کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
وضعیت نا امیدی اولیه بخصوص روزهای اولیه مهاجرت یک چیز عادی است. زیاد نباید سخت بگیرید هرچند من خودم یاد اونروزها میفتم باز میترسم. من دقیقا بین ورودم تا اولین شغل فول تایمم 99 روز فاصله بود و به یاد میارم که چه روزهایی را گذروندم. اما راهنمایی هایی که دوستان اینجا کردن بخصوص دوستانی نوشته های دوستانی مثل آرش و یامی خیلی به من کمک کرد که ذهنم را اماده خیلی مسایل کنم و فکر میکنم همه برای مهاجرت باید ذهنشون را باز کنن. مهاجرت یک تغیییر خیلی خیلی بزرگ تو زندگی آدمهاست که تو تمام ابعاد شخصی مالی و .... تاثیر گذار هست تا ذهن آدم آمادگیشو نداشته باشه نمیتونه باهاش کنار بیاد.
من از روزی که وارد همون فرودگاه ارلاندو شدم تو ذوقم خورد چون انتظار خیلی بالاتری داشتم . اما کمکم با شرایط کنار اومدم.
یامی جان من همیشه تلاشمو میکنم که به دوستان کمک کنم همانطور که از خود تو هم زمانی که اومدم اینجا کمک خواستم و یک بار تلفنی صحبت کردیم. تو این تصمیم بزرگ مطمئنا استفاده از تجریه دیگران تو خیلی مسایل به آدم کمک میکنه و فکر میکنم این تنها کاری هست که ادم میتونه برای یک همزبان انجام بده.

(2017-01-13 ساعت 01:23)yami نوشته:  دوست عزیز... قصد من ناامید کردن کسی نیست بلکه اشتراک تجربه هست که یا با چشم بازتر تصمیم بگیرند یا با آمادگی بیشتر برن همچین جاهایی.
از قضاوت بقیه هم اصلا ناراحت نمیشم وگرنه دلیلی نداشت در آن صورت بیام اینجا چیزی بنویسم.
متاسفانه بلانسبت این جمع، ایرانیها در بهم ضربه زدن جزو رکورد دارهای جهانی هستند و حتی از به اشتراک گذاشتن ساده ترین تجربیاتشان هم خیلی هاشون امتناع میکنند.
در همین انجمن (اگر دقت کرده باشید) کم نیست کسانی که بر له یا علیه نظرات دیگران صفحه ها مطلب مینویسند و در پشتیبانی نکته نظر خودشان (که  هم احیانا درست ممکنه باشه) کلی گرد و خاک میکنند ولی اگر سوالی به سادگی این که ساکن کجا هستید یا در کجا تحصیل میکنید را ازشون بپرسید جواب نخواهند داد!! مبادا که شما هم پاشید برید اونجا!!!!!
حرفهای من یا کسی دیگر رو هم وحی منزل حساب نکنید. این فقط یک تجربه شخصی هست. جنوب و شمال فلوریدا کلی با هم فرق داره و میبینی که خدا رو شکر اعضایی مثل stealth داریم که همانجا بسیار هم موفق هستن و مایه افتخار همه مون. و از کمک کردن هم دریغ نمیکنن.
با کمی امید و واقع بینی و تفکر و کمک انسانهای خوب مطمئن باشید در جای مناسب و زمان مناسب موفق میشین...

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، mrlzdh
عرض شود که، من نوزده تا بیست و سه February واسه کنفرانس HIMSS17 اورلاندو هستم. از بچه‌ها اونجا نخسوزن بالا سی‌ سال اگه کسی‌ هست یه شامی، آبجویی چیزی دور هم باشیم خوش حال میشم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، yami ، Mr.Javan ، soruosh
سلام به همگی

برای گرفتن شناسنامه ایرانی برای بچه ای که تازه تو امریکا متولد شده چیکار باید بکنم. میخوام از همینجا اقدام کنم نه از ایران. یه جا خوندم باید برم سفارت ایران ولی اینجا که سارت نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-01-21 ساعت 23:58)stealth نوشته:  وضعیت نا امیدی  اولیه بخصوص روزهای اولیه مهاجرت یک چیز عادی است. زیاد نباید سخت بگیرید هرچند من خودم یاد اونروزها میفتم باز میترسم. من دقیقا بین ورودم تا اولین شغل فول تایمم 99 روز فاصله بود و به یاد میارم که چه روزهایی را گذروندم. اما راهنمایی هایی که دوستان اینجا کردن بخصوص دوستانی نوشته های دوستانی مثل آرش و یامی خیلی به من کمک کرد که ذهنم را اماده خیلی مسایل کنم و فکر میکنم همه برای مهاجرت باید ذهنشون را باز کنن. مهاجرت یک تغیییر خیلی خیلی بزرگ تو زندگی آدمهاست که تو تمام ابعاد شخصی مالی و .... تاثیر گذار هست تا ذهن آدم آمادگیشو نداشته باشه نمیتونه باهاش کنار بیاد.
من از روزی که وارد همون فرودگاه ارلاندو شدم تو ذوقم خورد چون انتظار خیلی بالاتری داشتم . اما کمکم با شرایط کنار اومدم.
یامی جان من همیشه تلاشمو میکنم که به دوستان کمک کنم همانطور که از خود تو هم زمانی که اومدم اینجا کمک خواستم و یک بار تلفنی صحبت کردیم. تو این تصمیم بزرگ مطمئنا استفاده از تجریه دیگران تو خیلی مسایل به آدم کمک میکنه و فکر میکنم این تنها کاری هست که ادم میتونه برای یک همزبان انجام بده.

(2017-01-13 ساعت 01:23)yami نوشته:  دوست عزیز... قصد من ناامید کردن کسی نیست بلکه اشتراک تجربه هست که یا با چشم بازتر تصمیم بگیرند یا با آمادگی بیشتر برن همچین جاهایی.
از قضاوت بقیه هم اصلا ناراحت نمیشم وگرنه دلیلی نداشت در آن صورت بیام اینجا چیزی بنویسم.
متاسفانه بلانسبت این جمع، ایرانیها در بهم ضربه زدن جزو رکورد دارهای جهانی هستند و حتی از به اشتراک گذاشتن ساده ترین تجربیاتشان هم خیلی هاشون امتناع میکنند.
در همین انجمن (اگر دقت کرده باشید) کم نیست کسانی که بر له یا علیه نظرات دیگران صفحه ها مطلب مینویسند و در پشتیبانی نکته نظر خودشان (که  هم احیانا درست ممکنه باشه) کلی گرد و خاک میکنند ولی اگر سوالی به سادگی این که ساکن کجا هستید یا در کجا تحصیل میکنید را ازشون بپرسید جواب نخواهند داد!! مبادا که شما هم پاشید برید اونجا!!!!!
حرفهای من یا کسی دیگر رو هم وحی منزل حساب نکنید. این فقط یک تجربه شخصی هست. جنوب و شمال فلوریدا کلی با هم فرق داره و میبینی که خدا رو شکر اعضایی مثل stealth داریم که همانجا بسیار هم موفق هستن و مایه افتخار همه مون. و از کمک کردن هم دریغ نمیکنن.
با کمی امید و واقع بینی و تفکر و کمک انسانهای خوب مطمئن باشید در جای مناسب و زمان مناسب موفق میشین...

stealth جان، نظر لطفت است. راستش رو بخواهی با اسم بخاطر نمیارم ولی با خیلیها صحبت کردم و امیدوارم روزی قسمت بشه و از نزدیک دیداری بکنیم.
دوست بسیار عزیزم Reb که بنوعی مدیونش هم هستم و از متخصصین IT هستن و همینجا هم کامنت گذاشتن که دارند میان اورلاندو برای کنفرانس و ایکاش منم میتونستم بیام و دور هم باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol
(2017-01-22 ساعت 02:49)Reb نوشته:  عرض شود که، من نوزده تا بیست و سه February واسه کنفرانس HIMSS17 اورلاندو هستم. از بچه‌ها اونجا نخسوزن بالا سی‌ سال اگه کسی‌ هست یه شامی، آبجویی چیزی دور هم باشیم خوش حال میشم.

بیا داداش هواتو دارم
2013AS00006$9$
(Orlando , FL , USA - Entery Date:10.20.2013)
سفرنامه نکات کلیدی پیدا کردن کار در آمریکا
پاسخ
با سلام و درود فراوان
من یک پناهنده هستم که به زودی قرار هست که از طریق سازمان ملل به آمریکا منتقل شوم....و از آنجا که فامیل درجه یک در آمریکا ندارم...نمیدانم که قرار است من را به کدام ایالت بفرستند.با پیگیری فراوان از این سایت و سایت های دیگر فهمیدم که بیشتر کسانی که فامیل درجه یک ندارند را به ایالت فلوریدا و تگزاس میفرستند....
از دوستانی که تجربه مشابه دارند لطفا اطلاع رسانی کنند.....
ممنون و سپاس گذارم
پاسخ
سلام دوستان میشه لطفا راجع به کرایه ارزون ماشین برای یه مدت یک ماه یا بیشتر توضیحی بدید. شنیده بودم کرایه ماشین تووی امریکا ارزونه... ما که هنوز ارزون پیدا نکردیم! لطفا تجربیاتتون رو بگید ممنون
پاسخ
(2017-03-28 ساعت 13:27)سروناز بانو نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا راجع به کرایه ارزون ماشین برای یه مدت یک ماه یا بیشتر توضیحی بدید. شنیده بودم کرایه ماشین تووی آمریکا ارزونه... ما که هنوز ارزون پیدا نکردیم! لطفا تجربیاتتون رو بگید ممنون

قیمت بشدت بستگی به منطقه ای که اجاره میکنید، زمان اجاره، نوع خودرو، داشتن اکانت قبلی با شرکت و سابقه اجاره، اجاره از فرودگاه یا داخل شهر، برگرداندن خودرو به همان محل اجاره یا شهر یا ایالتی دیگر، داشتن کد تخفیف بخاطر قرارداد ویژه کارفرما یا انجمن خاص شما با ان شرکت، سن راننده، تعداد راننده، بیمه داشتن شما یا خرید بیمه از انها و.. . داره.
من بشخصه هیچوقت ارزانتر از هرتز پیدا نکردم.
ممولا هم بعضی کدهای تخفیفی براش در اینترنت پیدا میشه.
اگر نحوه کار سایت priceline رو یاد بگیرید ممکنه بتونید قیمت خوبی انجا پیدا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، سروناز بانو ، copol ، dv2017 ، hosseinix
(2017-03-29 ساعت 22:36)BlueMooooon نوشته:  سلام
کسانی که از یک ایالت دیگر رفتن به فلوریدا، برای گواهینامه فقط تست بینایی گرفتن یا تست علایم رو هم میگیرن؟
و اگر چیزی به ذهنتون میرسه که قبل از موو کردن به فلوریدا باید در ایالت قبلی خودمون انجام بدیم رو بگید ممنون میشم.
ممنون

براتون آرزوی موفقیت میکنم... فلوریدا برای من خیری نداشت Big Grin
امیدوارم برای شما خوب باشه.
اگر گواهینامه پایه یک از ایالتتون دارید و داون گرید کردید، دوباره اپگرید کنید و بعد ایالتتونو عوض کنید تا گواهینامه پایه یک تون از دست تره.
اگر امتیاز خاصی رو گواهینامه تون دارید مثل موتورسیکلت (یا شروط و مجوزهای دیگر که در پشت کارت مینویسن) در فلوریدا دقت کنید که همشونو دقیق به گواهینامه فلوریدا تون انتقال بدن.
و بمحض گرفتن گواهینامه و تا کار پیدا نکردید حتما از قیمت های ویژه ساکنین فلوریدا برای کروزهایی که به جزایر کاراییب میرن استفاده کنید.
گاها قیمتهایی در حد سفر یک هفته ای ۳۳۰ دلار دارند!!
VacationsToGo.com
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol ، dv2017 ، hosseinix
(2017-01-23 ساعت 20:12)n_hm1 نوشته:  سلام به همگی

برای گرفتن شناسنامه ایرانی برای بچه ای که تازه تو آمریکا متولد شده چیکار باید بکنم. میخوام از همینجا اقدام کنم نه از ایران. یه جا خوندم باید برم سفارت ایران    ولی اینجا که سارت نیست!

زنگ بزن به حافظ منافع ایران در واشنگتن
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، dv2017 ، copol
(2017-03-30 ساعت 06:25)yami نوشته:  
(2017-03-29 ساعت 22:36)BlueMooooon نوشته:  سلام
کسانی که از یک ایالت دیگر رفتن به فلوریدا، برای گواهینامه فقط تست بینایی گرفتن یا تست علایم رو هم میگیرن؟
و اگر چیزی به ذهنتون میرسه که قبل از موو کردن به فلوریدا باید در ایالت قبلی خودمون انجام بدیم رو بگید ممنون میشم.
ممنون

براتون آرزوی موفقیت میکنم... فلوریدا برای من خیری نداشت  Big Grin
امیدوارم برای شما خوب باشه.
اگر گواهینامه پایه یک از ایالتتون دارید و داون گرید کردید، دوباره اپگرید کنید و بعد ایالتتونو عوض کنید تا گواهینامه پایه یک تون از دست تره.
اگر امتیاز خاصی رو گواهینامه تون دارید مثل موتورسیکلت (یا شروط و مجوزهای دیگر که در پشت کارت مینویسن) در فلوریدا دقت کنید که همشونو دقیق به گواهینامه فلوریدا تون انتقال بدن.
و بمحض گرفتن گواهینامه و تا کار پیدا نکردید حتما از قیمت های ویژه ساکنین فلوریدا برای کروزهایی که به جزایر کاراییب میرن استفاده کنید.
گاها قیمتهایی در حد سفر یک هفته ای ۳۳۰ دلار دارند!!
VacationsToGo.com

ممنون از توضیحتون
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، yami ، negar_karimi6
سلام به همه، من پنج ساله که در تگزاس زندگی کردم و حالا قصد دارم به میامی مهاجرت کنم. سی و دو سالمه و کارم حسابداریه. اگه کسی تجربه و اطلاعاتی رو بتونه بهم بده خیلی ممنون میشم. Shy
پاسخ
(2017-04-10 ساعت 02:29)sara_sara نوشته:  سلام به همه، من پنج ساله که در تگزاس زندگی کردم و حالا قصد دارم به میامی مهاجرت کنم. سی و دو سالمه و کارم حسابداریه. اگه کسی تجربه و اطلاعاتی رو بتونه بهم بده خیلی ممنون میشم.  Shy

اگر از بابت کار پیدا کردن (که سخت پبدا میشه مخصوصا اگر اسپانیایی ندونین) و هزینه های بالا و درامدهای متوسط به پایین مشکلی ندارید، شهری هست که به ادم خوش میگذره مخصوصا بخاطر دسترسی به کروزهای ارزان به کلی کشورها و جزایر کاراییب.
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، soruosh ، امیر007 ، dv2017 ، pishtaz611 ، copol
(2017-04-12 ساعت 08:45)yami نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 02:29)sara_sara نوشته:  سلام به همه، من پنج ساله که در تگزاس زندگی کردم و حالا قصد دارم به میامی مهاجرت کنم. سی و دو سالمه و کارم حسابداریه. اگه کسی تجربه و اطلاعاتی رو بتونه بهم بده خیلی ممنون میشم.  Shy

اگر از بابت کار پیدا کردن (که سخت پبدا میشه مخصوصا اگر اسپانیایی ندونین) و هزینه های بالا و درامدهای متوسط به پایین مشکلی ندارید، شهری هست که به ادم خوش میگذره مخصوصا بخاطر دسترسی به کروزهای ارزان به کلی کشورها و جزایر کاراییب.

ممنون برای پاسخ. من کمی سرچ کردم و هزینه ها به نظرم خیلی بالاتر از دالاس نیومد. البته جاهای خوب گرونتر بود اما نه خیلی گرون مثل کالیفرنیا و به نظرم سطح زندگی متوسط فرق خیلی فاحشی نداره با دالاس. نمیدونم اشتباه میکنم یا نه. آیا برای کارهای دفتری هم اسپنیش میخوان؟؟ همچنین میشه در مورد کامینیوتی ایرانیها هم یکم اطلاعات بدین بهم؟ مرسی
پاسخ
(2017-04-21 ساعت 04:08)sara_sara نوشته:  
(2017-04-12 ساعت 08:45)yami نوشته:  

ممنون برای پاسخ. من کمی سرچ کردم و هزینه ها به نظرم خیلی بالاتر از دالاس نیومد. البته جاهای خوب گرونتر بود اما نه خیلی گرون مثل کالیفرنیا و به نظرم سطح زندگی متوسط فرق خیلی فاحشی نداره با دالاس. نمیدونم اشتباه میکنم یا نه. آیا برای کارهای دفتری هم اسپنیش میخوان؟؟ همچنین میشه در مورد کامینیوتی ایرانیها هم یکم اطلاعات بدین بهم؟ مرسی

باید برید از نزدیک ببینید کجای شهر مثلا به پول شما خانه اجاره میدن و بعد مقایسه کنید.
از پشت کامپیوتر واقعا مقایسه سخته.
کار دفتری که صد البیته اسپانیولی ارجحیت داره چون اکثر مراجعین و تماس گیرنده خثها یا انگلیسی نمیدونن یا تمایلی ندارن انگلیسی صحبت کنند.
اونم راحته... با اسم مستعار برای مشاغل اپلای کنید و قید کنید که اسپانیولی نمیدونید و ببینید چند درصد با شما تماس مگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، dv2017 ، copol ، sara_sara

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان