کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار
به تازگی عضو انجمن شدم و ضمن استفاده از نکات دوستان امیدوارم هم بتونم پاسخ سوالات خودم رو بدست بیارم هم اگر اطلاعاتی داشته باشم در اختیار دوستان قرار بدم.
در مورد امتحان قبل از فارغ التحصیلی لازم میدونم بگم ECFMG بعد از سال دوم پزشکی اجازه امتحان رو صادر میکنه و تمامی دانشجویان پزشکی میتونن در هر جایی درس میخونند شرکت کنند منتها این وسط قوانین دست و پا گیر ایران اجازه این کار رو تا پایان طرح نمیده. اما من چون ایران درس نمیخونم ایمیل که زدم همون یکی دو سال پیش به سازمان گفتند مشکلی نداره و میتونید شرکت کنید. خیلی از دوستانم هم این کارو میکنند و مشکل خاصی نیست. ایراد وزارت بهداشت هست که نامه ای نمیده مبنی بر اینکه شما دانشجوی پزشکی هستید
امیدوارم هممون بتونیم به هدفمون برسیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان برای مراحل ecfmg و تبادل اطلاعات میتونید کانال تلگرام THEMATCH!عضو بشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
!THE MATCH
پاسخ
تشکر کنندگان:
من یک روز تمام نشستم مطالب این تاپیک رو خوندم و برام خیلی جالب بود این مرور تاریخی که رخ داد فکرش رو بکن ده سال پیش یک نفر سوالی کرده که 7 سال پای اون سوال اومدن مطلب نوشتن و خودش میتونه یک دفترچه خاطرات باشه البته یاشار میخواست چند تا خاطره درست و حسابی تعریف کنه که نشد به علاوه خیلی دیگه از دوستان که اون جوابی که باید و شاید رو نگرفتن.
من تا قبل خوندن این فروم کلا تو جهانی خیالی سیر میکردم و فکر میکردم سخت ترین مرحله آماده شدن برای آزمونه ولی الآن فهمیدم تو کشور ما سخت ترین مرحله رسیدم به آزمونه...
کسی اگر گروه تلگرامی فعال در این زمینه میشناسم میتونه راهنمایی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
چند سوال برای من پیش اومده درباره مهاجرت کاری به آمریکا و آزمون USMLE اگر کسی اطلاع داه و پاسخ بده ممنون میشم
خودم درباره آزمون و ... چیز خاصی نمی‌دونم یعنی تقریبا صفر 😐😁 تو نت هم چیز زیادی ندیدم ...

1⃣ آزمون USMLE برای بعد از اتمام دوره عمومی و ادامه تحصیل و گرفتن تخصص در آمریکا هست یا برای مهاجرت کاری هم هست ؟
فکر میکنم با سوال پایین منظورم رو بهتر بفهمونم

2⃣ اگر یک پزشک که هم عمومی و هم تخصص رو در ایران گرفته باشه قصد داشته باشه برای کار به آمریکا مهاجرت کنه و در آزمون USMLE شرکت کنه و با نمرات خوب هم قبول شه آیا بعد از قبولی با همون رشته تخصص که در ایران گرفته بود می‌تونه در آمریکا مشغول به کار بشه یا نه ؟

مثلا ی رادیولوژیست که چندسالی مشغول به کار بوده تصمیم به مهاجرت کاری میگیره اگر در آزمون USMLE شرکت کنه و نمرات خوبی بیاره با همون تخصص رادیولوژی می‌تونه مشغول به کار شه یا باید قیدشو بزنه و دوران رزیدنتی رو دوباره بگذرونه و ی تخصص دیگه بخونه ( تو نت خوندم رشته تخصص بستگی به نمرات آزمون USMLE داره ) ؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگویی 🌹🌹🙏🙏
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
بعد از مدتها یه سری زدم اینجا. نمی دونم دیگه کسی می اد اینجا یا نه. خدا را شکر من همه مراحل رو تافلوشیپی و گرفتن جاب پیش رفتم. نمی دونم کمکی به کسی می تونم بکنم یا نه؟ اگه بتونم خوشحال می شم. راستی از یاشار چه خبر؟ کجایی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه

بعد از مدتها یه سری زدم اینجا. نمی دونم دیگه کسی می اد اینجا یا نه. خدا را شکر من همه مراحل رو تافلوشیپی و گرفتن جاب پیش رفتم. نمی دونم کمکی به کسی می تونم بکنم یا نه؟ اگه بتونم خوشحال می شم. راستی از یاشار چه خبر؟ کجایی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-01-17 ساعت 08:54)REZA1390 نوشته:  سلام به همه

سلام وقت بخیر
من دانشجوی سال پنجم پزشکی دانشگاه آزاد تهران هستم. ممنون میشم اگه کمک کنید. میخاستم ببینم در دوران دانشجویی میشه USMLE داد؟ چون شنیدم که دانشگاه با ECFMG مکاتبه نمیکنه قبل فارغ التحصیلی. میخام قبل از ژانویه 2022 که استپ 1 pass/fail میشه امتحان بدم. اگه نمیشه، چه پیشنهادی دارین که بعدا احتمال match رو بالا ببره؟ تخصص ترجیحا رادیولوژی (در حقیقت preliminary) یا اگه نشد داخلی (که فوق کاردیولوژی بخونم). خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان