کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
همکاران عزیزم به نظرتون اگه از امریکا پذیرش برای کار داشته باشیم ایا در روند کلیر و یا دریافت ویزا تاثیر گذاره؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: lingni
(2011-11-25 ساعت 09:59)SH1A2R3 نوشته:  همکاران عزیزم به نظرتون اگه از امریکا پذیرش برای کار داشته باشیم ایا در روند کلیر و یا دریافت ویزا تاثیر گذاره؟
سلام. داشتن پذیرش برای کار یا تحصیل تاثیری در پرونده برندگان لاتاری نداره. ولی کلاً بهتره یه دورنمایی از کارآیی که در آمریکا می خواین انجام بدین رو برای خودتون ترسیم کنین چون بعضی مواقع آفیسر از مصاحبه شونده می پرسه که برنامه شما بعد از رسیدن به آمریکا چیه؟
ارادتمند
یاشار و ماری

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، SH1A2R3 ، lingni ، delir ، الدورادو
سلام خدمت یاشار و ماری عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتون در مورد ECFMG
من متوجه نشدم که چطور سایت فرم شماره 186 رو واسه پر کردن به ما میده.
اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
از Flash back معذرت میخوام
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، lingni
(2011-12-02 ساعت 14:15)behzad84 نوشته:  سلام خدمت یاشار و ماری عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتون در مورد ECFMG
من متوجه نشدم که چطور سایت فرم شماره 186 رو واسه پر کردن به ما میده.
اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
از Flash back معذرت میخوام
خواهش می کنم. ما که کاری نکردیم.
بعد از اینکه در ECFMG ثبت نام کردین، سایت یه فرمی رو بهتون به صورت html می ده که می تونین پیرینتش کنین. تو این فرم که همون فرم 186 هستش جایی برای پر کردن نیست و مشخصات شما از قبل توی این فرم پر شده هستش(این مشخصات رو شما در حین ثبت نام بهشون دادین). تنها کاری که باید بکنین اینه که یه عکس 5 در 5 بچسبونین روش و ببرین تاییدش کنین و پاش هم یه امضا بزنین. اینکه عکس کجا تایید می شه و باقی قضایا رو هم تو پست مربوط به ثبت نام در ECFMG گفتم. در راستای درخواست های متعدد دوستان و همکاران من فرم 186 خودم رو به صورت PDF براتون تو پست مربوط به ثبت نام در ECFMG در صفحه 2 همین تاپیک اضافه می کنم (در قسمت ضمائم دنبالش بگردین). البته اطلاعات منجر به فاش شدن ماهیت خودم رو حذف کردم، فقط اسم دانشگاه رو گذاشتم بمونه Cool باور کنین Big Grin
ارادتمند
یاشار و ماری از هاروارد

پاسخ
تشکر کنندگان: ali_kuchulu ، SH1A2R3 ، OverLord ، behzad84 ، ehsan1095 ، lingni ، الدورادو
یاشار عزیز؛
فکر میکنم کم کم باید ما فرمهای 186 خودمون رو برات بفرستیم برامون پر کنی و خودت بفرستی برای ECFMG و تاییدشو بگیری و بهمون اطلاع بدی Smile
در واقع تا الان احتمالا شما تنها کسی هستی که موفقیت آمیزانه Smile مراحل ECFMG Certification رو انجام دادی.
کمی از اونطرف برای ما بنویس. چطوره؟ ینگه دنیا رو همونطور که در تصوراتت بود یافتی؟ (از نگاه یک GP ایرانی اونجا رو چطوری میبینی؟)
البته اگر فرصت و مجالی وجود داره برای نوشتن.
سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، OverLord ، یاشار و ماری ، lingni
با سلام مجدد خدمت یاشار و ماری عزیز
من فعلا قصد امتحان دادن ندارم ولی چون میخوام از ایران برم میخواستم زودتر در ECFMG ثبت نام کرده باشم ولی اینطور که مشخصه واسه گرفتن فرم 186,حتما باید در یکی از امتحانات (step 1 or 2 ) ثبت نام کرد؟
و نمیشه فعلا فرمهارو و کارهایی که باید بوسیله دانشگاهم در ایران انجام بدم رو به اتمام برسونم و بعدا که در خارج از کشور مستقر شدم تاریخ واسه امتحان مشخص کنم؟
با تشکر
و از این که وقتتون رو میگیرم عذر میخوام.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Lucky Luke ، lingni
(2011-12-08 ساعت 19:45)behzad84 نوشته:  با سلام مجدد خدمت یاشار و ماری عزیز
من فعلا قصد امتحان دادن ندارم ولی چون میخوام از ایران برم میخواستم زودتر در ECFMG ثبت نام کرده باشم ولی اینطور که مشخصه واسه گرفتن فرم 186,حتما باید در یکی از امتحانات (step 1 or 2 ) ثبت نام کرد؟
و نمیشه فعلا فرمهارو و کارهایی که باید بوسیله دانشگاهم در ایران انجام بدم رو به اتمام برسونم و بعدا که در خارج از کشور مستقر شدم تاریخ واسه امتحان مشخص کنم؟
با تشکر

ببخشید از من سوال نکردید و جواب می دم اما من هم همین مشکل رو داشتم و متاسفانه نشد که بدون امتحان مراحل تاییدیه گرفتن رو شروع کنم. فکر کنم علتش هم این هست که ecfmg هزینه جداگانه ای برای تایید مدرک نمیگیره و این هزینه لابلای هزینه امتحانات گنجونده شده. فقط بیاد داشته باش که فقط می تونی یک دوره (منظور دوره های 3 ماهه هستند که می تونید برای امتحان انتخاب کنید) امتحانت رو به تاخیر بندازی. اگر هم الکی ثبت نام کنی و بری امتحان بدی و نمره خیلی پایینی بگیری ecfmg شک می کنه به اینکه دستشون انداختی و ممکنه شما رو برای هیشه از امتحان محروم کنه. اینکه اگه از امتحان غیبت کنی رو نمی دونم که چی میشه. در هر حال اگه قصد رفتن داری بهتره که از همین حالا ثبت نام کنی و بخونی برای دوره آخر سال 2012 که می تونی بندازیش به 3 ماه اول سال 2013.
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، behzad84 ، Lucky Luke ، lingni ، الدورادو
(2011-12-13 ساعت 18:28)raminmedic نوشته:  
(2011-12-08 ساعت 19:45)behzad84 نوشته:  با سلام مجدد خدمت یاشار و ماری عزیز
با تشکر

ببخشید از من سوال نکردید و جواب می دم اما من هم همین مشکل رو داشتم و متاسفانه نشد که بدون امتحان مراحل تاییدیه گرفتن رو شروع کنم. فکر کنم علتش هم این هست که ecfmg هزینه جداگانه ای برای تایید مدرک نمیگیره و این هزینه لابلای هزینه امتحانات گنجونده شده. فقط بیاد داشته باش که فقط می تونی یک دوره (منظور دوره های 3 ماهه هستند که می تونید برای امتحان انتخاب کنید) امتحانت رو به تاخیر بندازی. اگر هم الکی ثبت نام کنی و بری امتحان بدی و نمره خیلی پایینی بگیری ecfmg شک می کنه به اینکه دستشون انداختی و ممکنه شما رو برای هیشه از امتحان محروم کنه. اینکه اگه از امتحان غیبت کنی رو نمی دونم که چی میشه. در هر حال اگه قصد رفتن داری بهتره که از همین حالا ثبت نام کنی و بخونی برای دوره آخر سال 2012 که می تونی بندازیش به 3 ماه اول سال 2013.
سلام به دوستان و همکاران عزیز.من قصد دادنUSMLE ندارم و اصلا نمیدونم فرم 186چی‌ هست ولی‌ اگر منظورتان از ECFM certificationهمانECFM NUmber, است آن را گرفتم.یعنی‌ECFMG از دانشگاه استعلام کرد و دانشگاه هم جواب آن‌ها با یک پاکت سر بسته داد و پس از حدود یک ماه بعد Numberگرفتم.من این مراحل را به وسیلهPCRC (مربوط به کانادا) است گزرندام.آمریکا،استرالیا،کانادا همه مدارک را میفرستند برای ECFMG.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، behzad84 ، lingni
سلام به همگی.
یکی دو تا نکته.
1- رامین جان دستت درد نکنه داداش. ما خیلی مخلصیم.
2- CMBT خان سلام. من دقیقاً نمی دونم اون شماره ای رو که می گی چیه ولی بعید می دونم مال آمریکا اینطوری باشه. ECFMG در مراحل اولیه یه ID به شما می ده که ID شما برای ورود به سایت ECFMG هستش. وقتی هم که برای امتحان ثبت نام کردین یه Application number می ده که فکر نمی کنم چیز مهمی باشه و بیشتر برای این به درد می خوره که اگه مراحل ثبت نام On line تون طول کشید ازش برای ادامه دادن روند ثبت نام استفاده کنین. ولی کل پروسه ثبت نام خیلی طول می کشه و هر بار رفت و آمد نامه از ایران به آمریکا و بر عکس با پست معمولی حداقل 40 روز طول می کشه.
3- من فروردین امسال ثبت نامم رو تو ECFMG شروع کردم. حدود 4 روز پیش یعنی حدود 20 آذر یه نامه اومد که ثبت نام شما تکمیل شده و مدرک پزشکی من توسط ECFMG تایید شده. تازه بعد از این می مونه USMLE....
4- اگه شما سر جلسه امتحان نرین، تایید مدارکتون پابرجاست ولی اون 900 دلاری که برای امتحان داده بودین رو از دست می دین و باید دوباره برای امتحان ثبت نام کنین که کار ساده ای هستش و دیگه نیاز به تایید مدارک و باقی قضایا نداره. البته تا اونجایی که یادم می یاد عدم حضور سر جلسه نکته منفی برای فرد محسوب نمی شه. می دونین که مراحل مربوط به ثبت نام و تایید مدارک رو باید از OASIS و مراحل مربوط به امتحان USMLE رو از IWA پیگیری کنین.
می خواستم در مورد override هم مطلب بنویسم ولی نمی دونم امروز چمه هر کاری می کنم نمی تونم مطالب رو جمع و جور کنم. حالم خوب شه در مورد Override خودم یه مطلب می نویسم که فکر می کنم بدردتون بخوره
فعلاً خودافیز
ایرادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، OverLord ، raminmedic ، behzad84 ، lingni ، delir ، banafsheh58 ، Amir-Behnaz ، الدورادو

(2011-12-13 ساعت 21:35)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی.
یکی دو تا نکته.
1- رامین جان دستت درد نکنه داداش. ما خیلی مخلصیم.
2- CMBT خان سلام. من دقیقاً نمی دونم اون شماره ای رو که می گی چیه ولی بعید می دونم مال آمریکا اینطوری باشه. ECFMG در مراحل اولیه یه ID به
یاشار و ماری
سلام یاشار خان.من cmbtخانوم هستم .Smileهمانطور که گفتم من از ثبت نام برای USMLEچیزی نمیدونم .من به جای اقدام از طریق OASISاز طریق PCRCاقدام کردم چون می‌خواستم امتحان‌های کانادا را بدم.کانادا به من گفت که مدارک من را برایECFMG میفرستند و وقتی‌ ECFMG Numberگرفتم می‌تونم امتحانهای کانادا را بدم.(ECFMGرفرنس است ،تا جاییکه من میدونم برای آمریکا،کانادا و استرالیا)حق با شماست این مراحل کمی‌ طولانی‌ است من آخرش را گفتم.وگرنه اول یک سری مدرک فرستادم برای کانادا اونا هم فرستادند برای ECFMG،بدECFMG از دنشگاه استعلام کرد ولی‌ جواب دانشگاه را من خودم رفتم گرفتم و با پست سفارشی پست کردم که کمتر طول کشید.راستش منظور من از بیان اینها این است که بگم دوستان میتونند مراحل تایید مدارک را بدون اینکه در امتحانUSMLE ثبت نام کنند هم انجام بدهند و تا ایران هستند خودشون پیگیر باشند که دانشگاه جواب را بدهد.
با آرزوی موفقیت تمام شما دوستان در امتحاناتUSMLE .امیدوارم همتون 99 بیارینBig Grin
***2012AS16
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، raminmedic ، behzad84 ، lingni ، delir
دوستان خوبم من اصلا با اصطلاحاتی که میگین اشنا نیستم.میشه از اول یکه بزبون ساده تر بگه مرحله به مرحله چطور اقدام کنم ؟
مدارک چی لازمه؟
من متخصصم .مدارک عمومی و تخصص لازمه؟
سایتش چیه؟
2012as55XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: delir
(2011-12-14 ساعت 02:01)SH1A2R3 نوشته:  دوستان خوبم من اصلا با اصطلاحاتی که میگین اشنا نیستم.میشه از اول یکه بزبون ساده تر بگه مرحله به مرحله چطور اقدام کنم ؟
مدارک چی لازمه؟
سایتش چیه؟
ECFMG.ORGدوست عزیز این ادرس سایت است . انجا همه چیز هست . توصیه می کنم این تاپیک رو بخصوص پستی که یاشار گذاشته حتما مطالعه کنی خیلی راه گشا است .

پاسخ
(2011-12-14 ساعت 02:01)SH1A2R3 نوشته:  دوستان خوبم من اصلا با اصطلاحاتی که میگین اشنا نیستم.میشه از اول یکه بزبون ساده تر بگه مرحله به مرحله چطور اقدام کنم ؟
مدارک چی لازمه؟
سایتش چیه؟
همکار عزیزم.برای متخصص و عمومی‌ فرقی‌ نمیکنه.من هم تخصص دارم ولی‌ همانطور که می‌دانید آنها مدرک تخصص ما را قبول ندارند و باید از اول وارد رزیدنسی شوید.کاش وقت خود را برای گرفتن تخصص ایران هدر نمیدادیم

***2012AS16
پاسخ
(2011-12-14 ساعت 17:50)cmbt نوشته:  
مدارک چی لازمه؟
سایتش چیه؟
همکار عزیزم.برای متخصص و عمومی‌ فرقی‌ نمیکنه.من هم تخصص دارم ولی‌ همانطور که می‌دانید آنها مدرک تخصص ما را قبول ندارند و باید از اول وارد رزیدنسی شوید.کاش وقت خود را برای گرفتن تخصص ایران هدر نمیدادیم
ناراحت نشو عوضش پول در اوردیمBig Grinمن خودمو واسه روزهای سخت اماده کردم .مطمئنم به زحمتش می ارزه.راستی ای کاش اونجا همدیگر رو پیدا میکردیم.فکر میکنم میتونستیم کمک همدیگه باشیم.راستی قصد رفتن به کدوم شهر رو دارین؟
من که از استین تگزاس خیلی خوشم میاد.
چون شرایط ما به هم نزدیکه من و همسرم بی صبرانه منتظر مصاحبه شما هستیم.امیدوارم با ویزای یک ضرب برگردید.

2012as55XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، kourosh2011 ، delir
از دوستانی که ثبت نام کردن یک سوال دارم .
ایا با دبیت کارت یا کردیتی که از امریکا داریم می تونیم توی ایران هزینه ثبت نام رو بصورت ان لاین پرداخت کنم ؟ایا کسی تجربه ای تو این زمینه کرده ؟ من چند روز پیش امدم موجودی حسابم رو بصورت انلاین از ایران چک کنم که حسابم بلوک شد . از دوستانی که تجربه کرده اند می شه لطفا راهنمایی کنین که باید چیکار کنم ؟ وهزینه امتحان رو چه طوری از ایران پرداخت کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: raminmedic ، SH1A2R3 ، lingni

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان