ، tabim4
(2016-03-28 ساعت 23:37)yami نوشته:  
(2016-03-27 ساعت 18:53)idan.67 نوشته:  
(2016-03-27 ساعت 07:11)yami نوشته:  از بابت آب و هوا، شمال کالیفرنیا و شمال فلوریدا نزدیک به ساحل احتمالا جاییه که شما دنبالشین.
[/quote

بعد از تجربه چند ایالت میتونم بگم پیدا کردن فوری کار معمولی در وگاس راحتتره.
البته شهرهای دیگه هم هستن اما وقتی فاکتورهایی مثل نداشتن زمستان برفی و شهر پر جنب و جوش و شاد و هزینه های زندگی پایینتر
و تعدد زیاد محلهایی که کار ساده زیاد داشته باشه (که عملا میشه صنعت توریسم و زیر مجموعه هاش مثل هتلها و رستورانها)، لاس وگاس تنها گزینه هست!!
ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردی آیا اونجا برای زندگی یه خانم تنها اوکی هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-28 ساعت 23:48)idan.67 نوشته:  
(2016-03-28 ساعت 23:37)yami نوشته:  بعد از تجربه چند ایالت میتونم بگم پیدا کردن فوری کار معمولی در وگاس راحتتره.
ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردی آیا اونجا برای زندگی یه خانم تنها اوکی هست

بله کاملا اوکی هست. ببینید اینکه میگن فلان شهر امن یا نا امن هست در امریکا بیشتر به منطقه در داخل شهر مربوط میشه تا کل شهر.
حتی در نا امن ترین شهرها هم باز مناطق امن وجود داره و در امن ترین شهرها هم مناطق نا امن
من الان 5 ماهه وگاس هستم و با مقایسه با بقیه شهرهایی که بودم، هیچ مشکل خاصی نظرم رو جلب نمیکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30 ، Siamak ، copol ، dv2017 ، Danoosh ، tabim4 ، پرسپولیس6 ، wilson
سلام به همگي، فكر كنم دو سه سالي ميشه به اينجا سر نزدم، قبلنا عضو خيلي فعال بودم، نميدونم چرا user name ام را سايت قبول نكرد بنابرين يك 1 اخرش اضافه كردم و cmbt1 شدم الان. تجربيات زيادي از مهاجرت كسب كردم، بوستون بودم و الان ميامي. خوشبختانه در هر دو جا كار مرتبط با تخصصم را داشتم و در ميامي هم در مدت دو ماه كار پيدا كردم و چند ماه ديگه university faculty ميشم ( سابقه ي كار در هاروارد در پيدا كردن جاب بسيار چشمگير بود). سال ديگه به همراه پسر و همسرم سيتيزن ميشيم و تصميم به بر گشت داريم. تعجب كرديد؟ خودمم دو ماه پيش تعجب ميكردم ولي الان تقريبا مصمم هستم. پسرم را در شيراز مي زارم مدرسه بين الملل چون فارسيش خوب نيست و براي كالج روانش ميكنم ينگه دنيا. خوشبختانه اين فرصت را داشتم كه بسرعت در امريكا كار كنم، درامد معقول داشته باشم ، هم در محيط بوستون و محيط فلوريدا باشم، دوست ايراني و خارجي پيدا كنم و... ولي در نهايت تصميم به بازگشت بگيرم. امريكا جاي خوب و دوست داشتني است و درين شكي نيست. ايران هم وضعيتش درست نشدني است حداقل نه به اين زوديها. ولي براي من و خانوادم در ايران بيشتر مي تونيم مسافرت و تفريح و مهماني هاي خانوادگي داشته باشيم . اينجا كار و تنهايي. همه چيز است ولي زمان لذت بردن نه. من و همسر و پسرم تمام مكان هاي تفريحي امريكا را هنگامي رفتيم كه ساكن ايران بوديم مثل گرندكنيون، وگاس و يا حتي ديسني لند كه الان با ما دو ساعت فاصله داره. تصميم گرفتيم برگرديم و از سفر هاي تفريحي به امريكا لذت ببريم. خوشبختانه هيچ پلي هم پشت سرمون خراب نكرديم و خانه و زندگيم سر جاشه.
كلام اخر: طبق نظر ارش كوتاه مدت برنامه ريزي كنيد، فعلا به پاسپورت فكر كنيد چون ممكنه نظرتون عوض بشه

ميامي جاي جالبي براي بزرگ كردن بچه نيست حتي بهترين و گرون ترين جاهاش. ادم هاي پولدار خلاف زياد داره و خلاصه بيشتر بدرد تفريح ميخوره، بوستون ازين نظر صد در صد عالي بود. بي نظير ولي خوب سرد???
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، dv2017 ، copol
قیمتهای اقلام مختلف در شهر میامی پایتخت تگزاس:
عنوان میانگین رنج

رستوران ارزان 15.00 $ 14.00-20.00
رستوران متوسط ‎60.00 $‎ ‎50.00-85.00‎
رستوران های مک دونالد 8.00 $ 7.00-9.00
آبجو ‎0.5‎ لیتر ‎5.00 $‎ ‎3.5-6.00‎
کاپوچینو ‎4.27 $‎ ‎3.50-5.00‎
پپسی ‎2.14 $‎ 1.50-3.00
آب (بطری ‎0.33‎ لیتر) 1.68 $ ‎1.00-2.50‎
شیر(1 لیتر) 0.93 $ ‎0.66-1.24‎
قرص های تازه نان سفید ‎2.61 $‎ 1.00-4.13
برنج (سفید) 3.20 $ 2.20-4.41
تخم مرغ (12عدد) 3.12 $ 2.50-3.79
پنیر محلی (1 کیلو) ‎10.51 $‎ ‎17.72-12.00‎
گوشت گاو 11.76 $ ‎9.92-15.43‎
سیب 4.15 $ ‎2.87-5.00‎
موز 1.82 $ 1.52-2.40
گوجه فرنگی ‎3.08‎ $ 1.32-6.00
سیب زمینی ‎2.31‎ $ 1.58-3.00
تاکسی 1 کیلومتر 1.65 $ 1.49-2.49
تاکسی از 1ساعت انتظار ‎24.00 $‎ 20.00-30.00
بنزین (1 لیتر) 0.64 $ ‎0.57-0.74‎

(برق، حرارت، آب، زباله) برای 85متر آپارتمان در یک ماه:

151.85 $ 100.00-250.00
اینترنت کابلی ‎(10‎ مگابیت در ثانیه با داده نامحدود):

‎48.05‎ $ ،30.00-70.00
میانگین اجاره در یک ماه :

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر ،1620.14 $ ،1200.00-2،000.00
آپارتمان (1 خوابه) در خارج از شهر ،1164.38 $ ،1000.00-1500.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر ،2986.00 $ ،2000.00-3800.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) در خارج از شهر ،1998.00 $ ،1600.00-2،1600.00

ماهانه حقوق و دستمزد به طور متوسط (پس از کسر مالیات):

‎2973.34 $‎ ،800.00-4000.00

این داده ها در ‎993‎ نوشته در 18 ماه گذشته از 170شخص مختلف جمع آوری شده است.
آخرین به روز رسانی: فوریه، ‎2016
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol
با این آمارها برای زندگی یا عدم زندگی در شهری تصمیم نگیرید.
مهمترین فاکتورها:

- میانگین اجاره آپارتمان در یک محله مناسب

- بحث پیدا کردن کار مناسب، نه چندان دور به محل زندگی

- آب و هوا و امکانات زندگی اجتماعی شهر

وگرنه هزینه خورد و خوراک در اکثر شهرها بسبار مناسب هست، مخصوصا اگه بدونید چگونه و از کجا خرید کنید. در اروپا اینها ممکنه معیار باشه ولی در آمریکا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2016-04-11 ساعت 21:58)yami نوشته:  با این آمارها برای زندگی یا عدم زندگی در شهری تصمیم نگیرید.
مهمترین فاکتورها:

- میانگین اجاره آپارتمان در یک محله مناسب

- بحث پیدا کردن کار مناسب، نه چندان دور به محل زندگی

- آب و هوا و امکانات زندگی اجتماعی شهر

وگرنه هزینه خورد و خوراک در اکثر شهرها بسبار مناسب هست، مخصوصا اگه بدونید چگونه و از کجا خرید کنید. در اروپا اینها ممکنه معیار باشه ولی در آمریکا نه.
سلام و با تشکر از راهنماییهاتون
میشه بگید میزان میانگین اجاره آپارتمان در یک محله مناسب رو چطور میشه پیدا کرد
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان