کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
(2015-07-24 ساعت 11:25)ehsanalavy نوشته:  سلام دوستان.
ممنون از دوستانی که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن.

من یکی از دوستانمون که خانوم و اقای پیری هستن، دخترشون از آمریکا براشون در خواست گرین کارت داده. و اینا تونستن بعد از مصاحبه و مراحل اداری ویزاشون رو بگیرن و راهی بشن.

سوالی که این دو بنده خدا داشتند این بود که چه مدت میتونن اونجا باشن ؟ یعنی که میتونن برگردن که مشکلی تو روند گرین کارتشون بجود نیاد؟ میتونن بعد از یکماه از آمریکا خارج بشن؟ گرین کارت بعدا بره دست دخترشون بعدا به اینا ارسال بکنن؟ و اینکه مدت زمان برگشت مجدد به خاک آمریکا بعد از خروج چند ماه است؟ و اینکه شروع مدت زمان از کدام لحظه شروع میشود؟
در ضمن سن این دو بزرگوار بالای 60 سال می باشد.
ممنون میشم اگه بتونین این بنده خدا ها رو راهنمایی بکنین.

دوست عزیز به محض ورود به امریکا کارهای اداری صدور گرین کارت آغاز میشه و بین 2 هفته تا شاید شش ماه طول میکشه تا برسه به آدرسی که اعلام کردن، اصلا هم نیازی به حضور خودشون برای گرفتن گرین کارت نیست، ولی اگر بخواهند ssn بگیرند باید خودشون حضوری برن که ا ونم توی هفته اول حله بعد واسشون پست میشه.
میتونن هر وقت بخوان برگردن ولی بیشتر از شش ماه خارج از امریکا بودن یه کم ریسک داره و موقع ورود دوباره ممکن هست بهشون گیر بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، babak.n ، poriyak
میخواستم ببینم دفعه اولی که وارد آمریکا میشیم باید از همون استیتی که برامون اقدادم شده و در واقع همون عضو خانواده ای که برامون اقدام کرده توش هست وارد بشیم، یا اینکه مثلا میتونیم از یک استیت دیگه وارد آمریکا بشیم و مدتی مثلا یکی دو هفته هم در اون استیت بمونیم و بعد به استیتی که برامون از اون استیت اقدام شده بریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، ghzaryab
(2015-08-03 ساعت 19:44)ghabil نوشته:  میخواستم ببینم دفعه اولی که وارد آمریکا میشیم باید از همون استیتی که برامون اقدادم شده و در واقع همون عضو خانواده ای که برامون اقدام کرده توش هست وارد بشیم، یا اینکه مثلا میتونیم از یک استیت دیگه وارد آمریکا بشیم و مدتی مثلا یکی دو هفته هم در اون استیت بمونیم و بعد به استیتی که برامون از اون استیت اقدام شده بریم؟

سلام دوست عزیز
هیچ الزامی نیست که حتما از یک مرز خاص ورود به آمریکا انجام بشه و یا در یک ایالت خاص سکونت بشه.
حتی تا چند سال پیش در پروژه کارگر ماهر کانادا ، افراد برای ایالت های دورافتاده و بدآب و هوا ثبت نام میکردن ولی از بدو ورود میرفتن ونکوور و تورنتو
آمریکا که از همون اول محدودیتی نداشت واسه سکونت
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: ghabil
با سلام خدمت دوستان عزيز اميدوارم همگي كاراتون خوب پيش بره ،ما به صورت خانوادگي مهاجرت از طريق eb1(مهاجرت براي أفراد با قابليت ويژه مثل هنرمندان و ورزشكاران) گرفتيم و الان دو ماهي هست كه امريكا هستيم مارت ssnرو هم دريافت كرديم ميخواستم بپرسم ايا براي دريافت گرين كارت ما بايد اقدامي انجام بديم يا منتظر باشيم كه برامون به ادرس بياد؟
چون مطلبي در مورد پرداخت ١٦٥ دلار خوندم كه براي دريافت گرين كارته ولي نميدونم شامل ما هم ميشه يا خير؟
ممنون
گرين كارت EB1
تاريخ مصاحبه:١٩ اپريل
تعداد اعضا:٣ نفر
اپديت ها ٢١ ،٢٤ اپريل ،١٩ مي فقط همسرم (صاحب اصلي پرونده)
٢٨ جون همه ي أعضا
١٦جولاي فقط صاحب اصلي پرونده
٢٠جولاي كل كيس
٢٠ جولاي كلير در سايت سفارت
فاقد شغل دولتي
سربازي ارتش
دريافت ويزا ٤ اگست
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
سلام خدمت همه دوستان عزیز

مادر من واجد شرایط گرین کارت هست و من هم زیر مجموعه پرونده ایشون هستم. ما هفته اینده وارد امریکا میشیم از اونجایی که من دانشجو هستم نمی تونم مدت زیادی خارج از ایران بمونم می خواستم ازتون بپرسم :
1-اگر من وارد امریکا بشم و مثلا 9 روز بعد از ورود و قبل از اینکه گرین کارتم بیاد امریکا رو ترک کنم ایا برای گرین کارت من مشکلی پیش میاد؟ ریسکش چقدر هست؟ چون من حاضرم کارم حتی به حذف ترم بکشه با وجود اینکه ترم اخر هستم ولی مشکلی برای گرین کارتم پیش نیاد.
2-تو همین فروم خوندم که برای شخصی که قبل از اینکه گرین کارتش بیاد امریکا رو ترک کرده بود مشکل پیش اومده بود و گرین کارت بقیه خانواده اومده بود ولی مال اون طرف نیومده بود می خواستم ببینم کسی تجربه مشابهی داره؟
3- دوباره تو همین فروم خوندم که گویا وقتی ما وارد امریکا بشیم و ویزای ما مهر بخوره در صورتی که از امریکا خارج بشیم تا مدت زمان بیشتری از تاریخ انقضای اولیه ویزا باز با همون ویزا می تونیم دوباره وارد امریکا بشیم می خواستم ببینم ایا این موضوع رو درست متوجه شدم ؟اگر واقعا قانونی در این زمینه وجود داره ممنون میشم اگر من رو بتونید به او ارجاع بدید.
خیلی ممنون هستم از این که وقت می گذارید و من رو راهنمایی می کنید. این کمک برای من خیلی ارزش داره.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 23:50)poriyak نوشته:  سلام خدمت همه دوستان عزیز

مادر من واجد شرایط گرین کارت هست و من هم زیر مجموعه پرونده ایشون هستم. ما هفته اینده وارد آمریکا میشیم از اونجایی که من دانشجو هستم نمی تونم مدت زیادی خارج از ایران بمونم می خواستم ازتون بپرسم :
۱-اگر من وارد آمریکا بشم و مثلا ۹ روز بعد از ورود و قبل از اینکه گرین کارتم بیاد آمریکا رو ترک کنم ایا برای گرین کارت من مشکلی پیش میاد؟ ریسکش چقدر هست؟ چون من حاضرم کارم حتی به حذف ترم بکشه با وجود اینکه ترم اخر هستم ولی مشکلی برای گرین کارتم پیش نیاد.
۲-تو همین فروم خوندم که برای شخصی که قبل از اینکه گرین کارتش بیاد آمریکا رو ترک کرده بود مشکل پیش اومده بود و گرین کارت بقیه خانواده اومده بود ولی مال اون طرف نیومده بود می خواستم ببینم کسی تجربه مشابهی داره؟
۳- دوباره تو همین فروم خوندم که گویا وقتی ما وارد آمریکا بشیم و ویزای ما مهر بخوره در صورتی که از آمریکا خارج بشیم تا مدت زمان بیشتری از تاریخ انقضای اولیه ویزا باز با همون ویزا می تونیم دوباره وارد آمریکا بشیم می خواستم ببینم ایا این موضوع رو درست متوجه شدم ؟اگر واقعا قانونی در این زمینه وجود داره ممنون میشم اگر من رو بتونید به او ارجاع بدید.
خیلی ممنون هستم از این که وقت می گذارید و من رو راهنمایی می کنید. این کمک برای من خیلی ارزش داره.
با تشکر

سلام دوست عزیز.

میتونید قبل از اومدن گرین کارت خارج بشید، گرین کارت به آدرسی که دادید میاد، تا زمانی‌ که گرین کارتتون نیومده میتونید با ویزا رفت و آمد کنید ولی‌ وقتی‌ گرین کارت واستون فرستاده می‌شه باید با گرین کارت وارد بشید. یعنی‌ اگه آمریکا نبودید باید خانوادتون گرین کارت و بفرستن براتون ایران تا با اون وارد بشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: poriyak ، Nightsky007
(2015-10-21 ساعت 03:32)Maryam_Am نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:50)poriyak نوشته:  سلام خدمت همه دوستان عزیز

مادر من واجد شرایط گرین کارت هست و من هم زیر مجموعه پرونده ایشون هستم. ما هفته اینده وارد آمریکا میشیم از اونجایی که من دانشجو هستم نمی تونم مدت زیادی خارج از ایران بمونم می خواستم ازتون بپرسم :
۱-اگر من وارد آمریکا بشم و مثلا ۹ روز بعد از ورود و قبل از اینکه گرین کارتم بیاد آمریکا رو ترک کنم ایا برای گرین کارت من مشکلی پیش میاد؟ ریسکش چقدر هست؟ چون من حاضرم کارم حتی به حذف ترم بکشه با وجود اینکه ترم اخر هستم ولی مشکلی برای گرین کارتم پیش نیاد.
۲-تو همین فروم خوندم که برای شخصی که قبل از اینکه گرین کارتش بیاد آمریکا رو ترک کرده بود مشکل پیش اومده بود و گرین کارت بقیه خانواده اومده بود ولی مال اون طرف نیومده بود می خواستم ببینم کسی تجربه مشابهی داره؟
۳- دوباره تو همین فروم خوندم که گویا وقتی ما وارد آمریکا بشیم و ویزای ما مهر بخوره در صورتی که از آمریکا خارج بشیم تا مدت زمان بیشتری از تاریخ انقضای اولیه ویزا باز با همون ویزا می تونیم دوباره وارد آمریکا بشیم می خواستم ببینم ایا این موضوع رو درست متوجه شدم ؟اگر واقعا قانونی در این زمینه وجود داره ممنون میشم اگر من رو بتونید به او ارجاع بدید.
با تشکر

سلام دوست عزیز.

میتونید قبل از اومدن گرین کارت خارج بشید، گرین کارت به آدرسی که دادید میاد، تا زمانی‌ که گرین کارتتون نیومده میتونید با ویزا رفت و آمد کنید ولی‌ وقتی‌ گرین کارت واستون فرستاده می‌شه باید با گرین کارت وارد بشید. یعنی‌ اگه آمریکا نبودید باید خانوادتون گرین کارت و بفرستن براتون ایران تا با اون وارد بشید.

خیلی ممنون از راهنماییتون.
این قسمت رفت وامد با ویزا رو من دقیقا متوجه نشدم. این ویزا همون ویزایی هست که دفعه اول تو پاسپورت زده شده؟ مثلا اگر تاریخ انقضاش تا نیمه دسامبر هست بر فرض اینکه من از امریکا خارج شدم دوباره فقط تا همون نیمه دسامبر می تونم وارد امریکا بشم یا اینکه با همون ورود اول این ویزا تا مدتی مثلا 1 سال تمدید میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-10-19 ساعت 05:33)Atis نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز اميدوارم همگي كاراتون خوب پيش بره ،ما به صورت خانوادگي مهاجرت از طريق eb1(مهاجرت براي أفراد با قابليت ويژه مثل هنرمندان و ورزشكاران) گرفتيم و الان دو ماهي هست كه امريكا هستيم مارت ssnرو هم دريافت كرديم ميخواستم بپرسم ايا براي دريافت گرين كارت ما بايد اقدامي انجام بديم يا منتظر باشيم كه برامون به ادرس بياد؟
چون مطلبي در مورد پرداخت ١٦٥ دلار خوندم كه براي دريافت گرين كارته ولي نميدونم شامل ما هم ميشه يا خير؟
ممنون

سلام دوست عزيز ، مبلغ ١٦٥ دلار به ازاي هر نفر هزينه صدور گرين كارته كه هم از داخل ايران پس از صدور ويزا ميشه پرداخت كرد و هم به محض ورود به امريكا ! در هر صورت اين مبلغ براي هر نوع گرين كارتي يكسانه و تا زمانيكه پرداخت نشه گرين كارت صادر نميشه پس هر چه سريعتر اقدام كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، Ali.karimi
سلام به همه شما دوستان خوب مهاجرسرا و ممنون بابت تمام مطالب خوب که میزارین و وقتی که صرف کمک به هموطناتون میکنین، من انشالله 9 مارچ عازم هستم با پرواز از مشهد به قطر و از اونجا به فیلادلفیا، سوالم اینه که میتونیم نفری 10000$ ببریم یا هر خانواده؟ واینکه برای فرمی که داخل هواپیما مربوط به بار باید پرکنیم یا هر چیزی که فکر میکنید مهمه اگه اطلاعاتی که مفید هست واسم بنویسین ممنون میشم
F4
Interview: 20 September 2015
Abu Dhabi 
Clearance: 1 february 2016 
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-14 ساعت 13:48)پوپر نوشته:  سلام به همه شما دوستان خوب مهاجرسرا و ممنون بابت تمام مطالب خوب که میزارین و وقتی که صرف کمک به هموطناتون میکنین، من انشالله 9 مارچ عازم هستم با پرواز از مشهد به قطر و از اونجا به فیلادلفیا، سوالم اینه که میتونیم نفری 10000$ ببریم یا هر خانواده؟ واینکه برای فرمی که داخل هواپیما مربوط به بار باید پرکنیم یا هر چیزی که فکر میکنید مهمه اگه اطلاعاتی که مفید هست واسم بنویسین ممنون میشم

سلام دوست عزیز هر خانواده تا 10000 دلار مشکلی ندارد ولی بیشتر از آن را باید اعلام کنید برای سفر اول مشکلی نیست فقط هر سوالی می کنند با صداقت جواب دهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-14 ساعت 13:48)پوپر نوشته:  سلام به همه شما دوستان خوب مهاجرسرا و ممنون بابت تمام مطالب خوب که میزارین و وقتی که صرف کمک به هموطناتون میکنین، من انشالله 9 مارچ عازم هستم با پرواز از مشهد به قطر و از اونجا به فیلادلفیا، سوالم اینه که میتونیم نفری 10000$ ببریم یا هر خانواده؟ واینکه برای فرمی که داخل هواپیما مربوط به بار باید پرکنیم یا هر چیزی که فکر میکنید مهمه اگه اطلاعاتی که مفید هست واسم بنویسین ممنون میشم

قبل از اینکه همه بیان و با قانون ها شما رو راهنمایی کنن بنده با تجربه ام شما رو راهنمایی میکنم . ما میترسیدیم با خودمون پول بیشتر از 10 هزار دلار ببریم چون قانون این بود که نباید بیشتر ببری اما همه چیز رو توی ایران فروخته بودیم و دیگه داشتیم میومدیم که بر نرگردیم پس دل رو زدیم به دریا و هر جا تونستیم یکمی پول جا سازی کردیم (مخفی نکردیم فقط گذاشتیمش بین لباس یا توی جیب و ...) توی ایران که اصلا بار هامون رو دست هم نزدن توی پرواز دوم که میرفت امریکا یه فرم دادن که نوشته بود توی این لیست اگر چیزی رو میبینید که دارید بغلش تیک بزنید و در اخر نوشته بود چقدر پول داری و ما هم ترسیده بودیم و هیچی ننوشتیم وقتی رسیدیم توی فرودگاه فقط نصف چمدون ها رو باز کردن و گشتن و در اخر یه مامور بسیار محترم اومد ازمون فرمی که توی هواپیما داده بودن رو گرفت و بعد بهمون گفت چقدر پول اوردین ما هم که میدونستیم زندگی جدید رو نمیشه با دروغ شروع کرد واقعیت رو گفتیم و ماموره هم گفت با ویزاری مهاجرتی اومدی ما هم گفتیم اره و بعدش هم گفت پس اشکال نداره چون اومدین اینجا زندگی کنین باید بیشتر 10 هزار داشته باشین و خیلی محترمانه بهمون گفت Welcome to the U.S و همه چی با خوبی و خوشی تموم شد.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، dv2017 ، barfi1 ، ELNAZ21
(2015-10-21 ساعت 20:49)m_vaziran نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 05:33)Atis نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز اميدوارم همگي كاراتون خوب پيش بره ،ما به صورت خانوادگي مهاجرت از طريق eb1(مهاجرت براي أفراد با قابليت ويژه مثل هنرمندان و ورزشكاران) گرفتيم و الان دو ماهي هست كه امريكا هستيم مارت ssnرو هم دريافت كرديم ميخواستم بپرسم ايا براي دريافت گرين كارت ما بايد اقدامي انجام بديم يا منتظر باشيم كه برامون به ادرس بياد؟
ممنون

سلام دوست عزيز ، مبلغ ١٦٥ دلار به ازاي هر نفر هزينه صدور گرين كارته كه هم از داخل ايران پس از صدور ويزا ميشه پرداخت كرد و هم به محض ورود به امريكا ! در هر صورت اين مبلغ براي هر نوع گرين كارتي يكسانه و تا زمانيكه پرداخت نشه گرين كارت صادر نميشه پس هر چه سريعتر اقدام كنيد

با سلام ما هم 8 مارچ عازم سیاتل هستیم سوال من این است ایا کسی غیر از خودمان میتواند این 165 دلار را بدهد یا باید از حساب خودمان باشد. یعنی باید وارد شویم حساب باز کنیم و بعد 165 دلار را پرداخت کنیم؟ با تشکر
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Ali.karimi ، Pargosha
(2016-02-14 ساعت 20:55)barfi1 نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 20:49)m_vaziran نوشته:  
ممنون

با سلام ما هم 8 مارچ عازم سیاتل هستیم سوال من این است ایا کسی غیر از خودمان میتواند این 165 دلار را بدهد یا باید از حساب خودمان باشد. یعنی باید وارد شویم حساب باز کنیم و بعد 165 دلار را پرداخت کنیم؟ با تشکر
دوست عزيز شما ميتوانيد اين مبلغ را توسط هر كسي از امريكا پرداخت كنيد و اين كار را از الان ميتونيد انجام بديد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
سلام خوبین لطفا منو راهنمایی کنید ، من ویزا و پاکتمو گرفتم اما امروز یکی از دوستانم در مورد ی برگه ای که روز مصاحبه بهش دادن بهم گفت که نوشته بوده ۱۶۵ دلار جهت صدور گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باید بپردازیم اما اونروز مصاحبه و روز تحویل هیچی بهم ندادن ؟ یعنی یادشون رفته یا لازم نبوده؟ ممنون از راهنماییتون
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-07 ساعت 19:13)Ali.karimi نوشته:  سلام خوبین لطفا منو راهنمایی کنید ، من ویزا و پاکتمو گرفتم اما امروز یکی از دوستانم در مورد ی برگه ای که روز مصاحبه بهش دادن بهم گفت که نوشته بوده ۱۶۵ دلار جهت صدور گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باید بپردازیم اما اونروز مصاحبه و روز تحویل هیچی بهم ندادن ؟ یعنی یادشون رفته یا لازم نبوده؟ ممنون از راهنماییتون

به احتمال زیاد یادشون رفته... اگر بزودی میایید توی مرز بهشون بگید باید بهتون بدن... فکر کنم اگر تاپیک ها رو بخونید بدون اون برگه هم بتونید خودتون پول رو بدید چون A NUMBER توی ویزاتون خورده...
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016