کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
این هم نمونهٔ دینس لتر.میتونید همین فرمتو بردارید و فقط جاهای خالی‌ را با اسم خودتون پر کنید.اگر پزشک عمومی‌ هستید قسمت تخصص را حذف کنید .

Diploma of Medicine DOA: Sep. ... DOG: Dec. 1
Speciality DOA: Sep. DOG: Dec 0

Identifying information:

Dr. was graduated from school of medicine, Shiraz University of Medical Sciences, Shiraz , Iran in ...... She was accepted to our school in through a highly competitive national matriculation.

Unique Characteristics:

Dr. .... has been one of our best graduates over several years. She showed herself as brilliant student with outstanding social characteristics that made her quite popular among her classmates and the university staff. Her achievements and very active participation in various educational and social activities were admiring.

Academic Progress:
Preclinical/Basic Sciences Record:
During three years of basic sciences program , she has passed the courses successfully as an outstanding student , including Biology , Anatomy, Histology, Embryology , Organic chemistry , Biochemistry , Physiology , Behavioral Sciences , Microbiology , Immunology , Pathology , Pharmacology , Public health and Medical Ethics . At the end of this period, she successfully passed the national comprehensive basic science examination. She was also an active member of cultural committee of this class.
After 3-years basic Sciences Program, she passed 12-month pathophysiology courses successfully.

Clerkship Record:
During the clerkship period , she had rotations in Medicine ( 20 weeks ) , Pediatrics ( 20 weeks ) , Surgery including General surgery , Urology , Orthopedics and Pediatric surgery ( 12 weeks ) , Obstetrics and Gynecology (12weeks ),Anesthesiology ( 4 weeks),Radiology ( 4 weeks ) Psychiatry ( 4 weeks ) , ENT( 4 weeks ) Ophthalmology ( 4 weeks ), Dermatology ( 4 weeks ) Community Medicine ( 4 weeks in an urban clinic ). At the end of this period, she successfully passed national comprehensive pre-internship examination.

Internship Record:
During the eighteen months of internship , She had different clinical rotations in Pediatrics ( 8 weeks ) ,Medicine ( 8 weeks ) , Surgery ( 12 weeks ),Obstetrics and Gynecology ( 8 weeks ) , Emergency medicine ( 8 weeks ) , Psychiatry ( 8 weeks ) ENT ( 4 weeks ), Thesis ( 4 weeks ) , Dermatology ( 4 weeks ) and community Medicine ( 4 weeks in and urban clinic ), Rehabilitation ( 4 weeks )

Specialty Training Record:
Dr.....was graduated from ...... Residency program, School of Medicine, Shiraz University of Medical Sciences, Shiraz, Iran in .....She was accepted to this program through a highly competitive national examination. Throughout
the residency program, she has been trained to
.......................................................
She has been successfully passed examinations held every year, the final national board exam, and OSCE ......... national board exam.

Summary:
Dr. .... was well-rounded and intelligent student. Her progress during her pre-clinical years was commendable. She is hard working punctual and gets involved quickly and efficiently.

She is team player who goes the extra mile to solve a problem or improve on something. She also could work effectively with a variety of personalities. She has a proven record of accomplishment.

Her medical knowledge base is solid and she exhibits good problem solving and organizational skills. She does a very time efficient focused history and physical examination and showed advanced skill in this area, and arrived at an accurate assessment. ......'s maturity is reflected in her seeking out feedback from supervisors and being responsive to constructive criticism she demonstrated an excellent moral and ethical conduct and had a commendable relationship with her professors, colleagues, staff and patients. ......engaged well with patients. It was a pleasure to work with her at our health center.

Dr. ...., as she proved during her residency in Iran is an outstanding candidate for any position such as post-graduate or subspecialty in ........ Please contact me if you need any further information in support of her application.

Note: Shiraz University of Medical sciences does not have a policy to release statistical information of the performance of a student in relation to other students, and therefore, cannot provide a graphical representation of student’s performance evaluation.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
(2011-08-30 ساعت 18:21)cmbt نوشته:  این هم نمونهٔ دینس لتر.میتونید همین فرمتو بردارید و فقط جاهای خالی‌ را با اسم خودتون پر کنید.اگر پزشک عمومی‌ هستید قسمت تخصص را حذف کنید .

Diploma of Medicine DOA: Sep. ... DOG: Dec. 1
.
.
.

دوست و همکار عزیز سلام

حیفم آمد که فقط در حد فشردن کلید تشکر بسنده کنم . بسیار نامه کامل و خوبی می باشد . خدا انشاءالله بنیانگذاران دانشگاه علوم پزشکی شیراز که این نامه از آنها به یادگار مانده است را ، اگر زنده اند طول عمر و اگر به جوارش رفته اند قرین رحمت گرداند. از لطف و زحمت شما هم کمال امتنان را دارم .

ارادتمند
gadfly
[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، OverLord ، یاشار و ماری ، cmbt ، raminmedic ، kourosh2011 ، lingni ، delir
آقا من امروز رفتم از دانشگاهمون پرسیدم.گفتن که برای دانشجوی در حال تحصیل ما معرفی نامه صادر نمی کنیم که بره usmle شرکت کنه.چون باید بره خارج از کشور و دیگه ممکنه برنگرده! ظاهرا این قضیه امتحان دادن حین تحصیل رو usmle برا دانشجو های خود آمریکا قرار داده نه برا ما ! حالا می خواستم بدونم شما ها که ثبت نام کردین، فارغ التحصیل شدین و مدرکتون رو هم گرفتین یا اینکه فقط با فارغ التحصیل شدن هم میشه برا ثبت نام اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، SH1A2R3 ، kourosh2011 ، lingni
(2011-09-28 ساعت 08:56)jasmine2953 نوشته:  
(2011-09-28 ساعت 01:35)mostafa.m نوشته:  آقا من امروز رفتم از دانشگاهمون پرسیدم.گفتن که برای دانشجوی در حال تحصیل ما معرفی نامه صادر نمی کنیم که بره usmle شرکت کنه.چون باید بره خارج از کشور و دیگه ممکنه برنگرده! ظاهرا این قضیه امتحان دادن حین تحصیل رو usmle برا دانشجو های خود آمریکا قرار داده نه برا ما ! حالا می خواستم بدونم شما ها که ثبت نام کردین، فارغ التحصیل شدین و مدرکتون رو هم گرفتین یا اینکه فقط با فارغ التحصیل شدن هم میشه برا ثبت نام اقدام کرد؟
دوست عزیز، باید مدرکتون رو هم آزاد کنید که اگه به پست های دوستان نگاهی بندازید شرایط ثبت نام در ECFMG و بعد امتحان USMLE گفته شده..

شما دوستانی که مدرکتون رو آزاد کردید، یه توضیحی در مورد چگونگی آزاد کردنش به ما می دید که ما هم بهره مند شیم . . . ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_kuchulu ، kourosh2011 ، maryam.ft ، lingni ، jojo_hami
همکاران عزیز ایا برای کار کردن در امریکا مدرک ielts نیاز هست یا نه؟
مرسی از محبتتون.
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، lingni
(2011-10-01 ساعت 12:17)SH1A2R3 نوشته:  همکاران عزیز ایا برای کار کردن در امریکا مدرک ielts نیاز هست یا نه؟
مرسی از محبتتون.
سلام

بسته به این داره که چکار بخواهید بکنید و شرکت یا کمپانی مورد نظر شرایطش چی‌ باشه.بعضیها میخواهند و بعضی‌ نه،..بعضی‌ مدرک MD که ECFMG approvedباشه و بعضی‌ نه...با هم فرق دارند.اگر هم که برای گرفتن کلینیکال فلوشیپ میفرمائید تا جائی‌ که من می‌دانمکه بسته به بیمارستان مورد نظر ایلتس ،تافل است(در مورد آخر مطمئن نیستم)

دوستان عزیز من همین امروز بالأخره مدرک تخصص را هم آزاد کردم و گرفتم..Big Grinمی‌خواستم بگم که اگر در این مراحلی که مدرکتون را آزاد می‌کنید پرسیدند برای خارج کشور می‌خواهید مجبور نیستید بگید بله.این حق شمست که مدرکتون را بد از تمام تعهد بگیرید ..هل نشید بگید آره که چند تا مرحله دیگه پیش پاتون میذارند.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، Lucky Luke ، lingni
(2011-10-01 ساعت 12:09)mostafa.m نوشته:  شما دوستانی که مدرکتون رو آزاد کردید، یه توضیحی در مورد چگونگی آزاد کردنش به ما می دید که ما هم بهره مند شیم . . . ؟؟

دوست گرامی، این تاپیک اصولا برای همین مساله (توضیح در مورد چگونگی آزاد کردن مدرک و باقی مراحل) ایجاد شده! اگر کمی وقت بگذارید در همین تاپیک تمام مراحل به روشنی و با جزئیات کامل (به همت دوست عزیزمون یاشار) توضیح داده شده.
به طور خلاصه: شما بعد از پایان تحصیل در رشته ی پزشکی، برابر با مدت تحصیل (یا دو برابر مدت تحصیل، بسته به منطقه بندی سازمان سنجش آموزش کشور که در هنگام شرکت در کنکور مشخص کردید) تعهد خدمت دارید. یک و نیم سال انترنی به علاوه ی حدود دو سال طرح، جزو این مدت محاسبه میشود. بنابراین بعد از پایان طرح خدمت در مناطق محروم، حدود نیمی از تعهد خدمتتان را گذرانده اید.
هرگاه مدت گفته شده در بالا را خدمت کردید (یعنی در کشور کار کردید و مدرک قابل قبول برای مشغول به کار بودن ارائه دادید) مدرکتان آزاد میشود.
اگر قبل از اینکه بخواهید این مدت در داخل کشور کار کنید مدرکتان را بخواهید، باید آن را از وزارت علوم بخرید. قیمت خرید متفاوت است و تا آنجایی که میدانم فکر میکنم برای پزشکان ترمی یا سالی هفتصد هزار تومان است (در مورد قیمت حتما تحقیق کنید چون اطلاعات من دقیق نیست).
برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر، به وزارت بهداشت واقع در تهران - شهرک غرب - خیابان سیمای ایران مراجعه کنید.

(2011-10-01 ساعت 12:17)SH1A2R3 نوشته:  همکاران عزیز ایا برای کار کردن در امریکا مدرک ielts نیاز هست یا نه؟
مرسی از محبتتون.

دوست گرامی، "کار کردن در آمریکا" مبحثی بسیار مفصل (و گاهی پیچیده!) است که به فاکتورهای بسیار متعددی بستگی دارد. اما بطور خلاصه ، اینکه شما گرین کارت داشته باشید یا نه، تاثیر بسیاری در شانس یافتن کار دارد. بعد از آن اگر اختصاصا در مورد حرفه های بخش بهداشت و پزشکی بخواهید مشغول باشید، در اکثر موارد تافل (و نه آیلتس، که بیشتر مختص کانادا و استرالیاست) لازم است و در حرفه ی طبابت باید گواهی ECFMG هم داشته باشید.
به عنوان مهاجر، ویزای H1 یا ویزای کار برای اشتغال در آمریکا لازم است. این ویزا به درخواست سازمان استخدام کننده ی شما صادر میشود و البته دستیابی به آن بسیار بسیار مشکل است. چزا که یافتن سازمان یا شرکتی که به شما در آمریکا کار بدهد - بخصوص با این وضع بد اقتصادی فعلی - کار ساده ای نیست.
اگز به دنبال کار در آمریکا هستید بیشتر به فکر تافل باشید تا آیلتس.
پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، gadfly ، mostafa.m ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، lingni ، BitaM
سلام به همکاران محترم
در حال حاضر کسی هست که بخواد برای حدود march 2012 امتحان usmle بده step 1& step 2ck
,و پارتنر درس خواندن باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
سلام.ممکنه منو در مورد پرداخت هزینه امتحان usmle در ایران راهنمایی کنید؟چطور میتونم credit card داشته باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
(2011-10-11 ساعت 10:46)Farzin-1 نوشته:  سلام.ممکنه منو در مورد پرداخت هزینه امتحان usmle در ایران راهنمایی کنید؟چطور میتونم credit card داشته باشم؟
سلام. شما می تونید از کردیت کارت یکی از دوستان یا آشناهاتون استفاده کنید، یا اینکه خودتون برای دریافت یه کردیت کارت از بانک پارسیان اقدام کنید. این کردیت کارت (که در اصل یه بانکی تو تاجیکستان براتون صادر می کنه) در حقیقت دبیت کارت هست و تا 5000 دلار می تونین شارژش کنین و اینترنتی خرجش کنین. من الان لس انجلس هستم و اپلیکیشن خودم در ecfmg رو override کردم. سعی خواهم کرد که هر چه سریعتر اطلاعاتی در مورد override و فرم 12 بذارم. فقط از اونجایی که ما تازه اومدیم یه کم گیج می زنم و فرصت نمی کنم خیلی پشت کامپیوتر بشینم.
ارادتمند
یاشار و ماری

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، SH1A2R3 ، OverLord ، maryam.ft ، mhr.714 ، lingni ، jojo_hami ، BitaM
دوستان و همراهان عزیز
در صفحه 2 همین تاپیک، ارسال شماره 16 مطالبی در مورد فرم 12 در پایان ارسال اضافه کردم که بهتره بخونین. متاسفانه به دو دلیل حالم گرفته است. 1- Gadfly و dr mahmoodi موفق به گرفتن ویزا نشدن و من نمی تونم شامی رو که از gadfly قول گرفته بودم رو بخورم. از شوخی گذشته هنوز هم احساس بدی دارم و دوست داشتم کار این دوستان از راه دور من درست می شد تا بتونیم اینور آب همدیگه رو ببینیم. تو ایران که قسمت نشد این بزرگواران رو زیارت کنم. 2- چون تازه یه هفته است رسیدیم jet lag یقه ما رو گرفته و ول کن نیست برای همین یا خوابم می یاد و یا نمی تونم بخوابم. البته اوضاع یواش یواش داره بهتر می شه. به زودی مطلبی در مورد Override کردن امتحان step1 خودم می ذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، ufo ، kourosh2011 ، OverLord ، SH1A2R3 ، maryam.ft ، lingni ، banafsheh58 ، Amir-Behnaz ، الدورادو
یاشار و ماری عزیز
ورود موفق شما رو به بلاد کفر تبریک میگم و امیدوارم از باقیمانده ی عمرتون اونقدر لذت و بهره ببرین که تمام استرسهای قسمت اول عمرتون (که مطلقا به هدر رفته و یحتمل هیچکس هم تا ابد پاسخگو نخواهد بود) به طور کلی فراموشتون بشه. از طرف همه ی ما نایب الزیاره باشید Smile
خوشحالم که اونطرف هم مهاجرسرا رو به خاطر دارید و امیدوارم همچنان از تجربیات ارزشمند و اطلاعات حقیقتا منحصر بفرد شما بهره مند باشیم.
راستی اون دوستانمون چرا ویزا نتونستن بگیرن؟!! در مورد علت دقیق ریجکت شدنشون اطلاعاتی دارید؟

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011 ، OverLord ، maryam.ft ، lingni ، behniaahmadi
(2011-10-15 ساعت 12:10)ali_kuchulu نوشته:  یاشار و ماری عزیز
ورود موفق شما رو به بلاد کفر تبریک میگم و امیدوارم از باقیمانده ی عمرتون اونقدر لذت و بهره ببرین که تمام استرسهای قسمت اول عمرتون (که مطلقا به هدر رفته و یحتمل هیچکس هم تا ابد پاسخگو نخواهد بود) به طور کلی فراموشتون بشه. از طرف همه ی ما نایب الزیاره باشید Smile
خوشحالم که اونطرف هم مهاجرسرا رو به خاطر دارید و امیدوارم همچنان از تجربیات ارزشمند و اطلاعات حقیقتا منحصر بفرد شما بهره مند باشیم.
راستی اون دوستانمون چرا ویزا نتونستن بگیرن؟!! در مورد علت دقیق ریجکت شدنشون اطلاعاتی دارید؟
سلام علی.
همونطور که می دونین پروسه لاتاری و دریافت ویزای مربوط به لاتاری فقط تا پایان سپتامبر ادامه داره و اگه کسی تا آخر سپتامبر نتونه ویزای خودشو بگیره، باطل می شه. جواب Clearance یا همون FBI check این دو دوستمون تا آخر سپتامبر به دست سفارت نرسید و در نتیجه نتونستن ویزا بگیرن. به نظر می رسه که هر دوی این دوستان با مهاجرسرا هم خداحافظی کردن و دیگه به این سایت سر نمی زنن.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، SH1A2R3 ، OverLord ، lingni ، Amir-Behnaz
(2011-10-14 ساعت 01:51)یاشار و ماری نوشته:  دوستان و همراهان عزیز
در صفحه 2 همین تاپیک، ارسال شماره 16 مطالبی در مورد فرم 12 در پایان ارسال اضافه کردم که بهتره بخونین. متاسفانه به دو دلیل حالم گرفته است. 1- Gadfly و dr mahmoodi موفق به گرفتن ویزا نشدن و من نمی تونم شامی رو که از gadfly قول گرفته بودم رو بخورم. از شوخی گذشته هنوز هم احساس بدی دارم و دوست داشتم کار این دوستان از راه دور من درست می شد تا بتونیم اینور آب همدیگه رو ببینیم. تو ایران که قسمت نشد این بزرگواران رو زیارت کنم. 2- چون تازه یه هفته است رسیدیم jet lag یقه ما رو گرفته و ول کن نیست برای همین یا خوابم می یاد و یا نمی تونم بخوابم. البته اوضاع یواش یواش داره بهتر می شه. به زودی مطلبی در مورد Override کردن امتحان step1 خودم می ذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری

سلام
تبریک میگم که تونستی به بلاد کفر به سلامتی وارد شی Smile
man که دیگه امیدم ناامید شدهSad.Gadfly و dr mahmoodiالان ناراحتن.دورش تموم شه میان ,ایشالا خیر همش
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، lingni
(2011-11-07 ساعت 03:44)raminmedic نوشته:  
(2011-08-27 ساعت 16:05)یاشار و ماری نوشته:  

من خیلی به اونایی که تونستن برن تبریک می گم. امیدوارم زندگی جدید خوبی پیش رو داشته باشین. لطف می کنید در مورد این بخش ها و دوره اینترنی و اینها هم یه توضیحی بدین که چیکار باید بکنیم؟ یعنی اینکه:
1. در ریزنمرات که نوشته مثلا کارورزی روانپزشکی، نیمسال دوم 85-86 این رو نباید وارد کنیم و باید بریم از دانشگاه بپرسیم چه ماهی در بخش روانپزشکی کارورز بودیم، اون رو وارد کنیم؟ و برای تمام بخش های اینترنی؟
2. نهایتا اینکه این پروسه بعد از اینکه مدارک ترجمه شده و فرم های تایید شده رو برای بار اول از دبیرخانه دانشگاه آزاد در تهران پست کردیم چقدر بعدش اتفاق می افته؟ یعنی کی ecfmg اونا رو میفرسته دانشگاه؟ و آیا به ما اطلاع می دن؟ آیا ecfmg خودش مستقیم شوت می کنه به دانشگاه؟ اگر به فرض رسید چطوری پر می کنن؟ کی و کی پر می کنه؟ چقدر طول می کشه؟ هزینه پست مجددش رو کی پرداخت می کنه؟ ووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی یاشار و ماری

من پیشنهاد می کنم که بری پهلوی مسئول آموزش پزشکی دانشکده خودتون، بگی که بخشهای اینترنی رو با تاریخشون در بیاره و بهت بده، بعد بر اساس اونا ثبت نام online خودت رو انجام بدی (دلیلش رو هم قبلاً گفتم) مثلاً اگه تو بخش روانپزشکی رو فروردین 89 گذروندی و تو ریز نمرات نوشته که روانپزشکی رو نیمسال دوم 89 گذروندی، بهتره تو ثبت نام بزنی که روانپزشکی رو مارچ 2010 گذروندی، چون ECFMG در نامه نگاری که با دانشگاه می کنه ازشون می خواد که بخشهای تو رو گذارش بدن و دانشگاه هم از دانشکده شما استعلام می کنه که اونها هم بر اساس بخشهایی که واقعاً گذروندی جوابشون رو می دن.
بعد از اینکه ثبت نام کردی مدارک رو وردار ببر تهران دفتر امور فارع التحصیلان علوم پزشکی دانشگاه آزاد که تو خیابون پاسدارانه. مدارک رو ببر طبقه 5 بده خانم حمدی. خودش می دونه چیکار باید بکنه. تقریباً 2 تا 3 هفته بعد از اینکه پاکت مدارک رو فرستادی تو قسمت OASIS می نویسه که مدارکت رسید و مشکلی نداره. بعد اونها با دانشگاه نامه نگاری می کنن و اگه مشکلی پیش نیاد (که معمولاً پیش می یاد) دانشگاه خودش با اونا نامه نگاری می کنه و بهت چیزی نمی گن. همراه مدارکی که ECFMG می فرسته یه پاکت هم هست که دانشگاه مدارک رو می ذاره تو اون و پست می کنه برای ECFMG. روی این پاکت هم نوشته شده که هزینه پست از طرف ECFMG پرداخت شده. بنابراین نامه نگاری دانشگاه با ECFMG هزینه نداره و از شما پولی نمی خوان. نامه نگاری های دانشگاه آزاد با ECFMG رو هم همون خانوم حمدی انجام می ده و می تونی کارهات رو از ایشون پیگیر باشی. البته اگه مشکلی پیش بیاد خودش باهات تماس می گیره. در کل من که حدود فروردین ماه ثبت نام کردم هنوز کارهام به طور کامل تموم نشده ولی می تونم تو امتحان شرکت کنم.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، raminmedic ، OverLord ، jasmine2953 ، SH1A2R3 ، kourosh2011 ، maryam.ft ، lingni ، delir ، BitaM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان