کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: بنظر شما بهترين شغل براي مهاجرت كدام است؟
پزشكي و دندانپزشكي
10.05%
22 10.05%
مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات (نرم افزار ، سخت افزار ، IT، مخابرات و...)
28.31%
62 28.31%
ساير مهندسي ها (برق ، مكانيك ، عمران ، معماري و...)
15.07%
33 15.07%
زير مجموعه هاي پزشكي (هوشبري ، داروسازي ، پرستاري ، اتاق عمل و...)
5.02%
11 5.02%
حقوق ، علوم سياسي و قضايي ، وكالت
1.83%
4 1.83%
هنر (تئاتر ، نقاشي ، طراحي و...)
8.22%
18 8.22%
زبان (مترجمي ، زبان و ادبيات انگليسي و فارسي و...)
4.57%
10 4.57%
رشته هاي فني متفرقه (لوله كشي ، سيم كشي ، نصاب و...)
20.09%
44 20.09%
رشته هاي ديگر و ساير مشاغل (لطفا در تاپيك توضيح دهيد)
6.85%
15 6.85%
مجموع 219 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين مشاغل براي مهاجرت
ضمن سلام به همه دوستان عزیزم
من در مورد تخصصم و دوستان هم رشته ای خودم که به کشور های دیگه رفتند اطلاعاتی دارم که شاید مفید باشه . تخصص من کامپیوتر هست مثل خیلی از دوستان دیگه و این تخصص بنا به علاقه خود شخص میتونه خیلی فرا تر از رشته های دانشگاهی باشه یعنی به عنوان مثال شخصی که IT خونده بخاطر علاقه شخصی دنبال یاد گیری سخت افزار و یا شبکه غیره هم رفته .
این در مورد کشور ما هم خیلی رایج تره و خوشبختانه جدای از همه ناهنجاری های اجتماعی که داریم ، این نبودن قانون کپی رایت یه جورایی توی بالا بردن سطح علمی بچه های با هوش و با استعداد ایرانی کمک بسزایی کرده . توی امریکا اگر من بخوام یک ویندوز 7 داشته باشم و روی اون غیر از آفیس 2007 ، فتو شاپ ، اتو کد ، ویدئو استادیو ، 3D MAX و . . . را نصب کنم میدونید باید چه هزینه سنگینی را پرداخت کنم .
در صورتی که در ایران وقتی از یک شرکت کامپیوتری سیستمی میخرید برای تبلیغ هم که شده کلی نرم افزار مجانی براتون نصب میکنه .
نکته اخلاقی : از این فرصت استفاده کنید و تا میتونید مدرک فنی از سازمان فنی و حرفه ای جمع کنید حتی هتل داری چون فنی حرفه ای زیر نظر اداره کار بین المللی و مدارکش کد استاندارد جهانی داره .
دوستان من به کشور های مختلفی رفتند و تا امروز هیچ کدومشون از بیکاری یا بی پولی شکایتی نکردند . هیچ کدوم هم بچه مایه دار و پول دار نبودند که حتی یکی از اونها پدرش که خیلی آقای محترم و مهربونیه کارگر شهرداری هست .
شاد و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، farzad24 ، fefa ، mavarfan ، armido ، rad_95 ، mahdip ، shekari
(2010-09-11 ساعت 18:22)ravian نوشته:  ضمن سلام به همه دوستان عزیزم
من در مورد تخصصم و دوستان هم رشته ای خودم که به کشور های دیگه رفتند اطلاعاتی دارم که شاید مفید باشه . تخصص من کامپیوتر هست مثل خیلی از دوستان دیگه و این تخصص بنا به علاقه خود شخص میتونه خیلی فرا تر از رشته های دانشگاهی باشه یعنی به عنوان مثال شخصی که IT خونده بخاطر علاقه شخصی دنبال یاد گیری سخت افزار و یا شبکه غیره هم رفته .
این در مورد کشور ما هم خیلی رایج تره و خوشبختانه جدای از همه ناهنجاری های اجتماعی که داریم ، این نبودن قانون کپی رایت یه جورایی توی بالا بردن سطح علمی بچه های با هوش و با استعداد ایرانی کمک بسزایی کرده . توی امریکا اگر من بخوام یک ویندوز 7 داشته باشم و روی اون غیر از آفیس 2007 ، فتو شاپ ، اتو کد ، ویدئو استادیو ، 3D MAX و . . . را نصب کنم میدونید باید چه هزینه سنگینی را پرداخت کنم .
در صورتی که در ایران وقتی از یک شرکت کامپیوتری سیستمی میخرید برای تبلیغ هم که شده کلی نرم افزار مجانی براتون نصب میکنه .
نکته اخلاقی : از این فرصت استفاده کنید و تا میتونید مدرک فنی از سازمان فنی و حرفه ای جمع کنید حتی هتل داری چون فنی حرفه ای زیر نظر اداره کار بین المللی و مدارکش کد استاندارد جهانی داره .
دوستان من به کشور های مختلفی رفتند و تا امروز هیچ کدومشون از بیکاری یا بی پولی شکایتی نکردند . هیچ کدوم هم بچه مایه دار و پول دار نبودند که حتی یکی از اونها پدرش که خیلی آقای محترم و مهربونیه کارگر شهرداری هست .
شاد و پیروز باشید

سلام.

این جمله خیلی صحیح نیست چون همین نرم افزارهای 1000 تومنی که همه جا پیدا میشه باعث شده که صنعت داخلی نرم افزار اصلاً رشد نکنه و هیچ شرکتی پیدا نمی کنید که بتونه با این قیمت نرم افزار تولید کنه. به خاطر همین صنعت نرم افزار ما محدود به چند عنوان خاص مثل تولید نرم افزارهای مذهبی و دیکشنری و اینجور چیزا شده. به همین علت بیشتر متخصصین و تحصیلکرده های کامپیوتر ما و برنامه نویس ها به کارهای فرعی مشغولند.

در ضمن خرید نرم افزار برای اونایی هستش که میخوان ازش استفاده Commercial ببرند و نسخه Trial و مجانی این نرم افزار ها به مدت سه ماه تا یکسال برای یادگیری و آموزش موجوده و هیچ شرکتی برای یادگیری نرم افزارش محدودیت نذاشته. در صورتی که در کشورهای پیشرفته دانشجوی دانشگاه باشید، این محدودیت زمانی طولانی تر میشه و معمولا تا زمانی که دانشجو باشید می تونید برای پروژه هاتون به رایگان و کاملاً رسمی و قانونی از این نرم افزارها استفاده کنید.

مشکل دیگر نبودن کپی رایت، نبودن هیچ گونه سرویس و Support رسمی از طرف شرکت هاست. تا حالا توجه کردید که بیشتر نرم افزار ها رو می تونید به 30 یا 40 زبان دنیا نصب کنید و به راحتی با زبان خودتان باهاش کار کنید ولی هیچ موقع تو این لیست 40 تایی، فارسی رو نمی بینید. وقتی بیشتر افسوس می خورید که زبان هایی که مجموعاً یک میلیون نفر هم به آن زبان تکلم نمی کنند در لیست می بینید ولی فارسی ...! دلیل اصلی این موضوع هم اینه که از طرف فارسی زبانان هیچ سودی برای آن شرکت متصور نیست.

جالب ترین نکته اینجاست که حتی شرکت های عریض و طویل دولتی و مجموعه وزارتخانه ها هم با آن بودجه های نجومی از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده می کنند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ravian ، rad_95
(2010-09-11 ساعت 19:35)Baabak نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 18:22)ravian نوشته:  

سلام.

این جمله خیلی صحیح نیست چون همین نرم افزارهای 1000 تومنی که همه جا پیدا میشه باعث شده که صنعت داخلی نرم افزار اصلاً رشد نکنه و هیچ شرکتی پیدا نمی کنید که بتونه با این قیمت نرم افزار تولید کنه. به خاطر همین صنعت نرم افزار ما محدود به چند عنوان خاص مثل تولید نرم افزارهای مذهبی و دیکشنری و اینجور چیزا شده. به همین علت بیشتر متخصصین و تحصیلکرده های کامپیوتر ما و برنامه نویس ها به کارهای فرعی مشغولند.

در ضمن خرید نرم افزار برای اونایی هستش که میخوان ازش استفاده Commercial ببرند و نسخه Trial و مجانی این نرم افزار ها به مدت سه ماه تا یکسال برای یادگیری و آموزش موجوده و هیچ شرکتی برای یادگیری نرم افزارش محدودیت نذاشته. در صورتی که در کشورهای پیشرفته دانشجوی دانشگاه باشید، این محدودیت زمانی طولانی تر میشه و معمولا تا زمانی که دانشجو باشید می تونید برای پروژه هاتون به رایگان و کاملاً رسمی و قانونی از این نرم افزارها استفاده کنید.

مشکل دیگر نبودن کپی رایت، نبودن هیچ گونه سرویس و Support رسمی از طرف شرکت هاست. تا حالا توجه کردید که بیشتر نرم افزار ها رو می تونید به 30 یا 40 زبان دنیا نصب کنید و به راحتی با زبان خودتان باهاش کار کنید ولی هیچ موقع تو این لیست 40 تایی، فارسی رو نمی بینید. وقتی بیشتر افسوس می خورید که زبان هایی که مجموعاً یک میلیون نفر هم به آن زبان تکلم نمی کنند در لیست می بینید ولی فارسی ...! دلیل اصلی این موضوع هم اینه که از طرف فارسی زبانان هیچ سودی برای آن شرکت متصور نیست.

جالب ترین نکته اینجاست که حتی شرکت های عریض و طویل دولتی و مجموعه وزارتخانه ها هم با آن بودجه های نجومی از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده می کنند!

سلام دوست عزیزم
منظور من تبلیغ برای نرم افزار کپی شده نیست بیاید واقع گرا باشیم در خصوص سیاست گزاری تجارت بین الملل هم نمیخوام بحث کنم فقط منظور من اینه که حالا که نرم افزاری که قیمتش واقعیش بیش از 4 میلیون تومانه مثل ویندوز سرور 2007 و خوشبختانه به هر دلیل خوب یا بدی با قیمت 1000 تومن در دست من و شما هست و میتونیم ازش استفاده کنیم پس بریم یادش بگیریم با خیال راحت از زیر و بمش سر در بیاریم و مدرکش را بگیریم که بلد بودن یک امتیاز بزرگ محسوب میشه .
اگه دانشجو میتونه توی سایت دانشگاه با بعضی از نرم افزار های تخصصی کار کنه اولا که محدود به زمان و مکان و شرایط دیگه هست و در ثانی من و شما زمانی که رفتیم باید شغل داشته باشیم تا پول در بیاریم و حداقل برای خود من و بیشتر دوستان در بدو ورود امکان استفاده از دانشگاه نیست .
در مورد زبان در نرم افزار های خارجی هم حق با شماست هر ایرانی ای از این مسئله و مسائل شبیه به این ناراحت میشه ولی مقصر نه من هستم و نه شما به امید روزی که وقتی توی موتور سرچ گوگل مینویسی " آموزش " به سرعت برات باز نکنه " آموزش مسائل . . . " آیا به نظر شما این توهین نیست ؟
شاد و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، taraneh@mini ، farzad24 ، mavarfan ، comrun
ممنونم از توضیحاتت.

عرض من این بود که تا زمانی که قصد یادگیری یک نرم افزار رو دارید، همه شرکت ها نسخه کامل نرم افزارشان را برای یادگیری در اختیارتون میذارن که باهاش آشنا بشید. یعنی امکان یادگیری نرم افزار برای همه مردم دنیا فراهمه و کپی رایت فرصتی استثایی رو برای ما فراهم نمی کنه. ضمن اینکه همین نرم افزارهای قفل شکسته هم در اینترنت فراوانه و فقط منحصر به ما نمیشه.

البته این هم عرض کنم که نرم افزار فقط یک ابزار هستش و تخصص محسوب نمیشه ولی دوستان تو ایران خیلی بیش از اندازه روش وقت میذارن و از اصل قضیه غافل میشن. مثلاً کسی که می خواد گرافیست بشه میره فتوشاپ یاد می گیره! ولی مگه فتوشاپ به عنوان یک ابزار آدم رو گرافیست میکنه؟ در صورتی که اگه آگهی های کاریابی گرافیک آمریکا رو تو سایت های مربوط بررسی کنید می بینید که بلد بودن هر نرم افزاری رو واجب نمی دونن و به عنوان یک نقطه مثبت تلقی می کنند و نگاه هنری و خلاق و آشنایی با اصول گرافیک براشون مهمه. در صورتی که در همین آگهی ها در ایران می نویسه به یک فتوشاپ کار (؟!) نیازمندیم!!! یا مثلاً دوستانی که مایل به کار انیمیشن هستند تمام دغدغه شان اینه که Maya یاد بگیرند یا 3ds Max؟! در صورتی که در کشورهای پیشرفته اصلاً مهم نیست چه ابزاری بلدید. مهم اینه که انیمیت کردن بلد باشید حتی با برش کاغذ و دوربین عکاسی.

به خاطر همینه که این همه گرافیست تو ایران می بینی بدون تحصیلات مرتبط که فقط فتوشاپ بلدند و از مفاهیم اولیه مثل طراحی، مبانی رنگ، ترکیب بندی، تایپوگرافی و ... کاملاً بی خبرند و البته نتیجه چنین نگرشی هم روی در و دیوار شهرامون و مجله هامون و ... به شدت واضحه.

دوست من قصد من مخالفت با شما نیست. می خوام نتیجه تحقیق و تجربه ام رو با بچه ها در میون بذارم و دوست دارم نظر دوستان با تجربه تر و بخصوص بچه هایی در خارج از ایران زندگی می کنند رو بدونم.

پاسخ
تشکر کنندگان: ravian ، mohsen324 ، farzad24
صحبت های دوست عزیزم Baabak کاملا درست علمی و قابل تامل هست .قبلا هم عرض کردم در کشور های پیشرفته مهم نیست که چه شغلی بلدیم مهم اینکه توی کارمون بهترین باشیم و صد البته شرایط بهترین بودن سخته ولی دست یافتنی حتی توی عقب مونده ترین کشورها که خدارا شکر ما انقدر ها هم از قافله عقب نیستیم .
مهم خواستنه . بچه هایی که برنده امریکا هستند الان بهترین انگیزه را برای یاد گرفتن دارند پس بدون یاس و نا امیدی مثلا در مورد اینکه آیا استانداردهای امریکا با ما خیلی تفاوت داره ، کمر همت را بسته و از زمانی که دارن برای یاد گیری استفاده کنند .
یاد گیری چی ؟؟ اول زبان دوم زبان سوم زبان و چهارم هرچی که دوست دارید . درسته که در بدو ورود کسی برای ما فرش قرمز پهن نمیکنه و نمیگه بفرمایید سر شغلی که دوست دارید ولی مطمئن باشید با تلاش و صبر و البته توکل به خدا به هر چیزی که دوست دارید خواهید رسید.
دوستان عزیزم در خصوص مسائل تخصصی کامپیوتر ، IT و شبکه اگر سوالی دارند با کمال میل در خدمتتون هستم.
شاد و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، Lamborghini ، maxsupermax ، aadine ، farzad24 ، hanim ، naeiji1974
سلام
یکی از دوستان من استاد نجاری و کارش ساخت کابینت ها حرفه ای برای بروج ها معروف تهران و کارش خیلی قشنگ کابیت هاش متری 1 میلیون به بالا
میخواستم بپرسم از دوستانی که امریکا بودند این جوری کارها تو امریکا درامدش چطوره یعنی کسی که نجار حرفه ای چقدر درامد ماهانه داره ایا کار هست اونجا ؟

با تشکر از همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 01:36)majidgbox نوشته:  سلام
یکی از دوستان من استاد نجاری و کارش ساخت کابینت ها حرفه ای برای بروج ها معروف تهران و کارش خیلی قشنگ کابیت هاش متری 1 میلیون به بالا
میخواستم بپرسم از دوستانی که امریکا بودند این جوری کارها تو امریکا درامدش چطوره یعنی کسی که نجار حرفه ای چقدر درامد ماهانه داره ایا کار هست اونجا ؟

با تشکر از همه

http://www.payscale.com/Job_Description/Carpenters
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: nochen ، mohsen324
من هم فکر می کنم نبود کپی رایت موقعیت فوق العاده ای رو برای ما ایجاد نکرده.
مثلا Visual Studio رو می تونید 90 روزه امتحان کنید یا از نسخه اکسپرس بدون محدودیت زمانی برای یادگیری استفاده کنید.
حضور در ایران باعث میشه محدودتر باشیم. گوگل کد برای ما بسته است. سرعت اینترنت خیلی کمه و هزارتا مشکل دیگه...
فکر نکنم حضور در ایران برای یادگیری دانش کامپیوتر مفید باشه.
اینکه فرمودید با تسلط کامل به یک نرم افزار نمیشه کار گیر آورد خیلی درست نیست. چون من آگهی های زیادی دیدم که اپراتور نرم افزار خاصی را می خواستند. اما افرادی که به یک حرفه (مثل همین گرافیک) تسلط دارند حقوق بیشتری میگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Lamborghini ، Hossein81 ، ravian ، mavarfan
بله کار که قطعاً هست و میشه پیدا کرد ولی به عنوان اپراتور و با حقوق بسیار پایین تر از حقوق تخصص اصلی و با امکان رشد محدود.

من عرضم اینه که نرم افزار جای دانش اصلی اون تخصص رو نمی گیره و دوستان تو ایران سرمایه گذاری بیش از اندازه ای روی آن می کنند. فتوشاپ کسی رو گرافیست نمی کنه، همینطور Maya انیماتور، 3ds Max معمار و طراح داخلی، VB برنامه نویس و ...

ولی برعکسش خیلی خوبه اگه گرافیستی فتوشاپ بلد باشه و ...

مشکل بیشتر ما اینه که به خاطر همین وفور نرم افزار یه جورایی مثل همه کاره و هیچ کاره شدیم و از هر نرم افزاری یه چیزی بلدیم ولی واقعاً در بیشتر اون ها عمیق نیستیم. کلیت افراد رو میگم و اونایی که تخصصی کار کردن هم کم نیستن و نتیجه اش رو دیدند و خواهند دید.

به امید موفقیت همه دوستان.

راستی محسن جان، عنوان تاپیک easy jobs بود! بد جوری به بیراهه زدیم و رفتیم تو تخصص و نرم افزار و ...! Rolleyes شرمنده!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، Hossein81 ، ravian
از دوستان اگر کسی جواب من رو بده ممنون میشم.
در رابطه با شغلهایی مثل جوشکاری . ویا نقشه کشی صنعتی و کلا شغلهای صنعتی آیا در شمال کالیفورنیا(سان فرانسیسکو-سان خوزه ) کار هست یانه؟ و مناطق صنعتی آمریکا بیشتر کجا هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
می خواستم بدونم واسه مدرک عمران کاردانی اونجا کار هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
می خواستم بدونم واسه مدرک عمران کاردانی اونجا کار هست؟
چه نوع کارایی میشه انجام داد؟و کدوم ایالتوحقوقش حدودا چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا کسی نیست جواب مارو بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
واسه پرستاری چطور؟ میدونم کار هست چه مراحلی باید طی شود
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، aseman abi
(2010-09-27 ساعت 00:36)anab نوشته:  واسه پرستاری چطور؟ میدونم کار هست چه مراحلی باید طی شود

فق لازمه پرستاریو تو سایت جست و جو کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان