کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: بنظر شما بهترين شغل براي مهاجرت كدام است؟
پزشكي و دندانپزشكي
10.05%
22 10.05%
مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات (نرم افزار ، سخت افزار ، IT، مخابرات و...)
28.31%
62 28.31%
ساير مهندسي ها (برق ، مكانيك ، عمران ، معماري و...)
15.07%
33 15.07%
زير مجموعه هاي پزشكي (هوشبري ، داروسازي ، پرستاري ، اتاق عمل و...)
5.02%
11 5.02%
حقوق ، علوم سياسي و قضايي ، وكالت
1.83%
4 1.83%
هنر (تئاتر ، نقاشي ، طراحي و...)
8.22%
18 8.22%
زبان (مترجمي ، زبان و ادبيات انگليسي و فارسي و...)
4.57%
10 4.57%
رشته هاي فني متفرقه (لوله كشي ، سيم كشي ، نصاب و...)
20.09%
44 20.09%
رشته هاي ديگر و ساير مشاغل (لطفا در تاپيك توضيح دهيد)
6.85%
15 6.85%
مجموع 219 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين مشاغل براي مهاجرت
(2010-09-08 ساعت 00:16)hamed2010 نوشته:  شما میگی part time اسمش روشه. ولی این جا من خودم با یه کارخونه تماس گرفتم از سر کنجکاوی واسه آگهیشون. گفت شرایطمون اینه: تا 1 سال بیمه نمی کنیم. ساعت کاری از 8 صبح تا 6 بعداز ظهر. کارگری (نمیدونم کارش چی بود ولی سنگین بود یادمه) گفت ماهی 220 تومان!!!!!!!!!!!!!!! ) این دلیل بسیار بسیار خوبی برای مهاجرته عزیز من. وقتی حقوقت نصف خط فقر هم نیست!!!
دوست خوبم
پارت تایم اینجا از لحاظ ساعت کاری فرق چندانی با فول تایم نداره در آمریکا هر کجایی که سرکار برید بیشتر از هفته ای 40 ساعت نمیتونید کار کنید.
در ضمن حقوق خیلی از کارهای ابتدایی تو آمریکا هم زیر خط فقر آمریکاست.
ساعت کار اینجا هم حدودا همینقدری هست که شما گفتید مثلا 7 تا 4 بعدازظهر
در ضمن کاری که اینجا انجام میدی کجا و کار تو ایران کجا

2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، kianoush ، Amirreza ، rad_95 ، Memolk
(2010-09-08 ساعت 00:57)seravin نوشته:  
(2010-09-08 ساعت 00:16)hamed2010 نوشته:  شما میگی part time اسمش روشه. ولی این جا من خودم با یه کارخونه تماس گرفتم از سر کنجکاوی واسه آگهیشون. گفت شرایطمون اینه: تا 1 سال بیمه نمی کنیم. ساعت کاری از 8 صبح تا 6 بعداز ظهر. کارگری (نمیدونم کارش چی بود ولی سنگین بود یادمه) گفت ماهی 220 تومان!!!!!!!!!!!!!!! ) این دلیل بسیار بسیار خوبی برای مهاجرته عزیز من. وقتی حقوقت نصف خط فقر هم نیست!!!
دوست خوبم
پارت تایم اینجا از لحاظ ساعت کاری فرق چندانی با فول تایم نداره در آمریکا هر کجایی که سرکار برید بیشتر از هفته ای 40 ساعت نمیتونید کار کنید.
در ضمن حقوق خیلی از کارهای ابتدایی تو آمریکا هم زیر خط فقر آمریکاست.
ساعت کار اینجا هم حدودا همینقدری هست که شما گفتید مثلا 7 تا 4 بعدازظهر
در ضمن کاری که اینجا انجام میدی کجا و کار تو ایران کجا
درود
مدیر عزیز seravin
اول اینکه شاید باور نکنی من اینجا با هفته ای 60تا 90 ساعت هم کار کردم. کار واقعی نه کار ایرانی . بعدش موقع حقوق که میرسه با هزار منت و چندین روز تاخیر به آدم تحویل میدند.
ودرمورد خط فقر هم باید بگم تعریف خط فقر هم خیلی متفاوت هست بین ایران و آمریکا .اینجا خطشون در حدی هست که از گشنگی نمیری .و زنده باشی بری براشون رای بدی. اونجا رو نمیدونم هنوز .
بعد مقدار کار و مدت انجام کار مهم نیست فکر آدم از همه چیز مهمتر.اینکه وقتی کارت تموم شد تا زمان شروع دوباره چگونه سر کنی مهم.
خلاصه نوشتم چون بیشتر از این تو این سایت نمیشه نوشت.
و مورد دیگه اینکه ما احتیاج به اطلاعات در مورد بازار کار داریم نه ناامیدی ویاس.
من تقریبا بیشتر تاپیک ها رو میخونم و از مطالب ارزنده شما استفاده میکنم.
امیدوارم بتونم بیشتر استفاده کنم

و حالا یک سوال . من دوست دارم برم شمال کالیفورنیا . آیا اونجا کار برای رشته های صنعتی هست یا نه ؟(مثل :جوشکاری.لوله کشی. طراحی صنعتی.مهندسی مکانیک) و ایا در امریکا مثل ایران چند تا شهر خاص هست که صنعتی باشه یا همه جا یکسان هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
(2010-09-08 ساعت 03:32)AmericanHamid نوشته:  درود
مدیر عزیز seravin
اول اینکه شاید باور نکنی من اینجا با هفته ای 60تا 90 ساعت هم کار کردم. کار واقعی نه کار ایرانی . بعدش موقع حقوق که میرسه با هزار منت و چندین روز تاخیر به آدم تحویل میدند.
ودرمورد خط فقر هم باید بگم تعریف خط فقر هم خیلی متفاوت هست بین ایران و آمریکا .اینجا خطشون در حدی هست که از گشنگی نمیری .و زنده باشی بری براشون رای بدی. اونجا رو نمیدونم هنوز .
بعد مقدار کار و مدت انجام کار مهم نیست فکر آدم از همه چیز مهمتر.اینکه وقتی کارت تموم شد تا زمان شروع دوباره چگونه سر کنی مهم.
خلاصه نوشتم چون بیشتر از این تو این سایت نمیشه نوشت.
و مورد دیگه اینکه ما احتیاج به اطلاعات در مورد بازار کار داریم نه ناامیدی ویاس.
من تقریبا بیشتر تاپیک ها رو میخونم و از مطالب ارزنده شما استفاده میکنم.
امیدوارم بتونم بیشتر استفاده کنم

و حالا یک سوال . من دوست دارم برم شمال کالیفورنیا . آیا اونجا کار برای رشته های صنعتی هست یا نه ؟(مثل :جوشکاری.لوله کشی. طراحی صنعتی.مهندسی مکانیک) و ایا در امریکا مثل ایران چند تا شهر خاص هست که صنعتی باشه یا همه جا یکسان هست؟
دوست خوبم
من هم مدت زیادی نیست که از ایران خارج شدم و شرایط ایران رو کامل میدونم من هم وقتی ایران بودم شاید بیشتر از هفته ای 90 ساعت کار میکردم ولی شرایط کار اینجا واقعا فرق میکنه
مطمئن باش شرایط خط فقر اینجا هم خیلی فرقی با ایران نداره ولی دولت اینجا از فقیرها حمایت میکنه و مثل ایران نیست که طرف به گدایی بیافته
من ایرانی هایی رو اینجا میشناسم که بیشتر از 4 ساله که اینجان ولی هنوز ماشین ندارن و مجبور هستن مسافت بین منزل تا محل کار رو پیاده برن و از اونجایی که فاصله ها تو آمریکا و بخصوص تگزاس واقعا زیاده و سیستم حمل و نقل عمومی هم خیلی ضعیفه شاید این پیاده روی برای رسیدن یه محل کار و یا منزل به بیش از 2 ساعت هم برسه
قبل از من هم دوستانی بودن که سعی داشتن اون روی سکه رو هم نشون بدن ولی بعضیا اصلا دوست ندارن اون روی سکه رو هم ببینن من به هیچ وجه قصد ایجاد ناامیدی و یاس در دوستان رو ندارم ولی آمریکا هم حقیقت هایی داره که باید پذیرفتش
من این مطالب رو مینویسم و شاید بعضی از دوستان هم به مزاجشون سازگار نباشه ولی اگر حتی یکنفر هم از این مطالب استفاده کنه مطمئنا من باز هم در این مورد مینویسم

2010AS3xxx
پاسخ
(2010-09-08 ساعت 03:55)seravin نوشته:  
(2010-09-08 ساعت 03:32)AmericanHamid نوشته:  درود
مدیر عزیز seravin
دوست خوبم
من هم مدت زیادی نیست که از ایران خارج شدم و شرایط ایران رو کامل میدونم من هم وقتی ایران بودم شاید بیشتر از هفته ای 90 ساعت کار میکردم ولی شرایط کار اینجا واقعا فرق میکنه
مطمئن باش شرایط خط فقر اینجا هم خیلی فرقی با ایران نداره ولی دولت اینجا از فقیرها حمایت میکنه و مثل ایران نیست که طرف به گدایی بیافته
من ایرانی هایی رو اینجا میشناسم که بیشتر از 4 ساله که اینجان ولی هنوز ماشین ندارن و مجبور هستن مسافت بین منزل تا محل کار رو پیاده برن و از اونجایی که فاصله ها تو آمریکا و بخصوص تگزاس واقعا زیاده و سیستم حمل و نقل عمومی هم خیلی ضعیفه شاید این پیاده روی برای رسیدن یه محل کار و یا منزل به بیش از 2 ساعت هم برسه
قبل از من هم دوستانی بودن که سعی داشتن اون روی سکه رو هم نشون بدن ولی بعضیا اصلا دوست ندارن اون روی سکه رو هم ببینن من به هیچ وجه قصد ایجاد ناامیدی و یاس در دوستان رو ندارم ولی آمریکا هم حقیقت هایی داره که باید پذیرفتش
من این مطالب رو مینویسم و شاید بعضی از دوستان هم به مزاجشون سازگار نباشه ولی اگر حتی یکنفر هم از این مطالب استفاده کنه مطمئنا من باز هم در این مورد مینویسم
سلام اقای سراوین عزیز
از پستهای خوبتون ممنونم
راستش منم چند وقته دنبال رفتن به کانادا هستم برای کانادا تا دلتون بخواد
وبلاگهای مختلف هست اما نکته جالب اینجاست تا زمانی که اینها وارد کانادا نشدند انچنان به به و چه چه می کنند دل ادم اب میفته
اما اکثرا بعد از اینکه وارد شدن چند وقت گذشت پولاشون تموم شد وکار مناسب خودشون پیدا نکردند حالا بیا وببین طبق امار غیر رسمی هم حدود 30 تا 40 درصد کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند بعد از چند سال بر می گردند( این موضوع فقط برای ایرانی ها نیست و خیلی از ایرانی ها بعد از اینکه سیتیزن شدند برمی گردند ) به هر حال از بین وبلاگ هایی که به تعریف وتمجید کاندا می پردازند اکثر انها یا هنوز وارد کانادا نشده اند یا اینکه خودشان مشاور مهاجرت هستند و بازاریابی می کنند این موضوع فقط برای کانادا نیست ومن خیلی ها را دیدم که بعد از سالها انتظار از طریق خانوادگی و یا لاتاری به امریکا امده اند
و بعد برگشته اند به هر حال برای من که قصد امدن دارم اتفاقن پستهایی که نکات منفی واشکالات را می گویند بیشتر کاربرد دارند واز شما می خواهم ما را از تجربیات خودتان اگاه کنید
با تشکر فراوان
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، admin ، Amirreza ، seravin ، mohsen324 ، khashayar6310 ، AmericanHamid ، success ، rad_95 ، Rouzbeh1976 ، Memolk
بنظر من باید رسیدن به آمریکا رو با تمام شدن مشکلات مساوی ندونیم. بهترین کار اینه که بدترین شرایط رو متصور بشین. یعنی تا جایی که می تونید فرض های بد در نظر بگیرید. اینطوری خیلی کمتر میخوره تو ذوقتون. چون قطعا خیلی از فرضهای بد به حقیقت تبدیل میشن.

اولین فرض اینو در نظر بگیرید که وقتی روزهای اول رو سپری می کنید احساس خواهید کرد کر و لال هستید. هرچقدر هم که زبانتون خوب باشه این اتفاق میفته.
پاسخ
(2010-09-09 ساعت 01:29)msnazi نوشته:  بنظر من باید رسیدن به آمریکا رو با تمام شدن مشکلات مساوی ندونیم. بهترین کار اینه که بدترین شرایط رو متصور بشین. یعنی تا جایی که می تونید فرض های بد در نظر بگیرید. اینطوری خیلی کمتر میخوره تو ذوقتون. چون قطعا خیلی از فرضهای بد به حقیقت تبدیل میشن.

اولین فرض اینو در نظر بگیرید که وقتی روزهای اول رو سپری می کنید احساس خواهید کرد کر و لال هستید. هرچقدر هم که زبانتون خوب باشه این اتفاق میفته.

سلام به همه آقا ما که اخراج شدیم تصویه حسابم کردیم
تموم شد رفتBig GrinTongueBig Grin
ولی کلا اینجا موندن یعنی نابودی آیندت . هر چی زودتر بری به قول آرش می فهمی چرا دیر اومدی
محسن جان پیشا پیش بهت تبریک میگم امیدوارم تو هم اونجا بهترین زندگی رو داشته باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، Hossein81 ، ParsTrader ، AmericanHamid ، rad_95 ، Rouzbeh1976
سلام به همه ی عزیزان .
به نظر من هم درست نیست که فرض کنیم آمریکا بهشته و ما داریم توی جهنم زندگی میکنیم درسته فرق ایران و آمریکا خیلی زیاده ولی نه به اندازه ی فرق بهشت و جهنم .
هر کس با این افکار که آمریکا بهشته رفته بعد از یک مدت برگشته و نتونسته طاقت بیاره از قدیم گفتند حرف حق تلخه ولی باید بشنوید .
ما همش درباره ی خوبی های امریکا صحبت میکنیم ولی این عالیه که با عیب هاش هم آشنا بشیم و با چشم باز مهاجرت کنیم تا خیلی ضربه نخوریم .
به نظر من اگر فکر کنیم آمریکا فقط یکم از ایران بهتره خیلی راحت تر میتونیم شرایط اونجا رو بعد از مهاجرت قبول کنیم .
من که فکر میکنم دارم میرم عراق تا وقتی رسیدم آمریکا برام از تصورم خیلی بهتر باشه و بهشت به نظر بیاد اگر شما هم این جوری فکر کنید براتون خیلی بهتره " فکر کنید میرید یه جایی که چند سال اول از ایران براتون بدتره تا وقتی به یک آسایش نسبی رسیدید براتون دلنشین و خوشایند باشه .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Amirreza ، AmericanHamid ، rad_95 ، Rouzbeh1976 ، Abdorrezaa ، Memolk ، ayden
(2010-09-09 ساعت 23:46)khashayar6310 نوشته:  سلام به همه ی عزیزان .
به نظر من هم درست نیست که فرض کنیم آمریکا بهشته و ما داریم توی جهنم زندگی میکنیم درسته فرق ایران و آمریکا خیلی زیاده ولی نه به اندازه ی فرق بهشت و جهنم .
هر کس با این افکار که آمریکا بهشته رفته بعد از یک مدت برگشته و نتونسته طاقت بیاره از قدیم گفتند حرف حق تلخه ولی باید بشنوید .
ما همش درباره ی خوبی های امریکا صحبت میکنیم ولی این عالیه که با عیب هاش هم آشنا بشیم و با چشم باز مهاجرت کنیم تا خیلی ضربه نخوریم .
به نظر من اگر فکر کنیم آمریکا فقط یکم از ایران بهتره خیلی راحت تر میتونیم شرایط اونجا رو بعد از مهاجرت قبول کنیم .
من که فکر میکنم دارم میرم عراق تا وقتی رسیدم آمریکا برام از تصورم خیلی بهتر باشه و بهشت به نظر بیاد اگر شما هم این جوری فکر کنید براتون خیلی بهتره " فکر کنید میرید یه جایی که چند سال اول از ایران براتون بدتره تا وقتی به یک آسایش نسبی رسیدید براتون دلنشین و خوشایند باشه .
با تمام حرفات موافقم
محسنم جالب نوشته
دوستان یه خبر خوش بدم یکی از بچه های گل مهاجر سرا بهم پیشنهاد کاری داده تا فهمیده بیکار شدم
واقعا بچه های مهاجرسرایی معرفت دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، laili ، seravin ، kianoush ، AmericanHamid ، rad_95
(2010-09-10 ساعت 00:15)Amirreza نوشته:  
با تمام حرفات موافقم
محسنم جالب نوشته
دوستان یه خبر خوش بدم یکی از بچه های گل مهاجر سرا بهم پیشنهاد کاری داده تا فهمیده بیکار شدم
برای همینه که همه عاشقشن دیگه تازه چندتا معتاد هم داره خودم خوندم .Big Grin
منم یکی از معتاد ها تا شب ها یک سری نزنم خوابم نمیبره .
ولی واقعا من به این سایت و تمام بجه های با معرفتش همچنین مدیر های دلسوزش افتخار میکنم .
همه و همه موفق و سربلند باشید .

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، laili ، seravin ، kianoush ، AmericanHamid ، rad_95 ، Rouzbeh1976
(2010-09-10 ساعت 00:22)khashayar6310 نوشته:  
(2010-09-10 ساعت 00:15)Amirreza نوشته:  
با تمام حرفات موافقم
محسنم جالب نوشته
برای همینه که همه عاشقشن دیگه تازه چندتا معتاد هم داره خودم خوندم .Big Grin
منم یکی از معتاد ها تا شب ها یک سری نزنم خوابم نمیبره .
ولی واقعا من به این سایت و تمام بجه های با معرفتش همچنین مدیر های دلسوزش افتخار میکنم .
همه و همه موفق و سربلند باشید .

لینک تاپیک ترک اعتیادو داشتی پیام خ.ص بکنTongue
شوخی کردم دادا
واقعا بچه های مهاجر سرا و ادمین و مدیران همه و همه جمعی از بهترین ها هستند
رفتم سره کار باز اینجا میگمRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، laili ، seravin ، kianoush ، AmericanHamid
درود
راستش من اصلا منظورم این نبود که اونجا بهشت و اینجا جهنم . من حتی هنوز مصاحبه نرفتم که بخام بگم رفتنی ام شاید هم رد شدم و اصلا نرفتم ولی خودم رو برای سخت ترین زندگی آماده کردم . و به خانواده هم گفتم که اگه رفتم تا یکی دو سالی میدونم خیلی باید سختی بکشم . ولی من اومدم و کمترین حقوق یک کارگر در ایران را با آمریکا و کانادا مقایسه کردم و بعد اطلاعاتی که در مورد قیمت ها داشتم مقایسه کردم دیدم که یک تفاوت زیادی در توانایی خرید یک کارگر در ایران با اونجا وجود داره .
واینکه من اول اسم این تاپیک رو که خوندم به این امید اومدم تو که اطلاعاتی در مورد بازار کار بدست بیارم ولی هیچ اطلاعاتی ندیدم. و من مشکلات امریکا رو قبول دارم پس پیشنهاد میدم که ما یک تاپیک با نام "مشکلات احتمالی در آمریکا" داشته باشیم تا دوستانی که در آمریکا هستند ما رو که هنوز نرفتیم راهنمایی کنند تا افرادی که قصد رفتن دارن با مشکلات آشنایی کامل داشته باشند. و با چشم باز برند. و دوستانی هم که در پی اطلاعات در مورد بازار کار هستند بدونند کجا سر بزنند
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، Rouzbeh1976
(2010-09-10 ساعت 04:31)AmericanHamid نوشته:  درود
راستش من اصلا منظورم این نبود که اونجا بهشت و اینجا جهنم . من حتی هنوز مصاحبه نرفتم که بخام بگم رفتنی ام شاید هم رد شدم و اصلا نرفتم ولی خودم رو برای سخت ترین زندگی آماده کردم . و به خانواده هم گفتم که اگه رفتم تا یکی دو سالی میدونم خیلی باید سختی بکشم . ولی من اومدم و کمترین حقوق یک کارگر در ایران را با آمریکا و کانادا مقایسه کردم و بعد اطلاعاتی که در مورد قیمت ها داشتم مقایسه کردم دیدم که یک تفاوت زیادی در توانایی خرید یک کارگر در ایران با اونجا وجود داره .
واینکه من اول اسم این تاپیک رو که خوندم به این امید اومدم تو که اطلاعاتی در مورد بازار کار بدست بیارم ولی هیچ اطلاعاتی ندیدم. و من مشکلات امریکا رو قبول دارم پس پیشنهاد میدم که ما یک تاپیک با نام "مشکلات احتمالی در آمریکا" داشته باشیم تا دوستانی که در آمریکا هستند ما رو که هنوز نرفتیم راهنمایی کنند تا افرادی که قصد رفتن دارن با مشکلات آشنایی کامل داشته باشند. و با چشم باز برند. و دوستانی هم که در پی اطلاعات در مورد بازار کار هستند بدونند کجا سر بزنند

سلام بزودی تاپیک درست میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3206
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid
(2010-09-10 ساعت 05:11)Amirreza نوشته:  http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3206

با سپاس از Amirreza
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
منظورت کدوم دسته از کارها تو زمینه عمران هست؟ کارهای ساده یا کارهای تخصصی؟ معمولا بخش عمران کارگر ساده زیادی لازم داره.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان