کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
(2013-10-19 ساعت 01:06)alireza esf نوشته:  با سلام
این اولین مشکل ما در بدو ورود بود بعد از سه ماه اینجا موندن.
دوستان خواهش می کنم اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید
ما هنوز گرین کارتمون نیومده و سه ماه اومدیم باید حتما برگردیم
می خواستم مطمن بشم برای برگشتمون قبل از شش ماه با فقط پاسپورت و بدون گرین کارت مشکلی پیش نمی یاد ؟
ممکنه ما بریم و گرین کارتمون صادر نشه و مشکلی پیدا کنیم ؟
من پاسخ شما رو نمیدونم ولی تأخیر در ارسال گرین کارت احتمالاً بدلیل تعطیلی دولت بوده که با توجه به برطرف شدن مشکل باید بزودی ارسال بشه کمی بیشتر صبر کنین ضرر نداره.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza esf ، msar
(2013-10-19 ساعت 01:15)itex نوشته:  
(2013-10-19 ساعت 01:06)alireza esf نوشته:  با سلام
این اولین مشکل ما در بدو ورود بود بعد از سه ماه اینجا موندن.
دوستان خواهش می کنم اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید
ما هنوز گرین کارتمون نیومده و سه ماه اومدیم باید حتما برگردیم
می خواستم مطمن بشم برای برگشتمون قبل از شش ماه با فقط پاسپورت و بدون گرین کارت مشکلی پیش نمی یاد ؟
ممکنه ما بریم و گرین کارتمون صادر نشه و مشکلی پیدا کنیم ؟
من پاسخ شما رو نمیدونم ولی تأخیر در ارسال گرین کارت احتمالاً بدلیل تعطیلی دولت بوده که با توجه به برطرف شدن مشکل باید بزودی ارسال بشه کمی بیشتر صبر کنین ضرر نداره.
دوست عزیز تا یک سال همین ویزا یی که مهر دخول به امریکا حورده حکم گرین کارت رو داره و تا یک سال هیچ مشکلی واسه برگشت نخواهید داشت ولی اگر میخواهید بیشتر از یک سال خارج از امریکا بمونید اگر خدای نکرده تا اون وقت گرین کارت نیاد به مشکل ممکنه بخورید
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، amir2640 ، alireza esf ، msar
سلام
در فرم ds-260 سوالی هست که ایا ادرسی در امریکا دارید که بخواهید اونجا زندگی کنید؟ میخواستم ببینم اگر گزینه "خیر" رو انتخاب کنیم در روند اخذ ویزا به مشکل بر می خوریم؟ و این که اگر ادرسی نداشته باشیم که گرین کارت رو به اون ارسال کنند باید چه کار کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-09 ساعت 12:53)عرفان 123 نوشته:  سلام
در فرم ds-260 سوالی هست که ایا ادرسی در آمریکا دارید که بخواهید اونجا زندگی کنید؟ میخواستم ببینم اگر گزینه "خیر" رو انتخاب کنیم در روند اخذ ویزا به مشکل بر می خوریم؟ و این که اگر ادرسی نداشته باشیم که گرین کارت رو به اون ارسال کنند باید چه کار کنیم؟
در فرم هم بزنید خیر در سفارت حتما ازتون آدرس میخوان
حتما باید یه آدرس انتخاب کنید ولو آدرس یه هتل که از قبل رزرو کردین ، زمان ورود میتونید در فرودگاه آدرستون رو عوض کنید( هرچند من پیشنهاد نمیکنم، ممکن مدارکتون به همون آدرس اولیه پست بشه)
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، مير منصور
سلام دوستان
من الان يك سال و دو ماهه كه سنفرانسيسكو هستم و خدارو شكر كه همه چيز تا الان خوب پيشرفته و اگه خدا بخواد بهتر هم ميشه البته با همت خودمون ميخواستم بگم من خيلى چيزها رو مديون دوستان بزرگوار مهاجرسرا هستم و وظيفه خودم ميدونم اگه كمكى از دستم يا در توانم باشه دريغ نكنم و اين زنجير كمك رسانى بهم رو قطع نكنم و اينكه اينو بگم واسه هر كارى اولش بايد هدف گذاشت وبعد همت وتلاش كرد سختى رو تحمل كرد وبعد از اين روال به تدريج روزهاى خوش و خبرهاى خوش مياد سراغتون پس يادمون نره اين يه مهاجرته و سختى هاى اولش رو حتى اون دكتر ومهندس كم بايد بكشه
واسه هم ارزوى موفقيت ميكنم

تاریخ ورود:21/2/2014
اقامت:حومه سنفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، babak.n ، montazerf4 ، lighthouse ، Alisalimi ، amir2640 ، shahin61
سلام چند روز پیش فهمیدم که نتیجه مصاحبه مثبت بوده و باید تاستان وارد خاک امریکا بشوم ولی من دانشجو هستم میخواستم ببینم که برای اولیم سفر چقدر باید در امریکا حضور داشته باشم یک هفته؟یک ماه؟سه ماه؟شش ماه؟ ویزای ما ویزای مهاجرت خانواده گروه 3 است
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2015-05-16 ساعت 09:24)hearttracker نوشته:  سلام چند روز پیش فهمیدم که نتیجه مصاحبه مثبت بوده و باید تاستان وارد خاک آمریکا بشوم ولی من دانشجو هستم میخواستم ببینم که برای اولیم سفر چقدر باید در آمریکا حضور داشته باشم یک هفته؟یک ماه؟سه ماه؟شش ماه؟ ویزای ما ویزای مهاجرت خانواده گروه ۳ است

سلام .
بهتره که صبر کنید تا گرین کارتتون رو دریافت کنید .
توجه داشته باشید که شش ماه هم بیشتر بیرون از خاک آمر یک ا نباشید بهتره
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: hearttracker
با سلام به دوستان عزیر
برنامه اولین سفر من برای تابستان است .
سوال من این است که بعد از اخذ گرین کارن چه مدت می توان از خاک امریکا دور بود .
بعضی دوستان در این سایت می گویند برای بار اول می توان تا یک سال دور بود .
اما بعض دوستان نظرشان به شش ماه است لطفا من را راهنمایی کنید .
سپاسگزارم از محبتی که می کنید .
اگر از جایی استناد می کنید بفرمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2015-06-05 ساعت 11:31)aghajamali نوشته:  با سلام به دوستان عزیر
سوال من این است که بعد از اخذ گرین کارن چه مدت می توان از خاک آمریکا دور بود .
سلام دوست عزیز .داشتن گرین کارت یعنی اقامت دایم درآمریکا .ولی چنانچه نیاز داشتید که از خاک آمریکا خارج شوید نباید این مدت خروج بیشتر از 6ماه باشد وباید قبل از 6ماه به خاک آمریکا وارد شوید .درضمن خروج های پی درپی از آمریکا باعث میشود پس از 5سال که درخواست سیتیزنی میدهید احتمال ریجکتی زیاد میشود .زیرا اداره مهاجرت به این دلیل شما را شهروند نمیکند که شما از گرین کارت به عنوان ویزای ورود به آمریکا استفاده کرده اید نه اقامت دایم .اگر نیاز دارید که بیشتر از 6ماه از آمریکا خارج شوید بهتر است پاس سفید بگیرید در این صورت میتوانید 2سال خارج از آمریکا باشید وبعد از اون باز هم میتونید اونو تمدید کنید.شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: aghajamali ، eblam
(2015-06-05 ساعت 19:34)farrokh33 نوشته:  
(2015-06-05 ساعت 11:31)aghajamali نوشته:  با سلام به دوستان عزیر
سوال من این است که بعد از اخذ گرین کارن چه مدت می توان از خاک آمریکا دور بود .
سلام دوست عزیز .داشتن گرین کارت یعنی اقامت دایم درآمریکا .ولی چنانچه نیاز داشتید که از خاک آمریکا خارج شوید نباید این مدت خروج بیشتر از ۶ماه باشد وباید قبل از ۶ماه به خاک آمریکا وارد شوید .درضمن خروج های پی درپی از آمریکا باعث میشود پس از ۵سال که درخواست سیتیزنی میدهید احتمال ریجکتی زیاد میشود .زیرا اداره مهاجرت به این دلیل شما را شهروند نمیکند که شما از گرین کارت به عنوان ویزای ورود به آمریکا استفاده کرده اید نه اقامت دایم .اگر نیاز دارید که بیشتر از ۶ماه از آمریکا خارج شوید بهتر است پاس سفید بگیرید در این صورت میتوانید ۲سال خارج از آمریکا باشید وبعد از اون باز هم میتونید اونو تمدید کنید.شاد باشید

سپاس از لطفی که کردین . پس به این ترتیب ان مدت یکساله نمی تواند باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما براى گرفتن گرين كارت به آمريكا سفر كرديم و برادر من به خاطر كار سربازى و اينكه اجازه ى اين كه پيش از يك ماه از ايران خارج باشد را نداشت قبل از اومدن گرين كارت در خونه به ايران برگشت حالا كه گرين كارت ها اومده براى همه ى ما هست به جز اون ما بايد چيكار كنيم؟؟

(2012-12-14 ساعت 20:57)Astr نوشته:  سلام
ميخواستم بدونم چند روز بعد از ورود به امريكا گرين كارت رو دريافت ميكنم چون من داشجو هستم و دانشگاه اجازه نميده بيش تر از يك ماه غيبت كنم . ميخواستم بدونم اگر بيشتر از يك ماه طول مي كشه مرخصي بگيرم . يك سؤال ديگه هم داشتم :اگر گرين كارت رو بگيرم و برگردم و دوباره بخوام برم بهم گير نميدن چون شنيدم به جوون ها براي ورود گير ميدن.
خواهش ميكنم اگر ميدونين سريع جواب بدين
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان . همسرم 20جون وارد امریکا شده هنوز گرین کارتش نیومده اسپانسرمون میگه نمیدونم 165$ هزینه گرین کارتو قبلا دادم یا نه همسرم نگرانه چه مدت باید صبر کنه تا ببینن گرین کارت به دستش میرسه کار دیگه ای هم انجام نداده دوستان به نظر شما چکار باید کردلطفا راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-23 ساعت 19:19)مهتاب89 نوشته:  سلام دوستان . همسرم 20جون وارد آمریکا شده هنوز گرین کارتش نیومده اسپانسرمون میگه نمیدونم 165$ هزینه گرین کارتو قبلا دادم یا نه همسرم نگرانه چه مدت باید صبر کنه تا ببینن گرین کارت به دستش میرسه کار دیگه ای هم انجام نداده دوستان به نظر شما چکار باید کردلطفا راهنمایی کنید با تشکر
جوابتون رو توی تایپیک کلیرنس دادم یکجا بپرسید کافیه دوست عزیز.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب89
سلام دوستان عزیز

یکی‌ از آشناهای ما واسه مهریه اینجا(لوس آنجلس- اورنج کانتی) دچار مشکل شده و اینجا به‌‌‌ پول ایرانی‌ نیاز داره. اگه واستون امکان داره که واسش بیارید بهم خبر بدید. واسه زحمتی که می‌کشید ایشون یه مقدار بیشتر تقدیم می‌کنن چون مقدارش زیاد هست دوستای که واسشون امکان داره بهم پیغام بدن تا بیشتر واسشون توضیح بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
ممنون از دوستانی که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن.

من یکی از دوستانمون که خانوم و اقای پیری هستن، دخترشون از امریکا براشون در خواست گرین کارت داده. و اینا تونستن بعد از مصاحبه و مراحل اداری ویزاشون رو بگیرن و راهی بشن.

سوالی که این دو بنده خدا داشتند این بود که چه مدت میتونن اونجا باشن ؟ یعنی که میتونن برگردن که مشکلی تو روند گرین کارتشون بجود نیاد؟ میتونن بعد از یکماه از امریکا خارج بشن؟ گرین کارت بعدا بره دست دخترشون بعدا به اینا ارسال بکنن؟ و اینکه مدت زمان برگشت مجدد به خاک امریکا بعد از خروج چند ماه است؟ و اینکه شروع مدت زمان از کدام لحظه شروع میشود؟
در ضمن سن این دو بزرگوار بالای 60 سال می باشد.
ممنون میشم اگه بتونین این بنده خدا ها رو راهنمایی بکنین.
شماره کیس : 2015AS 41XX
تعداد افراد منتظر : 1
تاریخ ارسال فرمها : 17 JUL
کارنت شدن : 09 January
دریافت نامه دوم : 23 January
تاریخ مصاحبه : 4 March ایروان
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
دریافت ویزا : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان