کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: بنظر شما بهترين شغل براي مهاجرت كدام است؟
پزشكي و دندانپزشكي
10.05%
22 10.05%
مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات (نرم افزار ، سخت افزار ، IT، مخابرات و...)
28.31%
62 28.31%
ساير مهندسي ها (برق ، مكانيك ، عمران ، معماري و...)
15.07%
33 15.07%
زير مجموعه هاي پزشكي (هوشبري ، داروسازي ، پرستاري ، اتاق عمل و...)
5.02%
11 5.02%
حقوق ، علوم سياسي و قضايي ، وكالت
1.83%
4 1.83%
هنر (تئاتر ، نقاشي ، طراحي و...)
8.22%
18 8.22%
زبان (مترجمي ، زبان و ادبيات انگليسي و فارسي و...)
4.57%
10 4.57%
رشته هاي فني متفرقه (لوله كشي ، سيم كشي ، نصاب و...)
20.09%
44 20.09%
رشته هاي ديگر و ساير مشاغل (لطفا در تاپيك توضيح دهيد)
6.85%
15 6.85%
مجموع 219 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين مشاغل براي مهاجرت
سلام امیر رضای عزیز

این تاپیک بنظرم یکم کلی هستش . به این معنی که خواننده نمیدونه که شما منتظر چه جور جوابی هستید؟
من فکر میکنم که همه رشته ها تو آمریکا بازار کار داشته باشه یا به نوعی مرتبط با بازار صادراتی اونجاباشه.بهر حال اگه یکم قضیه رو ریزترش کنید بهتره

Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Amirreza ، laili ، zara man ، shaian ، babak2010
سلام به شما
ببینید منظور بنده از بازار کار اینه واسه من که آرزویه رفتن اون ورو دارم و دارم واسش تلاش میکنم که بهش برسم و حاظرم هر کاریو هر سختی رو تحمل کنم
دنبال جه رشته دانشگاهی برم
حتما ازم میپرسید که این مساله شخصیست و به تواناییه شما بستگی داره
دقیقا همین طوره
من شخصا بین دو رشته نرم افزار و برق مدتهاست گیر کردم
الان دانشجویه نرم افزارم ولی به کاره برق صنعتی علاقه دارم و دارم کار آموزیشو میرم
کار خوبیه چون خانوما توش کمن
الان تو کارخونه دارم یاد میگیرم
ممنون میشم اگه تجربه دارید راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
(2010-08-27 ساعت 01:53)Amirreza نوشته:  سلام به شما
ببینید منظور بنده از بازار کار اینه واسه من که آرزویه رفتن اون ورو دارم و دارم واسش تلاش میکنم که بهش برسم و حاظرم هر کاریو هر سختی رو تحمل کنم
دقیقا همین طوره
الان دانشجویه نرم افزارم ولی به کاره برق صنعتی علاقه دارم و دارم کار آموزیشو میرم
میشه بفرمایید منظورتون از جمله (کار خوبیه چون خانوما توش کمن)چیه؟

زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، seravin
(2010-08-27 ساعت 01:53)Amirreza نوشته:  سلام به شما
دقیقا همین طوره
برای منم گفتن این جمله سخته ولی نظر شما کاملا کاملا در رابطه با خانوم ها اشتباه هستش توی دانشگاه رتبه ها ی اول رو خانوم ها کسب میکنند ببخشیدا ولی به نظر من نظر شما یک نظر سنتیه توی دنیای امروز خانوم ها دارن بیشتر از مردها کار میکنند ولی زن و مرد یکسانند از همه ی لحاظ فقط این استعداد ها و سخت کوشی هاست که آن ها رو از هم متمایز میکنه .

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Linspire ، babak2010 ، Memolk
چرا اینقد نکته گیرید شما
اصل ول کردید :دی
من میگم تو رشته برق صنعتی چون خانوم ها کمتر هستند بیشتر واسه آقایون کار هست همین
حالا مگه من گفتم خانوما نمی تونن
لطفا بیراهه نرید
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia ، khashayar6310 ، Hossein81 ، zara man
اگر به رشته های پزشکی و زیر گروه های آنها علاقه داشته باشید، بهترین بازار کار را این رشته ها داشته و دارد و خواهد داشت..... مردم ممکنه اگر پول نداشته باشند، خانه نخرند، لباس نخرند، ماشین نخرند و هزار خرید دیگر،... ولی وقتی بیمار میشوند باید دکتر بروند.....
.... با یک سرچ ساده و پیدا کردن آمارهایی که اعلام میشه، به این نتیجه میرسید...

http://www.americascareerinfonet.com/ovi...s=&ShowAll=

One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، Amirreza ، zara man ، سارا کوچولو
ممنون
nicole.gemini عزیز
اطلاعات خوبی بود
......................
آیا شما در آمریکا زندگی میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 20:06)Amirreza نوشته:  ممنون
nicole.gemini عزیز
اطلاعات خوبی بود
......................
آیا شما در آمریکا زندگی میکنید؟

بله
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
میتونید واسم یه تحقیق کوچولو در مورد اون دوتا رشته بکنید ؟
البته اگه مزاحمتون نمیشم
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 20:50)Amirreza نوشته:  میتونید واسم یه تحقیق کوچولو در مورد اون دوتا رشته بکنید ؟
البته اگه مزاحمتون نمیشم
بازم ممنون

باشه اگر کسی را دیدم که در این رشته فعالیت میکنه، حتما ازش میپرسم...
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، Amirreza
سلام
به تمام دوستان عزیز
من مدتی بود در یه کارخونه کار میکردم (برق ) واسه همین فکر میکردم توش آینده دارم و این تاپیکو باز کردم تا بدونم رشته دانشگاهمو ادامه بدم یا همین کارو...
خوب برم سره اصل مطلبSad
چند روز پیش داشتیم کار میکردیم که یه نفر تماس داشت با رادیو ( غریبه) بحث آزاد بود...
به مجری برنامه گفت بزرگ ترین خواسته یه کارگر اینه که بیمه داشته باشه و حقوق کامل (قانون کار) بگیره
گذشت من بهش فکر کردم تا امروز به کارفرما گفتم منو هم بیمه کنه و اگه میشه حقوق کارگر رسمیو بهم بده
که گفت یک ساعت دیگه بیا بالا کارت دارم
(اینو بگم ما موقع شروع به کار یه برگه سفید رو انگشت و امضا میکنیم که نتونیم از کارفرما شکایت کنیم)
خلاصه رفتم پیشش و بهم گفت ما دیگه نیرو لازم ندارم و میتونید از فردا نیایید (مودبانه اخراج شدم )
اینم یه دلیل محکم واسه اونایی که میگن چرا مهاجرت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010
(2010-09-07 ساعت 18:23)Amirreza نوشته:  سلام
به تمام دوستان عزیز
من مدتی بود در یه کارخونه کار میکردم (برق ) واسه همین فکر میکردم توش آینده دارم و این تاپیکو باز کردم تا بدونم رشته دانشگاهمو ادامه بدم یا همین کارو...
خوب برم سره اصل مطلبSad
چند روز پیش داشتیم کار میکردیم که یه نفر تماس داشت با رادیو ( غریبه) بحث آزاد بود...
به مجری برنامه گفت بزرگ ترین خواسته یه کارگر اینه که بیمه داشته باشه و حقوق کامل (قانون کار) بگیره
گذشت من بهش فکر کردم تا امروز به کارفرما گفتم منو هم بیمه کنه و اگه میشه حقوق کارگر رسمیو بهم بده
(اینو بگم ما موقع شروع به کار یه برگه سفید رو انگشت و امضا میکنیم که نتونیم از کارفرما شکایت کنیم)
خلاصه رفتم پیشش و بهم گفت ما دیگه نیرو لازم ندارم و میتونید از فردا نیایید (مودبانه اخراج شدم )
دوست خوبم
من با مهاجرت کاملا موافقم
ولی این مسئله ای که شما عنوان کردید و دلیلی محمکی برای مهاجرت میبینیدش باید خدمتتان عرض کنم که در آمریکا هم به همین شکل هست شما وقتی پارت تایم به استخدام جایی درمی آیید نه به شما بیمه میدهند و نه حتی حقوق قانونی آن ایالت رو مثلا اگر حقوق پایه برای هر ساعت کار در ایالت کالیفرنیا 9 دلار است شما رو با 7 دلار استخدام می کنند.
شما اگه به همین دلیل به آمریکا مهاجرت کنی و بعد ببینی آمریکا هم همینطوره مطمئنا پشیمان میشوی .
به نظر من هر چقدر دلایل شما برای مهاجرت بزرگتر باشد مشکلات کشور مقصد و یا کاستی هایش برایتان کوچکتر و بالعکس میباشد

2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، Hossein81 ، kianoush ، Artim ، iliad ، laili ، frozen mind ، Amirreza ، Amir78 ، yassaman ، babak2010 ، maxsupermax ، Memolk
(2010-09-07 ساعت 22:47)seravin نوشته:  
به تمام دوستان عزیز
خوب برم سره اصل مطلبSad
دوست خوبم
ولی این مسئله ای که شما عنوان کردید و دلیلی محمکی برای مهاجرت میبینیدش باید خدمتتان عرض کنم که در آمریکا هم به همین شکل هست شما وقتی پارت تایم به استخدام جایی درمی آیید نه به شما بیمه میدهند و نه حتی حقوق قانونی آن ایالت رو مثلا اگر حقوق پایه برای هر ساعت کار در ایالت کالیفرنیا 9 دلار است شما رو با 7 دلار استخدام می کنند.
شما اگه به همین دلیل به آمریکا مهاجرت کنی و بعد ببینی آمریکا هم همینطوره مطمئنا پشیمان میشوی .
به نظر من هر چقدر دلایل شما برای مهاجرت بزرگتر باشد مشکلات کشور مقصد و یا کاستی هایش برایتان کوچکتر و بالعکس میباشد
من با حرف مدیر عزیز کاملا موافقم ولی میخوام یک مطلب رو اضافه کنم اگر ایرادی نداشته باشه .
همه ی این موارد چه کوچک و چه بزرگ هستند که فکر مهاجرت را در ذهن افراد جوان و نوجوان می اندازند هر چند ناچیز باشند و در نظر ما کوچک جلوه کنند و حتی اگر جوانان از کوچکترین چیزی در جامعه ازار ببینند فکر مهاجرت از دیگر افکار پیشی میگیرد و ذهن را به خود مشغول میکند و میگویند اگر من در ایران نبودم هرگز این مشکل ها برایم پیش نمی آمد ولی ممکن است در دیگر کشور ها نیز چنین نباشد و این افکار جز خیال بافی چیزی بیش نباشند ولی همین افکار خیال پردازانه فرد را وادار به گرفتن مهمترین تصمیم زندگی و مهاجرت میکند .
یک جامعه ی قدرتمند جامعه ای است که اجازه ندهد کوچکترین چیزی جوانان را ازار دهد که سبب این افکار شود زیرا جوانان یک کشور آینده ی کشور را رقم میزنند اما هیچ کس در این روزها به فکر این موضوع نمی باشد بنابراین ایران روز به روز افرادی که در آینده ی نچندان دور به افرادی موفق در هر زمینه ی کاری تبدیل میشوند را از دست میدهد .
همین افکار در ذهن من بود اما در سطح پایین تر که من را به فکر مهاجرت انداخت و حالا کمتر از یک ماه دیگه باید ایران را بنابر دلایل متعدد ترک کنم که کار آسانی هم نیست .
در آخر همه ی ما برای زندگی بهتر تلاش میکنیم و حتی به خاطر این موضوع مهاجرت میکنیم ولی مهاجرت برای افراد جامعه خوب است نه خود جامعه .
و در انتها : باید قدر جوانان را بدانیم و برای شکوفایی استعداد هایشان تلاش کنیم ولی افسوس که این کار فقط بدست من و شما امکان پذیر نمیباشد .
با تشکر ... خشایار

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Amirreza ، babak2010 ، love story
با احترام به نظر دوستان اینو باید بگم که هر چقدرم وضع کار اونجا خراب باشه و یا به قول خودشون Sluggish economy داشته باشن بابا قانون بالا سرشونه، حساب کتاب دارن، ایشالا ماشالا ندارن..بیشتر مشکلات ما در اینجا اینکه اصلا همه از قانون فرارین..بیمه میاد میگن دروغ بگید که تازه مشغول شدین ..مالیات میاد رشوه میدن..حق کارمندو کارگرو میخورن به راحتی و تا حرف از قانون کار میزنی رنگ و روی کارفرما عوض میشه و از فردا یطور دیگه باهات رفتار میکنه.!
این تجربیات چندین ساله من در شرکتهای معتبره تهرانه نه جاهای معمولی که دیگه اصلا نظارتیم نیست.
برای مهاجرت علت فراوونه کدومشو بگیم که نظرمون به نظرتون نزدیکتر باشهWink
فقط میشه دعا کرد خدا برسه به داد پروردگار...
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، seravin ، Amirreza ، Amir78 ، shekari
(2010-09-07 ساعت 22:47)seravin نوشته:  
به تمام دوستان عزیز
خوب برم سره اصل مطلبSad
دوست خوبم

شما میگی part time اسمش روشه. ولی این جا من خودم با یه کارخونه تماس گرفتم از سر کنجکاوی واسه آگهیشون. گفت شرایطمون اینه: تا 1 سال بیمه نمی کنیم. ساعت کاری از 8 صبح تا 6 بعداز ظهر. کارگری (نمیدونم کارش چی بود ولی سنگین بود یادمه) گفت ماهی 220 تومان!!!!!!!!!!!!!!! ) این دلیل بسیار بسیار خوبی برای مهاجرته عزیز من. وقتی حقوقت نصف خط فقر هم نیست!!!
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve with PMA
PMA: Positive Mind Attitude
W.Clement Stone
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، rad_95

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان