کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
(2013-01-03 ساعت 20:22)yami نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 20:13)masih sh نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 19:48)yami نوشته:  میبینی که این آماری که میگی، کشکه!
یامی جان بالاخره ما باید به کی اعتماد کنیم؟.اکثر مهاجران از مهاجرت به آمریکا راضی هستند. آمار های مختلف(نه فقط یه آمار) از موسسات مختلف و معتبر میگه که مردم آمریکا چه مهاجر و چه غیر مهاجر از زندگی در آمریکا راضی هستند. جای دور نریم.تو همین مهاجر سرا تقریبا همه از تصمیمشون راضی هستند. چه اون هایی که تازه اومدند چه اون هایی که چند ساله آمریکا هستند. یعنی همه ی این ها دروغه؟ ما باید به اقلیت اعتماد کنیم یا اکثریت؟ البته یه سری احتمالات دیگه هم هست. مثلا ممکنه اون عده افرادی که الان به این شکل  ناراضی هستند  قبلا در ایران بودند در وضعیت مالی و جایگاه مناسبی بودند یا مشکلات ایران رو حس نکردند یا مشکلات رو فراموش کردند یا هنوز فکر میکنند ایران هم اکنون همون ایران ده یا حتی پنج سال پیشه. وضعیت تغییر پیدا کرده. وقتی جایی زندگی بکنی که همیشه مملکتت تهدید بشه ارزش پول کشورت روز به روز کمتر بشه هزینه ها بیشتر و بیشتر بشه تورم کمرت رو بشکونه اون وقت اینجوری صحبت نمیکنی. یه نگاه به هزینه ها و درآمد ها در ایران بنداز اون وقت هیچ وقت اینجوری در مورد آمریکا حرف نمیزنی.

آقا جان من کی گفتم اینجا بده یا نیایید!!
من دارم میگم اینجا اینجوریه!! اینجا اینجوریه با اینکه نیایید خیلی فرق فوکوله!!
من مثلا میگم قسمت اعظم میامی مخصوصا اونجایی که با بودجه ما مهاجر جماعت برای کار و زندگی ممکنه به زور جور دربیاد با مشکل مواد فروشها و مهاجران غیرقانونی و ترافیک و خشونت و گرانی و بیکاری و زبان اسپانیولی و ... درگیره. خوب بلکه کسی گفت از قضا من از این مسائل خوشم میاد؟ خوب من بگم نیا اونوخت؟؟؟
من میگم اینجا وضعیت کار و سختی کار و بیمه های درمانی و بازنشستگی اینجوریه. بلکه کسی گفت من مایه دار خفنم، خوب بگم نیا اونوخت؟؟؟
شما باید راه درست رو خودت پیدا کنی. ما فقط دیدگاه خودمون رو به اشتراک میذاریم. من اونچه که دیدم رو به رایگان به شما میگم که شما یک سفر خرج میامی نیوفتی! همین. حالا ممکنه شما هم مثل ساجده خانم بخوای با گوشت و پوستت حرفایی که من گفتم رو تجربه کنی بعد نظر بدی، چه عیبی داره! زندگی هست دیگه Smile

ولی خداییش اون آمار رو ول کن!! داره حسابی Pet Peve من میشه. بابا نروژ میگن بهترین کشوره مثلا با آمار، بعد شما بری اونجا میتونی بری تو هامرفست که شش ماه روز و شب هست بوقن قطبی پرورش بدی؟؟؟؟ اون بیچاره نروژی که این کار رو میکنه هم جزو آماره و جزو خوشبخت ترین مردم دنیا طبقه بندی میشه هاااا !!!

تو کل ایالت فلوریدا دانستن زبان اسپانیولی مهمه یا فقط میامی اینطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2011-09-12 ساعت 10:36)sezar نوشته:  
(2011-09-12 ساعت 02:52)dreamer60 نوشته:  به به همشهریهای آینده من .Big Grin
والا من هم هر موقع کارنت شدم و ویزامو گرفتم حتما" برای یه مدت طولانی اورلاندو رو برای زندگی انتخاب خواهم کرد . چراکه پدر و برادر من بیش از 20 سالی هست که در این شهر ساکن و مشغول به کار هستندCool . (حالا نگید این حرف ها چه ربطی داشت به موضوع تاپیک ... فقط می خواستم اعلام کنم که بعد از مهاجرت در خدمت این تاپیک خواهم بود .پس زنبیلم رو فعلا" میزارم و بعدا" که نوبتم شد  می یامTongue )

(2011-09-11 ساعت 09:31)sezar نوشته:  با سلام
با تشکر از شما دوست عزیز لطفا اطلاعاتی در مورد آب و هوا و امنیت و حسن ها و بدیهای   این ایالت و شهرهاش بدین تا بهتر بشناسیم

سلام
آب و هوای اورلاندو با توجه به اینکه در جنوب شرقی آمریکا قرار گرفته آب و هوایی استوای یعنی گرم همراه با رطوبته .
از حسن های این شهرم باید عرض کنم که با توجه به وجود دیزنی لند و سی ورد (معذرت که به فارسی نوشتمTongue) این شهر یکی از شهر های توریستی آمریکا به حساب می یاد یه نکته مثبت دیگش هم البته به نطر من نزدیکی به میامی هست Shy(تقریبا" 4 ساعت با ماشین)
نکته دیگه اینکه ایرونی ها حمعیتشون کم نیست ولی خوب زیادم نیست ...
نکته دیگه با توجه به ساختار شهر که به نظر من خیلی زیباست (می تونید با گوگل مپ یه نگاهی بندازید... تا دلتون بخواد پره از دریاجه های زیبا ) حتما" باید وسیله نقلیه داشته باشید و نمی تونید روی وسایل نقلیه عمومی زیاد حساب باز کنید ...
دوست عزیز با تشکر از توضیحات مفید تون لطف میکنین از اوضاع کسب وکار و امنیت  و هزینه های این شهر هم بگین واینکه حداقل و حد اکثر دما در این شهر چقدر است

یکی از دوستان گفتند که برای زندگی در میامی دانستن زبان اسپانیولی لازم است میخواستم ببینم اورلاندو هم همینطوره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز :
من قبلا از اینکه امریکا بیام روایات مختلفی از زندگی در اینجا شنیدم و به این نتیجه رسیدم که تجربه دیگران مثل همون داستان فیل در تاریکی مولانا است.
اما در پاسخ سوال شما ، اسپانیولی نه تنها در فلوریدا که در کل امریکا به عنوان زبان دوم محسوب میشه و کارکردش مثل دانستن زبان ترکی در تهران میمونه.
داستان فیل مولانا را همی اینجا میتونید مطالعه کنید
http://ganjoor.net/moulavi/masnavi/daftar3/sh49/

(2016-09-26 ساعت 08:55)icebink نوشته:  تو کل ایالت فلوریدا دانستن زبان اسپانیولی مهمه یا فقط میامی اینطوره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، yami ، dv2017 ، copol ، hosseinix ، soruosh
با عرض احترام به همه دوستان مقیم فلوریدا مخصوصا جناب یامی که تحلیلهاشون رو خیلی می پسندم بدلیل بیان واقعیت هایی که تجربه کردن و اشتراک اونها
من حدود دو ماه هست که اومدم فلوریدا شهر اورلاندو
یه درخواست از دوست عزیزم یامی جان دارم اگه امکان داره شماره تماس بدن چون تجربه هاشون طلاست واسه من
ادرس ایمیل من هم اینه
googlsh at gmail dot com
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
سلام به دوستان عزیز،
من ساکن آستین هستم . میخوام برای یکماه دیگه بیام اورلاندو . در مورد خونه و محله های خوبه اورلاندو اگه کسی راهنمایی کنه ممنوم میشم. در ضمن اگه درمورد کامینیتی ایرانی ها راهنمایی کنید خوشحال میشم.
مرسی
پاسخ
(2016-11-07 ساعت 07:08)soroosh17 نوشته:  با عرض احترام به همه دوستان مقیم فلوریدا مخصوصا جناب یامی که تحلیلهاشون رو خیلی می پسندم بدلیل بیان واقعیت هایی که تجربه کردن و اشتراک اونها
یه درخواست  از دوست عزیزم یامی جان دارم اگه امکان داره شماره تماس بدن چون تجربه هاشون طلاست واسه من
ادرس ایمیل من هم اینه
googlsh at gmail dot com

سروش جان سلام
نظر لطفته. من فعلا ایرانم. هر امری داری همینجا بنویس در حد اطلاعاتم در خدمتتم.
البته باید عرض کنم من بیش از دو ساله از فلوریدا خارج شدم و دیگه اطلاعاتم اپدیت نیست ☺️☺️☺️☺️
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، pishtaz611
(2016-11-15 ساعت 23:50)yami نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 07:08)soroosh17 نوشته:  با عرض احترام به همه دوستان مقیم فلوریدا مخصوصا جناب یامی که تحلیلهاشون رو خیلی می پسندم بدلیل بیان واقعیت هایی که تجربه کردن و اشتراک اونها
یه درخواست  از دوست عزیزم یامی جان دارم اگه امکان داره شماره تماس بدن چون تجربه هاشون طلاست واسه من
ادرس ایمیل من هم اینه
googlsh at gmail dot com

سروش جان سلام
البته باید عرض کنم من بیش از دو ساله از فلوریدا خارج شدم و دیگه اطلاعاتم اپدیت نیست ☺️☺️☺️☺️

یامی جان خیلی ممنون از پاسخت
من فوق لیسانس مدیریت اجرایی یا همون mba دارم در ضمن سابقه دوازده سال کار آی تی و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری دارم تو سایتهای ایندید و لینکد این هم رزومه پر کردم واقعیت اینکه به کارم مسلط هستم سوالم اینه به نظر شما کار حداقلی در این خصوص گیر من میاد؟ بصورت حدسی چقدر طول میکشه؟ یا بهتره برم یه سرتیفیکیت ماکروسافت یا سیسکو بگیرم؟
من بشدت با بازار کار آی تی تو اورلاندو و کلا فلوریدا نا آشنا هستم.
خیلی ممنون از راهنمایی هات
پاسخ
(2016-12-07 ساعت 03:02)soroosh17 نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 23:50)yami نوشته:  
ادرس ایمیل من هم اینه
googlsh at gmail dot com

سروش جان سلام

من فوق لیسانس مدیریت اجرایی یا همون mba دارم در ضمن سابقه دوازده سال کار آی تی و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری دارم تو سایتهای ایندید و لینکد این هم رزومه پر کردم  واقعیت اینکه به کارم مسلط هستم سوالم اینه به نظر شما کار حداقلی در این خصوص گیر من میاد؟ بصورت حدسی چقدر طول میکشه؟ یا بهتره برم یه سرتیفیکیت ماکروسافت یا سیسکو بگیرم؟

بازار کار ای تی فلوریدا کلا ضعیف هست.
من با عنوان شاگرد اولی بخشمون در کالج نتونستم حتی در خود کالجمون کار پارت تایم که داشتن نصاحبه بگیرم!!! رییس گروهمون فقط با نگاه معنی داری گفت شرمنده ام. یعنی زیاد تو بحرش نرو!!
پارتی بازی بسیار وحشتناک و عملا بدون پارتی و احیانا زبان اسوانیولی شانسی نداری.
اخلاق کارفرماها هم بسیار بد هست. اگه مبتونی در ایالتی دیگر دنبال کار ای تی باش مگر اینکت نتونی از اب و هوای فلوریدا دل بکنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832
(2016-12-31 ساعت 02:20)yami نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 03:02)soroosh17 نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 23:50)yami نوشته:  سروش جان سلام

من فوق لیسانس مدیریت اجرایی یا همون mba دارم در ضمن سابقه دوازده سال کار آی تی و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری دارم تو سایتهای ایندید و لینکد این هم رزومه پر کردم  واقعیت اینکه به کارم مسلط هستم سوالم اینه به نظر شما کار حداقلی در این خصوص گیر من میاد؟ بصورت حدسی چقدر طول میکشه؟ یا بهتره برم یه سرتیفیکیت ماکروسافت یا سیسکو بگیرم؟

من با عنوان شاگرد اولی بخشمون در کالج نتونستم حتی در خود کالجمون کار پارت تایم که داشتن نصاحبه بگیرم!!! رییس گروهمون فقط با نگاه معنی داری گفت شرمنده ام. یعنی زیاد تو بحرش نرو!!
اخلاق کارفرماها هم بسیار بد هست. اگه مبتونی در ایالتی دیگر دنبال کار ای تی باش مگر اینکت نتونی از اب و هوای فلوریدا دل بکنی.

یامی جان بازم ممنون از لطف شما و ممنون که جواب میدید حقیقتش دارم سرتیفیکیتهای مایکروسافت و سیسکو و گوگل رو میگیرم ولی با این پست شما کلا پنچر شدم ولی چاره ای ندارم باید تلاش کنم
من وقتی تحلیلهای شما رو می خوندم و مقاومت بعضی از دوستان رو که باور نمی کردن کمی به مخالفان شما حق می دادم ولی الان که خودم الان سه ماهه تو فلوریدا اورلاندو هستم بهتر معنی حرفهای شما و پستهای قبلی شما رو درک می کنم و به دوستان میگم اگه میخوان تشریف بیارن امریکا و ایالت فلوریدا لطفا نصایح یامی رو خیلی جدی بگیرید بقیه ایالتها رو من نمیدونم
الان حدود یکماه هست که دنبال کارم هم خودم هم خانومم ولی انگار اومدیم قبرستون من خانومم نرس هست که همه مدارکش رو اینا قبول کردند و مدرک کارشناسی و نرس رجیستر شده اینا هست و بازار کارش مثلا خیلی خوبه الان دو ماهه هرچی رزومه میفرسته کار گیرش نمیاد به کار داوطلبانه راضی شده اونم گیر نمیاد
من خودم تو زندگی سختی زیاد کشیدم الان میگم با یه کار ساده شروع می کنم بعد خودم رو میکشم تو شغل خودم امیدوارم شغل طی کشی و باربری به ما بدن که حداقل از جیب نخوریم
در هر صورت اگه برای مشاغل ساده کمک یا راهنمایی به نظرتون میرسه ممنون میشم به من اطلاع بدید
هر جا هستید سر افراز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix ، yami ، pishtaz611 ، Ashkan3832
سلام دوستان من سوالی داشتم میخواستم کسی هست چیزی بدونه برادر من سیتیزنه آمریکاست وتو فلوردیدا ساکن هست در شرف فرستهدن دعوت نامه هست من ایشونو 27 ندیدم چند درصد امکان ویزا دادن تو سفارت آنکارا هست سخت میگیرن چه مدارکی میخوان خواهش میکنم اگر کسی چیزی میدونه پاسخ گو باشد
پاسخ
چه خوب شد اسم میامی را دیدم توی مهاجر سرا

میامی مشهور به سواحل جادویی و بیشترین و دلنشین ترین و رمان تیک ترین تصورات و رویاهای یک توریست عازم امریکاست

بهترین مکان برای اردواج و خاطره انگیز ترین سفر های ماه عسل برای زوجین هست

این شهر و ایالت فلوریدا که با اب و هوای دلنشین وگه گداری با گربادهای سهمگین و اماکن و سواحل ارام و زیبایش جزوی از برنامه های سفر هر مسافری هست

این شهر مدیون سواحلش هست و زیبا ترین سواحل را در خاک خودش گنجانده است

تمام مخارج این شهر با توریستها می چرخد چرا که جزوی از شهر های بر تردد توریستهاست

این شهر جزوی از گرانترین شهر ها به حساب میاد

از لحاظ اشتغال و کار برای تازه واردین شاید مناسب باشد از باور من .

چون شهری هست که می توان روش حساب باز کرد به خصوص سرمایه گزاری مثلا در صنعت توریست

خلاصه اگر اونجا هستید و یا انشالاه رفتید .

حتما سری به شهر رماتیک و زیبای میامی بزنید به خصوص برای جوانانی که تازه نامزد کردن یا ازدواج بهترین و زیباترین مکان برای ماه عسل شما

خواهد بود
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix ، pishtaz611 ، Ashkan3832
(2017-01-03 ساعت 01:35)sharare.58 نوشته:  سلام  دوستان من سوالی داشتم میخواستم کسی هست چیزی بدونه برادر من سیتیزنه آمریکاست وتو فلوردیدا ساکن هست در شرف فرستهدن دعوت نامه هست من ایشونو 27 ندیدم چند درصد امکان ویزا دادن تو سفارت آنکارا هست سخت میگیرن چه مدارکی میخوان خواهش میکنم اگر کسی چیزی میدونه پاسخ گو باشد

شما کلا باید دعوت نامه از ایشون داشته باشید و مانند سایر ویزاهای دیگر توریستی باید مدارکی مانند تمکن مالی به سفارت نشان دهید

تاریخ دعوت نامه نباید از مدت معین گذشته باشد

درصد ویزا به مدارک شما و تمکن مالی سند مالکیت و شغلی بستگی دارد

برای ویزای توریستی بهترین حالت رفتن به امارات و یا ارمنستان هست

اگر اروپا و استرالیا و یا کانادا رفته باشید و مهر ویزاهای اونجارا داشته باشد راحت تر بهتون ویزا خواهند داد

تمام مدارک ویزاهای توریستی امریکا مانند ویزاهای کشورهای فوق هست که بیان کننده ی عدم وابستگی به کشور ثالث هست

اما در خصوص شرایط معاینات پزشکی که لازم هست یا خیر برای توریستهای عازم امریکا اطلاعاتی ندارم ولی می توانید از مدیران و یا از سایت

دولت امریکا : https://travel.state.gov/content/visas/e...sitor.html

اطلاعات کسب نمایید . مصاحبه برای ویزاهای توریستی اینطور که فامیل ما رفته اند به زبان فارسی هست بازم شما اگر ببرسید بهتر هست

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sharare.58 ، pishtaz611 ، Ashkan3832
دوستان عزیز از بابت دعوت نامه حرفی نیست ایشون میفرستن من میخوان بدونم چند درصد شانس دارنم که ویزا بدن به من بعد سوال بعد تمکن مالی یعنی برادرم ساپورتوکامل بکند بعد من از اینجا چه مدارکی درست کنم اما شنیدم ارمنستان دوبی سخت ویزا میدن
با شکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سروش جان
محدوده سرچت را بیشتر کن بخصوص جکسونویل مطمئن هستم برای خانمت و خودت میتونی کار پیدا کنی. اگر فکر jacksonville هستی به من پیغام بده هرکاری از دستم بربیاد برات انجام میدم. شماره تلفنم را براتون خصوصی فرستادم.

(2017-01-02 ساعت 07:55)soroosh17 نوشته:  یامی جان بازم ممنون از لطف شما و ممنون که جواب میدید حقیقتش دارم سرتیفیکیتهای مایکروسافت و سیسکو و گوگل رو میگیرم ولی با این پست شما کلا پنچر شدم ولی چاره ای ندارم باید تلاش کنم
من وقتی تحلیلهای شما رو می خوندم و مقاومت بعضی از دوستان رو که باور نمی کردن کمی به مخالفان شما حق می دادم ولی الان که خودم الان سه ماهه تو فلوریدا اورلاندو هستم بهتر معنی حرفهای شما و پستهای قبلی شما رو درک می کنم و به دوستان میگم اگه میخوان تشریف بیارن آمریکا و ایالت فلوریدا لطفا نصایح یامی رو خیلی جدی بگیرید بقیه ایالتها رو من نمیدونم
الان حدود یکماه هست که دنبال کارم هم خودم هم خانومم ولی انگار اومدیم قبرستون من خانومم نرس هست که همه مدارکش رو اینا قبول کردند و مدرک کارشناسی و نرس رجیستر شده اینا هست و بازار کارش مثلا خیلی خوبه الان دو ماهه هرچی رزومه میفرسته کار گیرش نمیاد به کار داوطلبانه راضی شده اونم گیر نمیاد
من خودم تو زندگی سختی زیاد کشیدم الان میگم با یه کار ساده شروع می کنم بعد خودم رو میکشم تو شغل خودم  امیدوارم شغل طی کشی و باربری به ما بدن که حداقل از جیب نخوریم
در هر صورت اگه برای مشاغل ساده کمک یا راهنمایی به نظرتون میرسه ممنون میشم به من اطلاع بدید

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix ، yami ، pishtaz611 ، Ashkan3832
(2017-01-02 ساعت 07:55)soroosh17 نوشته:  
(2016-12-31 ساعت 02:20)yami نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 03:02)soroosh17 نوشته:  یامی جان خیلی ممنون از پاسخت

یامی جان بازم ممنون از لطف شما و ممنون که جواب میدید حقیقتش دارم سرتیفیکیتهای مایکروسافت و سیسکو و گوگل رو میگیرم ولی با این پست شما کلا پنچر شدم ولی چاره ای ندارم باید تلاش کنم
من وقتی تحلیلهای شما رو می خوندم و مقاومت بعضی از دوستان رو که باور نمی کردن کمی به مخالفان شما حق می دادم ولی الان که خودم الان سه ماهه تو فلوریدا اورلاندو هستم بهتر معنی حرفهای شما و پستهای قبلی شما رو درک می کنم و به دوستان میگم اگه میخوان تشریف بیارن آمریکا و ایالت فلوریدا لطفا نصایح یامی رو خیلی جدی بگیرید بقیه ایالتها رو من نمیدونم
من خودم تو زندگی سختی زیاد کشیدم الان میگم با یه کار ساده شروع می کنم بعد خودم رو میکشم تو شغل خودم  امیدوارم شغل طی کشی و باربری به ما بدن که حداقل از جیب نخوریم

دوست عزیز... قصد من ناامید کردن کسی نیست بلکه اشتراک تجربه هست که یا با چشم بازتر تصمیم بگیرند یا با آمادگی بیشتر برن همچین جاهایی.
از قضاوت بقیه هم اصلا ناراحت نمیشم وگرنه دلیلی نداشت در آن صورت بیام اینجا چیزی بنویسم.
متاسفانه بلانسبت این جمع، ایرانیها در بهم ضربه زدن جزو رکورد دارهای جهانی هستند و حتی از به اشتراک گذاشتن ساده ترین تجربیاتشان هم خیلی هاشون امتناع میکنند.
در همین انجمن (اگر دقت کرده باشید) کم نیست کسانی که بر له یا علیه نظرات دیگران صفحه ها مطلب مینویسند و در پشتیبانی نکته نظر خودشان (که هم احیانا درست ممکنه باشه) کلی گرد و خاک میکنند ولی اگر سوالی به سادگی این که ساکن کجا هستید یا در کجا تحصیل میکنید را ازشون بپرسید جواب نخواهند داد!! مبادا که شما هم پاشید برید اونجا!!!!!
حرفهای من یا کسی دیگر رو هم وحی منزل حساب نکنید. این فقط یک تجربه شخصی هست. جنوب و شمال فلوریدا کلی با هم فرق داره و میبینی که خدا رو شکر اعضایی مثل stealth داریم که همانجا بسیار هم موفق هستن و مایه افتخار همه مون. و از کمک کردن هم دریغ نمیکنن.
با کمی امید و واقع بینی و تفکر و کمک انسانهای خوب مطمئن باشید در جای مناسب و زمان مناسب موفق میشین...
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، hosseinix ، Ashkan3832

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان