کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2016-04-14 ساعت 20:52)ایلیانا نوشته:  
(2016-03-24 ساعت 19:02)Survivor نوشته:  سلام به دوستان،

ممکنه دوستانی که تجربه یا اطلاعات دارن به من بگن در حال حاضر F2B از زمان approval تا زمان صدور ویزا متوسط چقدر طول میکشه؟
حدود 7 سال

سلام service center که اقدام کردید کجا بوده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-18 ساعت 18:06)Rhsh نوشته:  سلام دوستان، اتفاق جديد و خوشحال كننده اي براي كيس من افتاد اومدم اينجا به اشتراكش بذارم چون ميدونم خيلي ها به اين قانون cspa چشم اميد بستن و احتمالا با خوندن اين خبر خوشحال ميشن Smile)
توي صفحه ي قبل كامل شرايط پرونده رو توضيح دادم، (خلاصه اش اينكه من بالاي ٢١ سال هستم و از پرونده حذف شده بودم، هيچ مدرك و پولي ازم نخواسته بودن و فرم Ds-260 هم توي سايت واسم غير فعال بود و توي نامه ي دعوت به مصاحبه كه چند روز پيش به دستمون رسيد هم اسم من نبود) امروز از ارمنستان ايميلي برامون اومد كه توي خط اول نوشته شده بود از اين ايميل بايد به عنوان دعوتنامه استفاده بشه، و داخل ايميل دوباره مدارك مورد نياز رو نوشته بودن و جزو اون مدارك 325 دلار ويزا براي من هم خواسته شده بود همچنين لينك پر كردن فرم Ds-260 هم برام اومده بود. خيييلي خوشحالم خدارو شكررر Big Grin دعا كنيد كه ويزا يكضرب هم بگيريم، و همه ي بالاي ٢١ ساله ها هم به اين قانون اميدوار باشيد و مطمئن باشيد كه كارتون حتي شده تو لحظه ي آخر درست ميشه، مثل من نشينيد غصه بخوريدا ^_^
اين هم  كپي اون قسمت خوشحال كننده ي ايميل

-         $325 Immigrant Visa application fee for Raha
-         Online DS-260 form: https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx for Raha

سلام
ببخشید یعنی شما دوبار برای مصاحبه رفتید یا تاریخ اول کنسل شد و در تاریخ دوم همه با هم رفتید
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-06 ساعت 14:28)طناز12 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من بخشی از صفحات گذشته رو خوندم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم
دوست من برای دختر بالای 21 سالش می خواد اقدام کنه
یه لیست کامل از مدارک مورد نیاز رو می خواستم
اگه کسی لطف کنه
و بعد اینکه روال چطوریه و چه مدت طول میکشه
فرزندش دختره بالای 21 سال و مطلقه هست
مادر هم با سیتیزن آمریکا ازدواج کرده و 5 سال از اقامتش میگذره اما هنوز برای سیتیزن شدن اقدام نکرده

ممنون از پاسخ

بعد از اینکه سیتیزن شدند ,در مورد مدارک ایشون باید فرم i-130 رو پر کنن و با توجه به اینکه دخترشون قبلا ازدواج کردن و طلاق گرفتن در کتگوری F3 قرار میگیرند و با توجه به ویزا بولتن که الان دارند برای DEC 2004 به قبل رو ویزا میدن حدود 12 سال طول خواهد کشید, مگر اینکه بتونن نشون بدن که ازدواج نکردن(شناسنامه طلاق درج نشده باشه و همینطور ازدواج) در این صورت در کتگوری F2B قرار میگیرن و حدود 7 با 8 سال طول میکشه و نیازی هم نیست که مادر سیتیزن باشند حتما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-13 ساعت 22:06)marmolak007 نوشته:  
(2016-05-18 ساعت 18:06)Rhsh نوشته:  سلام دوستان، اتفاق جديد و خوشحال كننده اي براي كيس من افتاد اومدم اينجا به اشتراكش بذارم چون ميدونم خيلي ها به اين قانون cspa چشم اميد بستن و احتمالا با خوندن اين خبر خوشحال ميشن Smile)
توي صفحه ي قبل كامل شرايط پرونده رو توضيح دادم، (خلاصه اش اينكه من بالاي ٢١ سال هستم و از پرونده حذف شده بودم، هيچ مدرك و پولي ازم نخواسته بودن و فرم Ds-260 هم توي سايت واسم غير فعال بود و توي نامه ي دعوت به مصاحبه كه چند روز پيش به دستمون رسيد هم اسم من نبود) امروز از ارمنستان ايميلي برامون اومد كه توي خط اول نوشته شده بود از اين ايميل بايد به عنوان دعوتنامه استفاده بشه، و داخل ايميل دوباره مدارك مورد نياز رو نوشته بودن و جزو اون مدارك 325 دلار ويزا براي من هم خواسته شده بود همچنين لينك پر كردن فرم Ds-260 هم برام اومده بود. خيييلي خوشحالم خدارو شكررر Big Grin دعا كنيد كه ويزا يكضرب هم بگيريم، و همه ي بالاي ٢١ ساله ها هم به اين قانون اميدوار باشيد و مطمئن باشيد كه كارتون حتي شده تو لحظه ي آخر درست ميشه، مثل من نشينيد غصه بخوريدا ^_^

سلام . قانون cspa چه قانونی هستش ؟

يه قانون هست براي فرزنداي بالاي ٢١ سال كه تحت يه شرايطي ميتونن همراه با بقيه خانواده ويزا بگيرن، توي اينترنت سرچ كنيد يا توي سايت uscis بخونيد دربارش كامل نوشته
F4 عمه سيتيزن آمريكا، تقاضا براي پدرم
Priority date : July22,2003
Notice date : July27,2009
Welcome letter : October28,2015
October29,2015 : درخواست پول و مدارك براي پدر مادر و برادرم. من بالاي ٢١ سال بودم از من چيزي نخواستن
: February19,2016 تكميل مدارك و فرم ها براي همه به غير از من
Interview letter : April29,2016 براي همه ي اعضاي خانواده به غير از من
: May18,2016 ايميل از سفارت و درخواست 325$ و فرم Ds-260 از من (قانون cspa شامل حالم شد)
: June9,2016 مصاحبه (ايروان) و AP

آپدیت ها 13June2016, 14June2016, 17June2016
پاسخ
تشکر کنندگان: marmolak007
(2016-07-14 ساعت 12:36)alireza88 نوشته:  

سلام
ببخشید یعنی شما دوبار برای مصاحبه رفتید یا تاریخ اول کنسل شد و در تاریخ دوم همه با هم رفتید
سلام دوست عزيز، نه كنسل نشد دو بار هم نرفتيم! چند روز مونده به تاريخ مصاحبه اي كه دعوتنامش براي خونوادم اومده بود از سفارت ايميل زدن و گفتن كه منم همراه خانواده در همون تاريخ براي مصاحبه برم
F4 عمه سيتيزن آمريكا، تقاضا براي پدرم
Priority date : July22,2003
Notice date : July27,2009
Welcome letter : October28,2015
October29,2015 : درخواست پول و مدارك براي پدر مادر و برادرم. من بالاي ٢١ سال بودم از من چيزي نخواستن
: February19,2016 تكميل مدارك و فرم ها براي همه به غير از من
Interview letter : April29,2016 براي همه ي اعضاي خانواده به غير از من
: May18,2016 ايميل از سفارت و درخواست 325$ و فرم Ds-260 از من (قانون cspa شامل حالم شد)
: June9,2016 مصاحبه (ايروان) و AP

آپدیت ها 13June2016, 14June2016, 17June2016
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88 ، sina454
سلام دوستان. واقعا براى فرزندانى كه زمان ثبت نام لاتارى ٢٠ سالشون بودن( من خودم ٢٠ سال و ١ ماه) و زمان مصاحبه فقط چند روز اضافه داشتن هيچ قانونى وجود نداره؟ خيلى بي انصافيه، فقط بخاطر شانس و كيس نامبر؟! مصاحبه ما اگه فقط ١٤، ١٥ روز زودتر بود منم تو پرونده بودم و الان كه خوانوادم ويزا گرفتن بايد ٧ سال صبر كنم؟؟
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، storagemeter
سلام، تعجب می کنم شما میگید ویزا نگرفتید. شما اگر در روز ثبت نام اولیه لاتاری زیر 21 سال بودید و در هنگام مصاحبه 21 ساله داشتید به شما هم ویزا تعلق می گیرد و محاسبات خاصی ندارد. برای اطلاعات بیشتر دستورالعمل شرکت در لاتاری را بخوانید. منبع

Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program. However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If your DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be treated as though he/she were under 21 for visa-processing purposes.

(2016-07-27 ساعت 14:21)hes94 نوشته:  سلام دوستان. واقعا براى فرزندانى كه زمان ثبت نام لاتارى ٢٠ سالشون بودن( من خودم ٢٠ سال و ١ ماه) و زمان مصاحبه فقط چند روز اضافه داشتن هيچ قانونى وجود نداره؟ خيلى بي انصافيه، فقط بخاطر شانس و كيس نامبر؟! مصاحبه ما اگه فقط ١٤، ١٥ روز زودتر بود منم تو پرونده بودم و الان كه خوانوادم ويزا گرفتن بايد ٧ سال صبر كنم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-28 ساعت 15:38)storagemeter نوشته:  سلام، تعجب می کنم شما میگید ویزا نگرفتید. شما اگر در روز ثبت نام اولیه لاتاری زیر 21 سال بودید و در هنگام مصاحبه 21 ساله داشتید به شما هم ویزا تعلق می گیرد و محاسبات خاصی ندارد. برای اطلاعات بیشتر دستورالعمل شرکت در لاتاری را بخوانید. منبع

Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program. However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If your DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be treated as though he/she were under 21 for visa-processing purposes.

(2016-07-27 ساعت 14:21)hes94 نوشته:  سلام دوستان. واقعا براى فرزندانى كه زمان ثبت نام لاتارى ٢٠ سالشون بودن( من خودم ٢٠ سال و ١ ماه) و زمان مصاحبه فقط چند روز اضافه داشتن هيچ قانونى وجود نداره؟ خيلى بي انصافيه، فقط بخاطر شانس و كيس نامبر؟! مصاحبه ما اگه فقط ١٤، ١٥ روز زودتر بود منم تو پرونده بودم و الان كه خوانوادم ويزا گرفتن بايد ٧ سال صبر كنم؟؟
ببينيد وقتى شماره ما كارنت شد، من ٢١ سال و ٧ ماه و خورده اى بودم كه طبق يه قانونى ٧ ماه از سنم كم كردن و اون چند روز كه گويا ١٤ روز بود عامل ويزا نگرفتن من شد، kcc ميگه مهم زمان ثبت نامه منتهى سفارت ها طبق اون قانون cspa ( اگه اشتباه نكنم) عمل ميكنن.
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2016-07-28 ساعت 20:36)Survivor نوشته:  
(2016-07-13 ساعت 22:09)marmolak007 نوشته:  
(2016-04-14 ساعت 20:52)ایلیانا نوشته:  حدود 7 سال

سلام service center که اقدام کردید کجا بوده ؟

CA

با احترام به نظر بقیه،اگر منظور apply تا ویزا باشه ،فقط میشه حدس زد 6تا 7 سال که اگر دچار clearance بشید زمان نا معلومش به این زمان اضافه میشه.اگر case approval باشه منظورتون که دو سال بعد از application submission اتفاق میافته ،طبیعتا دو سال از زمان فوق کم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor
من متوجه صحبت شما شدم برای همین به دستورالعمل شرکت در لاتاری ارجاع دادم. بنظرم برنده اصلی سریعاً به سفارت ایمیل بزنه و بگه با توجه به دستورالعمل شرکت در لاتاری که میگه ویزا شامل فرزندانی که در روز ثبت نام زیر 21 سال داشتند می شود و اینکه شما هم در روز ثبت نام زیر 21 سال بودید می خواید ویزا بگیرید. اینجوری یک پاسخ کتبی از اون جا خواهید داشت و طبق اون می تونید تصمیم بگیرید.

(2016-07-28 ساعت 17:19)hes94 نوشته:  
(2016-07-28 ساعت 15:38)storagemeter نوشته:  سلام، تعجب می کنم شما میگید ویزا نگرفتید. شما اگر در روز ثبت نام اولیه لاتاری زیر 21 سال بودید و در هنگام مصاحبه 21 ساله داشتید به شما هم ویزا تعلق می گیرد و محاسبات خاصی ندارد. برای اطلاعات بیشتر دستورالعمل شرکت در لاتاری را بخوانید. منبع

ببينيد وقتى شماره ما كارنت شد، من ٢١ سال و ٧ ماه و خورده اى بودم كه طبق يه قانونى ٧ ماه از سنم كم كردن و اون چند روز كه گويا ١٤ روز بود عامل ويزا نگرفتن من شد،  kcc ميگه مهم زمان ثبت نامه منتهى سفارت ها طبق اون قانون cspa ( اگه اشتباه نكنم) عمل ميكنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: hes94
(2016-07-28 ساعت 22:48)storagemeter نوشته:  من متوجه صحبت شما شدم برای همین به دستورالعمل شرکت در لاتاری ارجاع دادم. بنظرم برنده اصلی سریعاً به سفارت ایمیل بزنه و بگه با توجه به دستورالعمل شرکت در لاتاری که میگه ویزا شامل فرزندانی که در روز ثبت نام زیر 21 سال داشتند می شود و اینکه شما هم در روز ثبت نام زیر 21 سال بودید می خواید ویزا بگیرید. اینجوری یک پاسخ کتبی از اون جا خواهید داشت و طبق اون می تونید تصمیم بگیرید.

(2016-07-28 ساعت 17:19)hes94 نوشته:  

ببينيد وقتى شماره ما كارنت شد، من ٢١ سال و ٧ ماه و خورده اى بودم كه طبق يه قانونى ٧ ماه از سنم كم كردن و اون چند روز كه گويا ١٤ روز بود عامل ويزا نگرفتن من شد،  kcc ميگه مهم زمان ثبت نامه منتهى سفارت ها طبق اون قانون cspa ( اگه اشتباه نكنم) عمل ميكنن.

سلام دوست عزیز
من بهت پیشنهاد میکنم با یه وکیل مهاجرتی مشورت کنی چون اونا قوانین رو بلدن و اگر راهی باشه خوب بلدن از قوانین به نفعت استفاده کنن سایت Avvo رایگان میتونی سوالت رو مطرح کنی و جواب بگیری تا انشالله اگه جواب مثبت بود اون موقع ارزش داره هزینه کنی ،برات ارزوی موفقیت میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-02 ساعت 13:35)sina454 نوشته:  
(2016-07-28 ساعت 22:48)storagemeter نوشته:  من متوجه صحبت شما شدم برای همین به دستورالعمل شرکت در لاتاری ارجاع دادم. بنظرم برنده اصلی سریعاً به سفارت ایمیل بزنه و بگه با توجه به دستورالعمل شرکت در لاتاری که میگه ویزا شامل فرزندانی که در روز ثبت نام زیر 21 سال داشتند می شود و اینکه شما هم در روز ثبت نام زیر 21 سال بودید می خواید ویزا بگیرید. اینجوری یک پاسخ کتبی از اون جا خواهید داشت و طبق اون می تونید تصمیم بگیرید.

(2016-07-28 ساعت 17:19)hes94 نوشته:  ببينيد وقتى شماره ما كارنت شد، من ٢١ سال و ٧ ماه و خورده اى بودم كه طبق يه قانونى ٧ ماه از سنم كم كردن و اون چند روز كه گويا ١٤ روز بود عامل ويزا نگرفتن من شد،  kcc ميگه مهم زمان ثبت نامه منتهى سفارت ها طبق اون قانون cspa ( اگه اشتباه نكنم) عمل ميكنن.

سلام دوست عزیز
من بهت پیشنهاد میکنم با یه وکیل مهاجرتی مشورت کنی چون اونا قوانین رو بلدن و اگر راهی باشه خوب بلدن از قوانین به نفعت استفاده کنن سایت Avvo رایگان میتونی سوالت رو مطرح کنی و جواب بگیری تا انشالله اگه جواب مثبت بود اون موقع ارزش داره هزینه کنی ،برات ارزوی موفقیت میکنم
راستی از کدوم سفارت اقدام کردی ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-02 ساعت 13:38)sina454 نوشته:  
(2016-08-02 ساعت 13:35)sina454 نوشته:  

سلام دوست عزیز
راستی از کدوم سفارت اقدام کردی ?

ممنون از پاسخگويي تون. مصاحبه خونوادم ابوظبي بود.
اتفاقا چند نفر ديگه از دوستان هم بهم پيشنهاد دادن كه از طريق وكيل مهاجرتى اقدام كنم مطمئنا سالهاى انتظارم كاهش پيدا ميكنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-02 ساعت 13:48)hes94 نوشته:  
(2016-08-02 ساعت 13:38)sina454 نوشته:  [quote='sina454' pid='719765' dateline='1470128706']

سلام دوست عزیز
راستی از  کدوم سفارت اقدام  کردی ?

ممنون از پاسخگويي تون. مصاحبه خونوادم ابوظبي بود.
اتفاقا چند نفر ديگه از دوستان هم بهم پيشنهاد دادن كه از طريق وكيل مهاجرتى اقدام كنم مطمئنا سالهاى انتظارم كاهش پيدا ميكنه.
درسته ، من مطمئنم اگر خدا بخواهد میتونی به همراه خانواده ات بری انشالله ، فقط تلاشت رو بکن و ناامید هم نشو
پاسخ
تشکر کنندگان: hes94
(2011-01-06 ساعت 08:20)hasti_banoo نوشته:  - فوریه 2005 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- اوائل سال 2010 که ایشون سیتیزن شدند کیس من کارنت شد.
- اواخر سپتامبر 2010 برای مصاحبه به آنکارا رفتم و برگه آبی گرفتم.
- حدود 18 روز بعد کلیر شدم و ویزا رو دو روز بعد از مراجعه به سفارت + پاکت زرد رنگ مشهور به package رو دریافت کردم.
- اواخر دسامبر 2010 یعنی همون روزهای کریسمس به آمریکا اومدم.
- بعد از 10 روز گرین کارتم رو دریافت کردم
- منتظر سوشال سکیوریتی هستم که اونطور که از اداره مربوطه ، حضوری سوال کردم به طور خودکار بعد از حدود 2 تا 3 هفته خواهد رسید. یعنی یکی از همین روزها

کل پروسه از زمان تقاضا تا دریافت گرین کارت ، حدود 5 سال و 11 ماه شد

سلام خدمت همه اعضا گرامی
خواهر من سیتیزن شیپ امریکاست و 4 سال پیش قبل از اینکه پدرم گرین کارت امریکا بگیره برای من ویزای خویشاوندی اقدام کرد ، سوال من اینکه الان روال گرین کارت من چه جوریه ؟ ایا خودشون مسیر رو تغییر میدن یا من از طریق پدرم پیگیری کنم که احتمالش هم بیشتر باشه؟ چه طوری این کار رو بکنم ؟ خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان